Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Friday Night Race 4    Utskriftsdatum  19 januari 2015   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 januari 2015         
 
 
Gren 1, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    36.41  1:16.28  2:00.36    2:43.17   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    41.52  1:27.42  2:13.98    3:00.52   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    41.91  1:31.08  2:21.68    3:09.48   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    43.23  1:31.96  2:19.85    3:09.59   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    44.49  1:31.78  2:22.02    3:10.32   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    43.12  1:31.29  2:20.75    3:10.42   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    44.96  1:34.24  2:24.46    3:14.49   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    43.49  1:32.80  2:24.07    3:16.50   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    44.95  1:33.44  2:26.77    3:19.32   
10  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    46.35  1:39.94  2:32.84    3:23.44   
11  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    48.26  1:40.23  2:33.36    3:25.14   
12  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    48.51  1:42.22  2:37.47    3:30.34   
13  Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    48.51  1:42.33  2:37.52    3:30.51   
14  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    48.39  1:42.03  2:37.56    3:31.43   
15  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    49.39  1:41.74  2:39.15    3:31.76   
16  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.12  1:43.40  2:37.81    3:33.24   
17  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    46.26  1:40.27  2:37.47    3:35.58   
18  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    50.96  1:49.31  2:47.62    3:42.20   
19  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap      1:50.64  2:47.22    3:42.88   
20  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    53.74    2:51.46    3:48.26   
21  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    53.67  1:52.36  2:51.56    3:48.59   
22  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    51.89  1:51.27  2:51.52    3:51.01   
23  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    52.74  1:50.78  2:53.50    3:52.59   
24  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    51.80  1:50.86  2:51.83    3:53.41   
25  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    53.64  1:53.75  2:56.21    3:54.91   
26  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    54.74  1:57.03  2:59.85    4:03.73   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap              EXTRA 
                     
 
Gren 2, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jan Mandhal  1961  Upsala Simsällskap    39.41  1:21.59  2:04.69    2:48.05   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    38.08  1:21.76  2:07.80    2:51.48   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    41.98  1:29.75  2:21.14    3:11.47   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    44.26  1:35.08  2:25.37    3:13.18   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    44.74  1:34.76  2:25.81    3:17.23   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    48.11  1:43.83  2:42.09    3:39.29   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    55.01  1:53.02  2:51.21    3:46.88   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    51.22  2:51.39  3:48.54    3:48.54   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    49.96  1:48.84  2:48.88    3:49.78   
10  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    53.43  1:55.46  2:56.26    3:54.62   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    35.14  1:15.33  1:58.41    2:40.53   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    46.53  1:37.71  2:30.10    3:18.81   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    44.00  1:35.77  2:28.64    3:20.71   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    45.26  1:37.89  2:33.23    3:22.28   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    43.55  1:35.29  2:30.74    3:22.51   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    47.60  1:39.46  2:32.15    3:24.54   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    45.43  1:38.18  2:33.08    3:26.61   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    46.59  1:41.10  2:36.27    3:28.19   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    48.30  1:44.15  2:39.83    3:30.28   
10  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    47.12  1:43.61  2:39.94    3:34.32   
11  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    50.10  1:46.71  2:42.70    3:35.57   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    31.86  1:09.53  1:49.11    2:27.32   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    35.63  1:14.22  1:53.84    2:31.42   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    33.82  1:13.60  1:55.09    2:33.74   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    41.51  1:34.35  2:31.63    3:25.42   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    46.09  1:42.35  2:35.90    3:26.71   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    46.33  1:41.62  2:36.95    3:31.09   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    47.88  1:44.32  2:41.25    3:33.38   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    48.86        3:51.19   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap    55.20        1:54.31   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    57.36        1:59.58   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    1:05.34        2:06.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  19 januari 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:31