2014-05-06   10:04:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden Final 2014 MSSF

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Medley F-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1061  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:35.51   
1056  Östling Emmy  2001  FALUN    25 m  2:42.40   
1063  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:46.56   
1029  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNG SK    25 m  2:48.36   
1060  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:48.79   
1055  Lönnberg Clara  2001  STRÄNG SK    25 m  2:49.01   
1051  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:50.18   
1052  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  2:51.50   
1047  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:52.60   
10  1037  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  2:54.91   
11  1054  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  2:58.32   
12  1034  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  2:58.85   
13  1033  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  2:59.52   
14  1044  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  3:00.51   
15  1046  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  3:02.89  RES 
16  1059  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:03.18  RES 
17  1043  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  3:03.56  RES 
18  1038  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  3:05.59  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
2_S
Gren 2, 200m Medley P-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1089  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:33.45   
1103  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:43.00   
1087  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:44.31   
1100  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  2:44.56   
1088  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:52.22   
1097  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:55.14   
1094  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  2:56.00   
1090  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:56.99   
1095  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU    25 m  3:00.82   
10  1096  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  3:02.80   
11  1101  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  3:03.06   
12  1099  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  3:04.28   
13  1093  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  3:13.10   
14  1086  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  3:13.29   
15  1092  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL    25 m  3:14.04  RES 
16  1085  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  3:17.54  RES 
17  1098  Ekstrand Arnold  2001  HUDIKSVALL    25 m  3:29.22  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
3_S
Gren 3, 200m Medley F-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1015  Eriksson Maja  2002  STRÄNG SK    25 m  2:45.26   
1027  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:45.56   
993  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:48.99   
1012  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  2:50.51   
1008  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:54.33   
995  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:55.23   
1014  Cullberg Emma  2002  ÖSA    25 m  2:55.37   
992  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:58.49   
1024  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  3:00.41   
10  991  Bäckström Saga  2002  STRÄNG SK    25 m  3:01.66   
11  1004  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  3:02.29   
12  1009  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  3:02.38   
13  989  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:02.83   
14  1019  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  3:02.98   
15  1026  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS    25 m  3:03.31  RES 
16  999  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  3:03.99  RES 
17  1020  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  3:06.04  RES 
18  994  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  3:06.40  RES 
19  1001  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS    25 m  3:08.15  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
4_S
Gren 4, 200m Medley P-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1077  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:55.54   
1070  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  3:01.95   
1080  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  3:03.23   
1075  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  3:04.44   
1071  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  3:07.65   
1078  Laszewski Michal  2002  ÖSA    25 m  3:07.85   
1076  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  3:09.79   
1072  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF    25 m  3:09.93   
1081  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:21.64   
10  1074  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  3:23.97   
11  1073  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:26.45   
12  1069  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  3:34.45   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
5_S
Gren 5, 100m Medley F-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1152  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:16.75   
1130  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:22.51   
1135  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:25.12   
1131  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:25.61   
1141  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:26.40   
1125  Hedin Elin  2003  KARLSTAD    25 m  1:29.08   
1148  Hedin Frida  2003  KARLSTAD    25 m  1:30.45   
1128  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN    25 m  1:30.97   
1147  Skarda Magdalena Hagsten  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:33.56   
10  1149  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:35.85   
11  1136  Staaf Elsa  2003  STRÄNG SK    25 m  1:36.14   
12  1155  Svensson Sara  2003  STRÄNG SK    25 m  1:36.27   
13  1145  Dalin Elvira  2003  SALA SS    25 m  1:36.91   
14  1151  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:41.45   
15  1138  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:41.65  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
6_S
Gren 6, 100m Medley P-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1179  Malmquist Eric  2003  STRÄNG SK    25 m  1:24.47   
1168  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:25.52   
1167  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:27.81   
1186  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:27.87   
1174  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:32.37   
1187  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  1:33.00   
1184  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:33.48   
1169  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL    25 m  1:34.12   
1188  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS    25 m  1:38.12   
10  1189  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:38.34   
11  1170  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:39.36   
12  1181  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  1:41.88   
13  1182  Jonsson Markus  2003  ESKILSTUNA    25 m  1:47.74   
14  1177  Andersson Viking  2003  KARLSTAD    25 m  1:48.61   
15  1173  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA    25 m  1:49.13  RES 
16  1183  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD    25 m  1:51.18  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
7_S
Gren 7, 100m Medley F-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1109  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:26.29   
1123  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN    25 m  1:30.28   
1107  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  1:37.40   
1121  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL    25 m  1:37.83   
1117  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:37.85   
1105  Olausson Matilda  2004  SK ENA    25 m  1:39.80   
1114  Lindahl Cecilia  2004  SOLSTA    25 m  1:41.60   
1106  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL    25 m  1:43.33   
1104  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN    25 m  1:48.60   
10  1122  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL    25 m  1:49.54   
11  1115  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN    25 m  1:50.13   
12  1120  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:50.28   
13  1119  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK    25 m  1:51.31   
14  1111  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK    25 m  2:01.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
8_S
Gren 8, 100m Medley P-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1161  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS    25 m  1:24.26   
1160  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE    25 m  1:36.35   
1159  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:36.70   
1166  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:41.20   
1163  Ankarling Erik  2004  STRÄNG SK    25 m  1:44.74   
1158  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA    25 m  1:45.92   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
9_S
Gren 9, 100m Bröstsim F-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1252  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:21.53   
1051  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:23.07   
1055  Lönnberg Clara  2001  STRÄNG SK    25 m  1:24.34   
1063  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:25.63   
1254  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:28.80   
1052  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:28.81   
1047  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:30.17   
1044  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:30.38   
1060  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:31.07   
10  1250  Smedberg Tilda  2001  FAGERSTA    25 m  1:31.52   
11  1257  Eriksson Ellen  2001  HK SIM    25 m  1:31.60   
12  1273  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU    25 m  1:31.88   
13  1262  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  1:32.75   
14  1270  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:34.41   
15  1042  Thorsén Matilda  2001  KÖPINGS SS    25 m  1:34.49  RES 
16  1271  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:35.08  RES 
17  1054  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:35.18  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
10_S
Gren 10, 100m Bröstsim P-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1089  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:22.07   
1312  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  1:23.12   
1095  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU    25 m  1:23.85   
1103  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:28.01   
1100  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:32.88   
1097  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:33.66   
1101  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:34.32   
1094  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:35.45   
1307  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  1:37.02   
10  1315  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:38.72   
11  1299  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD    25 m  1:38.79   
12  1099  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:39.70   
13  1090  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:39.91   
14  1310  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:42.90   
15  1086  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:45.26  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
11_S
Gren 11, 100m Bröstsim F-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1027  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN    25 m  1:25.46   
1004  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:27.53   
1015  Eriksson Maja  2002  STRÄNG SK    25 m  1:28.48   
1242  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  1:28.60   
1224  Langarap Miriam  2002  ÖSA    25 m  1:29.66   
993  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:30.57   
995  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:31.08   
1214  Granström Emma  2002  LEKSAND    25 m  1:31.59   
1012  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:33.17   
10  1232  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS    25 m  1:33.21   
11  992  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:33.61   
12  1018  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:34.87   
13  989  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:35.02   
14  1221  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:35.79   
15  1026  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS    25 m  1:36.00  RES 
16  1238  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA    25 m  1:36.00  RES 
17  1019  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:36.49  RES 
18  1016  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:36.50  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
12_S
Gren 12, 100m Bröstsim P-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1077  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:21.99   
1298  Clarito Simon  2002  SOLSTA    25 m  1:31.46   
1076  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:40.08   
1075  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:40.48   
1070  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:40.79   
1294  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL    25 m  1:44.46   
1081  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:44.59   
1072  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF    25 m  1:44.83   
1286  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:45.29   
10  1074  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  1:49.18   
11  1287  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA    25 m  1:51.41   
12  1293  Gummås Erik  2002  SS MORA    25 m  1:52.94   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
13_S
Gren 13, 4X50m Medley F-11oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1485  Karlstads SS F11 Lag 1  2003  KARLSTAD    25 m  2:51.33   
1514  Västerås Damer  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:54.90   
1486  Söderhamn Damer [2003]  2003  SÖDERHAMN    25 m  3:00.90   
1483  Hk Sim Flickor [2003]  2003  HK SIM    25 m  3:11.78   
1489  Strängnäs Damer 1  2003  STRÄNG SK    25 m  3:15.05   
1480  Eskilstuna Damer [2003]  2003  ESKILSTUNA    25 m  3:22.00   
1487  Gävle SS Damer [2003]  2003  GÄVLE SS    25 m  3:27.85   
1481  Bålsta SK Damer [2003]  2003  BÅLSTA SK    25 m  3:28.49   
1482  Katrinehol Damer [2003]  2003  KATRINEHOL    25 m  3:51.57   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
14_S
Gren 14, 4X50m Medley P-11oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1492  Strängnäs Herrar [2003]  2003  STRÄNG SK    25 m  3:09.08   
1495  Karlstads SS P11 Lag 1  2003  KARLSTAD    25 m  3:10.76   
1494  Katrinehol Herrar [2003]  2003  KATRINEHOL    25 m  3:11.68   
1491  Upsala S Po Lag 1  2003  UPSALA S    25 m  3:12.32   
1496  Bålsta SK Herrar [2003]  2003  BÅLSTA SK    25 m  3:15.74   
1515  Västerås Herrar  2003  VÄSTERÅS    25 m  3:15.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim F-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1152  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:26.47   
1130  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:34.16   
1131  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:37.66   
1128  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN    25 m  1:38.12   
1141  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:42.47   
1125  Hedin Elin  2003  KARLSTAD    25 m  1:44.96   
1148  Hedin Frida  2003  KARLSTAD    25 m  1:45.39   
1140  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:48.13   
1203  Haglund Louise  2003  STRÄNG SK    25 m  1:48.53   
10  1198  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:48.99   
11  1136  Staaf Elsa  2003  STRÄNG SK    25 m  1:49.59   
12  1124  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:51.35   
13  1147  Skarda Magdalena Hagsten  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:51.87   
14  1206  Westman Lovis  2003  STRÄNG SK    25 m  1:52.11   
15  1192  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD    25 m  1:52.18  RES 
16  1139  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  1:54.25  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim P-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1179  Malmquist Eric  2003  STRÄNG SK    25 m  1:37.74   
1167  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:39.30   
1281  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:41.71   
1189  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:43.37   
1174  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:43.44   
1186  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:43.68   
1188  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS    25 m  1:45.27   
1187  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  1:46.16   
1280  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:46.21   
10  1168  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:47.56   
11  1279  Rosengren Melker  2003  HARNÄS SKU    25 m  1:48.20   
12  1170  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:49.74   
13  1177  Andersson Viking  2003  KARLSTAD    25 m  1:57.18   
14  1181  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  1:57.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
17_S
Gren 17, 50m Bröstsim F-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1109  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  42.67   
1340  Boroåker Saga  2004  SANDVIKEN    25 m  46.14   
1333  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING    25 m  49.95   
1121  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL    25 m  50.33   
1123  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN    25 m  51.25   
1351  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA    25 m  51.39   
1321  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS    25 m  51.70   
1115  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN    25 m  52.20   
1332  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS    25 m  52.29   
10  1107  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  52.36   
11  1346  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS    25 m  52.82   
12  1317  Jonsson Liv  2004  SS MORA    25 m  53.00   
13  1328  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  53.10   
14  1343  Johansson Amanda  2005  DEJE SS    25 m  53.31   
15  1360  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA    25 m  53.45  RES 
16  1336  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL    25 m  53.49  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
18_S
Gren 18, 50m Bröstsim P-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1161  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS    25 m  44.92   
1160  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE    25 m  47.00   
1158  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA    25 m  50.79   
1370  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA    25 m  51.07   
1166  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  52.90   
1364  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD    25 m  52.92   
1159  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  53.64   
1376  Henningsson Alexander  2004  KARLSTAD    25 m  53.67   
1368  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S    25 m  54.13   
10  1363  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS    25 m  55.67   
11  1371  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS    25 m  56.23   
12  1365  Bergqvist Harald  2005  FALUN    25 m  59.16   
13  1369  Wiell Botvid  2005  UPSALA S    25 m  1:00.09   
14  1366  Persson Eric  2004  SS MORA    25 m  1:00.86   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
19_S
Gren 19, 100m Frisim F-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1056  Östling Emmy  2001  FALUN    25 m  1:03.93   
1061  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:04.47   
1029  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNG SK    25 m  1:05.11   
1393  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:05.15   
1052  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:07.44   
1055  Lönnberg Clara  2001  STRÄNG SK    25 m  1:07.73   
1033  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:08.02   
1252  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:08.09   
1063  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:08.41   
10  1037  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:09.09   
11  1060  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:10.05   
12  1396  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  1:10.48   
13  1038  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:11.29   
14  1051  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:11.66   
15  1047  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:11.98  RES 
16  1271  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:12.12  RES 
17  1254  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:12.25  RES 
18  1067  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:12.29  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
20_S
Gren 20, 100m Frisim P-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1417  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  59.96   
1089  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:02.86   
1087  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:02.87   
1088  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:06.70   
1100  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:06.92   
1103  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:07.48   
1090  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:08.75   
1312  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  1:08.99   
1096  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:09.75   
10  1094  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:10.35   
11  1315  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:10.35   
12  1095  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU    25 m  1:13.12   
13  1085  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:15.30   
14  1099  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:15.36   
15  1101  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:15.66  RES 
16  1092  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL    25 m  1:16.07  RES 
17  1086  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:18.42  RES 
18  1416  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:19.37  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
21_S
Gren 21, 100m Frisim F-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1015  Eriksson Maja  2002  STRÄNG SK    25 m  1:05.99   
1012  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:08.51   
1224  Langarap Miriam  2002  ÖSA    25 m  1:08.88   
1027  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN    25 m  1:09.18   
1008  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:10.48   
995  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:10.60   
993  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:10.72   
992  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:11.04   
1014  Cullberg Emma  2002  ÖSA    25 m  1:11.11   
10  1009  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:11.33   
11  991  Bäckström Saga  2002  STRÄNG SK    25 m  1:11.64   
12  1232  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS    25 m  1:12.72   
13  1024  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  1:12.74   
14  999  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:13.20   
15  1001  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS    25 m  1:13.73  RES 
16  1240  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:15.04  RES 
17  1006  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:15.35  RES 
18  989  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:15.53  RES 
19  994  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:15.53  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
22_S
Gren 22, 100m Frisim P-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1080  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:10.52   
1075  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:11.72   
1070  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:13.11   
1077  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:13.14   
1072  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF    25 m  1:13.96   
1076  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:14.66   
1078  Laszewski Michal  2002  ÖSA    25 m  1:16.34   
1071  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:18.34   
1408  Werkmästar Johan  2002  RÄTTVIK  AI4502  25 m  1:21.14   
10  1298  Clarito Simon  2002  SOLSTA    25 m  1:21.30   
11  1286  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:22.01   
12  1069  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  1:22.54   
13  1409  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S    25 m  1:23.38   
14  1081  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:24.00   
15  1074  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  1:24.36  RES 
16  1410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA    25 m  1:25.12  RES 
17  1411  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:25.82  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
23_S
Gren 23, 100m Frisim F-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1152  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:09.08   
1130  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:09.21   
1135  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:13.64   
1131  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:15.78   
1141  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:16.76   
1125  Hedin Elin  2003  KARLSTAD    25 m  1:18.60   
1147  Skarda Magdalena Hagsten  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:19.35   
1145  Dalin Elvira  2003  SALA SS    25 m  1:21.62   
1149  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:21.64   
10  1128  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN    25 m  1:23.15   
11  1155  Svensson Sara  2003  STRÄNG SK    25 m  1:23.31   
12  1378  Helde Liv  2003  HARNÄS SKU    25 m  1:24.60   
13  1124  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:25.00   
14  1136  Staaf Elsa  2003  STRÄNG SK    25 m  1:26.58   
15  1148  Hedin Frida  2003  KARLSTAD    25 m  1:27.18  RES 
16  1139  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  1:27.62  RES 
17  1151  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:29.70  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
24_S
Gren 24, 100m Frisim P-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1168  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:14.07   
1167  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:17.01   
1179  Malmquist Eric  2003  STRÄNG SK    25 m  1:17.03   
1187  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  1:17.61   
1186  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:18.13   
1184  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:18.78   
1169  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL    25 m  1:19.92   
1174  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:24.05   
1188  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS    25 m  1:24.79   
10  1281  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:26.25   
11  1401  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL    25 m  1:26.79   
12  1183  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD    25 m  1:29.63   
13  1280  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:31.46   
14  1279  Rosengren Melker  2003  HARNÄS SKU    25 m  1:32.19   
15  1182  Jonsson Markus  2003  ESKILSTUNA    25 m  1:35.24  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
25_S
Gren 25, 50m Frisim F-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1109  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  34.75   
1123  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN    25 m  36.35   
1333  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING    25 m  36.86   
1360  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA    25 m  37.76   
1120  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  39.16   
1121  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL    25 m  39.31   
1435  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  39.32   
1105  Olausson Matilda  2004  SK ENA    25 m  39.53   
1104  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN    25 m  39.94   
10  1117  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  40.24   
11  1332  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS    25 m  41.20   
12  1422  Elverstig Ingrid  2004  HARNÄS SKU    25 m  41.39   
13  1337  Bakken Joline  2005  DEJE SS    25 m  41.63   
14  1114  Lindahl Cecilia  2004  SOLSTA    25 m  41.81   
15  1425  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  41.94  RES 
16  1115  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN    25 m  41.95  RES 
17  1351  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA    25 m  41.97  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
26_S
Gren 26, 50m Frisim P-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1161  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS    25 m  37.11   
1160  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE    25 m  37.41   
1158  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA    25 m  38.76   
1166  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  38.78   
1159  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  38.79   
1163  Ankarling Erik  2004  STRÄNG SK    25 m  40.99   
1443  Lord Max  2004  STRÄNG SK    25 m  42.88   
1364  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD    25 m  43.66   
1376  Henningsson Alexander  2004  KARLSTAD    25 m  44.25   
10  1370  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA    25 m  45.62   
11  1361  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN    25 m  46.36   
12  1371  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS    25 m  46.49   
13  1366  Persson Eric  2004  SS MORA    25 m  46.63   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
27_S
Gren 27, 4X50m Medley F 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1460  Falun Tjejer  2001  FALUN    25 m  2:27.45   
1463  Ösa [2001]  2001  ÖSA    25 m  2:27.87   
1448  Hk Sim Lag 1  2001  HK SIM    25 m  2:28.08   
1447  Upsala S Fl Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:37.45   
1453  Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  KARLSKO SF    25 m  2:38.18   
1464  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:39.23   
1461  Västerås Lag 1  2001  VÄSTERÅS    25 m  2:39.46   
1449  Eskilstuna Flickor 12-13  2001  ESKILSTUNA    25 m  2:40.97   
1446  Borlänge Damer Lag 1  2001  BORLÄNGE    25 m  2:47.30   
10  1452  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNG SK    25 m  2:49.91   
11  1450  Upsala S Fl Lag 2  2002  UPSALA S    25 m  3:00.87   
12  1454  Karlsko Sf Damer 2 [01-]  2001  KARLSKO SF    25 m  3:04.04   
13  1465  Hk Sim Lag 2  2001  HK SIM    25 m  3:04.23   
14  1457  Upsala S Fl Lag 3  2002  UPSALA S    25 m  3:04.57   
15  1459  Leksand  2001  LEKSAND    25 m  3:06.36  RES 
16  1458  Ludvika SS Damer [2001]  2001  LUDVIKA SS    25 m  3:09.75  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
28_S
Gren 28, 4X100m Medley F 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1461  Västerås Lag 1  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:59.37   
1469  Strängnäs Damer [2001]  2001  STRÄNG SK    25 m  5:14.54   
1453  Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  KARLSKO SF    25 m  5:29.50   
1466  Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  HARNÄS SKU    25 m  5:30.64   
1470  Ludvika SS Miniproffsen  2001  LUDVIKA SS    25 m  5:32.22   
1471  Bålsta SK Damer [2001]  2001  BÅLSTA SK    25 m  5:45.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
29_S
Gren 29, 4X50m Medley P 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1477  Katrineholms SS  2001  KATRINEHOL    25 m  2:31.21   
1474  Eskilstuna Herrar [2001]  2001  ESKILSTUNA    25 m  2:37.10   
1478  Ösa Herrar [2001]  2001  ÖSA    25 m  2:42.21   
1472  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:49.90   
1476  Bålsta SK Herrar [2001]  2001  BÅLSTA SK    25 m  2:54.06   
1473  Upsala S Po Lag 2  2002  UPSALA S    25 m  3:15.48   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
30_S
Gren 30, 4X100m Medley P 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1479  Karlstads SS P13 Lag 1  2001  KARLSTAD    25 m  5:43.64   
1472  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  5:48.01   
1475  Västerås Herrar Lag 1  2001  VÄSTERÅS    25 m  5:57.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
31_S
Gren 31, 400m Frisim F-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1393  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:49.02   
1061  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  4:52.76   
1056  Östling Emmy  2001  FALUN    25 m  5:03.96   
1029  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNG SK    25 m  5:09.95   
1037  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  5:18.09   
1034  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  5:20.18   
1497  Lindblom Ida  2001  SALA SS    25 m  5:24.55   
1047  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  5:24.80   
1067  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  5:24.97   
10  1052  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  5:27.79   
11  1262  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  5:30.79   
12  1271  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  5:32.44   
13  1051  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  5:37.16   
14  1397  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:37.24   
15  1050  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  5:38.83  RES 
16  1398  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  5:39.76  RES 
17  1038  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  5:39.97  RES 
18  1256  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  5:40.72  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
32_S
Gren 32, 400m Frisim P-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1089  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:46.88   
1417  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  4:47.39   
1087  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  5:04.45   
1103  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  5:04.87   
1088  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  5:07.10   
1090  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  5:13.17   
1096  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  5:13.35   
1094  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  5:15.29   
1099  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  5:17.62   
10  1312  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  5:39.52   
11  1085  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  5:56.74   
12  1416  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  6:16.73   
13  1299  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD    25 m  6:41.08   
14  1313  Demo Albin  2001  HK SIM    25 m  6:48.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
33_S
Gren 33, 200m Frisim F-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1015  Eriksson Maja  2002  STRÄNG SK    25 m  2:25.81   
1012  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  2:25.88   
993  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:30.93   
1027  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:31.08   
995  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:34.40   
1008  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:35.05   
999  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  2:39.07   
1004  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:39.07   
992  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:41.95   
10  1024  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  2:42.08   
11  1001  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:45.16   
12  1006  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  2:45.49   
13  989  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  2:45.55   
14  997  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:45.80   
15  1009  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  2:47.29  RES 
16  1230  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  2:50.26  RES 
17  996  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE    25 m  2:51.05  RES 
18  1018  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:51.47  RES 
19  1240  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  2:52.14  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
34_S
Gren 34, 200m Frisim P-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1070  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  2:35.59   
1077  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:38.18   
1080  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:39.33   
1075  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  2:40.30   
1076  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:41.43   
1078  Laszewski Michal  2002  ÖSA    25 m  2:48.08   
1071  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  2:49.66   
1072  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF    25 m  2:54.93   
1298  Clarito Simon  2002  SOLSTA    25 m  2:55.30   
10  1081  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:58.38   
11  1074  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  3:01.42   
12  1069  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  3:03.74   
13  1409  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S    25 m  3:04.24   
14  1286  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  3:10.19   
15  1414  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  3:10.20  RES 
16  1073  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:15.65  RES 
17  1412  Winberg Lucas  2002  BÅLSTA SK    25 m  3:16.48  RES 
18  1287  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA    25 m  3:32.34  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
35_S
Gren 35, 25m Fjärilsim F-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1123  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN    25 m  17.30   
1360  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA    25 m  18.75   
1109  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  18.91   
1337  Bakken Joline  2005  DEJE SS    25 m  19.19   
1107  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  19.37   
1105  Olausson Matilda  2004  SK ENA    25 m  19.45   
1333  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING    25 m  20.11   
1117  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  20.67   
1121  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL    25 m  20.86   
10  1120  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  21.03   
11  1106  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL    25 m  21.78   
12  1425  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  22.45   
13  1319  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD    25 m  22.59   
14  1122  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL    25 m  22.63   
15  1351  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA    25 m  22.64  RES 
16  1435  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  23.12  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
36_S
Gren 36, 25m Fjärilsim P-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1161  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS    25 m  16.87   
1160  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE    25 m  18.47   
1158  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA    25 m  19.06   
1159  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  21.63   
1163  Ankarling Erik  2004  STRÄNG SK    25 m  22.44   
1364  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD    25 m  22.74   
1166  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  22.89   
1368  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S    25 m  24.29   
1371  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS    25 m  25.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
37_S
Gren 37, 50m Fjärilsim F-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1152  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  34.61   
1131  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  36.58   
1130  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  37.53   
1141  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  38.43   
1135  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  39.42   
1147  Skarda Magdalena Hagsten  2003  HK SIM  AO6603  25 m  40.41   
1125  Hedin Elin  2003  KARLSTAD    25 m  42.43   
1148  Hedin Frida  2003  KARLSTAD    25 m  42.62   
1149  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  42.62   
10  1128  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN    25 m  44.17   
11  1138  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  47.16   
12  1144  Demo Erna  2003  HK SIM    25 m  48.30   
13  1140  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  48.33   
14  1151  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS    25 m  50.22   
15  1192  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD    25 m  52.50  RES 
16  1126  Nyberg Anna  2003  FALUN    25 m  53.63  RES 
17  1136  Staaf Elsa  2003  STRÄNG SK    25 m  53.94  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
38_S
Gren 38, 50m Fjärilsim P-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1179  Malmquist Eric  2003  STRÄNG SK    25 m  38.93   
1167  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  39.55   
1168  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  39.73   
1187  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  43.17   
1498  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  46.40   
1281  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS    25 m  46.43   
1174  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  46.86   
1184  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  47.00   
1188  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS    25 m  47.12   
10  1170  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  47.16   
11  1186  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  49.16   
12  1189  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS    25 m  51.40   
13  1173  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA    25 m  54.00   
14  1180  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL    25 m  1:01.32   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
39_S
Gren 39, 50m Fjärilsim F-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1015  Eriksson Maja  2002  STRÄNG SK    25 m  33.47   
1008  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  34.78   
1014  Cullberg Emma  2002  ÖSA    25 m  35.48   
1005  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  36.22   
994  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  37.09   
1242  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  37.79   
1012  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  37.86   
1232  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS    25 m  38.12   
1009  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  38.20   
10  1019  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  38.20   
11  989  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  38.39   
12  991  Bäckström Saga  2002  STRÄNG SK    25 m  38.72   
13  1240  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  39.48   
14  1024  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  39.66   
15  1237  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  40.07  RES 
16  995  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  40.15  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
40_S
Gren 40, 50m Fjärilsim P-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1077  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  34.82   
1070  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  37.57   
1078  Laszewski Michal  2002  ÖSA    25 m  37.71   
1075  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  37.77   
1073  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  38.11   
1072  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF    25 m  39.24   
1076  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  39.37   
1409  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S    25 m  41.44   
1298  Clarito Simon  2002  SOLSTA    25 m  44.12   
10  1408  Werkmästar Johan  2002  RÄTTVIK  AI4502  25 m  45.20   
11  1074  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  45.89   
12  1411  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  46.00   
13  1069  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  47.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
41_S
Gren 41, 100m Fjärilsim F-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1061  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:11.06   
1037  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:17.30   
1060  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:17.57   
1029  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNG SK    25 m  1:18.22   
1046  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:23.89   
1062  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  1:23.92   
1052  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:24.42   
1252  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:24.57   
1063  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:24.63   
10  1256  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  1:24.96   
11  1054  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:25.01   
12  1497  Lindblom Ida  2001  SALA SS    25 m  1:25.07   
13  1064  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:25.35   
14  1055  Lönnberg Clara  2001  STRÄNG SK    25 m  1:25.82   
15  1254  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:26.86  RES 
16  1043  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:27.18  RES 
17  1047  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:27.79  RES 
18  1262  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  1:28.22  RES 
19  1033  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:28.26  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
42_S
Gren 42, 100m Fjärilsim P-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1417  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:09.24   
1089  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:13.40   
1088  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:17.89   
1103  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:18.74   
1100  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:25.09   
1097  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:26.92   
1093  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:27.74   
1090  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:37.82   
1101  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:39.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
43_S
Gren 43, 4X50m Frisim F-11oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1485  Karlstads SS F11 Lag 1  2003  KARLSTAD    25 m  2:29.11   
1516  Västerås Damer  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:34.54   
1486  Söderhamn Damer [2003]  2003  SÖDERHAMN    25 m  2:37.79   
1480  Eskilstuna Damer [2003]  2003  ESKILSTUNA    25 m  2:42.82   
1489  Strängnäs Damer 1  2003  STRÄNG SK    25 m  2:45.97   
1483  Hk Sim Flickor [2003]  2003  HK SIM    25 m  2:48.08   
1481  Bålsta SK Damer [2003]  2003  BÅLSTA SK    25 m  2:54.44   
1509  Karlsko Sf Damer [2003]  2003  KARLSKO SF    25 m  3:36.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
44_S
Gren 44, 4X50m Frisim P-11oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1512  Eskilstuna Lag 1  2003  ESKILSTUNA    25 m  2:31.55   
1513  Västerås Herrar [2003]  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:36.44   
1492  Strängnäs Herrar [2003]  2003  STRÄNG SK    25 m  2:40.25   
1495  Karlstads SS P11 Lag 1  2003  KARLSTAD    25 m  2:45.21   
1496  Bålsta SK Herrar [2003]  2003  BÅLSTA SK    25 m  2:46.01   
1491  Upsala S Po Lag 1  2003  UPSALA S    25 m  2:57.15   
1494  Katrinehol Herrar [2003]  2003  KATRINEHOL    25 m  3:00.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
45_S
Gren 45, 100m Ryggsim F-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1061  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:10.37   
1056  Östling Emmy  2001  FALUN    25 m  1:14.57   
1063  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:17.99   
1055  Lönnberg Clara  2001  STRÄNG SK    25 m  1:18.11   
1393  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:18.41   
1052  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:18.52   
1252  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:19.07   
1271  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:19.37   
1060  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:19.41   
10  1029  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNG SK    25 m  1:19.93   
11  1050  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  1:21.02   
12  1398  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:21.85   
13  1034  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  1:21.98   
14  1036  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:22.53   
15  1047  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:22.82  RES 
16  1262  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  1:23.68  RES 
17  1255  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS    25 m  1:24.40  RES 
18  1397  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:24.66  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
46_S
Gren 46, 100m Ryggsim P-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1089  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:09.75   
1417  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:14.42   
1100  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:16.44   
1103  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:18.04   
1315  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:21.01   
1094  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:21.86   
1097  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:22.45   
1088  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:23.43   
1096  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:25.62   
10  1092  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL    25 m  1:27.38   
11  1085  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:29.56   
12  1312  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  25 m  1:30.07   
13  1095  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU    25 m  1:33.20   
14  1416  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:34.34   
15  1306  Jensen Jonathan  2001  ESKILSTUNA  AI6301  25 m  1:36.35  RES 
16  1098  Ekstrand Arnold  2001  HUDIKSVALL    25 m  1:39.16  RES 
17  1093  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:40.80  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
47_S
Gren 47, 100m Ryggsim F-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
993  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:15.91   
1008  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:16.40   
1027  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN    25 m  1:19.43   
995  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:19.76   
1015  Eriksson Maja  2002  STRÄNG SK    25 m  1:20.35   
1014  Cullberg Emma  2002  ÖSA    25 m  1:20.98   
1022  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:24.33   
1012  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:24.76   
994  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:25.47   
10  1019  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:25.47   
11  1001  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS    25 m  1:26.54   
12  1232  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS    25 m  1:26.70   
13  992  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:26.84   
14  991  Bäckström Saga  2002  STRÄNG SK    25 m  1:27.11   
15  999  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:27.75  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
48_S
Gren 48, 100m Ryggsim P-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1080  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:18.93   
1077  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:24.36   
1070  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:26.85   
1075  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:28.00   
1071  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:28.04   
1078  Laszewski Michal  2002  ÖSA    25 m  1:28.73   
1298  Clarito Simon  2002  SOLSTA    25 m  1:29.42   
1081  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:32.12   
1072  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF    25 m  1:32.81   
10  1408  Werkmästar Johan  2002  RÄTTVIK  AI4502  25 m  1:36.73   
11  1286  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:37.16   
12  1069  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  1:37.68   
13  1411  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:37.84   
14  1412  Winberg Lucas  2002  BÅLSTA SK    25 m  1:38.85   
15  1074  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  1:38.85  RES 
16  1414  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  1:40.32  RES 
17  1409  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S    25 m  1:41.51  RES 
18  1410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA    25 m  1:41.82  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
49_S
Gren 49, 100m Ryggsim F-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1152  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:22.16   
1130  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:27.08   
1141  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:27.85   
1135  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:31.87   
1125  Hedin Elin  2003  KARLSTAD    25 m  1:32.07   
1147  Skarda Magdalena Hagsten  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:33.57   
1149  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:34.41   
1128  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN    25 m  1:35.59   
1148  Hedin Frida  2003  KARLSTAD    25 m  1:36.15   
10  1145  Dalin Elvira  2003  SALA SS    25 m  1:37.06   
11  1151  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:39.57   
12  1138  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:41.08   
13  1140  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:45.34   
14  1378  Helde Liv  2003  HARNÄS SKU    25 m  1:45.37   
15  1139  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  1:47.67  RES 
16  1136  Staaf Elsa  2003  STRÄNG SK    25 m  1:47.68  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
50_S
Gren 50, 100m Ryggsim P-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1168  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:23.42   
1184  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:27.08   
1169  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL    25 m  1:27.56   
1174  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:32.42   
1179  Malmquist Eric  2003  STRÄNG SK    25 m  1:35.51   
1186  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:35.91   
1188  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS    25 m  1:37.18   
1281  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:37.54   
1167  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:37.82   
10  1170  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:39.59   
11  1183  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD    25 m  1:41.02   
12  1401  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL    25 m  1:42.13   
13  1181  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  1:42.75   
14  1173  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA    25 m  1:47.36   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
51_S
Gren 51, 50m Ryggsim F-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1123  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN    25 m  41.28   
1109  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  41.85   
1105  Olausson Matilda  2004  SK ENA    25 m  43.93   
1360  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA    25 m  44.84   
1121  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL    25 m  45.46   
1107  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  45.48   
1120  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  46.47   
1351  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA    25 m  46.64   
1333  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING    25 m  47.43   
10  1119  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK    25 m  47.76   
11  1435  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  47.94   
12  1117  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  48.06   
13  1114  Lindahl Cecilia  2004  SOLSTA    25 m  48.17   
14  1340  Boroåker Saga  2004  SANDVIKEN    25 m  48.92   
15  1332  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS    25 m  48.98  RES 
16  1106  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL    25 m  49.54  RES 
17  1319  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD    25 m  49.55  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
52_S
Gren 52, 50m Ryggsim P-10oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1161  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS    25 m  40.79   
1159  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  43.47   
1163  Ankarling Erik  2004  STRÄNG SK    25 m  45.06   
1166  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  45.18   
1369  Wiell Botvid  2005  UPSALA S    25 m  47.38   
1443  Lord Max  2004  STRÄNG SK    25 m  48.55   
1158  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA    25 m  48.81   
1160  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE    25 m  49.20   
1361  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN    25 m  50.07   
10  1366  Persson Eric  2004  SS MORA    25 m  51.38   
11  1445  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN    25 m  52.09   
12  1364  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD    25 m  53.07   
13  1374  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS    25 m  53.23   
14  1368  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S    25 m  54.85   
15  1363  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS    25 m  55.81  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
53_S
Gren 53, 100m Fjärilsim F-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
993  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:22.52   
1027  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN    25 m  1:22.99   
1020  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:25.22   
1026  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS    25 m  1:25.28   
992  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:32.76   
996  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE    25 m  1:43.73   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
54_S
Gren 54, 100m Fjärilsim P-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1071  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:43.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
55_S
Gren 55, 4X50m Frisim F 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1448  Hk Sim Lag 1  2001  HK SIM    25 m  2:13.44   
1471  Bålsta SK Damer [2001]  2001  BÅLSTA SK    25 m  2:13.64   
1504  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  2:17.51   
1453  Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  KARLSKO SF    25 m  2:20.47   
1464  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:21.73   
1447  Upsala S Fl Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:21.84   
1455  Nyköping Damer [2001]  2001  NYKÖPING    25 m  2:24.47   
1505  Eskilstuna Damer [2001]  2001  ESKILSTUNA    25 m  2:25.63   
1461  Västerås Lag 1  2001  VÄSTERÅS    25 m  2:26.83   
10  1446  Borlänge Damer Lag 1  2001  BORLÄNGE    25 m  2:27.21   
11  1452  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNG SK    25 m  2:32.15   
12  1459  Leksand  2001  LEKSAND    25 m  2:33.45   
13  1450  Upsala S Fl Lag 2  2002  UPSALA S    25 m  2:33.62   
14  1458  Ludvika SS Damer [2001]  2001  LUDVIKA SS    25 m  2:45.14   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
56_S
Gren 56, 4X100m Frisim F 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1461  Västerås Lag 1  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:29.40   
1469  Strängnäs Damer [2001]  2001  STRÄNG SK    25 m  4:29.45   
1470  Ludvika SS Miniproffsen  2001  LUDVIKA SS    25 m  4:45.12   
1460  Falun Tjejer  2001  FALUN    25 m  4:46.13   
1466  Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  HARNÄS SKU    25 m  4:51.64   
1453  Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  KARLSKO SF    25 m  4:53.38   
1449  Eskilstuna Flickor 12-13  2001  ESKILSTUNA    25 m  5:04.96   
1447  Upsala S Fl Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  5:10.94   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
57_S
Gren 57, 4X50m Frisim P 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1477  Katrineholms SS  2001  KATRINEHOL    25 m  2:22.56   
1478  Ösa Herrar [2001]  2001  ÖSA    25 m  2:24.77   
1476  Bålsta SK Herrar [2001]  2001  BÅLSTA SK    25 m  2:30.88   
1472  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  2:35.98   
1473  Upsala S Po Lag 2  2002  UPSALA S    25 m  2:51.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 
58_S
Gren 58, 4X100m Frisim P 12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1479  Karlstads SS P13 Lag 1  2001  KARLSTAD    25 m  5:03.12   
1472  Upsala S Po Lag 1  2002  UPSALA S    25 m  5:14.18   
1475  Västerås Herrar Lag 1  2001  VÄSTERÅS    25 m  5:24.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner