Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Knattesim    Utskriftsdatum  06 april 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:43   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2014         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim, Fl 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            37.14   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            39.66   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            42.22   
Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb            42.38   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            42.55   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            42.66   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            42.90   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            43.54   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            43.62   
10  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            44.11   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            44.32   
12  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            44.64   
13  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            46.27   
14  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            46.52   
15  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            47.94   
16  Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            48.06   
17  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            48.50   
18  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            48.58   
19  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            49.75   
20  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            49.80   
21  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            50.94   
22  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            51.41   
23  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            51.62   
24  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            52.02   
25  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            52.33   
26  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            52.58   
27  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            52.84   
28  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            52.96   
29  Amalia My Verbeek  2002  Sala Simsällskap            53.12   
30  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            53.21   
31  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap            53.70   
32  Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            53.88   
33  Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            56.00   
34  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            57.72   
35  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            58.89   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Filippa Hedlund  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim, Po 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            41.05   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb            42.21   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            42.54   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            43.53   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            46.49   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            46.53   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            46.70   
Nisse Finnerman  2002  Sala Simsällskap            49.50   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            49.55   
10  Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simsällskap            51.07   
11  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            52.41   
12  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            52.68   
13  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            52.92   
14  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.76   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim, Fl 9 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            21.67   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            23.49   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            23.83   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            24.42   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            24.60   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            24.71   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            25.97   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            26.32   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.34   
10  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            26.42   
11  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            26.59   
12  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            27.60   
13  Jenny Nordström  2005  Gimo Simsällskap            28.14   
14  Tilde Höglund  2005  Gimo Simsällskap            28.95   
15  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            29.58   
16  Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            29.59   
17  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            30.38   
18  Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            30.67   
19  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            30.97   
20  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            31.71   
20  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            31.71   
22  Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            32.15   
23  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            37.53   
24  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            40.65   
25  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            43.46   
Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            DSQ   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim, Po 9 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            24.40   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            25.30   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            25.56   
Erik Menkhaus  2006  Upsala Simsällskap            25.90   
Alexander Ahlen  2006  Upsala Simsällskap            25.94   
Filip Holm  2005  Gimo Simsällskap            27.79   
Thomas Ekwall  2005  Simklubben Ena            30.24   
Filip Josephson  2006  Upsala Simsällskap            34.23   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            44.58   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim, Fl 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            19.10   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            21.36   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            21.79   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            22.32   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            22.46   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            22.62   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            23.05   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            23.31   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            23.49   
10  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            23.84   
11  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            24.62   
12  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            25.07   
13  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            25.34   
14  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            25.60   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            26.20   
16  Lovisa Blomberg  2004  Gimo Simsällskap            26.75   
17  Klara Nordlund  2004  Norrtälje Simklubb            26.84   
18  Felicia Sokyazian  2004  Upsala Simsällskap            27.44   
19  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            27.73   
20  Madelen Samuelsson  2004  Norrtälje Simklubb            37.83   
                     
 
Gren 6, 25m Ryggsim, Po 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap            22.95   
Max Lord  2004  Strängnäs Simsällskap            23.36   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            24.86   
David Johnsson  2004  Sala Simsällskap            25.63   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            25.85   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            26.46   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            26.93   
Sebastian Gustafsson  2004  Österby Simsällskap            27.45   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            29.26   
10  Johan Larsson  2004  Österby Simsällskap            30.01   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim, Fl 12 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            15.42   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            16.57   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            17.69   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            18.53   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            18.57   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            19.66   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            19.71   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            19.72   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            20.06   
10  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            20.63   
11  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            21.02   
12  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            21.44   
13  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            21.50   
14  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            21.83   
15  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            21.86   
16  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            22.25   
17  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            22.34   
18  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            22.97   
19  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            23.03   
20  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            23.77   
21  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            23.99   
22  Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            24.07   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            24.19   
24  Amalia My Verbeek  2002  Sala Simsällskap            24.42   
25  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            24.48   
26  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            24.71   
27  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            25.14   
28  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            25.77   
29  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            25.90   
30  Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            25.96   
31  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            26.23   
32  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            26.63   
33  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            26.75   
34  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            27.36   
35  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            27.93   
36  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            29.33   
37  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            33.44   
38  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            34.12   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            DNF   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb            DSQ   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            DSQ   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim, Po 12 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            17.07   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            17.68   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            17.70   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            18.16   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            18.97   
Nisse Finnerman  2002  Sala Simsällskap            19.41   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            19.94   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            20.78   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            20.89   
10  Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb            21.05   
11  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap            24.61   
12  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            25.01   
13  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            30.32   
Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb            DSQ   
Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Ekwall  2005  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim, Fl 9 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            19.56   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            21.21   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            21.34   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            21.86   
Greta Beckérus  2005  Norrtälje Simklubb            21.99   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            22.20   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            22.21   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            22.71   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            22.99   
10  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            23.46   
11  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            23.76   
12  Tilde Höglund  2005  Gimo Simsällskap            24.58   
13  Jenny Nordström  2005  Gimo Simsällskap            25.21   
13  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            25.21   
15  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            25.53   
16  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            26.01   
17  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            26.32   
18  Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            26.37   
19  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            30.71   
20  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            33.05   
21  Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            36.23   
22  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            37.46   
23  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            39.32   
24  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            41.75   
25  Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            51.53   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim, Po 9 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Menkhaus  2006  Upsala Simsällskap            20.68   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            21.81   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            23.95   
Filip Holm  2005  Gimo Simsällskap            25.79   
Filip Josephson  2006  Upsala Simsällskap            27.80   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            29.04   
Thomas Ekwall  2005  Simklubben Ena            31.45   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            DSQ   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim, Fl 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            16.98   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            17.20   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            17.77   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            18.36   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            19.06   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            19.31   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            19.43   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            19.84   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            20.16   
10  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            20.60   
11  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            20.87   
12  Lovisa Blomberg  2004  Gimo Simsällskap            21.37   
13  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            21.46   
14  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            21.49   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            22.34   
16  Klara Nordlund  2004  Norrtälje Simklubb            24.02   
17  Madelen Samuelsson  2004  Norrtälje Simklubb            33.15   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim, Po 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap            18.57   
Max Lord  2004  Strängnäs Simsällskap            19.20   
David Johnsson  2004  Sala Simsällskap            20.15   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            21.58   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            23.19   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            23.44   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            24.05   
Sebastian Gustafsson  2004  Österby Simsällskap            24.74   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            28.69   
10  Johan Larsson  2004  Österby Simsällskap            33.54   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim, Fl 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            32.63   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            33.92   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            34.85   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            35.20   
Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb            35.55   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            35.85   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            36.52   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            36.97   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            37.20   
10  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            37.43   
11  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            37.53   
12  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            38.04   
13  Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            39.78   
14  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            40.32   
15  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            40.97   
16  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            41.01   
17  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            41.30   
18  Filippa Hedlund  2003  Sala Simsällskap            42.16   
19  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            42.42   
20  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            42.49   
21  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            42.58   
22  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            42.65   
23  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap            42.81   
24  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            43.22   
25  Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            44.37   
26  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            44.56   
27  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            44.69   
28  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            44.70   
29  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            46.36   
30  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            47.12   
31  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            48.49   
32  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            48.73   
33  Amalia My Verbeek  2002  Sala Simsällskap            49.34   
34  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            49.75   
35  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            50.91   
36  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            51.05   
37  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            51.41   
38  Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            52.65   
39  Frida Ahlin Öst  2003  Upsala Simsällskap            1:03.16   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim, Po 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            35.20   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            35.72   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            36.91   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            37.11   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            37.76   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb            38.47   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            38.89   
Nisse Finnerman  2002  Sala Simsällskap            39.58   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simsällskap            40.11   
10  Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap            40.32   
11  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            40.57   
12  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            40.63   
13  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            41.77   
14  Eric Westman  2003  Sala Simsällskap            43.94   
15  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            44.05   
16  Edward Snöbohm  2002  Upsala Simsällskap            44.47   
17  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            44.83   
18  Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb            45.12   
19  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            53.76   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 6x25 mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix 1  2003  Upsala Simsällskap            1:57.39   
  Edwin Nystrand  2002      16.73        16.73   
  Hampus Ljunggren  2004      23.28        40.01   
  Kajsa Franzén  2004      18.25        58.26   
  Erik Menkhaus  2006      25.11        1:23.37   
  Lisa Nystrand  2006      34.02        1:57.39   
  Matilda Lantz  2002              1:57.39   
                     
Upsala S Mix 3  2003  Upsala Simsällskap            2:00.80   
  Marcus Johnsson  2002      17.07        17.07   
  Theodor Wikander  2004      22.96        40.03   
  Klara Pettersson  2004      19.83        59.86   
  Botvid Wiell  2005      22.96        1:22.82   
  Joanna Sundqvist  2005      22.46        1:45.28   
  Stina Byström  2002      15.52        2:00.80   
                     
Upsala S Mix 2  2003  Upsala Simsällskap            2:02.11   
  Jakob Hanson  2002      16.75        16.75   
  Daniel Parker  2004      23.36        40.11   
  Daniela Larsson  2004      20.51        1:00.62   
  Markus Brenning  2005      24.31        1:24.93   
  Alma Bergqvist  2005      21.35        1:46.28   
  Victoria Cantar  2002      15.83        2:02.11   
                     
Upsala S Mix 5  2003  Upsala Simsällskap            2:16.48   
  Oskar Andersson  2003      20.02        20.02   
  Alexander Ahlen  2006      28.18        48.20   
  Sofia Domeij  2002      16.93        1:05.13   
  Danny Simaleza  2005      24.64        1:29.77   
  Lisen Myrelid  2005      10.05        1:39.82   
  Matilda Tukler  2004      36.66        2:16.48   
                     
Upsala S Mix 4  2003  Upsala Simsällskap            2:18.00   
  Simon Granelli  2002      19.57        19.57   
  Filip Josephson  2006      27.85        47.42   
  Geshin Zarei  2003      17.29        1:04.71   
  Lukas Höglund  2004      24.93        1:29.64   
  Emma Kostic  2005      26.03        1:55.67   
  Elsa Stjerna  2004      22.33        2:18.00   
                     
Upsala S Mix 7  2003  Upsala Simsällskap            2:21.66   
  Alexander Karlsson  2002      18.37        18.37   
  Abbe Strand  2005      35.71        54.08   
  Malla Myrelid  2002      17.43        1:11.51   
  William Rismyhr  2004      22.41        1:33.92   
  Tilde Lantz  2004      22.49        1:56.41   
  Senni Peura  2005      25.25        2:21.66   
                     
Upsala S Mix 6  2003  Upsala Simsällskap            2:24.11   
  Simon Uggla  2002      18.66        18.66   
  Lego Wallin  2007      31.61        50.27   
  Amanda Sundqvist  2002      16.45        1:06.72   
  Rasmus Loklint  2005      34.92        1:41.64   
  Hannah Svensson  2005      21.82        2:03.46   
  Amanda Viksten  2004      20.65        2:24.11   
                     
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Fl 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            43.94   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            44.40   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            44.60   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            45.27   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            46.73   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            46.95   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            47.02   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            47.14   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            47.95   
10  Filippa Hedlund  2003  Sala Simsällskap            49.05   
11  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb            49.17   
12  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            49.43   
13  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            51.29   
14  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            51.37   
15  Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            51.77   
16  Amalia My Verbeek  2002  Sala Simsällskap            52.86   
17  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            52.87   
18  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            53.27   
19  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            53.57   
20  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            54.01   
21  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            54.46   
22  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            54.58   
23  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            55.02   
24  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            55.17   
25  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            55.27   
26  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            55.62   
27  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            55.83   
28  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            56.03   
29  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            56.74   
30  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            56.88   
31  Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            57.13   
32  Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            58.08   
33  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            58.48   
34  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            1:01.11   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            DSQ   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Po 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            45.69   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            47.42   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            47.56   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            48.97   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            50.06   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            50.15   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            50.24   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            51.90   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            53.95   
10  Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap            54.25   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            54.60   
12  Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb            57.03   
13  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            58.15   
Eric Westman  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Fl 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            23.56   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            23.97   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            24.29   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            24.54   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            24.66   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            25.06   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            25.12   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            26.13   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            27.12   
10  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            27.44   
11  Lovisa Blomberg  2004  Gimo Simsällskap            28.32   
12  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            28.87   
13  Klara Nordlund  2004  Norrtälje Simklubb            29.11   
14  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            29.88   
15  Madelen Samuelsson  2004  Norrtälje Simklubb            31.66   
16  Felicia Sokyazian  2004  Upsala Simsällskap            33.05   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Po 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            25.46   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            26.09   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap            26.46   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            27.42   
Max Lord  2004  Strängnäs Simsällskap            27.68   
David Johnsson  2004  Sala Simsällskap            28.42   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            30.42   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            30.91   
Johan Larsson  2004  Österby Simsällskap            39.42   
10  Sebastian Gustafsson  2004  Österby Simsällskap            40.67   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Fl 9 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            24.74   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            25.66   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            25.93   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.17   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            26.25   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            27.29   
Greta Beckérus  2005  Norrtälje Simklubb            27.45   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            28.11   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            28.13   
10  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            28.31   
11  Tilde Höglund  2005  Gimo Simsällskap            29.56   
12  Jenny Nordström  2005  Gimo Simsällskap            30.52   
13  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            31.73   
14  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            32.83   
15  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            37.00   
16  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            57.40   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Bröstsim Po 9 Oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            27.80   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            27.95   
Erik Menkhaus  2006  Upsala Simsällskap            30.48   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            33.87   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            34.22   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            34.42   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            38.17   
Thomas Ekwall  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 april 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:43