Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Santa Maria Cup 2014    Utskriftsdatum  02 februari 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    15.25        33.44   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    15.97        35.51   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    16.71        35.58   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    16.39        36.25   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    16.44        36.39   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    16.63        36.46   
Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    16.15        36.51   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    16.70        36.79   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.76        37.22   
10  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    16.70        38.23   
11  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    17.70        38.69   
12  Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    18.01        38.96   
13  Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap    18.47        41.45   
14  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    18.42        42.37   
15  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    19.77        43.35   
16  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    20.16        43.92   
17  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    20.99        44.05   
18  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.74        44.41   
19  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    20.06        44.56   
20  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    21.04        47.77   
21  Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap    21.84        48.44   
22  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    23.03        49.65   
23  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    21.92        50.15   
24  Cornelia Mikaelsdotter  2001  Solna Sundbyberg SS 04    22.76        50.36   
25  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    23.97        51.93   
26  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    24.92        56.54   
27  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    25.26        57.09   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb            DSQ   
Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    14.64        31.83   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    16.28        35.14   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    17.10        37.40   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    17.41        38.15   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.13        39.36   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    18.92        41.80   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    20.04        43.46   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    20.20        43.53   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    20.41        44.13   
10  Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.84        45.38   
11  Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    21.78        47.90   
12  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    21.14        48.84   
13  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    21.94        49.00   
14  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    22.31        49.95   
15  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    23.57        50.84   
David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    20.59        43.69   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    20.54        43.90   
Nattalie Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap    21.40        45.73   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    22.65        48.95   
                     
 
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    19.51        41.79   
Hampus Carlsson  1998  Västerås Simsällskap    20.80        44.97   
                     
 
 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    13.68  28.95  45.12    1:01.28   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    13.72  29.34  45.67    1:02.80   
Carl Walo  1997  Bålsta Simklubb    15.06  33.27  54.19    1:15.99   
                     
 
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    18.22        36.07   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    18.23        36.24   
Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    18.91        37.75   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    18.71        37.98   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    19.55        38.84   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    20.22        39.78   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    20.37        39.95   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    19.96        39.97   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    20.18        40.94   
10  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.80        41.43   
11  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    21.27        41.69   
12  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    20.87        41.93   
13  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    20.80        42.17   
14  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.88        43.45   
15  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    22.55        43.76   
16  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    22.14        44.24   
17  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    22.92        44.47   
18  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    22.19        44.54   
19  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    22.94        44.65   
20  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    23.19        45.44   
21  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    22.27        45.78   
22  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    22.90        45.86   
23  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    45.88        45.88   
24  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    22.36        46.05   
25  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    22.71        46.26   
26  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    22.59        46.31   
27  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.40        46.33   
28  Cornelia Mikaelsdotter  2001  Solna Sundbyberg SS 04    23.31        46.38   
29  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    23.61        46.42   
30  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    46.43        46.43   
31  Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap    23.67        46.48   
32  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    23.77        47.96   
33  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    23.76        48.30   
34  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    24.32        48.97   
35  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    24.58        50.01   
36  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    25.31        50.15   
37  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    25.19        50.20   
38  Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    25.63        50.79   
39  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    25.73        51.26   
40  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap    24.90        51.27   
41  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap    25.44        51.46   
42  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    25.63        51.53   
43  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    26.15        52.00   
44  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    25.59        52.07   
45  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    25.28        52.22   
46  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    26.25        52.27   
47  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    26.56        53.22   
48  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    24.64        53.38   
49  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    26.95        53.82   
50  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    27.09        55.18   
51  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    27.18        57.25   
52  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    27.66        59.10   
53  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    29.46        1:00.59   
54  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    29.53        1:01.15   
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            DNS   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    16.44        33.64   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    19.09        38.07   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    19.14        38.79   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    20.08        39.72   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    19.95        40.08   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    20.02        40.96   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    21.42        42.26   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    20.38        42.34   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    20.56        42.39   
10  Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    22.22        42.79   
11  Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    21.75        42.89   
12  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    21.08        43.03   
13  Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    21.91        43.35   
14  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    22.71        44.50   
15  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    22.72        44.81   
16  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    23.38        45.90   
17  Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    23.99        46.24   
18  Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.11        46.25   
19  Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb    22.93        46.45   
20  Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap    23.35        46.60   
21  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    24.73        46.64   
22  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    24.52        46.71   
23  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    24.45        47.18   
24  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    24.12        47.58   
25  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04    24.96        48.66   
26  Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    24.39        48.71   
27  Jonatan Hellström  2003  Västerås Simsällskap    24.88        50.71   
28  Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    24.87        50.95   
29  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    26.30        51.75   
30  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    25.39        51.79   
31  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    25.62        52.58   
32  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    25.44        52.66   
33  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    53.68        53.68   
34  Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    26.08        53.73   
35  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    26.41        55.47   
36  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    26.63        55.48   
37  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    28.64        56.85   
38  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    28.55        58.65   
39  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    1:04.65        1:04.65   
Sebastian Gecer  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    15.44        31.61   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    15.76        32.13   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    17.66        35.90   
Erica Edlund  1998  Solna Sundbyberg SS 04    17.28        36.13   
Nattalie Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap    18.68        37.93   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    19.41        40.22   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    19.59        40.23   
                     
 
 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    13.63        27.42   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    14.45        29.63   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    15.66        31.92   
Hampus Carlsson  1998  Västerås Simsällskap    18.71        41.07   
                     
 
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    16.00  32.83  49.23    1:05.78   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    15.53  32.21  49.64    1:08.70   
                     
 
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    18.17        39.50   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    19.93        42.17   
Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    20.09        42.71   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    20.49        43.42   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    20.09        43.48   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    20.78        44.46   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    20.57        44.61   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    20.84        45.01   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    21.09        45.26   
10  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    21.65        46.00   
11  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    21.88        47.01   
12  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    22.12        47.17   
13  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.41        47.31   
14  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    21.79        47.84   
15  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    22.72        47.92   
16  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    22.95        48.53   
17  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    22.97        48.79   
18  Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap    23.46        49.14   
19  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    23.47        49.98   
20  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    24.06        50.86   
21  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    24.36        51.50   
22  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    24.32        51.58   
23  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.86        51.83   
24  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    23.78        51.89   
25  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap    24.94        52.40   
26  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    25.04        52.51   
27  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    24.91        52.59   
28  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    24.93        52.60   
29  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    25.17        53.71   
30  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    25.53        54.01   
31  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    25.33        54.47   
32  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    25.28        54.64   
33  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    25.74        54.71   
34  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    26.04        54.72   
35  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    26.37        56.52   
36  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    26.08        56.74   
37  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    25.57        56.78   
38  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    26.79        56.80   
39  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    26.64        57.34   
40  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    26.66        57.77   
41  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    26.69        57.86   
42  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap    27.11        57.98   
42  Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap    26.37        57.98   
44  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    27.47        58.13   
45  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    27.04        58.40   
46  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    27.73        58.42   
47  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    27.82        59.45   
48  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    27.35        1:00.00   
49  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    29.63        1:01.69   
50  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    29.79        1:01.81   
51  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    28.19        1:01.98   
52  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    28.09        1:02.55   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Cornelia Mikaelsdotter  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Klara Hultgren  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb            DSQ   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tezla Wallin  2004  Oxelösunds Simsällskap            DSQ   
Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    18.88        41.20   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    19.57        42.17   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    19.74        42.25   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    21.88        45.66   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    21.83        46.35   
Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    22.19        47.51   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    22.16        47.60   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    22.40        48.03   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    22.63        48.08   
10  Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    22.70        48.88   
11  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    23.38        49.30   
12  Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    22.70        49.49   
13  Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap    49.81        49.81   
14  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    23.74        49.89   
15  Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    23.14        49.94   
16  Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    24.10        50.67   
17  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    24.22        50.89   
18  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    25.12        53.61   
19  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    25.96        53.65   
20  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    24.83        54.58   
21  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    25.49        54.82   
22  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04    26.04        55.26   
23  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    25.73        55.45   
24  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    27.13        55.56   
25  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    26.79        56.26   
26  Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    56.33        56.33   
27  Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    26.88        57.36   
28  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    26.39        57.85   
29  Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    27.72        58.98   
30  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    27.75        59.87   
31  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    27.97        1:00.07   
32  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    27.48        1:00.24   
33  Jonatan Hellström  2003  Västerås Simsällskap    29.03        1:01.55   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap            DNS   
Sebastian Gecer  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb            DSQ   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    17.40        36.45   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    16.74        36.64   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    19.87        43.22   
Nattalie Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap    19.41        44.12   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    20.47        46.29   
                     
 
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    14.38        30.85   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    15.50        33.04   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sofja Vasiljeva  1996  Älvsjö AIK Fritid    1:34.83        1:34.83   
Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap    2:04.65        2:04.65  EXTRA 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:37.08        1:37.08  EXTRA 
Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    16.90  35.89  56.12    1:16.38   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    17.54  38.41  59.81    1:21.83   
Carl Walo  1997  Bålsta Simklubb    19.32  42.19  1:05.89    1:29.81   
                     
 
 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    15.46        30.93   
Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    15.64        31.25   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    15.23        31.62   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    15.43        31.66   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    15.53        32.28   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    16.36        33.19   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    16.17        33.20   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    16.38        33.60   
Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap    16.81        33.78   
10  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    16.29        33.83   
10  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    16.24        33.83   
12  Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    17.02        34.80   
13  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    17.54        36.02   
14  Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap    17.96        36.27   
15  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.36        36.76   
16  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    17.84        36.91   
17  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    18.20        36.92   
18  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    18.08        37.00   
19  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    18.11        37.38   
20  Liza Wenzink  2000  Upsala Simsällskap    17.82        37.57   
21  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.46        37.70   
22  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    18.04        37.74   
23  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    19.47        38.08   
24  Cornelia Mikaelsdotter  2001  Solna Sundbyberg SS 04    18.84        38.09   
25  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    18.21        38.49   
26  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    19.57        39.43   
27  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    19.78        39.74   
28  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    19.51        39.80   
29  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    19.11        39.92   
30  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    19.62        40.20   
31  Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    19.65        40.53   
32  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.73        40.59   
33  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    20.04        40.70   
34  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap    19.27        40.86   
35  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    20.40        41.20   
36  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    19.98        41.25   
37  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    20.03        41.44   
38  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.63        41.81   
39  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    21.13        41.92   
40  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    21.00        42.15   
41  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    20.84        42.36   
42  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    20.12        42.39   
43  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    20.38        42.74   
44  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    21.31        42.78   
45  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    20.85        43.50   
46  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    21.66        43.66   
47  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    21.23        45.09   
48  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    22.05        45.45   
49  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    22.14        45.62   
49  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    21.75        45.62   
51  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap    21.57        45.68   
52  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    22.65        47.29   
53  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    22.50        47.64   
54  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    22.76        48.57   
55  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    23.23        48.81   
56  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    22.74        48.98   
57  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    25.14        50.89   
58  Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap    24.23        50.95   
59  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    24.76        52.81   
60  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    25.65        53.15   
61  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    24.58        54.07   
62  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    25.44        54.76   
63  Tezla Wallin  2004  Oxelösunds Simsällskap    28.73        1:00.48   
64  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    28.17        1:00.55   
65  Klara Hultgren  2002  Västerås Simsällskap    28.88        1:01.26   
66  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    32.41        1:07.02   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
 
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    14.46        29.84   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    15.36        31.66   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    16.32        33.18   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    16.09        33.26   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    16.86        34.06   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    16.96        34.07   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    16.51        34.76   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    17.21        34.84   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    17.17        34.88   
10  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    17.40        35.32   
11  Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap    17.54        35.85   
12  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    17.99        36.45   
13  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    17.88        36.50   
14  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    18.44        37.62   
15  Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    18.80        37.81   
16  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    19.27        38.04   
17  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    19.19        38.10   
18  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    18.88        38.11   
19  Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.95        38.20   
20  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    19.25        38.48   
21  Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    19.35        38.73   
22  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    19.21        38.84   
23  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    19.32        38.91   
24  Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    19.46        39.42   
25  Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    20.12        40.63   
26  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    19.81        41.03   
27  Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    20.14        41.59   
28  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    20.71        41.97   
29  Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    20.38        42.82   
30  Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb    20.58        42.87   
31  Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    19.68        42.95   
32  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04    21.17        43.45   
33  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    20.65        43.64   
34  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    21.81        44.02   
35  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    21.47        44.16   
36  Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap    21.03        44.73   
37  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    21.47        44.91   
38  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    21.94        45.22   
39  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    21.90        45.36   
40  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    23.30        48.05   
41  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    23.55        50.15   
42  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    24.64        51.42   
43  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    23.76        51.89   
44  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    24.32        52.81   
45  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    25.43        52.94   
46  Jonatan Hellström  2003  Västerås Simsällskap    25.85        53.15   
47  Eric Carlsson  2001  Bålsta Simklubb    31.24        1:10.40   
André Sylwan  2006  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    19.25        37.16   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    19.71        39.46   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    20.75        41.24   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    21.71        43.19   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    48.64        48.64   
                     
 
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    16.03        31.90   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    17.57        34.73   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    18.03        35.65   
Hampus Carlsson  1998  Västerås Simsällskap    22.46        49.58   
                     
 
 
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sofja Vasiljeva  1996  Älvsjö AIK Fritid            1:15.75   
                     
 
 
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    13.89  28.54  43.24    57.75   
Carl Walo  1997  Bålsta Simklubb    14.18  29.21  45.62    1:02.80   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    14.62  30.72  48.21    1:05.84   
                     
 
 
 
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    16.71  37.57  1:01.49    1:18.98   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    15.75  36.44  1:00.50    1:19.59   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    17.75  39.29  1:01.64    1:20.81   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    16.97  37.90  1:00.97    1:20.85   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    16.59  36.66  1:02.72    1:21.37   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    17.56  39.37  1:05.30    1:24.47   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    17.81  39.48  1:04.43    1:24.72   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    17.13  39.02  1:05.48    1:25.10   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    17.29  41.09  1:06.81    1:25.95   
10  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    17.96  41.23  1:07.43    1:28.56   
11  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.16  43.11  1:09.62    1:31.48   
12  Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap    18.94  43.67  1:11.32    1:32.05   
13  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    18.63  42.09  1:11.42    1:33.22   
14  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    21.11  45.50  1:14.39    1:34.75   
15  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    44.89  1:34.87      1:34.87   
16  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    21.24  45.68  1:14.42    1:35.15   
17  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    20.05  46.05  1:12.96    1:35.78   
18  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    22.12  45.75  1:13.93    1:36.27   
19  Liza Wenzink  2000  Upsala Simsällskap    20.46  44.69  1:12.69    1:36.69   
20  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.18  43.88  1:14.90    1:37.19   
21  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    22.02  46.44  1:14.08    1:37.32   
22  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    22.56  46.28  1:13.79    1:38.25   
23  Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap    22.06  47.43  1:16.02    1:38.27   
24  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    24.70  49.27  1:16.77    1:39.84   
25  Cornelia Mikaelsdotter  2001  Solna Sundbyberg SS 04    23.09  48.08  1:16.76    1:40.15   
26  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    21.42  46.78  1:16.25    1:40.35   
27  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    24.77  48.84  1:20.25    1:40.76   
28  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    21.40  47.03  1:18.60    1:40.94   
29  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    24.78  50.26  1:18.69    1:42.07   
30  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    25.24  50.59  1:17.17    1:42.25   
31  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    22.78  51.06  1:20.74    1:43.49   
32  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    21.90  48.09  1:20.21    1:43.59   
33  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    20.95  47.72  1:19.28    1:44.32   
34  Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    24.31  24.83  51.53    1:45.91   
35  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    26.09  51.94  1:22.20    1:46.05   
36  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    24.74  51.61  1:22.03    1:46.11   
37  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.88  49.70  1:21.16    1:46.34   
38  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    26.20  54.17  1:24.06    1:47.00   
39  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap    26.39  53.65  1:23.77    1:47.13   
40  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    21.89  52.93  1:21.91    1:47.62   
41  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    24.95  52.86  1:24.45    1:48.89   
42  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    27.09  55.42  1:25.73    1:49.21   
43  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    26.52  54.54  1:25.54    1:50.35   
44  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    26.69  54.35  1:26.74    1:52.51   
45  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    27.11  55.65  1:25.29    1:53.08   
46  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    25.47  54.53  1:28.24    1:53.32   
47  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    23.74  52.16  1:27.48    1:53.61   
48  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    27.61  56.30  1:32.24    1:58.76   
                     
 
 
 
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    14.93  33.17  56.49    1:13.42   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    16.40  37.65  1:01.26    1:19.37   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    17.52  39.37  1:04.13    1:23.04   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap    18.54  40.83  1:07.79    1:26.89   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap    19.39  43.32  1:09.71    1:27.34   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    17.57  39.66  1:08.09    1:27.93   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    19.42  41.65  1:10.31    1:31.55   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    21.87  45.07  1:12.12    1:31.60   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    19.60  42.64  1:11.48    1:31.61   
10  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    22.07  47.11  1:13.95    1:35.36   
11  Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap    21.44  45.30  1:14.63    1:36.31   
12  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    22.50  46.47  1:15.29    1:37.02   
13  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    21.11  48.46  1:16.63    1:38.84   
14  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    24.45  1:20.12  1:40.18    1:40.18   
15  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    24.53  49.26  1:19.18    1:40.36   
16  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    21.85  47.49  1:19.03    1:41.06   
17  Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    23.39  48.48  1:17.75    1:41.09   
18  Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    20.83  48.55  1:22.04    1:44.38   
19  Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    26.58  52.27  1:22.00    1:47.66   
20  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    26.01  53.61  1:21.52    1:48.33   
21  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    24.59  52.05  1:29.09    1:51.76   
22  Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    26.07  53.11  1:28.01    1:52.33   
23  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    30.64  1:01.05  1:31.90    1:57.03   
24  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    31.53  1:04.72  1:40.55    2:09.08   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Jonatan Hellström  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap            DSQ   
Zakarias Labiad  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    17.16  38.52  1:02.81    1:20.96   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    16.95  39.96  1:04.46    1:22.83   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    20.26  42.80  1:08.05    1:28.84   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    20.37  46.00  1:15.65    1:40.11   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 28, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    14.13  30.84  54.70    1:10.57   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    15.60  34.69  58.95    1:16.38   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    16.64  36.97  1:04.16    1:22.46   
                     
 
 
 
Gren 30, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    30.06  1:07.17  1:51.52    2:25.40   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    33.20  1:14.88  2:05.86    2:45.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 februari 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:24