Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Upplands Ungdomsmästerskap    Utskriftsdatum  05 oktober 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:34   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            29.82   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            29.99   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            30.08   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            30.26   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            32.03   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            32.16   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            32.29   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            33.25   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            33.88   
10  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            33.91   
11  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            34.87   
12  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            34.88   
13  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            35.27   
14  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            35.90   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            35.91   
16  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            36.04   
17  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            36.06   
18  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            36.54   
19  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            37.09   
20  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            37.52   
21  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            37.70   
22  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            37.82   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            38.90   
24  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            39.10   
25  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            39.98   
26  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            41.01   
27  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            42.00   
28  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            42.47   
29  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            43.88   
30  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            44.88   
31  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            45.78   
32  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            47.69   
33  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            50.17   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            29.19   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            30.48   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            30.85   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            31.82   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            31.84   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            32.47   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            33.58   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            34.17   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            35.68   
10  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            35.85   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            30.48   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    31.69  1:07.48  1:44.86    2:21.80   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    36.35  1:15.83  1:55.34    2:32.81   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    35.04  1:15.77  1:57.04    2:37.27   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    33.75  1:13.97  1:58.21    2:42.12   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    36.48  1:19.61  2:04.69    2:47.15   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    37.50  1:22.41  2:07.80    2:50.00   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    38.10  1:23.04  2:10.63    2:55.90   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    28.34  59.42  1:31.22    2:02.86   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    30.20  1:03.47  1:38.37    2:11.81   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    30.75  1:05.25  1:42.12    2:18.50   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    33.31  1:11.10  1:50.36    2:30.19   
                     
 
Gren 3, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    39.01  1:24.11  2:08.94    2:52.67   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    42.74  1:28.14  2:14.15    3:00.75   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    44.98  1:34.85  2:25.44    3:16.53   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    42.73  1:33.32  2:25.89    3:16.75   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.60  1:39.43  2:31.49    3:23.61   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    47.70  1:40.85  2:34.71    3:25.06   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    49.78  1:43.91  2:38.41    3:32.66   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    52.84  1:47.04  2:41.72    3:33.90   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    50.44  1:46.92  2:44.41    3:39.24   
                     
 
Gren 3, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    40.26  1:25.26  2:11.70    2:59.32   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    40.24  1:25.76  2:13.37    2:59.63   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    43.24  1:32.81  2:22.20    3:11.22   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            42.56   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            44.64   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            44.91   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            47.46   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            48.64   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            53.25   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            53.44   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            53.45   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            53.72   
10  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            53.75   
11  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            54.58   
12  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            55.38   
13  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            57.58   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lapo Lappin  1999  Upsala Simsällskap            39.21   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            40.08   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            39.20   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    36.96        1:15.60   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    36.60        1:15.99   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    37.39        1:16.85   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    38.81        1:17.90   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    37.20        1:18.03   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    38.91        1:18.11   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    39.63        1:22.26   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    41.31        1:24.00   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    42.47        1:25.00   
10  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    40.93        1:25.03   
11  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    43.42        1:27.74   
12  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    43.52        1:28.16   
13  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    43.33        1:28.27   
14  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    43.67        1:28.57   
15  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    42.63        1:29.10   
16  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    44.08        1:29.51   
17  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.94        1:29.86   
18  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    46.08        1:33.35   
19  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    47.57        1:34.26   
20  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.08        1:35.74   
21  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    46.92        1:37.52   
22  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    47.16        1:37.59   
23  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    48.55        1:39.79   
24  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    42.60        1:43.48   
25  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    48.55        1:52.73   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    33.83        1:11.12   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.78        1:14.83   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    37.34        1:16.82   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    38.37        1:16.98   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    39.15        1:19.76   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    39.03        1:20.02   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.33        1:20.90   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    41.74        1:26.15   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    42.78        1:28.67   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    40.96        1:28.90   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    41.01        1:32.04   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    31.38        1:08.13   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    39.38        1:28.33   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    28.84        1:01.72   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    29.20        1:04.31   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    37.44  1:20.58  2:03.49    2:44.94   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    39.89  1:27.65  2:17.91    3:08.99   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    41.19  1:29.89  2:20.63    3:11.88   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    38.03  1:19.76  2:37.19    3:34.84   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    45.47  1:43.93  2:45.73    3:43.78   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    35.47  1:16.50  1:56.44    2:37.85   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    37.84  1:19.91  2:01.70    2:43.76   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:15.44  2:42.60  4:16.89    5:30.92   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    1:31.97  3:08.22  4:57.61    6:17.52   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:37.61  3:18.92  5:12.22    6:37.19   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    1:07.62  2:26.81  3:50.62    4:57.14   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:19.03  2:40.33  4:16.34    5:23.20   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    1:22.12  2:55.87  4:43.69    6:08.08   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    36.72        1:14.54   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    1:18.06        1:18.06   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    1:18.81        1:18.81   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:26.42        1:26.42   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    39.66        1:26.59   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    1:26.92        1:26.92   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    41.46        1:27.29   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    41.89        1:28.50   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    42.34        1:30.66   
10  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    41.94        1:30.68   
11  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    42.69        1:30.76   
12  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    44.29        1:30.94   
13  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    1:31.04        1:31.04   
14  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    43.30        1:31.76   
15  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    45.74        1:34.27   
16  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    44.50        1:34.56   
17  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    46.88        1:34.96   
18  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    45.86        1:35.55   
19  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    47.04        1:35.80   
20  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    46.44        1:36.59   
21  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    49.39        1:41.36   
22  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    49.00        1:42.96   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.29        1:44.59   
24  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    52.29        1:51.15   
25  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    54.35        1:51.51   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    33.12        1:13.66   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.48        1:18.07   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    39.23        1:18.85   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    36.95        1:19.90   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    36.94        1:21.68   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    1:23.99        1:23.99   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    41.84        1:28.18   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    40.54        1:28.27   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    41.35        1:32.06   
10  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    42.81        1:34.36   
                     
 
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [1999]1  1999  Upsala Simsällskap            1:58.38   
  Philip Rosvall  2001      29.04        29.04   
  Johan Ljunggren  2001      29.04        58.08   
  Jonatan Fischer  2001      31.38        1:29.46   
  Mikael Söderberg  2003      28.92        1:58.38   
                     
Upsala S Herrar [1999]2  1999  Upsala Simsällskap            2:16.19   
  Andreas Savin  2003      35.44        35.44   
  Alexander Karlsson  2002      33.47        1:08.91   
  David Forsblad  2002      34.70        1:43.61   
  Kevin Shiva  2002      32.58        2:16.19   
                     
Norrtälje Herrar [1999]  1999  Norrtälje Simklubb            2:20.29   
  Rasmus Skyving  2003      35.36        35.36   
  Simon Sjöberg  2003      37.48        1:12.84   
  Elias Säfström  2002      33.83        1:46.67   
  Oskar Albertsen  1997      33.62        2:20.29   
                     
                     
 
Gren 11, 4X200m Frisim Flickor, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Upsala S Damer [1999]lag1  1999  Upsala Simsällskap            9:43.23   
  Stina Byström  2002      1:09.00  2:23.54      2:23.54   
  Matilda Lantz  2002      1:09.06  2:24.66      4:48.20   
  Ani Helin Öncu  2001      1:11.18  2:23.46      7:11.66   
  Victoria Cantar  2002      1:12.62  2:31.57      9:43.23   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [1999]2  1999  Upsala Simsällskap            2:40.71   
  Botvid Wiell  2005      43.69        43.69   
  Roman Milkin  1999      39.54        1:23.23   
  Andreas Savin  2003      39.90        2:03.13   
  Markus Brenning  2005      37.58        2:40.71   
                     
Upsala S Herrar [1999]1  1999  Upsala Simsällskap            2:41.98   
  Alexander Karlsson  2002      41.60        41.60   
  Jonatan Fischer  2001      40.62        1:22.22   
  Kevin Shiva  2002      39.39        2:01.61   
  Hampus Ljunggren  2004      40.37        2:41.98   
                     
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:09.32  2:23.20  3:37.65  4:52.80  9:58.66   
          6:08.55  7:26.27  8:44.42       
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    1:12.14  2:28.82  3:45.78  5:03.33  10:07.94   
          6:20.01  7:36.10  8:52.53       
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:16.07  2:37.75  4:00.64  5:26.55  11:06.69   
          6:51.49  8:17.74  9:43.42       
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    1:26.17  2:59.17  4:32.55  6:06.05  12:15.88   
          7:39.86  9:13.78  10:47.23       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:09.71  2:23.68  3:38.40  4:53.98  9:52.75   
          6:07.54  7:23.30  8:39.19       
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:08.73  2:24.18  3:39.98    4:53.80   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    1:17.26  2:37.40  3:59.35    5:18.81   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:21.47  2:49.33  4:17.58    5:42.78   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    1:19.00  2:49.61  4:21.93    5:49.58   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    1:24.96  2:54.81  4:24.19    5:50.94   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    1:21.16  4:24.06  5:51.03    5:51.03   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    1:28.12  3:06.98  4:48.35    6:25.48   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    1:02.74  2:09.13  3:15.50    4:20.30   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:05.46  2:15.56  3:25.05    4:32.85   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    1:09.45  2:23.46  3:38.32    4:51.99   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            35.74   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            36.23   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            36.79   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            37.43   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            38.54   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            40.07   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            40.28   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            40.32   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            40.38   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            42.02   
11  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            42.40   
12  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            42.49   
13  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            42.98   
14  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            44.40   
15  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            44.50   
16  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            44.64   
17  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            45.19   
18  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            45.55   
19  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            45.76   
20  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.06   
21  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            46.82   
22  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            47.97   
22  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            47.97   
24  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            50.40   
25  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            51.48   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            33.29   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            33.93   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            35.53   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            36.55   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            37.21   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            38.82   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            39.96   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            42.68   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            42.99   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            34.27   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    42.74        1:27.73   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    44.84        1:36.90   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    45.32        1:37.53   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    53.38        1:48.97   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    51.73        1:49.89   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    54.37        1:52.83   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    57.31        1:55.31   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    54.04        1:55.42   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    57.73        1:59.28   
10  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    59.47        2:01.30   
11  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    59.16        2:01.61   
12  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    58.02        2:01.78   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    39.99        1:25.58   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    41.48        1:28.89   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    44.95        1:34.55   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    46.00        1:39.23   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    33.92        1:12.15   
Conny Andersen  1978  Upsala Simsällskap    36.02        1:16.28   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb    40.14        1:25.31   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    32.02        1:05.46   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    31.61        1:05.47   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    32.82        1:08.07   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    34.19        1:11.09   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    34.78        1:12.59   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    35.19        1:13.62   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    35.24        1:14.12   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    36.56        1:14.30   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    36.26        1:16.01   
10  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    36.79        1:17.43   
11  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    37.64        1:17.67   
12  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    37.82        1:18.70   
13  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    38.19        1:18.97   
14  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    36.37        1:19.10   
15  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    38.05        1:19.12   
16  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    38.50        1:20.41   
17  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    38.81        1:20.73   
18  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    38.55        1:21.02   
19  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    39.22        1:21.47   
20  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    40.05        1:23.73   
21  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    41.45        1:24.33   
22  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    42.22        1:26.27   
23  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    40.84        1:26.98   
24  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    43.07        1:27.08   
25  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    43.09        1:29.25   
26  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    41.20        1:29.87   
27  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    45.03        1:32.46   
28  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    45.31        1:33.26   
29  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    46.99        1:37.77   
30  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.13        1:42.74   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    30.77        1:04.01   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    32.42        1:05.55   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    33.20        1:08.19   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    32.36        1:08.85   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    33.38        1:09.60   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    33.58        1:10.06   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    34.89        1:12.22   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    34.54        1:12.47   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    36.83        1:16.74   
10  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    37.63        1:19.27   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    32.42        1:07.06   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    32.85        1:09.39   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    43.04  1:29.26  2:14.69    2:59.35   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    45.80  1:34.34  2:23.63    3:10.80   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    50.75  1:45.17  2:40.57    3:34.35   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    35.70  1:14.93  1:55.07    2:33.63   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    38.32  1:21.64  2:05.90    2:48.84   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    36.79  1:19.14  2:08.23    2:42.70   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    39.16  1:24.66  2:08.50    2:42.97   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    42.50  1:29.82  2:21.69    3:02.97   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    41.42  1:28.89  2:24.41    3:07.33   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    47.13  1:35.57  2:27.97    3:09.24   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    44.27  1:33.65  2:32.02    3:13.53   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.75  1:33.89  2:31.19    3:16.69   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    47.05  1:41.18  2:37.33    3:17.31   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    48.93  1:36.07  2:34.67    3:17.86   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    50.21  1:41.52  2:36.16    3:18.45   
11  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    47.40  1:37.57  2:35.98    3:21.51   
12  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    46.99  1:40.32  2:40.03    3:22.04   
13  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    51.76  1:44.07  2:37.56    3:22.21   
14  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    52.71  1:44.15  2:39.97    3:23.12   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.47  1:19.50  2:09.03    2:43.86   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    40.63  1:26.34  2:13.84    2:53.40   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    42.76  1:27.72  2:17.41    2:56.04   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    43.75  1:38.27  2:38.60    3:27.19   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    34.73  1:17.17  2:05.54    2:45.52   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            34.30   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            37.44   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            39.40   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            40.15   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            40.64   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            41.23   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            42.35   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            49.95   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            50.18   
10  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            51.02   
11  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            52.56   
12  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            56.13   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            29.51   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            30.39   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            34.51   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            28.30   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            38.76   
                     
 
Gren 21, 4X100m Medley Flickor, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Damer [1999]lag1  1999  Upsala Simsällskap            5:05.24   
  Matilda Lantz  2002      37.32  1:16.93      1:16.93   
  Ani Helin Öncu  2001      39.07  1:23.28      2:40.21   
  Stina Byström  2002      36.55  1:16.82      3:57.03   
  Victoria Cantar  2002      32.75  1:08.21      5:05.24   
                     
Upsala S Damer [1999]lag2  1999  Upsala Simsällskap            5:21.96   
  Jeanna Wiell  2001      38.83  1:20.30      1:20.30   
  Emma Norin  2002      44.58  1:34.35      2:54.65   
  Tova Franzén  2001      36.85  1:16.16      4:10.81   
  Lisa Carlsson  1999      33.84  1:11.15      5:21.96   
                     
SK Ena Damer 2  2002  Simklubben Ena            5:52.28   
  Emilia Boberg  2002      39.61  1:19.70      1:19.70   
  Matilda Olausson  2004      44.08  1:35.33      2:55.03   
  Alice Johansson  2003      45.38  1:40.16      4:35.19   
  Alicia Budden  2004      37.92  1:17.09      5:52.28   
                     
Upsala S Damer [1999]lag3  1999  Upsala Simsällskap            5:52.81   
  Vera Hermansson  2003      39.97  1:23.58      1:23.58   
  Ive Fröman  2003      47.67  1:40.51      3:04.09   
  Geshin Zarei  2003      43.63  1:36.88      4:40.97   
  Jonna Löding  2002      33.82  1:11.84      5:52.81   
                     
                     
 
Gren 22, 4X100m Frisim Pojkar, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [1999]1  1999  Upsala Simsällskap            4:19.73   
  Philip Rosvall  2001      30.18  1:03.81      1:03.81   
  Jonatan Fischer  2001      32.22  1:07.70      2:11.51   
  Mikael Söderberg  2003      30.68  1:04.82      3:16.33   
  Johan Ljunggren  2001      30.24  1:03.40      4:19.73   
                     
Upsala S Herrar [1999]2  1999  Upsala Simsällskap            4:41.69   
  Carl Göransson  2000      27.88  58.11      58.11   
  Roman Milkin  1999      32.46  1:09.42      2:07.53   
  Kevin Shiva  2002      34.05  1:13.37      3:20.90   
  Andreas Savin  2003      37.56  1:20.79      4:41.69   
                     
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            29.64   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            31.88   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            32.12   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            33.62   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            34.11   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            35.40   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            35.74   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            36.26   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            37.34   
10  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            38.35   
11  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            38.98   
12  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            39.78   
13  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            41.24   
14  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            41.55   
15  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            42.60   
16  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            43.20   
17  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            43.51   
18  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            45.79   
19  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            45.86   
20  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            47.41   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            26.74   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            27.68   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            28.46   
Lapo Lappin  1999  Upsala Simsällskap            28.70   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            29.59   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            30.33   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            30.51   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            31.70   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            36.21   
10  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            37.38   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            39.12   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            40.45   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            27.13   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    33.07  1:09.40  1:46.29    2:21.83   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    33.36  1:09.99  1:46.74    2:22.10   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    33.15  1:10.18  1:49.44    2:29.27   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    34.77  1:15.36  1:57.60    2:38.90   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    36.22  1:17.57  1:59.96    2:39.99   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    37.22  1:19.08  2:01.69    2:41.05   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    35.96  1:17.18  2:00.15    2:42.56   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    36.78  1:18.32  2:00.95    2:42.88   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    38.61  1:23.19  2:10.36    2:54.44   
10  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    39.07  1:24.02  2:11.16    2:54.57   
11  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    40.15  1:26.44  2:12.95    2:58.09   
12  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    41.90  1:29.75  2:17.88    3:01.05   
13  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    42.41  1:30.02  2:17.97    3:02.78   
14  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    40.77  1:27.86  2:16.19    3:03.13   
15  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    42.69  1:31.73  2:21.61    3:07.82   
16  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    45.38  1:34.74  2:23.71    3:09.34   
17  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    44.12  1:33.95  2:25.27    3:13.44   
18  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    42.98  1:33.85  2:24.99    3:14.58   
19  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    42.96  1:36.93  2:31.21    3:24.47   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    32.43  1:07.43  1:44.03    2:20.96   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    33.97  1:11.39  1:49.03    2:25.43   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    33.80  1:10.61  1:49.15    2:27.59   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    34.80  1:14.90  1:55.27    2:33.26   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    34.51  1:14.54  1:55.22    2:35.30   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    34.28  1:14.51  1:58.71    2:43.55   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    39.76  1:25.43  2:12.36    2:58.10   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    33.33  1:09.54  1:46.33    2:23.03   
                     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    42.78  1:27.87  2:14.68    3:01.98   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    46.92  1:41.00  2:38.65    3:36.11   
                     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    39.91  1:23.86  2:09.62    2:55.23   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    40.60  1:27.23  2:16.91    3:05.72   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    42.69  1:32.76  2:23.69    3:11.13   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            36.70   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            38.24   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            40.56   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            41.74   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            42.31   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            43.35   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            45.86   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            46.24   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            46.54   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            46.92   
11  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            47.52   
12  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            48.04   
13  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            48.07   
14  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            48.11   
15  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            48.13   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            49.07   
17  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            49.73   
18  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            50.76   
19  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            51.87   
20  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            52.00   
21  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            55.45   
22  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            55.55   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            57.86   
24  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            59.90   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            40.03   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            40.25   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            40.48   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            40.97   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            42.04   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            42.72   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            44.62   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            46.87   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            40.11   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    37.72        1:17.93   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    41.90        1:25.65   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    43.09        1:30.26   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    45.69        1:33.78   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    49.20        1:38.08   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    47.29        1:38.74   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    48.56        1:39.46   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    49.56        1:39.77   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    48.84        1:39.98   
10  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    50.80        1:42.90   
11  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    51.24        1:43.55   
12  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    51.39        1:43.97   
13  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    55.14        1:52.06   
14  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    55.59        1:57.28   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    33.36        1:08.86   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    36.88        1:16.91   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    38.32        1:18.98   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    40.16        1:21.45   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    40.55        1:24.47   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    44.28        1:30.62   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    50.68        1:40.14   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.37        1:40.52   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    50.80        1:42.94   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    29.71        1:01.21   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    34.15        1:11.09   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    35.02        1:13.13   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    38.87        1:21.74   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    42.48        1:31.12   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    43.52        1:34.51   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    44.45        1:34.80   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    44.93        1:36.46   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    43.94        1:36.75   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    46.88        1:38.99   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    44.16        1:39.48   
10  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    47.91        1:40.18   
11  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    48.10        1:46.00   
12  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    52.99        1:56.45   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    33.92        1:14.25   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    34.86        1:14.29   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    36.51        1:19.10   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    41.10        1:32.23   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    35.05        1:13.87   
                     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    34.64  1:15.45  1:57.92    2:40.09   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    43.31  1:32.66  2:21.35    3:10.16   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    44.47  1:38.28  2:35.90    3:29.05   
                     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    30.32  1:06.33  1:44.13    2:20.56   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    32.78  1:12.77  1:56.83    2:37.31   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    36.17  1:20.60  2:07.97    2:52.09   
                     
 
Gren 30, 400m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:35.44  3:02.80  4:34.53    5:49.09   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    1:26.09  2:55.79  4:44.07    6:05.70   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:43.03  3:16.39  5:08.70    6:31.17   
                     
 
Gren 30, 400m Medley Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    1:20.55  2:48.89  4:30.52    5:46.40   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    1:27.42  3:00.73  4:36.56    5:54.78   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    1:42.34  3:31.65  5:23.68    7:06.70   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    37.80        1:22.73   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    41.38        1:26.35   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    42.18        1:27.12   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    40.25        1:27.48   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    42.80        1:28.84   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    42.31        1:30.40   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    43.18        1:33.24   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    46.43        1:35.37   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    46.41        1:37.27   
10  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    47.98        1:38.79   
11  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    48.89        1:39.36   
12  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.64        1:41.68   
13  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    51.78        1:45.34   
14  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    50.22        1:45.41   
15  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    49.65        1:45.82   
16  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    54.37        1:52.68   
17  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    56.29        1:53.70   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    31.84        1:11.60   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    32.32        1:13.58   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    35.78        1:18.21   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    37.94        1:18.56   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    40.92        1:26.98   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    42.63        1:32.28   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    47.38        1:38.60   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    50.45        1:42.52   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    32.49        1:07.12   
                     
 
Gren 32, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Ena Damer  2000  Simklubben Ena            2:05.42   
  Sara Randerstedt  2004      32.85        32.85   
  Emilia Boberg  2002      31.53        1:04.38   
  Lovisa Sved  2000      29.78        1:34.16   
  Adelina Walldén  2002      31.26        2:05.42   
                     
Upsala S Damer [1999]lag2  1999  Upsala Simsällskap            2:13.68   
  Jeanna Wiell  2001      30.94        30.94   
  Tova Franzén  2001      32.46        1:03.40   
  Ella Bredenberg  2001      35.72        1:39.12   
  Geshin Zarei  2003      34.56        2:13.68   
                     
Upsala S Damer [1999]lag3  1999  Upsala Simsällskap            2:16.62   
  Nikita Larsson  2001      34.64        34.64   
  Lisa Carlsson  1999      32.05        1:06.69   
  Sofia Domeij  2002      34.02        1:40.71   
  Mia Milic  2001      35.91        2:16.62   
                     
Upsala S Damer [1999]lag4  1999  Upsala Simsällskap            2:27.92   
  Tilde Lantz  2004      35.93        35.93   
  Amanda Viksten  2004      39.06        1:14.99   
  Sofia Högdin  2004      37.63        1:52.62   
  Celina Hoffner  2004      35.30        2:27.92   
                     
SK Ena Damer 2  2003  Simklubben Ena            2:28.41   
  Matilda Olausson  2004      34.38        34.38   
  Malvina Walldén  2005      42.13        1:16.51   
  Alice Johansson  2003      35.92        1:52.43   
  Alicia Budden  2004      35.98        2:28.41   
                     
Upsala S Damer [1999]lag1  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Medley Flickor, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [1999]lag1  1999  Upsala Simsällskap            2:14.21   
  Matilda Lantz  2002      33.91        33.91   
  Ani Helin Öncu  2001      37.46        1:11.37   
  Stina Byström  2002      32.52        1:43.89   
  Victoria Cantar  2002      30.32        2:14.21   
                     
SK Ena Damer  2000  Simklubben Ena            2:17.09   
  Matilda Olausson  2004      37.33        37.33   
  Adelina Walldén  2002      36.38        1:13.71   
  Lovisa Sved  2000      31.14        1:44.85   
  Sara Randerstedt  2004      32.24        2:17.09   
                     
Upsala S Damer [1999]lag2  1999  Upsala Simsällskap            2:21.41   
  Jeanna Wiell  2001      35.70        35.70   
  Miranda Söderberg  1999      39.46        1:15.16   
  Tova Franzén  2001      34.04        1:49.20   
  Lisa Carlsson  1999      32.21        2:21.41   
                     
Upsala S Damer [1999]lag3  1999  Upsala Simsällskap            2:33.81   
  Nikita Larsson  2001      38.57        38.57   
  Matilda Bohman  2002      40.22        1:18.79   
  Geshin Zarei  2003      41.00        1:59.79   
  Amanda Sundqvist  2002      34.02        2:33.81   
                     
SK Ena Damer 2  2003  Simklubben Ena            2:44.44   
  Emilia Boberg  2002      35.97        35.97   
  Alice Johansson  2003      45.75        1:21.72   
  Alicia Budden  2004      42.10        2:03.82   
  Malvina Walldén  2005      40.62        2:44.44   
                     
Upsala S Damer [1999]lag4  1999  Upsala Simsällskap            2:51.53   
  Klara Pettersson  2004      43.02        43.02   
  Elsa Stjerna  2004      44.62        1:27.64   
  Lisen Myrelid  2005      45.82        2:13.46   
  Joanna Sundqvist  2005      38.07        2:51.53   
                     
                     
 
Gren 35, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    1:16.46  2:37.23  3:57.94  5:20.12  20:11.55   
          6:40.63  8:02.01  9:22.80  10:43.72     
          12:04.65  13:26.06  14:47.46  16:10.15     
          17:31.56  18:52.60         
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:17.56  2:42.58  4:08.98  5:35.39  21:59.75   
          7:02.74  8:30.19  9:56.99  11:24.25     
          12:55.55  14:26.72  15:58.81  17:30.10     
          19:02.54  20:32.28         
                     
 
Gren 35, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:06.30  2:17.58  3:30.03  4:42.35  17:49.98   
          5:55.36  7:08.37  8:21.75  9:33.58     
          10:44.96  11:56.22  13:08.75  14:19.75     
          15:31.53  16:42.08         
                     
 
Gren 36, 400m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:08.80  2:24.22  3:38.87    4:51.45   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    1:11.00  2:27.17  3:43.48    4:55.12   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    1:11.14  2:26.78  3:42.23    4:55.46   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    1:11.64  2:31.83  3:54.39    5:14.90   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:17.90  2:43.91  4:08.71    5:33.84   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    1:24.66  2:56.63  4:25.21    5:53.98   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    1:20.04  2:51.52  4:24.85    5:57.16   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    1:26.03  3:00.04  4:33.64    5:57.32   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    1:18.44  2:51.29  4:26.99    6:00.20   
10  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    1:25.34  2:58.56  4:31.90    6:00.24   
11  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    1:27.84  3:02.52  4:34.89    6:04.69   
12  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    1:25.65  2:59.40  4:34.56    6:04.71   
13  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    1:30.67  3:07.64  4:44.48    6:12.26   
14  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    1:32.22  3:08.83  4:45.35    6:12.73   
15  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    1:29.88  3:07.41  4:45.38    6:13.07   
16  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    1:25.90  3:02.51  4:40.70    6:14.65   
17  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    1:36.09  3:20.27  5:04.24    6:46.61   
                     
 
Gren 36, 400m Frisim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    1:11.45  2:26.95  3:43.01    4:57.59   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    1:15.46  2:38.66  4:01.51    5:21.86   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    1:31.29  3:11.69  4:54.25    6:36.52   
                     
 
Gren 36, 400m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:09.91  2:23.75  3:38.36    4:52.21   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            36.65   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            40.67   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            43.64   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            44.20   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            44.28   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            44.37   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            44.87   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            46.86   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            47.14   
10  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            49.36   
11  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            49.99   
12  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            50.70   
13  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            50.95   
14  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            52.48   
15  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            52.54   
16  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            54.72   
17  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            56.68   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            31.06   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            33.05   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            33.40   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            43.83   
Lapo Lappin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            29.69   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            31.22   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    38.49        1:21.06   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    41.38        1:28.54   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    43.09        1:31.85   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    45.66        1:37.17   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    46.95        1:37.56   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    48.08        1:38.10   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    47.07        1:38.40   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.23        1:38.40   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    46.61        1:38.52   
10  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    48.77        1:43.31   
11  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    47.78        1:44.22   
12  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    50.99        1:44.40   
13  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    50.65        1:45.62   
13  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    49.91        1:45.62   
15  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    50.42        1:46.02   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    51.15        1:47.75   
17  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    52.29        1:51.01   
18  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    54.82        1:54.68   
19  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.15        1:54.74   
20  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    55.10        1:55.05   
21  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    55.88        1:55.62   
22  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    1:00.72        2:08.02   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    39.32        1:22.01   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    41.05        1:26.98   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    43.57        1:31.13   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    44.46        1:32.00   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.98        1:32.60   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    40.88        1:26.67   
                     
 
Gren 39, 100m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    31.21        1:04.38   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    34.09        1:11.80   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    35.47        1:12.14   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    35.31        1:13.35   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    36.74        1:16.58   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    39.45        1:23.39   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    41.73        1:25.46   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    43.18        1:28.49   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    42.37        1:29.95   
10  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    44.76        1:30.93   
11  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    43.51        1:32.50   
12  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    45.19        1:32.75   
13  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.16        1:32.88   
14  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    47.31        1:38.89   
15  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    46.98        1:41.55   
16  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb    49.26        1:46.09   
17  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    51.29        1:48.40   
18  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    50.77        1:50.02   
                     
 
Gren 39, 100m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    28.20        57.72   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    30.26        1:02.13   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    29.43        1:02.34   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    30.38        1:04.38   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    34.91        1:12.29   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    40.72        1:24.13   
Lapo Lappin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    28.29        58.48   
                     
 
Gren 40, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    37.99  1:18.19  1:58.41    2:38.34   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    40.24  1:25.10  2:11.17    2:57.79   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    43.08  1:29.83  2:16.24    3:00.37   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    41.75  1:27.95  2:16.26    3:01.29   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    44.53  1:32.29  2:19.66    3:06.59   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    44.65  1:33.66  2:22.06    3:07.42   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.67  1:34.79  2:24.12    3:10.07   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    48.34  1:38.55  2:30.43    3:19.69   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    48.94  1:40.94  2:32.39    3:21.18   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    37.76  1:18.51  2:01.14    2:42.44   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    38.35  1:19.81  2:01.51    2:42.78   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    38.80  1:22.21  2:06.08    2:48.34   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    40.50  1:22.66  2:06.21    2:49.35   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    41.21  1:25.36  2:09.80    2:53.08   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 41, 200m Medley Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.13  1:18.93  2:06.45    2:42.00   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    39.94  1:22.91  2:16.36    2:55.91   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    43.67  1:30.84  2:23.27    3:01.89   
                     
 
Gren 41, 200m Medley Pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    30.29  1:08.00  1:49.62    2:22.07   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    32.93  1:13.82  2:01.73    2:37.49   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    35.91  1:19.22  2:10.86    2:49.73   
                     
 
Gren 41, 200m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    29.19  1:03.78  1:44.24    2:16.87   
                     
 
Gren 42, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            31.93   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            33.73   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            37.15   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            38.29   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            38.58   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            39.81   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            41.58   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            42.13   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            42.21   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            42.31   
11  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            42.69   
12  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            44.02   
13  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            45.53   
14  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            46.74   
15  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            46.91   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            46.95   
17  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            47.11   
18  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            47.47   
19  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            47.92   
20  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            48.19   
21  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            48.34   
22  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            48.54   
23  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            51.36   
24  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            51.77   
25  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            52.21   
26  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            53.29   
27  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            55.42   
28  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:02.90   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 42, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            31.28   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            33.53   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            34.28   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            34.39   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            37.48   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            37.50   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            37.90   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            41.33   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            42.57   
10  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            42.86   
11  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            44.32   
                     
 
Gren 42, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            33.27   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            33.39   
                     
 
Gren 43, 4X100m Medley Pojkar, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [1999]1  1999  Upsala Simsällskap            4:58.76   
  Jonatan Fischer  2001      37.22  1:17.18      1:17.18   
  Mikael Söderberg  2003      42.12  1:29.05      2:46.23   
  Philip Rosvall  2001      32.00  1:09.66      3:55.89   
  Johan Ljunggren  2001      30.11  1:02.87      4:58.76   
                     
Upsala S Herrar [1999]2  1999  Upsala Simsällskap            5:36.16   
  Oskar Andersson  2003      44.61  1:36.00      1:36.00   
  William Rismyhr  2004      52.21  1:51.08      3:27.08   
  Carl Göransson  2000      28.74  1:04.43      4:31.51   
  Axel Henriksson  1999      28.68  1:04.65      5:36.16   
                     
Upsala S Herrar [1999]3  1999  Upsala Simsällskap            7:11.44   
  Botvid Wiell  2005      48.28  1:35.76      1:35.76   
  Markus Brenning  2005      54.78  1:55.58      3:31.34   
  Hampus Ljunggren  2004      58.54  2:01.24      5:32.58   
  Rasmus Loklint  2005      46.57  1:38.86      7:11.44   
                     
                     
 
Gren 44, 4X100m Frisim Flickor, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Damer [1999]lag2  1999  Upsala Simsällskap            4:29.40   
  Jeanna Wiell  2001      32.71  1:08.05      1:08.05   
  Jonna Löding  2002      34.54  1:13.17      2:21.22   
  Ani Helin Öncu  2001      31.07  1:04.90      3:26.12   
  Stina Byström  2002      30.90  1:03.28      4:29.40   
                     
Upsala S Damer [1999]lag1  1999  Upsala Simsällskap            4:36.11   
  Tova Franzén  2001      34.08  1:11.00      1:11.00   
  Nikita Larsson  2001      33.97  1:12.31      2:23.31   
  Matilda Lantz  2002      31.33  1:05.07      3:28.38   
  Victoria Cantar  2002      31.80  1:07.73      4:36.11   
                     
SK Ena Damer  2000  Simklubben Ena            4:49.67   
  Lovisa Sved  2000      32.96  1:09.21      1:09.21   
  Sara Randerstedt  2004      34.78  1:14.41      2:23.62   
  Emilia Boberg  2002      34.67  1:12.83      3:36.45   
  Adelina Walldén  2002      33.80  1:13.22      4:49.67   
                     
Upsala S Damer [1999]lag4  1999  Upsala Simsällskap            5:24.47   
  Amanda Sundqvist  2002      34.46  1:14.43      1:14.43   
  Celina Hoffner  2004      38.98  1:21.75      2:36.18   
  Amanda Viksten  2004      40.23  1:25.49      4:01.67   
  Tilde Lantz  2004      38.14  1:22.80      5:24.47   
                     
Upsala S Damer [1999]lag3  1999  Upsala Simsällskap            5:27.08   
  Sofia Domeij  2002      36.57  1:15.63      1:15.63   
  Filippa Edström  2002      38.36  1:20.63      2:36.26   
  Geshin Zarei  2003      38.13  1:21.35      3:57.61   
  Joanna Sundqvist  2005      41.51  1:29.47      5:27.08   
                     
SK Ena Damer 2  2002  Simklubben Ena            5:35.40   
  Alicia Budden  2004      38.79  1:19.78      1:19.78   
  Malvina Walldén  2005      45.39  1:36.80      2:56.58   
  Alice Johansson  2003      38.03  1:22.09      4:18.67   
  Matilda Olausson  2004      36.51  1:16.73      5:35.40   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 oktober 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:34