Deltagarlista Alla med detaljer UPSALA S 
 
  Tävling  Höstsimiaden Tävl omr 1 2015.    Utskriftsdatum  07 november 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  20:58   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 november 2015         
 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  ID  Gren  Bassäng  Tid  Status 
 
122  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  25m Frisim F-9 oy  25 m  30.13   
          13  25m Ryggsim F-9 oy  25 m  28.83   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
123  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:20.96   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:57.82   
          28  400m Frisim F-12  25 m     
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:27.74   
          39  200m Medley F-12  25 m  3:16.69   
124  Andersson Ella  2007  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m     
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m     
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
125  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:42.04   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:54.74   
          28  400m Frisim F-12  25 m  6:50.00   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:42.50   
126  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:32.85   
          15  200m Medley P-12  25 m  3:40.00   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:20.79   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:49.89   
127  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m  27.05   
          50m Frisim F-10 oy  25 m  42.01   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  50.09   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:48.67   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  53.39   
128  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:29.26   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:46.48   
          28  400m Frisim F-12  25 m  6:30.00   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:30.40   
129  Brenning Markus  2005  UPSALA S  100m Medley P-11 oy  25 m  1:36.52   
          12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m  51.07   
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m  23.97   
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m  38.98   
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m  45.05   
130  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:30.09   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:51.50   
          16  100m Fjärilsim F-12  25 m     
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:46.51   
          39  200m Medley F-12  25 m     
10  131  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m     
          13  25m Ryggsim F-9 oy  25 m  26.81   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
11  132  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:32.91   
          28  400m Frisim F-12  25 m     
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:46.12   
12  133  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  200m Frisim F-11  25 m  2:54.57   
          100m Frisim F 11-12  25 m  1:19.41   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:42.30   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  43.77   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:31.13   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:28.84   
13  134  Franzén Malte  2007  UPSALA S  100m Medley P-11 oy  25 m     
          12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m     
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m  25.11   
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m  45.80   
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m  52.67   
14  135  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m  25.40   
          50m Frisim F-10 oy  25 m     
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  53.20   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m     
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
15  136  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m     
          50m Frisim F-10 oy  25 m  41.01   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  45.84   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  57.69   
16  137  Fröman Ive  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:19.12   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:36.92   
          16  100m Fjärilsim F-12  25 m  1:37.31   
          28  400m Frisim F-12  25 m  6:13.07   
          39  200m Medley F-12  25 m  3:17.31   
17  138  Hallin Filip  2006  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m  53.75   
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m  31.50   
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m  45.79   
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m  52.37   
18  139  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m     
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m     
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m     
19  140  Helin Tage  2007  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m     
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m     
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m     
20  141  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:17.77   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:42.60   
          28  400m Frisim F-12  25 m     
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:22.38   
          39  200m Medley F-12  25 m     
21  142  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:35.00   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m     
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  50.00   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:59.48   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:50.00   
22  143  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:17.67   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:51.31   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  41.58   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:28.50   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:31.56   
23  144  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m  18.11   
          50m Frisim F-10 oy  25 m  36.54   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  43.81   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:32.66   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  46.69   
24  145  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:45.00   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:50.00   
25  146  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  200m Frisim F-11  25 m  3:02.78   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:37.56   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  48.19   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:37.43   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:34.17   
26  147  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  50m Fjärilsim P-11  25 m  4:48.00   
          100m Medley P-11 oy  25 m  1:45.82   
          100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:36.44   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:32.50   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:55.00   
27  148  Högström Nora  2007  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m     
          13  25m Ryggsim F-9 oy  25 m  26.11   
28  149  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m     
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m     
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m     
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m     
29  150  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m  1:00.44   
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m     
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m     
30  151  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:45.00   
          15  200m Medley P-12  25 m  3:40.00   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:41.55   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  2:01.61   
31  152  Kaul Leo  2003  UPSALA S  100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:52.39   
          15  200m Medley P-12  25 m     
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:43.64   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:54.62   
          40  100m Fjärilsim P-12  25 m     
32  153  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m     
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m     
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
33  154  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  200m Frisim F-11  25 m  2:58.09   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:38.10   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  47.47   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:35.80   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:36.48   
34  155  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:26.27   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:44.40   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  48.54   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:40.00   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:38.23   
35  156  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m  55.43   
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m     
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m  42.28   
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m  48.81   
36  157  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  50m Fjärilsim P-11  25 m  52.87   
          100m Medley P-11 oy  25 m  1:42.17   
          100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:42.90   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:30.04   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:49.04   
37  158  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  100m Medley P-11 oy  25 m  1:53.70   
          12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m  57.91   
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m     
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m  42.60   
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m  46.41   
38  159  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:29.93   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:51.01   
          28  400m Frisim F-12  25 m  6:40.00   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:36.11   
39  160  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  25m Frisim F-9 oy  25 m  28.72   
          13  25m Ryggsim F-9 oy  25 m  26.95   
          35  25m Bröstsim F-9 oy  25 m     
40  161  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m     
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m     
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
41  162  Lång Lovis  2005  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m  45.72   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  49.69   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  51.87   
42  163  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m     
          50m Frisim F-10 oy  25 m  48.29   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  54.21   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  58.08   
43  164  Molund Maja  2004  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:26.71   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:58.84   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m     
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:41.80   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:34.29   
44  165  Molund Malva  2006  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m  26.12   
          50m Frisim F-10 oy  25 m  47.34   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  49.19   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:53.13   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  1:01.17   
45  166  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m  22.27   
          50m Frisim F-10 oy  25 m  39.98   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  50 m  44.42   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:35.70   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  51.16   
46  167  Norman Artur  2005  UPSALA S  32  50m Frisim P-10 oy  25 m     
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m     
47  168  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m     
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m     
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
48  169  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m     
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m     
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m     
49  170  Parker Daniel  2004  UPSALA S  50m Fjärilsim P-11  25 m  52.08   
          100m Medley P-11 oy  25 m  1:48.36   
          100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:45.00   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:35.00   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:55.00   
50  171  Pelling Emma  2007  UPSALA S  50m Frisim F-10 oy  25 m     
          13  25m Ryggsim F-9 oy  25 m  26.38   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
51  172  Pelling Joel  2003  UPSALA S  400m Frisim P-12  25 m     
          100m Ryggsim P 11-12  25 m     
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:26.24   
52  173  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  200m Frisim F-11  25 m     
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:46.60   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  44.45   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:34.96   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:29.90   
53  174  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:45.18   
54  175  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  50m Fjärilsim P-11  25 m  44.34   
          100m Medley P-11 oy  25 m  1:35.65   
          100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:34.49   
          25  200m Frisim P-11  25 m     
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:49.84   
55  176  Rismyhr William  2004  UPSALA S  50m Fjärilsim P-11  25 m  48.44   
          100m Medley P-11 oy  25 m  1:39.36   
          100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:43.55   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:25.46   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:52.83   
56  177  Savin Andreas  2003  UPSALA S  400m Frisim P-12  25 m  5:50.94   
          100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:33.78   
          15  200m Medley P-12  25 m  3:16.13   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:16.58   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:42.13   
          40  100m Fjärilsim P-12  25 m  1:28.90   
57  178  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  100m Medley P-11 oy  25 m  1:45.41   
          12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m  54.58   
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m  24.52   
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m  38.35   
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m  44.87   
58  207  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:35.00   
59  179  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:27.08   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:36.99   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  46.63   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:37.92   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:35.25   
60  180  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m  20.56   
          50m Frisim F-10 oy  25 m  37.96   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  45.43   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:37.23   
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m  56.08   
61  181  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m     
          50m Frisim F-10 oy  25 m     
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m     
          36  50m Bröstsim F-10 oy  25 m     
62  182  Svensson Esther  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:22.23   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:50.76   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:32.35   
          39  200m Medley F-12  25 m  3:26.96   
63  183  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  400m Frisim P-12  25 m  4:53.80   
          100m Ryggsim P 11-12  25 m  1:17.43   
          15  200m Medley P-12  25 m  2:41.70   
          29  100m Frisim P 11-12  25 m  1:04.38   
          34  100m Bröstsim P 11-12  25 m  1:25.49   
          40  100m Fjärilsim P-12  25 m  1:14.68   
64  184  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:23.73   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:49.70   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  49.63   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:36.59   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:36.09   
65  191  Upsala S Damer [2003]1  2003  UPSALA S  22  4X50m Medley F 11-12  25 m  2:45.00   
          45  4X50m Frisim F 11-12  25 m  2:31.00   
66  192  Upsala S Damer [2003]2  2003  UPSALA S  22  4X50m Medley F 11-12  25 m  2:50.00   
          45  4X50m Frisim F 11-12  25 m  2:40.00   
67  193  Upsala S Damer [2003]3  2003  UPSALA S  22  4X50m Medley F 11-12  25 m  2:59.00   
          45  4X50m Frisim F 11-12  25 m  2:46.00   
68  194  Upsala S Damer [2005] 1  2005  UPSALA S  20  4X50m Frisim F-10 oy  25 m  2:35.00   
          42  4X50m Medley F-10 oy  25 m  3:08.00   
69  195  Upsala S Damer [2005]2  2005  UPSALA S  20  4X50m Frisim F-10 oy  25 m  2:45.00   
          41  4X25m Medley F-10 oy  25 m  1:25.00   
70  196  Upsala S Damer [2005]3  2005  UPSALA S  19  4X25m Frisim F-10 oy  25 m  1:12.00   
          41  4X25m Medley F-10 oy  25 m  1:23.00   
71  197  Upsala S Herrar [2003]1  2003  UPSALA S  21  4X50m Medley P 11-12  25 m  2:35.00   
          46  4X50m Frisim P 11-12  25 m  2:21.00   
72  198  Upsala S Herrar [2005]1  2005  UPSALA S  18  4X50m Frisim P-10 oy  25 m  2:43.00   
          44  4X50m Medley P-10 oy  25 m  2:50.00   
73  199  Upsala S Herrar [2005]2  2005  UPSALA S  17  4X25m Frisim P-10 oy  25 m     
          43  4X25m Medley P-10 oy  25 m     
74  200  Upsala S Herrar [2005]3  2005  UPSALA S  17  4X25m Frisim P-10 oy  25 m     
          43  4X25m Medley P-10 oy  25 m     
75  201  Upsala S Mix [2003]1  2003  UPSALA S  23  4X50m Frisim Mixed 11-12  25 m     
76  202  Upsala S Mix [2003]2  2003  UPSALA S  23  4X50m Frisim Mixed 11-12  25 m     
77  203  Upsala S Mix [2005]1  2005  UPSALA S  24  4X25m Frisim Mixed 10 oy  25 m     
78  204  Upsala S Mix [2005]2  2005  UPSALA S  24  4X25m Frisim Mixed 10 oy  25 m     
79  205  Upsala S Mix [2005]3  2005  UPSALA S  24  4X25m Frisim Mixed 10 oy  25 m     
80  185  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  25m Fjärilsim F-10 oy  25 m  25.50   
          50m Frisim F-10 oy  25 m  44.88   
          14  50m Ryggsim F-10 oy  25 m  49.58   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:56.95   
81  186  Wallin Lego  2007  UPSALA S  12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m     
          31  25m Frisim P-9 oy  25 m  27.87   
          37  25m Ryggsim P-9 oy  25 m  30.11   
82  187  Westermark Emma  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:19.41   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:48.77   
          28  400m Frisim F-12  25 m  5:57.32   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:31.95   
          39  200m Medley F-12  25 m  3:21.42   
83  188  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  100m Medley P-11 oy  25 m  1:38.79   
          12  50m Bröstsim P-10 oy  25 m  52.56   
          27  25m Fjärilsim P-10 oy  25 m  22.56   
          32  50m Frisim P-10 oy  25 m  39.78   
          38  50m RyggsimP-10 oy  25 m  43.69   
84  189  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  200m Frisim F-11  25 m     
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:43.52   
          26  50m Fjärilsim F-11  25 m  43.87   
          30  100m Medley F-11 oy  25 m  1:30.76   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:27.36   
85  190  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  100m Frisim F 11-12  25 m  1:14.91   
          10  100m Bröstsim F 11-12  25 m  1:45.80   
          16  100m Fjärilsim F-12  25 m  1:27.63   
          28  400m Frisim F-12  25 m  5:57.16   
          33  100m Ryggsim F 11-12  25 m  1:30.26   
          39  200m Medley F-12  25 m  3:07.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  07 november 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  20:58