Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 med EEM Cup 2014    Utskriftsdatum  01 juni 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  21:31   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  31 maj 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    31.56  1:06.57  1:42.07    2:17.64   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    32.34  1:08.92  1:47.94    2:25.61   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    32.92  1:09.65  1:48.57    2:26.12   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    32.02  1:09.63  1:48.82    2:26.39   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    34.37  1:12.18  1:51.19    2:28.52   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    34.68  1:13.64  1:53.39    2:30.09   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    34.69  1:12.81  1:53.33    2:31.59   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.27  1:12.15  1:52.18    2:32.30   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    34.02  1:13.26  1:55.35    2:34.57   
10  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    35.94  1:16.23  1:57.70    2:34.92   
11  Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    34.74  1:15.60  1:57.41    2:36.95   
12  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    37.10  1:18.38  1:58.82    2:38.59   
13  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    36.15  1:17.55  1:58.69    2:39.25   
14  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    36.44  1:16.68  1:59.99    2:40.94   
15  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    35.23  1:15.86  1:58.90    2:41.47   
16  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    34.38  1:15.72  1:59.33    2:41.78   
17  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    35.45  1:17.66  2:01.45    2:41.97   
18  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    35.22  1:17.24  2:02.07    2:43.66   
19  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    36.15  1:17.98  2:01.99    2:44.60   
20  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    36.75  1:19.35  2:04.42    2:45.10   
21  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.06  1:20.01  2:05.87    2:48.97   
22  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    37.09  1:20.75  2:06.54    2:49.10   
23  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.44  1:20.74  2:07.43    2:49.29   
24  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    36.80  1:20.20  2:06.41    2:49.95   
25  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    36.59  1:19.85  2:06.59    2:49.96   
26  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    38.06  1:21.21  2:07.22    2:50.47   
27  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    38.29  1:21.99  2:07.64    2:51.05   
28  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    37.80  1:21.12  2:08.17    2:51.67   
29  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    38.63  1:22.36  2:08.70    2:51.71   
30  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    36.88  1:20.33  2:06.67    2:52.05   
31  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    37.90  1:22.31  2:08.23    2:54.04   
32  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.74  1:24.28  2:10.15    2:54.11   
33  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    38.84  1:23.07  2:09.16    2:54.93   
34  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    39.30  1:24.90  2:12.77    2:55.31   
35  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    38.57  1:24.45  2:10.27    2:55.44   
36  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    39.03  1:24.52  2:11.84    2:55.78   
37  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    38.18  1:23.43  2:10.90    2:55.90   
38  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    41.46  1:27.47  2:16.16    2:56.29   
39  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    40.73  1:26.72  2:13.77    2:56.85   
40  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    39.26  1:25.58  2:13.25    2:58.98   
41  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    40.90  1:27.24  2:14.51    2:59.06   
42  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    40.08  1:26.26  2:14.40    2:59.46   
43  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    41.95  1:27.41  2:16.13    3:00.06   
44  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    39.83  1:27.37  2:16.70    3:01.64   
45  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    37.09  1:24.16  2:14.69    3:02.61   
46  Ólöf Bjarnadottir  2002  Upsala Simsällskap    41.15  1:28.92  2:19.13    3:04.14   
47  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    40.85  1:28.60  2:18.92    3:04.52   
48  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    41.01  1:27.72  2:17.38    3:05.98   
49  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.35  1:27.96  2:18.59    3:06.12   
50  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    40.11  1:28.49  2:19.53    3:07.20   
51  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    40.37  1:28.70  2:18.98    3:07.58   
52  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    39.07  1:25.74  2:16.66    3:08.60   
53  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    40.20  1:28.45  2:19.64    3:08.86   
54  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    40.62  1:28.39  2:19.59    3:09.81   
55  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    41.52  1:30.64  2:22.12    3:10.74   
56  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    43.12  1:31.87  2:22.50    3:11.68   
57  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    41.75  1:29.54  2:20.41    3:11.84   
58  Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    44.58  1:34.57  2:27.36    3:12.32   
59  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.33  1:32.53  2:24.07    3:13.71   
60  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    46.11  1:38.74  2:29.33    3:17.43   
61  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    44.61  1:35.24  2:28.77    3:17.53   
62  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    43.47  1:34.93  2:28.27    3:17.59   
63  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    44.59  1:35.82  2:30.86    3:18.92   
64  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    44.62  1:37.05  2:30.96    3:21.37   
65  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    43.22  1:36.83  2:30.61    3:22.16   
66  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    44.36  1:38.25  2:33.95    3:26.41   
67  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    48.32  1:42.67  2:40.16    3:28.58   
68  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    45.05  1:40.33  2:37.01    3:29.58   
69  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    45.41  1:41.00  2:37.89    3:30.01   
70  Tyra König  2002  Örebro Simallians    46.26  1:42.46  2:39.84    3:32.51   
71  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    47.36  1:43.09  2:38.98    3:32.53   
72  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    46.51  1:45.92  2:47.48    3:39.53   
73  Alma Hellstrandh  2003  Södertälje Simsällskap    47.92  1:44.37  2:44.03    3:40.11   
74  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    47.78  1:44.00  2:43.66    3:41.01   
75  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    46.95  1:49.20  2:52.18    3:54.40   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    31.96  1:08.78  1:46.97    2:23.06   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    31.73  1:09.37  1:48.49    2:24.71   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    32.26  1:09.34  1:48.09    2:25.68   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    32.85  1:11.50  1:51.13    2:28.95   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    32.99  1:11.57  1:51.92    2:30.91   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    34.26  1:12.19  1:52.51    2:32.16   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    34.68  1:13.77  1:54.94    2:33.85   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    33.87  1:13.18  1:55.01    2:36.56   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    35.57  1:15.70  1:57.96    2:38.87   
10  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    36.89  1:19.14  2:03.13    2:44.67   
11  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    36.74  1:19.60  2:03.40    2:46.04   
12  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    36.37  1:20.16  2:06.40    2:48.40   
13  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    35.86  1:18.11  2:03.73    2:48.44   
14  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    36.73  1:19.35  2:06.20    2:51.61   
15  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    37.29  1:20.95  2:07.58    2:52.11   
16  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    39.59  1:25.15  2:11.47    2:55.20   
17  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    39.47  1:23.80  2:11.69    2:55.91   
18  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    38.85  1:24.28  2:12.58    2:59.44   
19  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    39.15  1:26.69  2:18.36    3:07.52   
20  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    39.68  1:26.68  2:17.57    3:09.13   
21  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    42.82  1:32.36  2:28.99    3:20.14   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    31.83  1:07.82  1:45.28    2:19.50   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    33.04  1:09.87  1:48.87    2:26.23   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    33.36  1:10.08  1:48.97    2:26.65   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    33.63  1:11.20  1:50.40    2:29.06   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    34.05  1:11.83  1:51.61    2:30.54   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    34.14  1:11.98  1:52.22    2:32.76   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    35.24  1:14.00  1:54.16    2:33.42   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    34.23  1:13.05  1:54.48    2:34.49   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    34.43  1:14.06  1:55.10    2:34.70   
10  Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.36  1:13.05  1:54.42    2:37.53   
11  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    36.60  1:19.57  2:03.92    2:46.98   
12  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    36.71  1:18.31  2:03.25    2:47.43   
13  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    37.17  1:19.64  2:04.19    2:47.58   
14  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    38.69  1:21.38  2:05.55    2:48.31   
15  Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening    38.09  1:22.62  2:07.91    2:50.69   
16  Linnea Linde  1999  Söderhamns Simsällskap    38.94  1:23.37  2:11.86    2:58.07   
17  Estie Middlemore  1999  Falu Simsällskap    38.76  1:24.61  2:12.77    2:59.39   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    30.45  1:04.54  1:39.37    2:14.20   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    31.39  1:05.69  1:40.97    2:15.98   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    31.46  1:06.04  1:42.27    2:17.56   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    32.03  1:07.35  1:43.42    2:20.03   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    31.33  1:06.69  1:43.87    2:20.17   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    32.41  1:08.59  1:46.09    2:23.36   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    32.40  1:09.55  1:48.37    2:24.70   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    32.42  1:08.88  1:47.81    2:24.79   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    33.73  1:11.14  1:49.96    2:29.38   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    29.41        1:03.41   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    33.54        1:12.68   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    34.05        1:13.03   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    36.97        1:19.11   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    38.14        1:22.81   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    37.84        1:24.53   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    37.69        1:24.71   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    35.06        1:24.78   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    38.20        1:25.89   
10  Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    40.42        1:30.96   
11  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    41.76        1:31.78   
12  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    41.47        1:33.09   
13  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    40.66        1:34.40   
14  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    42.95        1:35.05   
15  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    42.49        1:35.08   
16  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    42.80        1:35.46   
17  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    41.93        1:38.39   
18  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    42.71        1:38.98   
19  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    47.45        1:42.48   
20  Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    44.93        1:43.36   
21  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    48.82        1:46.73   
22  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    45.61        1:49.46   
23  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    48.25        1:50.58   
24  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    54.89        1:51.96   
25  Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    52.12        1:57.34   
26  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    54.65        2:00.32   
27  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    57.30        2:05.93   
28  Markus Engström  2001  Örebro Simallians    58.20        2:06.58   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Landström  2000  Örebro Simallians    31.13        1:09.66   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    33.05        1:11.93   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    36.78        1:26.65   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    39.31        1:28.19   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    37.54        1:28.64   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    41.92        1:32.46   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    38.14        1:32.63   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    42.71        1:36.25   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    43.95        1:40.28   
10  Axel Joerö  2000  Upsala Simsällskap    44.25        1:41.12   
11  Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    43.41        1:41.83   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    30.22        1:04.96   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    29.78        1:05.49   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    30.39        1:05.89   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    32.28        1:12.82   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    32.63        1:13.59   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    36.06        1:20.65   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            DNS   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    29.90        1:03.60   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    29.92        1:04.98   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    31.14        1:05.98   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    30.87        1:09.19   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    31.45        1:11.85   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.80        1:22.87   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    39.31        1:23.31   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    39.38        1:23.70   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    39.15        1:23.76   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    41.11        1:26.54   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.09        1:28.46   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    42.46        1:29.39   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    43.59        1:31.93   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening    43.43        1:32.03   
10  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    43.13        1:32.06   
11  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    43.24        1:32.59   
12  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    44.42        1:34.11   
13  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    45.46        1:34.81   
14  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    44.04        1:35.04   
15  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    44.09        1:35.28   
16  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    44.72        1:35.42   
17  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    45.59        1:37.42   
18  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    46.99        1:37.50   
19  Elin Wallin  2003  Örebro Simallians    45.56        1:38.04   
20  Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb    46.57        1:38.49   
21  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    47.78        1:38.62   
22  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    46.44        1:39.00   
23  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    45.99        1:39.20   
24  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    48.00        1:41.05   
25  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    47.39        1:41.50   
26  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    48.87        1:42.67   
27  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    49.31        1:43.01   
28  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    48.43        1:43.13   
29  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    47.48        1:43.47   
30  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    47.86        1:44.17   
31  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    49.36        1:44.21   
32  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    49.73        1:44.58   
33  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    49.22        1:45.24   
34  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    50.81        1:46.26   
35  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    49.84        1:46.39   
36  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    49.62        1:46.53   
37  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    50.71        1:46.62   
38  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    48.59        1:46.95   
39  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    50.54        1:46.99   
40  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    51.43        1:48.26   
41  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    50.08        1:48.45   
42  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    52.53        1:48.69   
43  Femke Van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    53.59        1:49.81   
44  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    52.12        1:50.64   
45  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    52.81        1:50.80   
46  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    51.56        1:50.86   
47  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    53.63        1:52.44   
48  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    53.41        1:53.48   
49  Alma Hellstrandh  2003  Södertälje Simsällskap    52.69        1:54.19   
50  Ólöf Bjarnadottir  2002  Upsala Simsällskap    53.07        1:54.33   
51  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap    53.93        1:54.37   
52  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    55.15        1:54.52   
53  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    54.12        1:54.85   
54  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    51.42        1:55.67   
55  Thess Steneskog  2001  Södertälje Simsällskap    55.59        1:57.23   
56  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    56.50        1:57.52   
57  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    56.82        1:59.09   
58  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    57.56        1:59.44   
59  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap    55.96        2:00.36   
60  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    57.75        2:00.39   
61  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    57.85        2:06.74   
62  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    1:02.09        2:10.44   
63  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    1:19.11        2:46.67   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb            DNS   
Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    39.92        1:28.05   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    42.76        1:30.89   
Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb    43.98        1:33.90   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    44.55        1:33.96   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    42.92        1:34.50   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    45.76        1:36.67   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    45.68        1:37.22   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    45.88        1:37.73   
Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    47.05        1:37.96   
10  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.06        1:38.28   
11  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    47.70        1:42.16   
12  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    48.38        1:42.17   
13  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    48.75        1:42.83   
14  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    48.34        1:44.03   
15  Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    57.78        2:02.20   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    40.33        1:26.70   
Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    41.25        1:27.06   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    42.13        1:29.06   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    41.42        1:30.18   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    43.10        1:30.23   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    42.97        1:31.94   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    43.27        1:32.14   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    43.38        1:33.60   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb    44.34        1:36.39   
10  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    46.09        1:36.47   
11  Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    45.63        1:37.88   
12  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    48.15        1:38.84   
13  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    45.71        1:39.00   
14  Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap    47.80        1:41.40   
15  Estie Middlemore  1999  Falu Simsällskap    47.02        1:41.51   
16  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    49.29        1:46.39   
17  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    52.97        1:51.38   
Maja Jansson  1999  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    37.12        1:21.20   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    39.29        1:23.95   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    40.55        1:27.42   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    41.16        1:27.81   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.09        1:28.84   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    42.03        1:28.84   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    42.76        1:35.56   
Yara Ghaziri  1997  Örebro Simallians    46.22        1:38.20   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.54        1:39.84   
10  Fanny Paulson  1998  Eskilstuna Simklubb    50.49        1:46.06   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    42.00  1:29.66  2:16.43    3:02.20   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    41.52  1:29.23  2:17.63    3:07.34   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    42.21  1:31.83  2:23.71    3:10.65   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.64  1:34.85  2:25.58    3:15.27   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    47.94  1:39.96  2:30.69    3:20.94   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    47.72  1:39.50  2:33.13    3:24.83   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    42.99  1:35.63  2:31.07    3:25.04   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    44.21  1:37.36  2:31.70    3:25.18   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    48.27  1:43.43  2:40.81    3:35.67   
10  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    49.39  1:45.15  2:40.58    3:36.67   
11  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    48.88  1:45.06  2:41.90    3:38.89   
12  Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    50.96  1:46.51  2:44.57    3:39.64   
13  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    51.57  1:49.08  2:46.89    3:42.99   
14  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    49.14  1:46.83  2:45.69    3:43.97   
15  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    50.50  1:51.07  2:49.96    3:46.96   
16  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    51.67  1:51.19  2:50.50    3:47.86   
17  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    52.78  1:53.01  2:53.03    3:48.31   
18  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    49.50  1:47.56  2:48.36    3:48.75   
19  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    48.87  1:48.96  2:52.34    3:51.86   
20  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    53.55  1:53.05  2:55.07    3:54.20   
21  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    52.30  1:52.37  2:54.06    3:54.58   
22  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    53.13  1:53.42  2:55.23    3:56.56   
23  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    53.78  1:53.47  2:56.69    4:01.35   
24  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    56.21  2:03.32  3:11.92    4:16.72   
25  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    58.25  2:03.68  3:12.36    4:19.63   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.29  1:23.30  2:10.06    2:56.72   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    39.76  1:28.22  2:18.99    3:07.56   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    43.85  1:34.40  2:25.17    3:16.09   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    45.30  1:37.95  2:33.84    3:26.40   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    46.59  1:40.19  2:34.52    3:27.54   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    49.95  1:46.88  2:45.16    3:37.14   
Axel Joerö  2000  Upsala Simsällskap    50.07  1:47.35      3:39.58   
Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    49.45  1:45.58  2:43.57    3:41.16   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    49.93  1:46.11  2:44.54    3:41.79   
10  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    50.13  1:50.47  2:50.59    3:48.38   
Robert Kurt  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    38.86  1:24.00  2:10.91    2:57.60   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    38.26  1:25.94  2:15.64    3:02.54   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    42.91  1:32.83  2:25.39    3:16.33   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    43.42  1:34.71  2:27.85    3:21.71   
Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    47.39  1:42.44  2:39.33    3:33.36   
Emil Ahmadi  1999  Oxelösunds Simsällskap    49.54  1:47.90  2:48.87    3:46.72   
Tobias Schörling  1999  Örebro Simallians    51.49  1:51.59  2:55.01    3:54.99   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.91  1:13.55  1:54.52    2:36.31   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    36.86  1:18.70  2:01.03    2:42.18   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    37.28  1:19.58  2:02.22    2:43.84   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    37.08  1:20.03  2:03.79    2:47.98   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.99  1:34.91  2:30.11    3:24.28   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    1:26.45  3:03.13  4:42.94    6:08.15   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    1:33.22  3:10.99  4:56.99    6:17.22   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:21.29  3:04.23  4:57.06    6:17.24   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    1:27.19  3:14.89  5:01.98    6:33.63   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:30.23  3:18.32  5:14.51    6:44.86   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    1:29.33  3:15.54  5:15.95    6:45.26   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    1:37.39  3:20.62  5:16.14    6:46.67   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    1:29.63  3:25.93  5:23.54    6:58.47   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:23.22  2:57.11  4:41.10    5:58.96   
Wilma Tiri  2000  Finspångs Simklubb    1:38.36  3:27.49  5:27.62    7:03.95   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    1:18.56  2:48.35  4:27.65    5:45.20   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:24.46  3:00.60  4:49.14    6:03.02   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    1:16.43  2:49.31  4:40.46    5:59.25   
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:13.94  2:39.91  4:06.06  5:32.85  21:08.35   
          7:00.51  8:27.54  9:53.72  11:21.18     
          12:47.34  14:13.43  15:38.84  17:01.05     
          18:25.82  19:51.18         
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:19.20  2:46.15  4:14.41  5:41.62  21:41.38   
          7:08.52  8:35.40  10:02.87  11:30.30     
          12:57.42  14:24.53  15:51.81  17:20.19     
          18:48.84  20:17.37         
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    1:25.47  2:59.98  4:34.38  6:07.19  23:06.28   
          7:41.19  9:13.58  10:48.49  12:21.47     
          13:54.15  15:28.69  17:02.02  18:36.19     
          20:09.28  21:39.70         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:15.80  2:42.09  4:07.90  5:35.84  21:25.63   
          7:03.71  8:31.96  9:58.22  11:23.41     
          12:50.34  14:15.66  15:42.48  17:09.43     
          18:36.41  20:02.91         
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:19.07  2:48.99  4:19.49  5:50.58  22:48.10   
          7:21.93  8:54.41  10:28.62  12:02.76     
          13:36.21  15:09.71  16:42.89  18:17.77     
          19:50.40  21:23.49         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:07.62  2:21.60  3:36.87  4:52.09  18:35.47   
          6:07.18  7:22.30  8:36.77  9:51.64     
          11:07.02  12:23.18  13:38.53  14:53.32     
          16:08.60  17:23.66         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:06.81  2:21.38  3:36.80  4:52.09  18:38.50   
          6:07.27  7:22.63  8:38.02  9:53.82     
          11:10.11  12:25.85  13:41.63  14:57.17     
          16:12.69  17:27.53         
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:26.06  3:00.19  4:34.42  6:10.24  12:22.51   
          7:46.41  9:20.68  10:54.36       
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    1:22.76  2:57.32  4:33.15  6:08.08  12:23.33   
          7:43.39  9:17.55  10:52.55       
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    1:29.95  3:07.36  4:44.73  6:20.90  12:40.01   
          7:57.08  9:33.03  11:09.15       
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    1:26.40  3:07.00  4:45.57  6:23.20  12:45.36   
          8:00.61  9:37.17  11:15.28       
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    1:35.87  3:18.83  5:01.99  6:42.88  13:13.13   
          8:26.81  10:06.02  11:45.22       
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    1:44.28  3:39.83  5:36.78  7:32.26  15:10.55   
          9:28.78  11:24.87  13:18.43       
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:11.50  2:31.04  3:51.72  5:14.80  10:37.22   
          6:36.34  7:57.92  9:18.29       
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    1:10.32  2:31.98  3:55.37  5:17.89  10:43.70   
          6:39.94  8:02.34  9:24.25       
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:20.11  2:45.92  4:13.67  5:41.79  11:34.42   
          7:10.89  8:39.84  10:08.25       
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:16.69  2:44.29  4:14.11  5:44.18  11:48.73   
          7:14.99  8:45.73  10:18.52       
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    1:24.75  3:00.79  4:38.59  6:18.63  12:53.89   
          7:58.08  9:38.97  11:19.04       
Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb    1:26.52  3:05.18  4:48.62  6:32.83  13:13.23   
          8:14.25  9:56.69  11:39.14       
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    1:24.34  3:02.60  4:44.64  6:28.89  13:18.87   
          8:12.98  9:56.83  11:41.05       
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:06.33  2:17.83  3:30.22  4:44.68  9:28.02   
          5:57.77  7:10.14  8:20.55       
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    1:29.20  3:09.84  4:52.58  6:35.58  13:24.03   
          8:19.86  10:03.13  11:47.33       
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:05.39  2:15.71  3:27.07  4:39.17  9:25.27   
          5:51.91  7:05.21  8:16.44       
Jimmy Chiu  1998  Eskilstuna Simklubb    1:23.17  3:06.07  4:54.21  6:43.36  13:56.88   
          8:32.60  10:22.24  12:11.57       
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.95  1:23.44  2:11.69    3:00.52   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    38.34  1:25.62  2:16.81    3:07.46   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    40.51  1:29.55  2:21.90    3:11.66   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    41.23  1:30.06  2:22.03    3:14.18   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    37.41  1:23.66  2:12.45    2:59.18   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    38.42  1:25.64  2:15.26    3:01.57   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    36.39  1:18.19  2:03.74    2:49.90   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    36.72  1:21.77  2:12.50    3:00.57   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    38.39  1:27.53  2:21.64    3:14.19   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    42.04  1:32.73  2:27.16    3:21.69   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    32.23  1:10.15  1:49.60    2:31.53   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    34.85  1:13.49  1:54.07    2:36.16   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    34.41  1:12.87  1:54.52    2:37.28   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    34.29  1:14.63  1:56.72    2:39.70   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    34.75  1:17.12  2:02.66    2:48.03   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    36.73  1:21.61  2:08.92    2:55.74   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    33.67  1:16.79  2:09.11    2:44.93   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    35.80  1:19.90  2:09.17    2:46.91   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    36.70  1:21.65  2:13.42    2:52.11   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.13  1:29.25  2:15.36    2:55.48   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    40.23  1:29.06  2:16.68    2:59.30   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.71  1:30.44  2:22.85    3:05.19   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    39.37  1:28.80  2:27.33    3:06.88   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    42.61  1:33.76  2:29.16    3:12.85   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    43.88  1:36.99  2:31.61    3:15.68   
10  Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    42.20  1:40.10  2:35.78    3:18.93   
11  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    43.56  1:33.31  2:35.28    3:20.24   
12  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    42.77  1:39.30  2:36.70    3:21.01   
13  Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    41.16  1:34.99  2:35.75    3:21.84   
14  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    47.73  1:39.96  2:37.44    3:22.46   
15  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    50.70  1:45.17  2:46.04    3:28.08   
16  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    50.24  1:44.26  2:43.30    3:28.80   
17  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    51.33  1:47.14  2:46.85    3:34.23   
18  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    51.52  1:44.61  2:45.78    3:35.39   
19  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    51.98  1:50.11  3:00.63    3:44.93   
20  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    58.37  1:58.77  3:08.18    4:04.79   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    33.15  1:11.67  1:59.67    2:32.90   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.89  1:14.93  1:59.59    2:37.38   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    38.80  1:24.72  2:15.12    2:53.04   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    42.41  1:29.67  2:22.50    3:01.30   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.88  1:30.79  2:21.27    3:04.06   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    37.80  1:24.29  2:24.81    3:04.73   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    38.17  1:24.94  2:26.73    3:07.23   
Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    48.71  1:39.28  2:35.25    3:17.06   
Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb    45.13  1:35.23  2:33.43    3:18.37   
10  Robert Kurt  2000  Örebro Simallians    45.33  1:46.21  2:48.29    3:45.39   
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    30.99  1:09.17  1:53.26    2:26.70   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    31.32  1:09.29  1:53.97    2:28.31   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    32.36  1:11.85  1:57.45    2:32.34   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    30.78  1:15.65  2:03.76    2:37.30   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    36.39  1:19.09  2:07.22    2:46.05   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    36.50  1:19.08  2:07.77    2:47.45   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    46.17  1:35.91  2:28.87    3:14.50   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    29.39  1:06.40  1:49.59    2:22.66   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    29.73  1:07.01  1:51.24    2:23.76   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    31.33  1:07.85  1:50.91    2:25.40   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    31.51  1:13.86  1:57.11    2:33.57   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    32.87  1:13.05  2:02.37    2:39.24   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    31.26  1:13.94  2:07.63    2:41.08   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.73  2:26.41  3:44.44    5:00.41   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    1:11.57  2:30.15  3:50.71    5:07.97   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    1:12.06  2:32.34  3:54.03    5:13.16   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:16.29  2:39.91  4:04.97    5:24.31   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    1:16.61  2:40.13  4:04.36    5:25.43   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    1:18.26  2:43.13  4:09.39    5:34.19   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    1:20.05  2:48.94  4:15.78    5:35.94   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    1:20.90  2:49.97  4:16.03    5:36.66   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    1:17.63  2:42.89  4:10.37    5:36.70   
10  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.61  2:49.21  4:19.31    5:45.58   
11  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:23.67  2:56.89  4:29.67    5:56.90   
12  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:25.33  2:57.35  4:29.97    5:58.21   
13  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:21.34  2:51.77  4:25.66    5:58.58   
14  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    1:22.69  2:55.37  4:30.18    5:58.97   
15  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    1:24.16  2:56.43  4:29.68    5:59.52   
16  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    1:26.80  3:00.91  4:35.04    6:03.99   
17  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:25.39  3:01.30  4:34.63    6:04.78   
18  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    1:23.73  2:58.69  4:34.24    6:07.35   
19  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    1:27.82  3:04.62  4:40.47    6:10.35   
20  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    1:29.14  3:07.23  4:44.35    6:15.22   
21  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    1:27.32  3:05.64  4:43.35    6:15.64   
22  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    1:28.56  3:07.20  4:47.09    6:20.03   
23  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    1:26.79  3:05.12  4:46.47    6:20.31   
24  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    1:29.32  3:07.89  4:45.37    6:22.27   
25  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    1:30.32  3:08.57  4:47.76    6:22.80   
26  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    1:31.60  3:12.03  4:50.97    6:25.18   
27  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    1:32.20  3:12.29  4:52.42    6:27.69   
28  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:28.89  3:11.72  4:53.68    6:31.45   
29  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    1:31.96  3:15.77  4:59.77    6:38.51   
30  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    1:32.91  3:15.88  5:01.61    6:40.17   
31  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:33.27  3:18.22  5:02.67    6:42.95   
32  Tyra König  2002  Örebro Simallians    1:38.08  3:27.75  5:18.96    7:07.63   
33  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    1:38.66  3:34.21  5:29.42    7:18.09   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    1:15.89  2:42.97  4:12.05    5:37.83   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    1:21.09  2:49.48  4:18.02    5:42.90   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    1:19.51  2:48.73  4:20.12    5:49.03   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:24.72  3:01.78  4:38.03    6:11.95   
Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    1:27.22  3:02.45  4:39.77    6:13.10   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    1:27.92  3:05.37  4:43.83    6:18.22   
Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    1:30.32  3:14.87  5:03.49    6:49.18   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:07.80  2:25.35  3:43.83    4:59.88   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    1:12.31  2:30.81  3:50.75    5:07.14   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    1:13.77  2:33.74  3:54.97    5:11.44   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    1:13.55  2:33.47  3:54.17    5:14.41   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    1:14.00  2:37.49  4:01.99    5:22.39   
Linnea Linde  1999  Söderhamns Simsällskap    1:25.76  3:02.99  4:41.20    6:11.26   
Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    1:27.74  3:11.43  4:58.71    6:38.79   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:06.72  2:19.58  3:33.52    4:45.81   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:13.32  2:33.08  3:53.86    5:10.78   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:13.72  2:34.84  3:57.55    5:19.46   
Amanda Fors  1998  Strängnäs Simklubb    1:22.36  2:54.99  4:29.35    5:58.24   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    35.00        1:12.46   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    35.72        1:13.78   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    37.60        1:18.30   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    41.40        1:24.31   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    42.71        1:27.77   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    43.49        1:29.74   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    43.99        1:31.11   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    45.06        1:32.77   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    46.61        1:33.96   
10  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    47.88        1:34.27   
11  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    47.81        1:36.42   
12  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    47.39        1:38.30   
13  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    47.02        1:38.87   
14  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    48.60        1:38.94   
15  Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    49.96        1:40.70   
16  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    48.55        1:40.96   
17  Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    50.76        1:42.86   
18  Markus Engström  2001  Örebro Simallians    52.40        1:46.10   
19  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    52.10        1:48.07   
20  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    51.62        1:48.29   
21  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    55.01        1:54.96   
22  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    57.07        1:55.96   
23  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    54.84        1:56.64   
24  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    54.66        1:56.94   
25  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    59.59        2:00.15   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            DSQ   
Jonathan Jensen  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    35.26        1:11.05   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.93        1:15.63   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    37.73        1:18.82   
Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    45.58        1:34.64   
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    49.32        1:41.95   
Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    49.75        1:44.22   
Robert Kurt  2000  Örebro Simallians    50.10        1:58.30   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    31.70        1:05.12   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.38        1:06.71   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    33.41        1:10.50   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    36.28        1:15.89   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    38.56        1:17.78   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    38.70        1:20.22   
Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    40.25        1:26.65   
Tobias Schörling  1999  Örebro Simallians    46.42        1:34.92   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    31.99        1:07.40   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    34.23        1:10.05   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    35.29        1:13.89   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    41.82        1:26.36   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    37.48  1:17.40  1:58.39    2:37.78   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    38.87  1:19.94  2:04.06    2:46.39   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    38.77  1:21.42  2:06.42    2:49.62   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    40.15  1:24.45  2:10.35    2:53.73   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    42.82  1:29.82  2:16.95    3:00.75   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    43.54  1:30.25  2:18.65    3:01.90   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    42.72  1:29.84  2:18.06    3:04.19   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    44.15  1:30.95  2:18.92    3:05.79   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    44.57  1:33.93  2:23.63    3:06.65   
10  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    43.97  1:31.87  2:19.87    3:06.90   
11  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    42.93  1:31.63  2:22.23    3:10.06   
12  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    44.98  1:35.24  2:24.26    3:10.68   
13  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    45.89  1:34.83  2:24.98    3:11.45   
14  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    43.89  1:33.37  2:23.92    3:11.58   
15  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    45.97  1:35.67  2:26.58    3:15.18   
16  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    45.94  1:35.73  2:27.65    3:16.94   
17  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    47.52  1:38.80  2:30.91    3:17.81   
18  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    47.39  1:40.39  2:32.60    3:20.83   
19  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    47.60  1:43.44  2:39.90    3:35.27   
20  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    50.96  1:47.05  2:44.13    3:37.56   
21  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    53.42  1:54.68  2:56.58    3:54.23   
22  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    55.63  1:55.43  2:58.26    3:57.75   
23  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    54.69  1:55.87  2:59.16    3:58.94   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    36.40  1:16.32  1:57.65    2:36.11   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    36.75  1:17.14  1:58.51    2:38.53   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    37.03  1:20.44  2:04.88    2:48.35   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    41.18  1:26.73  2:13.02    2:56.51   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    41.79  1:29.06  2:15.81    2:58.44   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    42.22  1:27.86  2:14.13    2:58.55   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    44.74  1:31.35  2:19.16    3:02.36   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    43.52  1:31.35  2:20.94    3:08.66   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    43.95  1:32.59  2:22.30    3:09.26   
10  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    45.83  1:35.55  2:26.70    3:11.78   
11  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    45.26  1:34.62  2:25.89    3:14.68   
12  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    44.56  1:36.72  2:28.33    3:17.06   
13  Wilma Tiri  2000  Finspångs Simklubb    48.71  1:39.68      3:19.47   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    36.90  1:16.11  1:56.73    2:36.59   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb    39.78  1:24.68  2:09.20    2:51.36   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    40.21  1:25.35  2:11.77    2:54.63   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    39.59  1:24.48  2:12.16    2:57.85   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    42.62  1:28.69  2:14.85    2:58.96   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    43.07  1:29.77  2:16.66    3:03.76   
Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap    42.53  1:28.71  2:17.02    3:04.42   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    44.56  1:32.23  2:22.06    3:06.63   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    42.82  1:31.21  2:20.29    3:06.82   
10  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    43.63  1:32.19  2:22.02    3:10.60   
11  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    44.63  1:34.27  2:25.84    3:15.28   
12  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    47.79  1:38.49  2:29.55    3:18.16   
13  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    44.85  1:35.88  2:27.29    3:18.52   
14  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    52.16  1:49.39  2:48.05    3:41.73   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    35.59  1:14.33  1:54.26    2:33.67   
Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians    42.46  1:29.99  2:18.49    3:06.91   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    27.63        57.50   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    29.77        1:01.72   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    31.31        1:06.91   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    32.62        1:07.91   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    33.28        1:08.23   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    33.36        1:08.58   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    32.97        1:12.13   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.06        1:12.64   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.12        1:13.12   
10  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    34.92        1:13.35   
11  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    35.84        1:15.99   
12  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    37.40        1:18.02   
13  Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.80        1:18.40   
14  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    38.16        1:19.43   
15  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    38.74        1:20.55   
16  Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    38.47        1:20.94   
17  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    38.21        1:21.32   
18  Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    38.72        1:22.00   
19  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    38.74        1:22.31   
20  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    39.36        1:22.37   
21  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    39.20        1:22.38   
22  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    40.13        1:23.77   
23  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    38.67        1:23.98   
24  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    40.87        1:24.05   
25  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    39.44        1:24.85   
26  Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    40.59        1:24.99   
27  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    38.32        1:25.24   
28  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    41.96        1:29.43   
29  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    42.27        1:30.90   
30  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    44.00        1:33.16   
31  Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb    43.20        1:36.85   
32  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    45.47        1:37.28   
33  Markus Engström  2001  Örebro Simallians    46.56        1:37.59   
34  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    46.55        1:37.79   
35  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    44.42        1:38.46   
36  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    46.93        1:40.43   
37  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    43.24        1:41.47   
38  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    46.74        1:43.71   
39  Jonathan Jensen  2001  Eskilstuna Simklubb    49.86        1:44.16   
40  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    51.88        1:50.37   
41  Emilio Nilsson  2002  Eskilstuna Simklubb    1:09.46        2:16.70   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    30.56        1:03.97   
Elias Landström  2000  Örebro Simallians    31.65        1:06.50   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    31.88        1:06.61   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    32.16        1:06.91   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    33.06        1:09.38   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    34.21        1:11.58   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    33.43        1:12.43   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    35.28        1:14.31   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    36.58        1:17.52   
10  Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    37.91        1:18.10   
11  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    38.02        1:19.57   
12  Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    37.33        1:20.53   
13  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    40.73        1:28.69   
14  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    43.07        1:32.09   
15  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    44.31        1:32.10   
16  Robert Kurt  2000  Örebro Simallians    42.16        1:34.43   
17  Bi Perälä  2000  Eskilstuna Simklubb    43.72        1:38.35   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    28.08        57.68   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    29.14        59.57   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    29.09        1:00.75   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    30.38        1:03.18   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    30.87        1:05.17   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    31.59        1:06.32   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    31.78        1:08.02   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    33.85        1:12.11   
Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    34.70        1:13.24   
10  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    35.89        1:16.42   
11  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    35.17        1:16.65   
12  Wiktor Gavoura  1999  Strängnäs Simklubb    39.05        1:19.97   
13  Tobias Schörling  1999  Örebro Simallians    39.53        1:23.43   
14  Emil Ahmadi  1999  Oxelösunds Simsällskap    41.21        1:31.37   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap    28.57        1:00.03   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    29.12        1:00.05   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    29.14        1:01.83   
Jimmy Chiu  1998  Eskilstuna Simklubb    32.13        1:10.08   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.39        1:12.68   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    34.76        1:14.10   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    30.54  1:03.73  1:39.65    2:10.50   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    32.36  1:08.34  1:45.23    2:20.31   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    33.12  1:09.60  1:46.52    2:22.21   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    34.91  1:13.55  1:52.98    2:30.05   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    34.31  1:13.39  1:53.15    2:30.68   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    33.89  1:12.53  1:53.88    2:33.89   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    33.99  1:14.42  1:56.36    2:34.92   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.46  1:16.76  1:59.71    2:39.38   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    35.28  1:17.01  2:01.29    2:43.49   
10  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    35.91  1:16.84  2:01.72    2:44.76   
11  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    37.10  1:21.61  2:05.79    2:46.62   
12  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    37.86  1:20.57  2:05.57    2:46.82   
13  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.35  1:19.77  2:04.55    2:47.47   
14  Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    37.75  1:21.48  2:05.74    2:47.80   
15  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    37.76  1:21.69  2:07.51    2:51.40   
16  Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    39.28  1:24.38  2:09.29    2:51.93   
17  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    37.37  1:23.70  2:11.97    2:54.84   
18  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    39.29  1:24.71  2:10.94    2:54.85   
19  Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    37.65  1:23.25  2:10.05    2:56.01   
20  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    39.20  1:25.05  2:13.53    2:57.13   
21  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    37.95  1:23.71  2:11.94    2:58.39   
22  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    40.05  1:26.94  2:16.48    2:59.13   
23  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    40.19  1:27.09  2:17.65    3:05.00   
24  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    41.03  1:29.28  2:19.81    3:05.84   
25  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    41.81  1:29.73  2:21.76    3:09.43   
26  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    40.53  1:32.08  2:23.31    3:14.08   
27  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    42.75  1:32.42  2:23.90    3:14.92   
28  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    43.72  1:34.40  2:27.95    3:18.83   
29  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    46.16  1:38.69  2:30.02    3:20.38   
30  Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    45.05  1:38.67  2:33.84    3:23.79   
31  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    44.51  1:39.58  2:35.08    3:24.82   
32  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    46.28  1:40.16  2:36.11    3:26.57   
33  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    46.31  1:39.59  2:34.49    3:28.09   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    31.14  1:07.01  1:44.97    2:19.41   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    30.99  1:06.70  1:44.65    2:20.94   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    31.72  1:09.11  1:49.90    2:28.32   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    33.37  1:12.27  1:52.42    2:29.74   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    34.78  1:14.64  1:56.00    2:36.67   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    34.58  1:14.62  1:57.98    2:39.81   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    37.00  1:20.24  2:04.15    2:43.74   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    35.90  1:19.19  2:04.67    2:46.36   
Axel Joerö  2000  Upsala Simsällskap    36.98  1:20.40  2:06.77    2:49.78   
10  David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    37.14  1:20.50  2:06.88    2:49.90   
11  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    37.80  1:21.77  2:08.32    2:51.80   
12  Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    37.43  1:23.81  2:08.16    2:52.61   
13  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    39.13  1:25.19  2:12.98    2:59.40   
14  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    43.79  1:35.49  2:27.34    3:17.88   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    30.59  1:03.81  1:39.73    2:13.11   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    30.36  1:04.55  1:41.23    2:15.86   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    29.97  1:06.42  1:45.50    2:19.39   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    31.35  1:07.65  1:46.20    2:23.10   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    32.68  1:11.06  1:49.26    2:26.90   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    32.10  1:10.32  1:51.02    2:29.88   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    33.79  1:14.65  1:56.45    2:36.44   
Tobias Schörling  1999  Örebro Simallians    38.35  1:23.89  2:13.30    2:57.50   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    40.76  1:28.43  2:18.39    3:04.43   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    29.26  1:02.43  1:36.25    2:09.01   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    29.07  1:02.33  1:35.91    2:09.02   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    29.99  1:03.76  1:39.01    2:12.88   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    30.71  1:05.35  1:41.74    2:18.93   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.61  1:15.09  1:58.44    2:37.91   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    35.17        1:17.86   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    38.28        1:21.20   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    36.51        1:21.31   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.77        1:22.52   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    36.59        1:23.28   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    37.93        1:23.38   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    36.02        1:23.95   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    39.85        1:24.71   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    39.38        1:24.91   
10  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    38.67        1:25.05   
11  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    40.10        1:25.08   
12  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    37.84        1:25.34   
13  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    39.36        1:25.54   
14  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    38.63        1:25.61   
15  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    37.69        1:26.40   
16  Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    39.43        1:26.48   
17  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    39.20        1:27.73   
18  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    40.79        1:30.35   
19  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    41.35        1:30.46   
20  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    39.62        1:32.43   
21  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    43.55        1:33.31   
22  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    43.80        1:34.80   
23  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    42.33        1:35.37   
24  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    45.32        1:36.27   
25  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    44.93        1:36.70   
26  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.67        1:37.36   
27  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    45.92        1:40.55   
28  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    41.14        1:42.04   
29  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    47.63        1:42.82   
30  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    46.99        1:43.34   
31  Ólöf Bjarnadottir  2002  Upsala Simsällskap    47.17        1:43.41   
32  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    44.37        1:43.79   
33  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    48.58        1:44.44   
34  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    48.47        1:46.31   
35  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    47.80        1:46.75   
36  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    49.94        1:47.51   
37  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    48.99        1:49.04   
38  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    51.15        1:52.28   
39  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    51.64        1:55.14   
40  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    54.83        1:58.86   
41  Femke Van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    49.59        2:02.72   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            DNF   
Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
Tyra König  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    32.13        1:10.43   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    33.74        1:12.94   
Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    38.62        1:23.58   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    38.07        1:24.18   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    38.26        1:26.29   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    38.81        1:26.32   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    37.93        1:29.65   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    40.35        1:32.40   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    42.59        1:38.63   
10  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    46.47        1:42.68   
11  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    47.73        1:46.81   
Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    33.46        1:12.92   
Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    35.00        1:14.20   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    35.55        1:21.70   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    38.00        1:22.06   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    37.70        1:23.01   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    36.82        1:24.66   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    39.21        1:24.86   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    39.16        1:25.71   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    39.61        1:26.51   
10  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    47.90        1:42.52   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    30.04        1:06.50   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    31.90        1:07.68   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    32.15        1:08.06   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    33.10        1:11.20   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    33.53        1:11.73   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.62        1:12.78   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    33.78        1:13.32   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    36.33        1:17.87   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.89        1:23.78   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    40.11        1:26.72   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    41.58        1:28.94   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    41.79        1:29.49   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    43.37        1:33.15   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.95        1:33.95   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    46.29        1:36.78   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    47.10        1:39.61   
10  Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    48.49        1:40.28   
11  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    46.81        1:40.70   
12  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    48.30        1:41.05   
13  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    47.56        1:41.91   
14  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    48.39        1:42.04   
15  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    51.32        1:45.35   
16  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    49.07        1:45.47   
17  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    49.02        1:45.90   
18  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    50.12        1:46.38   
19  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    50.07        1:46.58   
20  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    51.04        1:48.61   
21  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    51.20        1:48.87   
22  Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    52.15        1:50.06   
23  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    50.90        1:50.44   
24  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    52.44        1:50.51   
25  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    54.62        1:53.81   
26  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    53.64        1:56.35   
27  Jonathan Jensen  2001  Eskilstuna Simklubb    55.72        1:56.49   
28  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    56.10        1:59.41   
29  Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap    1:00.81        2:06.28   
30  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    1:01.02        2:07.49   
31  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    1:01.05        2:09.23   
William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.81        1:21.67   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    41.56        1:27.71   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    42.65        1:30.92   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    44.42        1:32.67   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    46.89        1:39.87   
Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    49.46        1:44.46   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    55.70        1:58.20   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Robert Kurt  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    33.05        1:13.01   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    35.34        1:18.72   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    37.72        1:20.09   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    36.94        1:20.63   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    39.75        1:22.37   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    40.80        1:27.67   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    42.62        1:31.22   
Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    45.35        1:36.56   
Emil Ahmadi  1999  Oxelösunds Simsällskap    45.98        1:39.77   
Wiktor Gavoura  1999  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.81        1:18.12   
                     
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    39.62  1:25.66  2:13.83    2:59.85   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    40.67  1:27.15  2:14.41    3:00.97   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    42.98  1:31.91  2:20.60    3:08.82   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    42.81  1:32.73  2:23.95    3:10.73   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    42.97  1:31.54  2:22.37    3:11.21   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    43.34  1:33.60  2:24.53    3:13.74   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    44.15  1:34.97  2:27.14    3:16.30   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    44.34  1:33.76  2:26.25    3:18.33   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening    45.89  1:36.98  2:29.05    3:20.35   
10  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    45.04  1:36.01  2:29.59    3:20.89   
11  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    45.79  1:37.31  2:29.50    3:22.09   
12  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    47.50  1:38.24  2:32.38    3:22.56   
13  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    45.93  1:37.28  2:30.58    3:23.07   
14  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    48.52  1:42.10  2:35.19    3:24.89   
15  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    46.44  1:39.86  2:33.94    3:26.03   
16  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    44.72  1:37.51  2:32.63    3:26.11   
17  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    47.03  1:40.85  2:36.09    3:28.69   
18  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    48.37  1:43.34  2:39.28    3:32.12   
19  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    48.29  1:42.95  2:39.26    3:34.04   
20  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    48.41  1:46.73  2:40.86    3:35.15   
21  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    49.98  1:44.88  2:42.59    3:37.58   
22  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    49.88  1:47.31  2:43.58    3:38.43   
23  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    50.06  1:45.96  2:42.67    3:39.21   
24  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    50.40  1:48.01  2:46.40    3:42.42   
25  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    50.89  1:49.49  2:50.15    3:43.96   
26  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    50.49  1:47.17  2:47.14    3:45.18   
27  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    50.50  1:49.16  2:47.21    3:45.36   
28  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    50.53  1:47.92  2:47.79    3:45.46   
29  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    52.52  1:54.88  2:57.79    3:57.41   
30  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap    58.46  2:03.42  3:04.49    4:04.19   
31  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    56.68  2:01.02  3:05.12    4:05.99   
32  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    58.43  2:01.42  3:06.51    4:06.29   
33  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    56.58  2:00.15  3:05.35    4:10.49   
34  Ilse Renkema  2002  Nyköpings Simsällskap    58.12  2:04.67  3:12.59    4:15.74   
35  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    53.87  2:00.92  3:09.02    4:16.49   
36  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    57.39  2:06.57  3:17.71    4:24.58   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            DNF   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    43.02  1:33.03  2:24.85    3:16.04   
Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb    47.30  1:38.36  2:30.88    3:22.37   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    44.17  1:36.10  2:30.41    3:22.52   
Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    46.32  1:38.99  2:31.60    3:22.80   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    45.32  1:37.27  2:31.54    3:23.35   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    46.67  1:38.96  2:32.46    3:24.25   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    45.85  1:38.51  2:33.32    3:26.70   
Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    49.32  1:44.88  2:42.33    3:37.79   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    43.18  1:32.40  2:23.69    3:11.73   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    42.83  1:31.42  2:22.06    3:12.13   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    44.45  1:33.73  2:25.38    3:15.64   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    44.13  1:33.82  2:26.32    3:17.13   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb    47.55  1:43.36  2:39.14    3:32.30   
Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    48.73  1:43.46  2:39.85    3:35.33   
Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    49.42  1:45.72  2:44.18    3:41.64   
Terese Engström  1999  Örebro Simallians    54.72  1:56.30  3:00.52    4:01.98   
                     
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    39.62  1:25.50  2:12.13    2:59.01   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.00  1:29.19  2:19.80    3:10.76   
Fanny Paulson  1998  Eskilstuna Simklubb    52.07  1:48.16  2:45.69    3:40.97   
Yara Ghaziri  1997  Örebro Simallians    47.95  1:45.62  2:45.62    3:43.20   
                     
 
Gren 26, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:09.08  2:30.87  3:58.57    5:04.02   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:29.98  3:02.25  4:50.21    6:12.76   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:33.14  3:11.81  5:12.12    6:35.33   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:36.79  3:25.04  5:24.54    6:51.05   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:22.04  2:46.13  4:19.64    5:36.85   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:31.57  3:07.95  4:52.13    6:19.01   
                     
 
Gren 26, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:10.62  2:31.85  4:04.94    5:15.68   
                     
 
Gren 26, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:07.88  2:29.74  3:53.15    5:03.80   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:12.40  2:35.13  4:07.89    5:17.47   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:11.10  2:38.45  4:05.99    5:20.02   
                     
 
Gren 27, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    1:16.83  2:41.61  4:09.22  5:38.37  22:28.19   
          7:08.95  8:41.06  10:12.00  11:43.38     
          13:16.47  14:47.88  16:17.32  17:52.41     
          19:27.37  20:58.62         
                     
 
Gren 27, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:16.12  2:39.42  4:03.27  5:28.43  21:03.34   
          6:52.76  8:17.46  9:43.41  11:08.49     
          12:34.33  14:01.13  15:26.62  16:53.46     
          18:18.56  19:42.62         
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:26.11  3:03.17  4:41.18  6:20.86  23:49.34   
          7:57.34  9:33.59  11:10.16  12:47.14     
          14:26.34  16:03.35  17:38.51  19:12.82     
          20:46.82  22:19.63         
                     
 
Gren 27, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    1:13.14  2:32.99  3:53.97  5:15.71  20:13.96   
          6:36.98  7:58.52  9:20.69  10:42.89     
          12:04.46  13:26.37  14:48.62  16:10.03     
          17:31.62  18:53.57         
                     
 
Gren 27, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:16.04  2:39.84  4:05.01  5:30.41  21:10.91   
          6:56.27  8:22.64  9:48.77  11:15.02     
          12:41.37  14:07.23  15:32.68  16:58.20     
          18:23.22  19:47.76         
                     
 
Gren 28, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    1:17.47  2:41.90  4:07.45  5:31.98  11:00.86   
          6:56.29  8:19.32  9:41.81       
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.88  2:37.99  4:02.21  5:27.07  11:03.60   
          6:52.96  8:18.43  9:42.83       
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:16.99  2:41.55  4:07.88  5:35.34  11:17.57   
          7:03.83  8:30.89  9:56.11       
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    1:19.18  2:45.93  4:14.24  5:42.44  11:30.19   
          7:10.00  8:37.52  10:04.67       
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:21.95  2:51.06  4:23.04  5:56.03  11:59.50   
          7:28.19  9:01.03  10:32.18       
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    1:25.40  2:58.16  4:30.12  6:03.74  12:13.10   
          7:37.43  9:11.74  10:44.30       
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:25.16  2:59.03  4:32.66  6:06.90  12:13.35   
          7:40.49  9:14.04  10:46.32       
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:22.04  2:57.80  4:34.88  6:12.77  12:26.42   
          7:47.78  9:23.01  10:59.27       
Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    1:24.77  3:00.37  4:37.99  6:15.65  12:29.74   
          7:50.70  9:25.75  10:59.65       
10  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    1:27.43  3:06.02  4:43.74  6:22.02  12:41.55   
          8:01.22  9:40.31  11:15.58       
11  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:28.96  3:10.98  4:52.65  6:35.20  13:14.02   
          8:17.37  9:57.86  11:38.48       
12  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    1:32.65  3:14.27  4:56.67  6:42.85  13:23.36   
          8:26.44  10:08.60  11:48.30       
                     
 
Gren 28, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    1:11.69  2:30.11  3:49.99  5:08.46  10:17.59   
          6:27.06  7:45.17  9:03.43       
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    1:10.45  2:28.75  3:47.79  5:07.02  10:17.85   
          6:25.85  7:45.24  9:03.52       
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    1:12.69  2:34.19  3:56.55  5:20.20  10:51.75   
          6:43.10  8:07.13  9:30.68       
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    1:16.96  2:41.49  4:06.52  5:34.35  11:19.81   
          7:02.10  8:30.52  9:56.28       
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    1:24.48  2:59.69  4:36.94  6:13.96  12:29.92   
          7:47.25  9:22.57  10:58.29       
                     
 
Gren 28, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:09.52  2:26.77  3:45.33  5:04.45  10:18.75   
          6:24.59  7:44.65  9:04.25       
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    1:14.95  2:37.07  4:00.52  5:23.26  10:49.39   
          6:46.03  8:08.21  9:30.20       
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    1:17.11  2:40.70  4:04.98  5:29.53  11:09.31   
          6:54.20  8:19.13  9:45.00       
                     
 
Gren 28, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:08.31  2:21.50  3:35.55  4:49.58  9:44.37   
          6:03.70  7:17.93  8:32.63       
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:07.95  2:21.59  3:36.26  4:51.29  9:48.27   
          6:07.34  7:22.11  8:36.97       
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:11.39  2:30.09  3:49.77  5:09.59  10:28.87   
          6:30.46  7:51.00  9:11.81       
                     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    40.25  1:29.82  2:22.83    3:13.15   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    41.70  1:32.01  2:26.16    3:17.31   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    44.97  1:37.63  2:32.15    3:21.96   
                     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    35.61  1:16.95  2:01.25    2:41.97   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    47.23  1:45.13  2:44.87    3:42.07   
                     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    33.09  1:11.41  1:53.30    2:36.90   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    34.81  1:19.88  2:09.61    2:58.24   
                     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    31.72  1:09.26  1:48.41    2:27.81   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    35.91  1:16.56  2:02.73    2:38.22   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    36.25  1:20.55  2:06.85    2:45.14   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    36.01  1:22.44  2:11.00    2:48.24   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    40.67  1:26.34  2:15.12    2:51.80   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    37.73  1:25.44  2:14.09    2:52.25   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    38.71  1:23.38  2:13.07    2:53.06   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.15  1:27.49  2:16.72    2:54.78   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.91  1:24.53  2:15.55    2:55.82   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    41.90  1:31.08  2:20.77    2:58.01   
10  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.82  1:28.02  2:19.04    3:00.70   
11  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    39.58  1:28.12  2:22.13    3:00.99   
12  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    47.64  1:37.16  2:26.42    3:03.63   
13  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    42.35  1:31.81  2:25.60    3:03.78   
14  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    38.55  1:27.70  2:22.68    3:04.56   
15  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    39.75  1:29.83  2:22.27    3:04.76   
16  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    39.30  1:28.50  2:23.69    3:04.95   
17  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.68  1:31.43  2:25.62    3:06.34   
18  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    40.78  1:30.99  2:28.37    3:08.06   
19  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    43.72  1:32.82  2:24.76    3:08.67   
20  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    38.29  1:28.25  2:26.90    3:09.03   
21  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    41.45  1:31.74  2:27.94    3:09.22   
22  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    42.39  1:31.53  2:32.53    3:12.17   
23  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    49.22  1:38.42  2:29.48    3:13.44   
24  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    41.31  1:34.02  2:32.47    3:14.55   
25  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.98  1:34.20  2:33.20    3:14.65   
26  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    43.75  1:32.09  2:33.14    3:16.08   
27  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    45.14  1:37.70  2:34.25    3:16.47   
28  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    44.32  1:34.29  2:32.36    3:16.87   
29  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    49.58  1:40.21  2:34.34    3:17.53   
30  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    48.39  1:38.27  2:34.55    3:18.40   
31  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    44.60  1:37.29  2:37.42    3:18.51   
32  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    47.37  1:45.24  2:37.00    3:18.65   
33  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    45.96  1:38.45  2:35.62    3:18.94   
34  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    45.57  1:41.28  2:36.22    3:19.56   
35  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    41.86  1:37.17  2:35.22    3:22.02   
36  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    48.03  1:36.70  2:35.30    3:22.13   
37  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    43.79  1:39.15  2:35.85    3:23.02   
38  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    47.53  1:43.89  2:39.38    3:24.24   
39  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    48.85  1:39.56  2:41.20    3:24.56   
40  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    45.03  1:38.15  2:41.87    3:26.97   
41  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    49.52  1:44.84  2:43.76    3:27.25   
42  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    49.75  1:42.49  2:39.15    3:27.40   
43  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    51.48  1:46.19  2:47.28    3:30.08   
44  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    46.29  1:41.32  2:39.27    3:30.65   
45  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    52.15  1:44.61  2:41.80    3:30.97   
46  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    49.01  1:45.12  2:45.03    3:31.61   
47  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    50.09  1:42.27  2:46.67    3:31.91   
48  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    50.13  1:48.26  2:45.92    3:32.16   
49  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    52.43  1:52.85  2:52.76    3:40.54   
50  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    52.18  1:47.97  2:52.73    3:42.99   
51  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    57.52  1:58.76  2:59.50    3:52.78   
52  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    1:01.01  1:59.00  3:02.38    3:53.40   
Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            DNF   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.87  1:18.99  2:01.98    2:40.02   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    36.09  1:17.17  2:07.22    2:43.29   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    33.59  1:17.86  2:08.08    2:45.59   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    37.65  1:23.81  2:15.53    2:50.85   
Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    40.96  1:25.06  2:16.05    2:55.32   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.14  1:23.67  2:17.10    2:55.50   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    39.86  1:26.15  2:21.80    3:00.99   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    43.48  1:32.41  2:24.93    3:03.97   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    38.71  1:29.60  2:22.82    3:04.15   
10  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    40.60  1:30.98  2:23.89    3:07.16   
11  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    46.05  1:36.36  2:28.77    3:11.25   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    44.62  1:35.39  2:30.83    3:12.63   
13  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    47.59  1:38.80  2:38.00    3:20.73   
14  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    47.95  1:42.00  2:39.88    3:22.72   
15  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    48.57  1:44.83  2:43.33    3:33.85   
16  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    50.63  1:46.20  2:48.96    3:34.52   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    35.06  1:18.93  2:09.02    2:45.52   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    36.20  1:20.43  2:12.95    2:53.22   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    37.50  1:22.94  2:19.72    2:56.98   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    39.85  1:26.08  2:18.36    2:57.46   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    36.71  1:24.26  2:17.51    2:58.19   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    40.22  1:28.27  2:26.91    3:09.08   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    42.04  1:30.21  2:28.15    3:09.79   
Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap    43.99  1:30.82  2:28.29    3:13.47   
Linnea Linde  1999  Söderhamns Simsällskap    47.74  1:38.55  2:36.97    3:19.49   
10  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    40.65  1:37.46  2:34.37    3:20.21   
11  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    52.07  1:43.43  2:43.73    3:32.04   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.89  1:11.01  1:55.97    2:30.45   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.99  1:16.39  2:04.24    2:38.12   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    34.78  1:17.21  2:07.21    2:42.37   
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: YGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:14.53  2:38.04  4:02.01    5:20.54   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:16.05  2:38.90  4:02.48    5:22.66   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    1:13.07  2:36.57  4:00.84    5:23.80   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:19.74  2:45.67  4:10.78    5:30.06   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.86  2:46.09  4:13.15    5:37.55   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:22.85  2:54.14  4:26.00    5:53.68   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    1:25.47  2:57.29  4:28.70    5:54.28   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:21.44  2:54.95  4:27.46    5:56.48   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:28.12  3:03.29  4:38.57    6:05.51   
10  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    1:25.87  3:00.04  4:34.69    6:06.31   
11  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    1:26.83  3:02.32  4:36.45    6:09.84   
12  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:26.65  3:03.42  4:41.73    6:15.41   
13  Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    1:26.48  3:03.48  4:41.71    6:18.20   
14  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    1:30.92  3:08.92  4:43.82    6:18.51   
15  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    1:31.44  3:11.60  4:52.36    6:25.70   
16  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:36.54  3:23.57  5:07.83    6:48.90   
17  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    1:42.67  3:36.59  5:34.18    7:27.11   
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: YGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:08.37  2:25.29  3:42.72    4:58.22   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    1:13.10  2:32.01  3:53.07    5:09.08   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    1:15.65  2:36.79  3:59.22    5:19.66   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:17.77  2:43.31  4:07.87    5:26.55   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:18.79  2:43.69  4:07.97    5:26.98   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:15.00  2:39.84  4:06.44    5:34.19   
Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    1:21.60  2:53.89  4:23.65    5:49.38   
Axel Joerö  2000  Upsala Simsällskap    1:22.98  2:53.90  4:23.06    5:52.02   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    1:28.51  3:07.48  4:43.48    6:14.80   
10  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    1:28.80  3:09.42  4:50.98    6:31.64   
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: YGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:06.26  2:18.04  3:30.84    4:41.97   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    1:05.82  2:17.92  3:32.79    4:47.01   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    1:09.46  2:31.51  3:50.07    5:04.50   
Jesper Lindberg  1999  Örebro Simallians    1:11.41  2:31.93  3:54.27    5:12.29   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    1:31.93  3:14.54  4:58.27    6:37.23   
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: YGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:05.50  2:15.67  3:26.87    4:36.10   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.92  2:45.81  4:10.88    5:29.99   
                     
 
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    36.82        1:14.83   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    37.20        1:15.44   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.06        1:19.02   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    38.57        1:19.99   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    38.28        1:20.16   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    38.86        1:20.30   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    40.76        1:21.36   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    40.60        1:21.56   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    39.81        1:22.13   
10  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    40.49        1:22.87   
11  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    41.44        1:24.06   
12  Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    41.68        1:25.41   
13  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    41.88        1:25.74   
14  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    43.22        1:27.95   
15  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    42.70        1:28.01   
16  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    44.74        1:29.78   
17  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    44.50        1:29.89   
18  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    43.65        1:30.24   
19  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    42.41        1:31.19   
20  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.46        1:31.30   
21  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    44.61        1:32.23   
22  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    44.79        1:32.38   
23  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    45.78        1:32.48   
24  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    45.79        1:33.02   
25  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    45.94        1:33.54   
26  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    46.35        1:33.87   
27  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    46.58        1:34.75   
28  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    45.71        1:34.89   
29  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    46.93        1:37.99   
30  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    48.66        1:38.24   
31  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    49.00        1:39.95   
32  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening    52.83        1:40.27   
33  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    49.82        1:41.30   
34  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    49.35        1:41.88   
35  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    50.90        1:42.60   
36  Ilse Renkema  2002  Nyköpings Simsällskap    48.87        1:42.63   
37  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    50.18        1:44.23   
38  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    50.51        1:46.55   
39  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    51.30        1:47.26   
40  Alma Hellstrandh  2003  Södertälje Simsällskap    51.18        1:47.67   
41  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    53.31        1:49.75   
42  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    51.62        1:50.21   
43  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    52.92        1:51.97   
44  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    56.49        1:55.33   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Ebba Wiesner  2002  Finspångs Simklubb            DSQ   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening            DSQ   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            DSQ   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    35.80        1:13.07   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    36.66        1:16.88   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    39.53        1:22.88   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    40.24        1:22.94   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    40.69        1:25.41   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    41.57        1:26.21   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    42.30        1:26.32   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    43.72        1:28.41   
Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.46        1:28.59   
10  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    43.60        1:29.67   
11  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    43.45        1:30.83   
12  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    45.25        1:32.02   
13  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    46.42        1:33.18   
14  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    45.42        1:33.99   
15  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    45.65        1:34.08   
16  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    45.54        1:36.64   
Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    39.71        1:21.53   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simklubb    38.95        1:21.89   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    39.46        1:22.72   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.98        1:25.47   
Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap    41.90        1:26.76   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    42.34        1:27.86   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    42.20        1:28.47   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    43.87        1:29.01   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    43.52        1:30.28   
10  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    44.12        1:31.14   
11  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    43.89        1:31.36   
12  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    45.33        1:32.78   
13  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    46.54        1:33.31   
14  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    51.14        1:44.00   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    35.84        1:14.96   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    36.67        1:15.90   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    37.51        1:16.93   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    36.74        1:17.26   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    37.90        1:18.11   
Ida Hofvander  1998  Södertälje Simsällskap    41.66        1:25.12   
Amanda Fors  1998  Strängnäs Simklubb    41.00        1:27.02   
Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians    41.89        1:27.