2014-06-06   12:18:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Nilsson  1992  Spårvägens Simförening            28.70   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            28.76   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo            28.87   
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Triton            28.92   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun            29.30   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            29.39   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening            29.80   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo            29.87   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            30.08   
10  Ida Österman  1998  Danderyds Sim            30.16   
11  Beatrice Vezzoli  1998  Turebergs Simklubb            30.39   
12  Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening            30.45   
13  Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap            30.47   
14  Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            30.54   
15  Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap            30.83   
16  Marie Sveingard  1999  Stavanger Svømme Club            31.07   
17  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            31.16   
18  Emma Suomio  1998  Aurajoen Uinti            31.31   
18  Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening            31.31   
20  Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap            31.41   
21  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap            31.42   
22  Jennie Sveronius  1994  Bollnäs Simsällskap            31.54   
23  Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap            31.76   
24  Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun            31.99   
25  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb            32.20   
26  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            32.36   
27  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            32.48   
28  Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening            32.76   
29  Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap            32.80   
30  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap            32.96   
31  Milla Inkeroinen  1998  Cetus Espoo            33.14   
32  Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            33.50   
33  Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb            33.51   
34  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            33.71   
34  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF            33.71   
36  Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun            33.81   
37  Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            34.09   
38  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04            34.23   
39  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap            34.26   
40  Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb            34.47   
41  Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun            34.67   
42  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.24   
42  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF            35.24   
44  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            35.25   
45  Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun            35.30   
46  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap            35.50   
47  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb            35.59   
48  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF            35.65   
49  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun            35.74   
50  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            35.78   
51  Manjiri Bhat  2000  Danderyds Sim            35.87   
52  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb            35.94   
53  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap            36.18   
54  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb            36.25   
55  Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            36.34   
56  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb            36.35   
57  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun            37.06   
58  Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb            37.07   
59  Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti            37.19   
60  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap            37.28   
61  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun            37.54   
62  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim            37.58   
63  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap            37.76   
64  Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap            37.84   
64  Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun            37.84   
66  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF            37.90   
67  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            38.14   
68  Frida Sjögren  2000  Skuru Idrottsklubb            38.42   
69  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap            38.93   
70  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap            38.98   
71  Anna Ladis  2001  Täby Sim            39.41   
72  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap            39.68   
73  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            39.71   
74  Anastasya Chainago  2000  Södertälje Simsällskap            39.79   
75  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            40.46   
76  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            40.64   
77  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb            40.68   
78  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun            41.04   
79  Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun            41.41   
80  Kristin Larsson  1999  KFUK-KFUM Kometerna            41.47   
81  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun            41.54   
82  Helene Al-Ani  1997  Solna Sundbyberg SS 04            41.89   
83  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun            41.94   
84  Sandra Lindberg  1998  Gustavsbergs Simsällskap            42.28   
85  Thilda Ström  2003  Täby Sim            42.38   
86  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            42.59   
87  Daphne Thörn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            42.87   
88  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap            42.89   
89  Stella Alin  2002  Täby Sim            42.99   
90  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            43.29   
91  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun            43.50   
92  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb            43.74   
93  Maja Sköld  2002  Täby Sim            43.93   
94  Lisa Johnsson  2000  Skuru Idrottsklubb            44.65   
95  Alice Österberg  1999  Skuru Idrottsklubb            45.52   
96  Filippa Blomgren  2001  Täby Sim            45.69   
97  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap            45.76   
98  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap            45.87   
Chloe Elhouar  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Stockholmspolisens Sim IF            24.84   
Jacob Thulin  1991  Simklubben Neptun            25.21   
Pontus Flodqvist  1988  Simklubben Neptun            25.26   
Niklas Borin  1989  Turebergs Simklubb            25.74   
Ludvig Strand  1994  Täby Sim            26.12   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening            26.21   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF            26.25   
Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            26.31   
Nikita Saunonen  1997  Aurajoen Uinti            26.64   
10  Patrik Alsparr  1993  Simklubben Neptun            26.93   
11  Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            26.95   
12  Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening            27.23   
13  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening            27.33   
14  Sebastian Karlsson  1992  Stockholmspolisens Sim IF            27.64   
15  Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim            27.72   
16  Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            27.74   
17  William Svalander  1998  Simklubben Neptun            27.82   
18  Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF            28.02   
19  Antonio Lutula  1993  Simklubben Neptun            28.03   
20  Alexander Marki Mork  1995  Stavanger Svømme Club            28.13   
21  Andreas Taflin  1973  Simklubben Neptun            28.16   
21  Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening            28.16   
23  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            28.20   
24  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap            28.44   
25  Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            28.51   
26  Daniel Ojaste  1994  Spårvägens Simförening            28.68   
27  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap            28.69   
28  Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena            28.73   
29  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening            28.88   
30  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            28.91   
31  Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun            29.25   
32  Marcus Melander  1996  Simklubben Neptun            29.26   
33  Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap            29.36   
34  Calle Westberg  1995  Täby Sim            29.42   
35  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap            29.48   
35  Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti            29.48   
37  Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            29.52   
38  Pontus Lindh  1996  Härnösands Simsällskap            29.54   
39  Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim            29.57   
40  Cristian de Andrade  1996  Södertörns Simsällskap            29.86   
41  Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            30.24   
42  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap            30.35   
43  Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            30.45   
44  Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simklubb            30.84   
45  Patrik Asp  1966  Solna Sundbyberg SS 04            31.26   
46  Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap            31.32   
47  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun            31.50   
48  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            31.61   
49  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap            32.08   
49  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            32.08   
51  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            32.11   
52  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap            32.14   
53  Daniel Coleman  2000  Täby Sim            32.54   
54  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens Sim IF            32.56   
55  Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap            33.90   
56  Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun            34.09   
56  Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04            34.09   
58  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim            34.17   
59  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            34.36   
60  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap            35.18   
61  Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun            35.75   
62  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            36.70   
63  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.96   
64  Jesper Lietzen  2002  Aurajoen Uinti            37.06   
65  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            37.19   
66  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            37.22   
67  Oscar Grönqvist  2000  Stockholmspolisens Sim IF            37.76   
68  Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb            38.03   
69  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            39.11   
70  Hugo Norrbohm  2001  Täby Sim            39.26   
71  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            39.29   
72  Edvin Nordling  2000  Stockholmspolisens Sim IF            39.52   
73  Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb            39.61   
74  John Sun  2002  Turebergs Simklubb            39.83   
75  Adam Schmidt  2000  Skuru Idrottsklubb            40.21   
75  Oliver Soneborg  2000  Gustavsbergs Simsällskap            40.21   
77  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            40.97   
78  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            43.37   
79  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            43.47   
80  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            46.97   
81  Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            54.56   
Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
David Olsson  2001  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Shane Falk  2002  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aino Otava  1999  Cetus Espoo    28.61        59.43   
Mirva Kallström  1999  Cetus Espoo    29.43        1:00.15   
Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    29.35        1:01.64   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    29.38        1:01.71   
Adelia Spångberg  1999  Cetus Espoo    30.26        1:02.43   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    30.58        1:02.59   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    29.94        1:02.81   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    30.57        1:03.04   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    30.29        1:03.13   
10  Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    30.80        1:03.18   
11  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    30.33        1:03.20   
12  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    30.84        1:03.97   
13  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    30.76        1:04.00   
14  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    30.28        1:04.67   
15  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.25        1:04.76   
16  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    31.08        1:04.86   
17  Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.28        1:05.01   
18  Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    30.62        1:05.11   
19  Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    31.58        1:05.33   
20  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    31.62        1:05.39   
21  Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    30.64        1:05.50   
22  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    31.80        1:05.88   
23  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    31.49        1:05.92   
24  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    31.60        1:05.94   
25  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.84        1:06.00   
26  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    31.77        1:06.02   
27  Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    31.48        1:06.51   
28  Emily Lane  2000  Stavanger Svømme Club    31.96        1:06.71   
28  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    31.18        1:06.71   
30  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    32.18        1:06.81   
30  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.42        1:06.81   
32  Alma Holmberg  1999  Turebergs Simklubb    32.05        1:06.82   
33  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.31        1:06.99   
34  Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    32.84        1:07.00   
35  Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    32.15        1:07.15   
36  Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    31.43        1:07.40   
37  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    31.67        1:07.46   
38  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    32.17        1:07.70   
38  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    32.31        1:07.70   
40  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    31.95        1:07.82   
41  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.41        1:07.86   
42  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    32.78        1:07.97   
43  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    32.44        1:07.99   
44  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    32.61        1:08.01   
45  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    32.90        1:08.16   
46  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    32.34        1:08.65   
47  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    32.25        1:08.69   
48  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    32.14        1:08.83   
49  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    32.16        1:09.17   
50  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    33.27        1:09.32   
51  Linn Modée  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.06        1:09.38   
52  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    33.48        1:09.46   
53  Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    33.06        1:09.53   
54  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    33.40        1:09.60   
55  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    34.24        1:09.73   
56  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    34.02        1:09.96   
57  Kristin Oie  1999  Stavanger Svømme Club    33.90        1:10.20   
58  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    33.97        1:10.26   
59  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    32.74        1:10.35   
60  Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    34.35        1:10.40   
61  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    33.15        1:10.60   
62  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    33.57        1:10.65   
63  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    34.35        1:10.93   
64  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.48        1:10.98   
65  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    33.80        1:10.99   
66  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    34.03        1:11.21   
67  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    33.40        1:11.22   
68  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    34.89        1:11.40   
69  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.45        1:11.45   
70  Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    34.06        1:11.49   
71  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    34.78        1:11.88   
72  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    34.56        1:11.90   
73  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    34.70        1:12.09   
74  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim    33.59        1:12.13   
75  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap    33.23        1:12.25   
76  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    34.37        1:12.37   
77  Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    33.96        1:12.55   
78  Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap    34.24        1:12.71   
79  Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF    34.93        1:12.97   
80  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    34.62        1:13.08   
81  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    36.77        1:13.27   
81  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    35.07        1:13.27   
83  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    34.70        1:13.42   
84  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    34.97        1:13.78   
85  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF    35.25        1:14.69   
86  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    36.22        1:15.25   
87  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    35.91        1:15.29   
88  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb    36.10        1:15.31   
89  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.91        1:15.32   
90  Samantha Esfandiari  2000  Södertälje Simsällskap    35.89        1:16.09   
91  Manjiri Bhat  2000  Danderyds Sim    36.18        1:16.18   
92  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    35.62        1:16.30   
93  Filippa Högberg-Klang  1999  Gustavsbergs Simsällskap    35.28        1:16.49   
94  Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    35.96        1:16.94   
95  Kristin Larsson  1999  KFUK-KFUM Kometerna    36.73        1:16.98   
96  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.42        1:17.08   
97  Anastasya Chainago  2000  Södertälje Simsällskap    35.91        1:17.21   
98  Julia Kenning  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.85        1:17.29   
99  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    36.19        1:17.43   
100  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF    1:18.08        1:18.08   
101  Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun    37.53        1:18.11   
102  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    37.37        1:18.49   
103  Frida Sjögren  2000  Skuru Idrottsklubb    38.03        1:18.87   
104  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap    36.37        1:18.93   
105  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    38.02        1:19.05   
106  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap    38.40        1:19.26   
107  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    37.02        1:19.98   
108  Josefin Asp  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.91        1:20.46   
109  Victoria Steigård  1999  Simklubben Neptun    38.90        1:23.27   
110  Lisa Johnsson  2000  Skuru Idrottsklubb    43.09        1:32.17   
111  Alice Österberg  1999  Skuru Idrottsklubb    43.63        1:37.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    25.78        53.20   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    26.24        54.72   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    26.44        54.95   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    27.42        57.53   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    27.63        57.56   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    28.04        58.46   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    28.36        58.59   
Carl Käll Jönsson  1999  Simklubben Neptun    29.66        59.35   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    28.08        59.43   
10  Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    27.68        59.49   
11  Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    28.20        1:00.14   
12  Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    28.84        1:00.34   
13  Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    29.53        1:00.84   
14  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim    28.91        1:01.09   
15  Gustav Boman  1999  Täby Sim    29.64        1:01.26   
16  Gustav Barnå  1999  Täby Sim    29.62        1:01.42   
17  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    29.45        1:01.77   
18  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    29.76        1:01.97   
19  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    29.29        1:02.04   
20  Erik Ottosson  1999  Spårvägens Simförening    30.02        1:02.59   
21  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    30.33        1:02.77   
22  Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    30.38        1:02.98   
23  Edwin Häger  1999  Täby Sim    30.24        1:03.08   
24  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens Sim IF    30.20        1:03.20   
25  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    30.51        1:03.48   
26  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    30.12        1:04.48   
27  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    30.34        1:04.55   
28  Samir Noory  1999  Södertälje Simsällskap    30.84        1:04.78   
29  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    31.61        1:05.62   
30  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    31.94        1:05.68   
31  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    30.85        1:05.94   
32  Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap    31.69        1:06.10   
33  Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.39        1:06.14   
34  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    30.91        1:06.20   
35  Daniel Coleman  2000  Täby Sim    32.43        1:06.28   
36  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.25        1:06.31   
37  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    31.75        1:06.57   
38  Gabriel Hansson  2000  Täby Sim    31.59        1:06.83   
39  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    32.78        1:06.95   
40  Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.28        1:07.35   
41  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    31.98        1:07.37   
42  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    31.86        1:08.47   
43  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    33.58        1:08.86   
44  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    32.77        1:09.27   
45  Daniel Nöu  1999  Täby Sim    33.63        1:09.29   
46  Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap    31.98        1:09.35   
47  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    32.99        1:09.96   
48  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    33.04        1:10.12   
49  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.39        1:10.13   
50  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    34.47        1:10.26   
51  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening    33.74        1:10.33   
52  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    34.01        1:10.69   
53  Elias Hysing  2000  Simklubben Neptun    32.13        1:11.18   
54  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.98        1:11.36   
55  Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb    34.42        1:12.33   
56  Oscar Grönqvist  2000  Stockholmspolisens Sim IF    34.91        1:13.46   
57  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    35.21        1:15.01   
58  Adam Schmidt  2000  Skuru Idrottsklubb    35.61        1:15.41   
59  Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim    34.72        1:15.67   
60  Oliver Soneborg  2000  Gustavsbergs Simsällskap    35.94        1:16.50   
61  Edvin Nordling  2000  Stockholmspolisens Sim IF    37.60        1:21.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    29.92  1:01.86  1:34.59    2:06.92   
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    29.77  1:02.32  1:35.51    2:08.04   
Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    30.31  1:02.61  1:35.62    2:08.98   
Christine Ekman  1994  Simklubben Neptun    30.42  1:03.69  1:37.65    2:11.08   
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Triton    30.92  1:04.22  1:38.39    2:11.82   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    31.78  1:05.31  1:39.19    2:12.80   
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    31.11  1:04.46  1:38.40    2:13.51   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    30.63  1:04.03  1:39.22    2:14.63   
Desirée Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF    31.93  1:06.37  1:42.49    2:18.72   
10  Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    31.05  1:07.08  1:43.37    2:20.40   
11  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    33.44  1:10.20  1:47.08    2:23.82   
12  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    34.64  1:12.93  1:51.72    2:27.88   
13  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    34.85  1:13.30  1:52.57    2:31.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Stockholmspolisens Sim IF    27.53  58.00  1:28.11    1:56.31   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    27.57  57.08  1:27.63    1:57.70   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.34  58.00  1:28.36    1:58.65   
Jacob Thulin  1991  Simklubben Neptun    27.66  58.35  1:29.10    2:00.26   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    28.18  58.92  1:30.79    2:02.04   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    28.28  59.61  1:31.90    2:02.53   
Robert Makhinya  1995  Simklubben Neptun    28.07  58.98  1:32.19    2:05.10   
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    28.65  59.85  1:32.22    2:05.10   
Adam Karlsson  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    27.48  58.95  1:31.80    2:05.34   
10  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    28.99  1:01.12  1:33.57    2:06.49   
11  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simklubb    27.96  1:01.61  1:35.35    2:08.36   
12  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    29.27  1:02.21  1:35.47    2:08.61   
13  Johan Dahlgren  1986  Stockholmspolisens Sim IF    29.19  1:01.34  1:34.86    2:09.16   
14  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.89  1:01.78  1:36.15    2:10.13   
15  Antonio Lutula  1993  Simklubben Neptun    29.36  1:02.08  1:36.59    2:10.59   
16  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.53  1:02.36  1:37.50    2:12.18   
17  Andreas Rotstam  1994  Spårvägens Simförening    28.60  1:01.02  1:36.39    2:13.18   
18  Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    30.08  1:04.37  1:42.20    2:19.55   
19  Pontus Lindh  1996  Härnösands Simsällskap    32.48  1:07.99  1:44.58    2:19.79   
20  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    31.22  1:06.96  1:43.69    2:20.16   
21  Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap    31.92  1:06.90  1:43.86    2:20.58   
22  Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simklubb    32.64  1:10.14  1:47.04    2:24.20   
23  Patrik Nilsson  1991  Stockholmspolisens Sim IF    32.56  1:08.82  1:46.72    2:24.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    33.18        1:09.95   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.44        1:10.04   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    34.28        1:15.50   
Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.89        1:15.65   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    34.65        1:15.97   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    35.11        1:16.28   
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.15        1:17.05   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.61        1:17.47   
Julia Koivisto  2002  Aurajoen Uinti    36.24        1:17.95   
10  Alexandra Arenius  2002  Aurajoen Uinti    36.34        1:18.00   
11  Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    37.30        1:18.42   
12  Emma Uusküla  2002  Aurajoen Uinti    36.75        1:18.69   
13  Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.77        1:18.76   
14  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.72        1:18.79   
15  Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    38.75        1:18.96   
16  Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    37.67        1:21.24   
17  Paula Peltola  2001  Aurajoen Uinti    35.11        1:21.49   
18  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.89        1:22.57   
19  Johanna Persson  2001  Täby Sim    37.81        1:22.93   
20  Ida Nordquist  2001  Aurajoen Uinti    38.76        1:23.87   
21  Janette Setälä  2001  Aurajoen Uinti    40.11        1:26.00   
22  Lydia Rintanen  2002  Aurajoen Uinti    40.30        1:27.48   
23  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    38.36        1:27.51   
24  Linn Melldén  2001  Täby Sim    42.31        1:29.66   
25  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    39.31        1:30.42   
26  Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    41.32        1:30.81   
27  Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening    41.24        1:31.08   
28  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägens Simförening    40.64        1:31.24   
29  Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    38.13        1:31.56   
30  Jessica Kujanpää  2002  Aurajoen Uinti    40.83        1:31.65   
31  Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    44.23        1:31.73   
32  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    43.83        1:32.00   
33  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    41.31        1:33.73   
34  Frida Nöu  2001  Täby Sim    42.68        1:34.75   
35  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    43.33        1:38.17   
36  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.53        1:44.47   
37  Tilda Sandberg  2002  Tyresö Simsällskap    46.90        1:46.70   
38  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening    49.42        1:49.52   
Jaana Kaljunen  2002  Aurajoen Uinti            DNS   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Thilda Ström  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    30.97        1:05.98   
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    30.35        1:06.79   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    31.20        1:07.70   
Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening    31.59        1:08.90   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    31.81        1:08.92   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    34.45        1:15.70   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    35.66        1:16.94   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    36.42        1:19.90   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    37.35        1:20.42   
10  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    38.48        1:21.21   
11  Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    37.56        1:23.39   
12  Jesper Lietzen  2002  Aurajoen Uinti    38.64        1:24.67   
13  Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening    36.34        1:25.36   
14  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    39.71        1:27.27   
15  Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    39.99        1:31.51   
16  Andreas Wallén  2002  Spårvägens Simförening    41.84        1:33.80   
17  Jere Nevalainen  2001  Aurajoen Uinti    41.86        1:34.59   
18  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    40.01        1:35.13   
19  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    42.20        1:35.40   
20  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    43.27        1:35.59   
21  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    45.15        1:39.83   
22  Arvid Styrman  2002  Spårvägens Simförening    44.06        1:41.26   
23  Martin Hallbäck  2001  Spårvägens Simförening    50.53        1:50.20   
Baris Can Köymen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Charlotte Myers  1997  Simklubben Neptun    32.06  1:08.56  1:48.20    2:26.64   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    31.92  1:09.37  1:49.32    2:30.94   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim    33.93  1:14.10  1:57.63    2:41.94   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    34.44  1:15.37  1:59.02    2:44.22   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    36.65  1:20.80  2:11.65    3:01.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    30.08  1:04.27  1:38.65    2:13.22   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    29.79  1:03.89  1:39.01    2:15.91   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    29.95  1:04.17  1:39.50    2:16.12   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    29.96  1:05.05  1:40.82    2:16.77   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    30.22  1:06.41  1:44.20    2:23.44   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    32.08  1:09.67  1:47.38    2:26.35   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    32.72  1:12.70  1:54.47    2:37.61   
William Åberg  1997  Täby Sim    32.55  1:11.92  1:55.25    2:39.17   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo    36.43  1:16.49  1:58.10    2:40.51   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.00  1:18.51  2:01.39    2:43.94   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo    36.57  1:18.02  2:00.85    2:43.97   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    37.33  1:19.84  2:03.23    2:46.48   
Helene Baxter  2000  Stavanger Svømme Club    37.71  1:20.50  2:04.48    2:49.02   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    1:21.62  2:07.34  2:51.24    2:51.24   
Marie Sveingard  1999  Stavanger Svømme Club    38.13  1:22.69  2:09.34    2:56.69   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    40.64  1:26.14  2:12.47    2:58.04   
Julia Franks  2000  Täby Sim    40.40  1:26.33  2:12.73    2:59.30   
10  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    41.55  1:26.74  2:12.71    2:59.40   
11  Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    40.46  1:25.67  2:12.14    3:00.03   
12  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens Sim IF    42.15  1:30.03  2:17.64    3:05.69   
13  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    43.33  1:31.24  2:19.95    3:07.54   
14  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    42.94  1:31.28  2:20.77    3:08.58   
15  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    42.38  1:29.61  2:18.88    3:08.62   
16  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    44.51  1:34.20  2:23.69    3:08.65   
17  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    43.63  1:32.18  2:21.40    3:09.86   
18  Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    44.82  1:34.11  2:23.51    3:10.36   
19  Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    42.65  1:31.48  2:21.49    3:10.56   
20  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    43.57  1:33.67  2:22.30    3:12.54   
21  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    45.08  1:35.32  2:24.16    3:13.12   
22  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    43.17  1:33.13  2:23.59    3:14.11   
23  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    43.68  1:32.67  2:23.58    3:14.44   
24  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    45.52  1:35.75  2:25.62    3:14.92   
25  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    45.36  1:36.04  2:26.28    3:15.44   
26  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    45.61  1:36.72  2:26.31    3:15.74   
27  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    42.15  1:31.62  2:23.45    3:16.06   
28  Samantha Esfandiari  2000  Södertälje Simsällskap    44.14  1:34.82  2:27.33    3:20.53   
29  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:37.77  2:30.91  3:24.20    3:24.20   
30  Linn Modée  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.57  1:39.48  2:34.73    3:26.79   
31  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    44.78  1:37.61  2:34.06    3:27.39   
32  Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    46.00  1:39.08  2:34.79    3:30.46   
33  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    48.34  1:42.98  2:39.56    3:33.98   
34  Julia Kenning  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.57  1:43.23  2:40.09    3:35.40   
35  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap    46.40  1:41.85  2:40.17    3:37.23   
36  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb    48.26  1:45.51  2:40.74    3:38.24   
37  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    55.64  1:56.61  2:58.59    3:59.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    31.28  1:07.19  1:45.56    2:21.89   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    36.14  1:17.17  1:59.33    2:40.03   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    35.66  1:17.05  2:01.87    2:46.88   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.51  1:18.71  2:04.10    2:48.78   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    38.38  1:21.54  2:05.43    2:49.43   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    38.31  1:21.00  2:05.23    2:50.49   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    38.67  1:23.01  2:08.03    2:53.09   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    39.67  1:24.80  2:09.18    2:53.68   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    39.57  1:24.93  2:10.33    2:56.79   
10  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    41.08  1:28.60  2:18.26    3:06.84   
11  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    42.24  1:30.04  2:18.11    3:07.18   
12  Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap    42.76  1:30.89  2:21.00    3:07.87   
13  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    42.31  1:31.29  2:20.32    3:08.15   
14  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    44.28  1:33.27  2:22.11    3:10.30   
15  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    45.36  1:37.43  2:30.32    3:23.67   
16  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    45.87  1:38.10  2:32.56    3:24.90   
17  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    47.32  1:39.83  2:33.55    3:25.10   
18  Adam Schmidt  2000  Skuru Idrottsklubb    45.92  1:40.91  2:38.69    3:35.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    35.33        1:15.15   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    35.51        1:16.38   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    36.22        1:16.65   
Jennie Sveronius  1994  Bollnäs Simsällskap    36.27        1:17.22   
Fanny Strömstedt  1996  Spårvägens Simförening    35.88        1:18.03   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    38.56        1:21.97   
Desirée Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF    38.63        1:22.09   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    38.49        1:23.02   
Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    39.54        1:24.41   
10  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    40.93        1:29.99   
11  Nathalie Johnsson  1996  Skuru Idrottsklubb    42.49        1:31.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    31.11        1:06.16   
Rokas Cepulis  1991  Simklubben Neptun    31.46        1:07.69   
Ludvig Strand  1994  Täby Sim    31.80        1:07.71   
Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun    32.00        1:08.32   
Johan Dahlgren  1986  Stockholmspolisens Sim IF    32.47        1:09.33   
Daniel Ojaste  1994  Spårvägens Simförening    33.43        1:12.10   
Anton Ekhult  1991  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.18        1:12.95   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    33.85        1:13.76   
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    34.96        1:14.15   
10  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simklubb    34.84        1:14.20   
11  Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap    34.51        1:15.73   
12  Calle Westberg  1995  Täby Sim    35.28        1:16.76   
13  Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    35.32        1:16.99   
14  Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simklubb    35.84        1:17.13   
15  Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti    36.62        1:17.41   
16  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    36.49        1:19.11   
17  Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim    37.48        1:20.20   
18  Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap    37.42        1:21.18   
19  Andreas Rotstam  1994  Spårvägens Simförening    37.71        1:21.89   
20  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap    39.72        1:24.02   
21  Cristian de Andrade  1996  Södertörns Simsällskap    40.85        1:28.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    34.65        1:15.03   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    35.09        1:15.72   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    35.38        1:16.12   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    36.99        1:18.57   
Emma Varga  1997  Danderyds Sim    37.77        1:19.64   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    36.60        1:19.78   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    37.07        1:20.20   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    37.55        1:20.27   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.43        1:20.48   
10  Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    39.00        1:23.02   
11  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    38.56        1:23.31   
12  Maren Oie  1997  Stavanger Svømme Club    38.94        1:23.77   
13  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    39.74        1:23.95   
14  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    38.86        1:24.07   
15  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    39.80        1:24.17   
16  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    39.35        1:24.85   
17  Emma Suomio  1998  Aurajoen Uinti    40.31        1:25.28   
18  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    40.19        1:25.42   
19  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    40.64        1:25.71   
20  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    40.62        1:26.78   
21  Emina Bjelak  1997  Simklubben Neptun    41.20        1:26.89   
22  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    41.83        1:27.79   
23  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    41.80        1:30.10   
24  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    44.53        1:33.77   
25  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    43.97        1:34.40   
26  Sandra Lindberg  1998  Gustavsbergs Simsällskap    45.95        1:36.13   
Minni Kotka  1998  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Kruthammar  1997  Täby Sim    32.79        1:10.09   
Santeri Horst  1997  Aurajoen Uinti    33.71        1:11.32   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    33.29        1:11.33   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    33.71        1:11.57   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    34.76        1:11.65   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    33.63        1:12.97   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    33.92        1:13.71   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    34.71        1:15.56   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    35.42        1:17.59   
10  Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    37.41        1:19.27   
11  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    36.68        1:19.45   
12  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    36.45        1:19.48   
13  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.97        1:25.87   
14  Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap    41.05        1:28.06   
Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 april 2014         
 
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    30.45        1:06.17   
Adelia Spångberg  1999  Cetus Espoo    31.74        1:08.49   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    31.98        1:09.26   
Emily Lane  2000  Stavanger Svømme Club    32.85        1:10.54   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    33.01        1:11.86   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    32.09        1:12.22   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    33.22        1:12.48   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    34.18        1:13.29   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    33.45        1:13.44   
10  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    33.83        1:13.80   
11  Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    35.58        1:13.98   
12  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    34.28        1:14.60   
13  Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    33.75        1:14.73   
14  Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    34.31        1:15.13   
15  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    34.20        1:15.41   
16  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.22        1:15.52   
17  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    34.47        1:16.60   
18  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    33.45        1:16.64   
19  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    34.62        1:17.41   
20  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    36.38        1:18.07   
21  Kristin Oie  1999  Stavanger Svømme Club    35.93        1:18.36   
22  Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    34.18        1:18.43   
23  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    36.07        1:19.21   
24  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    35.51        1:19.44   
25  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    36.49        1:19.55   
26  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    35.68        1:20.13   
27  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    36.58        1:20.39   
28  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim    38.52        1:24.21   
29  Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF    39.31        1:24.47   
30  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    41.00        1:25.30   
31  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    38.29        1:25.59   
32  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.17        1:26.52   
33  Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.37        1:27.78   
34  Manjiri Bhat  2000  Danderyds Sim    38.20        1:28.36   
35  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    39.39        1:29.16   
36  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    38.95        1:29.24   
37  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    39.80        1:30.02   
38  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    41.87        1:30.24   
39  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    40.35        1:30.49   
40  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    39.85        1:31.32   
41  Kristin Larsson  1999  KFUK-KFUM Kometerna    43.02        1:34.44   
42  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    42.84        1:35.92   
43  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    38.25        1:36.16   
44  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    41.97        1:36.60   
45  Anastasya Chainago  2000  Södertälje Simsällskap    42.53        1:37.04   
46  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    44.21        1:37.08   
47  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    45.95        1:40.51   
48  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    47.43        1:42.24   
49  Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun    47.03        1:42.58   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    28.61        1:00.80   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    29.76        1:03.14   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    30.63        1:04.05   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    30.22        1:05.27   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    30.25        1:05.40   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    30.61        1:05.55   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    30.81        1:06.05   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    31.60        1:07.01   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    31.16        1:07.16   
10  Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    32.30        1:07.97   
11  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.78        1:09.34   
12  Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    32.62        1:10.08   
13  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    31.76        1:10.17   
14  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim    31.61        1:10.41   
15  Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    32.67        1:10.96   
16  Samir Noory  1999  Södertälje Simsällskap    32.96        1:10.98   
17  Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    31.39        1:12.22   
18  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening    34.04        1:13.40   
19  Erik Ottosson  1999  Spårvägens Simförening    34.21        1:14.19   
20  Gabriel Hansson  2000  Täby Sim    35.80        1:14.90   
21  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    33.96        1:15.31   
22  Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    33.55        1:15.91   
23  Daniel Coleman  2000  Täby Sim    35.29        1:16.15   
24  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.27        1:16.70   
25  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    33.83        1:19.37   
25  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.33        1:19.37   
27  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    33.22        1:19.73   
28  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.27        1:20.74   
29  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.37        1:21.32   
30  Victor Simic  2000  Täby Sim    36.74        1:23.62   
31  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    38.22        1:24.47   
32  Elias Hysing  2000  Simklubben Neptun    36.84        1:24.63   
33  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    39.75        1:28.78   
Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Åhlin  1991  Spårvägens Simförening    31.58        1:05.13   
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    31.84        1:05.66   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.31        1:08.81   
Emma Wahlström  1994  Spårvägens Simförening    32.76        1:09.45   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    34.41        1:10.06   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    33.97        1:10.14   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    36.87        1:16.41   
Nathalie Johnsson  1996  Skuru Idrottsklubb    38.62        1:19.88   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    40.04        1:26.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.27        57.48   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.98        59.02   
Jesper Björk  1993  Stockholmspolisens Sim IF    29.98        59.35   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    29.18        59.88   
Adam Karlsson  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.82        1:00.59   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    30.49        1:03.04   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    31.03        1:03.84   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    31.41        1:04.66   
Sebastian Karlsson  1992  Stockholmspolisens Sim IF    31.02        1:04.80   
10  Rokas Cepulis  1991  Simklubben Neptun    31.00        1:04.95   
11  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.80        1:08.20   
12  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    34.01        1:10.60   
13  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    34.75        1:11.69   
14  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    34.97        1:12.51   
15  Andreas Rotstam  1994  Spårvägens Simförening    35.19        1:14.08   
16  Pontus Lindh  1996  Härnösands Simsällskap    36.33        1:15.23   
17  Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    36.83        1:15.95   
18  Ulf Gabrielsson  1948  Solna Sundbyberg SS 04    39.46        1:22.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    1:11.85  2:35.68  4:12.89    5:24.64   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:13.49  2:35.50  4:12.65    5:26.54   
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    1:15.93  2:41.36  4:16.98    5:31.37   
Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    1:11.51  2:38.66  4:15.47    5:32.78   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    1:15.76  2:42.97  4:22.03    5:37.63   
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening    1:16.83  2:52.72  4:38.72    5:58.96   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    1:23.24  2:58.72  4:47.43    6:04.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap            34.00   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04            34.36   
Jennie Sveronius  1994  Bollnäs Simsällskap            34.81   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening            34.81   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun            35.06   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo            35.21   
Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF            35.27   
Fanny Strömstedt  1996  Spårvägens Simförening            35.58   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04            35.87   
10  Marie Sveingard  1999  Stavanger Svømme Club            36.25   
11  Tove Björk  1994  Spårvägens Simförening            36.40   
12  Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF            36.75   
13  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            36.81   
14  Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            36.88   
15  Sophie Näsström  1993  Simklubben Neptun            37.16   
16  Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            37.35   
17  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim            37.48   
18  Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb            37.66   
19  Maren Oie  1997  Stavanger Svømme Club            37.93   
20  Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            37.97   
20  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            37.97   
22  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            38.02   
23  Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            38.45   
24  Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb            38.75   
25  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening            39.22   
26  Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun            39.42   
27  Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap            39.58   
28  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens Sim IF            39.82   
29  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap            39.89   
30  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb            40.15   
31  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            40.27   
32  Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap            40.41   
33  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            40.49   
34  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb            40.62   
35  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun            40.77   
36  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04            40.83   
37  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap            40.88   
38  Paulina Back  2000  Tyresö Simsällskap            40.90   
39  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            40.97   
40  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            41.06   
41  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim            41.22   
42  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            41.23   
43  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena            41.26   
44  Maja Reichard  1991  Spårvägens Simförening            41.35   
45  Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb            41.68   
46  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap            41.77   
47  Kristina von Schreeb  1989  Solna Sundbyberg SS 04            41.79   
48  Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun            41.88   
49  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            41.90   
50  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF            41.94   
51  Nathalie Johnsson  1996  Skuru Idrottsklubb            42.14   
52  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF            42.17   
53  Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            42.36   
54  Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            42.49   
55  Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap            42.52   
56  Anastasya Chainago  2000  Södertälje Simsällskap            42.54   
57  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap            42.56   
58  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb            42.62   
59  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            42.75   
60  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            42.80   
61  Sol Wännman  2001  Järfälla Simsällskap            42.84   
62  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap            42.92   
63  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap            43.70   
64  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            43.99   
65  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap            44.28   
66  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04            44.34   
67  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun            44.41   
68  Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb            44.44   
69  Sandra Lindberg  1998  Gustavsbergs Simsällskap            44.63   
70  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            44.70   
71  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb            44.90   
72  Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            45.31   
73  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap            45.56   
74  Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna            45.83   
75  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            46.23   
76  Moa Jacobsson  2001  Tyresö Simsällskap            46.31   
77  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap            46.58   
78  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            46.97   
79  Josephine Junehed  2002  Täby Sim            47.22   
80  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            47.25   
81  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun            47.31   
82  Daphne Thörn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            47.39   
83  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            47.44   
84  Josefin Hydén  2002  Täby Sim            47.62   
85  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap            48.13   
86  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap            48.22   
87  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            48.30   
88  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap            48.61   
89  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            48.68   
90  Kristin Larsson  1999  KFUK-KFUM Kometerna            48.75   
91  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF            48.94   
92  Maja Sköld  2002  Täby Sim            49.01   
93  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb            49.30   
94  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04            49.62   
95  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun            49.74   
96  Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun            49.83   
97  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            50.12   
98  Gabriella Gunnarsson  2001  Täby Sim            50.21   
99  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap            50.22   
100  Ida Lyckemy  2001  Täby Sim            50.25   
101  Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun            50.44   
102  Thilda Ström  2003  Täby Sim            50.63   
103  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap            51.64   
104  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun            51.76   
Alice Österberg  1999  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Lisa Johnsson  2000  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap            30.36   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening            30.36   
Johan Dahlgren  1986  Stockholmspolisens Sim IF            30.58   
Ludvig Strand  1994  Täby Sim            30.67   
Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun            30.74   
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap            31.99   
Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            32.13   
Anton Ekhult  1991  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.74   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening            32.84   
10  Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun            32.92   
11  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap            32.93   
12  Daniel Ojaste  1994  Spårvägens Simförening            33.11   
13  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simklubb            33.36   
14  Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            33.37   
15  Fredrik Dahlgren-Öhman  1987  Solna Sundbyberg SS 04            33.43   
16  Alexander Marki Mork  1995  Stavanger Svømme Club            33.54   
17  Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti            34.13   
18  Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap            34.16   
19  Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simklubb            34.34   
20  Calle Westberg  1995  Täby Sim            34.78   
21  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            34.82   
22  Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap            36.26   
23  Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim            36.72   
24  Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            36.82   
25  Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap            37.20   
26  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap            37.50   
27  Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap            37.54   
28  Cristian de Andrade  1996  Södertörns Simsällskap            38.45   
29  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap            38.49   
30  Daniel Coleman  2000  Täby Sim            38.54   
31  Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            38.67   
32  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap            38.77   
33  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim            38.79   
34  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            39.75   
35  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            40.22   
36  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            40.61   
37  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            40.71   
38  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens Sim IF            40.90   
39  Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb            41.19   
40  Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap            42.88   
41  Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun            42.97   
42  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            42.98   
43  Oliver Soneborg  2000  Gustavsbergs Simsällskap            43.50   
44  Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            44.82   
45  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            45.00   
46  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            45.58   
47  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            45.94   
48  Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap            45.98   
49  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            46.24   
50  Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb            46.28   
51  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            47.04   
52  Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            47.73   
53  Oscar Grönqvist  2000  Stockholmspolisens Sim IF            49.82   
54  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            49.83   
55  Oscar Amilon  2002  Täby Sim            52.03   
56  Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            52.17   
57  David Olsson  2001  Järfälla Simsällskap            52.27   
58  John Sun  2002  Turebergs Simklubb            52.70   
Matyas Török  2002  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    1:10.36  2:24.76  3:48.53    4:54.09   
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    1:14.76  2:36.41  4:12.08    5:22.11   
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    1:09.78  2:38.91  4:10.71    5:24.05   
Stefan Varga  2000  Danderyds Sim    1:14.21  2:38.10  4:13.49    5:24.89   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    1:15.35  2:37.79  4:14.84    5:29.30   
Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    1:14.76  2:43.99  4:20.49    5:33.23   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    1:17.78  2:46.98  4:26.33    5:41.03   
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:22.86  2:58.01  4:40.87    6:06.19   
Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:29.43  3:02.96  4:48.10    6:08.05   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Rosenquist  1989  Simklubben Triton    29.40        1:02.94   
Frida Nilsson  1992  Spårvägens Simförening    29.87        1:03.74   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    30.29        1:04.47   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    30.00        1:05.55   
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    31.59        1:07.14   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    31.77        1:07.43   
Emma Karell  1994  Täby Sim    31.13        1:07.48   
Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    31.91        1:07.98   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    31.33        1:08.65   
10  Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    31.88        1:11.18   
11  Victoria Kaijser  1996  Stockholmspolisens Sim IF    33.14        1:12.86   
12  Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    34.48        1:14.19   
13  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb    33.35        1:14.89   
14  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    35.04        1:15.73   
15  Maja Reichard  1991  Spårvägens Simförening    39.09        1:25.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Thulin  1991  Simklubben Neptun    26.69        56.19   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    27.44        59.14   
Pontus Flodqvist  1988  Simklubben Neptun    27.36        59.26   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    27.60        59.29   
Patrik Alsparr  1993  Simklubben Neptun    27.56        1:00.67   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    27.50        1:00.68   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    27.95        1:00.98   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    28.94        1:01.01   
Robert Makhinya  1995  Simklubben Neptun    28.32        1:01.05   
10  Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    28.70        1:01.31   
11  Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    28.59        1:02.89   
12  Sebastian Karlsson  1992  Stockholmspolisens Sim IF    28.75        1:03.09   
13  Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    29.42        1:03.48   
14  Antonio Lutula  1993  Simklubben Neptun    29.51        1:03.56   
15  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    29.38        1:03.60   
16  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.21        1:04.62   
17  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap    30.51        1:06.12   
18  Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap    29.54        1:06.60   
19  Pontus Lindh  1996  Härnösands Simsällskap    30.93        1:07.56   
20  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    31.30        1:10.61   
21  Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap    32.58        1:11.20   
22  Daniel Ojaste  1994  Spårvägens Simförening    31.88        1:11.36   
23  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    33.91        1:16.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    37.74  1:19.70  2:03.23    2:47.22   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    37.60  1:21.12  2:05.26    2:49.42   
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    36.62  1:21.27  2:05.81    2:49.65   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    39.00  1:22.32  2:05.68    2:50.16   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    41.57  1:28.56  2:15.23    3:01.34   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    41.53  1:28.32  2:15.99    3:03.33   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    42.53  1:28.95  2:16.78    3:03.70   
Maren Oie  1997  Stavanger Svømme Club    42.18  1:29.42  2:17.42    3:05.54   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    41.01  1:28.26  2:17.92    3:07.11   
10  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    41.03  1:29.77  2:20.19    3:08.61   
11  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    42.74  1:30.61  2:19.84    3:09.31   
12  Sandra Lindberg  1998  Gustavsbergs Simsällskap    46.73  1:39.89  2:36.52    3:32.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Kruthammar  1997  Täby Sim    33.79  1:12.93  1:53.57    2:33.48   
Santeri Horst  1997  Aurajoen Uinti    35.42  1:15.65  1:56.67    2:37.09   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    34.71  1:15.02  1:56.41    2:37.15   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    36.47  1:16.96  1:58.00    2:39.12   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    34.92  1:15.99  1:58.07    2:39.81   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    35.94  1:16.40  1:58.45    2:41.04   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    36.41  1:17.62  2:00.39    2:42.01   
Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    38.00  1:21.73  2:07.01    2:51.77   
Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    39.05  1:25.06  2:13.32    3:00.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo    35.15        1:15.53   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    36.16        1:16.25   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo    36.05        1:16.57   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    37.17        1:17.94   
Helene Baxter  2000  Stavanger Svømme Club    37.84        1:20.20   
Marie Sveingard  1999  Stavanger Svømme Club    38.11        1:21.22   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    38.79        1:21.70   
Julia Franks  2000  Täby Sim    38.00        1:21.78   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    38.44        1:22.36   
10  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    39.15        1:22.64   
11  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    38.81        1:23.21   
12  Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    39.47        1:23.91   
13  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    39.26        1:24.26   
14  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    40.13        1:24.50   
15  Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    39.88        1:25.34   
16  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    41.01        1:25.76   
17  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    41.05        1:26.04   
18  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    41.13        1:26.67   
19  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    41.66        1:28.12   
20  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    42.44        1:28.25   
21  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    39.96        1:28.63   
22  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.70        1:28.71   
23  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    41.95        1:28.82   
24  Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    41.46        1:28.96   
25  Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    42.48        1:29.14   
26  Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.45        1:30.30   
27  Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    41.96        1:30.46   
28  Paulina Back  2000  Tyresö Simsällskap    43.15        1:30.55   
29  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    42.97        1:31.04   
30  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    42.95        1:31.08   
31  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    43.29        1:31.55   
32  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.27        1:32.20   
33  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    42.78        1:32.29   
34  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    44.11        1:32.31   
35  Kristin Oie  1999  Stavanger Svømme Club    44.43        1:32.59   
36  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    44.32        1:32.84   
37  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.37        1:33.10   
38  Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    44.20        1:33.97   
39  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF    44.50        1:34.34   
40  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    43.96        1:34.73   
41  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    44.84        1:34.92   
42  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    44.30        1:35.23   
43  Anastasya Chainago  2000  Södertälje Simsällskap    45.21        1:36.01   
44  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    45.26        1:37.33   
45  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    46.65        1:37.66   
46  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    47.23        1:37.89   
47  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    47.16        1:38.24   
48  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap    45.92        1:39.55   
49  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    48.27        1:40.00   
50  Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb    46.50        1:40.45   
51  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    46.28        1:41.11   
52  Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    47.05        1:41.41   
53  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    47.28        1:41.83   
54  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    49.53        1:42.76   
55  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap    47.48        1:43.42   
56  Lovisa Sterner  1999  Turebergs Simklubb    49.93        1:45.13   
57  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    49.34        1:45.43   
58  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    49.45        1:46.55   
59  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    49.73        1:46.62   
60  Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun    52.73        1:49.45   
61  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap    53.84        1:53.27   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Samantha Esfandiari  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    30.37        1:05.13   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    31.35        1:07.97   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    35.03        1:12.97   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.29        1:15.23   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    35.09        1:15.94   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.80        1:16.12   
Isak Alin  1999  Täby Sim    35.96        1:16.38   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.96        1:16.73   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    36.08        1:17.38   
10  Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    35.87        1:17.44   
11  Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    38.03        1:21.17   
12  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    37.63        1:21.18   
13  Victor Simic  2000  Täby Sim    38.73        1:22.65   
14  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    39.72        1:24.34   
15  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    40.16        1:24.43   
16  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    39.32        1:24.77   
17  Daniel Coleman  2000  Täby Sim    39.56        1:25.21   
18  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    41.91        1:28.31   
19  Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb    41.60        1:28.60   
20  Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    40.35        1:28.91   
21  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    41.71        1:28.94   
22  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    41.53        1:28.98   
23  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    41.32        1:29.06   
24  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    43.85        1:32.24   
25  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    43.84        1:33.54   
26  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    43.91        1:34.22   
27  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    44.46        1:34.74   
28  Adam Schmidt  2000  Skuru Idrottsklubb    42.95        1:36.30   
28  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    44.83        1:36.30   
30  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens Sim IF    44.57        1:36.42   
31  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    45.70        1:36.80   
32  Edvin Nordling  2000  Stockholmspolisens Sim IF    46.09        1:39.27   
33  Oliver Soneborg  2000  Gustavsbergs Simsällskap    45.87        1:42.50   
34  Oscar Grönqvist  2000  Stockholmspolisens Sim IF    50.48        1:46.92   
35  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    52.34        1:54.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Una Finnman  1991  Simklubben Triton    30.32  1:07.42  1:48.34    2:23.70   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    30.41  1:07.72  1:50.88    2:23.72   
Christine Ekman  1994  Simklubben Neptun    32.26  1:09.84  1:53.81    2:27.69   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    32.23  1:12.46  1:55.23    2:30.56   
Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    32.74  1:13.45  2:00.90    2:34.21   
Victoria Kaijser  1996  Stockholmspolisens Sim IF    32.94  1:13.92  2:02.51    2:38.87   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    33.54  1:15.88  2:01.13    2:38.97   
Fanny Strömstedt  1996  Spårvägens Simförening    37.29  1:18.15  2:02.96    2:41.08   
Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    34.57  1:19.77  2:03.34    2:42.51   
10  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    35.92  1:18.45  2:08.78    2:49.43   
11  Maja Reichard  1991  Spårvägens Simförening    40.05  1:30.80  2:22.33    3:05.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    28.72  1:04.82  1:43.59    2:13.25   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    29.38  1:04.33  1:44.50    2:15.26   
Ludvig Strand  1994  Täby Sim    27.82  1:04.66  1:43.27    2:17.16   
Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun    29.23  1:07.13  1:47.34    2:19.81   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    29.02  1:07.89  1:47.84    2:21.16   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.14  1:07.34  1:50.55    2:24.85   
Sebastian Karlsson  1992  Stockholmspolisens Sim IF    29.56  1:09.21  1:54.99    2:27.55   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    29.69  1:08.50  1:54.29    2:28.47   
Daniel Ojaste  1994  Spårvägens Simförening    31.66  1:13.07  1:58.63    2:34.47   
10  Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simklubb    33.75  1:19.95  2:06.52    2:46.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Södertälje Simsällskap    28.71        1:00.06   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    29.30        1:00.15   
Milla Inkeroinen  1998  Cetus Espoo    29.45        1:01.19   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    29.94        1:01.57   
Emma Suomio  1998  Aurajoen Uinti    29.74        1:02.42   
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    30.76        1:02.73   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim    30.45        1:03.18   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.63        1:04.07   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim    30.67        1:04.14   
10  Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    30.88        1:04.16   
11  Linda Brännlund  1998  Täby Sim    30.65        1:04.34   
12  Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    30.87        1:04.58   
13  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.98        1:04.59   
14  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    31.28        1:04.73   
15  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    31.36        1:05.07   
16  Pauline Korssell  1997  Täby Sim    31.50        1:05.17   
17  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    30.03        1:05.28   
18  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.98        1:05.42   
19  Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    31.61        1:05.69   
20  Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening    31.59        1:05.75   
21  Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    32.01        1:05.89   
22  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    31.55        1:06.27   
23  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    31.14        1:06.38   
24  Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    31.29        1:06.61   
25  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    31.81        1:06.79   
26  Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    32.15        1:06.88   
27  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    32.07        1:07.46   
28  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    32.15        1:07.69   
29  Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    32.30        1:07.80   
30  Ida Hofvander  1998  Södertälje Simsällskap    32.77        1:07.88   
31  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    32.00        1:08.01   
32  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    32.70        1:08.48   
33  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    32.44        1:08.57   
34  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    33.42        1:09.62   
35  Maria Tolkacheva  1998  Tyresö Simsällskap    33.73        1:09.76   
36  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.47        1:11.56   
37  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.57        1:11.68   
38  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    34.84        1:13.85   
39  Sandra Lindberg  1998  Gustavsbergs Simsällskap    37.45        1:16.66   
40  Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun    36.25        1:16.77   
41  Daphne Thörn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.49        1:19.03   
Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikita Saunonen  1997  Aurajoen Uinti    26.00        53.59   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    26.48        54.46   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    26.15        54.60   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    26.78        55.12   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    26.34        55.18   
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    26.56        55.33   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    26.46        55.66   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    26.75        55.70   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    26.58        56.04   
10  Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    27.31        56.10   
11  David Kruthammar  1997  Täby Sim    27.38        56.76   
12  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    27.34        57.44   
13  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    27.33        57.78   
14  William Svalander  1998  Simklubben Neptun    27.47        57.93   
15  Alexander Lind  1997  Simklubben Neptun    27.69        58.09   
16  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    27.90        58.38   
17  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    27.32        58.50   
18  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    27.91        58.70   
19  Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    27.51        58.75   
20  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    27.83        58.88   
21  Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    28.96        59.81   
22  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    28.92        1:00.64   
23  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.84        1:01.73   
24  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    29.71        1:01.88   
25  Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    29.01        1:02.60   
26  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening    30.79        1:02.67   
27  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    30.09        1:03.18   
28  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    29.89        1:03.70   
29  Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap    30.60        1:04.20   
30  Filip Forsman  1997  Gustavsbergs Simsällskap    30.53        1:05.04   
31  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    30.00        1:05.52   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 35, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    32.11  1:09.39  1:50.26    2:30.15   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    33.78  1:12.40  1:53.14    2:32.79   
Emily Lane  2000  Stavanger Svømme Club    34.08  1:13.80  1:54.41    2:35.07   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.85  1:14.33  1:56.55    2:40.10   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    36.94  1:18.77  2:01.15    2:41.89   
Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    35.65  1:17.83  2:01.92    2:47.17   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    36.30  1:17.66  2:02.52    2:47.49   
Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    37.30  1:20.06  2:03.84    2:49.01   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    37.86  1:21.45  2:07.82    2:51.61   
10  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    35.41  1:18.29  2:03.26    2:51.82   
11  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    36.36  1:19.97  2:06.02    2:53.36   
12  Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    36.36  1:20.68  2:07.29    2:55.12   
13  Linneá Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    37.68  1:24.27  2:11.25    2:59.41   
14  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    38.49  1:24.03  2:15.59    3:04.44   
15  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    39.57  1:26.44  2:16.63    3:08.25   
Aino Otava  1999  Cetus Espoo            DNS   
Mirva Kallström  1999  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 36, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    32.07  1:08.91  1:45.98    2:21.36   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    29.94  1:05.58  1:45.58    2:23.48   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.00  1:08.89  1:46.95    2:24.71   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    31.41  1:08.56  1:47.69    2:24.78   
Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    33.01  1:10.71  1:49.30    2:26.15   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    32.28  1:10.91  1:49.01    2:26.60   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.35  1:12.17  1:55.86    2:39.54   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    32.84  1:12.13  1:57.09    2:41.09   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    34.94  1:16.67  1:59.41    2:41.17   
10  Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    33.16  1:14.86  1:57.12    2:42.64   
11  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    34.45  1:16.85  2:01.05    2:43.57   
12  Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    35.38  1:17.26  2:02.03    2:45.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 maj 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  26 maj 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    29.89        1:02.66   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    30.46        1:02.95   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    30.01        1:03.31   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.60        1:05.37   
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    31.32        1:05.49   
Paula Peltola  2001  Aurajoen Uinti    31.79        1:05.57   
Emma Uusküla  2002  Aurajoen Uinti    32.02        1:05.74   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    31.58        1:05.76   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    31.83        1:05.99   
10  Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    32.13        1:06.43   
11  Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    32.17        1:06.57   
12  Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    32.26        1:07.51   
13  Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    33.40        1:08.48   
14  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    32.90        1:08.68   
15  Janette Setälä  2001  Aurajoen Uinti    33.92        1:09.24   
16  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    33.60        1:09.31   
17  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.38        1:09.63   
18  Julia Koivisto  2002  Aurajoen Uinti    33.54        1:09.64   
19  Johanna Persson  2001  Täby Sim    33.85        1:09.90   
20  Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    33.29        1:10.10   
21  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.87        1:10.35   
22  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.96        1:10.56   
23  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    33.64        1:10.81   
24  Jessica Kujanpää  2002  Aurajoen Uinti    34.16        1:10.96   
25  Anna Ladis  2001  Täby Sim    34.48        1:11.07   
26  Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    34.58        1:11.29   
27  Ida Nordquist  2001  Aurajoen Uinti    34.03        1:11.38   
28  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    34.16        1:11.53   
29  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    33.88        1:11.77   
30  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.37        1:11.86   
31  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    34.84        1:12.08   
32  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    34.60        1:12.46   
33  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    34.62        1:12.51   
34  Lydia Rintanen  2002  Aurajoen Uinti    35.49        1:12.58   
35  Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.97        1:12.87   
36  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    34.77        1:13.01   
37  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägens Simförening    35.30        1:13.06   
38  Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    35.63        1:13.26   
39  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.82        1:13.42   
40  Frida Nöu  2001  Täby Sim    34.90        1:13.51   
41  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap    34.21        1:13.53   
42  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    35.35        1:13.61   
43  Clara Sundqvist  2001  Spårvägens Simförening    35.39        1:13.67   
44  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    34.30        1:13.94   
45  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    34.82        1:14.36   
46  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägens Simförening    35.87        1:14.58   
47  Josephine Junehed  2002  Täby Sim    35.52        1:14.66   
48  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    34.79        1:14.78   
49  Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    35.76        1:14.83   
50  Alexandra Arenius  2002  Aurajoen Uinti    36.26        1:15.18   
51  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    36.02        1:15.33   
52  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    35.64        1:15.76   
53  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    36.81        1:16.24   
54  Isabelle Nordlinder  2001  Täby Sim    35.94        1:16.29   
55  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    36.76        1:16.41   
56  Sol Wännman  2001  Järfälla Simsällskap    34.96        1:16.43   
57  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    36.19        1:16.58   
58  Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening    36.20        1:16.90   
59  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    35.40        1:16.95   
60  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb    36.96        1:17.95   
61  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    37.15        1:18.06   
62  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.43        1:18.15   
63  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    36.40        1:18.18   
64  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    36.64        1:18.21   
65  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    38.63        1:20.18   
66  Moa Jacobsson  2001  Tyresö Simsällskap    37.50        1:20.80   
67  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    38.75        1:21.17   
68  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    37.90