Deltagarlista Gren 1-30 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  25 februari 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 mars 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
148  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  26.21   
90  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  26.30   
176  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  26.39   
184  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  27.00   
48  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  27.13   
Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  27.60   
70  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  28.26   
103  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  28.98   
114  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  29.44   
10  61  Göth Cecilia  2001  UPSALA S  BV3601  25 m  29.48   
11  87  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  29.63   
12  36  Ekelund Elsa  2003  UPSALA S  BQ3603  25 m  30.02   
13  167  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  30.10   
14  180  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  30.90   
15  69  Hersan Lorin  2002  UPSALA S  BP9202  25 m  31.26   
16  33  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  33.22   
17  143  Rosenlund Victoria  2002  UPSALA S  BS2802  25 m  40.49   
18  40  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m     
19  92  Larsson Ellen  2005  UPSALA S  AR8405  25 m     
20  115  Medina Mimmi  2002  UPSALA S  BU1602  25 m     
21  116  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m     
22  119  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m     
23  122  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m     
24  129  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m     
25  133  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m     
26  175  van Dorrestein Josefine  2002  UPSALA S  BS3802  25 m     
27  189  Jakobsson Filippa  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Berggren Algot  2003  UPSALA S  AT9503  25 m  26.47   
152  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  26.94   
47  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  27.09   
65  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  27.25   
58  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  29.15   
138  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  30.93   
112  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  33.68   
172  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  33.74   
113  Marcks Ulrik  2004  UPSALA S  AO8704  25 m  33.75   
10  109  Macaveiu Dennis  2003  UPSALA S  AT7503  25 m  34.46   
11  78  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m     
12  81  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m     
13  118  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m     
14  141  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
131  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  45.29   
68  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  45.58   
74  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  46.27   
164  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  46.81   
135  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  46.91   
17  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  46.92   
111  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m  47.10   
151  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  47.30   
123  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  47.46   
10  23  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  47.69   
11  162  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  47.87   
12  170  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  48.44   
13  149  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  48.53   
14  178  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  48.73   
15  91  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  48.76   
16  89  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  48.82   
17  154  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  49.31   
18  102  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  49.72   
19  150  Skoglund Elvira  2005  UPSALA S  AB4205  25 m  49.80   
20  182  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  49.86   
21  160  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  49.88   
22  71  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  49.93   
23  95  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  50.41   
24  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  50.49   
25  15  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  50.56   
26  171  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  51.60   
27  29  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  51.62   
28  120  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  51.94   
29  121  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  51.99   
30  85  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  52.45   
31  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  52.71   
32  73  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  52.92   
33  16  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  53.21   
34  163  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m  53.59   
35  157  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  54.94   
36  59  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m  55.34   
37  137  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  56.90   
38  105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:02.01   
39  136  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m     
40  187  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  46.59   
147  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  47.47   
173  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  47.48   
55  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  47.55   
99  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  47.63   
169  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  48.09   
174  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  48.15   
139  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  48.30   
101  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  48.55   
10  72  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  48.66   
11  51  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m  48.78   
12  21  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  49.09   
13  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  49.63   
14  27  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  50.04   
15  140  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  50.04   
16  185  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m  50.42   
17  107  Löfling Torkel  2003  UPSALA S  AG1903  25 m  50.59   
18  100  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  50.95   
19  37  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m  51.12   
20  45  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  51.80   
21  159  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  52.33   
22  39  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m  52.93   
23  67  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  53.28   
24  98  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  53.32   
25  134  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  53.87   
26  83  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  54.25   
27  84  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  54.44   
28  64  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  56.10   
29  142  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  57.87   
30  19  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m  1:00.47   
31  44  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:30.09   
128  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:30.67   
183  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:31.96   
30  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:32.55   
86  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:32.79   
104  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:32.79   
35  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:34.94   
57  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:35.20   
125  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:35.29   
10  31  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:35.45   
11  117  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:35.72   
12  106  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:36.74   
13  168  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  1:37.00   
14  50  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:37.98   
15  156  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:38.69   
16  127  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  1:39.45   
17  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:41.04   
18  49  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  1:42.67   
19  46  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:43.10   
20  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:43.52   
21  18  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:55.66   
22  11  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m     
23  12  Berg Cecilia  2000  UPSALA S  BJ7600  25 m     
24  79  Kaihola Johanna  2002  UPSALA S  BM4802  25 m     
25  94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m     
26  132  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:28.56   
66  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:30.14   
75  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:33.25   
63  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:35.14   
54  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  1:38.35   
82  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:39.65   
60  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m  1:40.07   
38  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  1:41.35   
145  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:42.59   
10  108  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m     
11  126  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  26.97   
90  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  28.11   
175  van Dorrestein Josefine  2002  UPSALA S  BS3802  25 m  28.11   
92  Larsson Ellen  2005  UPSALA S  AR8405  25 m  28.13   
137  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  28.57   
105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  29.51   
167  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  29.79   
157  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  29.84   
176  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  29.91   
10  70  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  30.03   
11  121  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  30.42   
12  114  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  30.96   
13  171  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  31.78   
14  33  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  33.16   
15  34  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  34.05   
16  180  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  34.53   
17  103  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  36.29   
18  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m     
19  14  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m     
20  69  Hersan Lorin  2002  UPSALA S  BP9202  25 m     
21  73  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
22  110  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m     
23  115  Medina Mimmi  2002  UPSALA S  BU1602  25 m     
24  129  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m     
25  133  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m     
26  188  Callert Lisa  2006  UPSALA S    25 m     
27  189  Jakobsson Filippa  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  27.90   
101  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  28.20   
147  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  28.69   
19  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m  29.24   
98  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  29.28   
134  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  29.66   
152  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  29.82   
138  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  30.16   
64  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  30.56   
10  58  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  31.00   
11  159  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  31.49   
12  172  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  32.10   
13  155  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m  32.58   
14  47  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  35.31   
15  39  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m  36.11   
16  10  Axelsson Gabriel  2005  UPSALA S  AH0905  25 m     
17  42  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m     
18  67  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
19  78  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  50.36   
156  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  51.21   
127  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  51.25   
94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  51.51   
160  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  51.53   
46  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  52.20   
95  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  52.53   
49  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  53.00   
170  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  53.82   
10  11  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  54.08   
11  29  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  54.14   
12  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  54.55   
13  16  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  54.62   
14  117  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  54.69   
15  187  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  55.19   
16  184  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  55.41   
17  132  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  56.68   
18  85  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  56.99   
19  123  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  57.25   
20  120  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  57.50   
21  148  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  57.54   
22  97  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  59.44   
23  163  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m  59.61   
24  40  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m     
25  41  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m     
26  61  Göth Cecilia  2001  UPSALA S  BV3601  25 m     
27  122  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m     
28  150  Skoglund Elvira  2005  UPSALA S  AB4205  25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  51.55   
45  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  51.84   
66  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  51.85   
185  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m  52.40   
38  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  52.58   
146  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  52.64   
169  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  53.68   
99  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  53.84   
140  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  54.58   
10  142  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  56.88   
11  65  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  57.02   
12  27  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  57.21   
13  83  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  58.48   
14  107  Löfling Torkel  2003  UPSALA S  AG1903  25 m  1:00.17   
15  37  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m  1:02.96   
16  44  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m     
17  80  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Byström Ella  1999  UPSALA S  AL4299  25 m  1:27.36   
165  Tynelius Hanna  1999  UPSALA S  BG8899  25 m  1:28.79   
20  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:30.89   
93  Larsson Nikita  2001  UPSALA S  BD2201  25 m  1:32.58   
128  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:34.89   
104  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:37.41   
18  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:40.99   
50  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:41.43   
31  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:42.43   
10  168  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  1:46.56   
11  183  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:47.37   
12  57  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:47.74   
13  12  Berg Cecilia  2000  UPSALA S  BJ7600  25 m  1:47.87   
14  151  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:48.13   
15  106  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:48.79   
16  59  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m  1:48.88   
17  86  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:48.88   
18  124  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:50.33   
19  15  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:50.61   
20  177  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:51.89   
21  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:53.29   
22  17  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:53.65   
23  68  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:54.25   
24  178  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:54.29   
25  30  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:54.32   
26  35  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:54.85   
27  162  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  2:04.17   
28  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  2:07.34   
29  102  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  2:13.31   
30  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m     
31  23  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m     
32  71  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
33  74  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m     
34  79  Kaihola Johanna  2002  UPSALA S  BM4802  25 m     
35  89  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m     
36  91  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
37  131  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m     
38  135  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
39  149  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m     
40  164  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
41  182  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  25 m  1:20.65   
53  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  25 m  1:39.06   
72  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:45.06   
60  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m  1:45.47   
51  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m  1:45.80   
75  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:45.93   
54  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  1:45.98   
145  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:46.27   
82  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:48.29   
10  108  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:48.92   
11  63  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:49.13   
12  174  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m  1:56.47   
13  173  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  2:05.78   
14  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  2:06.63   
15  21  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
16  84  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m     
17  139  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m     
18  179  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
175  van Dorrestein Josefine  2002  UPSALA S  BS3802  25 m  21.64   
105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  23.24   
176  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  23.29   
119  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  23.53   
121  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  23.59   
90  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  23.77   
70  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  23.88   
92  Larsson Ellen  2005  UPSALA S  AR8405  25 m  24.23   
171  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  24.32   
10  114  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  24.51   
11  187  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  25.26   
12  40  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  25.39   
13  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  25.57   
14  48  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  25.72   
15  116  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  25.89   
16  69  Hersan Lorin  2002  UPSALA S  BP9202  25 m  26.46   
17  103  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  26.56   
18  87  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  26.99   
19  61  Göth Cecilia  2001  UPSALA S  BV3601  25 m  28.99   
20  36  Ekelund Elsa  2003  UPSALA S  BQ3603  25 m  29.03   
21  97  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  30.72   
22  180  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  33.74   
23  143  Rosenlund Victoria  2002  UPSALA S  BS2802  25 m  37.75   
24  14  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m     
25  33  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m     
26  133  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m     
27  167  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m     
28  188  Callert Lisa  2006  UPSALA S    25 m     
29  189  Jakobsson Filippa  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
65  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  23.52   
44  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m  23.57   
10  Axelsson Gabriel  2005  UPSALA S  AH0905  25 m  24.12   
62  Hadi Mohammed  2005  UPSALA S  AH1905  25 m  24.63   
47  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  24.72   
Alshaer Ahmed  2004  UPSALA S  AP7504  25 m  24.91   
19  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m  25.43   
42  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  26.58   
80  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  28.69   
10  138  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  28.95   
11  81  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  29.04   
12  112  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  29.96   
13  172  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  33.16   
14  13  Berggren Algot  2003  UPSALA S  AT9503  25 m     
15  78  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m     
16  118  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m     
17  141  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m     
18  152  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m     
19  155  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  40.47   
149  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  41.63   
23  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  42.63   
29  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  42.75   
162  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  43.39   
15  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  43.77   
177  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  43.81   
73  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  44.05   
34  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  44.25   
10  94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  44.39   
11  160  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  44.42   
12  120  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  45.57   
13  163  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m  45.82   
14  123  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  46.03   
15  16  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  46.04   
16  150  Skoglund Elvira  2005  UPSALA S  AB4205  25 m  49.03   
17  85  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  49.26   
18  137  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  49.83   
19  157  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  51.45   
20  136  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  52.15   
21  148  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  52.62   
22  184  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  58.14   
23  122  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
55  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  40.21   
45  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  41.19   
100  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  41.55   
147  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  42.03   
27  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  42.15   
142  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  44.62   
83  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  44.82   
39  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m  45.07   
159  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  45.94   
10  107  Löfling Torkel  2003  UPSALA S  AG1903  25 m  46.74   
11  140  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  47.16   
12  98  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  47.20   
13  67  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  48.81   
14  37  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m  50.24   
15  64  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  52.46   
16  101  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m     
17  134  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Alpergin Mina  2001  UPSALA S  AO2401  25 m  1:08.37   
166  Tynelius Sofia  1997  UPSALA S  BN1897  25 m  1:08.83   
96  Leijonhufvud Alma  2000  UPSALA S  BG2200  25 m  1:16.56   
183  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:17.60   
124  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:19.27   
128  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:19.34   
20  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:19.47   
46  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:20.91   
168  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  1:21.81   
10  106  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:22.96   
11  30  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:24.28   
12  104  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:25.03   
13  156  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:28.01   
14  127  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  1:28.17   
15  86  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:28.53   
16  35  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:28.74   
17  125  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:28.86   
18  49  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  1:29.30   
19  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:30.49   
20  164  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:31.33   
21  11  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:31.45   
22  68  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:33.97   
23  178  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:35.37   
24  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:37.09   
25  89  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:37.57   
26  12  Berg Cecilia  2000  UPSALA S  BJ7600  25 m  1:41.99   
27  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:44.70   
28  154  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:50.84   
29  102  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:57.17   
30  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m     
31  17  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m     
32  59  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m     
33  71  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
34  74  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m     
35  91  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
36  95  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
37  131  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m     
38  135  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
39  151  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
40  170  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
41  182  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  25 m  1:04.59   
75  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:17.35   
53  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  25 m  1:20.84   
146  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:21.12   
82  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:23.39   
54  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  1:26.18   
174  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:30.67   
63  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:33.00   
72  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:35.00   
10  173  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:35.30   
11  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:37.63   
12  179  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:42.69   
13  21  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
14  38  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m     
15  51  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m     
16  60  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m     
17  84  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m     
18  99  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
19  108  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m     
20  139  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m     
21  169  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m     
22  185  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m     
 
Gren 19, 200m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:45.09   
88  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:56.05   
56  Grele Ellinor  1998  UPSALA S  AT6898  25 m  3:03.99   
22  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  3:20.75   
183  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  3:27.54   
26  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m     
28  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m     
52  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m     
76  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m     
10  153  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m     
11  181  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m     
12  186  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
161  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  3:06.72   
144  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  3:08.08   
66  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:31.16   
32  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m     
43  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m     
77  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m     
130  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m     
158  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  22.87   
85  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  27.38   
157  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  28.44   
137  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  33.57   
16  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m     
70  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m     
73  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
92  Larsson Ellen  2005  UPSALA S  AR8405  25 m     
120  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m     
10  121  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m     
11  132  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m     
12  136  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m     
13  148  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m     
14  163  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
15  171  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
16  187  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  22.19   
84  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  24.79   
174  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  26.66   
173  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  26.86   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  27.65   
134  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  28.26   
83  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  28.59   
27  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  30.32   
38  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m     
10  39  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m     
11  45  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
12  67  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
13  78  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m     
14  107  Löfling Torkel  2003  UPSALA S  AG1903  25 m     
15  142  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
16  147  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m     
17  159  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m     
18  185  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  41.38   
117  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  44.41   
71  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  49.76   
156  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  50.17   
12  Berg Cecilia  2000  UPSALA S  BJ7600  25 m  51.46   
182  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  52.15   
Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  52.90   
94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  53.21   
135  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  53.58   
10  131  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  53.92   
11  68  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  55.42   
12  74  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  55.86   
13  91  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  59.33   
14  178  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  59.50   
15  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m     
16  15  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
17  17  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m     
18  23  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m     
19  29  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m     
20  89  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m     
21  95  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
22  102  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m     
23  123  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m     
24  149  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m     
25  151  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
26  154  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m     
27  160  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
28  162  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m     
29  164  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
30  170  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  44.55   
63  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  47.07   
100  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  53.64   
21  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  56.78   
51  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m     
108  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m     
139  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m     
140  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
179  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:34.86   
31  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:37.21   
124  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:39.98   
20  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:41.27   
11  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:43.66   
125  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:44.49   
127  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  1:46.72   
49  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  1:48.24   
18  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:50.60   
10  46  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m     
11  50  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m     
12  57  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m     
13  79  Kaihola Johanna  2002  UPSALA S  BM4802  25 m     
14  111  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:22.77   
53  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  50 m  1:32.46   
126  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:33.70   
82  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:39.70   
75  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m     
99  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
145  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:36.48   
127  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  1:37.41   
46  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:37.85   
11  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:38.02   
156  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:40.20   
Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:40.21   
17  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:40.25   
59  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m  1:40.66   
74  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:41.00   
10  49  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  1:41.13   
11  89  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:41.22   
12  35  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:42.92   
13  71  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:43.73   
14  131  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  1:45.23   
15  170  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:45.30   
16  12  Berg Cecilia  2000  UPSALA S  BJ7600  25 m  1:45.82   
17  151  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:45.82   
18  182  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:46.52   
19  135  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:47.40   
20  23  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:47.74   
21  149  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  1:48.97   
22  94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  1:49.22   
23  162  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:49.38   
24  160  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  1:49.54   
25  154  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:50.80   
26  178  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:51.87   
27  123  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:53.08   
28  91  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:53.37   
29  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  1:53.86   
30  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:56.12   
31  15  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
32  68  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m     
33  85  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m     
34  102  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m     
35  132  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m     
36  137  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m     
37  157  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
38  163  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
39  164  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
40  171  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:26.69   
53  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  25 m  1:28.69   
174  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:37.44   
173  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:38.17   
21  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:40.25   
63  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:40.39   
60  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m  1:43.06   
72  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:43.78   
99  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  1:44.36   
10  100  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  1:45.28   
11  140  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  1:45.29   
12  38  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  1:46.07   
13  179  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:46.39   
14  51  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m  1:46.58   
15  139  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:49.61   
16  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:49.93   
17  84  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  1:58.16   
18  147  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:58.61   
19  27  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m     
20  45  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
21  83  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m     
22  134  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m     
23  185  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  3:10.93   
31  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  3:12.76   
20  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  3:16.93   
124  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  3:17.21   
183  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  3:20.40   
93  Larsson Nikita  2001  UPSALA S  BD2201  25 m  3:22.48   
104  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  3:23.65   
50  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  3:23.73   
168  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  3:24.02   
10  125  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  3:25.26   
11  18  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  3:28.31   
12  106  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  3:29.41   
13  57  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:33.03   
14  30  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m     
15  86  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
16  111  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m     
17  117  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m     
 
Gren 30, 200m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:08.80   
82  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  3:28.86   
54  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  3:44.03   
75  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m     
145  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  25 februari 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:21