Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Friday Night Race 5    Utskriftsdatum  09 februari 2015   
  Tävlingsort      Utskriftstid  08:19   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            46.11   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            47.94   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            48.27   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            49.85   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            49.99   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            50.11   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            50.70   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            51.37   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            51.76   
10  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            52.62   
11  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            52.78   
12  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            52.81   
13  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            53.56   
13  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            53.56   
15  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            54.06   
16  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            54.93   
17  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            56.09   
18  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            56.97   
19  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            57.01   
20  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            57.47   
21  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            58.46   
22  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            1:03.33   
23  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            1:03.56   
24  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            1:03.85   
25  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            1:04.24   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            44.07   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            46.86   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            48.61   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            50.61   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            50.87   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            52.23   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            53.86   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            55.48   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            55.67   
10  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            56.36   
11  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            58.22   
12  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            59.76   
13  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            1:00.16   
14  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            1:00.47   
15  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            1:04.30   
16  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            1:06.85   
17  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            1:08.96   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    1:49.33        4:56.05   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:10.98  2:28.43  3:47.52    5:05.41   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    1:11.84  2:30.83  3:49.88    5:07.55   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    1:12.78  2:31.54  3:51.57    5:11.84   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    1:12.59  2:32.63  3:53.86    5:12.41   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            5:21.52   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    1:18.67  2:43.32  4:08.06    5:32.22   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    2:01.51  3:30.95  5:39.90    5:39.90   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    1:21.30  2:52.66  4:26.16    6:01.33   
10  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    1:21.46  2:56.37  4:31.11    6:07.35   
11  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    1:24.96  3:00.15  4:36.74    6:10.39   
12  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    1:29.37  3:07.79  4:42.92    6:12.76   
13  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    1:29.71  3:07.74  4:47.17    6:22.09   
14  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    1:30.78  3:10.75  4:53.71    6:29.55   
15  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    1:30.93  3:09.75  4:53.08    6:29.57   
16  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    1:31.84  3:12.07  4:55.08    6:31.75   
17  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap        5:05.57    6:47.64   
18  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    1:37.25        6:53.07   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    1:03.73  2:10.81  3:18.20    4:25.04   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    1:04.10  2:13.27  3:21.94    4:32.00   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:05.84  2:18.98  3:34.10    4:48.58   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    1:08.11  2:26.68  3:46.11    5:02.18   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    1:08.68  2:26.19  3:45.73    5:04.00   
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    1:05.71  2:24.69  3:45.64    5:04.36   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    1:13.93  2:33.58  3:53.00    5:09.27   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:12.30  2:35.09  3:58.92    5:20.88   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    1:13.11  2:36.13  4:01.27    5:24.17   
10  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    1:13.06  2:37.54  4:04.47    5:29.99   
11  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    1:16.57  2:42.96  4:10.32    5:34.46   
12  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    1:20.36  2:52.21  4:23.95    5:53.56   
13  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap      2:53.01      6:11.78   
14  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    1:30.74  3:11.58  4:52.84    6:29.46   
15  Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap    1:32.19  3:20.32  5:08.45    6:48.95   
16  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    1:37.40  3:21.31  5:06.42    6:52.52   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            46.68   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            53.10   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            53.15   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            55.48   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            59.32   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            45.60   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            45.70   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            47.76   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            49.10   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            49.89   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            52.43   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            1:01.27   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            1:02.62   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            1:03.61   
10  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            1:05.34   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    45.39        1:32.63   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    47.31        1:35.96   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    47.86        1:37.47   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    47.80        1:38.10   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    49.35        1:41.35   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    50.51        1:41.40   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    49.36        1:41.56   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    49.29        1:41.71   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    50.37        1:41.74   
10  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    49.10        1:43.78   
11  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap    49.56        1:44.15   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    52.95        1:44.35   
13  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    51.56        1:47.32   
14  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    57.27        1:48.98   
15  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap    56.81        1:56.43   
16  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    1:00.11        2:03.33   
17  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    1:00.51        2:03.82   
18  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    1:05.21        2:11.81   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    42.82        1:28.86   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    48.13        1:38.89   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    47.65        1:39.64   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    51.00        1:44.78   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    49.88        1:45.05   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            1:46.58   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    57.23        1:57.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 februari 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  08:19