Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden Tävl omr 1 2015.    Utskriftsdatum  23 november 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 november 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    32.88  1:10.97  1:50.80    2:30.02   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    33.81  1:13.05  1:53.45    2:33.07   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    34.69  1:17.13  2:00.68    2:42.96   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    36.59  1:18.06  2:02.87    2:44.83   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    37.65  1:19.57  2:03.80    2:44.97   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    36.93  1:20.74  2:08.21    2:50.34   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    38.85  1:22.76  2:07.51    2:51.13   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.07  1:20.78  2:06.77    2:52.37   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    39.60  1:24.07  2:09.72    2:54.75   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    39.63  1:24.98  2:11.23    2:54.81   
11  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.13  1:25.62  2:14.30    3:00.72   
12  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    42.56  1:32.24  2:26.41    3:14.88   
13  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap    40.68  1:29.88  2:23.93    3:16.65   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            38.72   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            48.50   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            48.62   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap            50.08   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            18.83   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            19.09   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            21.03   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            23.42   
Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            25.01   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            25.02   
Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.28   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            25.87   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            26.34   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            17.18   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            17.57   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            17.89   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            17.93   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            18.69   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            19.20   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            20.35   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            21.11   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            21.23   
10  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            23.47   
11  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            24.05   
12  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            24.08   
13  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            25.74   
14  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            25.75   
15  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            26.28   
16  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            26.30   
17  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            26.84   
18  Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            29.93   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:07.47  2:23.06  3:39.97    4:55.01   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:12.36  2:33.43  3:54.84    5:15.86   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    1:20.64  2:48.44  4:16.57    5:41.26   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    1:23.08  2:56.15  4:31.90    6:05.04   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    1:25.04  2:59.92  4:35.84    6:18.25   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.47        1:07.21   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    33.70        1:10.87   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    34.56        1:12.75   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    34.66        1:12.96   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    36.46        1:15.00   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    35.20        1:15.82   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    36.93        1:17.34   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    36.16        1:18.12   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    38.18        1:18.97   
10  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.19        1:20.05   
11  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    38.57        1:20.57   
12  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    38.16        1:20.60   
13  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.43        1:23.14   
14  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    40.49        1:23.18   
15  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    40.20        1:24.16   
16  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.93        1:24.94   
17  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    40.94        1:25.45   
18  Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap    39.47        1:27.06   
19  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap    39.69        1:27.30   
20  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap    40.79        1:27.48   
21  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    41.05        1:28.13   
22  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    43.01        1:29.21   
23  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap    41.87        1:31.21   
24  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.78        1:33.08   
25  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.45        1:33.26   
26  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    45.79        1:36.67   
27  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.87        1:46.22   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    30.58        1:05.55   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    32.12        1:06.48   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    32.80        1:09.43   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    31.71        1:09.49   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    35.85        1:13.60   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    35.24        1:13.66   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    34.22        1:13.83   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    36.99        1:15.27   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    36.12        1:15.27   
10  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    36.11        1:15.29   
11  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    36.21        1:15.36   
12  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    35.92        1:16.16   
13  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    37.24        1:16.76   
14  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    37.15        1:17.63   
15  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    37.95        1:18.67   
16  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    38.27        1:19.08   
17  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    39.00        1:19.49   
18  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.56        1:20.21   
19  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    38.63        1:20.66   
20  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    37.89        1:21.10   
21  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    37.77        1:21.75   
22  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.68        1:21.98   
23  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    39.47        1:22.79   
24  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    38.41        1:24.32   
25  Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap    37.98        1:24.38   
26  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    42.12        1:25.47   
27  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    42.55        1:27.68   
28  Alva Taxell Stoltz  2003  Falu Simsällskap    41.26        1:27.91   
29  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    43.36        1:28.25   
30  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    41.54        1:30.86   
31  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    43.37        1:31.28   
32  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    42.93        1:31.96   
33  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    43.33        1:34.99   
34  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    44.10        1:36.91   
35  Tova Abela  2003  Falu Simsällskap    46.78        1:37.42   
36  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    45.77        1:39.51   
37  Alva Ohlsson  2003  Gävle Simsällskap    45.87        1:40.51   
38  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora    50.27        1:52.11   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    41.97        1:26.32   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    53.46        1:49.48   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    53.77        1:53.44   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.40        1:25.42   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.15        1:35.98   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    47.02        1:39.36   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    48.89        1:43.77   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    39.52        1:27.02   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    48.93        1:37.98   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    46.72        1:38.51   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    47.77        1:41.59   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    49.04        1:43.24   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    50.82        1:46.98   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap            DSQ   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            20.12   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            21.64   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            23.92   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            26.09   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.77   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            35.79   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            40.27   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            43.08   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            44.07   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            44.30   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            44.33   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            45.04   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.11   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            47.42   
10  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            48.07   
11  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            48.29   
12  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            51.14   
13  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            53.38   
14  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            58.61   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            35.56   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            35.83   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            36.80   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            37.10   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            38.88   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            39.23   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            39.36   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            39.66   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            40.56   
10  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            40.84   
11  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            41.69   
12  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            43.38   
13  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            44.00   
14  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            44.45   
15  Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            45.20   
16  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            45.45   
17  Emilia Åhlen  2005  Upsala Simsällskap            45.83   
18  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            46.38   
19  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.47   
20  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            47.15   
21  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            47.95   
22  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            48.26   
23  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            51.13   
24  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            53.14   
25  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            1:02.07   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            DSQ   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    41.70        1:25.90   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    48.29        1:36.20   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    48.43        1:36.75   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    47.57        1:37.43   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    47.66        1:37.83   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    49.34        1:42.64   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    51.43        1:45.15   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap    53.85        1:50.44   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    35.04        1:12.09   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.40        1:15.62   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.11        1:21.28   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    43.48        1:30.41   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    45.00        1:33.60   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    46.27        1:36.42   
Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap    47.78        1:38.44   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    50.31        1:44.42   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    37.19        1:19.59   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.81        1:27.76   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    41.85        1:28.66   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    43.86        1:31.69   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    44.06        1:33.35   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    43.61        1:34.74   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    45.71        1:36.06   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    47.59        1:36.09   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    46.47        1:36.17   
10  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.44        1:36.54   
11  Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    46.42        1:37.95   
12  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    46.58        1:40.43   
13  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    47.91        1:40.93   
14  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.33        1:43.01   
15  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    48.05        1:43.78   
16  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    51.27        1:45.49   
17  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.52        1:49.05   
18  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    52.41        1:49.13   
19  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    52.36        1:50.10   
20  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap    50.11        1:50.49   
21  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.51        1:51.48   
22  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap    53.67        1:53.12   
23  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    54.08        1:53.43   
24  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    54.61        1:53.71   
25  Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap    55.15        1:57.35   
26  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    58.97        2:05.01   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    38.21        1:21.64   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    38.92        1:24.57   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    44.08        1:30.53   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    42.64        1:30.59   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    43.94        1:31.49   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    45.72        1:32.90   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    44.99        1:33.81   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    45.52        1:36.43   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    46.42        1:38.09   
10  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    48.56        1:38.28   
11  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    47.49        1:39.84   
12  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    46.31        1:40.83   
13  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    48.60        1:41.88   
14  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    48.65        1:41.89   
15  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.15        1:42.18   
16  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    48.07        1:42.88   
17  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    50.02        1:43.52   
18  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    47.97        1:43.72   
19  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    50.72        1:44.15   
20  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    48.15        1:44.48   
21  Alva Ohlsson  2003  Gävle Simsällskap    48.99        1:46.97   
22  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    53.41        1:49.13   
23  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    52.38        1:49.24   
24  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    51.80        1:50.61   
25  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    53.64        1:52.25   
26  Alva Taxell Stoltz  2003  Falu Simsällskap    52.28        1:52.43   
27  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    54.77        1:54.51   
28  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    55.10        1:54.53   
29  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    53.84        1:56.45   
30  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.34        1:57.06   
31  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    58.68        2:02.52   
32  Tova Abela  2003  Falu Simsällskap    1:01.36        2:07.27   
Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            DSQ   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora            DSQ   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            23.03   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            25.11   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            42.87   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            54.06   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            58.03   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            59.26   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            1:00.48   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            1:00.95   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            1:01.41   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            1:03.33   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            48.66   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            52.66   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            52.88   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            53.53   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            53.77   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            54.53   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            55.28   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.94   
Axel Gustavsson  2005  Söderhamns Simsällskap            1:00.24   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.34   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            25.35   
Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            25.55   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            25.82   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            26.04   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            26.86   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            27.01   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            28.30   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            29.76   
10  Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.38   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            42.40   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            46.38   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            47.93   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            48.98   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            49.06   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            49.06   
Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.67   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            50.78   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            56.41   
10  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            56.84   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            40.69   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            42.90   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            43.63   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            43.94   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            44.21   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            44.74   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            46.42   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            47.33   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            47.52   
10  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            49.21   
11  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            49.41   
12  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            49.90   
13  Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            51.18   
14  Emilia Åhlen  2005  Upsala Simsällskap            52.40   
15  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            53.27   
16  Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            53.96   
17  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            54.15   
18  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            55.63   
19  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            55.69   
20  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.19   
21  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            57.94   
22  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            59.17   
23  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            59.68   
24  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            1:01.59   
25  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            1:07.06   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    33.92  1:15.93  2:01.69    2:36.73   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.92  1:19.81  2:11.18    2:49.91   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    41.19  1:33.90  2:28.18    3:10.11   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    54.97  1:37.26  2:34.59    3:21.76   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    48.70  1:47.26  2:53.38    3:45.32   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    54.97  1:52.85  2:58.46    3:50.45   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    36.14        1:19.83   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    38.94        1:23.73   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    39.63        1:25.53   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    41.13        1:30.94   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    44.77        1:35.79   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    45.20        1:37.87   
Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    44.30        1:41.90   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    44.73        1:42.11   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    49.88        1:49.77   
10  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    52.56        1:55.20   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            1:31.62   
  Lego Wallin  2007                 
  Tage Helin  2007      47.96        47.96   
  Theodore Jousefi  2007                 
  Ravi Parekh  2005      1:31.62        1:31.62   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            2:49.05   
  Markus Brenning  2005      39.25        39.25   
  Rasmus Loklint  2005      44.21        1:23.46   
  Castor Lindholm  2005      40.53        2:03.99   
  Filip Hallin  2006      45.06        2:49.05   
                     
                     
 
Gren 19, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            1:30.23   
  Emilia Åhlén  2005                 
  Ella Andersson  2007      42.52        42.52   
  Emma Pelling  2007                 
  Hedvig Dulic  2006      1:30.23        1:30.23   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2005] 1  2005  Upsala Simsällskap            2:36.33   
  Joanna Sundqvist  2005      38.95        38.95   
  Lisen Myrelid  2005      40.41        1:19.36   
  Clara Frykberg  2005      40.34        1:59.70   
  Matilda Holmström  2005      36.63        2:36.33   
                     
Upsala S Damer [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            3:04.54   
  Hilma Wahlström  2006      43.85        43.85   
  Lovis Lång  2005      45.49        1:29.34   
  Malva Molund  2006      47.19        2:16.53   
  Smilla Fredriksson  2005      48.01        3:04.54   
                     
                     
 
Gren 21, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Herrar  2003  Gävle Simsällskap            2:33.20   
  Albin Östlund  2004      39.69        39.69   
  Hugo Swanson  2006      45.27        1:24.96   
  Carl Hansson  2003      32.71        1:57.67   
  Olle Wikholm  2004      35.53        2:33.20   
                     
Upsala S Herrar [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            2:38.24   
  Oskar Andersson  2003      41.27        41.27   
  William Rismyhr  2004      48.43        1:29.70   
  Mikael Söderberg  2003      32.56        2:02.26   
  Andreas Savin  2003      35.98        2:38.24   
                     
Sala SS Herrar [2003]  2003  Sala Simsällskap            3:16.09   
  Linus Enstedt  2003      52.10        52.10   
  Felix Mårvad  2003      52.46        1:44.56   
  Olle Nilsson  2004      53.52        2:38.08   
  Gustav Thelander  2003      38.01        3:16.09   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Damer [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:30.27   
  Lisa Löf  2004      40.84        40.84   
  Helmi Swanson  2004      36.95        1:17.79   
  Frida Florén  2004      38.04        1:55.83   
  Gabriella Mosbach  2003      34.44        2:30.27   
                     
Sala SS Damer [2003]  2003  Sala Simsällskap            2:34.74   
  Elvira Dalin  2003      35.37        35.37   
  Leia Eriksson  2004      44.79        1:20.16   
  Carolina Modig  2003      45.32        2:05.48   
  Cassandra Sjösten  2003      29.26        2:34.74   
                     
Falun Lag 1  2003  Falu Simsällskap            2:36.93   
  Amanda Jobs  2003      40.49        40.49   
  Alva Wiker  2003      41.47        1:21.96   
  Julia Lindgren  2004      39.92        2:01.88   
  Anja Zetterberg  2003      35.05        2:36.93   
                     
Upsala S Damer [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            2:38.05   
  Vera Hermansson  2003      38.00        38.00   
  Elsa Stjerna  2004      44.35        1:22.35   
  Celina Hoffner  2004      41.40        2:03.75   
  Geshin Zarei  2003      34.30        2:38.05   
                     
Upsala S Damer [2003]2  2003  Upsala Simsällskap            2:47.17   
  Emma Westermark  2003      42.11        42.11   
  Ive Fröman  2003      43.03        1:25.14   
  Kajsa Franzén  2004      46.39        2:11.53   
  Emma Alfredeen  2003      35.64        2:47.17   
                     
Borlänge Damer [2003]  2003  Borlänge Simsällskap            2:52.20   
  Maja Bergman  2003      46.34        46.34   
  Linn Roos  2003      46.47        1:32.81   
  Louise Haglöv  2003      35.75        2:08.56   
  Inez Dahlqvist  2005      43.64        2:52.20   
                     
Upsala S Damer [2003]3  2003  Upsala Simsällskap            2:55.32   
  Esther Svensson  2003      44.62        44.62   
  Sofia Högdin  2004      46.44        1:31.06   
  Matilda Tukler  2004      48.42        2:19.48   
  Tilde Lantz  2004      35.84        2:55.32   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  2003  Gävle Simsällskap            3:05.81   
  Lisa Holfve  2005      49.97        49.97   
  Maja Nilsson  2003      45.90        1:35.87   
  Nathalie Stegenberg  2004      51.00        2:26.87   
  Emelie Wijker  2003      38.94        3:05.81   
                     
Ludvika SS Damer [2003]  2003  Ludvika Simsällskap            3:15.38   
  Karin Gabrielsson  2004      44.27        44.27   
  Lovisa Leonardsson  2005      1:01.92        1:46.19   
  Hanna Wahlqvist  2004                 
  Wilma Berg  2004      3:15.38        3:15.38   
                     
Falun Damer Yngre Lag 2  2003  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
Söderhamn Damer [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
  Filippa Eklund  2004      39.85        39.85   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sala SS Mix Lag 2  2003  Sala Simsällskap            2:16.96   
  Gustav Thelander  2003      36.20        36.20   
  Elvira Dalin  2003      30.51        1:06.71   
  Cassandra Sjösten  2003      33.38        1:40.09   
  Jonathan Svedberg  2003      36.87        2:16.96   
                     
Upsala S Mix [2003]2  2003  Upsala Simsällskap            2:28.28   
  Tilde Lantz  2004      35.96        35.96   
  Sofia Högdin  2004      35.72        1:11.68   
  Lukas Höglund  2004      39.30        1:50.98   
  William Rismyhr  2004      37.30        2:28.28   
                     
Gävle SS Mix [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:35.75   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      34.92        34.92   
  Gabriella Mosbach  2003      36.63        1:11.55   
  Maja Nilsson  2003      36.49        1:48.04   
  Oliver Wijker  2006      47.71        2:35.75   
                     
Sala SS Mix Lag 1  2003  Sala Simsällskap            2:35.75   
  Lisa Nystrand  2006      36.26        36.26   
  William Struwe  2006      45.52        1:21.78   
  Ida Dalin  2005      34.52        1:56.30   
  Malte Larsson  2003      39.45        2:35.75   
                     
Sala SS Mix Lag 3  2003  Sala Simsällskap            2:48.15   
  Linus Enstedt  2003      42.28        42.28   
  Leia Eriksson  2004      37.41        1:19.69   
  Linn Nilsson  2003      43.32        2:03.01   
  Felix Mårvad  2003      45.14        2:48.15   
                     
Falun Mix Lag 1  2003  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
Upsala S Mix [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Celina Hoffner  2004      34.76        34.76   
  Vera Hermansson  2003      33.93        1:08.69   
  Andreas Savin  2003      36.51        1:45.20   
                     
                     
 
Gren 24, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            1:08.30   
  Markus Brenning  2005                 
  Botvid Wiell  2005      34.73        34.73   
  Joanna Sundqvist  2005                 
  Matilda Holmström  2005      1:08.30        1:08.30   
                     
Upsala S Mix [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            1:10.17   
  Danny Simaleza  2005                 
  Alma Bergqvist  2005      34.24        34.24   
  Rasmus Loklint  2005                 
  Lisen Myrelid  2005      1:10.17        1:10.17   
                     
Upsala S Mix [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            1:13.54   
  Castor Lindholm  2005                 
  Malte Franzén  2007      36.88        36.88   
  Clara Frykberg  2005                 
  Malva Molund  2006      1:13.54        1:13.54   
                     
                     
 
Gren 25, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    36.69  1:18.62  2:02.61    2:44.33   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    39.52  1:25.98  2:13.84    2:59.20   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    41.29  1:27.05  2:15.80    3:01.88   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap    45.27  1:38.78      3:27.19   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            33.75   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            34.91   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            38.38   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            38.55   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            39.75   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            40.48   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            41.28   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.68   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            43.32   
10  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            43.82   
11  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            46.48   
12  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            46.78   
13  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            48.01   
14  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            48.24   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            48.38   
16  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            50.24   
17  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap            51.90   
18  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap            52.80   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            17.01   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            23.91   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            24.62   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            25.58   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            28.19   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            17.33   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            20.53   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            20.88   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            21.19   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            21.37   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            21.44   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            21.64   
Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 28, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    1:14.53  2:35.59  3:55.22    5:11.77   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    1:16.56  2:40.89  4:05.28    5:25.62   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    1:17.16  2:41.48  4:07.48    5:30.52   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    1:17.85  2:41.36  4:07.61    5:32.43   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    1:20.05  2:49.11  4:16.45    5:41.21   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    1:17.75  2:44.40  4:13.75    5:41.38   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:24.03  2:51.59  4:18.49    5:42.38   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    1:23.59  2:53.25  4:23.02    5:50.61   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:22.53  2:52.92  4:24.91    5:53.06   
10  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    1:24.61  2:58.62  4:32.04    5:58.33   
11  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    1:23.13  2:57.30  4:33.28    6:09.45   
12  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    1:29.19  3:08.53  4:50.21    6:28.25   
13  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    1:31.59  3:12.05  4:54.49    6:33.12   
14  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    1:33.47  3:18.92  5:53.01    6:43.86   
15  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    1:38.37  3:28.37  5:17.46    7:07.26   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    36.96        1:17.72   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    39.30        1:22.99   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    39.58        1:23.01   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    41.01        1:26.30   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    41.54        1:27.85   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    44.62        1:30.27   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    43.95        1:32.78   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    45.90        1:38.98   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap    49.90        1:47.04   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    29.94        1:03.81   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    32.11        1:07.62   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    32.20        1:07.90   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.16        1:15.24   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    37.42        1:17.41   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    36.77        1:18.22   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    37.23        1:20.06   
Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap    39.43        1:24.66   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    40.24        1:24.75   
10  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    41.67        1:29.48   
11  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    45.25        1:33.01   
12  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap    44.48        1:33.50   
13  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    44.41        1:33.79   
14  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    45.62        1:34.47   
15  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    46.46        1:39.12   
16  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    47.17        1:41.13   
17  Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    47.29        1:41.92   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    42.87        1:30.94   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    48.33        1:44.90   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.67        1:47.28   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap    50.26        1:52.53   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap    54.68        1:54.41   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    57.46        2:08.14   
Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    42.32        1:30.41   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    42.29        1:30.59   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    43.94        1:32.90   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    43.57        1:34.36   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    43.95        1:35.09   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    45.06        1:38.94   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    50.14        1:40.25   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    49.59        1:44.01   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    57.75        1:57.40   
Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    36.50        1:16.73   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    38.09        1:22.55   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    38.69        1:23.68   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    39.79        1:23.89   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    39.56        1:24.42   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    41.89        1:27.15   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    41.48        1:29.12   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    44.39        1:29.75   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.28        1:29.78   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    45.53        1:30.55   
11  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.43        1:31.22   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    43.18        1:31.29   
13  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    42.53        1:31.41   
14  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    44.81        1:31.53   
15  Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    45.41        1:32.67   
16  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    44.99        1:34.89   
17  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    47.46        1:35.90   
18  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    47.09        1:37.43   
19  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    47.73        1:37.99   
20  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.40        1:38.45   
21  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    48.85        1:39.95   
22  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    47.88        1:42.71   
23  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    53.33        1:44.19   
24  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap    51.22        1:48.75   
25  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    57.28        1:58.17   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            19.28   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            20.37   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            23.12   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            44.45   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            45.98   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            46.41   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            47.88   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            54.33   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            57.85   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.36   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            35.97   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            38.85   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.42   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            40.50   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            40.96   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            42.27   
Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsällskap            43.11   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            43.45   
10  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            45.85   
11  Axel Gustavsson  2005  Söderhamns Simsällskap            52.39   
12  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            54.73   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    39.19        1:20.68   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    40.43        1:23.56   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    40.91        1:24.27   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    42.72        1:28.97   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    45.02        1:30.74   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    43.79        1:30.86   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    43.67        1:31.59   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    46.05        1:32.49   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    45.33        1:32.67   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    45.78        1:33.73   
11  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    45.95        1:34.14   
12  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.95        1:34.96   
13  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    46.83        1:36.34   
14  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    49.39        1:38.49   
15  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    49.23        1:38.52   
16  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    50.04        1:39.05   
17  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    49.82        1:39.32   
18  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap    50.26        1:42.82   
19  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap    52.46        1:46.66   
20  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    53.09        1:49.27   
21  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.29        1:58.22   
22  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap    54.92        2:00.41   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    36.74        1:15.72   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            1:17.12   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    39.81        1:21.33   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    39.60        1:23.68   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    41.49        1:25.31   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    41.67        1:25.49   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    44.28        1:28.63   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    43.77        1:29.83   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    43.78        1:30.07   
10  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.20        1:30.43   
11  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    43.79        1:32.96   
12  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    46.18        1:33.18   
13  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.17        1:33.50   
14  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    45.55        1:34.12   
15  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    47.63        1:34.50   
16  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    47.23        1:37.30   
17  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    48.73        1:37.91   
18  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    48.41        1:38.34   
19  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    49.36        1:39.28   
20  Alva Taxell Stoltz  2003  Falu Simsällskap    47.45        1:39.73   
21  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    47.93        1:39.80   
22  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    49.75        1:39.95   
23  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    49.03        1:40.86   
24  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    49.03        1:41.15   
25  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    52.86        1:45.51   
26  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    53.32        1:47.53   
27  Tova Abela  2003  Falu Simsällskap    57.38        1:53.18   
28  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    53.97        1:56.68   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    49.14        1:44.86   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap    51.79        1:46.20   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    54.18        1:49.69   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    52.92        1:51.71   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    53.70        1:52.12   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    55.79        1:53.10   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    1:01.36        2:06.21   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap    1:00.58        2:06.39   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap            DSQ   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    39.18        1:22.43   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.87        1:24.01   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    43.28        1:31.78   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    46.39        1:38.21   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    47.53        1:40.15   
Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    52.47        1:49.46   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    50.78        1:50.73   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    54.08        1:53.29   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    54.19        1:53.77   
10  Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap    55.14        1:55.39   
11  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    56.29        2:01.03   
12  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    57.44        2:06.05   
13  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    1:03.15        2:10.41   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            26.36   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            27.30   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.43   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            33.64   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            47.52   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            55.78   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            56.75   
Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.36   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            58.96   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            59.22   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            1:02.13   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            1:02.80   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            1:03.71   
10  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            1:08.25   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            47.14   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            47.35   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            47.58   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            48.39   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            48.56   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            49.53   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            51.24   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            51.88   
Emilia Åhlen  2005  Upsala Simsällskap            52.77   
10  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            52.78   
11  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            53.38   
12  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            53.49   
13  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            55.25   
14  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            55.81   
15  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            58.34   
16  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            58.54   
17  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            59.50   
18  Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            59.60   
19  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            1:00.61   
20  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            1:11.20   
21  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            1:13.52   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            21.42   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            25.98   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            29.35   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            44.74   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            52.73   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            52.92   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            53.50   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            55.58   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            59.03   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            59.54   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.05   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            44.76   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            45.57   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            46.40   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.24   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            48.39   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            48.70   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            51.33   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            57.50   
10  Axel Gustavsson  2005  Söderhamns Simsällskap            1:02.82   
11  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            1:04.23   
Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    35.36  1:18.47  2:08.93    2:46.10   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    37.72  1:22.04  2:14.58    2:50.60   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    40.49  1:27.97  2:13.61    2:51.44   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    39.55  1:25.71  2:22.53    3:02.93   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    40.02  1:28.44  2:21.72    3:02.98   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    39.60  1:28.13  2:21.70    3:03.91   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    43.74  1:33.85  2:26.45    3:05.68   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    44.25  1:32.07  2:26.68    3:07.17   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    41.70  1:29.77  2:25.28    3:07.35   
10  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    44.58  1:34.43  2:27.89    3:11.05   
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    47.48  1:37.26  2:31.38    3:13.09   
12  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.67  1:36.93  2:35.40    3:16.03   
13  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.34  1:36.63  2:34.62    3:16.48   
14  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    44.99  1:35.40  2:31.46    3:16.93   
15  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    41.05  1:34.58  2:33.48    3:18.59   
16  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    51.72  1:41.62  2:38.40    3:19.44   
17  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    44.51  1:38.95  2:36.60    3:22.41   
18  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    48.96  1:41.20  2:39.48    3:23.19   
19  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    50.56  1:46.44  2:46.09    3:31.03   
20  Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap    53.80  1:49.09  2:47.39    3:34.28   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    33.72        1:14.42   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    35.21        1:17.09   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            1:43.74   
  Ebba Lundqvist  2007                 
  Tilde Svegårdh  2005      52.58        52.58   
  Smilla Fredriksson  2005                 
  Maja Ahlén  2006      1:43.74        1:43.74   
                     
Upsala S Damer [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2005] 1  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 43, 4X25m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            1:41.33   
  Tage Helin  2007                 
  Lego Wallin  2007      57.45        57.45   
  Malte Franzén  2007                 
  Ravi Parekh  2005      1:41.33        1:41.33   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            3:18.70   
  Rasmus Loklint  2005      48.21        48.21   
  Filip Hallin  2006      56.68        1:44.89   
  Markus Brenning  2005      53.31        2:38.20   
  Botvid Wiell  2005      40.50        3:18.70   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            2:13.62   
  Clara Bergh  2004      31.74        31.74   
  Filippa Eklund  2004      31.81        1:03.55   
  Karin Englund  2003      39.26        1:42.81   
  Victoria Flyman  2003      30.81        2:13.62   
                     
Gävle SS Damer [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:17.52   
  Helmi Swanson  2004      31.27        31.27   
  Frida Florén  2004      35.54        1:06.81   
  Lisa Löf  2004      35.25        1:42.06   
  Maja Nilsson  2003      35.46        2:17.52   
                     
Sala SS Damer [2003]  2003  Sala Simsällskap            2:17.89   
  Elvira Dalin  2003      31.26        31.26   
  Ida Dalin  2005      38.02        1:09.28   
  Carolina Modig  2003      35.49        1:44.77   
  Cassandra Sjösten  2003      33.12        2:17.89   
                     
Falun Lag 1  2003  Falu Simsällskap            2:18.74   
  Julia Lindgren  2004      33.31        33.31   
  Amanda Jobs  2003      35.74        1:09.05   
  Alva Wiker  2003      34.52        1:43.57   
  Anja Zetterberg  2003      35.17        2:18.74   
                     
Upsala S Damer [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            2:18.83   
  Geshin Zarei  2003      33.97        33.97   
  Celina Hoffner  2004      35.07        1:09.04   
  Emma Westermark  2003      35.36        1:44.40   
  Vera Hermansson  2003      34.43        2:18.83   
                     
Upsala S Damer [2003]3  2003  Upsala Simsällskap            2:27.16   
  Sofia Högdin  2004      34.99        34.99   
  Ida Lundberg  2003      40.09        1:15.08   
  Matilda Tukler  2004      36.44        1:51.52   
  Linnea Bergqvist  2003      35.64        2:27.16   
                     
Borlänge Damer [2003]  2003  Borlänge Simsällskap            2:31.47   
  Linn Roos  2003      37.70        37.70   
  Agnes Åhlen  2005      41.84        1:19.54   
  Maja Bergman  2003      41.38        2:00.92   
  Louise Haglöv  2003      30.55        2:31.47   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  2003  Gävle Simsällskap            2:35.09   
  Gabriella Mosbach  2003      36.99        36.99   
  Emelie Wijker  2003      40.13        1:17.12   
  Nathalie Stegenberg  2004      39.45        1:56.57   
  Juni Rogström  2004      38.52        2:35.09   
                     
Falun Damer Yngre Lag 2  2003  Falu Simsällskap            2:36.79   
  Anna Nyberg  2003      37.54        37.54   
  Ellen Lundin  2005      39.42        1:16.96   
  Tuva Hjemli  2005      38.13        1:55.09   
  Emelie Ekvall  2003      41.70        2:36.79   
                     
10  Ludvika SS Damer [2003]  2003  Ludvika Simsällskap            2:54.23   
  Wilma Berg  2004      41.30        41.30   
  Lovisa Leonardsson  2005      54.45        1:35.75   
  Hanna Wahlqvist  2004      40.70        2:16.45   
  Karin Gabrielsson  2004      37.78        2:54.23   
                     
Upsala S Damer [2003]2  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Tilde Lantz  2004      35.26        35.26   
  Kajsa Franzén  2004      36.64        1:11.90   
  Emma Alfredeen  2003      36.72        1:48.62   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Herrar  2003  Gävle Simsällskap            2:18.25   
  Carl Hansson  2003      30.88        30.88   
  Hugo Swanson  2006      34.85        1:05.73   
  Olle Wikholm  2004      37.57        1:43.30   
  Albin Östlund  2004      34.95        2:18.25   
                     
Upsala S Herrar [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            2:19.75   
  Oskar Andersson  2003      35.60        35.60   
  William Rismyhr  2004      38.76        1:14.36   
  Andreas Savin  2003      36.66        1:51.02   
  Mikael Söderberg  2003      28.73        2:19.75   
                     
Sala SS Herrar [2003]  2003  Sala Simsällskap            2:36.52   
  Gustav Thelander  2003      38.25        38.25   
  Jonathan Svedberg  2003      37.48        1:15.73   
  Malte Larsson  2003      40.07        1:55.80   
  Olle Nilsson  2004      40.72        2:36.52   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  23 november 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:39