Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Knattesim    Utskriftsdatum  23 mars 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Fl 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            47.80   
Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            48.18   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            48.61   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            49.08   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            49.51   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            49.90   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            50.18   
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            50.99   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            51.66   
10  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            52.96   
11  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            53.24   
12  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            53.62   
13  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            54.22   
14  Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            55.27   
15  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            55.35   
16  Naimi Wästberg  2004  Österby Simsällskap            56.42   
17  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            56.97   
18  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            57.31   
19  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            57.38   
20  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            57.75   
21  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            1:00.26   
22  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            1:03.12   
23  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            1:08.28   
24  Linnea Grandin  2004  Österby Simsällskap            1:09.62   
Amanda Persson  2004  Österby Simsällskap            DSQ   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            DSQ   
Mari Eriksson-Magnusson  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Po 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            51.39   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            52.89   
Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap            55.38   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            57.06   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            57.46   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            58.55   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            1:00.31   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            1:01.95   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            1:04.40   
10  Johan Larsson  2004  Österby Simsällskap            1:06.16   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Fl 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            23.98   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            24.34   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            25.08   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            28.89   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            30.26   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            30.45   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Po 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            25.26   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            25.46   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            26.97   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            27.06   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            27.64   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            28.84   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            29.16   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            30.05   
Filip Holm  2005  Gimo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Fl 9 Oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            22.83   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            26.76   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            26.99   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            28.68   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.83   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            29.36   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            29.79   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            30.99   
Miriam Wästberg  2006  Österby Simsällskap            31.63   
10  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            32.18   
11  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            33.07   
12  Vida Eriksson  2008  Bålsta Simklubb            35.54   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Po 9 Oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            25.60   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            26.37   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.64   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            31.51   
Elis Lejonqvist  2007  Bålsta Simklubb            31.65   
Isak Eriksson  2006  Bålsta Simklubb            32.25   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            33.92   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim, Fl 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            43.49   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            44.36   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            44.68   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            44.77   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            46.60   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            46.75   
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            47.49   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            47.58   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            48.03   
10  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            48.13   
11  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            49.02   
12  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            49.09   
13  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            49.28   
14  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            49.98   
15  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            50.51   
16  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            50.96   
17  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            50.97   
18  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            51.54   
19  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            53.07   
20  Naimi Wästberg  2004  Österby Simsällskap            54.78   
21  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            58.62   
22  Linnea Grandin  2004  Österby Simsällskap            1:04.12   
Amanda Persson  2004  Österby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim, Po 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            46.69   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            48.51   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            50.62   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            51.68   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            55.60   
Johan Larsson  2004  Österby Simsällskap            57.25   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            1:03.36   
Dennis Macaveiu  2003  Upsala Simsällskap            1:10.80   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            1:29.85   
Algot Berggren  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Björn Isacsson  2003  Österby Simsällskap            DSQ   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim, Fl 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            21.19   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            21.28   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            23.08   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            24.00   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            25.04   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            25.61   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            25.65   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            26.02   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            26.40   
10  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            26.47   
11  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            26.53   
12  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            27.16   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim, Po 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            20.56   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            20.93   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            22.20   
Filip Holm  2005  Gimo Simsällskap            23.88   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            24.54   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            24.80   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            28.50   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            30.92   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim, Fl 9 Oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            20.87   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            26.20   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            26.67   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            26.93   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            27.63   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            28.31   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            28.83   
Miriam Wästberg  2006  Österby Simsällskap            28.90   
Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            29.49   
10  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            38.72   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vida Eriksson  2008  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim, Po 9 Oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            25.37   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            25.78   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            25.93   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            26.26   
Elis Lejonqvist  2007  Bålsta Simklubb            26.85   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            29.14   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            35.03   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            36.06   
Isak Eriksson  2006  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim, Fl 12 Oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            19.64   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            19.95   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            20.13   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            20.16   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            20.49   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            20.76   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            21.29   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            21.38   
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            22.20   
10  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            22.27   
11  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            22.42   
12  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            22.51   
13  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            22.94   
14  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            27.87   
15  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            27.99   
16  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            28.39   
17  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            29.76   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim, Po 12 Oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            22.56   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            24.12   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            24.69   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            26.52   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            29.19   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Frisim, Fl 9 Oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            19.30   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            22.70   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            23.77   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            24.96   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            26.05   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            28.28   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            29.15   
Miriam Wästberg  2006  Österby Simsällskap            29.55   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            30.59   
10  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            32.10   
11  Linn Sandberg  2006  Bålsta Simklubb            32.92   
Vida Eriksson  2008  Bålsta Simklubb            DNS   
Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Frisim, Po 9 Oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            21.29   
Elis Lejonqvist  2007  Bålsta Simklubb            21.82   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            22.31   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            24.67   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            24.80   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            27.87   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            29.06   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            33.33   
Isak Eriksson  2006  Bålsta Simklubb            33.57   
                     
 
Gren 17, 25m Frisim, Fl 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            18.60   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            19.16   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            19.40   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            21.58   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            22.32   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            22.89   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            23.22   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            23.76   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            25.02   
10  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            26.91   
11  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            27.42   
                     
 
Gren 18, 25m Frisim, Po 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            18.26   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            18.69   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            19.83   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            21.75   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            21.91   
Mohammed Hadi  2005  Upsala Simsällskap            22.46   
Filip Holm  2005  Gimo Simsällskap            22.58   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            23.75   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            28.56   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim, Fl 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            36.83   
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            38.49   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            38.72   
Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            38.75   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            39.15   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            39.31   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            40.10   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            40.68   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            41.73   
10  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            42.11   
11  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            42.92   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            43.02   
13  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            43.31   
14  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            43.53   
15  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            43.71   
16  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            44.90   
17  Amanda Persson  2004  Österby Simsällskap            45.35   
18  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            45.80   
19  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            46.10   
20  Mari Eriksson-Magnusson  2004  Norrtälje Simklubb            49.42   
21  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            49.62   
22  Naimi Wästberg  2004  Österby Simsällskap            51.18   
23  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            53.24   
24  Linnea Grandin  2004  Österby Simsällskap            1:01.96   
25  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            1:02.14   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim, Po 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            39.24   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            42.39   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            44.10   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            47.41   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            47.59   
Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap            47.68   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            47.83   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            50.46   
Johan Larsson  2004  Österby Simsällskap            51.87   
10  Ahmed Alshaer  2004  Upsala Simsällskap            53.14   
11  Björn Isacsson  2003  Österby Simsällskap            53.93   
12  Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            54.47   
13  Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            1:03.70   
14  Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            1:08.04   
15  Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            1:17.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 mars 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:49