Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  25 maj 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:41   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            27.22   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.98   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            29.71   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            30.55   
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            31.70   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            32.67   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            25.04   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            25.20   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            25.45   
Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            25.73   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            28.51   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            28.63   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            29.65   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            34.13   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            24.28   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            24.71   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            25.52   
Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            27.36   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            27.44   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.58   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            28.17   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            21.97   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            25.03   
Helen Navidi  2003  Upsala Simsällskap            27.70   
Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            34.06   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            28.78   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.54   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            32.12   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            23.52   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            24.53   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            25.90   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            26.02   
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            26.69   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            27.91   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            30.85   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            32.37   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            26.51   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.47   
Ulrik Marcks  2004  Upsala Simsällskap            31.51   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            36.36   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            23.04   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            50.97   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            45.43   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            49.43   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            51.15   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            51.65   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            52.16   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            53.19   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            53.69   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            54.20   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            55.64   
10  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            56.66   
11  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            57.23   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            45.96   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            48.23   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            52.70   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            53.49   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            54.43   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            58.70   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            43.21   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            45.92   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            47.82   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            48.89   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            49.38   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            49.64   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            49.69   
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            51.57   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            52.59   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            52.37   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            52.37   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            54.53   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            57.06   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            45.05   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            47.78   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            52.94   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            47.02   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            48.03   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            48.63   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            48.98   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            53.58   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            45.40   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            45.77   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            46.91   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            47.29   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            48.21   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            48.37   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            52.95   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            53.11   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            53.23   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    45.73        1:34.20   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    49.04        1:32.86   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    43.33        1:28.80   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.72        1:30.60   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    46.99        1:35.85   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    47.55        1:36.48   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap    46.14        1:36.74   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    48.80        1:38.23   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    49.93        1:38.78   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    48.85        1:40.31   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    49.04        1:41.61   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    42.33        1:26.67   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    42.51        1:27.34   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    43.55        1:28.77   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    44.61        1:29.40   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.04        1:29.78   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    43.48        1:30.26   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    45.91        1:31.69   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    44.67        1:32.25   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    44.54        1:32.35   
10  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    46.46        1:33.67   
11  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    45.11        1:34.16   
12  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    46.62        1:34.25   
13  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    47.35        1:35.50   
14  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    45.71        1:36.77   
15  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    47.60        1:38.11   
16  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.69        1:38.70   
17  Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    48.73        1:39.92   
18  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    46.71        1:40.06   
19  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    46.86        1:40.12   
20  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    53.05        1:46.98   
21  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    52.49        1:47.14   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    37.30        1:17.43   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    41.65        1:25.56   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    44.25        1:32.19   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    46.63        1:32.76   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    48.22        1:36.96   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    47.95        1:38.70   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    46.73        1:42.11   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    50.24        1:43.01   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    51.61        1:49.23   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            26.54   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            28.28   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.48   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            30.97   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            32.31   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            33.43   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            27.57   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            28.70   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            28.89   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            29.98   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            30.64   
Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            31.04   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            31.30   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            32.13   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            46.43   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            23.62   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            25.78   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            23.92   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            24.81   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            25.47   
Helen Navidi  2003  Upsala Simsällskap            30.32   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            28.22   
Lucas Wikander  2007  Upsala Simsällskap            30.38   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            32.58   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            33.31   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            37.47   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            27.05   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            27.55   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            27.73   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            29.39   
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            29.40   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            29.41   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            27.01   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            27.80   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            27.34   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            27.72   
Timur Shtutman  2003  Upsala Simsällskap            29.28   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            59.43   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            51.93   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            55.26   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            55.65   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            55.86   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            56.21   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            56.40   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            56.46   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            57.69   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            58.08   
10  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            58.39   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            49.95   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            50.11   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            50.16   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            50.84   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            51.44   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            52.25   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            54.09   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            57.04   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            1:02.99   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            47.86   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            49.68   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            50.07   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            51.20   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            51.46   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            52.02   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            52.91   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            53.07   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.84   
10  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            54.50   
11  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            56.18   
12  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            56.46   
13  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            56.72   
14  Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            57.99   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            57.81   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            59.35   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            51.07   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            55.73   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            58.69   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            1:00.35   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            1:00.44   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            51.06   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            52.76   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            54.73   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            56.38   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            1:00.24   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            51.35   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            55.24   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            55.82   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            56.40   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            1:03.23   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    52.33        1:46.92   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    50.65        1:42.02   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    49.70        1:43.16   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    50.21        1:44.33   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    49.88        1:48.12   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    50.50        1:49.33   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap    53.30        1:50.83   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    54.21        1:52.43   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    44.83        1:33.99   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    44.69        1:35.06   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.69        1:41.45   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.73        1:42.48   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    50.07        1:44.78   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    51.32        1:44.82   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    51.80        1:45.80   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    50.57        1:46.10   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    52.66        1:48.23   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    52.15        1:48.26   
11  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    51.20        1:49.55   
12  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    52.12        1:50.13   
13  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    52.57        1:50.76   
14  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    52.94        1:50.78   
15  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    54.94        1:51.92   
16  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    51.85        1:53.60   
17  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    53.06        1:53.98   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    53.81        1:49.04   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.88        1:26.49   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    44.86        1:35.63   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    45.97        1:39.55   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    47.69        1:42.53   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    48.16        1:42.81   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.68        1:43.50   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    49.27        1:44.63   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    49.96        1:46.08   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    51.93        1:46.80   
10  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    49.96        1:47.72   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    52.92        1:48.69   
12  David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    52.06        1:49.47   
13  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    52.90        1:51.29   
14  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    53.07        1:54.85   
15  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    55.17        1:57.44   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            24.72   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            25.29   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            26.57   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            27.30   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            36.15   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            20.99   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            21.88   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            22.18   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            22.18   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            23.10   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            23.85   
Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            24.49   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            24.98   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            25.74   
10  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            27.24   
11  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            31.59   
12  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            42.72   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            17.82   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            19.51   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            19.89   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            20.70   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            22.12   
Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            25.48   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            26.75   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.21   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            30.94   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            17.78   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            23.81   
Helen Navidi  2003  Upsala Simsällskap            24.55   
Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            34.44   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            22.63   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            24.10   
Lucas Wikander  2007  Upsala Simsällskap            25.32   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            31.28   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            31.34   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            21.00   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            22.84   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            23.24   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            23.98   
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            24.14   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            25.49   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            27.82   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            27.86   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            22.70   
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            24.03   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            26.08   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            32.35   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timur Shtutman  2003  Upsala Simsällskap            21.13   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            47.68   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            40.87   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            44.29   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            44.76   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            46.76   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            46.85   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            46.88   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            48.84   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            48.85   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            52.03   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            39.79   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            42.76   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            46.89   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            47.90   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            48.70   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            38.40   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            40.96   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            43.80   
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            45.60   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            46.46   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            47.71   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            47.96   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            53.70   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            45.71   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            48.55   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            44.09   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            44.75   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            50.25   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            51.19   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            41.63   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            43.43   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            43.91   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            47.19   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            40.50   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            42.48   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            43.08   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            43.95   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            44.75   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            45.36   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            50.12   
Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            51.23   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    41.44        1:25.98   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    39.87        1:23.07   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    38.26        1:19.41   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    39.90        1:21.97   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    40.49        1:23.13   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    41.84        1:25.96   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    41.62        1:26.38   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    43.18        1:29.69   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    43.36        1:30.85   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    44.86        1:32.88   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    35.85        1:14.26   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    36.41        1:14.91   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    36.50        1:15.59   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    38.35        1:19.02   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    38.17        1:20.13   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    38.79        1:20.74   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    37.82        1:20.82   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    39.46        1:21.40   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    39.45        1:22.26   
10  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    39.58        1:22.61   
11  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    39.61        1:22.84   
12  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    41.07        1:24.00   
13  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    40.17        1:24.89   
14  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    41.77        1:25.16   
15  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    41.25        1:25.45   
16  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    40.90        1:25.92   
17  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    40.69        1:27.29   
18  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    42.19        1:27.66   
19  Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    42.37        1:27.88   
20  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    42.40        1:29.26   
21  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    42.41        1:29.98   
22  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    43.30        1:30.14   
23  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    43.24        1:31.01   
24  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    44.10        1:32.05   
25  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    43.80        1:32.44   
26  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    44.09        1:32.81   
27  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    44.20        1:33.71   
28  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    47.21        1:37.29   
29  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    47.90        1:41.13   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.34        1:29.15   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    43.17        1:31.19   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    39.82        1:27.82   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    45.37        1:32.08   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    30.78        1:04.39   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    35.69        1:15.17   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    35.90        1:16.85   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    38.96        1:21.61   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    40.77        1:25.74   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    40.32        1:25.90   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    41.00        1:26.26   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    41.77        1:26.51   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    41.82        1:26.60   
10  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    42.63        1:27.49   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    42.08        1:27.66   
12  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    41.29        1:28.35   
13  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    44.51        1:29.30   
14  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    42.92        1:29.42   
15  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    43.18        1:29.62   
16  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    43.87        1:29.80   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    41.12  1:25.20  2:07.95    2:49.80   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            25.85   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            27.05   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            27.49   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            29.30   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            22.45   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            23.77   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            29.87   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            23.66   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            23.84   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            23.89   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            23.89   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            24.93   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            26.08   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            27.31   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            25.11   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            28.73   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            24.35   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            21.91   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            23.82   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            25.00   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            48.90   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            51.44   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            54.50   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            54.64   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            55.07   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            1:00.48   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            46.17   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            48.60   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            49.69   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            53.58   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            54.32   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            54.34   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            55.00   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:02.20   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            51.80   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            46.82   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            53.77   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            54.95   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            46.07   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            50.72   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    51.81        1:48.09   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    45.18        1:34.81   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    48.66        1:39.20   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    48.59        1:42.41   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    53.54        1:53.68   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    44.44        1:32.96   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    47.75        1:37.31   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    46.74        1:40.36   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    47.65        1:45.29   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    48.77        1:45.45   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    50.89        1:46.47   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    48.94        1:49.93   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    48.52        1:50.52   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    49.40        1:50.60   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    35.14        1:14.68   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    41.39        1:31.27   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    46.85        1:36.33   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    54.89        1:57.68   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    54.14        1:49.86   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap    58.13        1:56.05   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    56.67        1:57.87   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            2:07.14   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    48.96        1:39.42   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    49.96        1:42.59   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    54.54        1:56.63   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    45.56        1:35.50   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    44.78        1:37.28   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    49.08        1:39.30   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    49.79        1:41.91   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    48.59        1:42.41   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    50.58        1:43.55   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    51.40        1:44.12   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    50.53        1:46.09   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            1:47.49   
10  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    51.65        1:48.11   
11  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    54.33        1:48.18   
12  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.26        1:54.13   
13  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap    58.70        2:00.37   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    47.76        1:37.80   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    52.51        1:44.21   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    53.48        1:45.16   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.96        1:16.52   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    48.83        1:39.86   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    50.28        1:40.20   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    47.54        1:41.34   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    49.01        1:42.00   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    53.35        1:47.08   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    52.34        1:47.13   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    52.59        1:50.18   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    53.00  1:40.83  2:44.86    3:34.71   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    52.28  1:46.83  2:57.16    3:43.74   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.25  1:36.37  2:32.88    3:15.36   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    48.24  1:37.31  2:32.66    3:19.92   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    46.58  1:39.51  2:42.99    3:26.47   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    48.91  1:39.73  2:37.14    3:26.75   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    53.66  1:45.31  2:42.59    3:27.49   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    52.27  1:45.32  2:42.80    3:30.42   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    44.36  1:31.83  2:27.35    3:05.50   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    41.00  1:28.40  2:26.52    3:07.24   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    44.49  1:31.21  2:31.83    3:11.08   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    48.64  1:36.69  2:31.16    3:12.49   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    45.60  1:33.91  2:29.79    3:14.76   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.93  1:37.16  2:35.84    3:20.99   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    49.69  1:39.20  2:39.37    3:22.98   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    45.90  1:37.56  2:37.45    3:23.10   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    50.59  1:40.84  2:38.66    3:23.70   
10  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    49.86  1:41.31  2:39.76    3:24.16   
11  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    52.26  1:47.96  2:43.85    3:27.91   
12  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    49.30  1:41.34  2:42.35    3:29.12   
13  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    51.00  1:47.09  2:44.08    3:29.25   
14  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    45.42  1:42.07  2:44.62    3:36.01   
15  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    1:00.18  1:58.48  3:03.10    3:55.22   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    48.66  1:39.56  2:41.23    3:23.87   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    42.16  1:28.87  2:22.98    3:04.55   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    42.78  1:35.84  2:32.82    3:16.13   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    45.06  1:36.45  2:34.16    3:18.15   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    46.07  1:40.62  2:34.96    3:20.52   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 maj 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:41