Deltagarlista Gren 1-21 
 
  Tävling  Knattesim    Utskriftsdatum  03 april 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:34   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2014         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim, Fl 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  38.01   
91  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  40.33   
20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  40.60   
70  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  40.67   
128  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  43.25   
Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  44.10   
73  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  44.54   
48  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  44.58   
71  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  44.89   
10  51  Hedlund Filippa  2003  SALA SS  BG1203  25 m  45.08   
11  25  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  45.19   
12  100  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  45.29   
13  47  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  45.64   
14  114  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  46.17   
15  90  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  46.88   
16  75  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  47.31   
17  129  Öhlund Paulina  2002  UPSALA S  AQ3202  25 m  47.80   
18  102  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  49.01   
19  74  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  49.17   
20  81  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  49.31   
21  79  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  49.70   
22  28  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  50.17   
23  77  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m  50.28   
24  116  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  50.28   
25  94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  51.02   
26  122  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  51.31   
27  130  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m  51.58   
28  97  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  51.80   
29  68  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  54.10   
30  32  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  54.33   
31  63  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  54.79   
32  14  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  55.82   
33  53  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  59.01   
34  119  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  59.10   
35  33  Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m     
36  37  Lindberg Ebba  2003  NORRTÄLJE  AZ2803  25 m     
37  39  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m     
38  56  Verbeek Amalia My  2002  SALA SS  BP8402  25 m     
39  61  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
40  67  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m     
41  143  Kaihola Johanna  2002  UPSALA S  BM4802  25 m     
42  147  Huss Matilda  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 2, 50m Ryggsim, Po 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  40.22   
141  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  42.62   
15  Winberg Lucas  2002  BÅLSTA SK  AS7102  25 m  45.05   
86  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  45.90   
Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  46.84   
82  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  47.17   
21  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  47.32   
121  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  48.09   
50  Finnerman Nisse  2002  SALA SS  AS6702  25 m  49.34   
10  88  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  49.86   
11  76  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m  52.21   
12  112  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  52.50   
13  64  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  52.66   
14  58  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m  53.46   
15  13  Sanin Anton  2002  BÅLSTA SK  AO6502  25 m  57.77   
16  107  Pekar Max  2003  UPSALA S  AD7503  25 m     
17  159  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
 
Gren 3, 25m Ryggsim, Fl 9 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  23.20   
Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  23.46   
105  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  23.89   
45  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  24.02   
66  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  25.73   
22  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  26.39   
117  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  26.54   
115  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  26.64   
156  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  26.67   
10  109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  26.92   
11  99  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  26.93   
12  89  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  26.97   
13  31  Nordström Jenny  2005  GIMO SS  AE0205  25 m  27.28   
14  123  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  27.54   
15  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  28.76   
16  155  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  29.07   
17  131  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  30.04   
18  29  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m  30.07   
19  18  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  31.66   
20  Ingemansson Olivia  2006  BÅLSTA SK  AB3606  25 m  40.79   
21  26  Höglund Tilde  2005  GIMO SS  AL5405  25 m     
22  27  Karlsson Stella  2006  GIMO SS  AD9406  25 m     
23  34  Beckérus Greta  2005  NORRTÄLJE  AL4405  25 m     
24  151  Wiell Elvira  2007  UPSALA S    25 m     
25  153  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S    25 m     
26  154  Landberg Emilia  2005  UPSALA S    25 m     
27  158  Lång Lovis  2005  UPSALA S    25 m     
28  160  Skyving Ronja  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 4, 25m Ryggsim, Po 9 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  23.44   
98  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S  AB7506  25 m  26.36   
96  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  26.38   
69  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  27.15   
24  Holm Filip  2005  GIMO SS  AB9305  25 m  31.37   
16  Ekwall Thomas  2005  SK ENA  AB8305  25 m  32.04   
87  Josephson Filip  2006  UPSALA S  AB3506  25 m  32.19   
60  Ahlen Alexander  2006  UPSALA S  AB2506  25 m  34.71   
124  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  42.04   
10  30  Nordgren Elias  2005  GIMO SS  AE6505  25 m     
11  149  Simaleza Danny  2005  UPSALA S    25 m     
12  150  Strand Abbe  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim, Fl 10 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  19.27   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  21.46   
12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  22.01   
46  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  22.44   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  22.50   
10  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  22.62   
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  24.12   
11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  24.39   
38  Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  24.85   
10  93  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  25.17   
11  127  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  25.45   
12  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  25.98   
13  44  Sundblom Alva  2004  NORRTÄLJE  AR6604  25 m  26.15   
14  84  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  27.27   
15  113  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  27.44   
16  83  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  27.45   
17  92  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  28.52   
18  103  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m  28.87   
19  23  Blomberg Lovisa  2004  GIMO SS  AZ8204  25 m     
20  40  Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m     
21  41  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m     
22  42  Nordlund Klara  2004  NORRTÄLJE  AZ0404  25 m     
23  43  Samuelsson Madelen  2004  NORRTÄLJE  AZ1404  25 m     
24  118  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
25  148  Sokyazian Felicia  2004  UPSALA S    25 m     
26  161  Högdin Sofia  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 6, 25m Ryggsim, Po 10 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  22.65   
110  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  26.12   
106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  26.93   
95  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  27.29   
85  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  30.02   
52  Johnsson David  2004  SALA SS  AL3504  25 m     
54  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m     
111  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
126  Wikander Theodor  2004  UPSALA S  AI5104  25 m     
10  139  Gustafsson Sebastian  2004  ÖSTERBY SS  AL2504  25 m     
11  140  larsson johan  2004  ÖSTERBY SS  AK4704  25 m     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim, Fl 12 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  17.73   
70  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  18.49   
47  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  18.64   
91  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  19.22   
128  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  19.54   
48  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  20.18   
36  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  20.90   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  20.94   
Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  21.07   
10  79  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  21.14   
11  14  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  21.19   
12  20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  21.29   
13  12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  21.61   
14  74  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  21.96   
15  45  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  22.31   
16  77  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m  22.36   
17  25  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  22.64   
18  100  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  22.87   
19  114  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  22.87   
20  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  23.67   
21  62  Andersson Jill  2002  UPSALA S  BC0403  25 m  23.78   
22  71  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  23.79   
23  102  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  23.85   
24  81  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  23.88   
25  116  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  24.05   
26  73  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  24.41   
27  53  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  24.49   
28  90  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  24.56   
29  68  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  25.05   
30  41  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  25.19   
31  78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  25.22   
32  46  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  25.41   
33  127  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  26.14   
34  63  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  26.48   
35  72  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  26.55   
36  105  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  27.27   
37  28  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  27.33   
38  94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  28.81   
39  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  29.82   
40  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m     
41  32  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m     
42  39  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m     
43  51  Hedlund Filippa  2003  SALA SS  BG1203  25 m     
44  56  Verbeek Amalia My  2002  SALA SS  BP8402  25 m     
45  61  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
46  67  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m     
47  93  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
48  103  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m     
49  108  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
50  119  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m     
51  130  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim, Po 12 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  18.19   
104  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  20.80   
112  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  21.47   
21  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  21.78   
82  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  22.13   
88  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  22.14   
Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  24.14   
110  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  25.52   
86  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  26.42   
10  95  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  26.97   
11  13  Sanin Anton  2002  BÅLSTA SK  AO6502  25 m     
12  15  Winberg Lucas  2002  BÅLSTA SK  AS7102  25 m     
13  16  Ekwall Thomas  2005  SK ENA  AB8305  25 m     
14  50  Finnerman Nisse  2002  SALA SS  AS6702  25 m     
15  54  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m     
16  55  Thelander Gustav  2003  SALA SS  AR5503  25 m     
17  58  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m     
18  64  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m     
19  80  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m     
20  121  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m     
21  159  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
 
Gren 9, 25m Frisim, Fl 9 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  19.02   
22  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  20.43   
Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  20.55   
105  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  20.96   
66  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  22.01   
49  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  23.12   
115  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  24.11   
156  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  24.11   
31  Nordström Jenny  2005  GIMO SS  AE0205  25 m  25.18   
10  99  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  25.24   
11  29  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m  26.13   
12  89  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  26.15   
13  117  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  26.74   
14  109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  26.94   
15  131  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  28.05   
16  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  31.53   
17  Ingemansson Olivia  2006  BÅLSTA SK  AB3606  25 m  40.47   
18  18  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  42.90   
19  26  Höglund Tilde  2005  GIMO SS  AL5405  25 m     
20  27  Karlsson Stella  2006  GIMO SS  AD9406  25 m     
21  34  Beckérus Greta  2005  NORRTÄLJE  AL4405  25 m     
22  123  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
23  153  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S    25 m     
24  154  Landberg Emilia  2005  UPSALA S    25 m     
25  155  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m     
26  160  Skyving Ronja  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 25m Frisim, Po 9 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S  AB7506  25 m  21.82   
69  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  22.33   
125  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  22.73   
96  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  26.26   
87  Josephson Filip  2006  UPSALA S  AB3506  25 m  29.09   
16  Ekwall Thomas  2005  SK ENA  AB8305  25 m  34.69   
24  Holm Filip  2005  GIMO SS  AB9305  25 m  34.75   
30  Nordgren Elias  2005  GIMO SS  AE6505  25 m     
149  Simaleza Danny  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 11, 25m Frisim, Fl 10 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  17.08   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  17.22   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  17.52   
12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  19.00   
11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  19.69   
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  19.93   
38  Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  20.48   
Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  21.24   
93  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  21.38   
10  103  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m  21.39   
11  46  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  21.73   
12  10  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  21.89   
13  41  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  22.08   
14  108  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  22.16   
15  120  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  22.44   
16  44  Sundblom Alva  2004  NORRTÄLJE  AR6604  25 m  22.49   
17  84  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  22.56   
18  127  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  23.03   
19  92  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  24.66   
20  23  Blomberg Lovisa  2004  GIMO SS  AZ8204  25 m     
21  40  Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m     
22  42  Nordlund Klara  2004  NORRTÄLJE  AZ0404  25 m     
23  43  Samuelsson Madelen  2004  NORRTÄLJE  AZ1404  25 m     
24  161  Högdin Sofia  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 12, 25m Frisim, Po 10 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  19.50   
95  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  22.65   
110  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  22.95   
126  Wikander Theodor  2004  UPSALA S  AI5104  25 m  23.80   
106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  24.27   
52  Johnsson David  2004  SALA SS  AL3504  25 m     
54  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m     
111  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
139  Gustafsson Sebastian  2004  ÖSTERBY SS  AL2504  25 m     
10  140  larsson johan  2004  ÖSTERBY SS  AK4704  25 m     
 
Gren 13, 50m Frisim, Fl 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  31.57   
20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  33.84   
91  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  33.91   
71  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  34.23   
70  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  34.77   
Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  35.44   
128  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  36.93   
47  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  37.31   
74  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  37.45   
10  114  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  37.74   
11  48  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  38.02   
12  67  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m  38.85   
13  25  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  39.73   
14  100  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  39.74   
15  129  Öhlund Paulina  2002  UPSALA S  AQ3202  25 m  40.08   
16  102  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  40.18   
17  116  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  40.28   
18  51  Hedlund Filippa  2003  SALA SS  BG1203  25 m  40.53   
19  73  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  41.30   
20  143  Kaihola Johanna  2002  UPSALA S  BM4802  25 m  41.46   
21  79  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  42.78   
22  81  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  43.07   
23  36  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  43.53   
24  68  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  43.66   
25  28  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  43.75   
26  32  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  44.86   
27  75  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  44.92   
28  37  Lindberg Ebba  2003  NORRTÄLJE  AZ2803  25 m  45.32   
29  62  Andersson Jill  2002  UPSALA S  BC0403  25 m  45.95   
30  94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  45.96   
31  90  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  46.30   
32  33  Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  46.35   
33  72  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  46.41   
34  14  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  46.83   
35  101  Nordström Elin  2002  UPSALA S  BL5802  25 m  47.90   
36  53  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  48.31   
37  63  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  50.33   
38  130  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m  51.21   
39  65  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  52.45   
40  119  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  53.15   
41  97  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  54.76   
42  Ahlin Öst Frida  2003  UPSALA S  BH5803  25 m     
43  35  Gustafsson Eva  2003  NORRTÄLJE  BM0803  25 m     
44  39  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m     
45  56  Verbeek Amalia My  2002  SALA SS  BP8402  25 m     
46  61  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
47  145  Vellby Emilia  2002  UPSALA S  BM4802  25 m     
48  146  von Below Lisa  2002  UPSALA S  BM7802  25 m     
49  147  Huss Matilda  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 14, 50m Frisim, Po 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  35.08   
104  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  35.58   
82  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  37.86   
86  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  38.27   
21  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  39.54   
15  Winberg Lucas  2002  BÅLSTA SK  AS7102  25 m  40.14   
50  Finnerman Nisse  2002  SALA SS  AS6702  25 m  40.74   
112  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  41.38   
58  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m  41.76   
10  121  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  41.80   
11  88  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  42.40   
12  64  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  42.54   
13  80  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  43.64   
14  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  44.54   
15  13  Sanin Anton  2002  BÅLSTA SK  AO6502  25 m  45.66   
16  55  Thelander Gustav  2003  SALA SS  AR5503  25 m     
17  57  Westman Eric  2003  SALA SS  AR6503  25 m     
18  76  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
19  107  Pekar Max  2003  UPSALA S  AD7503  25 m     
20  144  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m     
21  152  Snöbohm Edward  2002  UPSALA S  AU8102  25 m     
22  159  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
 
Gren 15, Egen definierad Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Upsala S Mix 1  2003  UPSALA S    25 m     
133  Upsala S Mix 2  2003  UPSALA S    25 m     
134  Upsala S Mix 3  2003  UPSALA S    25 m     
135  Upsala S Mix 4  2003  UPSALA S    25 m     
136  Upsala S Mix 5  2003  UPSALA S    25 m     
137  Upsala S Mix 6  2003  UPSALA S    25 m     
138  Upsala S Mix 7  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Fl 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  40.43   
Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  44.02   
91  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  45.14   
71  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  45.76   
68  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  47.59   
74  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  48.11   
77  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m  48.53   
70  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  48.75   
114  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  48.79   
10  47  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  49.05   
11  129  Öhlund Paulina  2002  UPSALA S  AQ3202  25 m  49.46   
12  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  49.47   
13  102  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  51.26   
14  25  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  51.52   
15  67  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m  51.91   
16  51  Hedlund Filippa  2003  SALA SS  BG1203  25 m  52.31   
17  81  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  52.40   
18  79  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  52.70   
19  33  Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  53.84   
20  75  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  54.41   
21  73  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  54.44   
22  65  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  54.67   
23  100  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  54.72   
24  28  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  55.27   
25  90  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  55.75   
26  94  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  55.84   
27  62  Andersson Jill  2002  UPSALA S  BC0403  25 m  56.19   
28  63  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  56.71   
29  128  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  56.81   
30  116  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  57.12   
31  37  Lindberg Ebba  2003  NORRTÄLJE  AZ2803  25 m  57.24   
32  130  Örndahl Elin  2003  UPSALA S  AZ7203  25 m  57.25   
33  119  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  57.34   
34  32  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  59.45   
35  72  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:00.22   
36  14  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:00.81   
37  97  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:01.98   
38  36  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
39  39  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m     
40  56  Verbeek Amalia My  2002  SALA SS  BP8402  25 m     
41  101  Nordström Elin  2002  UPSALA S  BL5802  25 m     
42  143  Kaihola Johanna  2002  UPSALA S  BM4802  25 m     
43  146  von Below Lisa  2002  UPSALA S  BM7802  25 m     
44  147  Huss Matilda  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Po 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  45.78   
80  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  48.03   
104  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  50.92   
112  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  51.90   
21  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  52.02   
64  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  53.01   
13  Sanin Anton  2002  BÅLSTA SK  AO6502  25 m  53.13   
86  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  53.44   
88  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  55.25   
10  82  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  55.84   
11  121  Uggla Simon  2002  UPSALA S  AH5302  25 m  56.34   
12  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  59.29   
13  58  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m  59.97   
14  55  Thelander Gustav  2003  SALA SS  AR5503  25 m     
15  57  Westman Eric  2003  SALA SS  AR6503  25 m     
16  76  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
17  107  Pekar Max  2003  UPSALA S  AD7503  25 m     
18  142  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m     
19  159  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Fl 10 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  23.77   
11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  24.42   
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  24.63   
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  24.73   
12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  25.01   
118  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  25.28   
46  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  26.02   
93  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  26.53   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  26.93   
10  38  Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  27.37   
11  127  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  28.95   
12  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  29.08   
13  41  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  29.39   
14  44  Sundblom Alva  2004  NORRTÄLJE  AR6604  25 m  30.26   
15  92  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  30.67   
16  83  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  31.09   
17  23  Blomberg Lovisa  2004  GIMO SS  AZ8204  25 m     
18  42  Nordlund Klara  2004  NORRTÄLJE  AZ0404  25 m     
19  43  Samuelsson Madelen  2004  NORRTÄLJE  AZ1404  25 m     
20  103  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m     
21  113  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
22  148  Sokyazian Felicia  2004  UPSALA S    25 m     
23  161  Högdin Sofia  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Po 10 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
95  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  26.88   
126  Wikander Theodor  2004  UPSALA S  AI5104  25 m  27.31   
110  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  27.83   
85  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  31.65   
52  Johnsson David  2004  SALA SS  AL3504  25 m     
54  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m     
59  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m     
106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m     
111  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
10  139  Gustafsson Sebastian  2004  ÖSTERBY SS  AL2504  25 m     
11  140  larsson johan  2004  ÖSTERBY SS  AK4704  25 m     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Fl 9 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  24.45   
45  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  25.39   
66  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  26.49   
105  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  26.89   
131  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  27.49   
49  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  28.25   
29  Larsson Klara  2006  GIMO SS  AD1206  25 m  28.39   
99  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  29.49   
89  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  29.99   
10  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  30.03   
11  115  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  31.08   
12  117  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  32.99   
13  31  Nordström Jenny  2005  GIMO SS  AE0205  25 m  33.07   
14  18  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m     
15  26  Höglund Tilde  2005  GIMO SS  AL5405  25 m     
16  34  Beckérus Greta  2005  NORRTÄLJE  AL4405  25 m     
17  109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m     
18  151  Wiell Elvira  2007  UPSALA S    25 m     
19  153  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S    25 m     
20  155  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m     
21  160  Skyving Ronja  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 21, 25m Bröstsim Po 9 Oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
69  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  25.83   
125  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  28.14   
98  Menkhaus Erik  2006  UPSALA S  AB7506  25 m  30.15   
16  Ekwall Thomas  2005  SK ENA  AB8305  25 m  35.99   
124  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  39.00   
30  Nordgren Elias  2005  GIMO SS  AE6505  25 m     
96  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m     
149  Simaleza Danny  2005  UPSALA S    25 m     
150  Strand Abbe  2005  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  03 april 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:34