Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  28 april 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:58   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 april 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Bergh  2002    487  33.25  1:10.28  1:47.77    2:23.55   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Olivia Weuro  2002    469  32.80  1:10.03  1:48.56    2:25.40   
  IF Åland                   
                     
Adelina Walldén  2002    442  33.82  1:12.22  1:52.35    2:28.29   
  Simklubben Ena                   
                     
Stina Byström  2002    419  34.61  1:12.79  1:52.52    2:30.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Victoria Cantar  2002    414  33.51  1:11.52  1:51.76    2:31.47   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Larsson  2002    405  36.29  1:14.87  1:54.71    2:32.68   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Saga Bäckström  2002    357  35.70  1:16.60  1:58.26    2:39.15   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Sofia Holmberg  2002    349  36.10  1:16.78  1:58.60    2:40.44   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Victoria Norén  2002    342  36.88  1:17.79  2:00.47    2:41.43   
  Turebergs Simklubb                   
                     
10  Eliane Westermark  2003    335  37.88  1:19.32  2:02.13    2:42.63   
  Spårvägen Simförening                   
                     
11  Ioana Danes  2002    330  38.16  1:20.36  2:02.80    2:43.46   
  Spårvägen Simförening                   
                     
12  Lovisa Malm  2002    327  37.10  1:19.58  2:02.75    2:43.95   
  Spårvägen Simförening                   
                     
13  Victoria Flyman  2003    323  38.07  1:21.43  2:04.78    2:44.63   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
14  Elina Berg  2002    318  36.23  1:18.07  2:02.34    2:45.43   
  Gimo Simsällskap                   
                     
15  Lisen Hill  2002    313    1:19.61  2:04.03    2:46.35   
  Simsällskapet Mora                   
                     
16  Elvira Schei  2003    311  36.66  1:19.20  2:03.01    2:46.74   
  Spårvägen Simförening                   
                     
17  Femke van Zonneveld  2002    302  37.10  1:20.81  2:06.28    2:48.35   
  Simsällskapet Mora                   
                     
18  Lovis Jernberg  2002    296  39.35  1:23.90  2:09.03    2:49.43   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
19  Sara Randerstedt  2004    286  37.62  1:22.03  2:08.02    2:51.35   
  Simklubben Ena                   
                     
20  Lupin Flink  2002    282  39.17  1:23.82  2:09.37    2:52.21   
  Kanaans Simsällskap                   
                     
21  Veronica Lythell  2003    274  39.07  1:23.52  2:11.30    2:53.89   
  Spårvägen Simförening                   
                     
22  Emma Stråhle  2002    269  39.82  1:25.43  2:11.69    2:54.83   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
23  Geshin Zarei  2003    265  38.31  1:24.19  2:12.13    2:55.87   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Andrea Mitrovic  2002    264  41.88  1:25.53  2:13.21    2:55.94   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
25  Sara Torstensson  2004    261  41.99  1:28.76  2:14.93    2:56.59   
  Spårvägen Simförening                   
                     
26  Kajsa Franzén  2004    247  40.13  1:27.64  2:15.37    2:59.91   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Matilda Bohman  2002    232  40.02  1:28.02  2:17.27    3:03.66   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Clara Gudfastsson  2002    230  41.19  1:29.44  2:18.53    3:04.26   
  Upsala Simsällskap                   
                     
29  Emilia Wullrich  2003    229  40.36  1:27.65  2:17.37    3:04.56   
  Spårvägen Simförening                   
                     
30  Belize Engström  2004    228  40.18  1:29.25  2:19.36    3:04.91   
  Spårvägen Simförening                   
                     
31  Ellen Melin  2002    226    1:29.37      3:05.37   
  IF Åland                   
                     
32  Tove Hägerdal  2002    223  40.98  2:17.34  3:06.20    3:06.20   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Cornelia Lythell  2003              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Maja Bergström  2002              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    567  31.66  1:06.24  1:42.00    2:16.46   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Cornelia Jerresand  2000    543  31.72  1:06.70  1:42.76    2:18.46   
  Täby Sim                   
                     
Alicia Lundblad  2001    535  32.04  1:07.57  1:43.83    2:19.09   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Elin Swerlander  2001    489  32.26  1:08.58  1:46.77    2:23.32   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Alexandra Jensen  2001    480  32.67  1:10.00  1:48.37    2:24.25   
  Täby Sim                   
                     
Olivia Stille  2000    464  33.46  1:10.34  1:48.03    2:25.91   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Zafira Engström Vaamonde  2001    444  34.23  1:11.85  1:50.52    2:28.02   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Ida Lindblom  2001    422  33.65  1:12.05  1:52.93    2:30.61   
  Sala Simsällskap                   
                     
Tilda Kjeldsen  2001    418  33.77  1:12.31  1:52.22    2:31.10   
  Täby Sim                   
                     
10  Fanny Odin  2000    416  32.76  1:11.10  1:51.67    2:31.23   
  Spårvägen Simförening                   
                     
11  Kristin Jansson  2001    401  33.33  1:12.48  1:53.16    2:33.20   
  Spårvägen Simförening                   
                     
12  Isabel Nordström  2001    393  35.38  1:15.46  1:56.55    2:34.24   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
13  Anna Viinapuu  2000    391  34.77  1:13.64  1:54.40    2:34.38   
  Bålsta Simklubb                   
                     
14  Linnea Lindqvist  2001    391  35.36  1:14.23  1:54.68    2:34.41   
  Spårvägen Simförening                   
                     
15  Clara Sundqvist  2001    388  35.15  1:13.53  1:54.33    2:34.78   
  Spårvägen Simförening                   
                     
16  Astrid Onno  2000    380  33.61  1:12.05  1:53.85    2:35.91   
  Spårvägen Simförening                   
                     
17  Lisa Schubert  2001    369  36.18  1:16.34  1:58.44    2:37.48   
  Täby Sim                   
                     
18  Petronella Wenell  2001    362  36.38  1:16.58  1:58.49    2:38.44   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
19  Elin Öberg  2000    361  35.42  1:15.47  1:57.32    2:38.60   
  Spårvägen Simförening                   
                     
20  Maike Kuhlins  2000    352  35.35  1:16.26  1:58.29    2:39.88   
  Spårvägen Simförening                   
                     
21  Amanda Lindgren  2000    350  37.52  1:18.72  2:00.09    2:40.19   
  Sala Simsällskap                   
                     
22  Viktoria Nylund  2001    340  35.67  1:16.58  1:59.67    2:41.87   
  Täby Sim                   
                     
23  Anna Hoppstadius  2001    318  37.96  1:21.40  2:04.63    2:45.51   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
24  Anna Falk  2001    317  36.82  1:18.30  2:02.71    2:45.58   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
25  Hanna Karlsson  2000    311  35.82  1:18.20  2:03.61    2:46.62   
  Simsällskapet Mora                   
                     
26  Frida Berndtson  2000    308  36.90  1:19.40  2:03.31    2:47.20   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
27  Amanda Heed Nordin  2001    306  37.35  1:18.68  2:02.97    2:47.54   
  Spårvägen Simförening                   
                     
28  Matilda Jungstedt  2001    289  37.77  1:21.37  2:07.52    2:50.72   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
29  Tilda Wik  2001    285  39.33  1:23.65  2:08.03    2:51.51   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
30  Linda Svensson  2000    285  38.08  1:21.65  2:06.76    2:51.56   
  Spårvägen Simförening                   
                     
31  Emilia Lindholm  2001    275  39.70  1:24.81  2:12.55    2:53.67   
  IF Åland                   
                     
32  Maria Tavemark  2001    272  38.40  1:23.10  2:09.16    2:54.36   
  Täby Sim                   
                     
33  Ellen Woivalin  2001    254  39.51  1:24.95  2:13.07    2:58.17   
  IF Åland                   
                     
Ani Helin Öncu  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Berglund  1998    615  31.19  1:04.54  1:38.67    2:12.81   
  Täby Sim                   
                     
Emelie Åkerström  1995    585  30.67  1:04.70  1:40.09    2:15.03   
  Simklubben Neptun                   
                     
Rebecka Gustafsson  1998    582  30.97  1:04.77  1:40.94    2:15.31   
  Simklubben Ena                   
                     
Jessica Billquist  1996    565  31.41  1:05.44  1:40.83    2:16.62   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Nina Bring  1999    545  32.25  1:07.22  1:42.69    2:18.31   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Sofia Ander  1998    518  31.76  1:08.19  1:45.44    2:20.63   
  Sala Simsällskap                   
                     
Cecilia Czarnecki  1999    513  32.12  1:07.99  1:45.30    2:21.06   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linda Brännlund  1998    509  32.75  1:08.11  1:45.27    2:21.45   
  Täby Sim                   
                     
Hanna Hargsten  1999    503  31.85  1:07.92  1:45.56    2:22.00   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
10  Erika Nyström  1994    493  32.84  1:08.58  1:45.37    2:22.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Elin Grenholm  1999    491  31.82  1:07.58  1:45.19    2:23.12   
  Spårvägen Simförening                   
                     
12  Emma Garmelius  1999    476  32.42  1:08.62  1:46.88    2:24.66   
  Spårvägen Simförening                   
                     
13  Zhanna Kuhry  1998    470  32.25  1:08.97  1:47.16    2:25.30   
  Täby Sim                   
                     
14  Sigrid Loid  1999    466  33.05  1:10.20  1:48.66    2:25.64   
  Täby Sim                   
                     
15  Josefin Ossmyr  1999    461  33.07  1:09.27  1:47.15    2:26.15   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
16  Fanny Kruthammar  1999    461  32.98  1:09.63  1:48.40    2:26.20   
  Täby Sim                   
                     
17  Emma Widen  1999    459  34.49  1:12.31  1:50.02    2:26.37   
  Österby Simsällskap                   
                     
18  Josephine Andreasson  1999    434  34.40  1:11.57  1:50.44    2:29.14   
  Turebergs Simklubb                   
                     
19  Filippa Berndtson  1997    427  33.49  1:11.48  1:50.88    2:29.98   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
20  Mikaela Bergh  1999    423  35.11  1:13.60  1:52.75    2:30.49   
  Täby Sim                   
                     
21  Karin Thorén  1999    421  32.63  1:10.19  1:50.45    2:30.68   
  Täby Sim                   
                     
22  My Lord  1999    398  34.90  1:13.68  1:54.98    2:33.53   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
23  Saga Söderberg  1997    391  34.08  1:12.81  1:54.03    2:34.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Ellinor Larsson  1999    378  34.86  1:14.72  1:55.83    2:36.16   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
25  Marit van Zonneveld  1999    366  36.33  1:17.25  1:57.85    2:37.86   
  Simsällskapet Mora                   
                     
26  Wilma Ekwall  1999    350  36.28  1:16.55  1:58.08    2:40.20   
  Spårvägen Simförening                   
                     
27  Aline Agnvall  1997    345  35.68  1:16.74  1:59.35    2:41.01   
  Spårvägen Simförening                   
                     
28  Malin Österman  1993    335  35.59  1:16.16  1:59.26    2:42.60   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Algot Lindwall  2002    367  38.83        1:21.65   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    350  40.45        1:22.92   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Leonardo Montes  2002    315  40.54        1:25.88   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Michael Stille  2002    254  44.06        1:32.21   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Markus Tägtström  2002    247  44.02        1:33.16   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Daniel Ruijs  2004    240  45.10        1:34.02   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elias Säfström  2002    217  45.19        1:37.22   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Viktor Karell  2003    198  47.75        1:40.23   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Alex Ly  2003    196  47.44        1:40.63   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Simon Granelli  2002    191  48.89        1:41.43   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Rasmus Skyving  2003    184  48.64        1:42.69   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
12  Andreas Savin  2003    168  49.71        1:45.74   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  David Forsblad  2002    150  50.65        1:50.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Markus Brenning  2005    132  56.46        1:54.61   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Elliot Blomberg  2003    69  1:05.37        2:22.02   
  IF Åland                   
                     
Elias Holst  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josef Al-Khalili  2000    491  35.02        1:14.10   
  Täby Sim                   
                     
Victor Simic  2000    461  35.15        1:15.66   
  Täby Sim                   
                     
Alexander Almasi  2000    389  37.38        1:20.07   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Axel Nordén  2001    387  36.94        1:20.22   
  Täby Sim                   
                     
Johan Hennert  2001    370  38.99        1:21.43   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Niklas Steinholtz  2000    324  41.00        1:25.08   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Joel Larsson  2001    275  42.02        1:29.79   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ricky Ton  2000    270  43.08        1:30.38   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Elias Paulson  2000    266  43.49        1:30.87   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Isak Brundin  2000    252  42.75        1:32.48   
  Sala Simsällskap                   
                     
11  Jonatan Fischer  2001    244  42.92        1:33.44   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Karl Nordström  2001    232  44.90        1:35.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Tim Lundwall  2001    221  46.34        1:36.68   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
14  Attila Razifar  2001    174  48.16        1:44.68   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Noel Wallin  2001    165  51.03        1:46.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Tomas Högman  2000    154  50.38        1:49.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Jesper Hallbert  2000    152  49.59        1:49.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Max Wallin  2001    145  52.68        1:51.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  John Carlsson  2001    121  55.39        1:57.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Hugo Sörby  2001              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Daniel Coleman  2000              DSQ   
  Täby Sim                   
                     
Joel Nordström  2001              DSQ   
  Gimo Simsällskap                   
                     
Mikael Waks  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Philip Rosvall  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Alin  1999    500  34.08        1:13.65   
  Täby Sim                   
                     
Conny Andersen  1978    418  36.67        1:18.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999    415  36.21        1:18.33   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    410  37.41        1:18.68   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Samuel Sved  1998    404  38.86        1:19.05   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    390  36.18        1:20.01   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Oscar Norman  1999    362  37.42        1:21.96   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Oliver Simic  1998    359  38.02        1:22.18   
  Täby Sim                   
                     
Eddie Eriksson  1999    356  37.87        1:22.46   
  IF Åland                   
                     
10  Johan Pettersson  1994    351  37.79        1:22.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Sam Thai  1999    344  39.24        1:23.38   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Olle Hennert  1999    337  40.13        1:23.98   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
13  Roman Milkin  1999    303  39.98        1:26.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Pontus Thor  1999    303  41.75        1:27.01   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
15  Elias Törnqvist  1999    236  44.65        1:34.57   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
16  Frej-Oskar Wikström  1999    224  44.97        1:36.21   
  IF Åland                   
                     
17  Loke Wallin  1999    211  44.84        1:38.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linn Herlin  2002    448  37.13        1:15.93   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Matilda Lantz  2002    440  36.80        1:16.41   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Mikaela Hedström  2003    396  38.16        1:19.14   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Victoria Norén  2002    385  38.84        1:19.85   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Stella Donning  2002    355  40.38        1:22.01   
  IF Åland                   
                     
Elvira Schei  2003    317  41.79        1:25.17   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Lisen Hill  2002    310  41.93        1:25.86   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Belize Engström  2004    301  42.48        1:26.67   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Lovis Jernberg  2002    292  43.75        1:27.51   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
10  Maja Karlsson Karlström  2002    288  42.43        1:27.94   
  Spårvägen Simförening                   
                     
11  Saga Bäckström  2002    286  43.24        1:28.14   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
12  Malla Myrelid  2002    283  43.25        1:28.46   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Cornelia Lythell  2003    281  43.02        1:28.68   
  Spårvägen Simförening                   
                     
14  Lisa Candelius  2003    275  43.45        1:29.28   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
15  Femke van Zonneveld  2002    273  44.42        1:29.53   
  Simsällskapet Mora                   
                     
16  Veronica Lythell  2003    270  45.00        1:29.91   
  Spårvägen Simförening                   
                     
17  Sara Randerstedt  2004    268  42.90        1:30.13   
  Simklubben Ena                   
                     
18  Clara Bergh  2004    267  43.58        1:30.20   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
19  Jonna Löding  2002    261  43.54        1:30.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Linnea Jonsson  2002    259  44.43        1:31.13   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
21  Lovisa Königsson  2002    252  45.99        1:31.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Emma Stråhle  2002    241  46.09        1:33.30   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
23  Vera Hermansson  2003    241  44.99        1:33.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Emma Alfredeen  2003    238  46.46        1:33.67   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Emma Norin  2002    238  46.26        1:33.75   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Sofia Domeij  2002    236  45.39        1:33.95   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Eliane Westermark  2003    235  46.50        1:34.16   
  Spårvägen Simförening                   
                     
28  Maja Bergström  2002    226  47.19        1:35.32   
  Spårvägen Simförening                   
                     
29  Kajsa Franzén  2004    222  48.26        1:35.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
30  Klara Pettersson  2004    218  48.58        1:36.46   
  Upsala Simsällskap                   
                     
31  Esther Svensson  2003    217  46.42        1:36.64   
  Upsala Simsällskap                   
                     
32  Lisen Myrelid  2005    214  49.20        1:37.02   
  Upsala Simsällskap                   
                     
33  Amanda Viksten  2004    212  48.09        1:37.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
34  Emilia Wullrich  2003    210  47.30        1:37.75   
  Spårvägen Simförening                   
                     
35  Amanda Sundqvist  2002    208  45.93        1:37.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
36  Sofia Holmberg  2002    207  48.07        1:38.17   
  Spårvägen Simförening                   
                     
37  Sofia Högdin  2004    206  48.65        1:38.36   
  Upsala Simsällskap                   
                     
38  Lisa Nystrand  2006    205  48.66        1:38.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
39  Lisa Diös  2002    205  48.98        1:38.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
40  Tove Hägerdal  2002    203  47.28        1:38.86   
  Spårvägen Simförening                   
                     
41  Sophie Sundqvist  2003    197  48.79        1:39.83   
  Spårvägen Simförening                   
                     
42  Linda Lövqvist  2003    196  48.04        1:39.92   
  Spårvägen Simförening                   
                     
43  Clara Gudfastsson  2002    195  49.68        1:40.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
44  Sara Torstensson  2004    191  49.18        1:40.79   
  Spårvägen Simförening                   
                     
45  Celina Hoffner  2004    188  52.00        1:41.42   
  Upsala Simsällskap                   
                     
46  Tindra Larsson  2002    183  47.92        1:42.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
47  Sinna Asmerom  2003    178  50.42        1:43.14   
  Spårvägen Simförening                   
                     
48  Tilde Lantz  2004    176  50.29        1:43.57   
  Upsala Simsällskap                   
                     
49  Filippa Jirenius  2002    176  49.62        1:43.60   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
50  Elsa Stjerna  2004    157  53.18        1:47.61   
  Upsala Simsällskap                   
                     
51  Elina Widén  2003    144  55.79        1:50.80   
  Gimo Simsällskap                   
                     
Maria Spjut  2002              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Alm  2001    556  35.33        1:10.67   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Olivia Stille  2000    547  33.94        1:11.03   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Cornelia Jerresand  2000    530  34.59        1:11.80   
  Täby Sim                   
                     
Kristina Isacson  2001    512  35.19        1:12.63   
  Täby Sim                   
                     
Astrid Eriksson  2001    479  36.33        1:14.26   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Amanda Strömdahl  2000    471  36.58        1:14.68   
  Täby Sim                   
                     
Lovisa Sved  2000    470  35.70        1:14.75   
  Simklubben Ena                   
                     
Zafira Engström Vaamonde  2001    462  36.41        1:15.15   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Linnea Lindqvist  2001    455  36.68        1:15.56   
  Spårvägen Simförening                   
                     
10  Johanna Persson  2001    449  36.93        1:15.88   
  Täby Sim                   
                     
11  Elin Swerlander  2001    444  36.05        1:16.15   
  Turebergs Simklubb                   
                     
12  Malin Sangfelt  2001    438  36.28        1:16.50   
  Täby Sim                   
                     
13  Julia Franks  2000    436  37.01        1:16.60   
  Täby Sim                   
                     
14  Tova Franzén  2001    430  37.24        1:16.95   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Frida Lannhard  2000    429  36.94        1:17.01   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
16  Mina Alpergin  2001    424  37.62        1:17.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Anna Ladis  2001    419  37.46        1:17.61   
  Täby Sim                   
                     
18  Jeanna Wiell  2001    416  37.64        1:17.80   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Frida Nöu  2001    406  38.40        1:18.48   
  Täby Sim                   
                     
20  Gunnel Sköld  2000    387  39.24        1:19.71   
  Täby Sim                   
                     
21  Clara Eklund  2000    384  38.27        1:19.90   
  Simklubben Ena                   
                     
22  Julia Augustsson  2000    381  38.92        1:20.14   
  Spårvägen Simförening                   
                     
23  Esther Rydbeck Nordén  2001    381  39.13        1:20.15   
  Täby Sim                   
                     
24  Astrid Onno  2000    379  39.34        1:20.30   
  Spårvägen Simförening                   
                     
25  Ida Lindblom  2001    377  38.25        1:20.42   
  Sala Simsällskap                   
                     
26  Smilla Hedlund  2001    375  38.56        1:20.59   
  Täby Sim                   
                     
27  Tilda Wik  2001    351  39.77        1:22.32   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
28  Ani Helin Öncu  2001    350  40.31        1:22.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
29  Elsa Kjellin  2001    349  40.64        1:22.52   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
30  Walda Jonsson  2001    345  39.76        1:22.82   
  Bålsta Simklubb                   
                     
31  Lisa Rydelius  2001    341  40.23        1:23.18   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
32  Alba Giacomini  2001    328  40.39        1:24.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
33  Petronella Wenell  2001    325  42.74        1:24.48   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
34  Kristin Jansson  2001    325  40.52        1:24.50   
  Spårvägen Simförening                   
                     
35  Elika Irajpour  2001    320  40.54        1:24.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
36  Elin Öberg  2000    317  40.10        1:25.22   
  Spårvägen Simförening                   
                     
37  Tova Sjöberg  2001    310  41.47        1:25.84   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
38  Maike Kuhlins  2000    305  42.18        1:26.28   
  Spårvägen Simförening                   
                     
39  Ylva Rehnholm  2000    297  41.40        1:27.03   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
40  Paula Wiberg-Jansson  2001    287  42.09        1:28.01   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
41  Astrid Blomberg  2000    286  44.03        1:28.20   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
42  Moa Welander  2000    266  41.98        1:30.35   
  Kanaans Simsällskap                   
                     
43  Alicia Kjerrman  2001    261  44.14        1:30.83   
  Spårvägen Simförening                   
                     
44  Maja Andersson  2000    254  44.55        1:31.75   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
45  Ella Bredenberg  2001    250  45.11        1:32.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
46  Paulina Back  2000    248  44.65        1:32.46   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
47  Hanna Karlsson  2000    241  43.86        1:33.28   
  Simsällskapet Mora                   
                     
48  Katarina Nordberg  2000    234  45.76        1:34.28   
  Upsala Simsällskap                   
                     
49  Mia Milic  2001    232  45.30        1:34.46   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elin Carlsson  2001              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Lövgren  2000              DSQ   
  Hörnefors Idrottsförening                   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    612  32.98        1:08.45   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Sangfelt  1997    575  33.41        1:09.89   
  Täby Sim                   
                     
Elin Grenholm  1999    544  33.98        1:11.16   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Frida Berglund  1998    510  35.81        1:12.71   
  Täby Sim                   
                     
Frida Björkman  1999    488  36.79        1:13.80   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    481  35.14        1:14.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Cecilia Czarnecki  1999    468  36.17        1:14.83   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Tiffani Segerbrand  1999    466  36.29        1:14.93   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Sara Olsson  1999    455  36.09        1:15.54   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
10  Fanny Ek  1999    454  37.05        1:15.57   
  IF Åland                   
                     
11  Karin Thorén  1999    437  36.80        1:16.56   
  Täby Sim                   
                     
12  Linda Brännlund  1998    432  37.31        1:16.83   
  Täby Sim                   
                     
13  Therese Thor  1998    422  37.76        1:17.43   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
14  Rebecka Bankefors  1998    397  36.63        1:19.02   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Lisa Carlsson  1999    361  40.01        1:21.60   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Aline Agnvall  1997    344  40.06        1:22.87   
  Spårvägen Simförening                   
                     
17  Wilma Hagmansson  1999    338  40.47        1:23.37   
  Spårvägen Simförening                   
                     
18  My Lord  1999    322  40.95        1:24.74   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
19  Ellinor Larsson  1999    289  42.51        1:27.84   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
20  Mathilda Norlander  1999    274  42.10        1:29.39   
  Spårvägen Simförening                   
                     
21  Sofie Back  1999    267  44.58        1:30.18   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
22  Marina Feria Söderholm  1998    266  43.24        1:30.28   
  Bålsta Simklubb                   
                     
23  Rebecca Elgh  1999    224  46.92        1:35.67   
  Spårvägen Simförening                   
                     
24  Cassandra Eriksson  1999    176  49.14        1:43.60   
  Hörnefors Idrottsförening                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Johnsson  2002    453  29.26        1:01.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Mikael Söderberg  2003    326  32.42        1:08.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Michael Stille  2002    305  33.98        1:09.67   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Edwin Nystrand  2002    290  34.44        1:10.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Algot Lindwall  2002    283  35.01        1:11.37   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    280  34.85        1:11.63   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Shane Falk  2002    266  36.07        1:12.88   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Rasmus Skyving  2003    232  36.38        1:16.31   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jakob Hanson  2002    228  37.03        1:16.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Daniel Ruijs  2004    213  37.56        1:18.53   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
11  Gustav Walldén  2003    209  38.06        1:19.04   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Andreas Savin  2003    200  38.89        1:20.18   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Alex Ly  2003    195  37.83        1:20.81   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
14  Alexander Karlsson  2002    188  37.92        1:21.76   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Viktor Karell  2003    158  41.55        1:26.63   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
16  Markus Brenning  2005    132  44.70        1:31.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Elias Holst  2002    127  43.56        1:33.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Elliot Blomberg  2003    114  43.50        1:36.52   
  IF Åland                   
                     
David Forsblad  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Leonardo Montes  2002              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Oskar Iwarsson  2000    531  27.96        57.91   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Josef Al-Khalili  2000    519  28.30        58.34   
  Täby Sim                   
                     
Daniel Coleman  2000    447  29.53        1:01.35   
  Täby Sim                   
                     
Victor Halldén  2000    440  28.89        1:01.64   
  Täby Sim                   
                     
Alexander Almasi  2000    430  29.56        1:02.11   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Isak Brundin  2000    421  29.03        1:02.56   
  Sala Simsällskap                   
                     
Wilhelm Lörinc  2000    392  29.80        1:04.05   
  Täby Sim                   
                     
Johan Ljunggren  2001    379  31.19        1:04.79   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jonathan Douib  2000    373  31.20        1:05.12   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Niklas Steinholtz  2000    372  32.81        1:05.19   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
11  Johan Hennert  2001    371  31.03        1:05.24   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
12  Anton Forsberg  2001    362  32.02        1:05.78   
  Täby Sim                   
                     
13  Philip Rosvall  2001    360  31.42        1:05.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Erik Ahlqvist  2001    328  32.23        1:07.99   
  Täby Sim                   
                     
15  Anton Waller-Kaustinen  2000    293  32.88        1:10.59   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Daniel Engman  2001    272  34.65        1:12.36   
  Gimo Simsällskap                   
                     
17  Tim Lundwall  2001    238  37.24        1:15.64   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
18  Mikael Waks  2001    237  36.86        1:15.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Ricky Ton  2000    221  36.35        1:17.50   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
20  Joel Nordström  2001    203  40.25        1:19.78   
  Gimo Simsällskap                   
                     
21  Tomas Högman  2000    198  37.15        1:20.37   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Elias Paulson  2000    183  39.86        1:22.59   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
23  Attila Razifar  2001    173  39.23        1:24.04   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Noel Wallin  2001    148  42.48        1:28.60   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Jesper Hallbert  2000    127  45.33        1:33.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  John Carlsson  2001    126  44.66        1:33.44   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Max Wallin  2001    121  44.97        1:34.77   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Karl Nordström  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Edmon Torosyan  1997    593  26.58        55.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Shervin Ghahestani  1997    584  26.49        56.09   
  Täby Sim                   
                     
Carl-Åke Willberg  1998    555  26.97        57.07   
  Täby Sim                   
                     
Olle Österman  1998    531  27.04        57.90   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997    511  27.69        58.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Sandberg  1999    503  28.31        58.98   
  Täby Sim                   
                     
Jonas Fellman  1999    479  27.94        59.95   
  IF Åland                   
                     
William Åberg  1997    475  28.07        1:00.12   
  Täby Sim                   
                     
Edvin Persson  1999    473  28.21        1:00.18   
  Simsällskapet Mora                   
                     
10  Oscar Norman  1999    463  29.44        1:00.61   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
11  Henrik Bransell  1999    448  29.02        1:01.30   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Gustav Barnå  1999    447  29.63        1:01.31   
  Täby Sim                   
                     
13  Oliver Simic  1998    432  29.32        1:02.01   
  Täby Sim                   
                     
14  Lukas Hill  1999    427  28.92        1:02.25   
  Simsällskapet Mora                   
                     
15  Jakob Gustafsson  1999    407  30.16        1:03.27   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
16  Eddie Eriksson  1999    389  30.76        1:04.23   
  IF Åland                   
                     
17  Pontus Thor  1999    387  31.02        1:04.33   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
18  Axel Henriksson  1999    353  30.76        1:06.34   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Olle Hennert  1999    344  31.62        1:06.90   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
20  Samuel Sved  1998    334  32.79        1:07.55   
  Avesta Simsällskap                   
                     
21  Tim Höglund  1998    295  32.73        1:10.44   
  IF Åland                   
                     
22  Adam Fröjdfeldt  1999    292  34.28        1:10.64   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
23  Sam Thai  1999    282  33.53        1:11.52   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
24  Elias Törnqvist  1999    266  34.04        1:12.88   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
25  Loke Wallin  1999    239  35.22        1:15.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sean Zhong  1998              DNS   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Adelina Walldén  2002    472          37.85   
  Simklubben Ena                   
Elsa Bergh  2002    472          37.85   
  Söderhamns Simsällskap                   
Linn Herlin  2002    418          39.41   
  Spårvägen Simförening                   
Victoria Flyman  2003    390          40.33   
  Söderhamns Simsällskap                   
Nora Segerström  2002    360          41.42   
  Kanaans Simsällskap                   
Maja Karlsson Karlström  2002    355          41.63   
  Spårvägen Simförening                   
Olivia Weuro  2002    343          42.08   
  IF Åland                   
Klara Ragnarsson  2002    338          42.31   
  Sala Simsällskap                   
Ioana Danes  2002    321          43.04   
  Spårvägen Simförening                   
10  Elina Berg  2002    311          43.47   
  Gimo Simsällskap                   
11  Lisa Candelius  2003    306          43.71   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
12  Amanda Sundqvist  2002    298          44.10   
  Upsala Simsällskap                   
13  Lisen Hill  2002    289          44.54   
  Simsällskapet Mora                   
14  Victoria Norén  2002    285          44.75   
  Turebergs Simklubb                   
15  Jonna Löding  2002    284          44.84   
  Upsala Simsällskap                   
16  Matilda Bohman  2002    282          44.92   
  Upsala Simsällskap                   
17  Maja Bergström  2002    282          44.95   
  Spårvägen Simförening                   
18  Emma Norin  2002    271          45.51   
  Upsala Simsällskap                   
19  Femke van Zonneveld  2002    269          45.65   
  Simsällskapet Mora                   
20  Ive Fröman  2003    261          46.08   
  Upsala Simsällskap                   
21  Thindra Åkerblom  2003    253          46.55   
  Norrtälje Simklubb                   
22  Sofia Domeij  2002    251          46.72   
  Upsala Simsällskap                   
23  Lovisa Malm  2002    248          46.87   
  Spårvägen Simförening                   
24  Saga Bäckström  2002    244          47.17   
  Strängnäs Simklubb                   
25  Tindra Larsson  2002    241          47.32   
  Upsala Simsällskap                   
26  Elvira Schei  2003    234          47.80   
  Spårvägen Simförening                   
27  Maria Spjut  2002    232          47.91   
  Ludvika Simsällskap                   
28  Veronica Lythell  2003    230          48.08   
  Spårvägen Simförening                   
29  Johanna Granhällen  2002    228          48.22   
  Spårvägen Simförening                   
30  Ellen Melin  2002    222          48.67   
  IF Åland                   
31  Mikaela Hedström  2003    222          48.68   
  Spårvägen Simförening                   
32  Sara Torstensson  2004    221          48.74   
  Spårvägen Simförening                   
33  Andrea Mitrovic  2002    215          49.18   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
34  Elida Larsson  2003    212          49.39   
  Gimo Simsällskap                   
35  Clara Gudfastsson  2002    207          49.80   
  Upsala Simsällskap                   
36  Tora Dregelid  2002    206          49.86   
  Gimo Simsällskap                   
37  Tilde Lantz  2004    204          50.06   
  Upsala Simsällskap                   
38  Kajsa Franzén  2004    201          50.26   
  Upsala Simsällskap                   
39  Elsa Stjerna  2004    201          50.29   
  Upsala Simsällskap                   
40  Sofia Högdin  2004    200          50.38   
  Upsala Simsällskap                   
41  Klara Pettersson  2004    193          50.99   
  Upsala Simsällskap                   
42  Linnea Taflin  2002    193          51.01   
  Upsala Simsällskap                   
43  Esther Svensson  2003    190          51.20   
  Upsala Simsällskap                   
44  Emma Järnebrink  2003    187          51.49   
  Norrtälje Simklubb                   
44  Linnea Jonsson  2002    187          51.49   
  Norrtälje Simklubb                   
46  Lovisa Königsson  2002    185          51.68   
  Upsala Simsällskap                   
47  Sara Randerstedt  2004    184          51.79   
  Simklubben Ena                   
48  Geshin Zarei  2003    183          51.87   
  Upsala Simsällskap                   
49  Lupin Flink  2002    183          51.90   
  Kanaans Simsällskap                   
50  Emilia Wullrich  2003    182          52.01   
  Spårvägen Simförening                   
51  Lisa Diös  2002    173          52.90   
  Upsala Simsällskap                   
52  Alva Hellenius  2006    164          53.84   
  Spårvägen Simförening                   
53  Belize Engström  2004    159          54.39   
  Spårvägen Simförening                   
54  Elina Widén  2003    145          55.99   
  Gimo Simsällskap                   
Cornelia Lythell  2003              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
Eliane Westermark  2003              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
Felicia Hong  2003              DSQ   
  Gimo Simsällskap                   
Hilma Brunnberg  2003              DSQ   
  Kanaans Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniella Horvath  2001    587          35.19   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Nelly Rasmusson  2001    527          36.48   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Smilla Hedlund  2001    467          37.99   
  Täby Sim                   
Elin Swerlander  2001    466          38.02   
  Turebergs Simklubb                   
Moa Holmström  2001    460          38.17   
  Ludvika Simsällskap                   
Maria Tavemark  2001    413          39.58   
  Täby Sim                   
Clara Sundqvist  2001    405          39.82   
  Spårvägen Simförening                   
Alba Giacomini  2001    386          40.46   
  Upsala Simsällskap                   
Frida Berndtson  2000    367          41.17   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
10  Lovisa Sved  2000    363          41.29   
  Simklubben Ena                   
11  Lisa Rydelius  2001    360          41.42   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Viktoria Nylund  2001    351          41.76   
  Täby Sim                   
13  Paulina Back  2000    346          41.98   
  Tyresö Simsällskap                   
14  Isabel Nordström  2001    344          42.05   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
15  Anna Hoppstadius  2001    341          42.17   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Hanna Karlsson  2000    323          42.96   
  Simsällskapet Mora                   
17  Anna Viinapuu  2000    305          43.75   
  Bålsta Simklubb                   
18  Ellen Woivalin  2001    302          43.93   
  IF Åland                   
19  Ingrid Marcks  2001    292          44.41   
  Upsala Simsällskap                   
20  Ylva Rehnholm  2000    286          44.71   
  Eskilstuna Simklubb                   
21  Walda Jonsson  2001    285          44.76   
  Bålsta Simklubb                   
22  Clara Eklund  2000    285          44.77   
  Simklubben Ena                   
23  Anna Falk  2001    285          44.78   
  Borlänge Simsällskap                   
24  Josefin Alm  2001    283          44.87   
  Tyresö Simsällskap                   
25  Matilda Jungstedt  2001    280          45.02   
  Eskilstuna Simklubb                   
26  Tyra Wijk  2001    280          45.06   
  Turebergs Simklubb                   
27  Tova Sjöberg  2001    277          45.20   
  Norrtälje Simklubb                   
28  Mina Alpergin  2001    277          45.22   
  Upsala Simsällskap                   
29  Linda Svensson  2000    275          45.28   
  Spårvägen Simförening                   
30  Emilia Lindholm  2001    265          45.85   
  IF Åland                   
31  Emma Pettersson  2001    261          46.08   
  Norrtälje Simklubb                   
32  Maja Andersson  2000    258          46.28   
  Strängnäs Simklubb                   
33  Katarina Nordberg  2000    241          47.37   
  Upsala Simsällskap                   
34  Paula Wiberg-Jansson  2001    235          47.77   
  Nyköpings Simsällskap                   
35  Amanda Lindgren  2000    219          48.88   
  Sala Simsällskap                   
36  Amanda Heed Nordin  2001    209          49.64   
  Spårvägen Simförening                   
37  Mia Milic  2001    126          58.77   
  Upsala Simsällskap                   
38  Cecilia Engström  2001    124          59.11   
  Norrtälje Simklubb                   
Ester Åkesson  2000              DNS   
  Kanaans Simsällskap                   
Lina Albertsen  2001              DNS   
  Norrtälje Simklubb                   
Alicia Kjerrman  2001              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
Ella Bredenberg  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Ida Lindblom  2001              DSQ   
  Sala Simsällskap                   
Jeanna Wiell  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jessica Billquist  1996    683          33.46   
  Spårvägen Simförening                   
Lina Westerlund  1995    640          34.20   
  Upsala Simsällskap                   
Sophia Norén  1998    598          34.99   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Maja Fredriksson  1999    577          35.41   
  Ludvika Simsällskap                   
Fanny Strömstedt  1996    572          35.51   
  Spårvägen Simförening                   
Agnes Fährlin  1998    563          35.69   
  Spårvägen Simförening                   
Mikaela Bergh  1999    526          36.50   
  Täby Sim                   
Rebecka Gustafsson  1998    525          36.54   
  Simklubben Ena                   
Pauline Korssell  1997    523          36.57   
  Täby Sim                   
10  Filippa Berndtson  1997    482          37.58   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
11  Fanny Kruthammar  1999    477          37.72   
  Täby Sim                   
12  Zhanna Kuhry  1998    474          37.79   
  Täby Sim                   
13  Josefin Ossmyr  1999    448          38.52   
  Tyresö Simsällskap                   
14  Sofia Ander  1998    439          38.77   
  Sala Simsällskap                   
15  Wilma Hagmansson  1999    405          39.84   
  Spårvägen Simförening                   
16  Malin Österman  1993    398          40.06   
  Spårvägen Simförening                   
17  Ellinor Grele  1998    390          40.33   
  Upsala Simsällskap                   
18  Frida Björkman  1999    380          40.67   
  Tyresö Simsällskap                   
19  Sofie Back  1999    373          40.94   
  Tyresö Simsällskap                   
20  Josephine Andreasson  1999    358          41.48   
  Turebergs Simklubb                   
21  Marit van Zonneveld  1999    350          41.80   
  Simsällskapet Mora                   
22  Rebecka Östh  1999    336          42.39   
  Ludvika Simsällskap                   
23  Miranda Söderberg  1999    318          43.19   
  Upsala Simsällskap                   
24  Matilda Eriksson  1999    296          44.22   
  Täby Sim                   
25  Marina Feria Söderholm  1998    272          45.47   
  Bålsta Simklubb                   
26  Ellinor Larsson  1999    271          45.53   
  Strängnäs Simklubb                   
27  My Lord  1999    269          45.65   
  Strängnäs Simklubb                   
28  Wilma Ekwall  1999    267          45.77   
  Spårvägen Simförening                   
29  Linn Andersson  1999    206          49.89   
  Norrtälje Simklubb                   
30  Rebecca Elgh  1999    198          50.56   
  Spårvägen Simförening                   
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Johnsson  2002    367  32.40  1:15.18  2:02.77    2:39.11   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Edwin Nystrand  2002    310  36.74  1:20.13  2:11.13    2:48.36   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Mikael Söderberg  2003    305  36.41  1:22.43  2:12.69    2:49.26   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Algot Lindwall  2002    303  40.26  1:23.32  2:08.32    2:49.71   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Markus Tägtström  2002    239  41.87  1:29.92  2:21.22    3:03.47   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elias Säfström  2002    239  41.61  1:26.98  2:21.55    3:03.61   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Shane Falk  2002    208  43.41  1:32.57  2:31.52    3:12.39   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Rasmus Skyving  2003    204  44.98  1:37.69  2:32.46    3:13.42   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Daniel Ruijs  2004    185  50.71  1:47.16  2:38.81    3:19.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Jakob Hanson  2002    185  41.08  1:33.44  2:38.26    3:19.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Alexander Karlsson  2002    164  43.99  1:40.62  2:41.05    3:27.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elias Holst  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josef Al-Khalili  2000    491  30.16  1:07.51  1:50.08    2:24.45   
  Täby Sim                   
                     
Victor Simic  2000    416  33.18  1:11.69  1:56.67    2:32.62   
  Täby Sim                   
                     
Wilhelm Muzikants  2001    403  33.42  1:13.25  1:58.41    2:34.29   
  Täby Sim                   
                     
Erik Krysén  2000    377  33.93  1:16.82  2:02.36    2:37.72   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Alexander Almasi  2000    377  32.69  1:13.22  1:59.91    2:37.73   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Daniel Redelius  2000    376  30.43  1:11.50  2:01.32    2:37.88   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Johan Ljunggren  2001    317  36.98  1:21.37  2:13.12    2:47.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Isak Brundin  2000    288  37.72  1:24.31  2:15.39    2:52.60   
  Sala Simsällskap                   
                     
Olle Gunnarsson  2000    284  35.18  1:17.88  2:12.15    2:53.27   
  Täby Sim                   
                     
10  Joel Larsson  2001    268  39.08  1:24.72  2:17.28    2:56.79   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Hugo Sörby  2001    243  36.99  1:25.08  2:21.43    3:02.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Jonatan Fischer  2001    243  39.36  1:27.02  2:22.75    3:02.67   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Tim Lundwall  2001    230  40.06  1:28.55  2:24.25    3:05.85   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
14  Ricky Ton  2000    222  42.81  1:33.59  2:24.97    3:08.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
15  Elias Paulson  2000    212  44.88  1:36.72  2:27.08    3:10.98   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
16  Daniel Engman  2001    210  44.99  1:33.17  2:33.14    3:11.68   
  Gimo Simsällskap                   
                     
Jonathan Douib  2000              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Victor Halldén  2000              DSQ   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hugo Eriksson  1999    585  29.60  1:06.60  1:44.82    2:16.30   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Gustav Barnå  1999    422  31.10  1:14.22  1:57.41    2:31.87   
  Täby Sim                   
                     
Oscar Norman  1999    384  33.08  1:15.47  2:02.14    2:36.78   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    381  30.15  1:14.04  2:01.22    2:37.23   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Anton Campalto  1998    377  33.04  1:20.31  2:05.50    2:37.69   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    371  35.69  1:16.20  2:03.95    2:38.59   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    353  33.15  1:15.20  2:04.37    2:41.22   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Pontus Thor  1999    342  36.43  1:19.11  2:07.18    2:42.90   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Johan Pettersson  1994    315  33.19  1:19.81  2:07.62    2:47.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Sam Thai  1999    293  38.66  1:23.39  2:10.47    2:51.47   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Axel Henriksson  1999    276  36.61  1:18.99  2:13.69    2:54.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Roman Milkin  1999    272  38.17  1:23.50  2:13.48    2:55.88   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Adam Fröjdfeldt  1999    270  39.05  1:23.23  2:17.87    2:56.37   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
14  Elias Törnqvist  1999    239  41.32  1:26.99  2:23.49    3:03.67   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Loke Wallin  1999              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Larsson  2002    303  38.93  1:25.24  2:13.37    3:01.16   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Clara Bergh  2004    207  43.00  1:36.83  2:32.18    3:25.72   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Stina Byström  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Mathilda Eriksson  2001    458  35.66  1:14.43  1:55.63    2:38.00   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Tova Franzén  2001    386  37.13  1:19.39  2:04.09    2:47.22   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Amanda Strömdahl  2000    309  37.51  1:22.79  2:10.63    3:00.12   
  Täby Sim                   
                     
Elsa Kjellin  2001    292  39.37  1:25.89  2:16.20    3:03.50   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Frida Gustafsson  2001    270  38.59  1:24.50  2:15.70    3:08.27   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Elika Irajpour  2001    190  45.13  1:39.51  2:36.74    3:31.82   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Maja Gustafsson  2001              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Åkerström  1995    524  33.51  1:11.57  1:51.12    2:31.09   
  Simklubben Neptun                   
                     
Nina Bring  1999    413  35.47  1:15.76  1:58.67    2:43.53   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Julia Ewerbring  1998    384  33.91  1:14.52  1:59.15    2:47.46   
  Täby Sim                   
                     
Sigrid Loid  1999    379  36.21  1:19.13  2:03.96    2:48.28   
  Täby Sim                   
                     
Miranda Söderberg  1999    349  36.64  1:18.82  2:05.46    2:52.85   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ellinor Grele  1998    303  35.78  1:19.70  2:10.38    3:01.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Widen  1999    272  39.03  1:25.96  2:17.16    3:07.95   
  Österby Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Täby Sim Herrar Lag 1  2000    430          9:14.34   
  Täby Sim                   
  Josef Al-Khalili  2000      1:38.47  2:43.25      2:43.25   
  Victor Halldén  2000      1:13.74  2:22.74      5:05.99   
  Daniel Coleman  2000      1:12.92  2:19.23      7:25.22   
  Wilhelm Muzikants  2001      1:13.38  1:49.12      9:14.34   
                     
Täby Sim Herrar Lag 3  1998    388          9:33.57   
  Täby Sim                   
  Anton Sandberg  1999      1:01.87  2:05.64      2:05.64   
  Oliver Simic  1998      1:07.53  2:22.56      4:28.20   
  Olle Gunnarsson  2000      1:13.42  2:35.66      7:03.86   
  Erik Ahlqvist  2001      1:15.42  2:29.71      9:33.57   
                     
Upsala S Herrar 1    383          9:35.88   
  Upsala Simsällskap                   
  Philip Rosvall  2001      1:08.70  2:26.70      2:26.70   
  Johan Ljunggren  2001      1:08.50  2:22.55      4:49.25   
  Marcus Johnsson  2002      1:07.86  2:21.82      7:11.07   
  Mikael Söderberg  2003      1:09.49  2:24.81      9:35.88   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  2000    372          9:41.57   
  Täby Sim                   
  Wilhelm Lörinc  2000      1:07.06  2:19.87      2:19.87   
  Axel Nordén  2001      1:12.59  2:30.76      4:50.63   
  Anton Forsberg  2001      1:10.38  2:28.03      7:18.66   
  Victor Simic  2000      1:09.29  2:22.91      9:41.57   
                     
IF Åland P-17  1998    315          10:14.77   
  IF Åland                   
  Jonas Fellman  1999      1:06.63  2:20.75      2:20.75   
  Frej-Oskar Wikström  1999      1:18.79  2:45.57      5:06.32   
  Eddie Eriksson  1999      1:11.79  2:29.19      7:35.51   
  Tim Höglund  1998      1:13.08  2:39.26      10:14.77   
                     
Upsala S Herrar Lag 2    293          10:29.60   
  Upsala Simsällskap                   
  Joel Larsson  2001      1:11.82  2:35.56      2:35.56   
  Jonathan Douib  2000      1:13.15  2:30.69      5:06.25   
  Edwin Nystrand  2002      1:18.35  2:39.63      7:45.88   
  Jonatan Fischer  2001      1:18.37  2:43.72      10:29.60   
                     
Borlänge Herrar [1915]    269          10:47.70   
  Borlänge Simsällskap                   
  Daniel Ruijs  2004      1:27.17  2:59.94      2:59.94   
  Markus Tägtström  2002      1:16.95  2:40.81      5:40.75   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      1:16.16  2:38.97      8:19.72   
  Nils Schönberg  1989      1:05.06  2:27.98      10:47.70   
                     
Eskilstuna SK  2000    228          11:25.06   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Ricky Ton  2000      1:22.66  2:59.13      2:59.13   
  Adam Fröjdfeldt  1999      1:16.28  2:40.05      5:39.18   
  Alex Ly  2003      1:28.34  3:04.00      8:43.18   
  Sam Thai  1999      1:16.43  2:41.88      11:25.06   
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
SS04 Damer [1998]  1998    561          4:16.59   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
  Tiffani Segerbrand  1999      29.18  1:00.31      1:00.31   
  Sophia Norén  1998      30.88  1:05.59      2:05.90   
  Rebecca Höglind  1998      32.80  1:09.43      3:15.33   
  Hanna Hargsten  1999      29.32  1:01.26      4:16.59   
                     
Täby Sim Damer Äldre 1    561          4:16.61   
  Täby Sim                   
  Frida Berglund  1998      30.10  1:01.95      1:01.95   
  Linda Brännlund  1998      30.91  1:04.74      2:06.69   
  Zhanna Kuhry  1998      31.15  1:05.84      3:12.53   
  Julia Ewerbring  1998      30.46  1:04.08      4:16.61   
                     
Täby Sim Damer Äldre 2    551          4:18.23   
  Täby Sim                   
  Hanna Sangfelt  1997      30.21  1:03.39      1:03.39   
  Pauline Korssell  1997      30.54  1:04.07      2:07.46   
  Sigrid Loid  1999      31.18  1:06.62      3:14.08   
  Fanny Kruthammar  1999      30.35  1:04.15      4:18.23   
                     
Tyresö SS Damer [1994]  1994    538          4:20.25   
  Tyresö Simsällskap                   
  Josefin Ossmyr  1999      30.53  1:04.39      1:04.39   
  Josefin Alm  2001      31.18  1:05.78      2:10.17   
  Sara Olsson  1999      30.00  1:04.68      3:14.85   
  Frida Björkman  1999      31.08  1:05.40      4:20.25   
                     
Täby Sim Damer Lag 1  2000    513          4:24.44   
  Täby Sim                   
  Johanna Persson  2001      31.54  1:07.13      1:07.13   
  Kristina Isacson  2001      31.90  1:07.29      2:14.42   
  Alexandra Jensen  2001      32.04  1:05.75      3:20.17   
  Cornelia Jerresand  2000      30.58  1:04.27      4:24.44   
                     
Upsala S Damer 2    461          4:34.01   
  Upsala Simsällskap                   
  Tova Franzén  2001      33.48  1:10.03      1:10.03   
  Saga Söderberg  1997      33.29  1:10.01      2:20.04   
  Rebecka Bankefors  1998      32.35  1:08.59      3:28.63   
  Lina Westerlund  1995      30.68  1:05.38      4:34.01   
                     
Spårvägen Damer Lag 1  2000    458          4:34.60   
  Spårvägen Simförening                   
  Jessica Billquist  1996      29.87  1:02.43      1:02.43   
  Julia Augustsson  2000      33.07  1:09.45      2:11.88   
  Kristin Jansson  2001      33.42  1:09.98      3:21.86   
  Maja Karlsson Karlström  2002      34.30  1:12.74      4:34.60   
                     
Upsala S Damer 1    454          4:35.39   
  Upsala Simsällskap                   
  Victoria Cantar  2002      32.73  1:08.85      1:08.85   
  Stina Byström  2002      32.84  1:09.91      2:18.76   
  Ani Helin Öncu  2001      33.41  1:08.51      3:27.27   
  Matilda Lantz  2002      33.07  1:08.12      4:35.39   
                     
Täby Sim Damer Lag 2  2000    452          4:35.77   
  Täby Sim                   
  Malin Sangfelt  2001      31.81  1:08.64      1:08.64   
  Julia Franks  2000      32.41  1:09.02      2:17.66   
  Amanda Strömdahl  2000      34.01  1:10.72      3:28.38   
  Frida Nöu  2001      32.15  1:07.39      4:35.77   
                     
10  Spårvägen Damer Lag 2  1998    446          4:36.97   
  Spårvägen Simförening                   
  Agnes Fährlin  1998      31.97  1:07.83      1:07.83   
  Fanny Strömstedt  1996      30.61  1:04.67      2:12.50   
  Linnea Lindqvist  2001      33.70  1:10.78      3:23.28   
  Cornelia Lythell  2003      34.67  1:13.69      4:36.97   
                     
11  Täby Sim Damer Lag 3  2000    439          4:38.55   
  Täby Sim                   
  Gunnel Sköld  2000      32.80  1:08.91      1:08.91   
  Tilda Kjeldsen  2001      32.44  1:09.34      2:18.25   
  Esther Rydbeck Nordén  2001      33.37  1:09.53      3:27.78   
  Lisa Schubert  2001      34.17  1:10.77      4:38.55   
                     
12  Sala SS Damer  1998    438          4:38.62   
  Sala Simsällskap                   
  Sofia Ander  1998      30.60  1:04.00      1:04.00   
  Ida Lindblom  2001      32.57  1:10.01      2:14.01   
  Amanda Lindgren  2000      36.93  1:17.05      3:31.06   
  Klara Ragnarsson  2002      31.73  1:07.56      4:38.62   
                     
13  SK Ena Damer Fr1  2004    427          4:41.15   
  Simklubben Ena                   
  Sara Randerstedt  2004      35.90  1:17.16      1:17.16   
  Clara Eklund  2000      31.71  1:08.28      2:25.44   
  Lovisa Sved  2000      31.92  1:08.20      3:33.64   
  Adelina Walldén  2002      32.40  1:07.51      4:41.15   
                     
14  Spårvägen Damer Lag 4  2002    407          4:45.61   
  Spårvägen Simförening                   
  Emma Garmelius  1999      30.22  1:03.26      1:03.26   
  Linn Herlin  2002      32.95  1:08.86      2:12.12   
  Mathilda Norlander  1999      37.16  1:19.37      3:31.49   
  Elvira Schei  2003      34.75  1:14.12      4:45.61   
                     
15  Spårvägen Damer Lag 3  2002    396          4:48.25   
  Spårvägen Simförening                   
  Nina Bring  1999      31.06  1:04.41      1:04.41   
  Zafira Engström Vaamonde  2001      32.78  1:08.39      2:12.80   
  Linda Svensson  2000      35.50  1:16.93      3:29.73   
  Veronica Lythell  2003      36.14  1:18.52      4:48.25   
                     
16  Spårvägen Damer Lag 5  2002    388          4:50.24   
  Spårvägen Simförening                   
  Fanny Odin  2000      31.78  1:08.04      1:08.04   
  Elin Grenholm  1999      31.05  1:04.55      2:12.59   
  Sofia Ekström  2001      39.44  1:23.43      3:36.02   
  Amanda Heed Nordin  2001      35.16  1:14.22      4:50.24   
                     
17  IF Åland F-14  2001    373          4:54.08   
  IF Åland                   
  Stella Donning  2002      33.68  1:10.26      1:10.26   
  Ellen Woivalin  2001      37.19  1:18.54      2:28.80   
  Olivia Weuro  2002      32.25  1:07.77      3:36.57   
  Emilia Lindholm  2001      38.03  1:17.51      4:54.08   
                     
18  Strängnäs Damer  1998    367          4:55.52   
  Strängnäs Simklubb                   
  Saga Bäckström  2002      33.68  1:11.10      1:11.10   
  My Lord  1999      34.07  1:11.71      2:22.81   
  Maja Andersson  2000      38.67  1:21.61      3:44.42   
  Ellinor Larsson  1999      34.25  1:11.10      4:55.52   
                     
19  Eskilstuna SK  2001    331          5:06.03   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Matilda Jungstedt  2001      37.70  1:18.87      1:18.87   
  Cecilia Ahnlund  2001      37.66  1:18.91      2:37.78   
  Ylva Rehnholm  2000      36.57  1:15.11      3:52.89   
  Tilda Wik  2001      33.88  1:13.14      5:06.03   
                     
20  IF Åland Damer    327          5:07.18   
  IF Åland                   
  Fanny Ek  1999      33.59  1:08.49      1:08.49   
  Julia Lindholm  1995      34.61  1:15.48      2:23.97   
  Ellen Melin  2002      41.64  1:25.28      3:49.25   
  Mikaela Söderberg  1996      36.64  1:17.93      5:07.18   
                     
21  Spårvägen Damer Lag 7  2000    323          5:08.40   
  Spårvägen Simförening                   
  Astrid Onno  2000      33.66  1:10.84      1:10.84   
  Aline Agnvall  1997      34.48  1:13.67      2:24.51   
  Sofia Holmberg  2002      34.36  1:13.10      3:37.61   
  Sophie Sundqvist  2003      43.08  1:30.79      5:08.40   
                     
22  Spårvägen Damer Lag 9  2000    318          5:10.07   
  Spårvägen Simförening                   
  Clara Sundqvist  2001      34.68  1:11.86      1:11.86   
  Wilma Ekwall  1999      35.02  1:14.16      2:26.02   
  Tove Hägerdal  2002      39.21  1:22.96      3:48.98   
  Linda Lövqvist  2003      38.62  1:21.09      5:10.07   
                     
23  Spårvägen Damer Lag 6  2000    312          5:11.96   
  Spårvägen Simförening                   
  Maike Kuhlins  2000      34.21  1:12.68      1:12.68   
  Wilma Hagmansson  1999      35.72  1:15.68      2:28.36   
  Elin Öberg  2000      34.59  1:14.46      3:42.82   
  Johanna Granhällen  2002      42.52  1:29.14      5:11.96   
                     
24  Gimo SS Lag 1    275          5:25.48   
  Gimo Simsällskap                   
  Elina Widén  2003      43.80  1:33.30      1:33.30   
  Tora Dregelid  2002      41.69  1:29.36      3:02.66   
  Felicia Hong  2003      35.60  1:15.30      4:17.96   
  Elina Widén  2003      32.75  1:07.52      5:25.48   
                     
25  Upsala S Damer 4    272          5:26.69   
  Upsala Simsällskap                   
  Amanda Sundqvist  2002      37.74  1:19.86      1:19.86   
  Alba Giacomini  2001      36.81  1:15.10      2:34.96   
  Ive Fröman  2003      40.30  1:24.73      3:59.69   
  Lisa Diös  2002      41.48  1:27.00      5:26.69   
                     
26  Spårvägen Damer Lag 8  2000    258          5:32.33   
  Spårvägen Simförening                   
  Ioana Danes  2002      37.71  1:18.21      1:18.21   
  Malin Österman  1993      35.02  1:15.64      2:33.85   
  Alicia Kjerrman  2001      35.28  1:14.97      3:48.82   
  Alva Hellenius  2006      46.85  1:43.51      5:32.33   
                     
27  Norrtälje Damer Lag 2  2001    251          5:35.42   
  Norrtälje Simklubb                   
  Emma Pettersson  2001      39.37  1:24.91      1:24.91   
  Emma Järnebrink  2003      40.51  1:26.51      2:51.42   
  Linnea Jonsson  2002      37.77  1:21.43      4:12.85   
  Thindra Åkerblom  2003      39.24  1:22.57      5:35.42   
                     
28  Spårvägen Damer Lag 10    244          5:38.79   
  Spårvägen Simförening                   
  Lovisa Malm  2002      36.05  1:17.19      1:17.19   
  Rebecca Elgh  1999      40.49  1:24.78      2:41.97   
  Sinna Asmerom  2003      44.35  1:34.72      4:16.69   
  Sara Torstensson  2004      38.97  1:22.10      5:38.79   
                     
29  Norrtälje Damer Lag 1  2001    230          5:45.52   
  Norrtälje Simklubb                   
  Linn Andersson  1999      37.80  1:20.70      1:20.70   
  Cecilia Engström  2001      46.78  1:41.28      3:01.98   
  Lina Albertsen  2001      41.83  1:26.72      4:28.70   
  Tova Sjöberg  2001      35.34  1:16.82      5:45.52   
                     
30  Upsala S Damer 3    226          5:47.46   
  Upsala Simsällskap                   
  Ella Bredenberg  2001      39.29  1:23.84      1:23.84   
  Geshin Zarei  2003      38.73  1:23.56      2:47.40   
  Ingrid Marcks  2001      44.51  1:33.71      4:21.11   
  Esther Svensson  2003      40.10  1:26.35      5:47.46   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Johnsson  2002    412  31.32  1:06.39  1:42.60    2:17.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lukas Roosmark  2002    360  32.83  1:09.96  1:47.20    2:23.36   
  Täby Sim                   
                     
Mikael Söderberg  2003    339  33.16  1:10.57  1:48.87    2:26.16   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Edwin Nystrand  2002    298  35.68  1:15.55  1:55.34    2:32.64   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Algot Lindwall  2002    285  35.05  1:14.67  1:56.02    2:34.98   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    271  36.19  1:17.61  1:59.60    2:37.54   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Markus Tägtström  2002    262  35.98  1:17.03  1:59.53    2:39.27   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Michael Stille  2002    255  37.39  1:18.62  2:00.22    2:40.64   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Shane Falk  2002    234  39.26  1:23.21  2:06.52    2:45.48   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
10  Gustav Walldén  2003    223  39.45  1:23.51  2:06.91    2:48.17   
  Simklubben Ena                   
                     
11  Rasmus Skyving  2003    219  39.95  1:24.62  2:08.28    2:49.21   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
12  Jakob Hanson  2002    209  40.15  1:24.57  2:10.11    2:51.64   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Daniel Ruijs  2004