Deltagarlista Gren 1-8 
 
  Tävling  Friday Night Race 5    Utskriftsdatum  05 februari 2015   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
152  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  45.96   
161  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  46.38   
187  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  47.31   
109  Berg Cecilia  2000  UPSALA S  BJ7600  25 m  47.97   
177  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  49.70   
145  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  49.87   
168  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  50.78   
162  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  51.25   
138  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  51.35   
10  182  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  51.53   
11  111  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  51.71   
12  147  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  52.53   
13  166  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  52.94   
14  186  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  54.06   
15  108  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  54.08   
16  120  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  54.14   
17  110  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  54.62   
18  135  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  55.86   
19  151  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  56.26   
20  167  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  56.68   
21  158  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  57.50   
22  176  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  57.54   
23  184  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m  59.61   
24  179  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:00.81   
25  159  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  1:02.56   
26  188  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:07.10   
27  137  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
28  156  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m     
29  169  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m     
30  195  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Waks Mikael  2001  UPSALA S  AT9901  25 m  45.99   
139  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  46.64   
154  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  47.57   
142  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  51.10   
125  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  51.84   
193  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m  52.40   
106  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  53.01   
117  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m  53.12   
115  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  53.46   
10  190  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  55.63   
11  171  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  56.14   
12  133  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  57.02   
13  150  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:02.25   
14  113  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m     
15  170  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m     
16  175  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m     
17  196  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S    25 m     
 
Gren 3, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
164  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  5:06.10   
116  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  5:08.91   
144  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  5:13.29   
127  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  5:21.38   
118  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  5:21.47   
119  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  5:38.97   
191  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  5:44.27   
129  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  5:48.98   
178  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  5:52.48   
10  121  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  5:53.56   
11  194  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m  6:12.90   
12  140  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  6:17.06   
13  160  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  6:26.68   
14  112  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  6:35.79   
15  131  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  6:37.68   
16  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  6:39.92   
17  128  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  6:45.86   
18  105  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
19  123  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
20  126  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m     
21  143  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
22  153  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m     
23  155  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m     
24  157  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m     
25  163  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m     
26  180  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m     
27  192  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  4:13.91   
132  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:29.64   
149  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  4:46.61   
141  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  5:01.44   
173  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  5:09.78   
181  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  5:12.89   
165  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  5:14.90   
146  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  5:43.98   
124  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  5:44.46   
10  183  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  5:59.77   
11  134  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  6:06.65   
12  122  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m     
13  130  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m     
14  136  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
15  148  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m     
16  172  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
17  174  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
18  185  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  33.54   
167  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  45.89   
188  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  51.60   
158  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  51.94   
159  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  51.99   
156  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  58.54   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  45.57   
142  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  45.85   
150  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  48.55   
117  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m  48.91   
125  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  51.80   
113  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m  1:00.47   
133  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:02.74   
170  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m     
196  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S    25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
152  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:32.79   
161  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:35.29   
138  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:40.45   
166  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  1:45.17   
111  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:47.68   
179  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:52.09   
120  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:57.59   
151  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  2:00.24   
108  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m     
10  109  Berg Cecilia  2000  UPSALA S  BJ7600  25 m     
11  110  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m     
12  135  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
13  137  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
14  145  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m     
15  147  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
16  168  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
17  169  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m     
18  176  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m     
19  177  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
20  182  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
21  184  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
22  186  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Waks Mikael  2001  UPSALA S  AT9901  25 m  1:28.58   
139  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:33.25   
106  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:46.74   
115  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
171  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m     
175  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m     
190  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
193  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  05 februari 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:26