Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  05 maj 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 maj 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Sundstrand  2001    521  32.05  1:07.49  1:44.19    2:20.38   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Malin Eklund  2001    480  33.22  1:09.90  1:48.04    2:24.24   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Emelie Hellgren  2001    475  33.01  1:09.17  1:47.02    2:24.72   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Elina Carlsson  2001    387  35.33  1:14.51  1:55.50    2:34.95   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Sofia Mannela  2001    378  34.61  1:14.97  1:55.90    2:36.13   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Sofie Tolf  2002    376  35.65  1:15.79  1:56.32    2:36.43   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Sandra Bergerstam  2001    374  35.84  1:15.91  1:57.66    2:36.69   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Hannele Ålander  2001    366  35.73  1:15.68  1:57.23    2:37.89   
  Simklubben Ena                   
                     
Tuva Sandström  2001    361  35.84  1:15.95  1:58.54    2:38.56   
  Umeå Simsällskap                   
                     
10  Anna Westborg  2002    359  34.89  1:14.52  1:57.09    2:38.86   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
11  Tuva Orre Sandström  2001    349  36.64  1:17.97  1:59.62    2:40.43   
  Umeå Simsällskap                   
                     
12  Olivia Weuro  2002    345  36.09  1:17.25  2:00.62    2:41.08   
  IF Åland                   
                     
13  Ida Lindblom  2001    321  35.81  1:16.23  2:00.30    2:44.91   
  Sala Simsällskap                   
                     
14  Clara Florén  2002    314  36.63  1:18.48  2:02.88    2:46.15   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
15  Frida Kleringer  2001    297  39.72  1:23.00  2:07.47    2:49.28   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
16  Victoria Cantar  2002    282  38.22  1:23.51  2:09.63    2:52.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Hedda Sköld  2002    259  38.69  1:23.99  2:11.29    2:57.21   
  Wisby Simsällskap                   
                     
18  Lotta Larsson Wermelin  2002    256  39.61  1:25.31  2:12.79    2:57.74   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
19  Tilda Granlund  2001    253  40.98  1:27.22  2:15.24    2:58.62   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
20  Erika Strömbeck  2002    243  41.39  1:28.68  2:16.69    3:00.89   
  Wisby Simsällskap                   
                     
21  Jeanna Wiell  2001    233  41.83  1:28.83  2:17.42    3:03.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Geshin Zarei  2003    225  40.73  1:29.11  2:18.70    3:05.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Livia Bjuresten  2001    210  42.01  1:30.94  2:22.79    3:09.97   
  Wisby Simsällskap                   
                     
24  Ólöf Bjarnadottir  2002    205  43.45  1:32.68  2:24.47    3:11.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Hanna Moberg  2001    198  41.42  1:30.80  2:23.70    3:13.71   
  Gimo Simsällskap                   
                     
26  Hedda Ferm  2002    179  44.71  1:36.49  2:29.90    3:20.26   
  Umeå Simsällskap                   
                     
27  Matilda Bohman  2002    160  44.46  1:39.42  2:36.09    3:27.69   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Stella Donning  2002              DSQ   
  IF Åland                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Hedlund  1999    583  30.71  1:05.72  1:42.17    2:15.19   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Anna Eriksson  1999    554  30.79  1:05.44  1:41.63    2:17.56   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Frida Lannhard  2000    551  32.20  1:07.48  1:43.48    2:17.75   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hilma Ramdén  2000    538  31.86  1:07.17  1:43.69    2:18.86   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Signe Nordegren  2000    508  32.10  1:08.30  1:45.31    2:21.53   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Klara Eriksson  2000    486  31.97  1:09.01  1:47.30    2:23.61   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Emelie Rudert  1999    478  33.01  1:09.12  1:47.21    2:24.49   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linnea Fundberg  1999    468  32.19  1:09.09  1:48.07    2:25.44   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Tilda Eklund  2000    468  33.45  1:09.58  1:47.66    2:25.51   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
10  Amanda Hyllbrant  1999    461  33.08  1:10.27  1:49.10    2:26.25   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
11  Linnea Åkerman  1999    447  32.95  1:11.08  1:50.26    2:27.66   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
12  Nelly Åkerblom  2000    442  32.91  1:09.44  1:49.19    2:28.27   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
13  Alba Croneborg  2000    438  31.95  1:08.46  1:49.26    2:28.67   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
14  Agnes Humling  2000    436  34.01  1:11.80  1:51.84    2:28.99   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
15  Amanda Granlund  1999    434  33.56  1:12.35  1:51.24    2:29.18   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
16  Hanne Melin-Romstad  1999    432  33.87  1:10.86  1:50.25    2:29.40   
  Väsby Simsällskap                   
                     
17  Ronja Rantanen  1999    421  33.54  1:11.94  1:51.89    2:30.65   
  Falu Simsällskap                   
                     
18  Jenny Isakssen  2000    412  34.36  1:13.99  1:54.05    2:31.72   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
19  Emelie Blomberg  1999    412  34.69  1:13.92  1:52.54    2:31.80   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
20  Alva Klang  2000    411  33.80  1:12.55  1:52.70    2:31.84   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
21  Elin Jansmarker  1999    409  33.01  1:11.27  1:51.81    2:32.19   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
22  Rebecka Östh  1999    403  32.95  1:11.70  1:53.68    2:32.91   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
23  Josefin Zetterberg  2000    400  34.65  1:13.15  1:53.96    2:33.29   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
24  Maja Jansson  2000    395  34.60  1:13.87  1:54.12    2:33.86   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
25  Hanna Öberg  2000    393  35.56  1:15.67  1:55.87    2:34.20   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
26  Helena Westerlund  1999    391  35.41  1:15.12  1:55.45    2:34.44   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
27  Lovisa Sved  2000    378  33.15  1:12.74  1:54.25    2:36.20   
  Simklubben Ena                   
                     
28  Sanna Stenberg  1999    367  33.78  1:14.44  1:55.19    2:37.68   
  Piteå Sim                   
                     
29  Tina Huslid  2000    366  32.75  1:12.20  1:54.72    2:37.90   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
30  Linnéa Ärlegård  1999    353  35.61  1:15.79  1:57.89    2:39.79   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    619  29.76  1:02.28  1:37.42    2:12.50   
  Simklubben Ena                   
                     
Alida Ramdén  1997    619  31.26  1:05.02  1:38.95    2:12.53   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Lisa Eriksson  1998    592  30.17  1:04.19  1:39.32    2:14.49   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Elin Svärd  1998    556  31.16  1:06.09  1:42.13    2:17.34   
  Falu Simsällskap                   
                     
Erica Granesäter  1984    554  30.92  1:05.73  1:41.78    2:17.48   
  IF Åland                   
                     
Ebba Engström  1995    553  31.48  1:06.44  1:41.98    2:17.62   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Julia Nordlund  1998    547  31.04  1:06.31  1:42.94    2:18.13   
  Falu Simsällskap                   
                     
Karolina Näsén  1996    544  31.71  1:06.93  1:43.86    2:18.32   
  Simklubben Ägir                   
                     
Sandra Mattsson-Coll  1997    540  31.63  1:06.62  1:42.78    2:18.72   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
10  Sofia von Sydow  1997    519  31.63  1:06.90  1:44.14    2:20.55   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
11  Alexandra Engsoo  1998    515  31.67  1:06.82  1:44.04    2:20.94   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
12  Matilda Vestberg  1996    489  32.84  1:10.23  1:47.99    2:23.39   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
13  Sofia Ander  1998    487  32.21  1:08.46  1:46.63    2:23.51   
  Sala Simsällskap                   
                     
14  Lina Bergqvist  1998    483  32.70  1:09.47  1:46.66    2:23.91   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
15  Eveline Westberg  1997    478  32.67  1:09.11  1:46.51    2:24.48   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
16  Elin Sandberg  1997    477  33.68  1:11.07  1:48.20    2:24.59   
  Umeå Simsällskap                   
                     
17  Anna Hassler  1998    455  32.86  1:10.00  1:48.43    2:26.88   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
18  Mathilda Dahlin  1995    445  33.77  1:10.90  1:49.90    2:27.90   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
19  Sandra Lundqvist  1998    444  33.16  1:11.58  1:50.91    2:28.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
20  Sofia Björnfot  1998    421  33.97  1:11.93  1:51.37    2:30.74   
  Väsby Simsällskap                   
                     
21  Saga Söderberg  1997    409  34.45  1:13.18  1:53.27    2:32.20   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Linnea Sandberg  1996    407  34.17  1:12.32  1:53.06    2:32.38   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
23  Julia Norlin  1998    403  32.86  1:11.11  1:51.31    2:32.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Hanna Mattsson  1998    398  34.40  1:12.74  1:53.37    2:33.54   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
25  Ida Hofvander  1998    381  35.23  1:14.89  1:55.93    2:35.74   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
26  Marina Feria Söderholm  1998    357  36.22  1:16.29  1:58.64    2:39.21   
  Bålsta Simklubb                   
                     
27  Ida-Karin Fjällmyr  1995    348  32.39  1:12.59  1:56.53    2:40.47   
  Simklubben Ena                   
                     
28  Martina Dahlbom  1998    252  37.65  1:21.88  2:10.72    2:58.67   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
Alexandra Thungren  1997              DNS   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
August Mathisen  2001    372  38.69        1:21.28   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Elias Engström  2001    364  38.40        1:21.83   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Felix Balkerud  2001    355  39.19        1:22.52   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    311  39.56        1:26.25   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Marcus Ålenius  2001    303  41.13        1:27.02   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Arvid Heikinniemi  2001    249  42.29        1:32.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Joel Larsson  2001    229  44.66        1:35.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Felix Luthman  2004    202  48.57        1:39.61   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Eric Malmquist  2003    191  46.74        1:41.36   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
10  Jonatan Fischer  2001    189  49.75        1:41.76   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Gustav Walldén  2003    169  51.12        1:45.54   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Ludvig Mathisen  2003    167  48.27        1:46.01   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
13  Anton Appelqvist  2001    161  51.09        1:47.25   
  Wisby Simsällskap                   
                     
14  Linus Hallgren  2003    160  53.03        1:47.65   
  Umeå Simsällskap                   
                     
15  Daniel Engman  2001    157  50.37        1:48.17   
  Gimo Simsällskap                   
                     
16  Felix Stocker  2002    150  53.08        1:50.01   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
17  Jesper Granath  2002    131  53.70        1:54.90   
  Wisby Simsällskap                   
                     
18  Simon Granelli  2002    127  53.59        1:56.18   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Noel Wallin  2001    126  54.40        1:56.47   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Oliver Höglund  2003    120  56.30        1:58.22   
  Wisby Simsällskap                   
                     
21  Max Wallin  2001    100  59.90        2:05.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Anton Höglund  2004    65  1:05.85        2:24.95   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Gustav Holstensson-Blomberg  2002              DSQ   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Widholm  1999    511  34.92        1:13.10   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Eldin Kadic  1999    497  33.19        1:13.80   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Niklas Nyblom  1999    408  37.43        1:18.77   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Johan Björklund  1999    380  38.14        1:20.70   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    376  37.94        1:20.93   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Idesten  1999    371  37.79        1:21.29   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Jacob Rydelius  1999    369  38.87        1:21.46   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Max Sundberg-Sjölin  1999    344  38.74        1:23.37   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999    336  38.25        1:24.01   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Tor Nicolaisen  1999    321  39.98        1:25.34   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
11  Rasmus Bjuresten  1999    321  41.04        1:25.37   
  Wisby Simsällskap                   
                     
12  Eddie Eriksson  1999    305  41.25        1:26.84   
  IF Åland                   
                     
13  Niklas Steinholtz  2000    298  41.07        1:27.46   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
14  Philip Welin-Berger  1999    285  41.50        1:28.75   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
15  Oskar Strömbeck  1999    264  43.18        1:31.05   
  Wisby Simsällskap                   
                     
16  Roman Milkin  1999    251  42.83        1:32.66   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Daniel Thungren  1999    249  42.10        1:32.87   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
18  Adam Karlsson  2000    239  44.27        1:34.12   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
19  Thomas Parker  1999    235  42.79        1:34.61   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Isak Brundin  2000    210  44.46        1:38.21   
  Sala Simsällskap                   
                     
Bruno Martinsson  2000              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Theodor Hansson  1994    543  34.08        1:11.64   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
William Brand  1998    528  34.31        1:12.32   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ludwig Hareskog  1998    522  34.00        1:12.60   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Christofer Röbech  1994    492  33.44        1:14.05   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Niklas Block  1995    491  34.23        1:14.07   
  Simklubben Ägir                   
                     
Marcus Eriksson  1995    489  34.52        1:14.16   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Granelli  1995    477  33.44        1:14.80   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    458  34.81        1:15.81   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sean Johansson  1997    454  35.86        1:16.04   
  Simklubben Ena                   
                     
10  Andreas Westerlund  1996    441  36.06        1:16.78   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
11  Johannes Ålander  1995    409  34.87        1:18.73   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Filip Antlöv  1998    400  37.08        1:19.32   
  Falu Simsällskap                   
                     
13  Leo Renman  1997    395  36.95        1:19.63   
  IF Åland                   
                     
14  Jelle Kranenbarg  1996    367  38.58        1:21.63   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
15  Johan Pettersson  1994    364  37.29        1:21.84   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Anton Carlsson  1998    355  37.33        1:22.55   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
17  Roger Öncu  1997    334  39.27        1:24.22   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Wilma Persson  2001    496  35.54        1:13.39   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Emma Sundstrand  2001    448  36.64        1:15.92   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Tova Franzén  2001    392  38.64        1:19.37   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emelie Hellgren  2001    373  39.95        1:20.70   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Sofia Mannela  2001    369  38.04        1:21.00   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Anna Westborg  2002    353  40.21        1:22.18   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Ida Lindblom  2001    316  40.73        1:25.27   
  Sala Simsällskap                   
                     
Sandra Bergerstam  2001    313  42.37        1:25.52   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Tuva Orre Sandström  2001    310  41.97        1:25.81   
  Umeå Simsällskap                   
                     
10  Jeanna Wiell  2001    293  42.59        1:27.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Lotta Larsson Wermelin  2002    291  42.38        1:27.69   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
12  Ani Helin Öncu  2001    280  43.79        1:28.74   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Ella Pettersson  2001    265  44.08        1:30.43   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
14  Stina Byström  2002    264  44.40        1:30.57   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001    259  44.91        1:31.16   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
16  Olivia Weuro  2002    254  44.57        1:31.70   
  IF Åland                   
                     
17  Clara Florén  2002    252  43.97        1:31.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
18  Hannele Ålander  2001    232  45.49        1:34.53   
  Simklubben Ena                   
                     
19  Hedda Sköld  2002    232  45.06        1:34.57   
  Wisby Simsällskap                   
                     
20  Adelina Walldén  2002    231  44.82        1:34.72   
  Simklubben Ena                   
                     
21  Djamila Mamedova  2001    230  45.62        1:34.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Malla Myrelid  2002    221  47.67        1:36.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Geshin Zarei  2003    221  46.26        1:36.13   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Frida Florén  2004    219  46.60        1:36.35   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
25  Lisen Hill  2002    218  45.62        1:36.50   
  Simsällskapet Mora                   
                     
26  Lisa Diös  2002    217  48.38        1:36.60   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Emma Norin  2002    212  46.29        1:37.47   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Josephine Olsson  2001    210  48.28        1:37.71   
  Gimo Simsällskap                   
                     
29  Nellie Luthman  2002    210  46.51        1:37.77   
  Umeå Simsällskap                   
                     
30  Molly Eriksson  2001    208  45.89        1:37.97   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
31  Frida Kleringer  2001    206  48.51        1:38.28   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
32  Alba Giacomini  2001    203  47.62        1:38.77   
  Upsala Simsällskap                   
                     
33  Ólöf Bjarnadottir  2002    174  50.11        1:44.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
34  Cecilia Holm  2001    171  50.89        1:44.69   
  Gimo Simsällskap                   
                     
35  Clara Gudfastsson  2002    166  50.42        1:45.62   
  Upsala Simsällskap                   
                     
36  Livia Bjuresten  2001    135  56.32        1:53.06   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Bergkvist  2000    545  34.03        1:11.11   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Signe Nordegren  2000    518  35.18        1:12.35   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Johannalouise Eriksson  2000    508  35.24        1:12.80   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Kajsa Sparrman  1999    508  35.40        1:12.80   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    501  35.43        1:13.15   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Nelly Åkerblom  2000    482  36.35        1:14.11   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Maja Bollbring  1999    474  35.46        1:14.51   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Klara Eriksson  2000    474  35.89        1:14.54   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Saga Sandström  2000    473  36.16        1:14.57   
  Umeå Simsällskap                   
                     
10  Clara Wadsten  1999    472  35.52        1:14.60   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
11  Wilma Persson  1999    470  35.53        1:14.72   
  Simklubben Ägir                   
                     
12  Josefin Ossmyr  1999    460  36.41        1:15.29   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
13  Amanda Hyllbrant  1999    444  37.16        1:16.14   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
14  Alba Croneborg  2000    438  36.61        1:16.50   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
15  Tilda Eklund  2000    425  37.98        1:17.25   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
16  Ebba Bjurman  1999    421  37.66        1:17.54   
  Väsby Simsällskap                   
                     
17  Sara Olsson  1999    420  37.15        1:17.59   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
18  Frida Kimander  1999    394  38.25        1:19.25   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
19  Rebecka Östh  1999    393  38.07        1:19.29   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
20  Frida Björkman  1999    388  38.71        1:19.64   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
21  Linnea Åkerman  1999    387  39.46        1:19.71   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
22  Amanda Kullman  2000    374  39.11        1:20.60   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
23  Lovisa Sved  2000    368  39.20        1:21.06   
  Simklubben Ena                   
                     
24  Paula Oscarsson  1999    354  39.80        1:22.15   
  Simklubben Ägir                   
                     
25  Olivia Lindgren  1999    344  39.82        1:22.92   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
26  Tina Huslid  2000    343  40.17        1:22.97   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
27  Sara Tillenius  2000    336  41.03        1:23.53   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
28  Clara Eklund  2000    332  41.39        1:23.92   
  Bålsta Simklubb                   
                     
29  Katarina Lindoff  2000    319  41.98        1:24.99   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
30  Ronja Rantanen  1999    307  41.92        1:26.10   
  Falu Simsällskap                   
                     
31  Thea Danielsson  2000    283  42.70        1:28.46   
  Växjö Simsällskap                   
                     
32  Nelli Åkerman  2000    274  42.91        1:29.44   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
33  Tilde Forslund  2000    228  1:38.28        1:35.02   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Emma Reichhuber  2000              DNS   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marlene Pavlu Lewin  1997    697  31.72        1:05.54   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Paulina Björkbacka  1995    631  32.84        1:07.75   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Lisa Eriksson  1998    554  34.29        1:10.74   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Julia Nordlund  1998    529  34.46        1:11.85   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alexandra Engsoo  1998    524  34.59        1:12.06   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Klara Johansson  1997    518  34.74        1:12.33   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    498  36.18        1:13.28   
  Falu Simsällskap                   
                     
Amanda Kimander  1997    497  35.67        1:13.33   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Louise Halldén  1998    486  35.46        1:13.92   
  Väsby Simsällskap                   
                     
10  Moa Sundholm  1997    457  35.90        1:15.44   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Sofia von Sydow  1997    441  36.89        1:16.34   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
12  Amanda Lundin-Bornström  1998    423  37.60        1:17.42   
  Fagersta Simklubb                   
                     
13  Vanessa Nordling  1998    416  37.06        1:17.84   
  Väsby Simsällskap                   
                     
14  Rebecka Bankefors  1998    401  36.92        1:18.80   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Karolina Näsén  1996    392  37.89        1:19.37   
  Simklubben Ägir                   
                     
16  Ronja Nummelin  1998    380  38.81        1:20.24   
  IF Åland                   
                     
17  Wilma Blom  1998    366  38.94        1:21.20   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Hanna Mattsson  1998    327  40.14        1:24.32   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
19  Amanda Fors  1998    310  40.24        1:25.83   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
20  Ida Hofvander  1998    308  42.58        1:26.00   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
21  Elin Österberg  1997    305  42.01        1:26.27   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
22  Cecilia Borg-Pettersson  1996    283  40.51        1:28.44   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
23  Fanny Lindblom  1997    272  43.84        1:29.60   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
24  Sofia Karlsson  1997    263  44.47        1:30.69   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
25  Mikaela Söderberg  1996    262  44.07        1:30.82   
  IF Åland                   
                     
26  Marina Feria Söderholm  1998    255  44.18        1:31.63   
  Bålsta Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Nordgren  2001    433  30.36        1:01.96   
  Sala Simsällskap                   
                     
David Erovic  2001    384  31.01        1:04.49   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Love Starrin  2001    382  31.49        1:04.60   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Elias Engström  2001    342  31.61        1:07.03   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Viktor Näslund  2001    335  31.60        1:07.53   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Johan Ljunggren  2001    301  33.77        1:09.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
August Mathisen  2001    294  34.28        1:10.47   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Johan Ekengren  2001    280  34.88        1:11.63   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Filip Borgström  2001    277  33.39        1:11.89   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
10  Felix Balkerud  2001    266  34.47        1:12.86   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
11  Mikael Söderberg  2003    253  35.02        1:14.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Philip Rosvall  2001    253  34.92        1:14.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Elias Persson  2002    252  36.29        1:14.23   
  Simsällskapet Mora                   
                     
14  Robin Björklund  2002    236  34.92        1:15.88   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
15  Hugo Sörby  2001    232  35.97        1:16.24   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Arvid Heikinniemi  2001    231  34.82        1:16.44   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
17  Anton Appelqvist  2001    220  37.80        1:17.61   
  Wisby Simsällskap                   
                     
18  Edwin Nystrand  2002    214  37.59        1:18.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Felix Stocker  2002    208  38.87        1:19.10   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
20  Jesper Granath  2002    207  38.19        1:19.29   
  Wisby Simsällskap                   
                     
21  Eric Malmquist  2003    206  38.30        1:19.41   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
22  Gustav Walldén  2003    200  39.30        1:20.21   
  Simklubben Ena                   
                     
23  Joel Nordström  2001    183  38.54        1:22.57   
  Gimo Simsällskap                   
                     
24  Jonatan Fischer  2001    179  38.18        1:23.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Axel Wohlin  2001    172  42.30        1:24.31   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Daniel Engman  2001    169  38.75        1:24.70   
  Gimo Simsällskap                   
                     
27  Ludvig Mathisen  2003    166  40.33        1:25.28   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
28  Jakob Hanson  2002    162  39.79        1:25.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
29  Linus Hallgren  2003    151  42.17        1:27.99   
  Umeå Simsällskap                   
                     
30  Felix Luthman  2004    149  42.64        1:28.33   
  Umeå Simsällskap                   
                     
31  Lyon Gorantsyan  2001    142  41.69        1:29.82   
  Upsala Simsällskap                   
                     
32  Loke Rönnholm  2001    139  42.01        1:30.38   
  Sala Simsällskap                   
                     
33  Noel Wallin  2001    124  44.64        1:34.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
34  Gustav Holstensson-Blomberg  2002    115  46.28        1:36.30   
  Wisby Simsällskap                   
                     
35  Oliver Höglund  2003    115  44.07        1:36.37   
  Wisby Simsällskap                   
                     
36  Max Wallin  2001    108  47.82        1:38.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
37  Anton Höglund  2004    53  57.40        2:04.52   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Brandt  1999    630  26.27        54.71   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sebastian Pantzar  1999    611  26.56        55.26   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Petter Norén Vosfeldt  1999    524  28.35        58.15   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
Björn Seeliger  2000    504  28.25        58.94   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Andre Filipsson  1999    495  28.07        59.30   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Jonathan Mastrangeli  1999    467  28.27        1:00.44   
  Simklubben Ena                   
                     
Henrik Bransell  1999    460  28.72        1:00.75   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    456  29.06        1:00.94   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Christopher Andrén  2000    440  29.04        1:01.64   
  Simklubben Ägir                   
                     
10  Dennis Tillquist  1999    434  29.66        1:01.93   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
11  Jakob Idesten  1999    432  29.86        1:02.05   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
12  Erik Forsström  1999    421  30.21        1:02.56   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
13  Jonas Fellman  1999    419  28.90        1:02.64   
  IF Åland                   
                     
14  David Hambraeus  1999    419  30.37        1:02.65   
  Falu Simsällskap                   
                     
15  Tor Nicolaisen  1999    404  30.21        1:03.42   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
16  Pontus Pettersson  2000    394  30.60        1:03.96   
  Simklubben Ägir                   
                     
17  Jacob Pedersen  2000    391  30.60        1:04.13   
  Simklubben Ena                   
                     
18  Daniel Redelius  2000    387  30.94        1:04.35   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
19  Anton Widholm  1999    385  30.66        1:04.46   
  Väsby Simsällskap                   
                     
20  Samir Noory  1999    378  30.57        1:04.84   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
21  Oskar Menkhaus  1999    373  31.58        1:05.16   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Rasmus Bjuresten  1999    371  31.54        1:05.23   
  Wisby Simsällskap                   
                     
23  Lukas Hill  1999    370  30.17        1:05.34   
  Simsällskapet Mora                   
                     
23  Oscar Norman  1999    370  31.26        1:05.34   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
25  Jacob Rydelius  1999    359  31.40        1:05.97   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
26  Erik Krysén  2000    357  31.09        1:06.10   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
27  Rasmus Ulin  2000    355  32.19        1:06.24   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
28  Eddie Eriksson  1999    350  32.38        1:06.56   
  IF Åland                   
                     
29  Carl Bidebo  2000    345  32.15        1:06.88   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
30  Niklas Steinholtz  2000    338  32.81        1:07.32   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
31  Jakob Gustafsson  1999    332  32.35        1:07.69   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
32  Isak Brundin  2000    326  32.59        1:08.09   
  Sala Simsällskap                   
                     
33  Daniel Thungren  1999    317  30.91        1:08.77   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
34  Philip Welin-Berger  1999    310  32.83        1:09.25   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
35  Oskar Strömbeck  1999    303  33.23        1:09.80   
  Wisby Simsällskap                   
                     
36  Bruno Martinsson  2000    296  34.20        1:10.32   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
37  Viktor Syrén  2000    280  33.75        1:11.62   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Kian Moradi  1999              DNS   
  Väsby Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Michail Papantoniou  1997    652  25.91        54.08   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Adam Ackerstierna  1995    649  26.19        54.18   
  Simklubben Ena                   
                     
Simon Skoglund  1991    626  26.19        54.83   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Joel Westerlind  1996    609  27.10        55.33   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
Edmon Torosyan  1997    589  26.40        55.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alexander Kesenci  1995    561  26.85        56.86   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alexander Kotevski  1994    553  26.84        57.14   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Rasmus Rantanen  1997    550  27.51        57.25   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Brorsson  1996    543  27.34        57.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Axel Ydenius  1997    542  27.39        57.53   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
11  Erik Björklund  1998    525  27.49        58.14   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
12  Johan Norlin  1997    520  27.91        58.33   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
13  Christopher Johnsson  1998    514  28.26        58.55   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
14  William Brand  1998    504  28.60        58.92   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
15  Erik Skogfors  1996    501  28.29        59.06   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
16  Alfred Lindén  1997    500  27.99        59.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
17  John Bankefors  1996    491  28.64        59.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Olle Österman  1998    483  28.65        59.78   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
19  Tim Filipsson  1996    480  28.53        59.90   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
20  Jesper Falk  1994    478  28.71        59.99   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
21  Johannes Ålander  1995    475  28.20        1:00.09   
  Simklubben Ena                   
                     
22  Adrian Panahi  1998    475  29.27        1:00.11   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
23  Johan Strandberg  1997    467  28.33        1:00.43   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
24  Gustav Thuresson  1997    442  28.38        1:01.58   
  Wisby Simsällskap                   
                     
25  Pontus Lindh  1996    439  29.19        1:01.72   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
26  Samuel Hillman  1997    424  29.23        1:02.42   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
27  Jelle Kranenbarg  1996    412  29.89        1:03.03   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
28  Daniel Swahn  1995    402  30.13        1:03.54   
  Väsby Simsällskap                   
                     
29  Marko Biscevic  1998    398  29.95        1:03.72   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
30  Anton Carlsson  1998    387  30.00        1:04.32   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
31  Stefan Biscevic  1998    375  30.68        1:05.05   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
32  Henrik Postlind  1998    368  31.16        1:05.46   
  Väsby Simsällskap                   
                     
33  Fredrik Ekesten  1995    268  35.42        1:12.67   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Malin Eklund  2001    439          38.76   
  Köpings Simsällskap                   
Tove Wikström  2001    398          40.06   
  Härnösands Simsällskap                   
Tuva Balkerud  2001    390          40.33   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Ani Helin Öncu  2001    382          40.62   
  Upsala Simsällskap                   
Sofie Tolf  2002    381          40.63   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Adelina Walldén  2002    361          41.37   
  Simklubben Ena                   
Tuva Sandström  2001    350          41.80   
  Umeå Simsällskap                   
Ella Pettersson  2001    295          44.25   
  Härnösands Simsällskap                   
Tuva Orre Sandström  2001    293          44.38   
  Umeå Simsällskap                   
10  Victoria Cantar  2002    282          44.93   
  Upsala Simsällskap                   
11  Josephine Olsson  2001    273          45.40   
  Gimo Simsällskap                   
12  Olivia Ahlm  2001    273          45.42   
  Umeå Simsällskap                   
13  Alba Giacomini  2001    269          45.65   
  Upsala Simsällskap                   
14  Nellie Luthman  2002    265          45.89   
  Umeå Simsällskap                   
15  Sandra Bergerstam  2001    264          45.93   
  Bålsta Simklubb                   
16  Hedda Sköld  2002    252          46.63   
  Wisby Simsällskap                   
17  Nora Hägglund  2001    252          46.66   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
18  Ella Bredenberg  2001    248          46.88   
  Upsala Simsällskap                   
19  Matilda Bohman  2002    245          47.07   
  Upsala Simsällskap                   
20  Amanda Sundqvist  2002    239          47.48   
  Upsala Simsällskap                   
21  Tilda Granlund  2001    236          47.70   
  Strängnäs Simklubb                   
22  Erika Strömbeck  2002    235          47.74   
  Wisby Simsällskap                   
23  Stina Byström  2002    228          48.22   
  Upsala Simsällskap                   
24  Lisen Hill  2002    226          48.36   
  Simsällskapet Mora                   
25  Hanna Moberg  2001    226          48.37   
  Gimo Simsällskap                   
26  Clara Gudfastsson  2002    195          50.78   
  Upsala Simsällskap                   
27  Ellen Melin  2002    194          50.91   
  IF Åland                   
28  Livia Bjuresten  2001    188          51.40   
  Wisby Simsällskap                   
29  Ive Fröman  2003    184          51.74   
  Upsala Simsällskap                   
30  Molly Eriksson  2001    174          52.78   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
31  Frida Kleringer  2001    172          52.94   
  Oxelösunds Simsällskap                   
32  Stella Donning  2002    171          53.01   
  IF Åland                   
33  Cecilia Holm  2001    163          53.88   
  Gimo Simsällskap                   
34  Frida Florén  2004    155          54.79   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
34  Malla Myrelid  2002    155          54.79   
  Upsala Simsällskap                   
36  Lisa Diös  2002    155          54.85   
  Upsala Simsällskap                   
37  Kajsa Franzén  2004    152          55.16   
  Upsala Simsällskap                   
Elika Irajpour  2001              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
Elice Eriksson  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Norin  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sarah Wallin  2000    574          35.47   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999    541          36.16   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Öberg  2000    520          36.64   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Adina Nyström  1999    505          37.01   
  Strängnäs Simklubb                   
Hanna Tinnerholm  1999    502          37.09   
  Falu Simsällskap                   
Solène Arnou  2000    426          39.15   
  Södertälje Simsällskap                   
Agnes Humling  2000    420          39.36   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Astrid Albertsson  2000    419          39.37   
  Väsby Simsällskap                   
Ella Byström  1999    415          39.51   
  Upsala Simsällskap                   
10  Clara Wadsten  1999    399          40.02   
  Södertälje Simsällskap                   
11  Jenny Ek  1999    398          40.05   
  IF Åland                   
12  Sanna Stenberg  1999    390          40.33   
  Piteå Sim                   
13  Clara Hedman  1999    388          40.41   
  Umeå Simsällskap                   
14  Saga Sandström  2000    386          40.47   
  Umeå Simsällskap                   
15  Hanna Tynelius  1999    383          40.56   
  Upsala Simsällskap                   
16  Tilda Eklund  2000    375          40.85   
  Skuru Idrottsklubb                   
17  Hilma Ramdén  2000    375          40.87   
  Södertälje Simsällskap                   
18  Amanda Granlund  1999    371          41.02   
  Strängnäs Simklubb                   
19  Alva Klang  2000    362          41.36   
  Bollnäs Simsällskap                   
20  Signe Nordegren  2000    358          41.49   
  Skuru Idrottsklubb                   
21  Hanne Melin-Romstad  1999    349          41.86   
  Väsby Simsällskap                   
22  Henrietta Mossop  2000    344          42.04   
  Skuru Idrottsklubb                   
23  Helena Westerlund  1999    341          42.16   
  Strängnäs Simklubb                   
24  Frida Björkman  1999    338          42.29   
  Tyresö Simsällskap                   
25  Frida Kimander  1999    315          43.31   
  Skuru Idrottsklubb                   
26  Josefin Zetterberg  2000    308          43.62   
  Eskilstuna Simklubb                   
27  Linnea Åkerman  1999    299          44.04   
  Strängnäs Simklubb                   
28  Ella Gunnarsson  2000    273          45.41   
  Falu Simsällskap                   
29  Olivia Lindgren  1999    271          45.50   
  Sundsvalls Simsällskap                   
30  Amanda Malmsten  2000    268          45.71   
  Norrtälje Simklubb                   
31  Tilde Forslund  2000    265          45.87   
  Njurunda Simsällskap                   
32  Nelli Åkerman  2000    247          46.94   
  Bollnäs Simsällskap                   
33  Clara Eklund  2000    223          48.59   
  Bålsta Simklubb                   
Anna Häll  1999              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ulrica Sandgren  1994    710          33.04   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Amanda Rosberg  1992    656          33.92   
  Borlänge Simsällskap                   
Erica Christensen  1997    644          34.13   
  Södertälje Simsällskap                   
Jennie Sveronius  1994    566          35.63   
  Bollnäs Simsällskap                   
Rebecka Gustafsson  1998    550          35.97   
  Simklubben Ena                   
Emma Wahlund  1998    511          36.86   
  Väsby Simsällskap                   
Cassandra Magnusson  1997    499          37.15   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Angelica Damberg  1996    499          37.16   
  Upsala Simsällskap                   
Vanessa Nordling  1998    495          37.26   
  Väsby Simsällskap                   
10  Hanna Ekengren  1998    471          37.87   
  Sundsvalls Simsällskap                   
11  Julia Thurin  1996    454          38.33   
  IF Åland                   
12  My Lemnert  1996    454          38.35   
  Njurunda Simsällskap                   
13  Julia Norlin  1998    446          38.56   
  Upsala Simsällskap                   
14  Sofia Ander  1998    443          38.66   
  Sala Simsällskap                   
15  Linnéa Palmqvist  1998    411          39.63   
  Sala Simsällskap                   
16  Ellinor Grele  1998    407          39.75   
  Upsala Simsällskap                   
17  Hanna Karlsson  1995    394          40.20   
  Strängnäs Simklubb                   
18  Janina Myllykoski  1995    383          40.57   
  IF Åland                   
19  Ida-Karin Fjällmyr  1995    373          40.94   
  Simklubben Ena                   
20  Astrid Blomqvist  1996    368          41.11   
  Upsala Simsällskap                   
21  Amanda Lundin-Bornström  1998    360          41.44   
  Fagersta Simklubb                   
22  Ella Hursti  1998    358          41.51   
  Upsala Simsällskap                   
23  Felicia Forslund  1997    357          41.52   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
24  Klara Johansson  1997    356          41.58   
  Borlänge Simsällskap                   
25  Fanny Lindblom  1997    316          43.26   
  Härnösands Simsällskap                   
26  Alexandra Thungren  1997    315          43.30   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
27  Sofia Karlsson  1997    299          44.05   
  Norrtälje Simklubb                   
28  Ida Jansson  1995    295          44.27   
  IF Åland                   
29  Marina Feria Söderholm  1998    289          44.57   
  Bålsta Simklubb                   
30  Amanda Fors  1998    267          45.77   
  Strängnäs Simklubb                   
31  Elin Österberg  1997    261          46.11   
  Skuru Idrottsklubb                   
32  Martina Dahlbom  1998    239          47.47   
  Härnösands Simsällskap                   
33  Mikaela Söderberg  1996    178          52.38   
  IF Åland                   
Emelie Hansson  1997              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Love Starrin  2001    353  35.07  1:15.39  2:03.12    2:41.28   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
August Mathisen  2001    309  38.31  1:27.51  2:11.23    2:48.51   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Elias Nordgren  2001    300  35.81  1:19.68  2:12.18    2:50.19   
  Sala Simsällskap                   
                     
Philip Rosvall  2001    250  39.06  1:25.65  2:18.96    3:00.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Robin Björklund  2002    248  1:24.70  2:18.88  3:01.25    3:01.25   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Marcus Ålenius  2001    243  40.50  1:31.50  2:19.99    3:02.65   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Mikael Söderberg  2003    224  42.33  1:33.42  2:27.09    3:07.65   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Hugo Sörby  2001    221  40.72  1:31.43  2:28.22    3:08.38   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Eric Malmquist  2003    200  42.16  1:35.42  2:31.30    3:14.93   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
10  Edwin Nystrand  2002    198  45.74  1:34.95  2:34.79    3:15.44   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Anton Appelqvist  2001    195  46.86  1:36.17  2:34.97    3:16.54   
  Wisby Simsällskap                   
                     
12  Felix Luthman  2004    159  49.85  1:47.02  2:43.99    3:30.25   
  Umeå Simsällskap                   
                     
13  Ludvig Mathisen  2003    141  42.56  1:47.80  2:50.30    3:38.53   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
14  Axel Wohlin  2001    117  57.06  1:55.75  3:05.03    3:52.82   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Johan Ljunggren  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonathan Mastrangeli  1999    436  31.20  1:09.11  1:55.17    2:30.29   
  Simklubben Ena                   
                     
Niklas Nyblom  1999    431  30.92  1:10.17  1:54.78    2:30.90   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Eldin Kadic  1999    430  32.11  1:12.94  1:54.88    2:30.93   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Max Sundberg-Sjölin  1999    417  32.09  1:11.42  1:58.31    2:32.56   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Johan Björklund  1999    417  33.14  1:13.79  1:57.32    2:32.58   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Erik Forsström  1999    410  34.94  1:12.02  1:58.29    2:33.38   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Andre Filipsson  1999    403  31.70  1:10.26  1:56.60    2:34.25   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Edvin Persson  1999    390  30.45  1:15.78  2:01.53    2:36.01   
  Simsällskapet Mora                   
                     
David Hambraeus  1999    378  33.72  1:15.45  2:02.00    2:37.61   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Jacob Pedersen  2000    361  33.70  1:14.49  2:04.81    2:40.02   
  Simklubben Ena                   
                     
11  Pontus Pettersson  2000    355  32.91  1:14.25  2:02.82    2:40.98   
  Simklubben Ägir                   
                     
12  Oskar Menkhaus  1999    341  35.62  1:17.92  2:06.08    2:43.04   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Rasmus Ulin  2000    303  34.86  1:21.93  2:12.01    2:49.64   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
14  Oskar Strömbeck  1999    291  35.79  1:23.54  2:13.45    2:51.84   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Daniel Redelius  2000              DNF   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
William Lulek  1998    609  28.72  1:04.19  1:42.75    2:14.48   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Joel Westerlind  1996    577  30.79  1:06.15  1:45.96    2:16.86   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
Theodor Hansson  1994    559  29.43  1:06.59  1:46.67    2:18.32   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Adam Ackerstierna  1995    555  29.04  1:05.15  1:46.35    2:18.70   
  Simklubben Ena                   
                     
Sean Johansson  1997    514  30.88  1:06.43  1:49.62    2:22.24   
  Simklubben Ena                   
                     
Karl Lindoff  1998    510  29.20  1:05.14  1:49.45    2:22.62   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Pierre Zarebski  1992    503  29.69  1:06.52  1:48.45    2:23.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Petter Cyrén  1996    500  29.37  1:08.02  1:49.99    2:23.61   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Axel Bååthe  1997    497  28.99  1:07.69  1:52.30    2:23.91   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
10  Axel Brorsson  1996    487  29.58  1:06.56  1:50.24    2:24.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Emil Dahlberg  1997    471  30.46  1:09.23  1:52.88    2:26.44   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
12  Tim Filipsson  1996    454  29.97  1:09.46  1:53.37    2:28.26   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
13  Marcus Eriksson  1995    447  30.26  1:11.31  1:53.85    2:29.01   
  Falu Simsällskap                   
                     
14  Erik Björklund  1998    433  30.58  1:10.73  1:56.39    2:30.63   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
15  Filip Antlöv  1998    426  31.04  1:11.21  1:55.58    2:31.50   
  Falu Simsällskap                   
                     
16  Andreas Westerlund  1996    388  31.74  1:18.01  2:01.56    2:36.24   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
17  Samuel Hillman  1997    384  31.61  1:14.51  2:00.26    2:36.75   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
18  Leo Renman  1997    371  31.56  1:13.32  2:00.31    2:38.60   
  IF Åland                   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tova Franzén  2001    315  38.46  1:23.37  2:11.69    2:59.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elina Carlsson  2001    309  37.65  1:22.58  2:11.14    3:00.09   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Hedda Ferm  2002    170  46.92  1:41.29  3:39.69    3:39.69   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Hannele Ålander  2001    141  46.09  1:46.04  2:51.45    3:53.75   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Eriksson  1999    551  31.95  1:09.77  1:49.57    2:28.50   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Emelie Blomberg  1999    358  38.21  1:21.16  2:06.03    2:51.42   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Jenny Isakssen  2000    298  38.40  1:24.97  2:14.85    3:02.26   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Fanny Ek  1999    292  38.67  1:25.76  2:14.87    3:03.56   
  IF Åland                   
                     
Julia Danielsson  2000    276  37.64  1:23.48  2:13.64    3:06.97   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Linnéa Ärlegård  1999    247  38.05  1:24.96  2:19.79    3:13.98   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Granesäter  1984    541  32.46  1:10.17  1:49.36    2:29.45   
  IF Åland                   
                     
Josefin Lantz  1996    502  33.39  1:11.52  1:52.01    2:33.17   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Louise Halldén  1998    465  34.28  1:13.48  1:54.80    2:37.22   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Julia Thurin  1996    460  34.03  1:12.82  1:54.16    2:37.69   
  IF Åland                   
                     
Sandra Lundqvist  1998    373  34.80  1:17.08  2:02.50    2:49.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
Nelly Neuman  1996              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 8, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herr Lag 1    534          8:35.76   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erik Brandt  1999      59.74  2:03.50      2:03.50   
  Adrian Panahi  1998      1:03.01  2:12.99      4:16.49   
  Axel Ydenius  1997      59.54  2:07.98      6:24.47   
  Rasmus Rantanen  1997      1:02.83  2:11.29      8:35.76   
                     
SK Ena Herrar  1995    518          8:41.12   
  Simklubben Ena                   
  Sean Johansson  1997      1:04.36  2:13.04      2:13.04   
  Adam Ackerstierna  1995      56.24  1:58.83      4:11.87   
  Jonathan Mastrangeli  1999      1:02.66  2:12.05      6:23.92   
  Johannes Ålander  1995      1:01.51  2:17.20      8:41.12   
                     
Esk Herrar Lag 1  1990    515          8:41.97   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Alexander Kotevski  1994      1:03.22  2:13.54      2:13.54   
  Erik Skogfors  1996      1:01.13  2:07.90      4:21.44   
  Simon Skoglund  1991      1:01.83  2:09.43      6:30.87   
  Axel Brorsson  1996      1:02.87  2:11.10      8:41.97   
                     
Skuru Ik Herrar  1990    509          8:44.15   
  Skuru Idrottsklubb                   
  Andre Filipsson  1999      1:06.80  2:19.17      2:19.17   
  Christopher Johnsson  1998      1:03.09  2:12.17      4:31.34   
  Axel Bååthe  1997      1:01.65  2:11.80      6:43.14   
  William Lulek  1998      58.48  2:01.01      8:44.15   
                     
Härnösand Herrar [1996]  1996    507          8:44.79   
  Härnösands Simsällskap                   
  Petter Norén Vosfeldt  1999      1:03.07  2:07.66      2:07.66   
  Jelle Kranenbarg  1996      1:06.45  2:49.88      4:57.54   
  Pontus Lindh  1996      1:47.72  2:45.95      7:43.49   
  Joel Westerlind  1996      1:01.30  1:01.30      8:44.79   
                     
Esk Herrar Lag 2  1995    468          8:58.77   
  Eskilstuna Simklubb                   
  William Brand  1998      1:02.01  2:09.52      2:09.52   
  Eldin Kadic  1999      1:04.59  2:16.00      4:25.52   
  Karl Lindoff  1998      1:02.11  2:11.86      6:37.38   
  Marko Biscevic  1998      1:05.22  2:21.39      8:58.77   
                     
Sundsvalls SS Herrar Lag 1    441          9:09.49   
  Sundsvalls Simsällskap                   
  Johan Norlin  1997      1:37.13  2:39.15      2:39.15   
  Johan Strandberg  1997      1:10.02  2:14.24      4:53.39   
  Emil Dahlberg  1997      1:10.02  2:17.34      7:10.73   
  Bruno Martinsson  2000      1:58.76  1:58.76      9:09.49   
                     
Upsala S Lag 1 [1997]  1997    422          9:17.75   
  Upsala Simsällskap                   
  Edmon Torosyan  1997      1:03.84  2:16.34      2:16.34   
  John Bankefors  1996      1:03.94  2:15.96      4:32.30   
  Oskar Menkhaus  1999      1:07.31  2:22.38      6:54.68   
  Roger Öncu  1997      1:07.25  2:23.07      9:17.75   
                     
Njurunda Herrar [1998]  1998    422          9:17.82   
  Njurunda Simsällskap                   
  Emil Borgström  1997      1:07.04  2:21.02      2:21.02   
  Johan Björklund  1999      1:06.36  2:14.97      4:35.99   
  Erik Björklund  1998      1:03.16  2:12.00      6:47.99   
  Rasmus Ulin  2000      1:12.44  2:29.83      9:17.82   
                     
10  Sundsvalls SS Herrar Lag 2    397          9:29.40   
  Sundsvalls Simsällskap                   
  Viktor Näslund  2001      1:08.21  2:20.30      2:20.30   
  Tor Nicolaisen  1999      1:06.85  2:17.86      4:38.16   
  Love Starrin  2001      1:08.30  2:19.27      6:57.43   
  Johan Ekengren  2001      1:13.00  2:31.97      9:29.40   
                     
11  Tyresö SS Herr Lag 1    384          9:35.59   
  Tyresö Simsällskap                   
  Sebastian Pantzar  1999      1:03.99  2:12.63      2:12.63   
  Daniel Redelius  2000      1:09.46  2:26.11      4:38.74   
  Oscar Norman  1999      1:10.44  2:28.28      7:07.02   
  Niklas Steinholtz  2000      1:12.20  2:28.57      9:35.59   
                     
12  IF Åland Herrar    376          9:39.87   
  IF Åland                   
  Frans Manelius  1995      1:03.45  2:16.69      2:16.69   
  Jonas Fellman  1999      1:09.45  2:26.06      4:42.75   
  Leo Renman  1997      1:07.02  2:20.12      7:02.87   
  Eddie Eriksson  1999      1:15.41  2:37.00      9:39.87   
                     
13  Esk Herrar Lag 3  1998    375          9:40.30   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Stefan Biscevic  1998      1:07.50  2:24.72      2:24.72   
  Christofer Röbech  1994      1:01.81  2:11.24      4:35.96   
  Viktor Syrén  2000      1:14.09  2:34.62      7:10.58   
  Carl Bidebo  2000      1:12.04  2:29.72      9:40.30   
                     
Väsby SS Herrar Lag 1  1998              DNS   
  Väsby Simsällskap                   
  Niklas Nyblom  1999                 
  Anton Widholm  1999                 
  Kian Moradi  1999                 
  Max Sundberg-Sjölin  1999              DNS   
                     
Södertälje Herr Lag 2              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Dam Lag 1    605          4:10.20   
  Södertälje Simsällskap                   
  Hilma Ramdén  2000      30.22  1:02.11      1:02.11   
  Alida Ramdén  1997      28.27  59.37      2:01.48   
  Erica Christensen  1997      30.34  1:05.08      3:06.56   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      30.31  1:03.64      4:10.20   
                     
Skuru Ik Damer 1    589          4:12.54   
  Skuru Idrottsklubb                   
  Amanda Kimander  1997      31.27  1:04.53      1:04.53   
  Alexandra Engsoo  1998      30.13  1:03.95      2:08.48   
  Sofia von Sydow  1997      30.82  1:05.03      3:13.51   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      28.31  59.03      4:12.54   
                     
Eskilstuna SK Damer Lag 1  1996    586          4:12.98   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Ebba Engström  1995      30.06  1:01.90      1:01.90   
  Moa Sundholm  1997      29.71  1:02.56      2:04.46   
  Linnea Fundberg  1999      29.83  1:02.56      3:07.02   
  Nelly Neuman  1996      30.82  1:05.96      4:12.98   
                     
Strängnäs Pink Lady  1998    581          4:13.67   
  Strängnäs Simklubb                   
  Emma Bergkvist  2000      30.77  1:03.75      1:03.75   
  Lisa Eriksson  1998      29.42  1:01.15      2:04.90   
  Anna Eriksson  1999      30.03  1:03.26      3:08.16   
  Amanda Hyllbrant  1999      31.45  1:05.51      4:13.67   
                     
Sundsvalls SS Damer Lag 2    561          4:16.66   
  Sundsvalls Simsällskap                   
  Frida Hedlund  1999      29.53  1:01.34      1:01.34   
  Wilma Persson  2001      30.93  1:04.11      2:05.45   
  Maja Bollbring  1999      30.37  1:03.94      3:09.39   
  Hanna Öberg  2000      32.55  1:07.27      4:16.66   
                     
Sundsvalls SS Damer Lag 1    560          4:16.75   
  Sundsvalls Simsällskap                   
  Matilda Vestberg  1996      30.73  1:05.28      1:05.28   
  Ulrica Sandgren  1994      29.88  1:02.32      2:07.60   
  Lina Bergqvist  1998      30.12  1:03.10      3:10.70   
  Eveline Westberg  1997      31.06  1:06.05      4:16.75   
                     
Skuru Ik Damer 2    522          4:22.88   
  Skuru Idrottsklubb                   
  Signe Nordegren  2000      30.77  1:04.22      1:04.22   
  Nelly Åkerblom  2000      31.40  1:06.58      2:10.80   
  Tilda Eklund  2000      31.91  1:06.77      3:17.57   
  Alba Croneborg  2000      30.58  1:05.31      4:22.88   
                     
Södertälje Dam Lag 2    514          4:24.17   
  Södertälje Simsällskap                   
  Tina Huslid  2000      30.47  1:04.93      1:04.93   
  Clara Wadsten  1999      31.24  1:05.33      2:10.26   
  Emma Sundstrand  2001      30.80  1:05.05      3:15.31   
  Elin Jansmarker  1999      31.54  1:08.86      4:24.17   
                     
IF Åland Damer    514          4:24.30   
  IF Åland                   
  Janina Myllykoski  1995      31.87  1:06.73      1:06.73   
  Ida Jansson  1995      34.15  1:11.92      2:18.65   
  Julia Thurin  1996      29.61  1:02.22      3:20.87   
  Erica Granesäter  1984      30.24  1:03.43      4:24.30   
                     
10  Falu Simsällskap Lag 1  1998    512          4:24.63   
  Falu Simsällskap                   
  Elin Svärd  1998      30.66  1:03.49      1:03.49   
  Julia Nordlund  1998      29.93  1:03.46      2:06.95   
  Hanna Tinnerholm  1999      33.42  1:10.79      3:17.74   
  Sandra Lundqvist  1998      32.25  1:06.89      4:24.63   
                     
11  Harnäs Sku Damer    501          4:26.40   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
  Sarah Wallin  2000      32.68  1:09.60      1:09.60   
  Louise Zettergren  1997      31.58  1:06.81      2:16.41   
  Paulina Björkbacka  1995      29.50  1:02.06      3:18.47   
  Emelie Hansson  1997      32.24  1:07.93      4:26.40   
                     
12  Tyresö SS Damer Lag 1    496          4:27.38   
  Tyresö Simsällskap                   
  Josefin Ossmyr  1999      30.77  1:03.60      1:03.60   
  Frida Björkman  1999      32.48  1:09.01      2:12.61   
  Sara Olsson  1999      30.84  1:06.78      3:19.39   
  Sofia Nyberg Starck  1997      31.87  1:07.99      4:27.38   
                     
13  Väsby SS Damer Lag 1  1997    471          4:32.05   
  Väsby Simsällskap                   
  Kajsa Sparrman  1999      31.46  1:05.02      1:05.02   
  Hanne Melin-Romstad  1999      31.86  1:06.39      2:11.41   
  Astrid Albertsson  2000      33.49  1:11.70      3:23.11   
  Ebba Bjurman  1999      32.56  1:08.94      4:32.05   
                     
14  SK Ägir Damer    461          4:34.04   
  Simklubben Ägir                   
  Paula Oscarsson  1999      31.22  1:05.06      1:05.06   
  Karolina Näsén  1996      30.72  1:04.99      2:10.05   
  Wilma Persson  1999      37.39  1:19.66      3:29.71   
  Josefin Wede  1987      29.99  1:04.33      4:34.04   
                     
15  Upsala S Dam Lag 1  1998    445          4:37.20   
  Upsala Simsällskap                   
  Tova Franzén  2001      33.86  1:11.30      1:11.30   
  Saga Söderberg  1997      32.09  1:07.61      2:18.91   
  Rebecka Bankefors  1998      32.72  1:09.42      3:28.33   
  Julia Norlin  1998      32.13  1:08.87      4:37.20   
                     
16  Sundsvalls SS Damer Lag 3    445          4:37.30   
  Sundsvalls Simsällskap                   
  Hanna Mattsson  1998      32.65  1:07.70      1:07.70   
  Sofia Mannela  2001      33.14  1:09.69      2:17.39   
  Tuva Balkerud  2001      32.70  1:09.38      3:26.77   
  Hanna Ekengren  1998      34.04  1:10.53      4:37.30   
                     
17  SK Ena Damer  1995    439          4:38.44   
  Simklubben Ena                   
  Rebecka Gustafsson  1998      28.65  1:00.13      1:00.13   
  Ida-Karin Fjällmyr  1995      32.52  1:12.25      2:12.38   
  Lovisa Sved  2000      32.69  1:10.82      3:23.20   
  Hannele Ålander  2001      36.23  1:15.24      4:38.44   
                     
18  Skuru Ik Damer 3    438          4:38.58   
  Skuru Idrottsklubb                   
  Frida Kimander  1999      32.37  1:09.15      1:09.15   
  Anna Westborg  2002      33.61  1:11.07      2:20.22   
  Elin Österberg  1997      34.71  1:13.27      3:33.49   
  Anna Hassler  1998      30.84  1:05.09      4:38.58   
                     
19  Strängnäs Damer    432          4:39.92   
  Strängnäs Simklubb                   
  Amanda Granlund  1999      33.02  1:09.54      1:09.54   
  Hanna Karlsson  1995      34.65  1:12.54      2:22.08   
  Adina Nyström  1999      32.31  1:08.55      3:30.63   
  Linnea Åkerman  1999      33.68  1:09.29      4:39.92   
                     
20  Eskilstuna SK Damer Lag 2  1997    407          4:45.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Jenny Isakssen  2000      33.61  1:10.61      1:10.61   
  Amanda Kullman  2000      33.86  1:12.19      2:22.80   
  Katarina Lindoff  2000      34.73  1:14.06      3:36.86   
  Josefin Zetterberg  2000      33.01  1:08.62      4:45.48   
                     
21  IF Åland T-17    403          4:46.63   
  IF Åland                   
  Jenny Ek  1999      32.26  1:07.68      1:07.68   
  Ronja Nummelin  1998      33.38  1:09.21      2:16.89   
  Olivia Weuro  2002      36.11  1:17.54      3:34.43   
  Fanny Ek  1999      34.25  1:12.20      4:46.63   
                     
22  Falu Simsällskap Lag 2  2000    391          4:49.51   
  Falu Simsällskap                   
  Ronja Rantanen  1999      33.05  1:09.71      1:09.71   
  Ida Brandt  2000      35.64  1:13.56      2:23.27   
  Ella Gunnarsson  2000      37.55  1:18.24      3:41.51   
  Sanna Stenberg  1999      32.37  1:08.00      4:49.51   
                     
23  Sundsvalls SS Damer Lag 4    378          4:52.58   
  Sundsvalls Simsällskap                   
  Sofie Tolf  2002      35.33  1:15.89      1:15.89   
  Julia Danielsson  2000      34.08  1:11.97      2:27.86   
  Cassandra Magnusson  1997      33.89  1:10.65      3:38.51   
  Olivia Lindgren  1999      34.87  1:14.07      4:52.58   
                     
24  Härnösand Damer [2001]  2001    280          5:23.43   
  Härnösands Simsällskap                   
  Femke Kranenbarg  2000      40.75  1:27.88      1:27.88   
  Tove Wikström  2001      33.41  1:12.41      2:40.29   
  Martina Dahlbom  1998      37.86  1:22.33      4:02.62   
  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001      38.95  1:20.81      5:23.43   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Nordgren  2001    389  33.07  1:10.42  2:19.72    2:19.72   
  Sala Simsällskap                   
                     
Elias Engström  2001    336  32.72  1:09.95  1:48.89    2:26.70   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Viktor Näslund  2001    332  33.04  1:10.87  1:48.71    2:27.20   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Johan Ljunggren  2001    314  34.42  1:13.18  1:53.25    2:29.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
August Mathisen  2001    289  35.23  1:18.02  1:57.22    2:34.22   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Johan Ekengren  2001    285  35.83  1:15.49  1:56.68    2:34.83   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Filip Borgström  2001    260  35.33  1:16.97  1:59.33    2:39.81   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Arvid Heikinniemi  2001    250  36.67  1:20.57  2:04.54    2:41.86   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Elias Persson  2002    247  36.31  1:19.05  2:02.65    2:42.37   
  Simsällskapet Mora                   
                     
10  Anton Appelqvist  2001    240  37.65  1:19.84  2:03.64    2:43.93   
  Wisby Simsällskap                   
                     
11  Philip Rosvall  2001    236  37.04  1:19.46  2:03.20    2:45.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Marcus Ålenius  2001    234  37.71  1:20.15  2:03.14    2:45.51   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
13  Jesper Granath  2002    231  38.28  1:21.81  2:06.01    2:46.16   
  Wisby Simsällskap                   
                     
14  Edwin Nystrand  2002    212  38.49  1:23.57  2:08.77    2:50.80   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Mikael Söderberg  2003    212  38.35  1:21.97  2:08.11    2:50.88   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Felix Stocker  2002    202  41.10  1:26.30  2:12.83    2:53.82   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
17  Eric Malmquist  2003    191  40.68  1:25.98  2:14.00    2:56.86   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
18  Ludvig Mathisen  2003    179  42.12  1:29.48  2:17.40    3:00.71   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
19  Joel Nordström  2001    170  40.79  1:27.88  2:17.68    3:03.78   
  Gimo Simsällskap                   
                     
20  Daniel Engman  2001    164  41.87  1:31.56  2:22.97    3:06.21   
  Gimo Simsällskap                   
                     
21  Jakob Hanson  2002    150  41.82  1:30.84  2:23.77    3:11.80   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
<
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Petter Norén Vosfeldt  1999    519  30.13  1:02.64  1:34.83    2:06.89   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
Olle Sköld  1999    472  29.82  1:02.69  1:37.06    2:11.00   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Andre Filipsson  1999    438  29.91  1:04.08  1:39.68    2:14.27   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Johan Björklund  1999    432  30.04  1:04.48  1:41.15    2:14.91   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Eldin Kadic  1999    421  30.69  1:05.45  1:40.99    2:16.06   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Henrik Bransell  1999    419  29.92  1:05.06  1:41.21    2:16.23   
  Ludvika Simsällskap