Deltagarlista Gren 1-26 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  24 februari 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:36.27   
123  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m  1:36.69   
74  Mamedova Djamila  2001  UPSALA S  BB6201  25 m  1:37.38   
Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:38.02   
66  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  1:38.25   
78  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:39.32   
71  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:39.55   
80  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:42.07   
13  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:42.25   
10  34  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  1:43.59   
11  86  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:43.96   
12  35  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:46.11   
13  39  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:47.00   
14  33  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:47.41   
15  12  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:48.80   
16  105  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:53.32   
17  72  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:31.60   
21  Chumakonde Thor  2001  UPSALA S  AM8901  25 m  1:31.92   
113  Thulin Christopher  1998  UPSALA S  AV3798  25 m  1:32.74   
126  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m  1:36.31   
44  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:37.91   
82  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:38.84   
64  Lejietis Andrejs  2000  UPSALA S  AT1700  25 m  1:39.18   
37  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  1:39.81   
31  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:40.33   
10  52  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:41.06   
11  130  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:46.72   
12  38  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  1:48.33   
13  51  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:53.85   
14  122  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:57.03   
15  121  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  2:09.83   
16  95  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
17  97  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
18  118  Waks Mikael  2001  UPSALA S  AT9901  25 m     
19  124  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  26.55   
88  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  27.27   
Andersson Jill  2002  UPSALA S  BC0403  25 m     
Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m     
Andersson Malin  2000  UPSALA S  BO6200  25 m     
11  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m     
25  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m     
58  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
62  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m     
10  69  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m     
11  129  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m     
12  132  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
121  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  26.86   
67  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  32.66   
122  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  32.87   
54  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m     
65  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
79  Naves Herkko  2001  UPSALA S  AW5301  25 m     
94  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m     
118  Waks Mikael  2001  UPSALA S  AT9901  25 m     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
39  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  49.65   
34  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  50.98   
71  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  51.38   
35  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  51.93   
86  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  54.42   
105  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  56.54   
12  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:00.07   
Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m     
11  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m     
10  30  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m     
11  66  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  48.84   
130  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  49.95   
31  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m     
51  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m     
61  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m     
97  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
124  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:43.66   
78  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:50.25   
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
28  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m  25.56   
49  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  27.27   
56  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  27.55   
134  Kroon Linnea  2003  5-KAMP    25 m  28.00   
87  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m  28.87   
Andersson Malin  2000  UPSALA S  BO6200  25 m  31.33   
98  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  33.13   
Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m     
24  Danell-Karlberg Josefine  2002  UPSALA S    25 m     
10  26  Duskhu Rosalinda  2003  UPSALA S    25 m     
11  47  Hersan Lorin  2002  UPSALA S    25 m     
12  48  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
13  57  Krehla Emilia  2001  UPSALA S  BS1801  25 m     
14  59  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m     
15  99  Sjödin Sally  2001  UPSALA S    25 m     
16  101  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
17  104  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m     
18  108  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
19  112  Thell Penina  2001  UPSALA S    25 m     
20  115  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
21  120  Wallin Maja  2005  UPSALA S    25 m     
22  125  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m     
23  133  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
91  Pekar Max  2003  UPSALA S  AD7503  25 m  26.94   
45  Harutunean Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  28.58   
89  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  31.12   
43  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  31.78   
Ahlen Alexander  2006  UPSALA S  AB2506  25 m     
16  Bäckström Albin  2001  UPSALA S    25 m     
19  Cato Albin  2003  UPSALA S  AQ9503  25 m     
32  Forsblad David  2002  UPSALA S    25 m     
50  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
10  53  Josephson Filip  2006  UPSALA S  AB3506  25 m     
11  75  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S    25 m     
12  83  Noren Gabriel  2004  UPSALA S    25 m     
13  84  Norén Alexander  2000  UPSALA S    25 m     
14  100  Snöbohm Edward  2002  UPSALA S  AU8102  25 m     
15  119  Wallin Lego  2007  UPSALA S    25 m     
16  128  Wikander Theodor  2004  UPSALA S  AI5104  25 m     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  43.19   
25  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  44.54   
66  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  45.88   
80  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  46.42   
13  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  46.97   
46  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  47.72   
72  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  48.23   
76  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  48.30   
111  Tasso Adriana  2001  UPSALA S  BI1401  25 m  48.33   
10  102  Strand Maja  2002  UPSALA S  BB7602  25 m  48.39   
11  27  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  48.77   
12  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  49.45   
13  33  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  50.04   
14  35  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  50.15   
15  105  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  51.44   
16  63  Lawyer Hanna  2002  UPSALA S  AR2802  25 m  51.56   
17  132  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m  51.58   
18  69  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  52.22   
19  Andersson Jill  2002  UPSALA S  BC0403  25 m  52.30   
20  129  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  52.54   
21  11  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  52.99   
22  17  Cam Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m  54.30   
23  88  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  56.39   
24  10  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  57.25   
25  96  Rodhe Karin  2001  UPSALA S  BI0401  25 m  57.33   
26  60  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  57.65   
27  110  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  59.10   
28  77  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  59.30   
29  93  Qvist Isabelle  2002  UPSALA S  AR5802  25 m  1:01.41   
30  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
31  Andersson Jennifer  2003  UPSALA S  BF6603  25 m     
32  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m     
33  15  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m     
34  22  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m     
35  58  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
36  62  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m     
37  70  Lundström Agnes  2004  UPSALA S  AU4204  25 m     
38  81  Nordström Elin  2002  UPSALA S  BL5802  25 m     
39  85  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m     
40  92  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
41  106  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
42  117  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
43  123  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  45.81   
52  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  45.90   
126  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m  46.60   
44  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  47.17   
116  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  48.09   
64  Lejietis Andrejs  2000  UPSALA S  AT1700  25 m  48.64   
124  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m  49.39   
29  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  50.05   
54  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  50.48   
10  73  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  50.50   
11  36  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m  50.62   
12  82  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  51.74   
13  65  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  51.81   
14  23  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m  51.83   
15  94  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  51.84   
16  90  Pekar Felix  2001  UPSALA S  AN4301  25 m  51.95   
17  121  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  52.49   
18  127  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  52.50   
19  122  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  52.64   
20  38  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  52.74   
21  55  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  54.44   
22  18  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  56.01   
23  67  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  58.65   
24  107  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  1:01.92   
25  114  Tran Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  1:02.19   
26  68  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m     
27  79  Naves Herkko  2001  UPSALA S  AW5301  25 m     
28  95  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
131  Öhlund Paulina  2002  UPSALA S  AQ3202  25 m  1:46.68   
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:38.45   
51  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:46.82   
20  Chumakonde Guillermo  2000  UPSALA S  AS0300  25 m     
21  Chumakonde Thor  2001  UPSALA S  AM8901  25 m     
61  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m     
109  Sörbom Kasper  2001  UPSALA S  AU8101  25 m     
113  Thulin Christopher  1998  UPSALA S  AV3798  25 m     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  Kroon Linnea  2003  5-KAMP    25 m  24.50   
108  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  29.13   
Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  29.31   
77  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  29.49   
81  Nordström Elin  2002  UPSALA S  BL5802  25 m  29.63   
93  Qvist Isabelle  2002  UPSALA S  AR5802  25 m  29.66   
17  Cam Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m  29.93   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  30.19   
98  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  31.26   
10  104  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  32.18   
11  106  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  32.99   
12  48  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
13  59  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m     
14  87  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m     
15  99  Sjödin Sally  2001  UPSALA S    25 m     
16  117  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
17  125  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m     
18  133  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  28.14   
114  Tran Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  28.95   
29  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  29.95   
91  Pekar Max  2003  UPSALA S  AD7503  25 m  30.57   
43  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  33.54   
16  Bäckström Albin  2001  UPSALA S    25 m     
32  Forsblad David  2002  UPSALA S    25 m     
50  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
75  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S    25 m     
10  84  Norén Alexander  2000  UPSALA S    25 m     
11  119  Wallin Lego  2007  UPSALA S    25 m     
12  128  Wikander Theodor  2004  UPSALA S  AI5104  25 m     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
30  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m  48.53   
131  Öhlund Paulina  2002  UPSALA S  AQ3202  25 m  49.46   
63  Lawyer Hanna  2002  UPSALA S  AR2802  25 m  51.35   
66  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  51.82   
40  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m  52.08   
111  Tasso Adriana  2001  UPSALA S  BI1401  25 m  52.41   
35  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  52.90   
33  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  52.93   
Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  53.85   
10  11  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  54.10   
11  27  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  54.41   
12  96  Rodhe Karin  2001  UPSALA S  BI0401  25 m  54.56   
13  85  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  54.91   
14  34  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  55.53   
15  25  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  56.52   
16  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  56.71   
17  Andersson Jill  2002  UPSALA S  BC0403  25 m  57.02   
18  105  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  57.12   
19  60  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  57.14   
20  132  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m  57.25   
21  110  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  57.34   
22  88  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  57.67   
23  62  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  57.87   
24  Andersson Malin  2000  UPSALA S  BO6200  25 m  59.07   
25  129  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:00.00   
26  22  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:00.22   
27  10  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:01.81   
28  69  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:01.98   
29  76  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:02.55   
30  Andersson Jennifer  2003  UPSALA S  BF6603  25 m     
31  15  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m     
32  28  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m     
33  46  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m     
34  58  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
35  70  Lundström Agnes  2004  UPSALA S  AU4204  25 m     
36  92  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
37  123  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m  49.81   
118  Waks Mikael  2001  UPSALA S  AT9901  25 m  49.94   
41  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m  51.25   
52  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  53.44   
97  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  53.46   
42  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  53.71   
122  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  55.45   
67  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  55.56   
54  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  56.15   
10  116  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  56.34   
11  23  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m  56.43   
12  121  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  56.44   
13  44  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  56.65   
14  90  Pekar Felix  2001  UPSALA S  AN4301  25 m  56.76   
15  55  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  57.28   
16  94  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:00.24   
17  130  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:00.74   
18  18  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  1:00.75   
19  14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
20  65  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
21  73  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m     
22  79  Naves Herkko  2001  UPSALA S  AW5301  25 m     
23  95  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
24  109  Sörbom Kasper  2001  UPSALA S  AU8101  25 m     
25  124  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
71  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:42.16   
13  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:43.55   
12  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:45.06   
86  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:45.68   
102  Strand Maja  2002  UPSALA S  BB7602  25 m  1:47.37   
103  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:48.19   
80  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:48.87   
74  Mamedova Djamila  2001  UPSALA S  BB6201  25 m  1:50.53   
39  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:52.23   
10  78  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:59.29   
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:43.92   
31  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:45.38   
113  Thulin Christopher  1998  UPSALA S  AV3798  25 m  1:46.54   
64  Lejietis Andrejs  2000  UPSALA S  AT1700  25 m  1:50.60   
36  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m  1:51.73   
37  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  50 m  1:54.47   
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  Kroon Linnea  2003  5-KAMP    25 m  22.00   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  23.26   
60  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  23.29   
129  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  23.62   
70  Lundström Agnes  2004  UPSALA S  AU4204  25 m  23.76   
Andersson Jennifer  2003  UPSALA S  BF6603  25 m  24.03   
93  Qvist Isabelle  2002  UPSALA S  AR5802  25 m  24.13   
110  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  24.35   
115  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  24.81   
10  77  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  25.24   
11  17  Cam Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m  25.29   
12  49  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  25.87   
13  69  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  26.06   
14  56  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  26.15   
15  Andersson Malin  2000  UPSALA S  BO6200  25 m  28.64   
16  28  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m  30.02   
17  98  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  30.40   
18  48  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
19  59  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m     
20  99  Sjödin Sally  2001  UPSALA S    25 m     
21  104  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m     
22  106  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
23  117  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
24  133  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
91  Pekar Max  2003  UPSALA S  AD7503  25 m  23.06   
127  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  24.81   
45  Harutunean Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  24.85   
89  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  25.58   
114  Tran Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  25.67   
68  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  26.26   
43  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  27.21   
16  Bäckström Albin  2001  UPSALA S    25 m     
32  Forsblad David  2002  UPSALA S    25 m     
10  53  Josephson Filip  2006  UPSALA S  AB3506  25 m     
11  75  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S    25 m     
12  84  Norén Alexander  2000  UPSALA S    25 m     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  39.15   
80  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  39.92   
131  Öhlund Paulina  2002  UPSALA S  AQ3202  25 m  40.08   
Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  40.22   
105  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  40.28   
71  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  40.68   
72  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  40.93   
34  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  41.20   
85  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  41.32   
10  30  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m  41.92   
11  25  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  42.15   
12  33  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  42.46   
13  76  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  42.54   
14  63  Lawyer Hanna  2002  UPSALA S  AR2802  25 m  43.13   
15  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  43.17   
16  13  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  43.28   
17  12  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  43.66   
18  39  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  43.66   
19  40  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m  44.03   
20  111  Tasso Adriana  2001  UPSALA S  BI1401  25 m  45.05   
21  Andersson Jill  2002  UPSALA S  BC0403  25 m  45.95   
22  27  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  46.53   
23  46  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  46.81   
24  81  Nordström Elin  2002  UPSALA S  BL5802  25 m  47.90   
25  88  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  48.07   
26  102  Strand Maja  2002  UPSALA S  BB7602  25 m  48.38   
27  10  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  48.57   
28  96  Rodhe Karin  2001  UPSALA S  BI0401  25 m  48.75   
29  22  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  49.81   
30  62  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  50.73   
31  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  50.89   
32  132  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m  51.21   
33  15  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m     
34  57  Krehla Emilia  2001  UPSALA S  BS1801  25 m     
35  58  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
36  87  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m     
37  92  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
38  125  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Lejietis Andrejs  2000  UPSALA S  AT1700  25 m  40.91   
97  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  41.38   
116  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  41.80   
36  Georgiev Nikolai  2001  UPSALA S  AN3101  25 m  41.83   
109  Sörbom Kasper  2001  UPSALA S  AU8101  25 m  43.44   
124  Werner Karl  2001  UPSALA S  AV1901  25 m  43.44   
38  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  43.64   
121  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  43.69   
41  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m  43.75   
10  54  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  43.95   
11  122  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  44.02   
12  29  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  45.38   
13  65  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  46.05   
14  23  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m  46.36   
15  94  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  47.85   
16  42  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  48.09   
17  18  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  48.77   
18  90  Pekar Felix  2001  UPSALA S  AN4301  25 m  49.77   
19  73  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  52.52   
20  67  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  52.94   
21  55  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  55.65   
22  14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
23  95  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m  1:26.95   
86  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:29.76   
103  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:30.68   
74  Mamedova Djamila  2001  UPSALA S  BB6201  25 m  1:30.69   
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Thulin Christopher  1998  UPSALA S  AV3798  25 m  1:22.20   
61  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:22.69   
21  Chumakonde Thor  2001  UPSALA S  AM8901  25 m  1:23.23   
130  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:24.01   
20  Chumakonde Guillermo  2000  UPSALA S  AS0300  25 m  1:25.38   
31  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:25.45   
37  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  1:28.01   
44  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:28.47   
118  Waks Mikael  2001  UPSALA S  AT9901  25 m  1:28.78   
10  51  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  50 m  1:30.04   
11  82  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:30.09   
12  52  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:34.04   
13  79  Naves Herkko  2001  UPSALA S  AW5301  25 m     
14  126  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 februari 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:47