Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  UGP 3 med EEM Cup 2014    Utskriftsdatum  19 maj 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:10   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  31 maj 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
444  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:13.30   
268  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  2:15.41   
301  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  2:18.86   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  2:19.15   
264  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:19.33   
92  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  2:19.97   
305  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:20.38   
140  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  2:21.11   
114  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  2:21.45   
10  441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:21.78   
11  185  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  2:22.28   
12  450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  2:22.54   
13  231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  2:22.96   
14  257  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  2:23.51   
15  243  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  2:23.61   
16  218  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  2:24.24   
17  56  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  2:25.44   
18  265  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  50 m  2:26.00   
19  135  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  50 m  2:27.32   
20  148  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  2:28.19   
21  186  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  2:28.62   
22  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  2:29.18   
23  461  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  2:29.72   
24  66  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:31.72   
25  122  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  50 m  2:32.44   
26  216  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  50 m  2:33.28   
27  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  2:34.44   
28  165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  50 m  2:34.95   
29  261  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  50 m  2:35.45   
30  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  2:36.69   
31  20  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  2:37.48   
32  269  Wanna Madeleine  1999  SÄFFLE SS  AB8699  50 m  2:37.66   
33  454  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  50 m  2:37.71   
34  24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  2:37.89   
35  375  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  2:37.95   
36  245  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  50 m  2:40.65   
37  113  Strand Elin  1998  ESKILSTUNA  AK8298  50 m  2:41.70   
38  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  50 m  2:42.96   
39  452  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  2:44.77   
40  259  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  2:44.91   
41  413  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:45.16   
42  201  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  2:45.75   
43  477  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  50 m  2:46.15   
44  403  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m  2:46.33   
45  251  Kleringer Frida  2001  OXELÖSUND  BH9201  50 m  2:49.28   
46  180  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  2:49.87   
47  224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  2:50.18   
48  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  50 m  2:50.39   
49  229  Hedvall Linnea  1999  LEKSAND  AU5699  50 m  2:51.34   
50  319  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  2:52.27   
51  393  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:52.59   
52  82  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  50 m  2:53.72   
53  137  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  50 m  2:54.08   
54  263  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  2:55.58   
55  191  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  2:56.03   
56  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:57.33   
57  277  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  50 m  2:57.85   
58  87  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  50 m  2:58.47   
59  448  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  2:58.62   
60  381  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  2:59.11   
61  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  50 m  2:59.13   
62  11  Johansson Moa  1999  DEJE SS  BL5299  50 m  2:59.86   
63  370  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  3:02.05   
64  424  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  3:03.07   
65  355  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  3:03.51   
66  276  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  50 m  3:03.92   
67  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  3:04.01   
68  365  Bentrari Stella  1999  VÄSTERÅS  BE5299  50 m  3:04.78   
69  357  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  50 m  3:05.58   
70  314  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  50 m  3:11.33   
71  43  Chan Laura  2000  ESKILSTUNA  BC5200  50 m  3:11.37   
72  390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  3:15.17   
73  190  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  50 m  3:17.52   
74  272  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  3:23.34   
75  417  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  50 m  3:26.72   
76  315  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  50 m  3:27.69   
77  275  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  50 m  3:31.67   
78  382  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:29.14   
79  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  2:30.58   
80  134  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  2:33.19   
81  473  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  2:36.47   
82  376  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  2:36.84   
83  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:37.44   
84  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  2:37.98   
85  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  2:40.49   
86  187  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  2:41.37   
87  233  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  2:41.75   
88  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  2:42.40   
89  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  2:43.67   
90  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  25 m  2:44.87   
91  54  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  2:47.21   
92  133  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:47.30   
93  12  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  2:48.29   
94  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:51.05   
95  141  Middlemore Estie  1999  FALUN  BR5899  25 m  2:51.56   
96  322  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  2:52.24   
97  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  2:53.30   
98  147  Ytterholm Saga  2000  FALUN  BB5800  25 m  2:53.71   
99  271  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  2:54.39   
100  181  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  2:54.81   
101  91  Moroni Emelie  2001  ESKILSTUNA  BD3401  25 m  2:55.01   
102  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  2:55.61   
103  84  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  2:56.33   
104  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  2:56.45   
105  338  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:57.59   
106  83  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  3:01.58   
107  152  Hejdeström Emelie  2000  FINSPÅNG  BB7800  25 m  3:03.25   
108  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  3:04.86   
109  347  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  3:04.86   
110  327  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  3:06.60   
111  59  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  3:08.86   
112  478  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  3:16.19   
113  331  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:17.90   
114  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  25 m  3:18.76   
115  342  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  3:20.50   
116  55  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  3:21.52   
117  300  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  3:22.74   
118  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  3:27.18   
119  294  Ljung Moa  2001  SÖDERTÄLJE  AG2201  25 m  3:27.19   
120  475  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  3:27.87   
121  307  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  3:28.05   
122  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  3:30.42   
123  293  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  3:37.61   
124  76  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  3:45.81   
125  160  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  50 m     
126  282  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  50 m     
127  288  Hellstrandh Alma  2003  SÖDERTÄLJE  AY8803  50 m     
128  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m     
129  316  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m     
130  318  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m     
131  320  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m     
132  321  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  50 m     
133  324  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  50 m     
134  326  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m     
135  340  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  50 m     
136  348  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  50 m     
137  358  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  50 m     
138  404  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m     
139  407  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  50 m     
140  411  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  50 m     
141  414  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m     
142  425  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  50 m     
143  434  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  1:02.47   
210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:02.65   
214  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  1:03.94   
15  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  1:04.17   
111  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  1:04.25   
237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  1:04.46   
198  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:04.77   
132  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  50 m  1:07.95   
418  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  1:09.37   
10  205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  1:11.20   
11  18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:11.93   
12  260  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  1:12.30   
13  266  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  50 m  1:13.20   
14  267  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  1:13.96   
15  16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  1:14.48   
16  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  1:14.74   
17  184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  1:17.02   
18  462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  1:17.46   
19  372  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  1:18.24   
20  207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:18.63   
21  199  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:20.88   
22  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  1:23.97   
23  389  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  1:24.07   
24  204  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  1:25.73   
25  345  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:26.42   
26  206  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  1:28.16   
27  350  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  1:28.91   
28  351  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  1:29.09   
29  420  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  1:29.46   
30  332  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  50 m  1:30.69   
31  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  1:33.55   
32  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:33.68   
33  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  1:44.97   
34  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  1:48.91   
35  86  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  50 m  1:50.57   
36  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  50 m  1:55.00   
37  219  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  50 m  2:04.96   
38  344  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  50 m  2:21.39   
39  159  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:09.15   
40  369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:22.95   
41  188  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:28.44   
42  333  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  1:29.59   
43  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:29.81   
44  14  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:33.68   
45  158  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:35.24   
46  339  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:35.45   
47  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  1:39.08   
48  405  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:55.12   
49  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:55.90   
50  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  1:59.17   
51  330  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  2:00.51   
52  356  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  2:04.58   
53  61  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  50 m     
54  107  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA  AM7703  50 m     
55  121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m     
56  323  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  50 m     
57  325  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m     
58  329  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  50 m     
59  336  Joerö Axel  2000  UPSALA S  AX5500  50 m     
60  343  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  50 m     
61  346  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  50 m     
62  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
476  Björkbacka Paulina  1995  HARNÄS SKU  AY6295  50 m  31.72   
142  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  32.91   
301  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  33.27   
444  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  33.30   
144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  33.44   
441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  33.48   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  33.95   
185  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  34.07   
243  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  34.14   
10  49  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  50 m  35.50   
11  200  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  35.88   
12  92  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  36.11   
13  231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  36.12   
14  450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  36.15   
15  201  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  36.36   
16  404  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  36.73   
17  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  36.79   
18  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  37.16   
19  257  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  37.24   
20  146  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  50 m  37.42   
21  259  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  37.63   
22  148  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  37.70   
23  218  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  37.89   
24  445  Fors Amanda  1998  STRÄNGNÄS  AY2698  50 m  37.92   
25  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  38.05   
26  382  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  38.21   
27  349  Sällström Jennifer  1997  UPSALA S  BR8497  50 m  39.03   
28  320  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  39.43   
29  328  Gille Sara  1997  UPSALA S  BR7497  50 m  39.52   
30  434  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  39.71   
31  317  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  50 m  39.75   
32  427  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  50 m  39.76   
33  134  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  50 m  39.87   
34  338  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  39.97   
35  216  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  50 m  40.47   
36  191  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  40.54   
37  273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  40.78   
38  213  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  50 m  41.06   
39  477  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  50 m  41.30   
40  454  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  50 m  41.58   
41  135  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  50 m  41.70   
42  170  Norin Wilma  2000  HARNÄS SKU  AW3397  50 m  42.11   
43  217  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  42.18   
44  406  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  42.38   
45  233  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  50 m  42.43   
46  20  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  42.49   
47  357  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  50 m  42.97   
48  182  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  43.05   
49  145  Söderkvist Maja  2000  FALUN  AX0200  50 m  43.41   
50  425  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  50 m  43.50   
51  234  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  43.69   
52  384  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  43.92   
53  410  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  44.11   
54  183  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  44.23   
55  452  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  44.74   
56  403  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m  44.78   
57  276  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  50 m  45.11   
58  478  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  50 m  45.18   
59  224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  45.30   
60  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  45.40   
61  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  50 m  45.64   
62  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  45.82   
63  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  50 m  46.00   
64  102  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  50 m  46.05   
65  251  Kleringer Frida  2001  OXELÖSUND  BH9201  50 m  46.12   
66  24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  46.61   
67  442  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  46.74   
68  417  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  50 m  46.89   
69  161  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  47.26   
70  180  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  47.45   
71  30  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  50 m  47.66   
72  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  47.76   
73  139  Jobs Sandra  2000  FALUN  BB3800  50 m  47.80   
74  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  50 m  48.15   
75  274  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  48.27   
76  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  50 m  48.31   
77  272  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  48.47   
78  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  50 m  48.48   
79  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  50 m  48.61   
80  229  Hedvall Linnea  1999  LEKSAND  AU5699  50 m  48.80   
81  277  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  50 m  49.02   
82  241  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  49.17   
83  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  49.34   
84  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  49.48   
85  100  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  50 m  49.86   
86  226  Thorsén Matilda  2001  KÖPINGS SS  BF0801  50 m  50.36   
87  275  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  50 m  50.54   
88  147  Ytterholm Saga  2000  FALUN  BB5800  50 m  52.58   
89  143  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  50 m  52.62   
90  187  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  53.72   
91  282  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  50 m  53.74   
92  104  Saikkonen Thelin Ida  2002  ESKILSTUNA  AZ2402  50 m  54.20   
93  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  54.24   
94  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  50 m  55.36   
95  300  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  50 m  55.65   
96  448  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  56.07   
97  109  Sjöberg Olivia  2001  ESKILSTUNA  BJ2801  50 m  56.16   
98  193  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  50 m  56.86   
99  76  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  50 m  58.86   
100  293  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m  59.53   
101  68  Jarnfeldt Sara  2001  ESKILSTUNA  BJ1801  50 m  1:02.08   
102  253  Mandrela Weronika  2000  OXELÖSUND  BK2200  50 m  1:05.87   
103  131  Andersson Kristin  1999  FALUN  BE2499  25 m  37.56   
104  11  Johansson Moa  1999  DEJE SS  BL5299  25 m  37.91   
105  190  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  38.23   
106  12  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  38.54   
107  473  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  38.86   
108  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  40.18   
109  120  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  40.29   
110  91  Moroni Emelie  2001  ESKILSTUNA  BD3401  25 m  40.35   
111  166  Cronebratt Ida  1995  HARNÄS SKU  BY4295  25 m  40.47   
112  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  25 m  40.57   
113  228  Granström Emma  2002  LEKSAND  AY6402  25 m  40.87   
114  162  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  41.00   
115  236  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  41.78   
116  17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  41.79   
117  474  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  42.38   
118  141  Middlemore Estie  1999  FALUN  BR5899  25 m  42.96   
119  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  43.08   
120  29  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  43.29   
121  271  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  43.38   
122  46  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  43.69   
123  212  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  43.73   
124  459  Svärd Moa  2002  STRÄNGNÄS  BD4602  25 m  43.75   
125  181  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  43.96   
126  19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  43.99   
127  475  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  44.11   
128  83  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  44.23   
129  78  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  45.65   
130  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  46.38   
131  240  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  46.98   
132  202  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  47.07   
133  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  47.07   
134  288  Hellstrandh Alma  2003  SÖDERTÄLJE  AY8803  25 m  48.53   
135  152  Hejdeström Emelie  2000  FINSPÅNG  BB7800  25 m  48.59   
136  154  Tiri Wilma  2000  FINSPÅNG  BD2800  25 m  48.79   
137  411  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  49.28   
138  307  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  49.54   
139  98  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  49.55   
140  232  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  49.59   
141  108  Sivertsen Runa  2002  ESKILSTUNA  AZ4402  25 m  49.82   
142  385  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  51.26   
143  294  Ljung Moa  2001  SÖDERTÄLJE  AG2201  25 m  51.92   
144  299  Peregi Trolla  2004  SÖDERTÄLJE  AX8804  25 m  52.72   
145  106  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  53.17   
146  33  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  53.46   
147  221  Jungstedt Rebecka  2003  KÖPINGS SS  AQ8203  25 m  55.55   
148  400  Alriksson Sara  2001  ÖSA  BR8201  25 m  56.10   
149  252  Kleringer Miranda  2003  OXELÖSUND  BC4403  25 m  56.20   
150  85  Lorenzoni Wadin Stina  2003  ESKILSTUNA  AQ0203  25 m  56.42   
151  223  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  59.35   
152  110  Sjöberg Susanna  2004  ESKILSTUNA  AQ1404  25 m  59.66   
153  23  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  59.77   
154  48  Egeld Sara  2002  ESKILSTUNA  BG5402  25 m  59.86   
155  119  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:01.25   
156  94  Ny Rebecca  2001  ESKILSTUNA  BC8601  25 m  1:01.79   
157  64  Hjelm Elin  2003  ESKILSTUNA  BF0203  50 m     
158  77  Kunelius Ebba  2002  ESKILSTUNA  BP4402  50 m     
159  88  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  50 m     
160  116  Ton Jessika  2004  ESKILSTUNA  AP6804  50 m     
161  155  Wickström Julia  2002  FINSPÅNG  AV8802  50 m     
162  156  Wiesner Ebba  2002  FINSPÅNG  AV9802  50 m     
163  284  Berg Moa  2006  SÖDERTÄLJE  AC7206  50 m     
164  304  Steneskog Thess  2001  SÖDERTÄLJE  BB7601  50 m     
165  408  Ghaziri Yara  1997  ÖSA  BL6897  50 m     
166  414  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m     
167  415  Kjell Ellen  2001  ÖSA  BU4801  50 m     
168  423  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m     
169  432  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m     
170  449  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  50 m     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  29.78   
74  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  30.39   
214  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  31.85   
210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  31.89   
16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  32.37   
244  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  50 m  32.45   
36  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  32.58   
18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  32.63   
35  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  32.65   
10  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  32.66   
11  237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  32.84   
12  462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  34.46   
13  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  34.85   
14  421  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  35.38   
15  418  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  35.43   
16  184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  35.72   
17  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  50 m  36.38   
18  215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  36.45   
19  71  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  36.65   
20  262  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  50 m  37.16   
21  34  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  50 m  38.11   
22  341  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  39.62   
23  204  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  39.91   
24  205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  39.94   
25  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  40.48   
26  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m  41.46   
27  419  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  41.75   
28  479  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  50 m  41.81   
29  337  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  50 m  42.18   
30  164  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  50 m  42.34   
31  333  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  50 m  42.77   
32  401  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  43.99   
33  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  44.17   
34  433  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  44.44   
35  356  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  50 m  44.65   
36  369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  44.68   
37  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  44.80   
38  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  45.79   
39  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  50 m  46.58   
40  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  46.72   
41  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  46.75   
42  219  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  50 m  47.07   
43  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  47.12   
44  332  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  50 m  47.24   
45  53  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  50 m  47.88   
46  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  48.71   
47  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  49.91   
48  405  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  50 m  50.30   
49  351  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  50.82   
50  188  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  50 m  50.89   
51  346  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  50 m  50.99   
52  352  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  51.07   
53  335  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  50 m  51.36   
54  353  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m  53.20   
55  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  50 m  54.48   
56  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  50 m  54.70   
57  249  Ahmadi Emil  1999  OXELÖSUND  AH4599  50 m  55.15   
58  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  56.49   
59  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  50 m  56.78   
60  283  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  58.19   
61  439  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  50 m  58.31   
62  256  Wallin William  2002  OXELÖSUND  AP0702  50 m  58.48   
63  89  Meeker Jakob  2001  ESKILSTUNA  AI5301  50 m  58.59   
64  443  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  50 m  1:04.79   
65  123  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  50 m  1:12.95   
66  58  Gerges Vincent  2004  ESKILSTUNA  AG4504  50 m  1:35.61   
67  159  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  32.04   
68  383  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  34.85   
69  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  38.77   
70  158  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  38.88   
71  480  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  39.22   
72  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  40.07   
73  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  40.42   
74  366  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  40.72   
75  323  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  40.83   
76  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  40.92   
77  72  Karlsson Albin  2000  ESKILSTUNA  AJ2100  25 m  41.44   
78  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  41.79   
79  42  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  43.05   
80  103  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  44.68   
81  377  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  44.77   
82  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  46.12   
83  354  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m  46.60   
84  79  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  47.24   
85  446  Gavoura Wiktor  1999  STRÄNGNÄS  AL1199  25 m  47.29   
86  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  48.09   
87  45  Chiu Tommy  1999  ESKILSTUNA  AO5399  25 m  48.47   
88  453  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  48.55   
89  63  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  25 m  49.47   
90  99  Perälä Bi  2000  ESKILSTUNA  AY2100  25 m  49.56   
91  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  49.79   
92  392  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  25 m  50.65   
93  279  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  52.06   
94  62  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  52.91   
95  70  Jonsson Markus  2003  ESKILSTUNA  AN7703  25 m  53.05   
96  67  Jansson Oskar  2002  ESKILSTUNA  AT5502  25 m  55.64   
97  80  Lindoff Gustav  2002  ESKILSTUNA  AM6902  25 m  56.03   
98  97  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  59.63   
99  39  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  1:00.04   
100  52  Faraj Josef  2002  ESKILSTUNA  AS4502  25 m  1:05.13   
101  50  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  1:08.97   
102  31  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  50 m     
103  47  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  50 m     
104  65  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  50 m     
105  93  Nilsson Emilio  2002  ESKILSTUNA  AM7102  50 m     
106  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m     
107  246  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  50 m     
108  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:18.27   
146  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  50 m  1:20.50   
399  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  1:22.10   
305  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:22.79   
281  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  50 m  1:23.84   
308  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:23.94   
218  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  1:24.05   
257  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  1:25.64   
87  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  50 m  1:26.22   
10  169  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  50 m  1:26.29   
11  261  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  50 m  1:26.86   
12  273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  1:27.16   
13  192  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  50 m  1:28.85   
14  241  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  1:29.70   
15  213  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  50 m  1:29.97   
16  317  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  50 m  1:30.22   
17  217  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  1:30.34   
18  424  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  1:30.52   
19  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  1:30.83   
20  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  1:30.89   
21  384  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  1:30.90   
22  216  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  50 m  1:31.09   
23  375  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  1:31.10   
24  168  Forslund Felicia  1997  HARNÄS SKU  BP9897  50 m  1:31.25   
25  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  1:31.30   
26  412  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  50 m  1:31.58   
27  334  Hursti Ella  1998  UPSALA S  AX8298  50 m  1:32.09   
28  269  Wanna Madeleine  1999  SÄFFLE SS  AB8699  50 m  1:32.21   
29  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  50 m  1:32.49   
30  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  50 m  1:34.14   
31  122  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  50 m  1:34.86   
32  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  50 m  1:35.53   
33  236  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  50 m  1:35.58   
34  200  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  1:35.76   
35  365  Bentrari Stella  1999  VÄSTERÅS  BE5299  50 m  1:36.19   
36  60  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  50 m  1:36.33   
37  432  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m  1:36.47   
38  82  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  50 m  1:36.53   
39  140  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  1:36.73   
40  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:37.31   
41  90  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA  AV2602  50 m  1:38.20   
42  137  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  50 m  1:38.25   
43  423  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  1:38.34   
44  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  1:39.91   
45  327  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  50 m  1:40.02   
46  390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  1:40.25   
47  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  50 m  1:40.53   
48  143  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  50 m  1:40.70   
49  316  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m  1:41.14   
50  370  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  1:41.63   
51  319  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  1:41.88   
52  355  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  1:43.01   
53  182  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  1:43.26   
54  170  Norin Wilma  2000  HARNÄS SKU  AW3397  50 m  1:43.32   
55  102  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  50 m  1:43.57   
56  96  Paulson Fanny  1998  ESKILSTUNA  BL0498  50 m  1:43.69   
57  245  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  50 m  1:44.31   
58  120  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  50 m  1:44.38   
59  145  Söderkvist Maja  2000  FALUN  AX0200  50 m  1:44.46   
60  410  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  1:44.70   
61  347  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  50 m  1:44.86   
62  393  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:44.92   
63  131  Andersson Kristin  1999  FALUN  BE2499  50 m  1:44.93   
64  448  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  1:45.65   
65  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  50 m  1:45.66   
66  139  Jobs Sandra  2000  FALUN  BB3800  50 m  1:45.83   
67  133  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  50 m  1:45.86   
68  226  Thorsén Matilda  2001  KÖPINGS SS  BF0801  50 m  1:46.69   
69  78  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  50 m  1:46.96   
70  315  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  50 m  1:47.09   
71  274  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  1:47.79   
72  367  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  50 m  1:47.94   
73  264  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  1:48.21   
74  403  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m  1:49.87   
75  161  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  1:50.45   
76  318  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m  1:53.62   
77  406  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  1:54.67   
78  251  Kleringer Frida  2001  OXELÖSUND  BH9201  50 m  1:56.67   
79  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  1:58.30   
80  193  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  50 m  2:04.51   
81  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  50 m  2:06.33   
82  253  Mandrela Weronika  2000  OXELÖSUND  BK2200  50 m  2:13.61   
83  228  Granström Emma  2002  LEKSAND  AY6402  25 m  1:27.77   
84  162  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:33.79   
85  358  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m  1:35.21   
86  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  1:35.55   
87  153  Johansson Kajsa  2000  FINSPÅNG  BC1200  25 m  1:36.54   
88  474  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  1:37.28   
89  141  Middlemore Estie  1999  FALUN  BR5899  25 m  1:37.84   
90  386  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:37.84   
91  408  Ghaziri Yara  1997  ÖSA  BL6897  25 m  1:38.03   
92  46  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  1:39.11   
93  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  25 m  1:39.11   
94  12  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  1:39.80   
95  414  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:40.70   
96  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:41.15   
97  234  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:41.28   
98  300  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  1:41.46   
99  452  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  1:41.88   
100  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:42.75   
101  24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:42.89   
102  322  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:43.35   
103  442  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:44.15   
104  324  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  25 m  1:44.82   
105  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  25 m  1:45.39   
106  202  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  1:45.41   
107  160  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:45.63   
108  376  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  1:45.74   
109  28  Abdullah-Karim Salma  1998  ESKILSTUNA  AN6898  25 m  1:46.13   
110  288  Hellstrandh Alma  2003  SÖDERTÄLJE  AY8803  25 m  1:47.44   
111  240  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:48.09   
112  331  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:49.00   
113  108  Sivertsen Runa  2002  ESKILSTUNA  AZ4402  25 m  1:49.21   
114  314  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  25 m  1:49.55   
115  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  1:50.06   
116  212  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:50.41   
117  221  Jungstedt Rebecka  2003  KÖPINGS SS  AQ8203  25 m  1:50.76   
118  340  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  1:51.24   
119  407  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:51.75   
120  342  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:53.16   
121  385  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  1:53.59   
122  294  Ljung Moa  2001  SÖDERTÄLJE  AG2201  25 m  1:53.86   
123  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:54.47   
124  29  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:55.42   
125  307  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  1:56.08   
126  223  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  1:56.87   
127  304  Steneskog Thess  2001  SÖDERTÄLJE  BB7601  25 m  1:57.89   
128  411  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  2:01.43   
129  282  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  2:01.53   
130  17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m     
131  284  Berg Moa  2006  SÖDERTÄLJE  AC7206  50 m     
132  293  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m     
133  299  Peregi Trolla  2004  SÖDERTÄLJE  AX8804  50 m     
134  321  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  50 m     
135  326  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m     
136  348  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  50 m     
137  415  Kjell Ellen  2001  ÖSA  BU4801  50 m     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:39.53   
15  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:42.22   
132  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  50 m  2:45.47   
41  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  2:47.07   
462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  2:51.51   
215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  2:56.71   
207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:58.05   
369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  3:04.87   
138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  3:05.66   
10  237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  3:06.91   
11  167  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  3:07.77   
12  479  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  50 m  3:08.28   
13  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  50 m  3:09.91   
14  121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  3:11.55   
15  389  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  3:13.91   
16  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  3:14.59   
17  61  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  50 m  3:17.13   
18  163  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  50 m  3:28.92   
19  164  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  50 m  3:29.57   
20  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  3:30.68   
21  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m  3:33.39   
22  199  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  3:33.90   
23  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  3:38.42   
24  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  3:39.83   
25  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  3:53.86   
26  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  4:17.41   
27  246  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  3:16.12   
28  115  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  3:21.66   
29  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  3:25.24   
30  211  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  3:29.71   
31  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  3:30.93   
32  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  3:34.36   
33  95  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  3:37.39   
34  401  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:38.09   
35  79  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  3:39.89   
36  249  Ahmadi Emil  1999  OXELÖSUND  AH4599  25 m  3:40.20   
37  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  3:42.42   
38  86  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  3:54.70   
39  353  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  4:25.28   
40  352  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  4:59.53   
41  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m     
42  16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m     
43  62  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  50 m     
44  279  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  50 m     
45  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m     
46  329  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  50 m     
47  330  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  50 m     
48  335  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  50 m     
49  336  Joerö Axel  2000  UPSALA S  AX5500  50 m     
50  337  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  50 m     
51  339  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  50 m     
52  343  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  50 m     
53  345  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m     
54  350  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m     
55  354  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  50 m     
56  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m     
57  392  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  50 m     
58  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
59  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  50 m     
 
Gren 7, 400m Medley Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  5:16.73   
450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  5:41.16   
114  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  5:57.42   
66  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  6:05.94   
224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  6:24.35   
390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  6:27.87   
56  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  5:52.23   
190  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  6:04.13   
165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  6:05.88   
10  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  6:25.68   
11  54  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  6:39.15   
12  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  6:42.77   
13  381  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  7:04.07   
14  30  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  7:19.00   
15  413  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  7:25.44   
16  154  Tiri Wilma  2000  FINSPÅNG  BD2800  50 m     
17  273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
71  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  18:00.67   
81  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  18:51.92   
Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  20:59.04   
480  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  21:14.64   
430  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  22:19.54   
121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m     
341  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m     
344  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  50 m     
420  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m     
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  9:14.49   
111  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  9:36.88   
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  9:50.53   
198  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  9:05.34   
184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  9:34.86   
189  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  10:05.67   
35  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  10:22.27   
36  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  10:27.46   
372  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  10:58.28   
10  34  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  11:58.40   
11  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  12:06.89   
12  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  12:25.55   
13  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  12:56.58   
14  72  Karlsson Albin  2000  ESKILSTUNA  AJ2100  25 m  12:59.16   
15  53  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  13:05.67   
16  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  13:44.22   
17  179  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  14:11.57   
18  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  14:32.69   
19  44  Chiu Jimmy  1998  ESKILSTUNA  AS7198  50 m     
20  211  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  50 m     
21  325  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m     
22  402  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  50 m     
23  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m     
24  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  2:28.40   
13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  2:32.07   
92  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  2:33.32   
264  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:36.05   
140  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  2:37.54   
200  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  2:42.14   
285  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  2:51.42   
165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  50 m  3:00.09   
66  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  3:02.26   
10  390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  3:08.35   
11  224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  3:15.02   
12  180  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  3:18.55   
13  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  50 m  3:43.59   
14  450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:44.77   
15  114  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  2:46.88   
16  382  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  3:01.27   
17  413  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  3:57.48   
18  11  Johansson Moa  1999  DEJE SS  BL5299  50 m     
19  186  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m     
 
Gren 11, 200m Medley Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:22.24   
81  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:22.57   
41  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  2:23.57   
198  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:24.02   
214  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  2:27.75   
16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:30.29   
71  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:30.93   
132  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  50 m  2:31.50   
462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  2:33.95   
10  266  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  50 m  2:35.04   
11  237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  2:36.01   
12  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  2:37.61   
13  18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:40.02   
14  215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  2:42.30   
15  184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  2:47.53   
16  369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:48.48   
17  207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:48.51   
18  38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:49.28   
19  260  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  2:50.19   
20  111  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  2:50.56   
21  205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  2:50.99   
22  430  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  2:51.85   
23  199  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  2:52.81   
24  372  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  2:53.26   
25  206  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  2:56.29   
26  389  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  2:56.76   
27  420  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  3:02.32   
28  34  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  50 m  3:04.04   
29  421  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  3:06.27   
30  61  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  50 m  3:08.16   
31  164  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  50 m  3:12.24   
32  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  3:14.93   
33  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  50 m  3:15.73   
34  401  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  3:19.77   
35  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  3:38.21   
36  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  3:38.53   
37  159  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:31.14   
38  136  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  25 m  2:48.78   
39  121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  2:50.95   
40  479  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  2:53.03   
41  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  2:58.91   
42  204  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  3:00.31   
43  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  3:01.57   
44  188  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  3:07.64   
45  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  3:13.29   
46  115  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  3:17.73   
47  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  3:21.25   
48  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  3:22.73   
49  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  3:22.99   
50  211  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  3:26.32   
51  86  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  3:26.59   
52  42  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  3:33.07   
53  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  3:42.71   
54  107  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA  AM7703  25 m  3:56.60   
55  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m     
56  63  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  50 m     
57  72  Karlsson Albin  2000  ESKILSTUNA  AJ2100  50 m     
58  79  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  50 m     
59  103  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  50 m     
60  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  50 m     
61  374  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m     
62  396  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  50 m     
63  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
64  433  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Damer 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  35.97   
146  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  50 m  37.09   
444  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  37.43   
201  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  37.89   
218  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  38.76   
144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  39.12   
87  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  50 m  40.41   
169  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  50 m  40.71   
441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  40.84   
10  301  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  40.87   
11  450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  40.88   
12  168  Forslund Felicia  1997  HARNÄS SKU  BP9897  50 m  40.91   
13  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  41.02   
14  423  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  41.14   
15  273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  41.20   
16  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  41.37   
17  192  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  50 m  41.48   
18  399  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  41.53   
19  217  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  41.54   
20  412  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  50 m  41.78   
21  224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  41.79   
22  424  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  41.97   
23  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  42.16   
24  243  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  42.68   
25  445  Fors Amanda  1998  STRÄNGNÄS  AY2698  50 m  43.47   
26  213  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  50 m  43.48   
27  200  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  43.57   
28  122  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  50 m  43.62   
29  236  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  50 m  43.62   
30  432  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m  43.84   
31  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  50 m  44.15   
32  137  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  50 m  44.22   
33  384  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  44.34   
34  148  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  45.36   
35  231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  45.64   
36  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  45.93   
37  182  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  46.55   
38  170  Norin Wilma  2000  HARNÄS SKU  AW3397  50 m  47.00   
39  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  50 m  47.23   
40  134  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  50 m  47.36   
41  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  47.54   
42  90  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA  AV2602  50 m  47.70   
43  448  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  47.70   
44  410  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  47.85   
45  165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  50 m  48.04   
46  96  Paulson Fanny  1998  ESKILSTUNA  BL0498  50 m  48.11   
47  183  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  48.13   
48  234  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  48.36   
49  82  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  50 m  48.54   
50  102  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  50 m  48.57   
51  145  Söderkvist Maja  2000  FALUN  AX0200  50 m  48.95   
52  241  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  49.10   
53  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  50 m  49.40   
54  274  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  49.64   
55  233  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  50 m  50.14   
56  403  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m  50.31   
57  161  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  50.36   
58  216  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  50 m  50.44   
59  24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  50.45   
60  139  Jobs Sandra  2000  FALUN  BB3800  50 m  50.80   
61  406  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  50.85   
62  133  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  50 m  51.03   
63  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  50 m  51.20   
64  220  Jungstedt Matilda  2001  KÖPINGS SS  AY5401  50 m  51.64   
65  60  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  50 m  51.74   
66  300  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  50 m  52.05   
67  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  50 m  52.07   
68  276  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  50 m  52.13   
69  226  Thorsén Matilda  2001  KÖPINGS SS  BF0801  50 m  52.16   
70  180  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  52.18   
71  190  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  50 m  52.60   
72  251  Kleringer Frida  2001  OXELÖSUND  BH9201  50 m  52.94   
73  442  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  52.94   
74  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  50 m  53.15   
75  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  53.86   
76  147  Ytterholm Saga  2000  FALUN  BB5800  50 m  54.28   
77  143  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  50 m  54.40   
78  478  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  50 m  54.79   
79  277  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  50 m  54.98   
80  293  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m  56.09   
81  449  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  50 m  56.45   
82  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  56.53   
83  46  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  50 m  56.65   
84  68  Jarnfeldt Sara  2001  ESKILSTUNA  BJ1801  50 m  56.83   
85  193  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  50 m  57.29   
86  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  58.11   
87  187  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  58.52   
88  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  58.52   
89  272  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  59.24   
90  253  Mandrela Weronika  2000  OXELÖSUND  BK2200  50 m  59.34   
91  440  Berger Lovisa  2003  STRÄNGNÄS  BC6803  50 m  59.54   
92  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  50 m  59.60   
93  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  50 m  1:00.39   
94  85  Lorenzoni Wadin Stina  2003  ESKILSTUNA  AQ0203  50 m  1:01.11   
95  282  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  50 m  1:01.92   
96  109  Sjöberg Olivia  2001  ESKILSTUNA  BJ2801  50 m  1:02.81   
97  476  Björkbacka Paulina  1995  HARNÄS SKU  AY6295  25 m  39.58   
98  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  39.62   
99  162  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  42.40   
100  166  Cronebratt Ida  1995  HARNÄS SKU  BY4295  25 m  43.25   
101  228  Granström Emma  2002  LEKSAND  AY6402  25 m  43.29   
102  141  Middlemore Estie  1999  FALUN  BR5899  25 m  43.58   
103  477  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  43.62   
104  131  Andersson Kristin  1999  FALUN  BE2499  25 m  44.14   
105  474  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  44.58   
106  153  Johansson Kajsa  2000  FINSPÅNG  BC1200  25 m  44.59   
107  12  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  44.87   
108  386  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  45.35   
109  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  45.52   
110  120  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  46.39   
111  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  25 m  46.51   
112  78  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  46.64   
113  202  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  46.72   
114  408  Ghaziri Yara  1997  ÖSA  BL6897  25 m  47.57   
115  191  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  47.92   
116  160  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  47.93   
117  473  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  48.45   
118  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  48.51   
119  250  Fernqvist Josefine  2000  OXELÖSUND  BK3200  25 m  48.72   
120  152  Hejdeström Emelie  2000  FINSPÅNG  BB7800  25 m  48.84   
121  181  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  49.94   
122  29  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  50.29   
123  271  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  50.29   
124  212  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  50.74   
125  240  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  51.11   
126  288  Hellstrandh Alma  2003  SÖDERTÄLJE  AY8803  25 m  51.45   
127  387  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  51.58   
128  223  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  51.70   
129  475  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  51.90   
130  294  Ljung Moa  2001  SÖDERTÄLJE  AG2201  25 m  52.02   
131  407  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  52.26   
132  378  Halvarsson Tova  2002  VÄSTERÅS  BO6602  25 m  52.49   
133  221  Jungstedt Rebecka  2003  KÖPINGS SS  AQ8203  25 m  53.32   
134  385  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  53.97   
135  28  Abdullah-Karim Salma  1998  ESKILSTUNA  AN6898  25 m  54.12   
136  307  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  54.96   
137  19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  55.27   
138  23  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  56.13   
139  411  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  57.78   
140  106  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  58.80   
141  98  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  59.41   
142  255  Wallin Tezla  2004  OXELÖSUND  AQ2404  25 m  1:00.55   
143  400  Alriksson Sara  2001  ÖSA  BR8201  25 m  1:02.00   
144  33  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  1:02.35   
145  57  Gerges Marcel  2004  ESKILSTUNA  AN4804  25 m  1:03.00   
146  116  Ton Jessika  2004  ESKILSTUNA  AP6804  25 m  1:05.45   
147  51  Eriksson Lova  2004  ESKILSTUNA  AT6604  25 m  1:06.19   
148  40  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  50 m     
149  48  Egeld Sara  2002  ESKILSTUNA  BG5402  50 m     
150  64  Hjelm Elin  2003  ESKILSTUNA  BF0203  50 m     
151  77  Kunelius Ebba  2002  ESKILSTUNA  BP4402  50 m     
152  88  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  50 m     
153  94  Ny Rebecca  2001  ESKILSTUNA  BC8601  50 m     
154  100  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  50 m     
155  110  Sjöberg Susanna  2004  ESKILSTUNA  AQ1404  50 m     
156  119  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  50 m     
157  155  Wickström Julia  2002  FINSPÅNG  AV8802  50 m     
158  156  Wiesner Ebba  2002  FINSPÅNG  AV9802  50 m     
159  284  Berg Moa  2006  SÖDERTÄLJE  AC7206  50 m     
160  304  Steneskog Thess  2001  SÖDERTÄLJE  BB7601  50 m     
161  414  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m     
162  415  Kjell Ellen  2001  ÖSA  BU4801  50 m     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  31.85   
71  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  32.48   
74  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  32.65   
112  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  33.53   
462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  33.79   
132  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  50 m  34.97   
237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  35.83   
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  36.19   
418  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  36.20   
10  210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  36.42   
11  214  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  37.07   
12  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  37.14   
13  207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  37.73   
14  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  38.16   
15  215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  38.43   
16  479  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  50 m  39.72   
17  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  40.11   
18  61  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  50 m  40.46   
19  163  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  50 m  43.60   
20  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  44.22   
21  249  Ahmadi Emil  1999  OXELÖSUND  AH4599  50 m  44.95   
22  179  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  45.22   
23  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  46.51   
24  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  46.59   
25  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  47.65   
26  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  47.80   
27  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  48.27   
28  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  50.76   
29  18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  50.84   
30  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  51.60   
31  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  52.38   
32  95  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  50 m  53.05   
33  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m  53.31   
34  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  50 m  55.97   
35  103  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  50 m  56.09   
36  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  56.35   
37  219  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  50 m  57.46   
38  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  57.53   
39  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  50 m  58.31   
40  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  50 m  59.11   
41  45  Chiu Tommy  1999  ESKILSTUNA  AO5399  50 m  59.43   
42  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  59.46   
43  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  50 m  59.62   
44  97  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  1:00.39   
45  405  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  50 m  1:02.27   
46  256  Wallin William  2002  OXELÖSUND  AP0702  50 m  1:03.42   
47  62  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  50 m  1:05.52   
48  188  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  50 m  1:07.52   
49  80  Lindoff Gustav  2002  ESKILSTUNA  AM6902  50 m  1:09.04   
50  101  Qazi Wenngren Josef  2003  ESKILSTUNA  AM1703  50 m  1:12.56   
51  283  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  1:13.42   
52  93  Nilsson Emilio  2002  ESKILSTUNA  AM7102  50 m  1:19.71   
53  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  37.99   
54  246  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  39.16   
55  383  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  40.44   
56  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  44.81   
57  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  44.88   
58  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  45.15   
59  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  46.88   
60  42  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  25 m  47.46   
61  79  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  47.86   
62  366  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  47.86   
63  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  47.98   
64  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  48.21   
65  392  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  25 m  49.27   
66  371  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  49.37   
67  99  Perälä Bi  2000  ESKILSTUNA  AY2100  25 m  50.73   
68  65  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  51.07   
69  377  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  51.51   
70  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  54.72   
71  292  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  55.64   
72  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  59.82   
73  443  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m  59.97   
74  89  Meeker Jakob  2001  ESKILSTUNA  AI5301  25 m  1:00.83   
75  58  Gerges Vincent  2004  ESKILSTUNA  AG4504  25 m  1:03.66   
76  39  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  1:07.13   
77  50  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  1:12.24   
78  52  Faraj Josef  2002  ESKILSTUNA  AS4502  25 m  1:17.86   
79  31  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  50 m     
80  47  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  50 m     
81  123  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  50 m     
82  279  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  50 m     
83  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
268  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  4:45.57   
130  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  4:57.29   
218  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  4:59.42   
265  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  50 m  5:04.19   
185  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  5:04.30   
447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  5:04.74   
450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  5:05.08   
461  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  5:11.72   
56  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  5:12.79   
10  135  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  50 m  5:16.46   
11  245  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  50 m  5:28.03   
12  122  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  50 m  5:28.75   
13  477  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  50 m  5:37.73   
14  137  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  50 m  5:47.11   
15  251  Kleringer Frida  2001  OXELÖSUND  BH9201  50 m  6:00.34   
16  393  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  6:01.23   
17  24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  6:10.68   
18  381  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  6:13.29   
19  191  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  6:15.39   
20  277  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  50 m  6:21.37   
21  390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  6:53.64   
22  216  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  4:54.29   
23  148  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  5:03.96   
24  273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  5:18.43   
25  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  5:29.97   
26  263  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  5:37.21   
27  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  5:38.30   
28  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  5:38.46   
29  187  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  5:39.97   
30  20  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  5:50.98   
31  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  5:53.69   
32  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  5:55.09   
33  193  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  6:02.58   
34  428  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  6:02.58   
35  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  6:02.81   
36  162  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  6:05.20   
37  220  Jungstedt Matilda  2001  KÖPINGS SS  AY5401  25 m  6:06.22   
38  54  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  6:07.51   
39  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  25 m  6:09.51   
40  181  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  6:10.49   
41  403  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  6:11.46   
42  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  6:16.61   
43  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  6:19.62   
44  84  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  6:22.76   
45  434  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  6:28.51   
46  43  Chan Laura  2000  ESKILSTUNA  BC5200  25 m  6:31.07   
47  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  6:33.90   
48  425  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  6:33.98   
49  230  Jones Julia  2000  LEKSAND  BE0400  25 m  6:43.75   
50  276  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  6:45.25   
51  46  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  6:47.66   
52  59  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  6:55.93   
53  417  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  7:10.75   
54  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  7:30.74   
55  30  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  50 m     
56  271  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  50 m     
57  272  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m     
58  274  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m     
59  275  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  50 m     
60  293  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m     
61  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m     
62  445  Fors Amanda  1998  STRÄNGNÄS  AY2698  50 m     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  1:04.65   
286  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  1:04.66   
214  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  1:06.38   
15  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  1:07.15   
81  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  1:07.83   
36  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  1:08.58   
266  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  50 m  1:10.65   
35  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  1:11.25   
18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:11.36   
10  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  1:11.76   
11  215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  1:13.68   
12  369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:15.16   
13  402  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  50 m  1:18.19   
14  421  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  1:18.71   
15  383  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  50 m  1:19.74   
16  205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  1:20.85   
17  262  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  50 m  1:21.19   
18  206  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  1:22.44   
19  136  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  50 m  1:24.09   
20  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:26.21   
21  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  1:26.34   
22  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  1:27.88   
23  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:28.84   
24  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:28.93   
25  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  1:29.19   
26  164  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  50 m  1:29.85   
27  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  50 m  1:29.89   
28  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  1:33.18   
29  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m  1:33.35   
30  42  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  50 m  1:33.69   
31  401  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  1:33.86   
32  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  1:36.07   
33  419  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  1:36.40   
34  396  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  50 m  1:36.41   
35  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  50 m  1:43.63   
36  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  1:46.22   
37  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  50 m  1:49.59   
38  405  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  50 m  1:50.34   
39  62  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  50 m  1:51.21   
40  374  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  1:53.85   
41  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  50 m  1:56.27   
42  159  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:07.33   
43  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  1:19.37   
44  14  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:19.56   
45  158  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:20.90   
46  480  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:24.58   
47  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  1:27.12   
48  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  1:29.45   
49  86  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:31.28   
50  366  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:31.54   
51  69  Jensen Jonathan  2001  ESKILSTUNA  AI6301  25 m  1:36.35   
52  79  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  1:38.52   
53  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  1:39.39   
54  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  1:39.46   
55  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:39.59   
56  377  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:44.22   
57  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:46.40   
58  107  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA  AM7703  25 m  1:47.36   
59  256  Wallin William  2002  OXELÖSUND  AP0702  25 m  1:48.70   
60  279  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  1:50.44   
61  371  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:52.33   
62  283  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  2:02.27   
63  292  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  50 m     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
444  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:29.51   
142  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  2:32.40   
308  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  2:34.93   
441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:36.05   
243  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  2:36.99   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  2:37.73   
305  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:39.97   
231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  2:43.83   
148  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  2:47.17   
10  382  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:49.52   
11  393  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:53.46   
12  201  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  2:53.86   
13  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  2:55.36   
14  269  Wanna Madeleine  1999  SÄFFLE SS  AB8699  50 m  2:55.82   
15  399  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  2:56.75   
16  427  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  50 m  3:00.74   
17  82  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  50 m  3:01.38   
18  384  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  3:02.17   
19  263  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  3:03.47   
20  245  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  50 m  3:03.59   
21  87  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  50 m  3:04.88   
22  113  Strand Elin  1998  ESKILSTUNA  AK8298  50 m  3:06.12   
23  120  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  50 m  3:08.72   
24  406  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  3:09.92   
25  182  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  3:13.24   
26  102  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  50 m  3:17.68   
27  78  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  50 m  3:23.19   
28  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  3:31.64   
29  186  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:50.33   
30  56  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:51.39   
31  241  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  2:51.75   
32  66  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:51.77   
33  139  Jobs Sandra  2000  FALUN  BB3800  25 m  2:55.12   
34  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  2:56.53   
35  217  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  3:01.41   
36  233  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  3:03.72   
37  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  3:03.75   
38  370  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:06.46   
39  413  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  3:08.33   
40  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  25 m  3:09.56   
41  91  Moroni Emelie  2001  ESKILSTUNA  BD3401  25 m  3:10.10   
42  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  3:11.54   
43  428  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  3:12.18   
44  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  3:12.27   
45  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  3:13.45   
46  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  3:16.79   
47  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  3:17.87   
48  76  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  3:29.15   
49  410  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  3:29.32   
50  294  Ljung Moa  2001  SÖDERTÄLJE  AG2201  25 m  3:48.22   
51  293  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  3:52.33   
52  307  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  3:54.33   
53  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m     
54  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  50 m     
55  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m     
56  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  50 m     
57  11  Johansson Moa  1999  DEJE SS  BL5299  50 m     
58  12  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  50 m     
59  131  Andersson Kristin  1999  FALUN  BE2499  50 m     
60  154  Tiri Wilma  2000  FINSPÅNG  BD2800  50 m     
61  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  50 m     
62  234  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m     
63  282  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  50 m     
64  300  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  50 m     
65  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m     
66  376  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  50 m     
67  404  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m     
68  411  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  50 m     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
198  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  57.32   
210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  57.88   
244  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  50 m  58.31   
111  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  59.06   
171  Sjökvist Gustav  1996  HARNÄS SKU  AO9996  50 m  59.60   
267  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  1:00.12   
16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  1:00.44   
237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  1:00.94   
462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  1:01.01   
10  260  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  1:01.96   
11  266  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  50 m  1:02.42   
12  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  1:02.65   
13  215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  1:03.82   
14  205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  1:04.33   
15  418  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  1:04.47   
16  189  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  1:04.65   
17  184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  1:04.75   
18  297  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  50 m  1:04.84   
19  421  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  1:05.03   
20  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  1:05.34   
21  430  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  1:06.20   
22  402  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  50 m  1:06.46   
23  34  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  50 m  1:06.88   
24  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  1:08.09   
25  383  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  50 m  1:09.77   
26  372  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  1:10.31   
27  207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:10.47   
28  369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:10.55   
29  199  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:11.73   
30  206  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  1:12.62   
31  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:12.85   
32  262  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  50 m  1:12.89   
33  61  Heikinniemi Arvid  2001  ESKILSTUNA  AL6301  50 m  1:12.90   
34  420  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  1:12.99   
35  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  50 m  1:13.46   
36  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:14.23   
37  163  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  50 m  1:14.56   
38  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  1:16.48   
39  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m  1:19.10   
40  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  1:19.41   
41  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:20.21   
42  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  1:20.96   
43  136  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  50 m  1:22.42   
44  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  1:22.81   
45  433  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  1:23.93   
46  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  1:25.28   
47  389  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  1:25.38   
48  419  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  1:26.11   
49  53  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  50 m  1:27.85   
50  374  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  1:29.92   
51  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:32.40   
52  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  1:32.74   
53  249  Ahmadi Emil  1999  OXELÖSUND  AH4599  50 m  1:35.01   
54  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  50 m  1:35.28   
55  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  1:35.67   
56  42  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  50 m  1:36.04   
57  219  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  50 m  1:36.14   
58  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  1:36.64   
59  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  50 m  1:45.94   
60  405  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  50 m  1:46.45   
61  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  50 m  1:48.82   
62  256  Wallin William  2002  OXELÖSUND  AP0702  50 m  1:49.80   
63  246  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  1:04.05   
64  44  Chiu Jimmy  1998  ESKILSTUNA  AS7198  25 m  1:08.01   
65  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  1:09.64   
66  14  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:09.69   
67  480  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:09.72   
68  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  1:09.74   
69  479  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:10.44   
70  121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  1:12.40   
71  158  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:13.19   
72  204  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  1:13.20   
73  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  1:15.78   
74  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  1:16.15   
75  396  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  1:17.13   
76  115  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  1:17.45   
77  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:18.42   
78  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  1:21.37   
79  63  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  25 m  1:21.79   
80  79  Landstorp August  2000  ESKILSTUNA  AL2900  25 m  1:22.56   
81  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:22.90   
82  86  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:23.34   
83  377  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:24.22   
84  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:24.34   
85  446  Gavoura Wiktor  1999  STRÄNGNÄS  AL1199  25 m  1:24.34   
86  103  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:26.52   
87  211  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:28.41   
88  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:28.81   
89  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:28.82   
90  89  Meeker Jakob  2001  ESKILSTUNA  AI5301  25 m  1:29.40   
91  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  1:30.12   
92  69  Jensen Jonathan  2001  ESKILSTUNA  AI6301  25 m  1:30.34   
93  371  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:30.92   
94  443  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m  1:31.08   
95  95  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:31.68   
96  70  Jonsson Markus  2003  ESKILSTUNA  AN7703  25 m  1:35.24   
97  47  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:36.70   
98  107  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA  AM7703  25 m  1:37.32   
99  62  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:39.54   
100  99  Perälä Bi  2000  ESKILSTUNA  AY2100  25 m  1:43.05   
101  279  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  1:44.56   
102  67  Jansson Oskar  2002  ESKILSTUNA  AT5502  25 m  1:49.37   
103  283  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  1:52.03   
104  65  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  50 m     
105  93  Nilsson Emilio  2002  ESKILSTUNA  AM7102  50 m     
106  123  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  50 m     
107  292  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  50 m     
 
Gren 18, 4X100m Medley Damer 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
149  Falu Simsällskap Lag 1  1998  FALUN    50 m  4:36.82   
464  Strängnäs Tjejer 1  1998  STRÄNGNÄS    50 m  4:39.47   
310  Södertälje Dam Lag 1  SÖDERTÄLJE    50 m  4:58.38   
128  Eskilstuna SK Damer  1995  ESKILSTUNA    50 m  5:00.00   
129  Eskilstuna SK Damer Lag 2  1997  ESKILSTUNA    50 m  5:15.00   
312  Södertälje Dam Lag 2  SÖDERTÄLJE    50 m  5:17.22   
467  Strängnäs Tjejer 2  1998  STRÄNGNÄS    50 m  5:17.74   
468  Västerås Damer Lag 1  VÄSTERÅS    50 m  5:19.21   
150  Falu Simsällskap Lag 2  1998  FALUN    50 m  5:19.39   
10  227  Köpings SS Damer [1999]  1999  KÖPINGS SS    50 m  5:23.14   
11  25  SK Ena Damer  1998  SK ENA    50 m  5:30.00   
12  127  Eskilstuna Damer Lag 3  2000  ESKILSTUNA    50 m  5:30.00   
13  470  Västerås Damer Lag 3  VÄSTERÅS    50 m  5:43.87   
14  469  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    50 m  5:44.76   
15  270  Säffle SS Damer  SÄFFLE SS    25 m  5:01.14   
16  196  Karlskoga Aa Damer  1812  KARLSKO SF    25 m  5:16.68   
17  197  Karlskoga Aaa Damer  1812  KARLSKO SF    25 m  5:17.10   
18  435  Ösa`s Brudar  1993  ÖSA    25 m  5:21.45   
19  242  SS Mora Damer  SS MORA    25 m  5:42.80   
20  195  Karlskoga A Damer  1812  KARLSKO SF    25 m  5:51.60   
21  177  Hedemora Damer [2000]  2000  HEDEMORA    50 m     
22  278  Söderhamn Damer [1999]  1999  SÖDERHAMN    50 m     
 
Gren 19, 4X100m Frisim Herrar 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Esk Herrar Lag 1  1990  ESKILSTUNA    50 m  3:39.00   
125  Esk Herrar Lag 2  1995  ESKILSTUNA    50 m  3:55.00   
126  Esk Herrar Lag 3  1998  ESKILSTUNA    50 m  4:00.00   
26  SK Ena Herrar  1995  SK ENA    50 m  4:20.00   
471  Västerås Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    50 m  4:53.44   
472  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    50 m  5:15.90   
438  Ösa`s Supergossar  1993  ÖSA    25 m  4:18.15   
313  Södertälje Herr Lag 1  SÖDERTÄLJE    25 m  5:26.13   
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  2:06.57   
41  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  2:07.86   
81  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:08.21   
210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:12.51   
267  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  2:14.60   
205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  2:17.73   
237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  2:19.32   
18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:19.52   
260  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  2:19.72   
10  16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:20.05   
11  266  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  50 m  2:20.90   
12  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  2:22.71   
13  35  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  2:22.93   
14  402  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  50 m  2:24.65   
15  36  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  2:24.72   
16  430  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  2:25.82   
17  421  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  2:26.37   
18  184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  2:26.72   
19  189  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  2:28.84   
20  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  2:29.26   
21  389  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  2:34.17   
22  207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:34.22   
23  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  2:34.51   
24  420  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  2:37.52   
25  199  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  2:39.20   
26  369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:41.66   
27  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  2:42.37   
28  345  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  2:45.00   
29  163  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  50 m  2:48.32   
30  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  2:49.72   
31  373  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  50 m  2:50.18   
32  344  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  50 m  2:50.80   
33  350  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:50.88   
34  34  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  50 m  2:53.17   
35  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  2:53.17   
36  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m  2:53.82   
37  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  2:56.86   
38  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  3:00.71   
39  419  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  3:06.19   
40  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  3:07.85   
41  332  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  50 m  3:11.80   
42  325  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m  3:16.17   
43  374  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  3:17.28   
44  356  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  50 m  3:18.60   
45  335  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  50 m  3:19.33   
46  352  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  3:42.35   
47  353  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m  4:10.43   
48  159  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:18.60   
49  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  2:28.79   
50  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  2:30.41   
51  480  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  2:37.30   
52  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:37.99   
53  333  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  2:47.28   
54  158  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:47.86   
55  53  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  2:51.29   
56  188  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  2:53.02   
57  219  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  25 m  2:54.39   
58  336  Joerö Axel  2000  UPSALA S  AX5500  25 m  2:56.89   
59  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  2:57.77   
60  329  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  25 m  2:58.06   
61  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  2:58.47   
62  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  2:59.66   
63  323  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  3:05.17   
64  351  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  3:05.73   
65  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  3:08.37   
66  95  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  3:08.60   
67  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  3:16.15   
68  211  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  3:17.30   
69  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  3:19.66   
70  89  Meeker Jakob  2001  ESKILSTUNA  AI5301  25 m  3:29.58   
71  63  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  50 m     
72  204  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m     
73  206  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m     
74  246  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  50 m     
75  292  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  50 m     
76  330  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  50 m     
77  343  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  50 m     
78  346  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  50 m     
79  354  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  50 m     
80  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  50 m     
81  433  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m     
82  439  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  50 m     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  1:04.39   
13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:04.99   
140  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  1:07.84   
264  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  1:08.12   
92  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  1:08.64   
114  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  1:09.22   
268  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  1:10.86   
441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:11.43   
231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  1:11.86   
10  200  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  1:12.88   
11  450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  1:14.22   
12  285  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  1:15.67   
13  461  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  1:18.03   
14  165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  50 m  1:19.35   
15  20  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  1:20.46   
16  382  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:20.96   
17  66  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  1:21.00   
18  201  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  1:21.32   
19  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  1:22.95   
20  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  50 m  1:23.67   
21  265  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  50 m  1:24.06   
22  338  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  1:24.31   
23  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  1:24.53   
24  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:25.04   
25  224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  1:25.32   
26  318  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m  1:25.94   
27  390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  1:26.17   
28  320  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  1:27.19   
29  180  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  1:27.27   
30  317  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  50 m  1:28.20   
31  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  1:28.27   
32  413  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  1:28.32   
33  269  Wanna Madeleine  1999  SÄFFLE SS  AB8699  50 m  1:28.59   
34  375  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  1:29.07   
35  424  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  1:30.07   
36  381  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  1:31.46   
37  442  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  1:32.64   
38  183  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  1:32.93   
39  319  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  1:35.63   
40  11  Johansson Moa  1999  DEJE SS  BL5299  50 m  1:35.65   
41  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:40.84   
42  30  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  50 m  1:45.72   
43  365  Bentrari Stella  1999  VÄSTERÅS  BE5299  50 m  1:46.18   
44  417  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  50 m  1:53.01   
45  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  1:53.51   
46  314  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  50 m  1:56.27   
47  301  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:08.16   
48  259  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:22.03   
49  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:22.55   
50  161  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:23.89   
51  137  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  1:26.10   
52  248  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:28.67   
53  404  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:30.14   
54  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:36.23   
55  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:36.90   
56  181  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:38.08   
57  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  1:38.48   
58  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  1:39.06   
59  357  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:39.93   
60  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  1:40.74   
61  272  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:41.61   
62  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:42.12   
63  160  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:42.88   
64  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:43.73   
65  448  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  1:45.59   
66  342  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:47.32   
67  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  1:50.39   
68  282  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  1:57.88   
69  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  50 m     
70  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  50 m     
71  234  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m     
72  240  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  50 m     
73  263  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m     
74  271  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  50 m     
75  275  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  50 m     
76  322  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  50 m     
77  347  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  50 m     
78  367  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  50 m     
79  376  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  50 m     
80  386  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  50 m     
81  403  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m     
82  409  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m     
83  434  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:12.32   
71  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  1:13.63   
462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  1:15.32   
198  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:17.67   
132  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  50 m  1:18.09   
138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  1:20.93   
207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:21.28   
215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  1:21.76   
16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  1:24.86   
10  369  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:25.13   
11  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  50 m  1:26.00   
12  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:26.25   
13  210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:26.55   
14  389  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  1:31.34   
15  121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  1:31.74   
16  136  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  50 m  1:32.95   
17  206  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  1:34.16   
18  345  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:34.89   
19  339  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  50 m  1:35.45   
20  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  1:36.53   
21  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:37.35   
22  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  50 m  1:37.57   
23  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  1:38.21   
24  164  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  50 m  1:38.87   
25  249  Ahmadi Emil  1999  OXELÖSUND  AH4599  50 m  1:41.15   
26  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  1:41.36   
27  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:45.54   
28  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  1:46.01   
29  401  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  1:46.11   
30  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:47.70   
31  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m  1:50.01   
32  371  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  50 m  1:50.44   
33  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  1:51.68   
34  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  1:51.86   
35  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  1:54.00   
36  103  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  50 m  1:54.42   
37  374  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  1:57.81   
38  256  Wallin William  2002  OXELÖSUND  AP0702  50 m  2:07.23   
39  479  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:20.16   
40  115  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  1:32.55   
41  383  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:32.88   
42  18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:33.67   
43  14  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:35.45   
44  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  1:36.80   
45  366  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:39.63   
46  95  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:40.05   
47  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  1:41.04   
48  86  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:42.59   
49  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  1:44.02   
50  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:45.27   
51  392  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  25 m  1:45.35   
52  47  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:49.89   
53  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:52.20   
54  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:52.83   
55  69  Jensen Jonathan  2001  ESKILSTUNA  AI6301  25 m  1:53.55   
56  446  Gavoura Wiktor  1999  STRÄNGNÄS  AL1199  25 m  1:54.45   
57  405  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:56.63   
58  97  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  2:02.47   
59  107  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA  AM7703  25 m  2:04.10   
60  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  2:05.56   
61  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  2:06.69   
62  279  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  50 m     
63  292  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  50 m     
64  337  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  50 m     
65  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
66  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m     
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
257  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  3:02.48   
261  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  50 m  3:04.65   
218  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  3:05.59   
87  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  50 m  3:07.27   
169  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  50 m  3:08.28   
273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  3:09.45   
384  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  3:09.92   
192  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  50 m  3:14.11   
224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  3:16.52   
10  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  50 m  3:17.23   
11  393  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  3:20.98   
12  60  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  50 m  3:23.37   
13  82  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  50 m  3:27.40   
14  327  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  50 m  3:27.68   
15  236  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  50 m  3:28.68   
16  213  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  50 m  3:32.26   
17  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  3:36.22   
18  102  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  50 m  3:37.10   
19  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  3:37.22   
20  120  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  50 m  3:37.30   
21  182  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  3:41.27   
22  133  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  50 m  3:44.65   
23  410  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  3:47.06   
24  315  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  50 m  3:48.60   
25  220  Jungstedt Matilda  2001  KÖPINGS SS  AY5401  50 m  3:50.23   
26  241  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  3:55.26   
27  355  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  4:01.65   
28  161  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  3:02.89   
29  217  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  3:03.47   
30  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  3:05.25   
31  398  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  3:06.38   
32  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  3:16.17   
33  455  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  3:17.01   
34  162  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  3:17.19   
35  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  3:20.54   
36  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  3:21.51   
37  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  3:21.95   
38  274  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  3:22.43   
39  153  Johansson Kajsa  2000  FINSPÅNG  BC1200  25 m  3:22.50   
40  390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  3:25.36   
41  139  Jobs Sandra  2000  FALUN  BB3800  25 m  3:26.47   
42  474  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  3:29.02   
43  96  Paulson Fanny  1998  ESKILSTUNA  BL0498  25 m  3:29.06   
44  358  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m  3:29.87   
45  428  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  3:29.99   
46  141  Middlemore Estie  1999  FALUN  BR5899  25 m  3:31.81   
47  193  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  3:31.90   
48  46  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  3:32.00   
49  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  3:34.65   
50  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  3:36.73   
51  381  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:45.24   
52  406  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  3:49.15   
53  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  3:56.72   
54  221  Jungstedt Rebecka  2003  KÖPINGS SS  AQ8203  25 m  4:03.66   
55  37  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  4:12.30   
56  223  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  4:27.46   
57  78  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  50 m     
58  108  Sivertsen Runa  2002  ESKILSTUNA  AZ4402  50 m     
59  122  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  50 m     
60  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  50 m     
61  228  Granström Emma  2002  LEKSAND  AY6402  50 m     
62  247  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  50 m     
63  304  Steneskog Thess  2001  SÖDERTÄLJE  BB7601  50 m     
64  316  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m     
65  321  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  50 m     
66  324  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  50 m     
67  326  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m     
68  331  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  50 m     
69  340  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  50 m     
70  348  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  50 m     
71  407  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  50 m     
72  408  Ghaziri Yara  1997  ÖSA  BL6897  50 m     
73  411  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  50 m     
74  414  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m     
75  423  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  24.06   
74  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  25.47   
41  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  25.74   
244  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  50 m  26.22   
111  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  27.18   
237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  27.53   
462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  27.66   
16  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  27.70   
171  Sjökvist Gustav  1996  HARNÄS SKU  AO9996  50 m  27.75   
10  214  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  28.03   
11  418  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  28.22   
12  260  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  28.36   
13  421  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  28.89   
14  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  29.03   
15  35  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  29.14   
16  205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  29.58   
17  184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  29.75   
18  71  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  29.77   
19  430  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  29.79   
20  36  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  29.80   
21  18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  29.90   
22  402  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  50 m  30.06   
23  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  30.22   
24  34  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  50 m  30.46   
25  215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  30.46   
26  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  30.70   
27  207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  30.88   
28  189  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  31.47   
29  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  50 m  31.60   
30  333  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  50 m  31.73   
31  341  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  31.92   
32  389  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  32.22   
33  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  32.71   
34  163  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  50 m  33.34   
35  339  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  50 m  33.61   
36  350  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  33.75   
37  419  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  34.20   
38  204  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  34.29   
39  325  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m  34.38   
40  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m  34.44   
41  351  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  34.88   
42  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  34.96   
43  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  34.98   
44  179  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  35.14   
45  433  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  35.36   
46  401  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  35.61   
47  356  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  50 m  36.19   
48  373  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  50 m  36.74   
49  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  36.86   
50  330  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  50 m  37.21   
51  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  37.63   
52  53  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  50 m  38.53   
53  219  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  50 m  38.73   
54  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  50 m  39.94   
55  303  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  40.19   
56  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  40.37   
57  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  40.62   
58  346  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  50 m  41.42   
59  249  Ahmadi Emil  1999  OXELÖSUND  AH4599  50 m  42.10   
60  352  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  42.94   
61  353  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m  43.27   
62  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  43.43   
63  188  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  50 m  43.80   
64  103  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  50 m  43.95   
65  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  44.85   
66  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  50 m  45.40   
67  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  50 m  45.55   
68  89  Meeker Jakob  2001  ESKILSTUNA  AI5301  50 m  49.02   
69  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  50 m  49.09   
70  256  Wallin William  2002  OXELÖSUND  AP0702  50 m  50.55   
71  42  Chan Harry  2001  ESKILSTUNA  AL8301  50 m  50.86   
72  439  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  50 m  52.56   
73  63  Hellmark Gustaf  2000  ESKILSTUNA  AR2300  50 m  53.39   
74  97  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  1:02.18   
75  123  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  50 m  1:02.46   
76  93  Nilsson Emilio  2002  ESKILSTUNA  AM7102  50 m  1:04.09   
77  80  Lindoff Gustav  2002  ESKILSTUNA  AM6902  50 m  1:06.37   
78  101  Qazi Wenngren Josef  2003  ESKILSTUNA  AM1703  50 m  1:17.17   
79  159  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  28.61   
80  44  Chiu Jimmy  1998  ESKILSTUNA  AS7198  25 m  28.87   
81  246  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  29.23   
82  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  30.15   
83  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  30.16   
84  383  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  30.70   
85  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  31.78   
86  480  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  32.49   
87  329  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  25 m  32.92   
88  158  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  33.49   
89  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  33.65   
90  479  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  33.85   
91  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  34.39   
92  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  34.49   
93  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  34.91   
94  323  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  35.23   
95  344  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  35.58   
96  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  35.80   
97  354  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  25 m  35.85   
98  335  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  36.50   
99  337  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  36.91   
100  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  37.09   
101  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  37.31   
102  366  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  37.64   
103  343  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  38.04   
104  45  Chiu Tommy  1999  ESKILSTUNA  AO5399  25 m  39.70   
105  371  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  39.71   
106  99  Perälä Bi  2000  ESKILSTUNA  AY2100  25 m  40.31   
107  70  Jonsson Markus  2003  ESKILSTUNA  AN7703  25 m  40.48   
108  451  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  40.79   
109  453  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  41.13   
110  65  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  41.57   
111  292  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  41.74   
112  458  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  42.11   
113  52  Faraj Josef  2002  ESKILSTUNA  AS4502  25 m  42.55   
114  392  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  25 m  44.48   
115  47  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  45.45   
116  279  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  46.26   
117  39  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  52.38   
118  31  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  25 m  52.80   
119  58  Gerges Vincent  2004  ESKILSTUNA  AG4504  25 m  1:03.69   
120  50  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  50 m     
121  67  Jansson Oskar  2002  ESKILSTUNA  AT5502  50 m     
 
Gren 25, 50m Frisim Damer 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
444  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  27.33   
13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  27.66   
301  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  28.37   
142  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  28.86   
49  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  50 m  29.29   
114  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  29.40   
231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  29.40   
441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  29.47   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  29.49   
10  243  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  29.53   
11  476  Björkbacka Paulina  1995  HARNÄS SKU  AY6295  50 m  30.07   
12  144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  30.13   
13  398  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  30.13   
14  56  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  30.38   
15  257  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  30.44   
16  92  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  30.45   
17  450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  30.55   
18  148  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  30.80   
19  461  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  30.81   
20  200  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  30.93   
21  404  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  31.09   
22  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  31.09   
23  169  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  50 m  31.28   
24  445  Fors Amanda  1998  STRÄNGNÄS  AY2698  50 m  31.33   
25  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  31.43   
26  349  Sällström Jennifer  1997  UPSALA S  BR8497  50 m  31.46   
27  261  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  50 m  31.53   
28  424  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  31.55   
29  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  50 m  31.71   
30  122  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  50 m  31.74   
31  216  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  50 m  31.84   
32  201  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  31.91   
33  455  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  31.96   
34  146  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  50 m  32.17   
35  289  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  50 m  32.31   
36  454  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  50 m  32.49   
37  259  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  32.55   
38  165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  50 m  32.57   
39  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  32.58   
40  186  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  32.61   
41  328  Gille Sara  1997  UPSALA S  BR7497  50 m  32.88   
42  168  Forslund Felicia  1997  HARNÄS SKU  BP9897  50 m  32.92   
43  403  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m  32.95   
44  434  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  33.17   
45  452  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  33.33   
46  410  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  33.35   
47  273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  33.42   
48  218  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  33.63   
49  20  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  33.73   
50  477  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  50 m  33.91   
51  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  33.93   
52  319  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  34.14   
53  427  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  50 m  34.24   
54  217  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  34.35   
55  338  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  34.36   
56  233  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  50 m  34.40   
57  170  Norin Wilma  2000  HARNÄS SKU  AW3397  50 m  34.45   
58  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  50 m  34.51   
59  134  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  50 m  34.55   
60  317  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  50 m  34.56   
61  213  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  50 m  34.66   
62  183  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  34.82   
63  318  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m  34.89   
64  209  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  35.00   
65  382  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  35.06   
66  24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  35.14   
67  224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  35.14   
68  409  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m  35.27   
69  11  Johansson Moa  1999  DEJE SS  BL5299  50 m  35.32   
70  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  50 m  35.32   
71  248  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  50 m  35.34   
72  406  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  35.74   
73  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  35.77   
74  347  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  50 m  35.83   
75  191  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  35.84   
76  251  Kleringer Frida  2001  OXELÖSUND  BH9201  50 m  36.03   
77  442  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  36.07   
78  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  50 m  36.22   
79  245  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  50 m  36.31   
80  357  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  50 m  36.32   
81  180  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  36.34   
82  145  Söderkvist Maja  2000  FALUN  AX0200  50 m  36.35   
83  137  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  50 m  36.42   
84  276  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  50 m  36.80   
85  425  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  50 m  36.81   
86  277  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  50 m  37.00   
87  320  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  37.07   
88  428  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  50 m  37.23   
89  316  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m  37.48   
90  182  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  37.68   
91  234  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  37.96   
92  342  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  50 m  38.18   
93  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  50 m  38.24   
94  322  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  50 m  38.35   
95  448  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  38.35   
96  147  Ytterholm Saga  2000  FALUN  BB5800  50 m  38.39   
97  226  Thorsén Matilda  2001  KÖPINGS SS  BF0801  50 m  38.77   
98  417  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  50 m  38.78   
99  324  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  50 m  38.89   
100  384  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  38.89   
101  327  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  50 m  39.31   
102  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  39.58   
103  326  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m  39.59   
104  314  Bjarnadottir Ólöf  2002  UPSALA S  BO1402  50 m  39.92   
105  161  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  40.04   
106  274  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  40.08   
107  133  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  50 m  40.19   
108  90  Mirkhosravi Emma  2002  ESKILSTUNA  AV2602  50 m  40.24   
109  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  50 m  40.36   
110  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  40.57   
111  459  Svärd Moa  2002  STRÄNGNÄS  BD4602  50 m  40.58   
112  348  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  50 m  40.77   
113  187  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  40.79   
114  355  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  40.82   
115  139  Jobs Sandra  2000  FALUN  BB3800  50 m  41.14   
116  272  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  41.54   
117  30  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  50 m  42.37   
118  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  50 m  42.46   
119  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  43.04   
120  190  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  50 m  43.40   
121  275  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  50 m  43.86   
122  241  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  44.14   
123  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  44.55   
124  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  50 m  45.25   
125  104  Saikkonen Thelin Ida  2002  ESKILSTUNA  AZ2402  50 m  45.73   
126  282  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  50 m  46.49   
127  193  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  50 m  47.46   
128  59  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  50 m  47.64   
129  100  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  50 m  47.88   
130  253  Mandrela Weronika  2000  OXELÖSUND  BK2200  50 m  48.17   
131  143  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  50 m  48.30   
132  315  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  50 m  48.43   
133  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  50 m  48.57   
134  288  Hellstrandh Alma  2003  SÖDERTÄLJE  AY8803  50 m  50.93   
135  460  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  50 m  51.15   
136  449  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  50 m  52.92   
137  232  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  50 m  53.15   
138  68  Jarnfeldt Sara  2001  ESKILSTUNA  BJ1801  50 m  53.92   
139  76  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  50 m  55.11   
140  221  Jungstedt Rebecka  2003  KÖPINGS SS  AQ8203  50 m  57.12   
141  85  Lorenzoni Wadin Stina  2003  ESKILSTUNA  AQ0203  50 m  57.43   
142  109  Sjöberg Olivia  2001  ESKILSTUNA  BJ2801  50 m  1:02.57   
143  375  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  30.90   
144  473  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  31.51   
145  54  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  32.37   
146  131  Andersson Kristin  1999  FALUN  BE2499  25 m  32.38   
147  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  32.74   
148  91  Moroni Emelie  2001  ESKILSTUNA  BD3401  25 m  33.25   
149  236  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  33.36   
150  250  Fernqvist Josefine  2000  OXELÖSUND  BK3200  25 m  33.40   
151  84  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  34.31   
152  376  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  34.32   
153  228  Granström Emma  2002  LEKSAND  AY6402  25 m  34.39   
154  181  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  34.51   
155  162  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  34.55   
156  141  Middlemore Estie  1999  FALUN  BR5899  25 m  34.67   
157  166  Cronebratt Ida  1995  HARNÄS SKU  BY4295  25 m  34.69   
158  83  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  35.21   
159  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  25 m  35.37   
160  271  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  35.68   
161  120  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  35.89   
162  19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  36.16   
163  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  36.25   
164  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  36.32   
165  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  36.33   
166  46  Dam Donya  1999  ESKILSTUNA  AO2299  25 m  36.52   
167  154  Tiri Wilma  2000  FINSPÅNG  BD2800  25 m  36.64   
168  475  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  36.74   
169  212  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  36.82   
170  247  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  36.83   
171  202  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  36.86   
172  152  Hejdeström Emelie  2000  FINSPÅNG  BB7800  25 m  37.12   
173  386  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  37.41   
174  240  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  37.48   
175  78  Lam Wendy  2001  ESKILSTUNA  BR5601  25 m  38.29   
176  391  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  38.49   
177  160  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  38.54   
178  358  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m  38.62   
179  474  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  38.66   
180  153  Johansson Kajsa  2000  FINSPÅNG  BC1200  25 m  38.96   
181  340  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  39.15   
182  478  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  39.93   
183  155  Wickström Julia  2002  FINSPÅNG  AV8802  25 m  40.83   
184  408  Ghaziri Yara  1997  ÖSA  BL6897  25 m  40.94   
185  321  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  40.97   
186  331  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  41.30   
187  98  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  41.92   
188  29  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  41.97   
189  33  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  42.49   
190  156  Wiesner Ebba  2002  FINSPÅNG  AV9802  25 m  42.60   
191  440  Berger Lovisa  2003  STRÄNGNÄS  BC6803  25 m  42.67   
192  411  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  42.86   
193  304  Steneskog Thess  2001  SÖDERTÄLJE  BB7601  25 m  44.81   
194  407  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  45.43   
195  378  Halvarsson Tova  2002  VÄSTERÅS  BO6602  25 m  45.83   
196  106  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  47.22   
197  23  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  47.52   
198  223  Laine Lovisa  2005  KÖPINGS SS  AB9405  25 m  47.54   
199  88  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  50.33   
200  400  Alriksson Sara  2001  ÖSA  BR8201  25 m  51.08   
201  64  Hjelm Elin  2003  ESKILSTUNA  BF0203  25 m  51.16   
202  94  Ny Rebecca  2001  ESKILSTUNA  BC8601  25 m  51.66   
203  116  Ton Jessika  2004  ESKILSTUNA  AP6804  25 m  53.50   
204  77  Kunelius Ebba  2002  ESKILSTUNA  BP4402  25 m  55.22   
205  119  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  58.62   
206  255  Wallin Tezla  2004  OXELÖSUND  AQ2404  25 m  59.04   
207  110  Sjöberg Susanna  2004  ESKILSTUNA  AQ1404  25 m  1:01.66   
208  57  Gerges Marcel  2004  ESKILSTUNA  AN4804  25 m  1:19.28   
209  48  Egeld Sara  2002  ESKILSTUNA  BG5402  50 m     
210  73  Karlsson Julia  2005  ESKILSTUNA  AK0405  50 m     
211  414  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m     
212  415  Kjell Ellen  2001  ÖSA  BU4801  50 m     
213  457  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  50 m     
 
Gren 26, 400m Medley Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  4:59.10   
210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  5:01.64   
167  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  5:05.00   
198  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  5:13.59   
132  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  50 m  5:17.48   
81  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  5:38.56   
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  5:39.97   
372  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  6:01.15   
462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  6:03.06   
10  199  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  6:09.39   
11  121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  6:25.71   
12  164  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  5:28.35   
13  420  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  7:09.47   
14  332  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  50 m     
15  341  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m     
16  350  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m     
 
Gren 27, 1500m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  22:17.68   
82  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  50 m  22:51.47   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  18:19.24   
450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  19:36.74   
135  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  20:00.42   
66  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  21:09.46   
 
Gren 28, 800m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
268  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:58.13   
165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  50 m  11:35.05   
264  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  9:40.70   
243  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  10:04.42   
56  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  10:10.54   
185  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  10:15.63   
245  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  10:39.66   
186  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  10:55.77   
441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  10:57.09   
10  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  10:57.73   
11  393  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  11:14.47   
12  87  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  12:17.14   
13  220  Jungstedt Matilda  2001  KÖPINGS SS  AY5401  25 m  12:27.46   
14  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  12:48.28   
15  12  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  12:51.08   
16  191  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  13:12.99   
17  54  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  13:13.52   
18  187  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m     
19  190  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  50 m     
20  209  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m     
21  277  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  50 m     
22  296  Nadouri Yasmine  2001  SÖDERTÄLJE  BH7601  50 m     
23  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m     
24  413  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  2:21.54   
15  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:24.77   
198  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:30.48   
18  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:46.91   
205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  2:50.47   
199  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  3:10.94   
Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  3:35.08   
167  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  25 m  2:22.29   
298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  3:18.39   
10  341  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m     
11  462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m     
 
Gren 30, 200m Medley Damer 
Sponsor: UGP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  2:26.58   
444  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:31.66   
140  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  2:37.31   
398  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  2:38.71   
231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  2:39.23   
305  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:39.53   
450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  2:40.18   
268  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  2:40.33   
243  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  2:45.89   
10  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  2:49.12   
11  66  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:49.65   
12  261  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  50 m  2:50.54   
13  382  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:50.74   
14  146  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  50 m  2:51.34   
15  265  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  50 m  2:52.00   
16  75  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  2:53.90   
17  461  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  2:54.09   
18  375  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  2:56.55   
19  273  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  2:56.77   
20  213  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  50 m  2:58.73   
21  393  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:59.44   
22  10  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  50 m  3:04.87   
23  175  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  50 m  3:05.33   
24  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  3:06.03   
25  224  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  3:06.51   
26  318  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m  3:06.74   
27  338  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  3:06.99   
28  137  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  50 m  3:08.13   
29  452  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  3:12.44   
30  24  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  3:13.02   
31  131  Andersson Kristin  1999  FALUN  BE2499  50 m  3:15.05   
32  182  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  3:15.40   
33  381  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  3:15.96   
34  410  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  3:17.07   
35  428  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  50 m  3:17.39   
36  448  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  50 m  3:23.72   
37  11  Johansson Moa  1999  DEJE SS  BL5299  50 m  3:24.66   
38  367  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  50 m  3:25.00   
39  406  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  3:27.04   
40  342  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  50 m  3:29.29   
41  263  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  3:29.96   
42  291  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  3:30.51   
43  425  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  50 m  3:30.94   
44  183  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  3:34.10   
45  390  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  3:36.87   
46  422  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  3:37.74   
47  54  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  50 m  3:41.01   
48  60  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  50 m  3:41.94   
49  172  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  3:43.18   
50  133  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  50 m  3:44.98   
51  287  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  3:51.30   
52  161  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:44.82   
53  455  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:49.01   
54  397  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  2:50.76   
55  139  Jobs Sandra  2000  FALUN  BB3800  25 m  2:55.74   
56  424  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:58.94   
57  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  3:00.20   
58  239  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  3:00.86   
59  442  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  3:01.66   
60  12  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  3:02.09   
61  477  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  3:03.99   
62  248  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  3:04.75   
63  388  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  3:06.47   
64  233  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  3:07.30   
65  174  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  3:07.90   
66  376  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  3:08.15   
67  173  Eriksson Emelie  2000  HEDEMORA  BN0600  25 m  3:10.38   
68  355  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  3:12.60   
69  178  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  3:12.64   
70  358  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m  3:15.32   
71  277  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  3:15.61   
72  194  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  3:15.64   
73  473  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  3:17.01   
74  271  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  3:18.49   
75  275  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  3:19.20   
76  181  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  3:19.24   
77  386  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  3:19.27   
78  327  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  3:19.71   
79  152  Hejdeström Emelie  2000  FINSPÅNG  BB7800  25 m  3:20.21   
80  272  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  3:20.65   
81  274  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  3:22.13   
82  276  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  3:23.52   
83  347  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  3:29.15   
84  340  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  3:37.97   
85  309  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  3:39.16   
86  315  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  3:55.65   
87  162  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m     
88  176  Zachrisson Klara  2001  HEDEMORA  AZ0201  50 m     
89  306  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m     
90  316  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m     
91  319  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m     
92  321  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  50 m     
93  322  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  50 m     
94  324  Eriksson Elice  2002  UPSALA S  BB0802  50 m     
95  326  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m     
96  331  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  50 m     
97  348  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  50 m     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: EEM 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  26.10   
81  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  26.67   
74  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  26.78   
41  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  27.79   
167  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  28.39   
237  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  28.70   
38  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  29.63   
214  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  29.65   
244  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  50 m  29.71   
10  210  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  29.83   
11  462  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  29.96   
12  418  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  30.18   
13  35  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  30.32   
14  132  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  50 m  30.54   
15  260  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  31.21   
16  235  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  31.35   
17  36  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  31.42   
18  171  Sjökvist Gustav  1996  HARNÄS SKU  AO9996  50 m  32.86   
19  184  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  33.14   
20  297  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  50 m  34.04   
21  138  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  34.15   
22  205  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  34.60   
23  238  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  34.91   
24  372  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  35.08   
25  215  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m  35.80   
26  333  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  50 m  36.42   
27  420  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  36.48   
28  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  50 m  36.62   
29  258  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  36.67   
30  373  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  50 m  36.71   
31  207  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  37.58   
32  332  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  50 m  39.17   
33  179  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  39.38   
34  351  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  39.78   
35  350  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  40.05   
36  337  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  50 m  40.92   
37  336  Joerö Axel  2000  UPSALA S  AX5500  50 m  41.45   
38  419  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  42.40   
39  323  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  50 m  42.45   
40  298  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  44.12   
41  34  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  50 m  44.55   
42  456  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  45.17   
43  431  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  48.52   
44  219  Färemyr Orréll Willy  2000  KÖPINGS SS  AT9300  50 m  50.09   
45  208  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  50.66   
46  115  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  50 m  52.26   
47  356  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  50 m  53.84   
48  222  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  55.69   
49  86  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  50 m  56.61   
50  302  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  50 m  57.23   
51  159  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  31.07   
52  246  Potorochyn Alexej  1999  NYKÖPING  AX2399  25 m  33.90   
53  383  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  34.62   
54  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  35.29   
55  105  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  35.33   
56  188  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  36.29   
57  44  Chiu Jimmy  1998  ESKILSTUNA  AS7198  25 m  36.86   
58  14  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  37.31   
59  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  37.74   
60  345  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  37.81   
61  204  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  38.61   
62  121  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  39.66   
63  158  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  39.73   
64  203  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  25 m  39.81   
65  344  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  40.73   
66  346  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  41.81   
67  366  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  41.92   
68  329  Gorantsyan David  2000  UPSALA S  AT3700  25 m  42.13   
69  295  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  42.74   
70  394  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  42.95   
71  395  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  43.46   
72  368  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  43.56   
73  343  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  44.13   
74  22  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  45.47   
75  118  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  46.07   
76  225  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  47.12   
77  211  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  47.47   
78  339  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  48.48   
79  280  Andersson Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  48.60   
80  330  Gorantsyan Lyon  2001  UPSALA S  AP6501  25 m  49.10   
81  325  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  50.16   
82  117  Ton Ricky  2000  ESKILSTUNA  AS9700  25 m  52.68   
83  107  Sheykholeslami Oktay  2003  ESKILSTUNA  AM7703  25 m  54.00   
84  405  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  56.32   
85  426  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  59.83   
86  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m     
87  254  Stocker Felix  2002  OXELÖSUND  AN9302  50 m     
88  256  Wallin William  2002  OXELÖSUND  AP0702  50 m     
89  335  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  50 m     
90  352  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m     
91  353  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m     
92  354  Westring Douglas  2001  UPSALA S  AU7101  50 m     
93  416  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
94  429  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer 
Sponsor: EEM 
 
 
<
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  28.52   
144  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  29.20   
301  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  30.35   
49  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  50 m  30.51   
398  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  30.86   
92  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  31.01   
114  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  31.11   
441  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  31.69   
231  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  32.52   
10  450  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  32.60   
11  146  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  50 m  33.53   
12  201  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  33.87   
13  447  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  33.94   
14  32  Asplund Ida  1999  ESKILSTUNA  BH8499  50 m  33.95   
15  404  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  33.99   
16  259  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  34.87   
17  317  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  50 m  34.93   
18  20  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  35.11   
19  328  Gille Sara  1997  UPSALA S  BR7497  50 m  35.11   
20  185  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  35.26   
21  135  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  50 m  35.41   
22  349  Sällström Jennifer  1997  UPSALA S  BR8497  50 m  35.56   
23  413  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  35.61   
24  165  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  50 m  35.92   
25  463  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  36.00   
26  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  36.12   
27  445  Fors Amanda  1998  STRÄNGNÄS  AY2698  50 m  36.20   
28  409  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m  36.45   
29  56  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  37.57   
30  452  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m