Deltagarlista Gren 1-30 
 
  Tävling  Masters SM, 50 m    Utskriftsdatum  13 november 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  Upsala Simsällskap i samarbete med SSF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 november 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Rosenquist Ebba  1989  SK SYDSIM  AI6489  25 m  2:29.60   
244  Claesson Emma  1989  VÄSTERÅS  BK8489  25 m  2:31.39   
161  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  2:40.56   
180  Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  50 m  2:47.15   
223  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  2:53.01   
10  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  50 m  2:56.00   
Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  50 m  2:57.00   
159  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  2:57.40   
58  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  50 m  3:02.00   
10  12  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  50 m  3:15.00   
11  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  50 m  3:17.71   
12  11  Pock Marika  1966  SK NEPTUN  AB2266  50 m  3:22.00   
13  185  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  50 m     
14  194  Phillips Rose  1960  DOLPHINS  AA8460  50 m     
15  219  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  50 m     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  2:19.91   
114  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  2:24.33   
73  Alstad Erlend  1967  IL VARG    50 m  2:25.41   
129  Persson Erik  1987  KANAANS SS  AF9787  25 m  2:29.25   
200  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  2:29.80   
60  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  50 m  2:35.00   
231  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  2:35.00   
337  Farebo Samuel  1982  UMEÅ SS  AA7582  50 m  2:36.76   
13  Kristiansson Mattias  1985  SK NEPTUN  AD3985  50 m  2:40.00   
10  59  Tell Staffan  1979  SS04  AC1179  50 m  2:40.00   
11  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  2:41.08   
12  61  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  50 m  2:42.00   
13  229  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  50 m  2:43.25   
14  222  Blomqvist Anders  1962  UPSALA S  AA7962  25 m  2:44.16   
15  16  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  50 m  2:45.00   
16  218  Andersen Conny  1978  UPSALA S  AA9578  50 m  2:45.00   
17  113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  2:46.03   
18  112  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  50 m  2:50.00   
19  14  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  50 m  2:55.00   
20  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  25 m  2:55.71   
21  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  2:56.58   
22  75  Gulyas Peter  1951  B DELF    50 m  3:01.96   
23  199  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  50 m  3:02.20   
24  83  Petersson Jonas  1974  ALINGSÅS  AB2174  50 m     
25  122  Westman Hans  1973  GÖTEBORG  AB3773  50 m     
26  126  Näreby Pär  1956  JÖNKÖPING  AA9556  50 m     
27  149  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  50 m     
28  243  Chudzik Tomasz  1967  VÄSTERÅS  AB9767  50 m     
29  300  Mc Keever Steve  1968  UPPSA_MAST  AC4168  50 m     
30  356  Mc Keever Steve  1969  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
304  Andersson Sofia  1992  LIN UAIFSS  BT9492  25 m  1:06.24   
252  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:08.46   
162  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  1:09.50   
245  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  1:12.52   
77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  1:16.00   
190  Sivertsson Helena  1977  SKURU IK  AB2277  25 m  1:17.60   
259  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ AIK  AA8669  25 m  1:20.74   
58  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  50 m  1:24.05   
11  Pock Marika  1966  SK NEPTUN  AB2266  50 m  1:28.00   
10  92  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  50 m  1:30.31   
11  95  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  1:30.71   
12  110  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  1:38.03   
13  329  Lagerbeck Agneta  1941  KARLSTAD  AA0241  50 m  1:58.00   
14  334  Davis Ulla  1951  UPSALA S  AA2251  50 m  2:15.00   
15  179  Westholm Marie  1961  NORRTÄLJE  AA3261  50 m     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  56.28   
305  Granström Niclas  1990  LIN UAIFSS  AI0390  25 m  58.48   
170  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  1:06.64   
296  Grönlund Per-Magnus  1982  UPPSA_MAST  AD3582  25 m  1:07.95   
248  Hedblom Jesper  1972  VÄSTERÅS  AB1572  25 m  1:09.66   
63  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  50 m  1:09.90   
Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  1:12.17   
160  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  1:12.69   
61  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  50 m  1:13.50   
10  48  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  50 m  1:20.00   
11  186  Törnhult Pär  1975  SANDVIKEN  AC0175  50 m  1:20.00   
12  62  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  50 m  1:25.00   
13  282  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  1:25.56   
14  109  Wallmark Ivar  1943  ELFSBORG  AA6343  25 m  1:26.87   
15  148  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  1:28.64   
16  281  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  1:38.09   
17  17  Lenning Gunnar  1942  SK NEPTUN  AA4142  50 m  1:45.00   
18  82  Arvidsson Hampus  1969  ALINGSÅS  AB7569  50 m     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Rosenquist Ebba  1989  SK SYDSIM  AI6489  25 m  1:01.09   
135  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  50 m  1:11.54   
249  Hübinette Caroline  1987  VÄSTERÅS  AB5287  25 m  1:14.29   
167  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  1:16.44   
77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  1:21.00   
18  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  50 m  1:22.00   
260  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  50 m  1:39.00   
265  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  50 m  1:50.00   
267  Gron Annika  1974  ÖSMO SS  AB7474  50 m     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  58.41   
104  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  1:01.36   
239  Simonsson Erik  1979  VÄSBY SS  AA9779  25 m  1:02.08   
114  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  1:02.26   
216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  1:02.48   
221  Blidberg Andreas  1987  UPSALA S  AH7787  25 m  1:02.65   
22  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  50 m  1:02.73   
19  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  50 m  1:03.40   
23  Manganaro Angelo  1974  SK NEPTUN  AB3574  50 m  1:04.00   
10  211  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  1:04.97   
11  166  Behrendorff Henrik  1975  MKK  AB8575  25 m  1:05.73   
12  73  Alstad Erlend  1967  IL VARG    50 m  1:06.90   
13  325  Nyman Kenneth  1971  UPSALA S  AA5171  50 m  1:07.50   
14  118  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  1:09.20   
15  301  Stigson Michael  1961  UPPSA_MAST  AA4961  25 m  1:10.58   
16  20  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  50 m  1:10.80   
17  21  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  50 m  1:10.80   
18  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  1:11.49   
19  16  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  50 m  1:12.00   
20  78  Aarvak Tomas  1969  TS&LK    50 m  1:13.00   
21  240  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  1:18.02   
22  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  25 m  1:25.22   
23  296  Grönlund Per-Magnus  1982  UPPSA_MAST  AD3582  50 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
252  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  33.67   
247  Gårdensjö Janina  1984  VÄSTERÅS  AE2284  25 m  35.10   
162  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  36.70   
64  Nordin Carolina  1987  SS04  AL9287  50 m  36.93   
125  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  25 m  37.18   
201  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  25 m  37.29   
65  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  50 m  37.50   
97  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  37.68   
210  Borglin Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  38.41   
10  74  Svensson Eva  1965  NUOTO PIU    50 m  39.00   
11  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  50 m  40.00   
12  169  Persson My  1986  MKK  AP9286  25 m  40.01   
13  159  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  40.06   
14  310  Koponen Vera  1968  SPIF SF  AA2868  25 m  41.68   
15  52  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  50 m  42.70   
16  27  Nakicenovic Mina Boström  1972  SK NEPTUN  AA4872  50 m  42.90   
17  153  Wange Lena  1967  LIDINGÖ SK  AB8367  25 m  42.98   
18  91  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  43.21   
19  95  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  44.25   
20  49  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  50 m  45.00   
21  25  Ballnus Arlett  1974  SK NEPTUN  AB9274  50 m  45.50   
22  85  Turunen Jennie  1981  ALINGSÅS  AC3681  25 m  45.98   
23  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  50 m  50.00   
24  28  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  50 m  50.00   
25  26  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  50 m  51.49   
26  100  Svenson Margit  1961  DANDERYD  AA8461  25 m  51.98   
27  165  Johnsson Inga-Lill  1951  LULEÅ SS  AA6251  25 m  53.09   
28  24  Öberg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  50 m  56.00   
29  298  Karlsson Anita  1939  UPPSA_MAST  AA3239  25 m  56.62   
30  50  Fredrikson Elisabet  1938  TÄBY SIM  AA0238  50 m  1:09.00   
31  220  Bellbring Carina  1952  UPSALA S  AA5252  50 m  1:20.00   
32  51  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  50 m     
33  110  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  50 m     
34  219  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  50 m     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  28.64   
305  Granström Niclas  1990  LIN UAIFSS  AI0390  25 m  30.38   
128  Persson Arvid  1990  KANAANS SS  AI5990  25 m  31.04   
147  Fältman Magnus  1959  LIDINGÖ SK  AA7359  25 m  31.37   
235  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  31.75   
261  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  31.90   
198  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  32.22   
216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  32.67   
59  Tell Staffan  1979  SS04  AC1179  50 m  33.00   
10  221  Blidberg Andreas  1987  UPSALA S  AH7787  25 m  33.06   
11  168  Lindskoug Lars  1968  MKK  AB0768  25 m  33.48   
12  60  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  50 m  33.50   
13  113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  33.82   
14  200  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  33.84   
15  232  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  50 m  33.86   
16  30  Barguena Domarchi Stefano  1991  SK NEPTUN  BA0791  50 m  34.00   
17  193  Westergren Björn  1987  SPÅRVÄGEN  AF2387  25 m  34.03   
18  295  Eriksson Pär  1955  UPPSA_MAST  AA4155  25 m  34.24   
19  66  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  50 m  34.58   
20  209  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  34.64   
21  203  Åkesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  34.68   
22  73  Alstad Erlend  1967  IL VARG    50 m  34.87   
23  163  Svärd Erik  1985  LASS  AH3585  25 m  35.27   
24  83  Petersson Jonas  1974  ALINGSÅS  AB2174  25 m  35.42   
25  324  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  50 m  35.56   
26  262  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  35.63   
27  149  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  35.65   
28  78  Aarvak Tomas  1969  TS&LK    50 m  35.98   
29  218  Andersen Conny  1978  UPSALA S  AA9578  25 m  36.00   
30  123  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  25 m  36.11   
31  19  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  50 m  36.50   
32  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  36.75   
33  75  Gulyas Peter  1951  B DELF    50 m  36.96   
34  29  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  50 m  37.00   
35  292  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  37.21   
36  199  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  50 m  37.93   
37  229  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  50 m  38.00   
38  276  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  50 m  38.23   
39  336  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  50 m  38.87   
40  121  Westin Kjell  1954  GÖTEBORG  AA2354  25 m  40.13   
41  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  50 m  40.96   
42  84  Tegstam Thomas  1973  ALINGSÅS  AB1773  25 m  42.22   
43  275  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  42.45   
44  242  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  42.60   
45  82  Arvidsson Hampus  1969  ALINGSÅS  AB7569  25 m  42.80   
46  278  Eriksson Leif  1963  HELLAS SK  AA9763  25 m  44.40   
47  283  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  44.41   
48  250  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  44.93   
49  53  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  50 m  46.00   
50  330  Otterberg Rolf  1938  KARLSTAD  AA5138  50 m  46.51   
51  281  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  47.73   
52  291  Örnhall Klas  1941  HELLAS SK  AA4141  25 m  50.95   
53  213  Engström Johan  1972  TYRESÖ SS  AB9972  50 m  52.21   
54  290  Söderqvist Olof  1937  HELLAS SK  AA1337  25 m  52.78   
55  54  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  50 m     
56  127  Ernemark Tobias  1976  KANAANS SS  AA1176  50 m     
57  156  Comstedt Ulf  1976  LASS  AB0576  50 m     
58  225  Eriksson Kent  1950  UPSALA S  AA4350  50 m     
59  226  Johansson Christer  1952  UPSALA S  AA2552  50 m     
 
Gren 9, 4X100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
254  Västerås Damer [120]  120  VÄSTERÅS    50 m  30.00   
171  SK Neptun Damer [160]  160  SK NEPTUN    50 m  4:30.50   
307  Liu AIF SS  90  LIN UAIFSS    25 m  4:31.75   
346  Upsala Sim Damer Lag 1  160  UPSALA S    50 m  5:14.50   
253  Västerås Damer [100]  100  VÄSTERÅS    50 m  5:30.00   
350  Upsala Sim Damer Lag 2  240  UPSALA S    50 m  7:25.00   
 
Gren 10, 4X100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
269  SS04 Herrar [120]  120  SS04    50 m  4:35.00   
268  SS04 Herrar [100]  100  SS04    50 m  4:37.00   
344  Upsala Sim Herrar Lag 1  160  UPSALA S    50 m  4:43.50   
270  SS04 Herrar [160]  160  SS04    50 m  4:53.00   
271  SS04 Herrar [200]  200  SS04    50 m  5:00.00   
345  Upsala Sim Herrar Lag 2  160  UPSALA S    50 m  5:10.00   
255  Västerås Herrar [160]  160  VÄSTERÅS    50 m  5:45.00   
256  Västerås Herrar [200]  200  VÄSTERÅS    50 m  6:00.00   
352  Hellas SK 280 Lag 2  280  HELLAS SK    50 m  6:05.00   
10  173  SK Neptun Herrar [160]  160  SK NEPTUN    50 m  6:12.00   
11  351  Hellas SK 280 Lag 1  280  HELLAS SK    50 m  6:14.00   
12  347  Upsala Sim Herrar Lag 3  200  UPSALA S    50 m  6:25.00   
13  174  SK Neptun Herrar [200]  200  SK NEPTUN    50 m  6:30.00   
14  353  Hellas SK 240 Lag 1  240  HELLAS SK    50 m  6:30.00   
15  175  SK Neptun Herrar [280]  280  SK NEPTUN    50 m  8:28.00   
16  338  Uppsala Master Herrar  200  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 11, 1500m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Fischer Amanda  1989  GÖTEBORG  BN1289  25 m  18:28.98   
161  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  18:51.82   
180  Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  25 m  19:57.76   
134  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  25 m  20:19.60   
77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  20:35.00   
74  Svensson Eva  1965  NUOTO PIU    50 m  20:46.17   
293  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  21:23.89   
79  Cyréus Sofi  1971  SÖDERTÄLJE  AA4271  50 m  21:30.00   
167  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  21:44.13   
10  115  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  22:28.03   
11  159  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  50 m  22:49.26   
12  223  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  22:57.15   
13  206  Hillerström Helena  1980  SÖDERTÖRN  AB1680  25 m  23:04.04   
14  108  Eriksson Lena  1968  EKSJÖ SLS  AA3868  25 m  23:07.32   
15  76  Bachynski Erin  1987  TS&LK    50 m  23:10.00   
16  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  50 m  23:15.00   
17  190  Sivertsson Helena  1977  SKURU IK  AB2277  50 m  23:45.00   
18  277  Eriksson Karin  1968  HELLAS SK  AA2468  25 m  25:24.66   
19  25  Ballnus Arlett  1974  SK NEPTUN  AB9274  50 m  25:30.00   
20  318  Pettersson Karin  1981  D IF  AC6881  50 m  25:55.79   
21  Örne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  50 m  26:52.10   
22  188  Ganem Cuenca Alejandra  1983  SKURU IK  AE2383  50 m  27:00.00   
23  32  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  50 m  27:23.83   
24  265  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  50 m  27:30.00   
25  27  Nakicenovic Mina Boström  1972  SK NEPTUN  AA4872  50 m  28:00.00   
26  302  Öhman Marie  1961  UPPSA_MAST  AA4261  25 m  28:15.37   
27  33  Gustawsson Elisabeth  1967  SK NEPTUN  AA7867  50 m  30:00.00   
28  327  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  50 m  30:00.00   
29  334  Davis Ulla  1951  UPSALA S  AA2251  50 m  32:00.00   
30  31  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  50 m  35:00.00   
31  184  Fox Angela  1977  SK RAN  AA5277  50 m     
32  185  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  50 m     
33  194  Phillips Rose  1960  DOLPHINS  AA8460  50 m     
34  267  Gron Annika  1974  ÖSMO SS  AB7474  50 m     
35  306  Hultberg Johanna  1993  LIN UAIFSS  AN6893  50 m     
 
Gren 12, 800m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  8:44.63   
216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  9:11.07   
326  Åkerrman Ulf  1967  UPSALA S  AA1167  50 m  9:11.51   
193  Westergren Björn  1987  SPÅRVÄGEN  AF2387  50 m  9:20.12   
211  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  9:34.34   
235  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  9:43.84   
73  Alstad Erlend  1967  IL VARG    50 m  9:44.70   
231  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  9:49.00   
57  Tepper Romet  1980  VIIMSI    50 m  9:50.00   
10  123  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  25 m  10:10.72   
11  241  Brangefält Jan  1972  VÄSTERÅS  AB6772  25 m  10:16.93   
12  35  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  50 m  10:21.04   
13  200  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  10:28.91   
14  186  Törnhult Pär  1975  SANDVIKEN  AC0175  50 m  10:30.00   
15  238  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  10:30.32   
16  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  10:32.59   
17  181  Berg Robert  1972  NYKÖPING  AB1372  25 m  10:33.52   
18  63  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  50 m  10:35.00   
19  296  Grönlund Per-Magnus  1982  UPPSA_MAST  AD3582  25 m  10:36.54   
20  182  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  50 m  10:36.74   
21  112  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  25 m  10:38.95   
22  61  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  50 m  10:39.00   
23  13  Kristiansson Mattias  1985  SK NEPTUN  AD3985  50 m  10:40.00   
24  160  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  10:49.18   
25  124  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  10:53.44   
26  29  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  50 m  10:56.00   
27  232  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  50 m  10:56.00   
28  16  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  50 m  11:05.00   
29  328  Bejmar Jonatan  1987  ÖSMO SS  AN2187  50 m  11:08.08   
30  214  Norman Stefan  1970  TYRESÖ SS  AB1570  25 m  11:11.01   
31  150  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  11:17.87   
32  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  50 m  11:23.15   
33  285  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  11:23.92   
34  189  Sandahl Mats  1967  SKURU IK  AB5367  25 m  11:24.07   
35  324  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  50 m  11:25.00   
36  93  Bodén Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  11:29.85   
37  262  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  11:32.83   
38  56  Danielsson Jörgen  1958  MALUNGS SS  AA4958  50 m  11:38.04   
39  48  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  50 m  11:40.00   
40  191  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  50 m  11:40.00   
41  284  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  50 m  11:55.51   
42  67  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  50 m  12:00.00   
43  62  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  50 m  12:30.00   
44  130  Steijner Andreas  1988  KANAANS SS  AP7388  25 m  12:33.24   
45  34  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  50 m  16:35.00   
46  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  50 m     
47  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  50 m     
48  111  Djärv Oskar  1990  FALUN  BA9590  50 m     
49  113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  50 m     
50  114  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  50 m     
51  122  Westman Hans  1973  GÖTEBORG  AB3773  50 m     
52  136  Broqvist Björn  1963  KRISTINEHA  AA0963  50 m     
53  139  Gustafsson Rickard  1976  KRISTINEHA  AB6576  50 m     
54  140  Lindhe Gunnar  1961  KRISTINEHA  AB6561  50 m     
55  156  Comstedt Ulf  1976  LASS  AB0576  50 m     
56  242  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  50 m     
57  257  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  50 m     
58  300  Mc Keever Steve  1968  UPPSA_MAST  AC4168  50 m     
59  356  Mc Keever Steve  1969  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Rosenquist Ebba  1989  SK SYDSIM  AI6489  25 m  27.15   
303  Allberg Jessica  1995  LIN UAIFSS  AY7895  25 m  27.23   
135  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  27.67   
97  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  28.28   
236  Westerlund Lina  1995  WISBY SS  BD5295  25 m  28.45   
244  Claesson Emma  1989  VÄSTERÅS  BK8489  25 m  28.51   
306  Hultberg Johanna  1993  LIN UAIFSS  AN6893  25 m  28.56   
252  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  28.62   
247  Gårdensjö Janina  1984  VÄSTERÅS  AE2284  25 m  28.73   
10  233  Nyström Erika  1994  UPSALA S  AT7694  25 m  28.91   
11  264  Rohlin Marika  1966  ÖSA  AA6266  25 m  28.92   
12  237  Borensjö Malin  1980  VÄSBY SS  AA8480  25 m  28.98   
13  184  Fox Angela  1977  SK RAN  AA5277  25 m  29.29   
14  201  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  25 m  29.33   
15  180  Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  25 m  29.38   
16  212  Björkman Jenny  1984  TYRESÖ SS  AF8284  25 m  29.47   
17  308  Stein Madeleine  1990  LIN UAIFSS  AZ1690  50 m  29.47   
18  249  Hübinette Caroline  1987  VÄSTERÅS  AB5287  25 m  29.92   
19  88  Andersson Emilie  1988  BÅLSTA SK  BG5488  25 m  29.98   
20  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  50 m  30.00   
21  286  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  50 m  30.30   
22  169  Persson My  1986  MKK  AP9286  25 m  30.55   
23  125  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  25 m  30.75   
24  64  Nordin Carolina  1987  SS04  AL9287  50 m  30.80   
25  40  duracher lucie  1982  SK NEPTUN  AD7482  50 m  31.00   
26  36  Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  50 m  31.10   
27  74  Svensson Eva  1965  NUOTO PIU    50 m  31.35   
28  119  Svanberg Jeanette  1970  GÖTEBORG  AB2270  25 m  31.42   
29  92  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  31.67   
30  65  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  50 m  31.80   
31  108  Eriksson Lena  1968  EKSJÖ SLS  AA3868  25 m  31.84   
32  91  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  31.85   
33  309  Horrocks Ingella  1971  SPIF SF  AA1871  50 m  31.90   
34  115  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  31.92   
35  10  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  50 m  32.00   
36  77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  32.00   
37  228  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  50 m  32.00   
38  52  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  50 m  32.40   
39  80  Talus Eva  1989  SÖDERTÄLJE  AH4689  50 m  32.43   
40  58  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  50 m  32.50   
41  206  Hillerström Helena  1980  SÖDERTÖRN  AB1680  25 m  32.66   
42  85  Turunen Jennie  1981  ALINGSÅS  AC3681  25 m  32.87   
43  37  Leinsköld Gunilla  1955  SK NEPTUN  AA2255  50 m  33.18   
44  315  Pollacchi Elena  1972  SPIF SF  AA8872  50 m  33.60   
45  81  Brodin Kristina  1989  SÖDERTÄLJE  BQ9289  50 m  33.88   
46  49  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  50 m  35.00   
47  76  Bachynski Erin  1987  TS&LK    50 m  35.00   
48  39  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  50 m  36.00   
49  153  Wange Lena  1967  LIDINGÖ SK  AB8367  25 m  36.27   
50  11  Pock Marika  1966  SK NEPTUN  AB2266  50 m  37.00   
51  277  Eriksson Karin  1968  HELLAS SK  AA2468  25 m  38.33   
52  38  Eidvall Sara Henrysson  1961  SK NEPTUN  AA0661  50 m  38.63   
53  26  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  50 m  38.64   
54  179  Westholm Marie  1961  NORRTÄLJE  AA3261  25 m  39.25   
55  165  Johnsson Inga-Lill  1951  LULEÅ SS  AA6251  25 m  39.81   
56  28  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  50 m  40.00   
57  265  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  25 m  40.00   
58  302  Öhman Marie  1961  UPPSA_MAST  AA4261  25 m  42.13   
59  100  Svenson Margit  1961  DANDERYD  AA8461  25 m  42.45   
60  24  Öberg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  50 m  45.00   
61  329  Lagerbeck Agneta  1941  KARLSTAD  AA0241  50 m  45.00   
62  298  Karlsson Anita  1939  UPPSA_MAST  AA3239  25 m  45.66   
63  94  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  25 m  47.02   
64  333  Björk Birgitta  1949  UPSALA S  AA4249  50 m  50.00   
65  334  Davis Ulla  1951  UPSALA S  AA2251  50 m  50.00   
66  31  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  50 m  1:00.00   
67  50  Fredrikson Elisabet  1938  TÄBY SIM  AA0238  50 m  1:00.00   
68  183  Andersson Carina  1961  SK RAN  AA4661  50 m     
69  185  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  50 m     
70  219  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  50 m     
71  267  Gron Annika  1974  ÖSMO SS  AB7474  50 m     
72  294  Bergman Johanna  1989  UPPSA_MAST    50 m     
73  299  Lönn Kajsa  1986  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Frölander Lars  1974  LASS  AA0174  25 m  21.92   
305  Granström Niclas  1990  LIN UAIFSS  AI0390  25 m  22.85   
132  Weng Fredrik  1980  KARLSTAD  AA7780  25 m  23.00   
143  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  23.86   
317  Sjöholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  23.87   
129  Persson Erik  1987  KANAANS SS  AF9787  25 m  24.50   
196  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  25.06   
261  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  25.11   
128  Persson Arvid  1990  KANAANS SS  AI5990  25 m  25.26   
10  195  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  25.33   
11  101  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  25.39   
12  19  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  50 m  25.40   
13  22  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  50 m  25.48   
14  104  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  25.61   
15  152  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  25.88   
16  43  Pap Gabriel  1982  SK NEPTUN  AC0382  50 m  25.95   
17  133  Westerlund Nichlas  1980  KARLSTAD  AC4380  25 m  26.00   
18  192  Ölve Per  1977  SKURU IK  AB9977  25 m  26.20   
19  20  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  50 m  26.28   
20  331  Lundkvist Dennis  1976  SKK  AA2176  50 m  26.31   
21  118  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  26.84   
22  35  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  50 m  26.85   
23  168  Lindskoug Lars  1968  MKK  AB0768  25 m  26.90   
24  78  Aarvak Tomas  1969  TS&LK    50 m  26.92   
25  60  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  50 m  27.00   
26  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  25 m  27.08   
27  70  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  50 m  27.16   
28  311  Lehrman Börje  1976  SPIF SF  AA7776  50 m  27.20   
29  127  Ernemark Tobias  1976  KANAANS SS  AA1176  25 m  27.66   
30  83  Petersson Jonas  1974  ALINGSÅS  AB2174  25 m  27.72   
31  257  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  27.74   
32  163  Svärd Erik  1985  LASS  AH3585  25 m  27.77   
33  21  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  50 m  27.80   
34  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  27.82   
35  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  27.82   
36  296  Grönlund Per-Magnus  1982  UPPSA_MAST  AD3582  25 m  27.82   
37  336  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  50 m  27.85   
38  211  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  50 m  27.88   
39  203  Åkesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  27.99   
40  42  Forss Jonas  1976  SK NEPTUN  AB5576  50 m  28.00   
41  59  Tell Staffan  1979  SS04  AC1179  50 m  28.00   
42  160  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  28.01   
43  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  28.05   
44  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  28.08   
45  217  Bergman Gunnar  1963  UPPLANDS-B  AB2563  25 m  28.21   
46  68  Juhlin Henrik  1984  SS04  AE4184  50 m  28.22   
47  66  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  50 m  28.30   
48  93  Bodén Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  28.42   
49  187  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  28.42   
50  323  Behring Stefan  1974  SPÅRVÄGEN  AB1974  50 m  28.50   
51  29  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  50 m  28.56   
52  149  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  28.66   
53  230  Lindqvist Per  1955  UPSALA S  AA5155  25 m  28.72   
54  297  Jorlin Anders  1976  UPPSA_MAST  AA8576  25 m  28.82   
55  262  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  50 m  28.88   
56  69  Sigurdh Jan  1965  SS04  AA4565  50 m  28.92   
57  146  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  28.92   
58  312  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  50 m  29.00   
59  214  Norman Stefan  1970  TYRESÖ SS  AB1570  25 m  29.09   
60  292  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  29.11   
61  258  Svensson Petter  1973  ÅKERSBERGA  AB7773  25 m  29.12   
62  113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  29.14   
63  182  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  25 m  29.19   
64  324  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  50 m  29.20   
65  112  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  25 m  29.25   
66  103  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  29.35   
67  189  Sandahl Mats  1967  SKURU IK  AB5367  25 m  29.56   
68  313  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  50 m  29.63   
69  295  Eriksson Pär  1955  UPPSA_MAST  AA4155  25 m  29.70   
70  48  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  50 m  29.72   
71  75  Gulyas Peter  1951  B DELF    50 m  29.89   
72  301  Stigson Michael  1961  UPPSA_MAST  AA4961  25 m  29.90   
73  23  Manganaro Angelo  1974  SK NEPTUN  AB3574  50 m  30.00   
74  335  Öberg Stefan  1966  SKURU IK  AB7366  50 m  30.00   
75  287  Reichwald Jonny  1980  HELLAS SK  AB7980  25 m  30.10   
76  14  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  50 m  30.28   
77  215  Olsson Mikael  1969  TYRESÖ SS  AB7769  25 m  30.31   
78  150  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  30.75   
79  117  Hellsing Bo  1952  GÖTEBORG  AA0552  25 m  30.88   
80  234  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  31.17   
81  240  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  31.26   
82  282  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  50 m  31.34   
83  82  Arvidsson Hampus  1969  ALINGSÅS  AB7569  25 m  31.35   
84  246  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  31.35   
85  96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  31.36   
86  204  Bengtson Albert  1974  SÖDERTÖRN  AB0974  25 m  31.98   
87  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  32.49   
88  89  Andersson Thomas  1959  BÅLSTA SK  AB0559  25 m  32.64   
89  30  Barguena Domarchi Stefano  1991  SK NEPTUN  BA0791  50 m  33.00   
90  279  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  33.01   
91  278  Eriksson Leif  1963  HELLAS SK  AA9763  25 m  33.26   
92  251  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  33.42   
93  227  Johansson Tormod Fredrik  1974  UPSALA S  AB4974  50 m  34.00   
94  84  Tegstam Thomas  1973  ALINGSÅS  AB1773  25 m  34.04   
95  275  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  34.20   
96  274  Bergengren Peter  1938  HELLAS SK  AA3138  25 m  34.28   
97  289  Söderqvist Anders  1933  HELLAS SK  AA4133  25 m  34.42   
98  145  Aulio Olli  1952  LIDINGÖ SK  AA8352  25 m  34.69   
99  205  Englund Per  1963  SÖDERTÖRN  AA5761  25 m  34.70   
100  250  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  36.88   
101  17  Lenning Gunnar  1942  SK NEPTUN  AA4142  50 m  37.00   
102  281  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  37.40   
103  290  Söderqvist Olof  1937  HELLAS SK  AA1337  25 m  38.61   
104  242  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  38.93   
105  34  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  50 m  40.50   
106  291  Örnhall Klas  1941  HELLAS SK  AA4141  25 m  41.05   
107  41  König Kristian  1932  SK NEPTUN  AA4132  50 m  45.93   
108  90  Arvidsson Mattias  1969  DANDERYD  AB0969  50 m     
109  111  Djärv Oskar  1990  FALUN  BA9590  50 m     
110  120  Torberntsson Kjell  1954  GÖTEBORG  AA6354  50 m     
111  122  Westman Hans  1973  GÖTEBORG  AB3773  50 m     
112  138  Gunnarsson Thomas  1981  KRISTINEHA  AB5181  50 m     
113  140  Lindhe Gunnar  1961  KRISTINEHA  AB6561  50 m     
114  141  Ståhl Johan  1965  KRISTINEHA  AC1565  50 m     
115  156  Comstedt Ulf  1976  LASS  AB0576  50 m     
116  157  Fagervall Markus  1982  LASS  AE4582  50 m     
117  213  Engström Johan  1972  TYRESÖ SS  AB9972  50 m     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
304  Andersson Sofia  1992  LIN UAIFSS  BT9492  25 m  2:25.09   
197  Qvale Elin  1983  SKK  AE8483  25 m  2:26.90   
245  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  2:37.97   
162  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  2:40.22   
161  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  2:45.87   
77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  2:49.00   
190  Sivertsson Helena  1977  SKURU IK  AB2277  50 m  2:55.00   
80  Talus Eva  1989  SÖDERTÄLJE  AH4689  50 m  2:59.84   
259  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ AIK  AA8669  25 m  3:00.04   
10  98  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  3:03.11   
11  81  Brodin Kristina  1989  SÖDERTÄLJE  BQ9289  50 m  3:06.81   
12  224  Edlund Birgitta  1949  UPSALA S  AA0449  50 m  3:30.00   
13  144  Andersson Annette  1969  LIDINGÖ SK  AA8269  50 m     
14  293  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  50 m     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
170  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  2:26.68   
73  Alstad Erlend  1967  IL VARG    50 m  2:31.99   
63  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  50 m  2:33.00   
296  Grönlund Per-Magnus  1982  UPPSA_MAST  AD3582  25 m  2:33.99   
248  Hedblom Jesper  1972  VÄSTERÅS  AB1572  25 m  2:36.53   
200  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  2:37.70   
186  Törnhult Pär  1975  SANDVIKEN  AC0175  50 m  2:40.00   
61  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  50 m  2:41.00   
218  Andersen Conny  1978  UPSALA S  AA9578  50 m  2:43.33   
10  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  2:49.99   
11  324  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  50 m  2:52.91   
12  62  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  50 m  3:15.00   
13  109  Wallmark Ivar  1943  ELFSBORG  AA6343  25 m  3:15.04   
14  148  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  3:43.02   
15  124  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  50 m     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Gustafsson Emma  1990  SK NEPTUN  BR9690  50 m  29.06   
236  Westerlund Lina  1995  WISBY SS  BD5295  25 m  30.26   
135  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  50 m  30.29   
308  Stein Madeleine  1990  LIN UAIFSS  AZ1690  50 m  30.74   
252  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  30.89   
306  Hultberg Johanna  1993  LIN UAIFSS  AN6893  25 m  31.16   
169  Persson My  1986  MKK  AP9286  50 m  31.73   
197  Qvale Elin  1983  SKK  AE8483  25 m  31.94   
244  Claesson Emma  1989  VÄSTERÅS  BK8489  25 m  32.06   
10  137  Eliasson Cassandra  1991  KRISTINEHA  AW2891  25 m  32.12   
11  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  50 m  32.50   
12  201  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  50 m  32.81   
13  159  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  33.38   
14  36  Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  50 m  33.65   
15  249  Hübinette Caroline  1987  VÄSTERÅS  AB5287  25 m  33.84   
16  10  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  50 m  34.00   
17  81  Brodin Kristina  1989  SÖDERTÄLJE  BQ9289  50 m  34.22   
18  264  Rohlin Marika  1966  ÖSA  AA6266  25 m  34.30   
19  310  Koponen Vera  1968  SPIF SF  AA2868  25 m  34.31   
20  167  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  25 m  34.80   
21  37  Leinsköld Gunilla  1955  SK NEPTUN  AA2255  50 m  34.97   
22  40  duracher lucie  1982  SK NEPTUN  AD7482  50 m  35.00   
23  64  Nordin Carolina  1987  SS04  AL9287  50 m  35.00   
24  119  Svanberg Jeanette  1970  GÖTEBORG  AB2270  25 m  35.80   
25  80  Talus Eva  1989  SÖDERTÄLJE  AH4689  50 m  36.49   
26  332  Rhodin Maria  1955  LULEÅ SS  AA0255  50 m  36.60   
27  91  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  37.54   
28  260  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  50 m  39.50   
29  277  Eriksson Karin  1968  HELLAS SK  AA2468  25 m  43.52   
30  11  Pock Marika  1966  SK NEPTUN  AB2266  50 m  45.00   
31  28  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  50 m  45.00   
32  265  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  25 m  45.00   
33  Örne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  25 m  45.42   
34  39  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  50 m  49.83   
35  100  Svenson Margit  1961  DANDERYD  AA8461  25 m  53.35   
36  294  Bergman Johanna  1989  UPPSA_MAST    50 m     
37  327  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  50 m     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Weng Fredrik  1980  KARLSTAD  AA7780  25 m  25.05   
143  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  25.27   
316  Renglin Rasmus  1979  SPIF SF  AC6179  25 m  27.34   
22  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  50 m  27.38   
129  Persson Erik  1987  KANAANS SS  AF9787  25 m  27.63   
104  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  27.65   
195  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  27.80   
331  Lundkvist Dennis  1976  SKK  AA2176  50 m  27.91   
138  Gunnarsson Thomas  1981  KRISTINEHA  AB5181  25 m  28.04   
10  19  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  50 m  28.40   
11  198  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  28.44   
12  70  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  50 m  28.47   
13  152  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  28.52   
14  216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  28.76   
15  118  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  50 m  28.88   
16  239  Simonsson Erik  1979  VÄSBY SS  AA9779  25 m  28.90   
17  114  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  28.94   
18  314  Pacheco Pedro  1987  SPIF SF  AN6387  25 m  28.98   
19  59  Tell Staffan  1979  SS04  AC1179  50 m  29.00   
20  60  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  50 m  29.00   
21  166  Behrendorff Henrik  1975  MKK  AB8575  25 m  29.02   
22  211  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  29.27   
23  192  Ölve Per  1977  SKURU IK  AB9977  25 m  29.41   
24  325  Nyman Kenneth  1971  UPSALA S  AA5171  50 m  29.50   
25  191  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  25 m  29.54   
26  203  Åkesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  29.74   
27  186  Törnhult Pär  1975  SANDVIKEN  AC0175  50 m  30.00   
28  78  Aarvak Tomas  1969  TS&LK    50 m  30.09   
29  21  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  50 m  30.10   
30  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  30.49   
31  71  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  50 m  30.67   
32  93  Bodén Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  50 m  30.85   
33  187  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  30.96   
34  324  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  50 m  31.04   
35  163  Svärd Erik  1985  LASS  AH3585  25 m  31.18   
36  149  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  31.26   
37  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  31.29   
38  66  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  50 m  31.57   
39  312  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  50 m  31.70   
40  301  Stigson Michael  1961  UPPSA_MAST  AA4961  25 m  31.76   
41  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  50 m  31.98   
42  16  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  50 m  32.00   
43  23  Manganaro Angelo  1974  SK NEPTUN  AB3574  50 m  32.00   
44  30  Barguena Domarchi Stefano  1991  SK NEPTUN  BA0791  50 m  32.00   
45  113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  32.38   
46  217  Bergman Gunnar  1963  UPPLANDS-B  AB2563  25 m  32.39   
47  230  Lindqvist Per  1955  UPSALA S  AA5155  25 m  32.58   
48  280  Forsberg Janne  1972  HELLAS SK  AB9572  25 m  32.85   
49  297  Jorlin Anders  1976  UPPSA_MAST  AA8576  25 m  32.92   
50  199  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  50 m  32.93   
51  42  Forss Jonas  1976  SK NEPTUN  AB5576  50 m  33.00   
52  117  Hellsing Bo  1952  GÖTEBORG  AA0552  25 m  33.17   
53  295  Eriksson Pär  1955  UPPSA_MAST  AA4155  25 m  33.41   
54  45  Berlin Anders  1959  SK NEPTUN  AA9359  50 m  33.50   
55  75  Gulyas Peter  1951  B DELF    50 m  33.71   
56  112  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  50 m  33.78   
57  14  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  50 m  33.85   
58  240  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  33.90   
59  150  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  34.00   
60  292  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  34.05   
61  287  Reichwald Jonny  1980  HELLAS SK  AB7980  25 m  34.08   
62  146  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  34.26   
63  96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  34.63   
64  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  34.73   
65  335  Öberg Stefan  1966  SKURU IK  AB7366  50 m  35.00   
66  285  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  35.61   
67  189  Sandahl Mats  1967  SKURU IK  AB5367  50 m  36.00   
68  279  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  50 m  37.47   
69  103  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  38.17   
70  251  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  38.51   
71  262  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  39.53   
72  41  König Kristian  1932  SK NEPTUN  AA4132  50 m  57.21   
73  90  Arvidsson Mattias  1969  DANDERYD  AB0969  50 m     
74  126  Näreby Pär  1956  JÖNKÖPING  AA9556  50 m     
75  136  Broqvist Björn  1963  KRISTINEHA  AA0963  50 m     
76  139  Gustafsson Rickard  1976  KRISTINEHA  AB6576  50 m     
77  141  Ståhl Johan  1965  KRISTINEHA  AC1565  50 m     
78  156  Comstedt Ulf  1976  LASS  AB0576  50 m     
79  196  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  50 m     
80  215  Olsson Mikael  1969  TYRESÖ SS  AB7769  50 m     
81  234  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  50 m     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Rosenquist Ebba  1989  SK SYDSIM  AI6489  25 m  2:06.21   
116  Fischer Amanda  1989  GÖTEBORG  BN1289  25 m  2:11.63   
97  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  2:16.30   
161  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  2:19.05   
180  Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  25 m  2:19.29   
212  Björkman Jenny  1984  TYRESÖ SS  AF8284  25 m  2:22.70   
77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  2:25.00   
134  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  25 m  2:25.59   
245  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  2:26.05   
10  74  Svensson Eva  1965  NUOTO PIU    50 m  2:28.17   
11  81  Brodin Kristina  1989  SÖDERTÄLJE  BQ9289  50 m  2:30.68   
12  223  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  2:31.60   
13  80  Talus Eva  1989  SÖDERTÄLJE  AH4689  50 m  2:32.60   
14  115  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  2:35.20   
15  58  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  2:36.00   
16  167  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  2:37.33   
17  108  Eriksson Lena  1968  EKSJÖ SLS  AA3868  25 m  2:38.00   
18  219  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  2:39.30   
19  293  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  2:39.37   
20  228  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  50 m  2:39.50   
21  286  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  25 m  2:39.85   
22  76  Bachynski Erin  1987  TS&LK    50 m  2:40.00   
23  206  Hillerström Helena  1980  SÖDERTÖRN  AB1680  25 m  2:40.44   
24  52  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  50 m  2:43.10   
25  259  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ AIK  AA8669  50 m  2:43.80   
26  190  Sivertsson Helena  1977  SKURU IK  AB2277  50 m  2:45.00   
27  85  Turunen Jennie  1981  ALINGSÅS  AC3681  50 m  2:55.57   
28  277  Eriksson Karin  1968  HELLAS SK  AA2468  25 m  3:00.56   
29  32  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  50 m  3:09.53   
30  Örne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  50 m  3:12.42   
31  265  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  50 m  3:30.00   
32  26  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  50 m  3:30.03   
33  31  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  50 m  4:00.00   
34  334  Davis Ulla  1951  UPSALA S  AA2251  50 m  4:00.00   
35  125  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  50 m     
36  185  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  50 m     
37  267  Gron Annika  1974  ÖSMO SS  AB7474  50 m     
38  299  Lönn Kajsa  1986  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Granström Niclas  1990  LIN UAIFSS  AI0390  25 m  1:51.60   
101  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  1:58.98   
193  Westergren Björn  1987  SPÅRVÄGEN  AF2387  25 m  2:03.53   
216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  2:05.77   
211  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  2:06.04   
114  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  2:10.33   
73  Alstad Erlend  1967  IL VARG    50 m  2:10.80   
231  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  2:12.00   
238  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  2:15.63   
10  35  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  50 m  2:15.83   
11  63  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  50 m  2:16.50   
12  61  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  50 m  2:18.20   
13  69  Sigurdh Jan  1965  SS04  AA4565  50 m  2:19.08   
14  326  Åkerrman Ulf  1967  UPSALA S  AA1167  50 m  2:20.00   
15  160  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  2:20.13   
16  181  Berg Robert  1972  NYKÖPING  AB1372  25 m  2:20.53   
17  93  Bodén Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  2:20.64   
18  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  2:20.90   
19  182  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  25 m  2:21.07   
20  113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  2:22.86   
21  200  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  50 m  2:22.95   
22  214  Norman Stefan  1970  TYRESÖ SS  AB1570  25 m  2:23.02   
23  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  2:23.73   
24  29  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  50 m  2:24.00   
25  323  Behring Stefan  1974  SPÅRVÄGEN  AB1974  50 m  2:25.00   
26  324  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  50 m  2:25.36   
27  328  Bejmar Jonatan  1987  ÖSMO SS  AN2187  50 m  2:25.67   
28  123  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  25 m  2:27.05   
29  48  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  50 m  2:28.00   
30  67  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  50 m  2:29.63   
31  16  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  50 m  2:30.00   
32  62  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  50 m  2:32.00   
33  257  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  50 m  2:32.47   
34  112  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  50 m  2:33.00   
35  246  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  2:35.05   
36  288  Sundström Stefan  1967  HELLAS SK  AA8167  25 m  2:35.82   
37  313  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  50 m  2:36.59   
38  150  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  2:37.43   
39  96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  2:39.07   
40  56  Danielsson Jörgen  1958  MALUNGS SS  AA4958  50 m  2:39.40   
41  240  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  2:39.69   
42  187  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  50 m  2:40.00   
43  285  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  50 m  2:41.08   
44  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  50 m  3:03.75   
45  34  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  50 m  3:55.00   
46  83  Petersson Jonas  1974  ALINGSÅS  AB2174  50 m     
47  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  50 m     
48  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  50 m     
49  111  Djärv Oskar  1990  FALUN  BA9590  50 m     
50  122  Westman Hans  1973  GÖTEBORG  AB3773  50 m     
51  136  Broqvist Björn  1963  KRISTINEHA  AA0963  50 m     
52  243  Chudzik Tomasz  1967  VÄSTERÅS  AB9767  50 m     
53  258  Svensson Petter  1973  ÅKERSBERGA  AB7773  50 m     
 
Gren 21, 4X100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
307  Liu AIF SS  90  LIN UAIFSS    25 m  4:02.36   
346  Upsala Sim Damer Lag 1  160  UPSALA S    50 m  4:38.55   
171  SK Neptun Damer [160]  160  SK NEPTUN    50 m  4:41.59   
253  Västerås Damer [100]  100  VÄSTERÅS    50 m  5:00.00   
254  Västerås Damer [120]  120  VÄSTERÅS    50 m  5:10.00   
350  Upsala Sim Damer Lag 2  240  UPSALA S    50 m  6:10.00   
172  SK Neptun Damer [240]  240  SK NEPTUN    50 m  6:57.51   
105  Danderyd Damer [200]  200  DANDERYD    50 m     
340  Uppsala Master Damer  160  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
173  SK Neptun Herrar [160]  160  SK NEPTUN    50 m  3:59.18   
342  Spif SF Herrar  160  SPIF SF    50 m  4:00.00   
344  Upsala Sim Herrar Lag 1  160  UPSALA S    50 m  4:01.00   
268  SS04 Herrar [100]  100  SS04    50 m  4:08.00   
269  SS04 Herrar [120]  120  SS04    50 m  4:09.00   
174  SK Neptun Herrar [200]  200  SK NEPTUN    50 m  4:09.75   
270  SS04 Herrar [160]  160  SS04    50 m  4:25.00   
271  SS04 Herrar [200]  200  SS04    50 m  4:34.00   
154  Lidingö SK Herrar [160]  160  LIDINGÖ SK    50 m  4:37.00   
10  345  Upsala Sim Herrar Lag 2  160  UPSALA S    50 m  4:40.25   
11  87  Alingsås Herrar [160]  160  ALINGSÅS    25 m  4:42.48   
12  347  Upsala Sim Herrar Lag 3  200  UPSALA S    50 m  5:00.00   
13  355  Hellas SK 200 Lag 2  200  HELLAS SK    50 m  5:10.00   
14  354  Hellas SK 200 Lag 1  200  HELLAS SK    50 m  5:17.00   
15  255  Västerås Herrar [160]  160  VÄSTERÅS    50 m  5:20.00   
16  352  Hellas SK 280 Lag 2  280  HELLAS SK    50 m  5:22.00   
17  256  Västerås Herrar [200]  200  VÄSTERÅS    50 m  5:30.00   
18  351  Hellas SK 280 Lag 1  280  HELLAS SK    50 m  5:30.00   
19  175  SK Neptun Herrar [280]  280  SK NEPTUN    50 m  6:42.46   
20  131  Kanaans SS Herrar [100]  100  KANAANS SS    50 m     
21  142  Kristineha Herrar [160]  160  KRISTINEHA    50 m     
22  338  Uppsala Master Herrar  200  UPPSA_MAST    50 m     
23  339  Uppsala Master Herrar  160  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 23, 4X100m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
319  Darlings Mix [160]  162  D IF    50 m  5.45   
266  Ösa Mix [160]  160  ÖSA    25 m  2:20.00   
177  SK Neptun Mix [200]  200  SK NEPTUN    50 m  2:34.15   
176  SK Neptun Mix [160]  160  SK NEPTUN    50 m  4:19.02   
164  Lass Mix [120]  120  LASS    25 m  4:32.59   
348  Upsala Sim Mixed Lag 1  160  UPSALA S    50 m  4:50.00   
349  Upsala Sim Mixed Lag 2  200  UPSALA S    50 m  5:25.00   
178  SK Neptun Mix [280]  280  SK NEPTUN    50 m  6:33.04   
107  Danderyd Mix [200]  200  DANDERYD    50 m     
10  341  Uppsala Master Mixed  200  UPPSA_MAST    50 m     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
303  Allberg Jessica  1995  LIN UAIFSS  AY7895  25 m  29.51   
304  Andersson Sofia  1992  LIN UAIFSS  BT9492  25 m  31.23   
252  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  32.17   
202  Rosenquist Ebba  1989  SK SYDSIM  AI6489  25 m  32.37   
244  Claesson Emma  1989  VÄSTERÅS  BK8489  25 m  32.61   
237  Borensjö Malin  1980  VÄSBY SS  AA8480  25 m  33.08   
245  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  33.19   
135  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  33.30   
233  Nyström Erika  1994  UPSALA S  AT7694  25 m  34.61   
10  40  duracher lucie  1982  SK NEPTUN  AD7482  50 m  35.00   
11  77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  35.80   
12  190  Sivertsson Helena  1977  SKURU IK  AB2277  25 m  35.91   
13  10  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  50 m  36.00   
14  144  Andersson Annette  1969  LIDINGÖ SK  AA8269  25 m  36.02   
15  264  Rohlin Marika  1966  ÖSA  AA6266  25 m  36.09   
16  161  Pettersson Sofie  1988  LASS  BJ1688  25 m  36.20   
17  309  Horrocks Ingella  1971  SPIF SF  AA1871  50 m  36.70   
18  98  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  36.93   
19  259  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ AIK  AA8669  25 m  37.65   
20  58  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  50 m  38.80   
21  91  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  38.91   
22  293  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  39.51   
23  286  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  50 m  39.62   
24  159  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  39.69   
25  81  Brodin Kristina  1989  SÖDERTÄLJE  BQ9289  50 m  40.15   
26  95  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  41.58   
27  92  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  41.69   
28  55  Berg Agneta  1962  TÄBY SIM  AA3862  50 m  42.00   
29  80  Talus Eva  1989  SÖDERTÄLJE  AH4689  50 m  42.38   
30  110  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  50 m  43.41   
31  332  Rhodin Maria  1955  LULEÅ SS  AA0255  50 m  45.20   
32  38  Eidvall Sara Henrysson  1961  SK NEPTUN  AA0661  50 m  46.41   
33  39  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  50 m  47.14   
34  179  Westholm Marie  1961  NORRTÄLJE  AA3261  25 m  47.99   
35  329  Lagerbeck Agneta  1941  KARLSTAD  AA0241  50 m  51.94   
36  224  Edlund Birgitta  1949  UPSALA S  AA0449  50 m  55.00   
37  333  Björk Birgitta  1949  UPSALA S  AA4249  50 m  55.00   
38  334  Davis Ulla  1951  UPSALA S  AA2251  50 m  1:05.00   
39  50  Fredrikson Elisabet  1938  TÄBY SIM  AA0238  50 m  1:08.00   
40  183  Andersson Carina  1961  SK RAN  AA4661  50 m     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  25.64   
305  Granström Niclas  1990  LIN UAIFSS  AI0390  25 m  27.62   
109  Wallmark Ivar  1943  ELFSBORG  AA6343  25 m  28.34   
46  Lönnberg Daniel  1972  SK NEPTUN  AA0372  50 m  28.50   
196  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  29.84   
118  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  30.79   
170  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  31.15   
152  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  31.20   
296  Grönlund Per-Magnus  1982  UPPSA_MAST  AD3582  25 m  31.21   
10  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  25 m  32.49   
11  63  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  50 m  32.50   
12  21  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  50 m  33.50   
13  160  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  34.08   
14  61  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  50 m  34.50   
15  42  Forss Jonas  1976  SK NEPTUN  AB5576  50 m  35.00   
16  59  Tell Staffan  1979  SS04  AC1179  50 m  35.00   
17  186  Törnhult Pär  1975  SANDVIKEN  AC0175  50 m  35.00   
18  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  25 m  36.24   
19  282  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  36.71   
20  62  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  50 m  37.00   
21  187  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  50 m  37.00   
22  189  Sandahl Mats  1967  SKURU IK  AB5367  50 m  37.00   
23  257  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  37.43   
24  117  Hellsing Bo  1952  GÖTEBORG  AA0552  25 m  37.85   
25  295  Eriksson Pär  1955  UPPSA_MAST  AA4155  25 m  38.24   
26  148  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  38.32   
27  246  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  40.16   
28  281  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  42.19   
29  82  Arvidsson Hampus  1969  ALINGSÅS  AB7569  50 m  45.23   
30  17  Lenning Gunnar  1942  SK NEPTUN  AA4142  50 m  46.00   
31  290  Söderqvist Olof  1937  HELLAS SK  AA1337  25 m  50.19   
32  41  König Kristian  1932  SK NEPTUN  AA4132  50 m  59.09   
33  156  Comstedt Ulf  1976  LASS  AB0576  50 m     
34  297  Jorlin Anders  1976  UPPSA_MAST  AA8576  50 m     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
236  Westerlund Lina  1995  WISBY SS  BD5295  25 m  1:09.84   
252  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:12.19   
201  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  25 m  1:21.55   
65  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  50 m  1:22.50   
64  Nordin Carolina  1987  SS04  AL9287  50 m  1:23.00   
125  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  25 m  1:23.93   
210  Borglin Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  1:25.59   
159  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:26.98   
52  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  50 m  1:32.40   
10  80  Talus Eva  1989  SÖDERTÄLJE  AH4689  50 m  1:35.04   
11  81  Brodin Kristina  1989  SÖDERTÄLJE  BQ9289  50 m  1:35.88   
12  27  Nakicenovic Mina Boström  1972  SK NEPTUN  AA4872  50 m  1:36.00   
13  25  Ballnus Arlett  1974  SK NEPTUN  AB9274  50 m  1:45.30   
14  85  Turunen Jennie  1981  ALINGSÅS  AC3681  25 m  1:45.99   
15  51  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  50 m     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Persson Arvid  1990  KANAANS SS  AI5990  25 m  1:09.38   
235  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  1:10.32   
59  Tell Staffan  1979  SS04  AC1179  50 m  1:12.00   
314  Pacheco Pedro  1987  SPIF SF  AN6387  25 m  1:12.14   
193  Westergren Björn  1987  SPÅRVÄGEN  AF2387  25 m  1:12.52   
216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  1:12.62   
113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  1:12.89   
248  Hedblom Jesper  1972  VÄSTERÅS  AB1572  25 m  1:13.18   
114  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  1:13.67   
10  232  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  25 m  1:13.70   
11  198  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  1:13.83   
12  60  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  50 m  1:15.00   
13  200  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  1:15.01   
14  209  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  1:16.37   
15  231  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  1:17.00   
16  151  Lishajko Igor  1963  LIDINGÖ SK  AB5563  25 m  1:17.73   
17  218  Andersen Conny  1978  UPSALA S  AA9578  50 m  1:18.15   
18  295  Eriksson Pär  1955  UPPSA_MAST  AA4155  25 m  1:18.69   
19  187  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  50 m  1:20.00   
20  163  Svärd Erik  1985  LASS  AH3585  25 m  1:20.35   
21  276  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  50 m  1:20.72   
22  149  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  1:20.75   
23  336  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  50 m  1:21.89   
24  168  Lindskoug Lars  1968  MKK  AB0768  25 m  1:21.91   
25  66  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  50 m  1:22.25   
26  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  1:22.28   
27  292  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  1:24.61   
28  284  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  1:24.70   
29  199  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  50 m  1:25.96   
30  146  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  1:26.00   
31  75  Gulyas Peter  1951  B DELF    50 m  1:26.53   
32  103  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  1:28.01   
33  121  Westin Kjell  1954  GÖTEBORG  AA2354  25 m  1:29.74   
34  96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:31.66   
35  90  Arvidsson Mattias  1969  DANDERYD  AB0969  25 m  1:32.25   
36  84  Tegstam Thomas  1973  ALINGSÅS  AB1773  25 m  1:35.32   
37  242  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  1:35.49   
38  283  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  1:35.99   
39  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  50 m  1:40.56   
40  275  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  1:41.44   
41  250  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  1:41.52   
42  330  Otterberg Rolf  1938  KARLSTAD  AA5138  50 m  1:46.58   
43  263  Rohlin Lennart  1964  ÖSA  AB0564  50 m  1:50.70   
44  54  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  50 m     
45  243  Chudzik Tomasz  1967  VÄSTERÅS  AB9767  50 m     
46  297  Jorlin Anders  1976  UPPSA_MAST  AA8576  50 m     
 
Gren 28, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Rosenquist Ebba  1989  SK SYDSIM  AI6489  25 m  57.84   
244  Claesson Emma  1989  VÄSTERÅS  BK8489  25 m  1:00.68   
97  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:01.76   
135  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  1:01.99   
185  Gadd Viktoria  1975  SK RAN  AA8275  25 m  1:02.41   
233  Nyström Erika  1994  UPSALA S  AT7694  25 m  1:02.60   
180  Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  25 m  1:04.09   
249  Hübinette Caroline  1987  VÄSTERÅS  AB5287  25 m  1:04.31   
134  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  25 m  1:04.68   
10  212  Björkman Jenny  1984  TYRESÖ SS  AF8284  25 m  1:05.19   
11  184  Fox Angela  1977  SK RAN  AA5277  25 m  1:05.67   
12  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  50 m  1:06.00   
13  144  Andersson Annette  1969  LIDINGÖ SK  AA8269  25 m  1:06.17   
14  190  Sivertsson Helena  1977  SKURU IK  AB2277  25 m  1:07.43   
15  10  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  50 m  1:07.50   
16  98  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  1:07.84   
17  74  Svensson Eva  1965  NUOTO PIU    50 m  1:08.58   
18  77  Haugan Anne Grete  1979  TS&LK    50 m  1:09.00   
19  80  Talus Eva  1989  SÖDERTÄLJE  AH4689  50 m  1:09.04   
20  167  Bracht Cordelia  1964  MKK  AA8864  50 m  1:09.55   
21  115  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:09.92   
22  58  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  50 m  1:10.25   
23  206  Hillerström Helena  1980  SÖDERTÖRN  AB1680  25 m  1:11.38   
24  315  Pollacchi Elena  1972  SPIF SF  AA8872  50 m  1:11.73   
25  108  Eriksson Lena  1968  EKSJÖ SLS  AA3868  25 m  1:11.79   
26  76  Bachynski Erin  1987  TS&LK    50 m  1:12.00   
27  81  Brodin Kristina  1989  SÖDERTÄLJE  BQ9289  50 m  1:12.14   
28  219  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  1:12.31   
29  85  Turunen Jennie  1981  ALINGSÅS  AC3681  25 m  1:12.53   
30  293  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  1:12.89   
31  95  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  1:15.67   
32  259  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ AIK  AA8669  25 m  1:16.33   
33  37  Leinsköld Gunilla  1955  SK NEPTUN  AA2255  50 m  1:18.00   
34  102  Toll Karin  1959  DANDERYD  AA7459  25 m  1:21.35   
35  277  Eriksson Karin  1968  HELLAS SK  AA2468  25 m  1:25.53   
36  39  Lajunen Anu  1966  SK NEPTUN  AA8866  50 m  1:27.00   
37  33  Gustawsson Elisabeth  1967  SK NEPTUN  AA7867  50 m  1:27.69   
38  110  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  1:28.21   
39  26  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  50 m  1:29.28   
40  32  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  50 m  1:31.70   
41  179  Westholm Marie  1961  NORRTÄLJE  AA3261  25 m  1:34.00   
42  265  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  50 m  1:35.00   
43  329  Lagerbeck Agneta  1941  KARLSTAD  AA0241  50 m  1:45.00   
44  334  Davis Ulla  1951  UPSALA S  AA2251  50 m  1:50.00   
45  94  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  25 m  1:50.41   
46  31  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  50 m  2:00.00   
47  165  Johnsson Inga-Lill  1951  LULEÅ SS  AA6251  50 m     
48  267  Gron Annika  1974  ÖSMO SS  AB7474  50 m     
 
Gren 29, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Granström Niclas  1990  LIN UAIFSS  AI0390  25 m  50.65   
317  Sjöholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  52.39   
129  Persson Erik  1987  KANAANS SS  AF9787  25 m  54.59   
101  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  54.93   
22  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  50 m  55.59   
128  Persson Arvid  1990  KANAANS SS  AI5990  25 m  56.10   
261  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  56.10   
19  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  50 m  56.13   
104  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  56.30   
10  316  Renglin Rasmus  1979  SPIF SF  AC6179  25 m  56.55   
11  30  Barguena Domarchi Stefano  1991  SK NEPTUN  BA0791  50 m  57.00   
12  114  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  57.45   
13  216  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  57.60   
14  152  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  57.75   
15  20  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  50 m  58.62   
16  35  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  50 m  59.33   
17  311  Lehrman Börje  1976  SPIF SF  AA7776  50 m  59.50   
18  78  Aarvak Tomas  1969  TS&LK    50 m  59.90   
19  23  Manganaro Angelo  1974  SK NEPTUN  AB3574  50 m  1:00.00   
20  238  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:00.19   
21  231  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  1:00.50   
22  118  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  1:00.67   
23  42  Forss Jonas  1976  SK NEPTUN  AB5576  50 m  1:01.00   
24  72  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  50 m  1:01.00   
25  160  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  1:01.46   
26  83  Petersson Jonas  1974  ALINGSÅS  AB2174  25 m  1:01.56   
27  15  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  50 m  1:01.73   
28  296  Grönlund Per-Magnus  1982  UPPSA_MAST  AD3582  25 m  1:01.89   
29  69  Sigurdh Jan  1965  SS04  AA4565  50 m  1:02.09   
30  99  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  25 m  1:02.11   
31  93  Bodén Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  1:02.21   
32  257  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  1:02.35   
33  123  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  25 m  1:02.43   
34  163  Svärd Erik  1985  LASS  AH3585  25 m  1:02.66   
35  21  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  50 m  1:02.80   
36  214  Norman Stefan  1970  TYRESÖ SS  AB1570  25 m  1:02.94   
37  61  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  50 m  1:03.20   
38  328  Bejmar Jonatan  1987  ÖSMO SS  AN2187  50 m  1:03.86   
39  230  Lindqvist Per  1955  UPSALA S  AA5155  25 m  1:04.00   
40  323  Behring Stefan  1974  SPÅRVÄGEN  AB1974  50 m  1:04.00   
41  189  Sandahl Mats  1967  SKURU IK  AB5367  25 m  1:04.10   
42  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  1:04.52   
43  297  Jorlin Anders  1976  UPPSA_MAST  AA8576  25 m  1:04.59   
44  113  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  1:04.84   
45  136  Broqvist Björn  1963  KRISTINEHA  AA0963  25 m  1:04.85   
46  187  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  1:04.91   
47  186  Törnhult Pär  1975  SANDVIKEN  AC0175  50 m  1:05.00   
48  312  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  50 m  1:05.00   
49  130  Steijner Andreas  1988  KANAANS SS  AP7388  25 m  1:05.57   
50  67  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  50 m  1:05.78   
51  124  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  1:05.81   
52  29  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  50 m  1:06.01   
53  146  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  1:06.10   
54  301  Stigson Michael  1961  UPPSA_MAST  AA4961  25 m  1:06.11   
55  48  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  50 m  1:06.50   
56  258  Svensson Petter  1973  ÅKERSBERGA  AB7773  25 m  1:06.91   
57  62  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  50 m  1:07.00   
58  86  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  50 m  1:07.81   
59  182  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  50 m  1:08.04   
60  280  Forsberg Janne  1972  HELLAS SK  AB9572  25 m  1:08.42   
61  96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:09.03   
62  150  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  1:09.24   
63  284  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  1:09.25   
64  246  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  1:09.47   
65  240  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  1:10.09   
66  288  Sundström Stefan  1967  HELLAS SK  AA8167  25 m  1:10.34   
67  14  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  50 m  1:10.61   
68  103  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  1:10.61   
69  82  Arvidsson Hampus  1969  ALINGSÅS  AB7569  25 m  1:12.53   
70  282  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  1:12.88   
71  109  Wallmark Ivar  1943  ELFSBORG  AA6343  25 m  1:13.11   
72  251  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  1:14.30   
73  285  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  1:14.32   
74  292  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  50 m  1:14.54   
75  279  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  1:14.60   
76  278  Eriksson Leif  1963  HELLAS SK  AA9763  25 m  1:17.97   
77  84  Tegstam Thomas  1973  ALINGSÅS  AB1773  25 m  1:20.58   
78  250  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  1:24.26   
79  289  Söderqvist Anders  1933  HELLAS SK  AA4133  25 m  1:26.71   
80  17  Lenning Gunnar  1942  SK NEPTUN  AA4142  50 m  1:27.00   
81  281  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  1:29.53   
82  274  Bergengren Peter  1938  HELLAS SK  AA3138  25 m  1:30.66   
83  34  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  50 m  1:43.00   
84  90  Arvidsson Mattias  1969  DANDERYD  AB0969  50 m     
85  111  Djärv Oskar  1990  FALUN  BA9590  50 m     
86  127  Ernemark Tobias  1976  KANAANS SS  AA1176  50 m     
87  133  Westerlund Nichlas  1980  KARLSTAD  AC4380  50 m     
88  156  Comstedt Ulf  1976  LASS  AB0576  50 m     
89  204  Bengtson Albert  1974  SÖDERTÖRN  AB0974  50 m     
90  205  Englund Per  1963  SÖDERTÖRN  AA5761  50 m     
91  234  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  50 m     
 
Gren 30, 4X100m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
266  Ösa Mix [160]  160  ÖSA    50 m  2:30.00   
164  Lass Mix [120]  120  LASS    25 m  4:58.30   
272  SS04 Mix [120]  120  SS04    50 m  5:05.00   
343  Spif SF Mixed  120  SPIF SF    50 m  5:05.00   
177  SK Neptun Mix [200]  200  SK NEPTUN    50 m  5:10.09   
273  SS04 Mix [160]  160  SS04    50 m  5:11.00   
155  Lidingö SK Mix [160]  160  LIDINGÖ SK    50 m  5:22.00   
176  SK Neptun Mix [160]  160  SK NEPTUN    50 m  5:29.63   
207  Södertörn Mix [160]  160  SÖDERTÖRN    50 m  5:35.00   
10  348  Upsala Sim Mixed Lag 1  160  UPSALA S    50 m  5:55.00   
11  349  Upsala Sim Mixed Lag 2  200  UPSALA S    50 m  6:30.00   
12  178  SK Neptun Mix [280]  280  SK NEPTUN    50 m  6:58.98   
13  106  Danderyd Lag 2 Mix [200]  200  DANDERYD    50 m     
14  107  Danderyd Mix [200]  200  DANDERYD    50 m     
15  341  Uppsala Master Mixed  200  UPPSA_MAST    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  13 november 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:26