Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Falun    Utskriftsdatum  12 april 2014   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  22:41   
  Arrangör  Falu simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:45.43   
50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:46.82   
153  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:52.59   
99  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:52.66   
58  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  2:54.60   
96  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  50 m  2:56.02   
60  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  2:56.52   
41  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:57.39   
64  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  3:04.07   
10  161  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  3:07.73   
11  101  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  3:09.26   
12  147  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  3:09.94   
13  39  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  3:13.72   
14  134  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  3:14.56   
15  27  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  3:15.25   
16  37  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  3:15.35   
17  62  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  3:17.01   
18  Kallin Linnea  2001  BORLÄNGE  AZ4201  25 m  3:17.51   
19  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  3:19.99   
20  12  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  3:22.38   
21  135  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  3:23.02   
22  98  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  3:27.41   
23  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  3:28.57   
24  144  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m  3:32.26   
25  10  Leijström Karin  2001  BORLÄNGE  AG8701  25 m  3:38.12   
26  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  3:38.41   
27  171  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  3:39.84   
28  172  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  3:42.28   
29  97  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  50 m  4:00.55   
30  11  Lindgren My  2002  BORLÄNGE  BJ1802  25 m     
31  13  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m     
32  18  Wimnell Åblad Moa  2002  BORLÄNGE  BJ0802  25 m     
33  63  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m     
34  85  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m     
35  145  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m     
36  146  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m     
37  150  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m     
38  165  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m     
39  177  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:32.66   
111  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:44.86   
36  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  2:58.62   
73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  2:59.29   
32  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  2:59.70   
107  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:59.82   
175  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  3:02.13   
167  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  3:09.81   
84  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  3:10.66   
10  173  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  3:15.68   
11  59  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  3:16.41   
12  17  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  3:22.35   
13  179  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  3:33.09   
14  187  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  50 m  4:02.04   
15  79  Bäckström Erik  2001  HUDIKSVALL  AT2901  25 m     
16  81  Ekstrand Arnold  2001  HUDIKSVALL  AT3901  25 m     
17  156  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m     
18  158  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m     
19  160  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m     
20  163  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m     
21  183  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m     
22  184  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:24.81   
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:27.28   
127  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:30.09   
132  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:30.33   
188  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:37.50   
65  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  1:38.61   
23  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  1:39.11   
109  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:40.28   
88  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:40.47   
10  34  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  1:40.78   
11  33  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:41.92   
12  152  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:42.15   
13  40  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:43.10   
14  154  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:44.71   
15  35  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:45.40   
16  94  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m  1:47.59   
17  83  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:48.85   
18  15  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m  1:49.21   
19  14  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m     
20  80  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m     
21  129  Burman Wilma  2003  SÖDERHAMN  BB6603  25 m     
22  130  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m     
23  174  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:26.20   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:27.24   
38  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  1:33.98   
16  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:37.58   
55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:44.09   
86  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  1:55.60   
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  2:00.58   
87  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  2:02.28   
142  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m     
10  176  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:20.83   
99  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:22.81   
50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:24.62   
96  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:26.48   
58  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  1:26.85   
101  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  50 m  1:29.49   
26  Smedberg Tilda  2001  FAGERSTA  BJ5401  25 m  1:30.48   
29  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:31.52   
159  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:31.65   
10  153  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:32.51   
11  41  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:32.58   
12  68  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  25 m  1:32.67   
13  100  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:34.58   
14  132  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:35.28   
15  37  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:35.66   
16  90  Granström Emma  2002  LEKSAND  AY6402  25 m  1:35.89   
17  155  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:36.49   
18  27  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:36.72   
19  164  Larsson Nikita  2001  UPSALA S  BD2201  25 m  1:36.81   
20  186  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:37.83   
21  31  Frank Erika  2001  FALUN  BD5801  25 m  1:39.67   
22  39  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:39.80   
23  Kallin Linnea  2001  BORLÄNGE  AZ4201  25 m  1:40.05   
24  67  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  1:40.31   
25  82  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  25 m  1:40.58   
26  112  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:40.59   
27  89  Deras Hanna  2001  LEKSAND  AY2201  25 m  1:40.62   
28  105  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:41.28   
29  148  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:41.76   
30  149  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:43.35   
31  146  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:43.55   
32  12  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:44.65   
33  145  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:45.06   
34  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:45.63   
35  172  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:45.68   
36  24  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:46.27   
37  177  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:46.88   
38  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  1:47.33   
39  71  Tallberg Sabrina  2001  HARNÄS SKU  AZ3801  25 m  1:47.97   
40  98  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  1:48.64   
41  157  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:52.03   
42  171  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:53.16   
43  165  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  1:53.28   
44  13  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  1:53.91   
45  Klyftell Elsa  2002  BORLÄNGE  BE1802  25 m  1:54.31   
46  10  Leijström Karin  2001  BORLÄNGE  AG8701  25 m  1:54.35   
47  63  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  1:54.35   
48  15  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m  1:57.68   
49  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:58.01   
50  40  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:58.53   
51  131  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:58.82   
52  Arola Sanna  2002  BORLÄNGE  AY1802  25 m  1:59.54   
53  97  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  1:59.93   
54  18  Wimnell Åblad Moa  2002  BORLÄNGE  BJ0802  25 m  2:00.48   
55  94  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m  2:01.39   
56  133  Glämsta Moa  2002  SÖDERHAMN  BJ1202  25 m  2:02.80   
57  35  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  2:06.30   
58  85  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  2:12.88   
59  11  Lindgren My  2002  BORLÄNGE  BJ1802  25 m  2:14.48   
60  54  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  2:18.46   
61  170  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  2:19.19   
62  Hoppstadius Anna  2001  BORLÄNGE  BT3401  25 m     
63  33  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m     
64  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m     
65  51  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m     
66  66  Helde Liv  2003  HARNÄS SKU  BA6603  25 m     
67  116  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m     
68  117  Ekbom Emma  2003  SANDVIKEN    25 m     
69  120  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
70  122  Ljungström Anna  2002  SANDVIKEN    25 m     
71  124  Wahlman Emma  2003  SANDVIKEN  BH4603  25 m     
72  125  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m     
73  137  Nicandish Arina  2001  SÖDERHAMN  BU5401  25 m     
74  141  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m     
75  143  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
76  150  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m     
77  168  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m     
78  180  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:23.09   
73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:23.30   
107  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:25.82   
175  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:34.69   
36  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:34.89   
163  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:35.07   
32  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:35.64   
151  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:41.21   
17  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:41.27   
10  81  Ekstrand Arnold  2001  HUDIKSVALL  AT3901  25 m  1:43.44   
11  167  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:43.74   
12  178  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:46.23   
13  45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:47.64   
14  156  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  1:51.90   
15  79  Bäckström Erik  2001  HUDIKSVALL  AT2901  25 m  1:53.78   
16  95  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:53.94   
17  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  1:54.27   
18  38  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  2:04.00   
19  182  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  2:05.71   
20  181  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  2:07.13   
21  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  2:22.40   
22  70  Rosengren Melker  2003  HARNÄS SKU    25 m     
23  86  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m     
24  87  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m     
25  104  Gummås Erik  2002  SS MORA  AM7902  25 m     
26  113  Ståhlsten Nicolas  2001  SALA SS  AW0501  25 m     
27  115  Dahl Elias  2003  SANDVIKEN  AM2503  25 m     
28  123  Mellberg Svante  2002  SANDVIKEN  AL2702  25 m     
29  142  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m     
30  183  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  43.24   
88  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  48.88   
114  Boroåker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  49.56   
127  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  51.07   
130  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  51.10   
65  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  51.12   
72  Ålenius Maja  2005  HARNÄS SKU  AG2405  25 m  51.56   
23  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  51.81   
152  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  52.20   
10  106  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  53.67   
11  34  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  53.91   
12  162  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  53.93   
13  174  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  55.43   
14  14  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m  55.96   
15  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  56.09   
16  83  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  56.73   
17  30  Brandt Anna  2004  FALUN  AN7404  25 m  57.19   
18  80  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  57.63   
19  136  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  1:03.81   
20  61  Elverstig Ingrid  2004  HARNÄS SKU    25 m     
21  69  Olsson Fiddeli  2004  HARNÄS SKU    25 m     
22  118  Enebrink Filippa  2004  SANDVIKEN  AN3604  25 m     
23  121  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN    25 m     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  48.78   
55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  55.32   
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  55.46   
166  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  55.50   
108  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  1:01.41   
119  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:09.11   
28  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m     
126  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m     
169  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S  AB7506  25 m     
10  185  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:04.71   
25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:05.58   
50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:08.07   
110  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:08.77   
128  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:09.46   
99  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:10.20   
153  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:10.30   
62  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  1:10.53   
100  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:10.74   
10  96  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:10.77   
11  60  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:11.17   
12  29  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:11.42   
13  64  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:12.36   
14  58  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  1:13.05   
15  37  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:13.45   
16  68  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  25 m  1:13.78   
17  159  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:14.15   
18  134  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  1:14.19   
19  101  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:14.57   
20  24  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:15.98   
21  148  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:16.19   
22  161  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:16.32   
23  164  Larsson Nikita  2001  UPSALA S  BD2201  25 m  1:16.43   
24  27  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:18.11   
25  112  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:18.36   
26  12  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:18.68   
27  39  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:18.68   
28  186  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:18.82   
29  26  Smedberg Tilda  2001  FAGERSTA  BJ5401  25 m  1:18.87   
30  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:19.00   
31  132  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:19.54   
32  Kallin Linnea  2001  BORLÄNGE  AZ4201  25 m  1:19.79   
33  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:20.13   
34  31  Frank Erika  2001  FALUN  BD5801  25 m  1:20.70   
35  98  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  1:20.91   
36  149  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:21.20   
37  67  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  1:21.25   
38  147  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:21.75   
39  10  Leijström Karin  2001  BORLÄNGE  AG8701  25 m  1:22.17   
40  188  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:23.31   
41  18  Wimnell Åblad Moa  2002  BORLÄNGE  BJ0802  25 m  1:23.86   
42  155  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:23.98   
43  109  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:23.99   
44  125  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  1:24.12   
45  144  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m  1:24.30   
46  63  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  1:24.63   
47  135  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:24.69   
48  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:24.77   
49  82  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  25 m  1:25.70   
50  89  Deras Hanna  2001  LEKSAND  AY2201  25 m  1:25.83   
51  105  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:26.42   
52  44  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  1:26.66   
53  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  1:26.89   
54  40  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:27.02   
55  177  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:27.79   
56  116  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  1:28.02   
57  Arola Sanna  2002  BORLÄNGE  AY1802  25 m  1:28.16   
58  97  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  1:29.63   
59  172  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:29.76   
60  33  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:30.35   
61  Klyftell Elsa  2002  BORLÄNGE  BE1802  25 m  1:30.55   
62  85  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  1:32.31   
63  35  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:33.12   
64  91  Jones Olivia  2002  LEKSAND  AV1202  25 m  1:34.97   
65  Hoppstadius Anna  2001  BORLÄNGE  BT3401  25 m  1:36.42   
66  157  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:36.63   
67  11  Lindgren My  2002  BORLÄNGE  BJ1802  25 m  1:37.44   
68  170  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:37.80   
69  71  Tallberg Sabrina  2001  HARNÄS SKU  AZ3801  25 m  1:38.37   
70  165  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  1:38.66   
71  129  Burman Wilma  2003  SÖDERHAMN  BB6603  25 m  1:38.87   
72  15  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m  1:40.29   
73  92  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  1:40.93   
74  94  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m  1:42.50   
75  145  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:44.97   
76  13  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  1:45.96   
77  131  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:48.05   
78  133  Glämsta Moa  2002  SÖDERHAMN  BJ1202  25 m  1:53.61   
79  51  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m     
80  54  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m     
81  66  Helde Liv  2003  HARNÄS SKU  BA6603  25 m     
82  120  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
83  122  Ljungström Anna  2002  SANDVIKEN    25 m     
84  137  Nicandish Arina  2001  SÖDERHAMN  BU5401  25 m     
85  140  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
86  141  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m     
87  143  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
88  150  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m     
89  154  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m     
90  168  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m     
91  180  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  59.60   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:02.63   
36  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:09.88   
167  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:10.03   
59  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:11.91   
32  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:11.95   
107  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:12.48   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:15.28   
17  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:15.78   
10  73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:16.66   
11  178  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:17.29   
12  163  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:19.00   
13  173  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:19.24   
14  151  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:20.23   
15  84  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  1:20.84   
16  38  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  1:22.51   
17  113  Ståhlsten Nicolas  2001  SALA SS  AW0501  25 m  1:23.33   
18  187  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:24.01   
19  179  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:25.06   
20  79  Bäckström Erik  2001  HUDIKSVALL  AT2901  25 m  1:25.23   
21  81  Ekstrand Arnold  2001  HUDIKSVALL  AT3901  25 m  1:25.32   
22  200  Werkmästar Johan  2002  RÄTTVIK  AI4502  25 m  1:25.53   
23  158  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:27.55   
24  156  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  1:28.01   
25  160  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:34.04   
26  95  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:39.37   
27  181  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  1:42.58   
28  86  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  1:42.79   
29  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  1:42.81   
30  182  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:45.17   
31  87  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:45.37   
32  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  1:47.67   
33  123  Mellberg Svante  2002  SANDVIKEN  AL2702  25 m  2:02.26   
34  70  Rosengren Melker  2003  HARNÄS SKU    25 m     
35  115  Dahl Elias  2003  SANDVIKEN  AM2503  25 m     
36  142  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m     
37  176  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
38  183  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m     
39  184  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m     
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  35.74   
127  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  36.74   
23  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  37.81   
65  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  39.94   
34  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  40.07   
88  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  40.63   
83  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  42.22   
152  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  42.46   
130  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  42.68   
10  80  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  43.11   
11  14  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m  44.17   
12  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  44.57   
13  136  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  44.80   
14  114  Boroåker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  44.96   
15  174  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  48.07   
16  30  Brandt Anna  2004  FALUN  AN7404  25 m  48.45   
17  106  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  49.22   
18  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
19  61  Elverstig Ingrid  2004  HARNÄS SKU    25 m     
20  69  Olsson Fiddeli  2004  HARNÄS SKU    25 m     
21  72  Ålenius Maja  2005  HARNÄS SKU  AG2405  25 m     
22  118  Enebrink Filippa  2004  SANDVIKEN  AN3604  25 m     
23  121  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN    25 m     
24  162  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  38.16   
55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  39.15   
108  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  43.03   
119  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  47.42   
166  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  51.92   
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  52.13   
28  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m     
126  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m     
169  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S  AB7506  25 m     
10  185  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Ludvika SS Damer [2001]  2001  LUDVIKA SS    25 m  2:25.99   
43  Falun Tjejer 2001 O Yngre  2001  FALUN    25 m  2:27.03   
189  Upsala S Fl Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:38.93   
56  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  2:39.59   
138  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:40.51   
19  Borlänge Damer Lag 1  2001  BORLÄNGE    25 m  2:45.93   
74  Harnäs Sku Damer  2001  HARNÄS SKU    25 m  2:48.85   
93  Leksand  2001  LEKSAND    25 m  2:59.21   
20  Borlänge Damer Lag 2  2001  BORLÄNGE    25 m  3:00.00   
10  21  Borlänge Damer Lag 3  2002  BORLÄNGE    25 m     
11  195  Upsala S Fl Lag 2  2002  UPSALA S    25 m     
12  196  Upsala S Fl Lag 3  2002  UPSALA S    25 m     
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
78  Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  HARNÄS SKU    25 m  5:19.84   
190  Upsala S Fl Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  5:32.58   
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
198  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:52.99   
22  Borlänge Herrar [2001]  2001  BORLÄNGE    25 m  2:58.88   
199  Upsala S Po Lag 2  2002  UPSALA S    25 m     
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
198  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  5:42.31   
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Söderhamn Damer [2003]  2003  SÖDERHAMN    25 m  2:53.44   
75  Harnäs Sku Damer [2003]  2003  HARNÄS SKU    25 m  2:58.63   
193  Upsala S Fl Lag 1  2003  UPSALA S    25 m  3:08.38   
42  Falun Damer 11 År & Yngre  2003  FALUN    25 m  3:12.87   
57  Gävle SS Damer [2003]  2003  GÄVLE SS    25 m  3:24.41   
194  Upsala S Fl Lag 2  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Upsala S Po Lag 1  2003  UPSALA S    25 m  3:06.66   
 
Gren 19, 400m Frisim F-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:51.28   
41  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  5:09.03   
29  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  5:13.44   
60  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  5:14.35   
110  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  5:25.41   
62  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  5:33.88   
96  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  5:42.19   
99  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  5:45.22   
101  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  6:08.04   
10  186  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  6:09.46   
11  12  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  6:14.63   
12  10  Leijström Karin  2001  BORLÄNGE  AG8701  25 m  6:25.62   
13  Kallin Linnea  2001  BORLÄNGE  AZ4201  25 m  6:32.20   
14  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m     
15  67  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m     
16  146  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m     
17  165  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m     
 
Gren 20, 400m Frisim P-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:46.62   
111  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  4:47.56   
32  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  5:12.16   
59  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  5:15.21   
167  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  5:27.54   
187  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  6:28.94   
151  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  6:37.43   
182  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  7:26.12   
181  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  7:27.02   
10  156  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m     
11  183  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m     
 
Gren 21, 200m Frisim F-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:31.04   
64  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  2:40.13   
27  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:47.30   
149  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  2:52.24   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:56.42   
24  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  2:59.64   
144  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m  3:02.80   
148  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  3:05.52   
135  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  3:10.99   
10  98  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  3:11.12   
11  105  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  3:17.81   
12  171  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  3:20.50   
13  Klyftell Elsa  2002  BORLÄNGE  BE1802  25 m  3:20.57   
14  157  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:33.17   
15  97  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  50 m  3:34.38   
16  145  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  3:39.37   
17  82  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  50 m  3:41.17   
18  13  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  3:49.69   
19  11  Lindgren My  2002  BORLÄNGE  BJ1802  25 m  3:51.39   
20  18  Wimnell Åblad Moa  2002  BORLÄNGE  BJ0802  25 m     
21  177  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m     
 
Gren 22, 200m Frisim P-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:45.44   
17  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:46.76   
173  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  3:03.64   
158  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:10.60   
160  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  3:33.44   
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
60  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:17.50   
153  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:19.24   
128  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:20.33   
99  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:20.92   
110  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:22.03   
96  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:24.74   
58  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  1:25.93   
147  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:28.19   
134  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  1:29.61   
10  101  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  50 m  1:36.53   
11  12  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:36.90   
12  10  Leijström Karin  2001  BORLÄNGE  AG8701  25 m  1:37.93   
13  98  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  1:39.52   
14  144  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m  1:42.09   
15  164  Larsson Nikita  2001  UPSALA S  BD2201  25 m  1:45.21   
16  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:47.08   
17  159  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:49.94   
18  50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m     
19  103  Forsman Petra  2001  MALUNGS SS  BI9801  25 m     
20  155  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:09.97   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:12.01   
179  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:26.25   
175  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:29.08   
107  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:29.81   
167  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:32.73   
17  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:37.91   
173  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:51.48   
156  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  2:00.51   
10  84  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m     
11  163  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m     
12  184  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
161  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  36.65   
37  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  36.94   
100  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  38.45   
64  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  38.58   
112  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  39.01   
148  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  40.17   
82  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  25 m  40.87   
46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  41.27   
135  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  42.13   
10  98  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  42.45   
11  188  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  42.59   
12  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  42.74   
13  39  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  42.99   
14  177  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  43.35   
15  132  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  43.47   
16  18  Wimnell Åblad Moa  2002  BORLÄNGE  BJ0802  25 m  43.77   
17  24  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  43.95   
18  27  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  44.19   
19  105  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  44.48   
20  149  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  46.06   
21  125  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  46.84   
22  171  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  47.07   
23  40  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  47.95   
24  154  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  48.28   
25  44  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  48.93   
26  157  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  49.65   
27  133  Glämsta Moa  2002  SÖDERHAMN  BJ1202  25 m  50.28   
28  94  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m  52.16   
29  91  Jones Olivia  2002  LEKSAND  AV1202  25 m  52.97   
30  172  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  53.97   
31  97  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  54.83   
32  15  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m  54.96   
33  129  Burman Wilma  2003  SÖDERHAMN  BB6603  25 m  56.69   
34  92  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  56.80   
35  145  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:00.07   
36  35  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m     
37  90  Granström Emma  2002  LEKSAND  AY6402  25 m     
38  150  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  35.04   
178  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  38.36   
17  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  38.82   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  40.78   
158  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  41.09   
160  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  48.84   
176  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  48.99   
87  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  51.22   
200  Werkmästar Johan  2002  RÄTTVIK  AI4502  25 m  51.70   
10  86  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  58.00   
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  16.87   
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  19.39   
23  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  19.55   
65  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  19.83   
34  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  20.54   
88  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  21.68   
83  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  21.71   
152  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  22.25   
80  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  24.13   
10  130  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  24.81   
11  174  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  25.90   
12  14  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m     
13  30  Brandt Anna  2004  FALUN  AN7404  25 m     
14  61  Elverstig Ingrid  2004  HARNÄS SKU    25 m     
15  69  Olsson Fiddeli  2004  HARNÄS SKU    25 m     
16  72  Ålenius Maja  2005  HARNÄS SKU  AG2405  25 m     
17  121  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN    25 m     
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  19.80   
55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  21.82   
166  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  26.97   
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:16.53   
29  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:16.93   
110  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:17.59   
153  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:18.07   
25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:18.13   
50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:18.38   
128  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:18.51   
96  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:20.62   
58  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  1:21.39   
10  186  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:23.13   
11  64  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:24.96   
12  101  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:25.15   
13  39  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:25.34   
14  164  Larsson Nikita  2001  UPSALA S  BD2201  25 m  1:25.37   
15  100  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:26.07   
16  147  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:26.81   
17  161  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:26.98   
18  159  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:27.14   
19  62  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  1:27.43   
20  112  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:31.44   
21  134  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  1:32.14   
22  68  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  25 m  1:32.32   
23  37  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:32.68   
24  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:32.83   
25  99  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:32.83   
26  132  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:33.14   
27  188  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:33.92   
28  135  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:33.98   
29  105  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:34.29   
30  98  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  1:34.33   
31  171  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:35.32   
32  Kallin Linnea  2001  BORLÄNGE  AZ4201  25 m  1:35.48   
33  10  Leijström Karin  2001  BORLÄNGE  AG8701  25 m  1:35.95   
34  31  Frank Erika  2001  FALUN  BD5801  25 m  1:36.51   
35  125  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  1:36.90   
36  89  Deras Hanna  2001  LEKSAND  AY2201  25 m  1:37.05   
37  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:37.70   
38  67  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  1:38.48   
39  155  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:38.65   
40  24  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:38.66   
41  63  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  1:39.26   
42  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  1:39.28   
43  12  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:39.28   
44  177  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:40.33   
45  92  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  1:42.84   
46  94  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m  1:47.09   
47  40  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:47.14   
48  97  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  1:47.30   
49  165  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  1:48.42   
50  170  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:50.76   
51  172  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:50.89   
52  Klyftell Elsa  2002  BORLÄNGE  BE1802  25 m  1:53.25   
53  71  Tallberg Sabrina  2001  HARNÄS SKU  AZ3801  25 m  1:55.95   
54  91  Jones Olivia  2002  LEKSAND  AV1202  25 m  2:00.52   
55  145  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  2:03.70   
56  11  Lindgren My  2002  BORLÄNGE  BJ1802  25 m  2:03.90   
57  13  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  2:15.57   
58  Arola Sanna  2002  BORLÄNGE  AY1802  25 m     
59  18  Wimnell Åblad Moa  2002  BORLÄNGE  BJ0802  25 m     
60  35  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m     
61  44  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m     
62  66  Helde Liv  2003  HARNÄS SKU  BA6603  25 m     
63  85  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m     
64  109  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m     
65  116  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m     
66  120  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
67  122  Ljungström Anna  2002  SANDVIKEN    25 m     
68  129  Burman Wilma  2003  SÖDERHAMN  BB6603  25 m     
69  131  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m     
70  140  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
71  141  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m     
72  146  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m     
73  150  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m     
74  154  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m     
75  168  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m     
76  180  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:09.91   
111  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:12.86   
36  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:21.70   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:22.46   
175  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:22.97   
107  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:26.30   
59  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:26.65   
84  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  1:29.10   
163  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:29.20   
10  17  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:29.96   
11  173  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:30.96   
12  179  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:31.35   
13  73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:31.78   
14  32  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:32.00   
15  38  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  1:33.92   
16  151  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:36.08   
17  187  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:40.29   
18  200  Werkmästar Johan  2002  RÄTTVIK  AI4502  25 m  1:40.34   
19  178  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:41.43   
20  79  Bäckström Erik  2001  HUDIKSVALL  AT2901  25 m  1:43.91   
21  158  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:48.40   
22  183  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m  1:54.50   
23  181  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:55.52   
24  81  Ekstrand Arnold  2001  HUDIKSVALL  AT3901  50 m  1:59.29   
25  182  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  2:11.79   
26  70  Rosengren Melker  2003  HARNÄS SKU    25 m     
27  86  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m     
28  87  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m     
29  104  Gummås Erik  2002  SS MORA  AM7902  25 m     
30  115  Dahl Elias  2003  SANDVIKEN  AM2503  25 m     
31  123  Mellberg Svante  2002  SANDVIKEN  AL2702  25 m     
32  142  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m     
33  160  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m     
34  176  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
35  184  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m     
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  40.81   
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  42.11   
23  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  43.55   
65  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  44.54   
88  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  45.75   
114  Boroåker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  47.16   
152  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  47.74   
83  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  48.11   
130  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  49.57   
10  14  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m  51.46   
11  80  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  53.06   
12  174  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  53.81   
13  136  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  57.05   
14  162  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  57.65   
15  34  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  50 m  1:04.89   
16  61  Elverstig Ingrid  2004  HARNÄS SKU    25 m     
17  69  Olsson Fiddeli  2004  HARNÄS SKU    25 m     
18  72  Ålenius Maja  2005  HARNÄS SKU  AG2405  25 m     
19  106  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m     
20  118  Enebrink Filippa  2004  SANDVIKEN  AN3604  25 m     
21  121  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN    25 m     
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  43.87   
16  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  47.19   
119  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  49.92   
185  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  50.26   
108  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  55.61   
166  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  56.54   
28  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m     
126  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m     
169  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S  AB7506  25 m     
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Ludvika SS Damer [2001]  2001  LUDVIKA SS    25 m  2:06.81   
56  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  2:19.91   
191  Upsala S Fl Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:25.20   
19  Borlänge Damer Lag 1  2001  BORLÄNGE    25 m  2:25.23   
138  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:25.35   
78  Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  HARNÄS SKU    25 m  2:26.65   
93  Leksand  2001  LEKSAND    25 m  2:33.95   
20  Borlänge Damer Lag 2  2001  BORLÄNGE    25 m  2:45.00   
21  Borlänge Damer Lag 3  2002  BORLÄNGE    25 m     
10  195  Upsala S Fl Lag 2  2002  UPSALA S    25 m     
11  196  Upsala S Fl Lag 3  2002  UPSALA S    25 m     
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
78  Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  HARNÄS SKU    25 m  4:47.11   
43  Falun Tjejer 2001 O Yngre  2001  FALUN    25 m  4:47.69   
192  Upsala S Fl Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  4:56.96   
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
198  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:30.34   
22  Borlänge Herrar [2001]  2001  BORLÄNGE    25 m  2:39.91   
199  Upsala S Po Lag 2  2002  UPSALA S    25 m     
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
198  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  5:02.36   
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Harnäs Sku Damer [2003]  2003  HARNÄS SKU    25 m  2:36.98   
139  Söderhamn Damer [2003]  2003  SÖDERHAMN    25 m  2:37.17   
193  Upsala S Fl Lag 1  2003  UPSALA S    25 m  2:50.15   
42  Falun Damer 11 År & Yngre  2003  FALUN    25 m  2:52.43   
194  Upsala S Fl Lag 2  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Upsala S Po Lag 1  2003  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  12 april 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:41