Deltagarlista Gren 1-40 Senior 
 
  Tävling  DM - JDM (50m) 2014    Utskriftsdatum  25 maj 2014   
  Tävlingsort  Köping    Utskriftstid  20:48   
  Arrangör  Mellansvenska Simförbundet         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juni 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:05.91 2013-04-21 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:06.87 2010-07-17 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  2:08.42   
66  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  2:18.15   
152  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:18.44   
132  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:19.49   
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  2:22.24   
28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:22.57   
75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:22.57   
22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  2:23.57   
64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:24.02   
10  10  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  50 m  2:25.89   
11  109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  2:27.55   
12  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  2:27.83   
13  86  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:27.88   
14  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:29.09   
15  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  2:29.22   
16  85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:30.20   
17  11  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:30.29   
18  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:30.55   
19  25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:30.93   
20  135  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  2:32.05   
21  20  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  2:32.08   
22  185  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  2:33.95   
23  45  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  2:34.31   
24  19  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  2:35.96   
25  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:39.78   
26  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:40.02   
27  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  2:41.87   
28  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:43.00   
29  138  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  2:47.23   
30  137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  2:47.37   
31  72  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  2:56.29   
32  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  2:56.76   
33  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  3:00.31   
34  140  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  3:01.26   
 
Gren 2, 800m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 9:26.20 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 9:26.20 2013-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  9:12.24   
92  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  9:37.47   
Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  9:55.36   
113  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:58.13   
99  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  10:04.42   
83  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  10:08.73   
124  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  10:16.15   
55  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  10:38.84   
41  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  10:40.81   
10  24  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  10:47.65   
11  57  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  10:55.77   
12  108  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  10:58.06   
13  43  Wiklund Ebba  2000  FILIPSTAD  AD2200  25 m  11:04.20   
14  15  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  11:27.79   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 24.38 2012-06-28 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 24.38 2012-06-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  24.06   
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  25.23   
127  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  25.34   
182  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  50 m  25.38   
181  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  50 m  25.45   
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  25.47   
158  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  25.50   
22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  25.74   
46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  25.87   
10  160  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  50 m  25.94   
11  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  26.09   
12  28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  26.18   
13  120  Granelli Jakob  1995  UPSALA S  AY7995  50 m  26.25   
14  169  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  26.31   
15  123  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  50 m  26.32   
16  100  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  50 m  26.40   
17  168  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  26.44   
18  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  26.52   
19  116  Bankefors John  1996  UPSALA S  AU9996  25 m  26.58   
20  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  26.59   
21  136  Byström Fredrik  1996  VÄSTERÅS  AO5596  50 m  26.70   
22  98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  26.74   
23  162  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  26.84   
24  157  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  50 m  26.90   
25  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  27.01   
26  109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  27.03   
27  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  27.15   
28  69  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  27.16   
29  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  27.19   
30  75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  27.21   
31  63  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  27.34   
32  86  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  27.38   
33  11  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  27.70   
34  19  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  27.71   
35  184  Oosterveld Timo  1998  STRÄNGNÄS  AC5398  50 m  27.77   
36  85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  50 m  27.78   
37  110  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  28.04   
38  20  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  28.08   
39  103  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  28.13   
40  118  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  28.15   
41  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  50 m  28.27   
42  139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  28.30   
43  54  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  28.32   
44  95  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  28.74   
45  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  29.06   
46  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.58   
47  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  30.16   
48  151  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  30.34   
49  72  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  30.47   
50  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  30.70   
51  35  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  30.93   
52  50  Björstam Axel  1997  KARLSKO SF  AH7797  25 m  31.51   
53  140  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  31.68   
54  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  32.22   
55  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  32.42   
 
Gren 4, 50m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 25.75 2010-04-25 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 25.75 2010-04-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  27.33   
167  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  27.46   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  27.66   
178  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  27.88   
166  Rigbäck Alice  1994  ÖSA  AT8294  50 m  28.43   
161  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  50 m  28.94   
129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  29.05   
155  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  29.12   
180  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  29.14   
10  101  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  29.24   
11  92  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  29.27   
12  143  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  29.32   
13  90  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  29.39   
14  34  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  29.40   
15  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  29.42   
16  67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  29.44   
17  177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  29.47   
18  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  29.48   
19  99  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  29.53   
20  94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  29.61   
21  56  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  29.68   
22  49  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  25 m  29.69   
23  68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  25 m  29.72   
24  128  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  29.75   
25  96  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  50 m  29.85   
26  150  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  29.89   
27  82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  29.97   
28  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  29.97   
29  39  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  29.99   
30  122  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  25 m  30.24   
31  14  Vuori Viktoria  1995  SK ENA  AK7895  50 m  30.32   
32  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  30.49   
33  104  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  30.51   
34  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  30.72   
35  74  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  30.75   
36  89  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  30.82   
37  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  30.90   
38  156  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  30.97   
39  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  50 m  31.02   
40  144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  31.38   
41  119  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  31.76   
42  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  25 m  32.12   
43  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  32.69   
44  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  32.74   
45  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  33.71   
46  53  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  34.36   
47  78  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  35.35   
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Kahlin (1987) 2:23.16 2010-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Pierre Zarebski (1993) 2:25.68 2011-02-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:18.46   
139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  2:39.41   
21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:39.53   
25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:41.96   
Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:42.67   
137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  2:44.79   
52  Blagojevic Ognjen  1997  KARLSKO SF  AM9597  25 m  2:46.92   
145  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  50 m  2:49.48   
185  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  2:51.51   
10  95  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  2:52.32   
11  63  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  2:52.34   
12  86  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  2:54.01   
13  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:56.80   
 
Gren 6, 200m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:29.77 2012-06-28 
Distriktrekord Juniorer: Sara Ottosson-Bixo (1995) 2:37.26 2010-07-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:40.85   
159  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  2:41.82   
131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:42.02   
Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  2:44.77   
153  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:51.89   
49  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  2:52.00   
87  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  2:58.05   
164  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:58.14   
47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  2:59.22   
10  115  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:59.38   
11  156  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  3:01.19   
12  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  3:01.90   
13  101  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  3:02.48   
14  60  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  3:02.53   
15  89  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  3:02.95   
16  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  3:03.19   
17  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  3:04.43   
18  43  Wiklund Ebba  2000  FILIPSTAD  AD2200  25 m  3:04.50   
19  104  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  50 m  3:04.65   
20  83  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  3:05.59   
21  29  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  50 m  3:07.27   
22  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:08.76   
23  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  3:10.74   
24  84  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  3:13.72   
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 56.22 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 56.22 2013-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  56.40   
160  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  50 m  59.33   
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  1:00.63   
112  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  1:01.32   
28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  1:02.47   
132  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  1:02.52   
75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:02.65   
10  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  50 m  1:03.12   
31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  1:04.25   
10  98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  1:04.46   
11  64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:04.77   
12  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  1:05.23   
13  46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  1:06.81   
14  162  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:08.47   
15  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  1:08.66   
16  11  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  1:09.00   
17  103  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:09.09   
18  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  1:09.22   
19  184  Oosterveld Timo  1998  STRÄNGNÄS  AC5398  50 m  1:10.00   
20  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  1:11.20   
21  121  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:11.27   
22  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:11.93   
23  50  Björstam Axel  1997  KARLSKO SF  AH7797  25 m  1:12.86   
24  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:18.74   
25  45  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  1:19.83   
26  35  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  1:20.24   
27  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:22.20   
28  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  1:24.07   
29  140  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  50 m  1:27.97   
30  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:42.52   
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:03.53 2011-07-22 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:03.53 2011-07-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:03.35   
130  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:04.06   
178  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:04.68   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:04.99   
129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  1:07.30   
107  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  1:08.12   
128  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  1:08.61   
30  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  1:08.64   
34  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  1:09.22   
10  161  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  50 m  1:09.42   
11  92  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:10.20   
12  177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:11.43   
13  122  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  50 m  1:11.76   
14  67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  1:12.88   
15  82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  1:13.08   
16  165  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  1:13.34   
17  131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  1:13.51   
18  150  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  1:13.95   
19  180  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  1:14.22   
20  90  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:15.04   
21  125  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:15.14   
22  126  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:15.14   
23  68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  25 m  1:16.34   
24  144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:16.67   
25  119  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:16.84   
26  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:20.00   
27  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  1:20.46   
28  53  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  1:20.66   
29  78  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  50 m  1:20.79   
30  24  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  1:21.00   
31  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  1:21.10   
32  41  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:21.60   
33  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  25 m  1:21.87   
34  84  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  1:23.43   
35  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:24.29   
36  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  1:25.30   
37  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:25.36   
38  55  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:25.72   
 
Gren 9, 400m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 4:04.96 2012-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Dahlman (1997) 4:06.49 2013-04-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  4:13.92   
66  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  4:16.45   
152  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:17.50   
132  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:18.81   
Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  4:25.55   
142  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  4:28.74   
25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  4:30.97   
64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  4:32.34   
31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  4:32.99   
10  75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:33.06   
11  181  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  50 m  4:33.56   
12  145  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  4:35.87   
13  116  Bankefors John  1996  UPSALA S  AU9996  25 m  4:38.63   
14  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  4:39.05   
15  59  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:39.61   
16  139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  4:40.42   
17  54  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  4:41.45   
18  175  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  4:43.18   
19  109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  4:45.48   
20  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  4:47.02   
21  135  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  4:47.46   
22  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  50 m  4:49.17   
23  85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  50 m  4:49.37   
24  151  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  50 m  4:52.31   
25  110  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  4:53.67   
26  138  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  5:01.42   
 
Gren 10, 4X200m Frisim Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
188  Västerås Ss Damer Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  8:35.34   
187  Strängnäs Tjejer 1  1998  STRÄNGNÄS    50 m  9:14.35   
114  Säffle Ss Damer  SÄFFLE SS    25 m  9:14.54   
189  Västerås Ss Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  9:24.63   
17  Sk Ena Damer  1995  SK ENA    25 m  9:27.47   
193  Us Damer Lag 1  UPSALA S    50 m  9:32.00   
170  Ösa`s Brudar  1993  ÖSA    50 m  9:38.80   
38  Eskilstuna Sk Damer  1995  ESKILSTUNA    50 m  10:00.00   
79  Karlstads Ss Damer Lag 1  KARLSTAD    50 m     
 
Gren 11, 400m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 5:00.64 2012-03-08 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 5:00.64 2012-03-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  5:00.01   
42  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  5:21.42   
129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  5:26.33   
131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  5:27.96   
150  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  5:32.74   
165  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  5:40.20   
180  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  5:41.16   
57  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  6:04.37   
43  Wiklund Ebba  2000  FILIPSTAD  AD2200  50 m  6:06.84   
10  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  6:15.29   
11  84  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  6:24.35   
12  176  Ärlegård Linnéa  1999  HK SIM  AL7699  50 m  6:25.51   
13  15  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  7:05.07   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 25.25 2012-06-27 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 25.25 2012-06-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
33  Stomvall Måns  1990  ESKILSTUNA  AS7790  25 m  24.70   
182  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  50 m  25.99   
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  26.03   
32  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  26.10   
146  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  26.50   
28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  26.67   
158  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  26.71   
160  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  50 m  26.73   
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  26.79   
10  181  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  27.69   
11  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  27.79   
12  10  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  50 m  27.89   
13  142  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  28.09   
14  169  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  28.11   
15  112  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  28.30   
16  46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  28.39   
17  123  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  50 m  28.53   
18  100  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  28.64   
19  98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  28.70   
20  157  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  50 m  29.36   
21  31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  29.45   
22  116  Bankefors John  1996  UPSALA S  AU9996  25 m  29.48   
23  152  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  29.54   
24  54  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  29.59   
25  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  29.61   
26  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  29.63   
27  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  29.67   
28  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  29.74   
29  184  Oosterveld Timo  1998  STRÄNGNÄS  AC5398  50 m  29.79   
30  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  29.91   
31  185  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  29.96   
32  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  30.06   
33  136  Byström Fredrik  1996  VÄSTERÅS  AO5596  50 m  30.12   
34  25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  30.46   
35  139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  30.67   
36  103  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  30.95   
37  118  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  31.27   
38  63  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  50 m  31.83   
39  110  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  31.98   
40  35  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  32.96   
41  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  33.00   
42  151  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  33.32   
43  137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  33.83   
44  138  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  34.41   
45  72  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  34.44   
46  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  34.62   
47  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  35.29   
48  140  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  36.30   
49  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  36.89   
50  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  38.61   
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 28.00 2011-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 28.00 2011-04-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  28.24   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  28.52   
178  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  29.12   
161  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  50 m  29.89   
129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  30.23   
155  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  30.86   
128  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  30.99   
30  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  31.01   
34  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  31.11   
10  122  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  50 m  31.14   
11  67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  31.59   
12  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  31.80   
13  56  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  32.39   
14  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  32.41   
15  68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  25 m  32.51   
16  107  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  32.64   
17  90  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  32.77   
18  82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  32.86   
19  104  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  32.98   
20  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  33.03   
21  49  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  25 m  33.25   
22  126  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  33.32   
23  87  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  33.46   
24  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  33.61   
25  96  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  33.92   
26  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  34.06   
27  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  50 m  34.17   
28  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  34.44   
29  144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  34.45   
30  78  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  34.58   
31  125  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  34.82   
32  156  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  35.10   
33  115  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  35.28   
34  24  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  35.82   
35  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  35.82   
36  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  25 m  35.90   
37  74  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  35.92   
38  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  36.21   
39  53  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  37.81   
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:08.58 2010-07-14 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:08.58 2010-07-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:10.01   
152  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:17.53   
127  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  2:22.02   
Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:24.24   
168  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  2:24.29   
133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  2:24.60   
85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:28.03   
109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  2:28.70   
11  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:30.63   
10  45  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  2:31.73   
11  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:31.88   
12  162  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  2:32.84   
13  20  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  2:34.54   
14  116  Bankefors John  1996  UPSALA S  AU9996  50 m  2:34.76   
15  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  2:36.50   
16  118  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  2:36.62   
17  175  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  50 m  2:37.04   
18  121  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:37.95   
19  19  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  2:38.08   
20  169  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  2:39.90   
21  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:40.31   
22  105  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  25 m  2:42.65   
23  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  50 m  2:44.92   
24  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:46.01   
25  102  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  2:47.16   
26  135  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  2:48.83   
27  140  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  50 m  2:53.19   
28  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  50 m  2:55.17   
29  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  25:57.65   
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Clara Wiman (1996) 2:27.98 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Clara Wiman (1996) 2:27.98 2013-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:29.51   
153  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  2:29.81   
177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:36.05   
99  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  2:36.99   
82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  2:38.14   
94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  2:40.38   
111  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  2:40.76   
144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:40.77   
41  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  2:41.83   
10  96  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:42.50   
11  163  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  2:43.52   
12  55  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  2:46.06   
13  39  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  2:47.17   
14  29  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  2:48.98   
15  108  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  2:49.19   
16  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:53.39   
17  119  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:53.57   
18  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  50 m  3:00.18   
19  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:02.17   
20  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  3:13.39   
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 53.29 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 53.39 2013-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  53.51   
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  53.60   
181  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  50 m  55.27   
127  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  55.55   
22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  55.63   
142  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  56.48   
69  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  56.52   
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  56.81   
182  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  50 m  56.87   
10  110  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  57.24   
11  64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  57.32   
12  160  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  50 m  57.60   
13  75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  57.88   
14  185  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  25 m  57.90   
15  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  58.19   
16  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  58.25   
17  28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  58.29   
18  123  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  50 m  58.29   
19  112  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  58.45   
20  100  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  50 m  58.92   
21  31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  59.06   
22  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  59.08   
23  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  59.40   
24  120  Granelli Jakob  1995  UPSALA S  AY7995  50 m  59.52   
25  25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  59.60   
26  103  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  59.60   
27  109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  59.66   
28  157  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  50 m  59.84   
29  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  1:00.09   
30  136  Byström Fredrik  1996  VÄSTERÅS  AO5596  50 m  1:00.16   
31  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  1:00.23   
32  11  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  1:00.44   
33  145  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:00.65   
34  85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  50 m  1:00.75   
35  98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  1:00.94   
36  59  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:01.38   
37  63  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  1:01.87   
38  86  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  1:02.74   
39  95  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:03.47   
40  184  Oosterveld Timo  1998  STRÄNGNÄS  AC5398  50 m  1:03.49   
41  151  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:04.11   
42  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:04.13   
43  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:04.67   
44  137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:05.05   
45  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:06.34   
46  72  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  1:06.94   
47  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:07.06   
48  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:07.17   
49  138  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:07.74   
50  50  Björstam Axel  1997  KARLSKO SF  AH7797  25 m  1:08.53   
51  35  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  1:09.60   
52  140  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  1:11.09   
53  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:11.32   
54  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:16.01   
 
Gren 17, 100m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 57.18 2010-06-12 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 57.18 2010-06-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  57.66   
167  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  59.65   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:00.13   
179  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  1:00.65   
153  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:00.89   
178  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:01.74   
92  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:02.51   
128  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  1:02.68   
107  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:02.72   
10  34  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  1:02.88   
11  39  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:02.93   
12  150  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:02.99   
13  166  Rigbäck Alice  1994  ÖSA  AT8294  50 m  1:03.19   
14  94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  1:03.21   
15  131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  1:03.33   
16  159  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  1:03.35   
17  155  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:03.63   
18  180  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:03.72   
19  177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:03.75   
20  67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:03.76   
21  143  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  50 m  1:04.11   
22  99  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:04.14   
23  113  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  1:04.14   
24  82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  1:04.26   
25  104  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:04.41   
26  56  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  1:04.47   
27  161  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  50 m  1:04.79   
28  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  1:04.84   
29  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  1:04.85   
30  96  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:04.87   
31  101  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  1:05.06   
32  90  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:05.50   
33  49  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  25 m  1:06.25   
34  14  Vuori Viktoria  1995  SK ENA  AK7895  50 m  1:06.49   
35  74  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  1:06.56   
36  68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  25 m  1:06.57   
37  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:06.62   
38  115  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:06.72   
39  126  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:06.96   
40  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  1:07.21   
41  156  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:07.65   
42  124  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  1:07.73   
43  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  1:07.92   
44  122  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  25 m  1:07.96   
45  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:08.35   
46  89  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:09.98   
47  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  50 m  1:10.05   
48  24  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  1:10.09   
49  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  25 m  1:10.09   
50  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  1:10.53   
51  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:11.16   
52  53  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  1:13.80   
53  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:14.78   
54  84  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  1:15.19   
 
Gren 18, 1500m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonas Grundström (1987) 16:15.63 2011-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Anton Björck-Teuscher (1993) 16:36.60 2013-04-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  25 m  15:54.65   
132  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  16:40.56   
Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  16:45.64   
48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  17:30.41   
31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  17:33.96   
25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  18:00.67   
139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  18:06.52   
54  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  18:54.26   
Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  20:59.04   
 
Gren 19, 4X100m Medley Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
188  Västerås Ss Damer Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  4:25.08   
195  Ludvika Ss Damer  LUDVIKA SS    50 m  4:37.24   
187  Strängnäs Tjejer 1  1998  STRÄNGNÄS    50 m  4:39.47   
17  Sk Ena Damer  1995  SK ENA    25 m  4:46.99   
193  Us Damer Lag 1  UPSALA S    50 m  4:48.00   
189  Västerås Ss Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:49.66   
170  Ösa`s Brudar  1993  ÖSA    50 m  4:51.45   
114  Säffle Ss Damer  SÄFFLE SS    25 m  5:01.50   
44  Filipstad Damer  FILIPSTAD    25 m  5:10.00   
10  38  Eskilstuna Sk Damer  1995  ESKILSTUNA    50 m  5:15.00   
11  62  Karlskoga Aaa Damer  1812  KARLSKO SF    50 m     
12  79  Karlstads Ss Damer Lag 1  KARLSTAD    50 m     
 
Gren 20, 4X100m Medley Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
190  Västerås Ss Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  4:02.68   
18  Sk Ena Herrar [1995]  1995  SK ENA    25 m  4:08.00   
36  Esk Herrar Lag 1  1994  ESKILSTUNA    50 m  4:10.00   
97  Ludvika Ss Herrar  LUDVIKA SS    50 m  4:19.33   
194  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    50 m  4:22.00   
191  Västerås Ss Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:24.42   
173  Ösa`s Supergossar  1993  ÖSA    50 m  4:24.90   
186  Strängnäs Herrar  STRÄNGNÄS    50 m  4:27.59   
37  Esk Herrar Lag 2  1995  ESKILSTUNA    50 m  4:30.00   
10  192  Västerås Ss Herrar Lag 3  VÄSTERÅS    25 m  4:43.31   
11  61  Karlsko Sf Herrar A-Team  1999  KARLSKO SF    50 m     
12  80  Karlstads Ss Herrar Lag 1  KARLSTAD    50 m     
13  81  Karlstads Ss Herrar Lag 2  KARLSTAD    50 m     
 
Gren 21, 200m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:20.96 2010-04-25 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:20.96 2010-04-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:22.45   
144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:27.80   
131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:29.25   
153  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  2:29.57   
179  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:31.66   
42  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:32.25   
92  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  2:34.43   
23  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:36.07   
180  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:36.08   
10  49  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  25 m  2:37.93   
11  178  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:38.40   
12  94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  2:38.45   
13  155  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  2:38.71   
14  165  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:40.12   
15  164  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:42.28   
16  67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  2:42.34   
17  41  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  2:42.77   
18  115  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:44.39   
19  99  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  2:45.89   
20  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  2:46.28   
21  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  2:47.71   
22  78  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  50 m  2:48.45   
23  87  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  2:48.76   
24  119  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:48.79   
25  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  2:49.41   
26  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:49.50   
27  24  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:49.65   
28  89  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:50.18   
29  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  2:50.76   
30  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  2:55.95   
 
Gren 22, 800m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonas Grundström (1987) 8:31.69 2011-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Axel Rebner (1994) 8:43.84 2013-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  8:42.29   
152  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  8:42.51   
Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  8:42.95   
112  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  8:48.06   
181  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  8:59.32   
64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  9:05.34   
139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  9:11.13   
75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  9:14.49   
48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  9:16.48   
10  54  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  9:34.86   
11  31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  9:36.88   
12  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  9:50.53   
13  151  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  9:52.69   
14  145  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  50 m  10:08.52   
15  175  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  10:33.48   
16  138  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  10:58.28   
17  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  11:07.40   
18  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  11:16.26   
19  35  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  12:25.58   
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 29.32 2012-06-28 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 29.32 2012-06-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
30  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  32.39   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  33.12   
67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  33.26   
177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  33.48   
34  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  33.79   
94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  33.83   
82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  33.91   
159  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  34.02   
68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  25 m  34.20   
10  111  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  34.49   
11  39  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  34.66   
12  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  50 m  34.68   
13  166  Rigbäck Alice  1994  ÖSA  AT8294  50 m  34.73   
14  56  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  34.81   
15  55  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  34.96   
16  144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  35.01   
17  78  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  35.07   
18  14  Vuori Viktoria  1995  SK ENA  AK7895  50 m  35.08   
19  29  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  35.53   
20  163  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  35.53   
21  41  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  35.55   
22  74  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  35.57   
23  119  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  35.61   
24  90  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  35.65   
25  122  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  50 m  36.05   
26  101  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  36.15   
27  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  50 m  36.16   
28  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  36.81   
29  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  36.96   
30  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  25 m  37.58   
31  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  41.68   
32  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  42.49   
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 27.89 2012-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Christian Karlsson (1993) 28.15 2013-01-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  25 m  27.09   
146  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  28.68   
169  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  28.78   
22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  29.78   
162  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  30.04   
28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  30.19   
168  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  30.76   
127  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  31.00   
116  Bankefors John  1996  UPSALA S  AU9996  50 m  31.34   
10  26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  31.53   
11  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  31.56   
12  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  31.95   
13  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  31.98   
14  109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  32.01   
15  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  32.36   
16  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  32.53   
17  20  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  32.58   
18  19  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  32.65   
19  184  Oosterveld Timo  1998  STRÄNGNÄS  AC5398  50 m  32.73   
20  98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  32.84   
21  45  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  32.88   
22  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  33.08   
23  158  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  33.09   
24  118  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  50 m  33.38   
25  175  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  50 m  33.40   
26  85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  50 m  33.59   
27  63  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  34.53   
28  137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  34.83   
29  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  34.85   
30  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  35.38   
31  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  36.22   
 
Gren 25, 200m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:05.44 2012-03-08 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:05.44 2012-03-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:05.69   
179  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:13.30   
167  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  2:13.49   
23  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  50 m  2:13.59   
153  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  2:13.95   
113  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  2:15.41   
94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:15.55   
143  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  50 m  2:16.52   
178  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:16.73   
10  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  2:17.29   
11  129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  2:17.70   
12  92  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  2:17.75   
13  30  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  2:19.97   
14  55  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:20.19   
15  34  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  2:21.45   
16  177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:21.78   
17  155  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:21.95   
18  180  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  2:22.54   
19  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  2:23.94   
20  39  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:25.06   
21  90  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  2:27.22   
22  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  2:27.40   
23  74  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  2:28.57   
24  53  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  2:34.21   
25  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  2:36.20   
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 1:55.36 2011-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 1:55.36 2011-06-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  1:59.36   
182  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  25 m  2:00.17   
32  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  25 m  2:01.70   
132  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:04.45   
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  2:04.74   
31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  2:06.57   
69  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  2:06.79   
116  Bankefors John  1996  UPSALA S  AU9996  25 m  2:06.96   
10  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  2:07.28   
10  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:07.44   
11  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  2:07.86   
12  28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:08.21   
13  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:08.23   
14  85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:08.72   
15  135  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:09.08   
16  11  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  2:09.16   
17  25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:09.45   
18  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  2:10.27   
19  26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  2:10.71   
20  110  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:11.11   
21  64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:11.12   
22  54  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  2:12.39   
23  75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:12.51   
24  109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  2:12.67   
25  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  2:13.30   
26  103  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:14.03   
27  59  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:14.24   
28  121  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:15.03   
29  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:19.52   
30  19  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  2:22.93   
31  95  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  2:24.08   
32  20  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  2:24.72   
33  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:25.07   
34  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:26.75   
35  35  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  2:28.73   
36  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  2:28.79   
37  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:32.42   
38  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  2:34.17   
39  73  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:34.22   
 
Gren 27, 100m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 1:06.68 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 1:12.79 2010-02-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  1:14.20   
159  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  1:14.60   
131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  1:15.45   
42  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  1:15.55   
87  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  1:17.66   
Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  1:17.94   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:18.27   
150  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  1:18.48   
101  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:19.04   
10  49  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  1:20.67   
11  89  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:20.71   
12  115  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:20.83   
13  68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  25 m  1:21.60   
14  82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  1:21.76   
15  117  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  1:21.76   
16  156  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  1:22.10   
17  104  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:22.67   
18  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  1:22.71   
19  164  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:22.80   
20  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  1:22.99   
21  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  1:23.03   
22  29  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:23.05   
23  83  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  1:24.05   
24  165  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:24.12   
25  56  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  1:24.16   
26  124  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  50 m  1:24.63   
27  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:24.70   
28  125  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:24.94   
29  60  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:25.90   
30  126  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:26.33   
31  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:26.99   
32  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:27.01   
33  84  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  1:27.51   
34  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:27.51   
35  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  25 m  1:27.97   
36  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:27.99   
37  144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:29.43   
38  43  Wiklund Ebba  2000  FILIPSTAD  AD2200  25 m  1:29.77   
39  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  1:37.35   
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Kahlin (1987) 1:04.59 2010-07-14 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 1:06.82 2011-06-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  25 m  1:07.05   
75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:10.43   
66  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  1:11.05   
120  Granelli Jakob  1995  UPSALA S  AY7995  50 m  1:11.85   
21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:12.32   
51  Blagojevic Drago  1995  KARLSKO SF  AW5595  50 m  1:12.62   
181  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  50 m  1:12.63   
139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  1:13.53   
25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  1:13.63   
10  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:14.11   
11  46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  1:15.10   
12  132  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:15.10   
13  69  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  1:15.56   
14  137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:15.69   
15  86  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  1:15.76   
16  58  Lauri André  1996  KARLSKO SF  AU7996  25 m  1:15.77   
17  185  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  1:15.88   
18  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  1:15.92   
19  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  1:16.04   
20  52  Blagojevic Ognjen  1997  KARLSKO SF  AM9597  50 m  1:17.59   
21  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  1:18.44   
22  98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:18.48   
23  152  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  1:18.71   
24  95  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:19.60   
25  145  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  50 m  1:19.82   
26  45  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  1:20.24   
27  73  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:21.28   
28  50  Björstam Axel  1997  KARLSKO SF  AH7797  25 m  1:22.17   
29  63  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  50 m  1:23.13   
30  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:23.17   
31  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:25.13   
32  72  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  1:25.44   
33  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:28.96   
34  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:32.88   
35  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:33.67   
36  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  12:38.01   
 
Gren 29, 400m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:25.55 2011-07-23 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:25.55 2011-07-23 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  50 m  4:39.98   
129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  4:45.24   
113  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  4:45.57   
92  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  4:45.61   
177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  4:51.83   
Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  4:52.59   
99  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  4:53.47   
107  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  4:53.54   
82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  4:54.29   
10  108  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  4:57.40   
11  94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  4:59.21   
12  83  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  4:59.42   
13  24  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  5:19.54   
 
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
190  Västerås Ss Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  7:51.72   
36  Esk Herrar Lag 1  1994  ESKILSTUNA    50 m  8:25.00   
18  Sk Ena Herrar [1995]  1995  SK ENA    25 m  8:27.84   
191  Västerås Ss Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  8:48.82   
186  Strängnäs Herrar  STRÄNGNÄS    50 m  8:50.15   
194  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    50 m  8:54.00   
37  Esk Herrar Lag 2  1995  ESKILSTUNA    50 m  9:00.00   
192  Västerås Ss Herrar Lag 3  VÄSTERÅS    25 m  9:37.15   
80  Karlstads Ss Herrar Lag 1  KARLSTAD    50 m     
10  81  Karlstads Ss Herrar Lag 2  KARLSTAD    50 m     
 
Gren 31, 400m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 4:27.67 2011-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 4:27.67 2011-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
152  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:50.34   
66  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  4:52.34   
Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  4:59.10   
75  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  5:01.64   
142  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  5:13.47   
64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  5:13.59   
139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  5:16.03   
21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  5:19.59   
135  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  5:23.38   
10  45  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  5:28.35   
11  25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  5:30.11   
12  20  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  5:36.55   
13  28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  5:38.56   
14  151  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  50 m  5:38.83   
15  145  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  50 m  5:41.05   
16  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  5:41.11   
17  19  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  5:41.73   
18  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  5:49.46   
19  54  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  50 m  6:02.63   
20  59  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  6:04.03   
 
Gren 32, 50m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 30.65 2012-06-29 
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 33.18 2012-06-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  33.48   
159  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  34.46   
Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  34.74   
42  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  35.05   
131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  35.20   
49  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  35.47   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  35.97   
150  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  36.14   
87  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  36.16   
10  117  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  36.51   
11  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  36.74   
12  156  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  36.96   
13  89  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  37.30   
14  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  37.39   
15  179  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  37.43   
16  115  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  37.52   
17  56  Jarlemark Mikaela  1998  KARLSKO SF  AF2698  25 m  37.68   
18  124  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  50 m  37.89   
19  104  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  38.36   
20  60  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  38.64   
21  101  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  38.66   
22  29  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  38.72   
23  83  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  38.76   
24  164  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  38.82   
25  67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  38.87   
26  68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  50 m  39.05   
27  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  39.06   
28  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  39.08   
29  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  39.49   
30  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  39.50   
31  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  39.62   
32  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  39.98   
33  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  25 m  40.38   
34  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  50 m  40.94   
35  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  41.18   
36  41  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  41.38   
37  144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  42.35   
38  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  43.76   
 
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Kahlin (1987) 29.13 2010-07-15 
Distriktrekord Juniorer: Robert Lindblom (1995) 30.08 2013-03-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  25 m  30.49   
46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  50 m  31.85   
181  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  50 m  32.06   
120  Granelli Jakob  1995  UPSALA S  AY7995  50 m  32.12   
51  Blagojevic Drago  1995  KARLSKO SF  AW5595  50 m  32.17   
137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  32.41   
25  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  32.48   
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  32.65   
58  Lauri André  1996  KARLSKO SF  AU7996  25 m  33.04   
10  32  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  33.53   
11  139  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  33.91   
12  86  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  34.10   
13  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  34.21   
14  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  34.28   
15  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  34.34   
16  185  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  50 m  34.56   
17  123  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  35.12   
18  145  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  35.46   
19  158  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  35.64   
20  98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  35.83   
21  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  35.85   
22  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  50 m  35.89   
23  69  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  35.93   
24  52  Blagojevic Ognjen  1997  KARLSKO SF  AM9597  50 m  36.06   
25  63  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  36.14   
26  95  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  36.51   
27  133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  36.62   
28  73  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  36.66   
29  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  37.81   
30  72  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  38.55   
31  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  39.00   
32  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  39.89   
33  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  40.44   
34  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  40.95   
 
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:22.27 2011-07-21 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:22.27 2011-07-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:16.56   
178  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:27.39   
153  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:28.54   
129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  2:30.87   
30  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  2:33.32   
113  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  2:37.91   
67  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  2:42.14   
180  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:44.77   
23  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:45.38   
10  177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:46.35   
11  125  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  50 m  2:48.45   
12  165  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:56.04   
13  119  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  50 m  2:59.01   
14  24  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  3:02.26   
15  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  3:02.92   
16  126  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  50 m  3:03.84   
17  40  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  3:05.11   
18  108  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  50 m  3:05.92   
19  43  Wiklund Ebba  2000  FILIPSTAD  AD2200  50 m  3:08.06   
20  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:08.97   
21  176  Ärlegård Linnéa  1999  HK SIM  AL7699  50 m  3:13.98   
22  84  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  50 m  3:15.02   
23  141  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  3:16.49   
24  77  Wahlund Julia  1999  KARLSTAD  BB8699  50 m  3:17.49   
25  53  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  3:20.14   
26  154  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  3:24.02   
27  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  3:31.08   
 
Gren 35, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonas Grundström (1987) 2:04.66 2011-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Måns Stomvall (1990) 2:05.50 2010-07-15 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:12.72   
26  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  25 m  2:13.09   
132  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:17.10   
112  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:17.65   
10  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  2:18.46   
31  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  2:21.54   
64  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:33.00   
135  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  2:40.98   
98  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  2:46.24   
10  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:46.91   
11  50  Björstam Axel  1997  KARLSKO SF  AH7797  50 m  2:48.45   
12  71  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  2:50.47   
13  138  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  3:01.70   
14  72  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  3:02.40   
15  73  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  3:05.01   
16  35  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  3:11.06   
17  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  3:11.24   
18  149  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  3:15.07   
19  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  3:24.24   
20  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  3:35.08   
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:05.08 2012-06-27 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 1:05.08 2012-06-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  1:06.49   
155  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:08.95   
179  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  1:10.28   
177  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:11.11   
Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:12.42   
94  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  1:13.15   
78  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  1:13.33   
82  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  1:13.38   
129  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  50 m  1:13.42   
10  99  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:13.47   
11  14  Vuori Viktoria  1995  SK ENA  AK7895  25 m  1:13.57   
12  144  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:13.64   
13  159  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  1:14.02   
14  166  Rigbäck Alice  1994  ÖSA  AT8294  50 m  1:14.22   
15  111  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  1:14.61   
16  68  Ericson Josefin  1999  KARLSTAD  AD8899  25 m  1:14.66   
17  150  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:14.97   
18  34  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  1:15.44   
19  41  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:15.57   
20  101  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:15.58   
21  119  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:15.80   
22  55  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  1:16.23   
23  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  50 m  1:16.30   
24  23  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  50 m  1:16.30   
25  163  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  1:16.35   
26  39  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  1:17.13   
27  131  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  1:17.29   
28  156  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:17.54   
29  90  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:18.38   
30  74  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  1:18.96   
31  29  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:19.46   
32  148  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:19.70   
33  13  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  1:21.06   
34  76  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:22.75   
35  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  50 m  1:24.08   
36  196  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  1:24.60   
37  183  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  1:25.09   
 
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 59.09 2012-08-01 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 59.91 2011-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  25 m  59.21   
142  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  1:02.58   
116  Bankefors John  1996  UPSALA S  AU9996  25 m  1:03.93   
66  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  1:04.46   
22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  1:04.65   
127  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  1:05.34   
133  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  1:05.56   
169  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  1:05.97   
162  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  1:06.10   
10  168  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  1:06.25   
11  109  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  1:07.00   
12  28  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  1:07.83   
13  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:08.16   
14  20  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  50 m  1:08.58   
15  135  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:09.01   
16  175  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  1:09.61   
17  85  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:09.79   
18  134  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:10.59   
19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  1:10.61   
20  184  Oosterveld Timo  1998  STRÄNGNÄS  AC5398  50 m  1:10.63   
21  45  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  25 m  1:10.77   
22  93  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m  1:10.84   
23  106  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  1:11.05   
24  16  Ålander Johannes  1995  SK ENA  AC7995  50 m  1:11.19   
25  19  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  50 m  1:11.25   
26  12  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:11.36   
27  118  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  50 m  1:12.18   
28  121  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  1:12.70   
29  69  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  1:13.20   
30  110  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:13.64   
31  147  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:14.25   
32  137  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:16.73   
33  65  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:18.04   
34  88  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:19.19   
35  70  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  1:21.43   
 
Gren 38, 1500m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Malin Hedberg (1991) 18:04.38 2010-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Malin Hedberg (1991) 18:04.38 2010-07-16 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  18:55.60   
30  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  19:00.29   
43  Wiklund Ebba  2000  FILIPSTAD  AD2200  25 m  21:17.72   
15  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  50 m  22:17.68   
 
Gren 39, 4X100m Frisim Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Esk Herrar Lag 1  1994  ESKILSTUNA    50 m  3:40.00   
190  Västerås Ss Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  3:42.02   
173  Ösa`s Supergossar  1993  ÖSA    50 m  3:51.49   
37  Esk Herrar Lag 2  1995  ESKILSTUNA    50 m  3:52.00   
186  Strängnäs Herrar  STRÄNGNÄS    50 m  3:56.64   
18  Sk Ena Herrar [1995]  1995  SK ENA    50 m  3:57.15   
97  Ludvika Ss Herrar  LUDVIKA SS    25 m  3:59.78   
191  Västerås Ss Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:03.31   
194  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    50 m  4:05.00   
10  61  Karlsko Sf Herrar A-Team  1999  KARLSKO SF    25 m  4:10.80   
11  192  Västerås Ss Herrar Lag 3  VÄSTERÅS    25 m  4:16.95   
12  80  Karlstads Ss Herrar Lag 1  KARLSTAD    50 m     
13  81  Karlstads Ss Herrar Lag 2  KARLSTAD    50 m     
 
Gren 40, 4X100m Frisim Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
188  Västerås Ss Damer Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  4:06.11   
187  Strängnäs Tjejer 1  1998  STRÄNGNÄS    50 m  4:12.88   
114  Säffle Ss Damer  SÄFFLE SS    25 m  4:17.87   
17  Sk Ena Damer  1995  SK ENA    25 m  4:17.91   
193  Us Damer Lag 1  UPSALA S    50 m  4:19.00   
195  Ludvika Ss Damer  LUDVIKA SS    50 m  4:19.48   
189  Västerås Ss Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:22.01   
38  Eskilstuna Sk Damer  1995  ESKILSTUNA    50 m  4:25.00   
170  Ösa`s Brudar  1993  ÖSA    50 m  4:26.02   
10  62  Karlskoga Aaa Damer  1812  KARLSKO SF    25 m  4:29.98   
11  44  Filipstad Damer  FILIPSTAD    25 m  4:37.00   
12  79  Karlstads Ss Damer Lag 1  KARLSTAD    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 maj 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  20:48