Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  LSS Väsman Open 2014    Utskriftsdatum  17 februari 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  19:10   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 februari 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: MåBättre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            25.28   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            25.93   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            26.28   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            26.96   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            27.31   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            27.84   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler 
Sponsor: MåBättre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            26.36   
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            26.57   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            26.69   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            27.28   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            27.37   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            27.43   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            27.54   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            28.18   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            28.50   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            28.50   
11  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            28.82   
12  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            28.95   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök 
Sponsor: MåBättre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Westin  1995  Sala Simsällskap            25.83   
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            25.98   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            26.46   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            26.55   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            26.89   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            27.20   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            27.56   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            27.73   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            28.15   
10  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            28.24   
11  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            28.54   
12  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            28.78   
13  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            28.98   
14  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            29.32   
15  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            29.72   
16  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            29.77   
17  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            30.28   
18  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            30.43   
19  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            31.18   
19  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            31.18   
21  Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap            31.43   
22  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            31.78   
23  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            32.35   
24  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            33.71   
25  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            34.01   
26  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            39.73   
27  Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap            39.77   
28  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            41.35   
Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap            DNS   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: MåBättre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            27.83   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            27.90   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            28.87   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            29.04   
Ellen Lindefelt  1994  Falu Simsällskap            29.47   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            29.79   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Semifinaler 
Sponsor: MåBättre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            28.11   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            28.98   
Ellen Lindefelt  1994  Falu Simsällskap            29.14   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            29.44   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            29.50   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            29.60   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            29.66   
Angelica Damberg  1996  Upsala Simsällskap            29.75   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            29.78   
10  Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap            29.99   
11  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            30.08   
12  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            30.78   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Försök 
Sponsor: MåBättre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            28.19   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            28.48   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            29.04   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            29.12   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            29.15   
Angelica Damberg  1996  Upsala Simsällskap            29.36   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            29.39   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            29.40   
Ellen Lindefelt  1994  Falu Simsällskap            29.46   
10  Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap            30.03   
11  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            30.18   
12  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            30.66   
13  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            30.99   
14  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            31.15   
15  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            31.37   
16  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            31.54   
17  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            31.55   
18  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            31.56   
19  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            31.59   
20  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap            31.63   
21  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            31.68   
22  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            31.77   
23  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            31.85   
24  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            32.33   
25  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            32.36   
26  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            32.55   
27  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening            32.56   
28  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            32.77   
29  Awaz Nabi Pour  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            32.83   
29  Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening            32.83   
31  Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            32.95   
32  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            33.08   
33  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            33.25   
34  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb            33.28   
35  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            33.47   
36  Aida Engvall  1995  Ludvika Simsällskap            33.92   
36  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap            33.92   
38  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            33.99   
39  Tilda Smedberg  2001  Fagersta Simklubb            34.31   
40  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap            34.52   
41  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            34.69   
42  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            34.71   
43  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            34.81   
44  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            34.93   
45  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap            35.12   
46  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            35.21   
47  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            36.12   
47  Emma Granström  2002  Leksands Simförening            36.12   
49  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            36.23   
50  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap            36.25   
50  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            36.25   
52  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            36.32   
53  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            36.62   
54  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            36.74   
55  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            37.16   
56  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            37.30   
57  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            38.46   
58  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            38.49   
59  Ólöf Bjarnadottir  2002  Upsala Simsällskap            38.85   
60  Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            38.87   
61  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            38.95   
62  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            40.80   
63  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            40.90   
64  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            41.15   
65  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            41.49   
65  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            41.49   
67  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            42.52   
68  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            44.32   
69  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening            45.11   
70  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            46.48   
71  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            47.33   
Elin Hoffmann  2002  Fagersta Simklubb            DNS   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            DNS   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            DNS   
Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    30.34        1:04.92   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    30.68        1:05.16   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    30.45        1:05.40   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    32.71        1:11.27   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    32.98        1:13.28   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    35.67        1:13.87   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    34.81        1:15.99   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    34.82        1:21.71   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    38.20        1:23.89   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.02        1:25.23   
11  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    39.96        1:29.59   
12  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    40.50        1:29.85   
13  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    42.52        1:30.09   
14  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    42.73        1:32.73   
15  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.09        1:37.17   
16  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    43.07        1:37.91   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer A,B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    34.83  1:15.62  1:59.53    2:41.17   
Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    36.33  1:19.59  2:13.12    3:05.27   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.75        1:26.20   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    41.13        1:29.76   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.90        1:07.50   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    34.54        1:09.40  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    34.45        1:10.64   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    34.98        1:11.52   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    36.33        1:14.81   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    36.91        1:15.12   
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    35.61        1:15.67   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    37.69        1:16.75   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    36.56        1:17.13   
10  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    38.09        1:18.35   
11  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    37.94        1:18.46   
12  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    37.88        1:18.78   
13  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.36        1:19.01   
14  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    38.31        1:20.77   
15  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    38.87        1:21.37   
16  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.24        1:23.20   
17  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.94        1:23.96   
18  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    40.63        1:24.11   
19  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    40.84        1:24.49   
20  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    42.33        1:25.14   
21  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    42.01        1:25.38   
22  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    40.46        1:26.07   
23  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.64        1:26.18   
24  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    41.27        1:26.59   
25  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    41.31        1:26.77   
26  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    42.17        1:26.98   
27  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    42.43        1:27.46   
28  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    42.63        1:27.49   
29  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    42.74        1:28.14   
30  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    44.98        1:31.49   
31  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.17        1:32.00   
32  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    44.78        1:32.06   
33  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    46.37        1:32.14   
34  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    44.51        1:32.74   
35  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    46.22        1:32.83   
36  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    47.39        1:34.33   
37  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    45.74        1:35.43   
38  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    48.08        1:35.95   
39  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    47.40        1:36.48   
40  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    47.22        1:37.82   
41  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    47.95        1:38.39   
42  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    47.62        1:39.25   
43  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    48.00        1:39.73   
44  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    48.59        1:40.28   
45  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    49.81        1:40.39   
46  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    49.85        1:43.21   
47  Ólöf Bjarnadottir  2002  Upsala Simsällskap    50.32        1:43.23   
48  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap    51.56        1:47.09   
49  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    52.72        1:47.30   
50  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap    52.17        1:48.15   
51  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    51.33        1:48.28   
52  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening    53.88        1:50.09   
53  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    57.66        1:55.92   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            DNS   
Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap            DSQ   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:09.19  2:31.75  3:53.95    5:07.20   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    1:08.14  2:29.56  3:58.80    5:13.70   
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:07.62  2:20.59  3:33.93  4:47.72  9:37.47   
          6:00.56  7:13.58  8:27.38       
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:08.17  2:21.01  3:34.69  4:49.26  9:45.18   
          6:04.87  7:19.29  8:33.69       
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:10.31  2:27.53  3:44.16  5:01.04  10:05.76   
          6:18.01  7:35.78  8:52.01       
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:10.29  2:27.27  3:43.73  5:01.06  10:16.15   
          6:18.06  7:36.42  8:55.66       
Awaz Nabi Pour  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    1:17.52  2:40.20  4:04.83  5:32.11  11:23.36   
          6:59.48  8:28.04  9:55.37       
Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening    1:19.85  2:48.09  4:17.39  5:48.17  11:56.75   
          7:20.68  8:54.30  10:27.69       
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    1:21.30  2:51.90  4:26.16  6:01.77  12:17.92   
          7:37.33  9:12.93  10:47.90       
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    1:25.52  3:01.68  4:39.00  6:17.81  12:48.28   
          7:57.52  9:37.96  11:16.01       
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    34.16  1:15.43  2:00.31    2:45.32   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    38.26  1:21.41  2:06.47    2:50.22   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    37.84  1:21.87  2:07.51    2:51.04   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    37.95  1:22.49  2:07.49    2:51.71   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    38.48  1:22.70  2:10.31    2:56.89   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    40.39  1:26.73  2:16.09    3:03.64   
Oskar Menkhaus  1999  Upsala Simsällskap    40.00  1:26.71  2:16.64    3:05.67   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    43.32  1:30.16  2:19.76    3:06.52   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    40.91  1:29.21  2:18.54    3:08.18   
10  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    42.49  1:31.56  2:22.14    3:09.25   
11  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    42.85  1:31.47  2:22.73    3:12.43   
12  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    48.69  1:48.66  2:50.56    3:49.92   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            41.62   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            43.20   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening            43.29   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            44.69   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            44.70   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            45.14   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            46.23   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            48.11   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            48.75   
10  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            49.12   
11  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            51.34   
12  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            51.39   
13  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            51.69   
14  Ólöf Bjarnadottir  2002  Upsala Simsällskap            51.91   
15  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            52.06   
16  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            52.08   
17  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            52.17   
18  Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            52.60   
19  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            52.90   
20  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            54.36   
21  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            55.21   
22  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            55.38   
23  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            56.05   
24  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            56.81   
25  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening            1:01.05   
26  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            1:03.85   
27  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            1:08.50   
Elin Hoffmann  2002  Fagersta Simklubb            DNS   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            DNS   
Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    31.36  1:12.69  2:00.03    2:34.82   
Ellen Lindefelt  1994  Falu Simsällskap    33.10  1:15.43  2:03.05    2:43.43   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    36.34  1:17.51  2:10.17    2:47.49   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    34.29  1:18.84  2:08.00    2:48.03   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    38.42  1:21.53  2:12.36    2:48.71   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    36.72  1:24.61  2:12.28    2:52.66   
Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    36.23  1:23.03  2:14.18    2:52.99   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.45  1:29.02  2:16.54    2:56.92   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    37.97  1:24.05  2:16.37    2:57.22   
10  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    38.00  1:22.63  2:16.48    2:58.68   
11  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    37.55  1:21.05  2:16.00    2:59.78   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    39.99  1:27.29  2:20.01    3:03.09   
13  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    38.40  1:24.95  2:21.57    3:05.09   
14  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    42.05  1:27.82  2:25.06    3:07.30   
15  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    44.08  1:32.75  2:27.50    3:07.90   
16  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    42.70  1:32.30  2:25.78    3:09.26   
17  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    46.39  1:35.32  2:26.97    3:10.38   
18  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    42.01  1:33.09  2:30.87    3:11.79   
19  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    46.93  1:33.62  2:28.20    3:12.60   
20  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    43.28  1:37.05  2:32.65    3:17.51   
21  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    41.37  1:34.41  2:30.88    3:17.59   
22  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    56.32  1:54.10  2:58.05    3:50.63   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            DSQ   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    27.98  1:01.17  1:32.95    2:04.22   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    28.08  1:00.11  1:33.04    2:06.04   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    28.98  1:01.01  1:33.79    2:06.98   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    28.45  1:01.48  1:36.54    2:11.55   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    29.77  1:04.39  1:39.72    2:12.79   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    32.18  1:06.96  1:42.39    2:16.64   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    32.86  1:08.75  1:44.79    2:18.99   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    31.05  1:06.33  1:42.65    2:19.90   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    32.10  1:07.83  1:45.25    2:20.42   
10  Oskar Menkhaus  1999  Upsala Simsällskap    33.52  1:10.03  1:46.45    2:22.54   
11  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    30.97  1:06.74  1:45.40    2:23.05   
12  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    31.77  1:08.96  1:47.44    2:25.07   
13  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    32.23  1:09.05  1:47.72    2:26.60   
14  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    32.93  1:11.50  1:51.01    2:28.68   
15  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    33.74  1:11.80  1:51.67    2:30.18   
16  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.47  1:15.69  1:57.89    2:36.37  0-12 Åldersgrupp Rekord 
17  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    34.76  1:16.44  1:57.83    2:36.61   
18  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    36.57  1:19.70  2:03.71    2:46.76   
19  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.45  1:20.05  2:05.07    2:47.04   
20  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    37.90  1:21.34  2:05.98    2:47.28   
21  Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap    46.99  1:40.43  2:36.34    3:30.44   
22  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    48.19  1:45.03  2:37.25    3:35.27   
23  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    46.69  1:42.00  2:42.41    3:43.18   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Dam A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    31.99        1:07.50   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    31.47        1:08.69   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    32.80        1:09.84   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.36        1:11.72   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    34.91        1:15.04   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    35.55        1:15.14   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    35.75        1:16.78   
Ellen Lindefelt  1994  Falu Simsällskap    35.53        1:16.81   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    35.57        1:18.63   
10  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    35.72        1:19.48   
11  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    37.11        1:20.92   
12  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    36.79        1:21.71   
13  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    37.10        1:22.03   
14  Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    37.97        1:23.10   
15  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    39.62        1:24.81   
16  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    39.41        1:25.50   
17  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    38.00        1:25.64   
18  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.72        1:26.18   
19  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    38.25        1:26.22   
20  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    40.38        1:28.20   
21  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    38.84        1:28.92   
22  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    40.62        1:31.14   
23  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    41.51        1:31.43   
24  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    43.58        1:36.23   
25  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.73        1:39.28   
26  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    45.39        1:39.93   
27  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    46.43        1:40.74   
28  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    44.39        1:42.12   
29  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.32        1:43.71   
30  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    46.18        1:45.09   
31  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    45.08        1:47.08   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            DSQ   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar A,B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    32.32  1:10.56  1:50.71    2:30.14   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    32.64  1:11.22  1:52.44    2:33.30   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    39.32        1:22.14  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.49        1:22.35   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    39.25        1:24.97   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    41.95        1:27.25   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    40.81        1:29.40   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    43.07        1:30.76   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.46        1:31.34   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    44.50        1:33.48   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    45.34        1:33.60   
10  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    44.46        1:34.00   
11  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.99        1:34.53   
12  Emma Granström  2002  Leksands Simförening    44.76        1:34.87   
13  Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap    46.25        1:35.63   
14  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    45.48        1:37.28   
15  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    45.30        1:39.01   
16  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    46.01        1:40.80   
17  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap    51.08        1:47.59   
18  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    55.19        1:52.16   
19  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    54.56        1:52.55   
20  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    55.28        1:53.99   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            DNS   
Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herr A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    31.85        1:05.85   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.35        1:07.53   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    33.05        1:08.32   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    34.28        1:09.79   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    34.97        1:10.65   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    35.03        1:11.43   
Oskar Menkhaus  1999  Upsala Simsällskap    35.30        1:12.18   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    35.64        1:12.56   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    36.04        1:12.86   
10  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    35.19        1:12.87   
11  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    36.17        1:15.67   
12  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.91        1:17.47   
13  Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    39.14        1:18.70   
14  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    37.80        1:19.19   
15  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    39.24        1:21.70   
16  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    39.98        1:23.86   
17  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    41.45        1:24.82   
18  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    43.38        1:26.30   
19  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.22        1:26.58   
20  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    44.25        1:27.87   
21  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    43.50        1:29.96   
22  Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap    47.73        1:36.45   
23  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    47.42        1:37.35   
24  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    55.96        1:55.59   
Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:14.33  2:35.27  4:04.75    5:17.13   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:19.27  2:40.91  4:14.50    5:27.36   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    1:21.30  2:47.32  4:26.38    5:42.36   
Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    1:29.17  3:08.42  4:52.02    6:13.97   
Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    1:32.78  3:12.43  5:07.40    6:35.55   
Awaz Nabi Pour  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    1:38.75  3:26.51  5:21.32    6:43.41   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:04.79  2:17.50  3:31.26  4:45.42  9:26.49   
          5:58.19  7:10.21  8:20.99       
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    1:05.08  2:18.71  3:31.66  4:45.03  9:26.95   
          5:57.11  7:09.45  8:20.78       
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    1:05.00  2:17.69  3:32.10  4:49.30  10:08.44   
          6:09.91  7:31.11  8:51.31       
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:15.53  2:39.88  4:05.44  5:30.27  11:07.40   
          6:56.38  8:20.94  9:44.85       
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    1:21.70  2:55.45  4:30.91  6:07.09  12:25.55   
          7:43.69  9:18.72  10:52.20       
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer A.B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    37.15  1:19.74  2:03.56    2:48.37   
Angelica Damberg  1996  Upsala Simsällskap    38.16  1:20.34  2:05.57    2:49.75   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    38.95  1:23.14  2:08.31    2:53.82   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    40.53  1:25.13  2:10.16    2:55.24   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    40.46  1:26.07  2:12.66    2:59.19   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    40.35  1:26.93  2:16.56    3:02.95  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    40.30  1:28.30  2:19.09    3:08.18   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    43.77  1:32.26  2:20.85    3:08.36   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    40.70  1:29.97  2:21.32    3:12.10   
10  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    42.40  1:31.58  2:23.04    3:13.39   
11  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    45.42  1:35.59  2:26.01    3:13.48   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    44.99  1:34.72  2:26.12    3:16.17   
13  Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    45.01  1:35.96  2:28.51    3:17.67   
14  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    44.02  1:34.90  2:27.60    3:18.36   
15  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    46.39  1:37.91  2:30.09    3:20.54   
16  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    46.60  1:38.68  2:30.58    3:21.51   
17  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    47.34  1:40.28  2:31.71    3:22.08   
18  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    45.18  1:37.43  2:31.18    3:22.20   
19  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    46.50  1:39.84  2:34.97    3:26.47   
20  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    42.01  1:32.59  2:28.35    3:27.34   
21  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    48.16  1:42.22  2:37.39    3:30.64   
22  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    46.40  1:39.44  2:35.22    3:31.02   
23  Aida Engvall  1995  Ludvika Simsällskap    45.04  1:37.91  2:34.73    3:31.57   
24  Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    48.28  1:43.10  2:39.03    3:34.54   
25  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    49.57  1:46.68  2:42.84    3:36.96   
26  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    52.84  1:52.92  2:52.91    3:45.85   
27  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    52.91  1:52.11  2:52.88    3:52.71   
28  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    54.99  1:56.85  3:01.58    4:04.05   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            37.97  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            43.59   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            46.98   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            47.32   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            51.60   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    30.74  1:09.52  1:52.92    2:25.57   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    31.16  1:11.05  1:52.26    2:26.25   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    30.44  1:09.90  1:53.79    2:27.49   
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    31.04  1:08.48  1:56.69    2:31.68   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    32.69  1:14.71  1:56.28    2:32.22   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    31.55  1:13.05  1:58.72    2:32.48   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    31.96  1:14.05  1:57.84    2:32.98   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    33.64  1:13.99  1:59.05    2:33.68   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    33.50  1:13.48  2:01.31    2:37.17   
10  Oskar Menkhaus  1999  Upsala Simsällskap    36.05  1:15.66  2:03.21    2:39.25   
11  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    34.78  1:18.24  2:04.02    2:42.02   
12  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.39  1:14.93  2:06.46    2:44.56   
13  Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    35.39  1:17.04  2:07.60    2:44.86   
14  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    36.16  1:17.70  2:07.80    2:46.20   
15  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    36.97  1:16.94  2:09.57    2:47.63   
16  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    36.75  1:23.33  2:12.07    2:47.92   
17  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.97  1:20.82  2:10.27    2:47.98   
18  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    37.43  1:20.74  2:14.54    2:49.90   
19  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    40.30  1:27.12  2:16.95    2:56.53   
20  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    39.11  1:26.15  2:19.36    2:58.62   
21  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    42.39  1:34.59  2:35.71    3:17.58   
22  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    47.87  1:40.21  2:38.71    3:21.32   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    32.03  1:06.75  1:41.73    2:15.51   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    32.39  1:07.82  1:44.11    2:17.06  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    32.49  1:07.44  1:43.27    2:18.41   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    32.45  1:07.44  1:44.09    2:20.54   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.84  1:09.81  1:46.82    2:22.59   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.41  1:10.69  1:48.15    2:22.64   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    33.45  1:09.88  1:48.51    2:25.78   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    33.92  1:11.82  1:51.32    2:28.41   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    34.42  1:12.96  1:53.11    2:32.32   
10  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    34.28  1:12.77  1:53.12    2:33.86   
11  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    34.94  1:13.98  1:54.56    2:34.87   
12  Awaz Nabi Pour  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    35.23  1:15.31  1:55.90    2:34.92   
13  Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    34.78  1:14.04  1:56.26    2:35.38   
14  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    34.47  1:14.71  1:57.48    2:37.96   
15  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.34  1:16.43  1:58.57    2:38.08   
16  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    36.26  1:16.92  1:59.45    2:40.40   
17  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    37.04  1:18.75  2:00.30    2:41.14   
18  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    38.40  1:22.11  2:04.24    2:43.09   
19  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    35.28  1:16.72  2:01.09    2:43.92   
20  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    37.33  1:21.23  2:04.97    2:46.42   
21  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    37.60  1:21.05  2:06.01    2:46.93   
22  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    35.71  1:16.61  2:01.73    2:47.05   
23  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    37.83  1:21.79  2:06.00    2:48.97   
24  Estie Middlemore  1999  Falu Simsällskap    38.34  1:21.48  2:06.49    2:51.56   
25  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.35  1:23.35  2:08.77    2:52.05   
26  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    38.59  1:23.28  2:09.93    2:52.24   
27  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    40.28  1:25.36  2:12.82    2:55.05   
28  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    38.43  1:22.61  2:09.37    2:55.16   
29  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    42.77  1:29.05  2:14.61    2:57.59   
30  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.35  1:27.62  2:14.54    2:57.65   
31  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    40.08  1:27.08  2:14.63    2:58.03   
32  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    41.25  1:27.98  2:14.84    2:59.05   
33  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    40.64  1:27.58  2:16.94    3:02.24   
34  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    42.10  1:30.04  2:18.24    3:02.30   
35  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    42.67  1:32.11  2:20.40    3:03.24   
36  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    40.92  1:29.03  2:19.20    3:05.11   
37  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    41.94  1:29.08  2:18.67    3:05.32   
38  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    42.71  1:32.69  2:22.26    3:08.18   
39  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    41.52  1:32.12  2:24.83    3:15.09   
40  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    45.74  1:39.00  2:33.94    3:20.57   
41  Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap    44.33  1:36.42  2:34.05    3:27.10   
42  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap    49.12  1:42.06  2:37.75    3:28.21   
43  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap    44.85  1:42.17  2:39.64    3:33.20   
44  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    50.89  1:45.89  2:43.56    3:37.89   
45  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    50.13  1:50.51  2:51.32    3:49.69   
46  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    50.83  1:50.51  2:52.26    3:51.39   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening            DNS   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            1:46.57  0-999 Åldersgrupp Rekord 
  John Bankefors  1996      27.66        27.66   
  Roger Öncu  1997      27.64        55.30   
  Fredrik Nilsson  1997      26.14        1:21.44   
  Edmon Torosyan  1997      25.13        1:46.57   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            1:49.89   
  Alfred Lindén  1997      26.80        26.80   
  Anton Campalto  1998      27.02        53.82   
  Henrik Bransell  1999      27.25        1:21.07   
  Jacob Rydelius  1999      28.82        1:49.89   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            2:00.75   
  Oskar Menkhaus  1999      29.44        29.44   
  Roman Milkin  1999      32.04        1:01.48   
  Axel Henriksson  1999      29.99        1:31.47   
  Carl Göransson  2000      29.28        2:00.75   
                     
Hk Sim Herrar  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            2:02.88   
  Dennis Tillquist  1999      28.76        28.76   
  Mats Jansson  1965      10.17        38.93   
  Vilmer Jansson  2000      22.74        1:01.67   
  Andreas Thungren  2002      1:01.21        2:02.88   
                     
Ludvika SS Herrar 2  Ludvika Simsällskap            2:23.90   
  Erik Krysén  2000      30.16        30.16   
  Jakob Gustafsson  1999      31.18        1:01.34   
  Marius Kalles  2002      41.83        1:43.17   
  Hampus Bjärud  2001      40.73        2:23.90   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            1:55.61   
  Anna Miram  1999      29.38        29.38   
  Frida Lannhard  2000      28.39        57.77   
  Julia Karlsson  1998      29.29        1:27.06   
  Rebecka Östh  1999      28.55        1:55.61   
                     
Upsala S Dam Lag 1  1998  Upsala Simsällskap            2:00.92   
  Rebecka Bankefors  1998      31.51        31.51   
  Jennifer Sällström  1997      31.35        1:02.86   
  Angelica Damberg  1996      28.55        1:31.41   
  Josefine Norlin  1996      29.51        2:00.92   
                     
Ludvika SS Damer 2  Ludvika Simsällskap            2:04.26   
  Moa Holmström  2001      31.30        31.30   
  Maja Jansson  2000      29.85        1:01.15   
  Anna Krysén  2003      32.05        1:33.20   
  Maja Fredriksson  1999      31.06        2:04.26   
                     
Leksand Damer [1999]  1999  Leksands Simförening            2:08.82   
  Linnea Hedvall  1999      32.42        32.42   
  Karolin Karlsson  1999      32.94        1:05.36   
  Emma Granström  2002      36.08        1:41.44   
  Sara Junevik  2000      27.38        2:08.82   
                     
Hk Sim Damer  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            2:09.13   
  Elsa Jansson  2002      33.42        33.42   
  Awaz Nabi Pour  2000      32.26        1:05.68   
  Alexandra Thungren  1997      31.79        1:37.47   
  Linnéa Ärlegård  1999      31.66        2:09.13   
                     
Upsala S Dam Lag 2  1998  Upsala Simsällskap            2:09.81   
  Miranda Söderberg  1999      32.43        32.43   
  Ani Helin Öncu  2001      34.95        1:07.38   
  Saga Söderberg  1997      31.07        1:38.45   
  Julia Norlin  1998      31.36        2:09.81   
                     
Ludvika SS Damer 3  Ludvika Simsällskap            2:11.79   
  Elin Carlsson  2001      32.83        32.83   
  Jacqueline Larsson  1999      33.45        1:06.28   
  Linnea Lindén  1995      31.32        1:37.60   
  Lisa Rydelius  2001      34.19        2:11.79   
                     
Hedemora Damer [2000]  2000  Hedemora Simsällskap            2:16.78   
  Anna Hedlund  2000      32.70        32.70   
  Emelie Eriksson  2000      36.76        1:09.46   
  Ella Vogel  2001      35.18        1:44.64   
  Maja Hallström  2000      32.14        2:16.78   
                     
Upsala S Dam Lag 3  1998  Upsala Simsällskap            2:27.29   
  Matilda Lantz  2002      35.98        35.98   
  Stina Byström  2002      36.25        1:12.23   
  Geshin Zarei  2003      37.85        1:50.08   
  Jeanna Wiell  2001      37.21        2:27.29   
                     
10  Hk Sim Flickor  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            2:35.98   
  Josefine Stenman  2002      37.60        37.60   
  Frida Lundström  2002      42.53        1:20.13   
  Emma Sibelius  2002      37.95        1:58.08   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      37.90        2:35.98   
                     
11  Ludvika SS Damer 4  Ludvika Simsällskap            2:47.03   
  Ida Granberg  2003      40.19        40.19   
  Diana Bjarme  2003      46.42        1:26.61   
  Alice Gustafsson  2002      37.32        2:03.93   
  Filippa Jirenius  2002      43.10        2:47.03   
                     
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    36.23        1:16.67   
Angelica Damberg  1996  Upsala Simsällskap    35.98        1:16.90   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    38.11        1:21.07   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.35        1:21.10   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    38.24        1:23.12   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    39.87        1:24.84   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    40.49        1:24.94   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    39.26        1:25.76   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.34        1:26.48   
10  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.41        1:26.79   
11  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    41.73        1:27.70   
12  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    40.52        1:28.09   
13  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    42.72        1:30.34   
14  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.62        1:30.82   
15  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    42.28        1:31.22   
16  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    44.25        1:31.54   
17  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    42.57        1:31.98   
18  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    40.74        1:32.07   
19  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    43.15        1:32.27   
20  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    43.64        1:34.58   
21  Tilda Smedberg  2001  Fagersta Simklubb    45.06        1:34.63   
22  Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    45.18        1:34.66   
23  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    45.73        1:35.37   
24  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    46.07        1:35.53   
25  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    45.76        1:35.55   
26  Emma Granström  2002  Leksands Simförening    45.57        1:35.89   
27  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    45.73        1:36.50   
28  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    45.75        1:36.63   
29  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    45.73        1:37.38   
30  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    45.48        1:37.47   
31  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    46.87        1:37.55   
32  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    47.29        1:39.13   
33  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    48.34        1:39.42   
34  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    46.86        1:39.45   
35  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    49.02        1:39.80   
36  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    47.69        1:40.05   
37  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    48.05        1:40.55   
38  Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    46.80        1:40.92   
39  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    48.02        1:41.15   
40  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    48.24        1:41.28   
41  Estie Middlemore  1999  Falu Simsällskap    46.79        1:42.34   
42  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.27        1:43.13   
43  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    48.67        1:43.27   
44  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    49.61        1:43.35   
45  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    50.09        1:46.01   
46  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    50.79        1:46.29   
47  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    52.66        1:48.09   
48  Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap    53.08        1:48.53   
49  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    52.51        1:48.64   
50  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    51.69        1:49.32   
51  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    55.04        1:54.32   
52  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    53.69        1:54.35   
53  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    54.42        1:54.98   
54  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    56.59        1:57.54   
55  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    58.37        1:57.68   
56  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    55.24        1:57.95   
57  Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap    56.39        2:00.48   
58  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap    57.41        2:00.60   
59  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap    2:01.39        2:01.39   
60  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap    57.21        2:01.49   
61  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    1:05.77        2:17.11   
62  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    1:12.81        2:39.57   
Aida Engvall  1995  Ludvika Simsällskap            DNS   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.28        1:13.84   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    33.72        1:14.57   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    36.28        1:18.24   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    36.62        1:18.51   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    37.30        1:18.60   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    37.76        1:20.92   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    39.21        1:21.82   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    38.89        1:23.17   
Oskar Menkhaus  1999  Upsala Simsällskap    39.94        1:25.61   
10  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    40.71        1:26.06   
11  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    40.35        1:26.44  0-12 Åldersgrupp Rekord 
12  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    40.15        1:27.48   
13  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.06        1:28.03   
14  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    42.22        1:29.67   
15  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    46.92        1:38.10   
16  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    46.27        1:39.11   
17  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    46.72        1:41.27   
18  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.75        1:41.52   
19  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    51.20        1:46.23   
20  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    54.53        1:53.04   
Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    35.23  1:12.98  1:51.86    2:29.04   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    34.83  1:12.50  1:51.91    2:30.45   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    36.82  1:15.79  1:56.89    2:33.97   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    38.06  1:20.46  2:03.26    2:42.39   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    38.45  1:20.11  2:02.92    2:42.50   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    38.42  1:20.18  2:02.78    2:42.82   
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    36.63  1:18.73  2:02.35    2:43.75   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    40.44  1:24.86  2:09.28    2:52.52   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    43.70  1:28.94  2:13.12    2:55.73   
10  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.56  1:25.18  2:11.32    2:56.48   
11  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    44.43  1:30.74  2:17.29    3:00.32   
12  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    41.83  1:28.82  2:16.46    3:00.39   
13  Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    42.56  1:28.71  2:17.56    3:01.79   
14  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    44.39  1:30.96  2:18.35    3:03.75   
15  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    41.54  1:27.60  2:16.57    3:04.78   
16  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    45.48  1:34.69  2:24.44    3:11.54   
17  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    44.81  1:34.03  2:25.42    3:14.91   
18  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    47.35  1:37.31  2:28.49    3:16.79   
19  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    51.16  1:48.48  2:47.19    3:42.89   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    32.22  1:08.43  1:45.62    2:22.33   
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    33.09  1:09.36  1:46.89    2:23.96   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.35  1:12.67  1:51.51    2:27.39   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    34.30  1:12.25  1:51.00    2:27.80   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.55  1:14.89  1:55.01    2:32.93   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    35.67  1:15.51  1:55.48    2:34.77   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    37.55  1:19.22  2:01.25    2:39.30   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.69  1:20.41  2:03.22    2:44.14   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    41.88  1:27.89  2:14.97    2:59.90   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            38.88   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            41.98   
Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap            46.46   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            50.71   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            36.22   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            38.72   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            40.56   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            40.70   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            40.87   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            42.31   
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            43.55   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            43.69   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            43.80   
10  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            44.30   
11  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            44.32   
12  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            44.36   
13  Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap            45.76   
14  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            46.70   
15  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            48.23   
16  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            48.55   
17  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            49.31   
18  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            49.78   
19  Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            50.05   
20  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            51.89   
21  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening            52.64   
22  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            54.67   
23  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            54.98   
24  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            55.44   
25  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            56.13   
26  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            56.17   
27  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            56.19   
28  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            1:05.06   
Elin Hoffmann  2002  Fagersta Simklubb            DNS   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    1:03.70  2:14.85  3:27.20    4:38.63   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    1:08.64  2:21.70  3:34.56    4:46.87   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    1:10.20  2:27.46  3:43.15    4:52.39   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    1:11.16  2:26.29  3:40.58    4:52.47   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    1:10.01  2:26.74  3:44.37    4:59.06   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:11.15  2:29.21  3:46.46    5:04.78   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    1:13.41  2:35.12  3:57.95    5:16.52   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:14.57  2:37.63  4:01.35    5:18.40   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:15.26  2:37.36  4:00.72    5:19.43   
10  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:16.69  2:42.69  4:09.75    5:33.65   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:07.64  2:22.16  3:35.32    4:47.39   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.20  2:23.83  3:37.95    4:51.28   
Awaz Nabi Pour  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    1:14.78  2:35.80  3:58.61    5:20.22   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    1:15.84  2:39.10  4:02.61    5:25.41   
Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    1:16.80  2:41.29  4:06.76    5:30.41   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    1:22.88  2:50.22  4:17.12    5:40.11   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    1:22.51  2:51.15  4:20.85    5:45.23   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    1:22.68  2:52.18  4:22.26    5:50.01   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    1:29.08  3:04.53  4:41.52    6:09.46   
10  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    1:24.36  2:58.85  4:35.49    6:13.45   
11  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    1:28.81  3:07.45  4:48.54    6:25.62   
12  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:32.77  3:14.64  4:56.26    6:31.25   
13  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    1:32.75  3:16.17  5:02.14    6:43.75   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            DNS   
Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap            DNS   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            36.24  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            37.65   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            39.41   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            39.42   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            36.31  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            36.94   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            37.58   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            38.45   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            42.23   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            42.45   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            42.56   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            43.57   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            44.22   
10  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            44.48   
11  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            46.06   
12  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            46.13   
13  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            46.31   
14  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            47.75   
15  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            48.28   
16  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            50.69   
17  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            52.16   
18  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            54.96   
Elin Hoffmann  2002  Fagersta Simklubb            DNS   
Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    27.22        56.97   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    28.00        57.40   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    28.34        58.47   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    28.93        1:00.29   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    29.25        1:00.51   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    30.61        1:01.61   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    30.66        1:02.95   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    30.10        1:03.12   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    29.90        1:03.19   
10  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    30.89        1:03.23   
11  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    31.11        1:04.45   
12  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    29.74        1:04.51   
13  Oskar Menkhaus  1999  Upsala Simsällskap    31.55        1:05.35   
14  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    31.62        1:06.92   
15  Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    32.36        1:07.35   
16  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    31.22        1:07.94   
17  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    32.14        1:08.45   
18  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    32.74        1:08.79   
19  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    32.64        1:09.07   
20  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    34.00        1:12.31   
21  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    34.65        1:12.48   
22  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.49        1:12.56   
23  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    34.65        1:13.09   
24  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    35.02        1:13.21   
25  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    35.66        1:16.10   
26  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    36.48        1:16.48   
27  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.39        1:17.29   
28  Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap    45.32        1:35.71   
29  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    46.54        1:35.84   
30  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    44.11        1:39.37   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    29.09        1:00.33   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    30.64        1:02.91   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    30.31        1:02.93   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    30.86        1:03.71   
Angelica Damberg  1996  Upsala Simsällskap    30.75        1:03.97   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    30.11        1:04.31   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    30.60        1:04.87   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    31.51        1:05.50   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    32.04        1:05.97   
10  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    32.06        1:06.56   
11  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    32.82        1:06.80   
12  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    32.47        1:07.71   
13  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    32.62        1:09.09   
14  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    32.63        1:09.14   
15  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    33.32        1:09.82   
16  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    32.97        1:09.83   
17  Ellen Lindefelt  1994  Falu Simsällskap    32.62        1:09.96   
18  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    34.52        1:10.23   
19  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    33.77        1:10.74   
20  Awaz Nabi Pour  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    33.92        1:10.78   
21  Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    34.61        1:10.89   
22  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    33.49        1:11.34   
23  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    33.14        1:11.45   
24  Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    34.82        1:12.23   
25  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    34.79        1:12.42   
26  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    34.60        1:12.58   
26  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    34.73        1:12.58   
28  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    35.15        1:13.36   
29  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    34.85        1:13.73   
30  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    34.59        1:13.84   
31  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    35.42        1:14.04   
32  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    35.54        1:14.20   
33  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    36.22        1:14.36   
34  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    34.66        1:14.48   
35  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.98        1:14.57   
36  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    35.16        1:14.82   
37  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    35.89        1:14.98   
38  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    35.51        1:15.29   
39  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    35.46        1:16.05   
40  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    37.65        1:16.22   
41  Estie Middlemore  1999  Falu Simsällskap    36.24        1:16.34   
42  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    37.96        1:17.03   
43  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    36.89        1:17.51   
44  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    37.31        1:18.50   
45  Tilda Smedberg  2001  Fagersta Simklubb    38.07        1:18.87   
46  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    38.12        1:19.28   
47  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    38.27        1:19.68   
48  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    39.84        1:19.89   
49  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    37.91        1:20.05   
50  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    39.92        1:20.38   
51  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    39.15        1:21.14   
52  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    39.73        1:21.20   
53  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    39.96        1:21.37   
54  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    39.94        1:21.75   
55  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    40.86        1:21.77   
56  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    40.24        1:22.17   
57  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.88        1:22.94   
58  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    39.87        1:22.99   
59  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    40.10        1:23.31   
60  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    39.85        1:23.55   
61  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    40.06        1:24.02   
62  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.03        1:24.24   
63  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    40.80        1:24.42   
64  Emma Granström  2002  Leksands Simförening    39.55        1:24.54   
65  Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap    41.35        1:27.45   
66  Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap    42.06        1:28.63   
67  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    41.05        1:29.38   
68  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    42.66        1:30.12   
69  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    44.29        1:31.90   
70  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    43.27        1:33.59   
71  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    46.10        1:33.97   
72  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap    47.37        1:40.08   
73  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    49.47        1:41.37   
74  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening    48.86        1:41.97   
75  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap    50.51        1:42.50   
76  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    48.97        1:45.96   
77  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    50.67        1:46.05   
78  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    49.27        1:47.39   
79  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap    51.93        1:47.46   
Aida Engvall  1995  Ludvika Simsällskap            DNS   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            2:00.72   
  John Bankefors  1996      31.09        31.09   
  Roger Öncu  1997      34.88        1:05.97   
  Fredrik Nilsson  1997      29.29        1:35.26   
  Edmon Torosyan  1997      25.46        2:00.72   
                     
Ludvika SS Herrar 2  Ludvika Simsällskap            2:08.61   
  Alfred Lindén  1997      31.14        31.14   
  Anton Campalto  1998      34.12        1:05.26   
  Henrik Bransell  1999      33.20        1:38.46   
  Jacob Rydelius  1999      30.15        2:08.61   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            2:19.63   
  Oskar Menkhaus  1999      34.25        34.25   
  Roman Milkin  1999      40.01        1:14.26   
  Carl Göransson  2000      32.16        1:46.42   
  Simon Hanson  2000      33.21        2:19.63   
                     
Hk Sim Herrar  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            2:25.46   
  Dennis Tillquist  1999      33.74        33.74   
  Vilmer Jansson  2000      39.99        1:13.73   
  Andreas Thungren  2002      39.02        1:52.75   
  Mats Jansson  1965      32.71        2:25.46   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            2:40.97   
  Jakob Gustafsson  1999      34.60        34.60   
  Hampus Bjärud  2001      48.66        1:23.26   
  Erik Krysén  2000      33.66        1:56.92   
  Marius Kalles  2002      44.05        2:40.97   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            2:07.93   
  Frida Lannhard  2000      33.68        33.68   
  Maja Fredriksson  1999      34.69        1:08.37   
  Anna Miram  1999      30.79        1:39.16   
  Rebecka Östh  1999      28.77        2:07.93   
                     
Upsala S Dam Lag 1  1998  Upsala Simsällskap            2:11.56   
  Rebecka Bankefors  1998      34.68        34.68   
  Angelica Damberg  1996      34.96        1:09.64   
  Saga Söderberg  1997      32.81        1:42.45   
  Josefine Norlin  1996      29.11        2:11.56   
                     
Ludvika SS Damer 2  Ludvika Simsällskap            2:18.64   
  Elin Carlsson  2001      37.79        37.79   
  Moa Holmström  2001      38.46        1:16.25   
  Maja Jansson  2000      32.81        1:49.06   
  Julia Karlsson  1998      29.58        2:18.64   
                     
Upsala S Dam Lag 2  1998  Upsala Simsällskap            2:24.80   
  Matilda Lantz  2002      40.33        40.33   
  Ella Hursti  1998      40.71        1:21.04   
  Miranda Söderberg  1999      33.11        1:54.15   
  Julia Norlin  1998      30.65        2:24.80   
                     
Leksand Damer [1999]  1999  Leksands Simförening            2:25.69   
  Karolin Karlsson  1999      39.60        39.60   
  Emma Granström  2002      42.93        1:22.53   
  Sara Junevik  2000      30.55        1:53.08   
  Linnea Hedvall  1999      32.61        2:25.69   
                     
Hk Sim Damer  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            2:30.44   
  Elsa Jansson  2002      37.86        37.86   
  Alexandra Thungren  1997      45.49        1:23.35   
  Linnéa Ärlegård  1999      35.36        1:58.71   
  Awaz Nabi Pour  2000      31.73        2:30.44   
                     
Hedemora Damer [2000]  2000  Hedemora Simsällskap            2:34.38   
  Emelie Eriksson  2000      43.93        43.93   
  Anna Hedlund  2000      41.63        1:25.56   
  Ella Vogel  2001      36.38        2:01.94   
  Maja Hallström  2000      32.44        2:34.38   
                     
Ludvika SS Damer 3  Ludvika Simsällskap            2:34.48   
  Lisa Rydelius  2001      41.18        41.18   
  Anna Krysén  2003      44.50        1:25.68   
  Johanna Nässlander  1995      36.00        2:01.68   
  Jacqueline Larsson  1999      32.80        2:34.48   
                     
Upsala S Dam Lag 3  1998  Upsala Simsällskap            2:48.58   
  Stina Byström  2002      43.93        43.93   
  Ani Helin Öncu  2001      43.53        1:27.46   
  Geshin Zarei  2003      44.27        2:11.73   
  Sofia Domeij  2002      36.85        2:48.58   
                     
10  Hk Sim Flickor  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            2:59.14   
  Emma Sibelius  2002      45.11        45.11   
  Josefine Stenman  2002      48.53        1:33.64   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      44.19        2:17.83   
  Frida Lundström  2002      41.31        2:59.14   
                     
11  Ludvika SS Damer 4  Ludvika Simsällskap            3:12.59   
  Diana Bjarme  2003      50.11        50.11   
  Ida Granberg  2003      54.70        1:44.81   
  Alice Gustafsson  2002      43.19        2:28.00   
  Filippa Jirenius  2002      44.59        3:12.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  17 februari 2014 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  19:10