Deltagarlista Gren 1-28 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  01 december 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m  24.11   
Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  25.04   
65  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  25.82   
75  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  26.18   
116  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  26.38   
185  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  Bp0204  25 m  26.67   
136  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  26.69   
145  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  26.75   
187  Lindén Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  26.80   
10  23  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  26.81   
11  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  26.86   
12  87  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  26.95   
13  125  Safaei Helen  2003  UPSALA S  BV6403  25 m  27.55   
14  80  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  28.17   
15  13  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  29.17   
16  182  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  29.82   
17  93  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m  30.09   
18  107  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  31.12   
19  131  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  31.70   
20  17  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m     
21  152  van Dorrestein Josefine  2002  UPSALA S  BS3802  25 m     
22  160  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m     
23  162  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S    25 m     
24  165  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S    25 m     
25  186  Kågedal Vera  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
115  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  26.02   
51  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  26.53   
68  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  26.99   
47  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  27.39   
105  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  27.94   
54  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  28.01   
70  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  28.17   
97  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  28.89   
15  Bromark Neo  2003  UPSALA S  AX8103  25 m  29.11   
10  181  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  29.14   
11  148  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  29.35   
12  180  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  29.70   
13  28  Eklund Jonas  2003  UPSALA S  AX1303  25 m  31.24   
14  94  Marcks Ulrik  2004  UPSALA S  AO8704  25 m  31.51   
15  Axelsson Gabriel  2005  UPSALA S  AH0905  25 m     
16  64  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m     
17  135  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m     
18  163  Johannesson Rickard  2006  UPSALA S    25 m     
19  174  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S    25 m     
20  176  Blom Felix  2003  UPSALA S    25 m     
21  184  Eriksson Jakob  2005  UPSALA S  AN8105  25 m     
22  189  Olivkvist Vilhelm  2005  UPSALA S  AN3305  25 m     
23  192  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m     
24  194  Svall Malcolm  2006  UPSALA S    25 m     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  50 m  45.13   
142  Tramontana Maja  2005  UPSALA S  AC4205  25 m  46.42   
24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  47.12   
118  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  47.31   
153  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  47.40   
19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  47.42   
61  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  48.23   
89  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  49.21   
73  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  49.41   
10  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  50.09   
11  128  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  50.40   
12  92  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m  50.97   
13  161  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  51.35   
14  31  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m  51.41   
15  21  Do Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m  52.13   
16  138  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  52.16   
17  56  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  52.75   
18  155  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  53.19   
19  159  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  53.33   
20  33  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  55.64   
21  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  56.41   
22  109  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  56.65   
23  88  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  56.84   
24  95  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  58.70   
25  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
26  26  Ehres Amanda  2003  UPSALA S  BX9203  25 m     
27  27  Ekelund Elsa  2003  UPSALA S  BQ3603  25 m     
28  34  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m     
29  57  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m     
30  67  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m     
31  77  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m     
32  83  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m     
33  98  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m     
34  111  Palmqvist Hedda  2005  UPSALA S  BD8805  25 m     
35  120  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m     
36  140  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  45.08   
149  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  46.97   
150  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  47.12   
82  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  47.63   
72  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  47.78   
133  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  48.57   
84  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  48.98   
35  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  49.36   
37  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m  49.74   
10  49  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  50.05   
11  130  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  50.95   
12  52  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  52.19   
13  Andersson Axel  2004  UPSALA S  AC8104  25 m  52.50   
14  40  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  52.67   
15  71  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  52.95   
16  36  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  57.06   
17  112  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  57.50   
18  119  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  58.27   
19  22  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  59.90   
20  69  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  1:03.36   
21  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m     
22  44  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m     
23  45  Fröman Thomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m     
24  53  Heed Vincent  2003  UPSALA S  AS6303  25 m     
25  103  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m     
26  106  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m     
27  110  Palmqvist Emil  2005  UPSALA S  AN6305  25 m     
28  114  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
29  123  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m     
30  177  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:27.36   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:27.74   
25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:28.04   
39  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:28.84   
59  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:30.07   
12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:30.40   
58  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:30.74   
156  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:31.95   
137  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:32.35   
10  108  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:32.56   
11  102  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:32.66   
12  62  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:32.67   
13  96  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:32.71   
14  76  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:33.73   
15  132  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:34.14   
16  144  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:36.09   
17  86  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:36.11   
18  134  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:36.75   
19  43  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:37.98   
20  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:38.15   
21  79  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:38.23   
22  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:41.15   
23  78  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:41.61   
24  146  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:43.54   
25  154  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:46.82   
26  141  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:46.98   
27  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
28  16  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m     
29  66  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m     
30  101  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m     
31  129  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:29.81   
122  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  1:31.96   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:32.85   
126  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:33.78   
121  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:34.49   
157  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:35.76   
117  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:36.42   
63  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:36.44   
38  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:36.82   
10  85  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:38.49   
11  127  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:39.77   
12  91  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:40.14   
13  60  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:40.46   
14  32  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  1:41.35   
15  14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:41.74   
16  124  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:42.64   
17  113  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:45.15   
18  20  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m     
19  30  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  27.30   
88  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  28.04   
147  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  28.09   
Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  28.44   
116  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  28.48   
100  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  28.70   
57  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m  29.37   
98  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  29.40   
185  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  Bp0204  25 m  29.53   
10  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  29.54   
11  13  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  29.54   
12  125  Safaei Helen  2003  UPSALA S  BV6403  25 m  30.32   
13  67  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  31.04   
14  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  31.46   
15  182  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  31.55   
16  95  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  32.56   
17  107  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  35.03   
18  178  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  36.04   
19  29  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m     
20  65  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m     
21  75  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m     
22  83  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m     
23  93  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m     
24  131  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m     
25  160  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m     
26  162  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S    25 m     
27  164  Svensson Ida  2006  UPSALA S    25 m     
28  170  Schedin Vanja  2004  UPSALA S    25 m     
29  171  Jerström Matilda  2004  UPSALA S    25 m     
30  172  Gabulya Emese  2003  UPSALA S    25 m     
31  179  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m     
32  187  Lindén Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m     
33  188  Nygren Corinne  2005  UPSALA S    25 m     
34  191  Reimegård Nohmi  2005  UPSALA S    25 m     
35  193  Enqvist Tuva  2007  UPSALA S    25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  27.34   
130  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  28.10   
15  Bromark Neo  2003  UPSALA S  AX8103  25 m  28.48   
45  Fröman Thomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  28.57   
68  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  29.64   
148  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  30.48   
47  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  31.00   
180  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  31.49   
36  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  32.39   
10  181  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  33.42   
11  184  Eriksson Jakob  2005  UPSALA S  AN8105  25 m  33.50   
12  64  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m     
13  94  Marcks Ulrik  2004  UPSALA S  AO8704  25 m     
14  97  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m     
15  103  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m     
16  105  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m     
17  114  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
18  166  Bjerstrand-Hellström Johan  2005  UPSALA S    25 m     
19  167  Mkirtichyan Arthur  2003  UPSALA S    25 m     
20  168  Byström Sixten  2006  UPSALA S    25 m     
21  169  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S    25 m     
22  173  Back Sebastian  2005  UPSALA S    25 m     
23  175  Hermansson Hugo  2005  UPSALA S    25 m     
24  183  Carlbom Lucas  2005  UPSALA S  AN9105  25 m     
25  189  Olivkvist Vilhelm  2005  UPSALA S  AN3305  25 m     
26  190  Regenberg Robin  2004  UPSALA S    25 m     
27  192  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m     
28  194  Svall Malcolm  2006  UPSALA S    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  47.89   
31  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m  49.28   
161  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  50.26   
129  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  50.73   
102  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  51.16   
89  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  51.24   
99  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  51.34   
19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  51.72   
42  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  52.78   
10  159  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  52.80   
11  146  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  52.91   
12  92  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m  53.06   
13  128  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  53.10   
14  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  53.39   
15  33  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  53.85   
16  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  54.36   
17  153  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  54.59   
18  73  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  54.97   
19  34  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  55.11   
20  134  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  55.81   
21  56  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  56.49   
22  80  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  57.04   
23  152  van Dorrestein Josefine  2002  UPSALA S  BS3802  25 m  57.99   
24  41  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  58.54   
25  143  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m  58.61   
26  23  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  59.22   
27  17  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m  59.43   
28  109  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  59.90   
29  145  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  1:00.26   
30  138  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:01.91   
31  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
32  21  Do Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m     
33  26  Ehres Amanda  2003  UPSALA S  BX9203  25 m     
34  27  Ekelund Elsa  2003  UPSALA S  BQ3603  25 m     
35  77  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m     
36  111  Palmqvist Hedda  2005  UPSALA S  BD8805  25 m     
37  120  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m     
38  136  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m     
39  140  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m     
40  142  Tramontana Maja  2005  UPSALA S  AC4205  25 m     
41  155  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  51.07   
30  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m  51.46   
84  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  51.55   
72  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  51.74   
32  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  52.30   
157  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  52.56   
82  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  52.89   
127  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  53.53   
50  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  53.75   
10  71  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  53.75   
11  112  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  53.77   
12  20  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m  54.23   
13  37  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m  54.38   
14  81  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  54.53   
15  85  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  55.28   
16  49  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  58.20   
17  113  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  58.64   
18  69  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  58.90   
19  133  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  59.29   
20  115  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  1:00.35   
21  70  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  1:00.44   
22  54  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  1:00.95   
23  119  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  1:01.18   
24  52  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  1:12.00   
25  Andersson Axel  2004  UPSALA S  AC8104  25 m     
26  Axelsson Gabriel  2005  UPSALA S  AH0905  25 m     
27  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m     
28  22  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
29  28  Eklund Jonas  2003  UPSALA S  AX1303  25 m     
30  35  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m     
31  44  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m     
32  51  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m     
33  106  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m     
34  110  Palmqvist Emil  2005  UPSALA S  AN6305  25 m     
35  123  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m     
36  135  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:31.49   
90  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:35.06   
76  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:36.09   
62  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:36.17   
132  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:36.54   
55  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:38.28   
78  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:38.40   
46  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:41.55   
156  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:41.89   
10  39  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:42.30   
11  59  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:42.65   
12  158  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:43.52   
13  12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:43.72   
14  79  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:44.40   
15  118  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  1:44.48   
16  58  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:45.49   
17  101  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:45.62   
18  74  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:46.10   
19  25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:46.84   
20  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:47.10   
21  108  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:48.16   
22  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:49.13   
23  144  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:49.70   
24  16  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:50.78   
25  141  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:50.78   
26  86  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:51.01   
27  154  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:51.51   
28  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:53.29   
29  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:54.74   
30  96  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  2:05.93   
31  61  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
32  66  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
60  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:36.90   
91  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:39.23   
122  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  1:40.00   
126  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:40.15   
150  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:40.24   
48  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:47.72   
149  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:48.14   
38  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:49.47   
121  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:49.84   
10  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:49.89   
11  32  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  1:51.29   
12  124  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:51.71   
13  63  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:52.12   
14  117  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:57.36   
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  23.12   
17  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m  23.41   
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  23.92   
88  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  24.01   
75  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  24.31   
29  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  24.91   
120  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  24.94   
179  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  25.53   
Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  25.57   
10  111  Palmqvist Hedda  2005  UPSALA S  BD8805  25 m  25.76   
11  87  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  26.09   
12  83  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  26.18   
13  187  Lindén Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  26.35   
14  65  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  26.45   
15  116  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  26.57   
16  80  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  26.75   
17  145  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  27.41   
18  107  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  31.38   
19  182  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  32.10   
20  93  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m     
21  131  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m     
22  160  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m     
23  162  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S    25 m     
24  164  Svensson Ida  2006  UPSALA S    25 m     
25  165  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S    25 m     
26  170  Schedin Vanja  2004  UPSALA S    25 m     
27  171  Jerström Matilda  2004  UPSALA S    25 m     
28  178  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m     
29  185  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  Bp0204  25 m     
30  186  Kågedal Vera  2005  UPSALA S    25 m     
31  188  Nygren Corinne  2005  UPSALA S    25 m     
32  191  Reimegård Nohmi  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
148  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  23.12   
103  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  23.15   
64  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  23.31   
135  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m  24.03   
36  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  24.10   
51  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  24.10   
54  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  24.36   
28  Eklund Jonas  2003  UPSALA S  AX1303  25 m  24.57   
106  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  24.65   
10  68  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  24.93   
11  70  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  25.43   
12  15  Bromark Neo  2003  UPSALA S  AX8103  25 m  25.49   
13  97  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  26.03   
14  105  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  26.15   
15  181  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  26.89   
16  180  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  29.00   
17  47  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  31.28   
18  184  Eriksson Jakob  2005  UPSALA S  AN8105  25 m  32.19   
19  94  Marcks Ulrik  2004  UPSALA S  AO8704  25 m     
20  166  Bjerstrand-Hellström Johan  2005  UPSALA S    25 m     
21  167  Mkirtichyan Arthur  2003  UPSALA S    25 m     
22  168  Byström Sixten  2006  UPSALA S    25 m     
23  169  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S    25 m     
24  173  Back Sebastian  2005  UPSALA S    25 m     
25  174  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S    25 m     
26  176  Blom Felix  2003  UPSALA S    25 m     
27  183  Carlbom Lucas  2005  UPSALA S  AN9105  25 m     
28  189  Olivkvist Vilhelm  2005  UPSALA S  AN3305  25 m     
29  192  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  50 m  37.33   
142  Tramontana Maja  2005  UPSALA S  AC4205  25 m  39.23   
42  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  40.56   
24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  40.96   
61  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  41.03   
16  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  41.60   
155  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  41.69   
141  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  50 m  42.48   
153  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  42.52   
10  161  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  43.22   
11  73  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  43.38   
12  56  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  43.70   
13  147  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  43.85   
14  100  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  44.07   
15  89  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  44.45   
16  92  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m  45.20   
17  152  van Dorrestein Josefine  2002  UPSALA S  BS3802  25 m  45.60   
18  31  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m  46.37   
19  41  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  46.38   
20  118  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  46.45   
21  159  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  47.90   
22  136  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  47.95   
23  95  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  48.20   
24  23  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  48.29   
25  34  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  48.35   
26  109  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  50.17   
27  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m     
28  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
29  21  Do Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m     
30  26  Ehres Amanda  2003  UPSALA S  BX9203  25 m     
31  27  Ekelund Elsa  2003  UPSALA S  BQ3603  25 m     
32  33  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m     
33  57  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m     
34  67  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m     
35  77  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m     
36  98  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m     
37  125  Safaei Helen  2003  UPSALA S  BV6403  25 m     
38  140  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  40.96   
84  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  41.36   
20  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m  43.45   
35  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  43.51   
130  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  43.74   
123  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m  44.04   
72  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  44.24   
50  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  44.45   
139  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  44.75   
10  37  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m  45.07   
11  Axelsson Gabriel  2005  UPSALA S  AH0905  25 m  45.17   
12  49  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  45.33   
13  113  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  45.76   
14  40  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  45.80   
15  112  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  45.85   
16  133  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  48.25   
17  119  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  50.46   
18  115  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  51.19   
19  Andersson Axel  2004  UPSALA S  AC8104  25 m     
20  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m     
21  22  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
22  44  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m     
23  45  Fröman Thomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m     
24  53  Heed Vincent  2003  UPSALA S  AS6303  25 m     
25  69  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m     
26  110  Palmqvist Emil  2005  UPSALA S  AN6305  25 m     
27  114  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
28  177  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
55  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:13.60   
58  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:15.00   
156  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:15.27   
39  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:18.97   
96  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:19.27   
59  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:20.33   
158  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:20.33   
62  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:20.41   
76  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:20.73   
10  12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:21.75   
11  137  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:22.23   
12  134  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:23.07   
13  132  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:23.18   
14  144  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:23.73   
15  99  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:25.45   
16  146  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:25.92   
17  79  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:26.27   
18  101  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:26.98   
19  86  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:28.25   
20  108  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:28.86   
21  102  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:29.17   
22  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:29.58   
23  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:29.95   
24  19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:30.09   
25  129  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  1:30.14   
26  143  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m  1:31.21   
27  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:31.28   
28  128  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:31.96   
29  154  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:32.05   
30  141  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:33.18   
31  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:36.91   
32  78  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:42.29   
33  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m     
34  66  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m     
35  138  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:18.22   
38  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:21.40   
124  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:23.01   
121  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:23.64   
91  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:24.13   
117  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:24.75   
60  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:25.90   
150  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:26.51   
48  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:26.56   
10  14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:26.71   
11  149  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:26.94   
12  127  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:26.98   
13  32  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  1:27.49   
14  63  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:27.85   
15  82  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  1:30.93   
16  157  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:32.45   
17  71  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:33.79   
18  30  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
19  52  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  23.42   
41  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  23.47   
147  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  25.02   
61  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  25.06   
73  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  25.74   
42  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  26.28   
56  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  26.58   
Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m     
12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m     
10  27  Ekelund Elsa  2003  UPSALA S  BQ3603  25 m     
11  31  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m     
12  33  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m     
13  34  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m     
14  66  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m     
15  88  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m     
16  92  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m     
17  101  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m     
18  109  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m     
19  118  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m     
20  136  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m     
21  140  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m     
22  143  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m     
23  152  van Dorrestein Josefine  2002  UPSALA S  BS3802  25 m     
24  155  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m     
25  160  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  21.19   
81  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  21.64   
91  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  22.94   
40  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  23.91   
50  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  25.58   
130  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  29.15   
119  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  30.09   
Andersson Axel  2004  UPSALA S  AC8104  25 m     
20  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m     
10  30  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
11  49  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m     
12  53  Heed Vincent  2003  UPSALA S  AS6303  25 m     
13  63  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
14  68  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m     
15  112  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  47.17   
99  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  48.24   
129  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  49.69   
108  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  50.08   
19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  50.77   
10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  51.17   
86  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  51.71   
11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  52.07   
78  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  52.44   
10  141  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  52.62   
11  16  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  53.70   
12  128  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  54.45   
13  146  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  55.00   
14  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  50 m  55.16   
15  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
16  21  Do Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m     
17  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m     
18  138  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
19  154  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m     
20  159  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m     
21  161  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  49.17   
127  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  51.02   
72  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  51.06   
84  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  52.87   
149  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  53.44   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  57.95   
22  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
32  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m     
35  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m     
10  52  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
11  117  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m     
12  123  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:31.38   
158  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:36.56   
39  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:39.20   
102  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:43.46   
132  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:45.19   
46  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:49.72   
76  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:53.68   
62  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:57.35   
134  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  2:01.90   
10  25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
11  59  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m     
12  74  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
13  79  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
14  144  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
15  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:28.90   
121  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:41.35   
71  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m     
82  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
113  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m     
124  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
157  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:35.09   
12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:35.84   
144  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:36.59   
134  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:37.23   
104  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  1:37.41   
99  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:39.95   
10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:41.91   
86  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:42.09   
141  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:42.11   
10  108  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:42.36   
11  19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:42.39   
12  146  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:43.55   
13  61  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  1:43.74   
14  129  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  1:43.74   
15  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:44.01   
16  154  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:44.39   
17  153  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:44.62   
18  16  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:45.07   
19  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:45.74   
20  78  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:46.25   
21  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:51.15   
22  128  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:51.51   
23  100  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  1:53.13   
24  147  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:56.95   
25  41  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  1:57.40   
26  138  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:57.87   
27  56  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  1:59.48   
28  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
29  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m     
30  42  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m     
31  79  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
121  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:35.65   
14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:35.98   
149  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:38.17   
157  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:38.79   
124  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:39.36   
127  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:39.36   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:41.67   
84  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  1:42.17   
82  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  1:42.60   
10  63  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:43.24   
11  32  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  1:46.07   
12  113  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:46.98   
13  50  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:49.48   
14  72  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  1:49.55   
15  71  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:49.61   
16  40  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:53.44   
17  85  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:53.70   
18  81  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m     
19  117  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  3:05.68   
55  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  3:07.17   
158  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  3:10.00   
90  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  3:12.49   
58  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  3:13.53   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  3:16.48   
76  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  3:18.45   
62  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  3:19.92   
46  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:20.27   
10  132  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  3:20.45   
11  59  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  3:22.95   
12  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m     
122  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
150  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 december 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:29