Deltagarlista Gren 1-46 Senior 
 
  Tävling  DM-JDM (25M) 2015 Västerås    Utskriftsdatum  12 oktober 2015   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
258  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  1:49.17   
200  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  1:52.31   
42  Eskilstuna Damer  1995  ESKILSTUNA    25 m  1:55.23   
129  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  1:55.71   
111  Karlstad Damer 93  KARLSTAD    25 m  1:55.92   
201  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  1:56.02   
259  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  1:56.78   
206  Västerås Damer Lag3  VÄSTERÅS    25 m  1:58.00   
231  Ösa Damer  ÖSA    25 m  1:58.88   
10  147  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  1:59.44   
11  24  SK Ena Damer  2000  SK ENA    25 m  1:59.59   
12  89  Karlskoga 1  KARLSKO SF    25 m  2:01.39   
13  65  Filipstad Damer [1995]  1995  FILIPSTAD    25 m  2:01.73   
14  261  Us Damer Lag 1  UPSALA S    25 m  2:02.00   
15  243  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  2:04.05   
16  232  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  2:05.43   
17  262  Us Damer Lag 2  UPSALA S    25 m  2:06.00   
18  137  SS Mora Damer [1995]  1995  SS MORA    25 m  2:07.60   
19  93  Karlskoga 2  1995  KARLSKO SF    25 m  2:08.63   
20  64  Filipstad Damer  FILIPSTAD    25 m  2:14.00   
 
Gren 2, 200m Medley Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
174  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:10.56   
29  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:10.82   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:11.31   
194  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:11.89   
35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:14.34   
16  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:17.26   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:18.67   
72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:21.81   
152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:25.43   
10  51  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:26.03   
11  49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  2:27.02   
12  87  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:27.84   
13  26  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  2:27.91   
14  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:28.42   
15  96  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:28.83   
16  179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:28.95   
17  97  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  2:29.49   
18  145  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:29.82   
19  75  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:30.20   
20  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:33.25   
21  120  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  50 m  2:34.79   
22  143  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  2:35.96  RES 
23  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:37.12  RES 
24  146  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  2:40.09  RES 
25  141  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  2:41.31  RES 
26  168  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:41.70  RES 
 
Gren 3, 800m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 9:02.75 2010-02-05 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 9:02.75 2010-02-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
172  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  8:52.26   
154  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  9:19.48   
124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  9:29.93   
48  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  9:48.51   
31  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  9:50.26   
166  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  9:53.40   
182  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  9:55.55   
37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  9:56.33   
178  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  9:59.03   
10  118  Czarnecki Cecilia  1999  LUDVIKA SS  AT9699  25 m  9:59.26   
11  264  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  10:00.80   
12  138  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  10:03.16   
13  84  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  10:13.06   
14  22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  10:16.12   
15  62  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  10:18.39   
16  106  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  10:31.48   
17  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  10:40.00   
18  68  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  10:45.85   
19  69  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  10:46.92   
20  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  10:50.56   
21  34  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  10:56.11   
22  160  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  11:03.12  RES 
23  11  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  11:08.67  RES 
24  17  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  11:14.78  RES 
25  36  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  11:16.73  RES 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 22.74 2013-01-20 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 22.74 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  23.76   
220  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  24.07   
29  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  24.16   
177  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  24.21   
35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  24.29   
212  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  24.69   
229  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  25.29   
139  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  25.33   
214  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  25.39   
10  125  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  25.45   
11  39  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  25.57   
12  113  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  25.69   
13  133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  25.75   
14  152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  25.99   
15  101  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  26.21   
16  132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  26.35   
17  51  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  26.40   
18  50  Eriksson Marcus  1995  FALUN  AH6995  50 m  26.56   
19  141  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  26.63   
20  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  26.70   
21  25  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  26.71   
22  142  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  27.01   
23  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  27.05   
24  78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  27.29   
25  217  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  27.46   
26  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  27.48   
27  210  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  27.49   
28  162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  27.52   
29  153  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  27.55  RES 
30  219  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  27.67  RES 
31  55  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  27.86  RES 
32  213  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  28.36  RES 
33  218  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  28.40  RES 
 
Gren 5, 50m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  26.57   
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  27.11   
249  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  27.21   
53  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  27.23   
30  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  27.78   
191  Nybäck Jonna  1988  VÄSTERÅS  AS0288  25 m  27.99   
31  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  28.20   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  28.28   
251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  50 m  28.31   
10  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  28.39   
11  211  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.41   
12  126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  28.51   
13  98  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  28.63   
14  124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  28.74   
15  138  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  28.77   
16  225  Rohlin Marika  1966  ÖSA  AA6266  25 m  28.92   
17  56  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  28.93   
18  128  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  28.94   
19  103  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  29.09   
20  254  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  29.11   
21  257  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  29.11   
22  264  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  29.11   
23  85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  29.20   
24  186  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  29.21   
25  226  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  29.41   
26  117  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  29.46   
27  221  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  29.50   
28  182  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  29.62   
29  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  29.63   
30  104  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  29.66   
31  144  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  29.66   
32  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  29.68   
33  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  50 m  29.70   
34  157  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  29.81   
35  267  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  27.10  EFT 
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:16.75 2012-12-01 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:16.89 2001-12-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:21.58   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:25.81   
181  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:26.26   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:27.46   
220  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  2:33.70   
102  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:38.56   
49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  2:46.28   
41  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  2:47.59   
55  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  2:49.85   
10  38  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  2:50.08   
11  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:50.50   
12  120  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:51.05   
13  134  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:51.64   
14  168  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  3:07.94   
 
Gren 7, 200m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:25.07 2011-11-24 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:25.07 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:33.01 2014-10-19 
Distriktrekord Juniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:33.01 2014-10-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
176  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:28.77   
173  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:34.50   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  2:34.92   
127  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  25 m  2:37.81   
99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:39.88   
192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:40.20   
222  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  2:42.48   
157  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:42.84   
223  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:44.30   
10  119  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  2:45.90   
11  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  2:46.05   
12  140  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:48.11   
13  73  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:48.99   
14  256  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:48.99   
15  22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:50.31   
16  106  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:50.77   
17  196  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  2:50.83   
18  195  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:52.12   
19  121  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  2:55.04   
20  188  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:55.77   
21  227  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:55.85   
22  27  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:56.94   
23  74  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:58.57   
24  242  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:59.31   
25  163  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  50 m  3:00.05   
26  183  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  3:01.35   
27  198  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  3:02.14   
28  62  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  3:02.28   
29  184  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  3:02.34   
30  88  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  3:02.98   
31  136  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  3:03.10   
32  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:03.78   
33  169  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  3:07.69   
34  171  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  3:13.54   
35  94  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  3:21.18   
36  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  3:24.31   
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
187  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  56.74   
214  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  57.40   
35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  58.04   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  58.74   
39  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  59.94   
212  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  1:00.04   
133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:01.05   
29  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  1:01.12   
16  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:02.96   
10  152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:03.62   
11  162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:03.84   
12  229  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  1:03.90   
13  50  Eriksson Marcus  1995  FALUN  AH6995  25 m  1:04.24   
14  72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:04.84   
15  217  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:05.07   
16  145  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:05.31   
17  143  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  1:06.02   
18  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:06.75   
19  132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:08.16   
20  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:08.46   
21  96  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:08.60   
22  25  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  1:08.65   
23  97  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:08.73   
24  142  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  1:08.82   
25  218  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:08.91   
26  213  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:10.19   
27  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:11.62   
28  146  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  1:12.98   
29  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:13.41  RES 
30  52  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:32.99  RES 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:02.35 2012-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  1:03.02   
172  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:03.41   
249  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:03.43   
53  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  1:04.02   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:04.99   
150  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:05.87   
199  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:05.91   
197  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:06.17   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:06.47   
10  98  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:06.56   
11  37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:07.06   
12  254  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  1:07.80   
13  126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:07.88   
14  186  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:08.20   
15  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:08.64   
16  211  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:08.71   
17  192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:09.45   
18  224  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:09.70   
19  32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:10.06   
20  223  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:10.26   
21  178  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  1:10.88   
22  159  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:11.22   
23  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:11.46   
24  216  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:11.55   
25  36  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:12.08   
26  27  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  50 m  1:12.23   
27  104  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:12.48   
28  161  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:12.98   
29  85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:13.39   
30  151  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  1:13.64   
31  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:14.31   
32  118  Czarnecki Cecilia  1999  LUDVIKA SS  AT9699  25 m  1:14.45   
33  248  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  1:14.52   
34  230  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:14.58   
35  169  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:14.71   
36  170  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:15.14  RES 
37  68  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  1:16.79  RES 
38  185  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:16.99  RES 
39  215  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:17.50  RES 
40  81  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  1:17.83  RES 
 
Gren 10, 400m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 3:52.21 2012-11-22 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 3:53.50 2010-12-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  3:48.52   
194  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  3:59.07   
155  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  4:01.73   
174  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  4:02.05   
100  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  4:15.84   
39  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  4:17.62   
78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  4:19.61   
181  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  4:22.47   
162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:25.22   
10  153  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  4:25.96   
11  101  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  4:26.34   
12  33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  4:29.83   
13  87  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:36.45   
14  165  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  4:41.46   
15  210  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  4:42.60   
16  52  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  4:44.73   
17  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  4:45.41   
18  67  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  4:53.24   
19  219  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  4:53.79   
20  40  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  4:54.17   
21  168  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  4:59.01   
22  102  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  5:06.49  RES 
23  23  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  5:19.26  RES 
24  228  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  5:19.30  RES 
 
Gren 11, 4X200m Frisim Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
200  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  8:30.41   
258  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  8:34.71   
129  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  8:57.68   
42  Eskilstuna Damer  1995  ESKILSTUNA    25 m  8:59.98   
204  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  9:09.65   
111  Karlstad Damer 93  KARLSTAD    25 m  9:12.53   
156  Säffle SS Damer  1995  SÄFFLE SS    25 m  9:14.11   
259  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  9:15.73   
231  Ösa Damer  ÖSA    25 m  9:34.60   
10  147  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  9:35.00   
11  24  SK Ena Damer  2000  SK ENA    25 m  9:38.31   
12  261  Us Damer Lag 1  UPSALA S    25 m  9:40.00   
13  232  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  10:01.85   
14  243  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  10:07.22   
15  65  Filipstad Damer [1995]  1995  FILIPSTAD    25 m  10:10.11   
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
233  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  1:45.39   
207  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  1:48.81   
44  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  1:48.84   
112  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  1:51.43   
57  Falun Herrar Lag 1  1995  FALUN    25 m  1:59.02   
130  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  1:59.39   
47  Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  ESKILSTUNA    25 m  2:00.11   
234  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  2:02.38   
208  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  2:02.46   
10  148  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  2:04.43   
11  263  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    25 m  2:12.00   
 
Gren 13, 400m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:48.04 2012-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:48.04 2012-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
172  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  4:42.45   
197  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  4:57.99   
124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  5:06.68   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  5:07.27   
173  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  5:09.50   
192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  5:14.74   
98  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  5:15.67   
37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  5:23.47   
223  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  5:25.72   
10  32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  5:27.83   
11  195  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  5:31.18   
12  27  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  5:32.59   
13  216  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  5:38.45   
14  106  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  5:45.96   
15  159  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m  5:47.18   
16  36  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  5:56.41   
17  237  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  5:58.05   
18  239  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:59.17   
19  68  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  6:00.39   
20  34  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  6:04.69   
21  193  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  6:05.31   
22  11  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  6:11.04  RES 
23  10  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  6:19.43  RES 
24  131  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  6:22.98  RES 
25  241  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  6:23.39  RES 
26  79  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  6:30.08  RES 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-01-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  25.56   
187  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  25.84   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  26.02   
35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  26.07   
229  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  26.20   
212  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  26.21   
220  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  26.49   
133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  27.31   
125  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  28.40   
10  50  Eriksson Marcus  1995  FALUN  AH6995  50 m  28.43   
11  139  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  28.87   
12  33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  28.88   
13  101  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  29.00   
14  152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  29.09   
15  162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  29.40   
16  51  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  29.41   
17  153  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  29.43   
18  179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  29.95   
19  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  30.09   
20  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  30.10   
21  218  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  30.15   
22  181  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  30.16  RES 
23  49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  30.63  RES 
24  213  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  30.68  RES 
25  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  30.74  RES 
26  142  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  30.94  RES 
27  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  30.95  RES 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 26.63 2011-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 26.63 2011-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  27.69   
53  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  28.10   
249  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  28.70   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  29.14   
199  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  29.90   
211  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  30.22   
37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  30.30   
30  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  30.44   
150  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  30.45   
10  176  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  30.93   
11  254  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  30.94   
12  157  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  30.96   
13  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  31.25   
14  32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  31.36   
15  186  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  31.36   
16  99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  31.40   
17  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  50 m  31.45   
18  224  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  31.71   
19  118  Czarnecki Cecilia  1999  LUDVIKA SS  AT9699  50 m  31.81   
20  180  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  32.04   
21  256  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  32.17   
22  237  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.19   
23  84  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  32.22   
24  144  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  32.25   
25  189  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  32.36   
26  128  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  50 m  32.47   
27  107  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  32.48   
28  188  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  32.48   
29  36  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  32.50   
30  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  32.56   
31  264  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  32.61   
32  119  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  32.70   
33  190  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  32.78   
34  248  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  32.96   
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:02.00 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:02.00 2010-12-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:12.46   
78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  2:12.64   
194  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:12.70   
29  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:15.24   
72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:18.30   
105  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:21.10   
132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  2:22.84   
26  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  2:23.07   
175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:23.29   
10  25  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  2:29.76   
11  120  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:30.26   
12  97  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  2:32.10   
13  40  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  2:33.16   
14  80  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:33.63   
15  115  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  2:34.94   
16  96  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:34.96   
17  218  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:35.36   
18  210  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:35.76   
19  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  2:37.20   
20  228  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:37.90   
21  114  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:41.64   
22  146  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  2:41.71   
23  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  2:41.79   
24  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  2:41.99   
25  219  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  2:46.12   
26  70  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:46.64   
27  41  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  2:47.03   
28  23  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  3:00.65   
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 2:19.42 2011-02-12 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:19.42 2012-10-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:21.19   
138  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:28.50   
128  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:31.66   
199  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:32.83   
255  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:32.87   
56  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:33.43   
221  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:33.79   
73  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:34.16   
62  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  2:34.75   
10  237  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:36.00   
11  226  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:36.40   
12  184  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:36.78   
13  48  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:38.88   
14  158  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  2:39.76   
15  27  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  50 m  2:40.54   
16  54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  2:41.05   
17  161  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:42.19   
18  34  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:42.63   
19  149  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  2:42.74   
20  117  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  50 m  2:46.07   
21  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  2:46.09   
22  136  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  2:43.48  RES 
23  20  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  2:48.57  RES 
24  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:48.90  RES 
25  19  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  2:49.03  RES 
26  171  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  2:50.09  RES 
27  10  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  2:55.08  RES 
28  236  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:56.33  RES 
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 50.67 2012-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 50.67 2012-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  51.34   
100  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  52.49   
29  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  52.66   
105  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  53.03   
174  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  53.69   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  53.78   
35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  54.07   
125  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  56.03   
39  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  56.10   
10  113  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  56.26   
11  152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  56.54   
12  101  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  56.82   
13  133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  56.96   
14  145  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  57.08   
15  72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  57.72   
16  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  57.97   
17  50  Eriksson Marcus  1995  FALUN  AH6995  25 m  58.31   
18  87  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  58.42   
19  153  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  58.45   
20  49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  58.54   
21  181  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  58.57   
22  162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  58.60   
23  51  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  58.62   
24  78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  58.93   
25  132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  59.06   
26  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  59.19   
27  143  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  59.74   
28  141  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  59.84   
29  217  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  59.90  RES 
30  120  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  59.97  RES 
31  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  59.97  RES 
32  179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:00.47  RES 
33  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:00.62  RES 
 
Gren 19, 100m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 54.87 2011-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 54.87 2011-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  57.58   
53  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  59.37   
249  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  59.39   
30  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  59.85   
99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:00.39   
126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:00.46   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:00.67   
154  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  1:01.26   
31  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:01.33   
10  140  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:01.53   
11  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:01.60   
12  173  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:01.69   
13  264  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  1:01.89   
14  124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:01.91   
15  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:02.06   
16  138  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:02.16   
17  128  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:02.25   
18  150  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:02.30   
19  84  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:02.50   
20  257  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:02.86   
21  157  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:02.87   
22  254  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:03.19   
23  182  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:03.29   
24  48  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:03.35   
25  85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:03.53   
26  103  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:03.59   
27  118  Czarnecki Cecilia  1999  LUDVIKA SS  AT9699  25 m  1:03.91   
28  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:03.98   
29  104  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:04.17   
30  224  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:04.17   
31  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  50 m  1:04.62   
32  151  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  1:04.78   
33  223  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:04.90   
34  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:04.92   
35  163  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:04.96   
36  144  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:05.01   
37  160  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:05.12   
38  22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:05.20   
39  122  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:05.37   
40  226  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:05.51   
41  17  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:05.59   
42  267  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  59.57  EFT 
43  190  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:05.69  RES 
44  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:05.82  RES 
 
Gren 20, 1500m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 
Distriktrekord Juniorer: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
155  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  50 m  16:12.79   
39  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  17:21.23   
153  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  17:48.80   
101  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  17:51.06   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  18:32.35   
67  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  18:50.51   
266  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  19:26.15   
40  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  19:40.70   
41  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  19:45.16   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  19:50.25   
11  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  23:05.35   
 
Gren 21, 100m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 1:04.39 2012-12-01 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 1:04.39 2012-12-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
172  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  1:04.31   
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:05.49   
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:06.37   
176  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:06.74   
197  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:07.63   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:07.67   
53  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  1:08.10   
98  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:10.51   
192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:10.61   
10  157  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:10.89   
11  195  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:11.38   
12  256  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:12.62   
13  182  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:12.67   
14  56  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:12.78   
15  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:13.00   
16  32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:13.02   
17  186  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:13.46   
18  183  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:13.58   
19  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:13.79   
20  62  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:13.83   
21  255  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:13.94   
22  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:14.30  RES 
23  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  1:14.75  RES 
24  237  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:14.82  RES 
25  22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:15.08  RES 
26  198  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:16.02  RES 
27  188  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:16.05  RES 
 
Gren 22, 4X100m Medley Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
207  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:52.81   
233  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  3:56.78   
44  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  3:58.02   
112  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  4:05.03   
47  Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  ESKILSTUNA    25 m  4:19.61   
130  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  4:24.06   
208  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:24.45   
58  Falun Herrar Lag 1  1995  FALUN    25 m  4:24.85   
148  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  4:31.85   
10  234  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  4:31.98   
11  77  Gävle SS Herrar [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:36.76   
12  263  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    25 m  4:46.00   
 
Gren 23, 4X100m Medley Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
200  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  4:20.09   
258  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  4:23.52   
129  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  4:33.22   
203  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:34.86   
111  Karlstad Damer 93  KARLSTAD    25 m  4:35.50   
259  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  4:37.25   
231  Ösa Damer  ÖSA    25 m  4:43.74   
232  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  4:46.87   
43  Eskilstuna Damer Lag 1  1999  ESKILSTUNA    25 m  4:47.53   
10  156  Säffle SS Damer  1995  SÄFFLE SS    25 m  4:51.02   
11  261  Us Damer Lag 1  UPSALA S    25 m  4:52.00   
12  24  SK Ena Damer  2000  SK ENA    25 m  4:52.51   
13  65  Filipstad Damer [1995]  1995  FILIPSTAD    25 m  4:55.01   
14  92  Karlskoga 1  1995  KARLSKO SF    25 m  4:56.10   
15  147  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  4:58.40   
16  76  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:59.96   
17  243  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  5:00.73   
18  262  Us Damer Lag 2  UPSALA S    25 m  5:02.00   
19  93  Karlskoga 2  1995  KARLSKO SF    25 m  5:13.00   
20  137  SS Mora Damer [1995]  1995  SS MORA    25 m  5:20.91   
21  12  Bålsta SK Damer [1995]  1995  BÅLSTA SK    25 m  5:35.84   
 
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  1:38.80   
233  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  1:39.44   
207  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  1:39.52   
112  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  1:40.19   
59  Falun Herrar Lag 1  1995  FALUN    25 m  1:46.95   
130  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  1:47.57   
47  Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  ESKILSTUNA    25 m  1:48.22   
148  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  1:48.62   
234  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  1:50.98   
10  208  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  1:55.82   
11  263  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    25 m  1:58.00   
 
Gren 25, 200m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:17.04 2012-11-23 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:17.04 2012-11-23 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
172  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:13.67   
197  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:21.26   
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:21.61   
173  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:23.40   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:25.95   
199  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:27.54   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  2:27.69   
126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:27.89   
98  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:27.92   
10  124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:29.15   
11  99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:29.50   
12  192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:30.88   
13  37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  2:31.13   
14  195  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:31.50   
15  223  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:31.65   
16  224  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:31.74   
17  182  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:32.14   
18  150  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:34.19   
19  254  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:34.40   
20  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  2:35.84   
21  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  2:36.26   
22  32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:38.22   
23  255  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:39.32   
24  256  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:39.57   
25  183  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  2:40.82   
26  106  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:40.84   
27  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:41.24   
28  221  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:41.32   
29  163  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  2:40.14  RES 
30  159  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:41.68  RES 
31  198  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  2:41.79  RES 
32  216  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:42.74  RES 
33  104  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:42.85  RES 
34  74  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:45.07  RES 
35  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:45.36  RES 
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 8:20.31 2010-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 8:20.31 2010-03-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
194  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  8:12.38   
155  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  50 m  8:25.67   
174  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  8:30.48   
105  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  8:54.08   
39  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  8:59.93   
87  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  9:25.12   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  9:26.75   
153  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  50 m  9:27.04   
72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  9:42.24   
10  210  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  9:48.94   
11  165  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  9:55.79   
12  40  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  9:56.60   
13  67  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  10:00.86   
14  52  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  10:04.87   
15  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  10:07.22   
16  96  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  10:11.83   
17  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  10:16.05   
18  97  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  10:21.42   
19  41  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  10:22.48   
20  38  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  11:17.14   
21  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  12:03.85   
22  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  13:27.19  RES 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 27.97 2010-11-02 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 27.97 2010-11-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
176  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  30.27   
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  30.90   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  30.95   
249  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  31.54   
138  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  32.60   
128  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  32.64   
221  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  32.74   
237  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.76   
186  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  33.02   
10  62  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  33.19   
11  180  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  33.19   
12  211  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  33.25   
13  196  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  33.26   
14  226  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  33.31   
15  103  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  33.37   
16  117  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  33.47   
17  27  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  33.52   
18  84  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  33.56   
19  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  33.59   
20  56  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  33.65   
21  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  33.68   
22  161  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  33.74   
23  189  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  34.01   
24  158  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  34.14   
25  144  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  34.29   
26  255  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  34.57   
27  34  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  34.65   
28  107  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  34.72   
29  239  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  35.48   
30  36  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  35.52   
31  171  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  35.57   
32  230  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  35.65   
33  17  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  35.74   
34  149  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  35.97   
35  19  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m  36.06   
36  188  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  36.12  RES 
37  190  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  36.13  RES 
38  20  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  36.29  RES 
39  119  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  36.33  RES 
40  241  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  36.60  RES 
41  184  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  36.71  RES 
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Joachim Wiking (1987) 26.36 2013-03-15 
Distriktrekord Juniorer: Viktor Doder (1994) 27.00 2012-11-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
187  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  26.49   
229  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  26.86   
29  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  27.07   
16  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  29.10   
35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  29.37   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  29.73   
26  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  30.10   
132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  30.16   
214  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  30.16   
10  120  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  30.44   
11  78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  30.78   
12  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  31.16   
13  25  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  31.29   
14  162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  31.51   
15  49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  31.53   
16  109  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  31.62   
17  115  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  31.66   
18  218  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  31.80   
19  141  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  31.84   
20  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  32.82   
21  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  32.97   
22  217  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  33.38   
23  219  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  33.42   
24  179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  33.48   
25  40  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  33.49   
26  228  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  35.50   
27  134  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  36.08   
28  70  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  36.19   
29  23  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  39.57   
30  80  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  33.58  EFT 
 
Gren 29, 200m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:01.68 2012-11-22 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:01.68 2012-11-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:06.75   
154  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  2:08.75   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:08.88   
197  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:09.06   
124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:10.40   
249  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:10.73   
199  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:11.57   
30  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:11.59   
98  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:12.84   
10  48  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:13.48   
11  32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:15.32   
12  31  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:15.35   
13  118  Czarnecki Cecilia  1999  LUDVIKA SS  AT9699  25 m  2:15.89   
14  264  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  2:17.19   
15  73  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:17.91   
16  85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:18.55   
17  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  2:19.06   
18  151  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  2:19.58   
19  254  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:19.59   
20  27  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:20.21   
21  128  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:20.49   
22  56  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:20.87   
23  54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  2:21.19   
24  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  2:21.23   
25  166  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  2:23.39   
26  158  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  2:25.39   
27  170  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  2:26.38   
28  215  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:26.59   
29  68  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  2:26.99   
30  160  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  2:27.06   
31  69  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:27.41   
32  11  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  2:29.05   
33  122  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  2:29.26   
34  226  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:29.55   
35  126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:12.52  EFT 
36  81  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  2:31.78  RES 
 
Gren 30, 200m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 1:53.04 2011-12-17 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 1:53.04 2001-12-17 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:47.90   
100  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:56.65   
155  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  1:57.42   
78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  2:01.64   
152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:02.99   
113  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:04.18   
101  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:04.48   
125  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:04.51   
181  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:05.29   
10  153  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  2:05.55   
11  72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:06.15   
12  162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:06.94   
13  133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:07.62   
14  132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  2:11.08   
15  96  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:12.39  RES 
16  165  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:15.39  RES 
17  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  2:16.17  RES 
18  52  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  2:16.69  RES 
19  213  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  2:18.49  RES 
20  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  2:19.73  RES 
 
Gren 31, 100m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 1:05.27 2011-10-15 
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 1:09.84 2010-02-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
176  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:09.29   
173  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:11.97   
99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:13.28   
182  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:14.40   
119  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:14.94   
192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:14.96   
222  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:15.86   
256  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:15.95   
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:16.44   
10  195  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:17.67   
11  22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:17.74   
12  196  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:18.08   
13  223  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:18.28   
14  121  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:18.32   
15  140  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:18.63   
16  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:18.81   
17  106  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:19.46   
18  186  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:20.64   
19  224  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:20.67   
20  183  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  1:20.83   
21  255  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:21.00   
22  188  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:21.13   
23  163  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:22.31   
24  242  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:22.51   
25  136  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:23.06   
26  198  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:23.48   
27  74  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:23.55   
28  184  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:24.70   
29  88  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:24.07  RES 
30  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  1:24.93  RES 
31  169  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:24.94  RES 
32  257  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:26.22  RES 
33  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:26.51  RES 
34  227  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:28.78  RES 
 
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Pierre Zarebski (1992) 1:04.82 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Pierre Zarebski (1992) 1:04.82 2010-12-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
220  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  1:05.15   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:06.91   
179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:07.30   
181  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:07.53   
50  Eriksson Marcus  1995  FALUN  AH6995  25 m  1:07.60   
194  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:08.01   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:08.54   
Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  1:09.38   
75  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:11.18   
10  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:11.38   
11  133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:12.01   
12  212  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  1:13.09   
13  87  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:13.29   
14  102  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:13.60   
15  109  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:13.71   
16  49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:15.28   
17  134  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:15.33   
18  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:15.35   
19  55  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  1:15.96   
20  38  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  1:16.92   
21  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:16.94   
22  120  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:17.78   
23  142  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  1:18.04   
24  145  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:18.21   
25  41  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  1:20.12   
26  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:23.55   
27  168  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:26.18   
28  80  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:19.58  EFT 
 
Gren 33, 400m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:17.50 2012-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:17.50 2011-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
172  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  4:14.14   
154  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  4:28.88   
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  4:32.60   
150  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  4:34.35   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  4:34.74   
124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  4:37.26   
138  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  4:40.68   
32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  4:42.76   
48  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:43.73   
10  178  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  4:47.02   
11  31  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  4:47.75   
12  118  Czarnecki Cecilia  1999  LUDVIKA SS  AT9699  25 m  4:50.57   
13  264  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  4:50.64   
14  22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  4:51.49   
15  37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  4:52.47   
16  166  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  4:52.70   
17  84  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  4:53.21   
18  159  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  4:53.62   
19  99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  4:55.79   
20  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  4:56.03   
21  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  4:58.03   
22  90  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  4:58.18   
23  56  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  5:00.04   
24  54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  5:00.69   
25  104  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  5:02.48   
26  69  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  5:08.23   
27  62  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  5:09.29   
28  193  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  5:11.78   
29  248  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  5:13.05  RES 
30  239  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:13.33  RES 
31  160  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  5:13.69  RES 
32  237  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  5:14.82  RES 
33  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  5:18.59  RES 
34  17  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  5:20.40  RES 
35  107  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  5:22.11  RES 
36  79  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  5:32.15  RES 
 
Gren 34, 4X200m Frisim Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
207  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  7:28.89   
44  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  7:56.34   
112  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  7:59.06   
130  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  8:47.24   
263  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    25 m  8:55.00   
45  Eskilstuna Herrar Lag 2  2000  ESKILSTUNA    25 m  9:03.10   
148  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  9:07.95   
208  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  9:10.67   
234  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  9:12.84   
 
Gren 35, 4X50m Medley Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
258  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  2:00.59   
200  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  2:01.57   
129  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  2:07.37   
111  Karlstad Damer 93  KARLSTAD    25 m  2:07.39   
206  Västerås Damer Lag3  VÄSTERÅS    25 m  2:08.60   
202  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  2:09.08   
259  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  2:10.34   
231  Ösa Damer  ÖSA    25 m  2:10.52   
232  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  2:11.85   
10  42  Eskilstuna Damer  1995  ESKILSTUNA    25 m  2:12.18   
11  24  SK Ena Damer  2000  SK ENA    25 m  2:12.58   
12  65  Filipstad Damer [1995]  1995  FILIPSTAD    25 m  2:12.72   
13  147  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  2:15.21   
14  92  Karlskoga 1  1995  KARLSKO SF    25 m  2:15.37   
15  261  Us Damer Lag 1  UPSALA S    25 m  2:17.00   
16  156  Säffle SS Damer  1995  SÄFFLE SS    25 m  2:18.19   
17  243  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  2:18.53   
18  262  Us Damer Lag 2  UPSALA S    25 m  2:20.00   
19  137  SS Mora Damer [1995]  1995  SS MORA    25 m  2:22.81   
20  64  Filipstad Damer  FILIPSTAD    25 m  2:25.00   
21  93  Karlskoga 2  1995  KARLSKO SF    25 m  2:25.69   
22  12  Bålsta SK Damer [1995]  1995  BÅLSTA SK    25 m  2:27.67  RES 
 
Gren 36, 400m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 4:16.91 2012-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth, (1991) 4:18.17 2011-12-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  4:46.09   
181  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  4:49.53   
35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  4:56.50   
78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  4:59.21   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  5:05.40   
72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  5:06.29   
87  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  5:09.55   
96  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  5:28.66   
146  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  5:32.62   
10  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  5:34.94   
11  41  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  5:38.33   
12  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  5:40.83   
13  168  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  5:42.89   
14  67  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  5:51.30   
15  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  5:55.81   
16  38  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  6:03.39   
17  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  6:08.08   
18  23  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  6:12.11   
19  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  6:58.38   
 
Gren 37, 50m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 30.05 2011-10-16 
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 32.27 2012-11-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
176  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  32.26   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  32.97   
173  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  33.79   
99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  33.98   
119  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  34.43   
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  34.85   
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  34.91   
256  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  34.94   
192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  34.98   
10  222  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  35.21   
11  196  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  35.70   
12  121  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  35.90   
13  73  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  35.91   
14  106  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  35.97   
15  195  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  35.97   
16  22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  36.16   
17  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  36.34   
18  182  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  36.41   
19  140  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  36.49   
20  124  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  37.24   
21  255  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  37.63   
22  136  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  38.04   
23  247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  38.11   
24  163  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  38.15   
25  257  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  38.18   
26  126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  38.19   
27  88  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  38.30   
28  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  38.47   
29  198  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  38.77  RES 
30  74  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  38.85  RES 
31  184  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  38.89  RES 
32  122  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  39.21  RES 
33  242  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  39.43  RES 
34  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  39.46  RES 
 
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Björn C-G Calleberg (1981) 28.66 2011-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Robert Lindblom (1995) 29.64 2013-03-23 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
220  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  28.28   
50  Eriksson Marcus  1995  FALUN  AH6995  25 m  30.22   
179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  30.53   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  30.92   
Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  50 m  31.37   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  31.66   
100  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  32.09   
212  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  32.09   
125  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  32.34   
10  133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  32.76   
11  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  33.07   
12  102  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  33.15   
13  75  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  33.52   
14  55  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  33.56   
15  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  34.11   
16  35  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  34.21   
17  109  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  34.68   
18  25  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  34.80   
19  49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  35.26   
20  38  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  50 m  35.86   
21  134  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  36.26   
22  142  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  35.57  RES 
23  217  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  36.20  RES 
24  141  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  36.33  RES 
25  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  36.39  RES 
26  145  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  40.11  RES 
 
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:16.56 2011-02-03 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:16.56 2011-02-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
172  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:13.02   
249  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:20.85   
150  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:25.16   
98  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:25.51   
197  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:27.90   
37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  2:29.62   
32  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:36.96   
254  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:37.56   
224  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:40.69   
10  178  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  2:41.09   
11  216  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:41.50   
12  159  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:44.35   
13  169  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:45.16   
14  161  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:46.57   
15  215  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:47.14   
16  81  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  2:47.83   
17  36  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  2:49.81   
18  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:50.08   
19  211  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:51.59   
20  170  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  2:51.75   
21  193  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  2:52.81   
22  188  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:54.50   
23  31  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:55.75   
24  185  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:00.29   
25  83  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  3:02.12   
26  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:08.60   
27  239  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  3:09.77   
28  34  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  3:15.41   
29  82  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  3:16.70   
30  230  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  3:17.29   
31  79  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  3:22.23   
32  15  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  3:25.06   
33  94  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  3:27.55   
34  60  Höök Nellie  2001  FILIPSTAD  AM5201  25 m  3:28.82   
35  61  Lundqvist Victoria  2001  FILIPSTAD  AY8401  25 m  3:45.87   
 
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 2:00.00 2011-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 2:00.00 2011-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
174  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:06.00   
194  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:11.24   
28  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:12.33   
39  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  2:13.23   
214  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  2:13.46   
133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:18.34   
16  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:20.90   
162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:23.27   
152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:29.52   
10  97  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  2:39.69   
11  168  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:43.32   
12  213  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  2:44.86   
13  41  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  2:52.11   
14  167  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  2:52.69   
15  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  2:53.44   
16  23  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  3:09.14   
 
Gren 41, 100m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
199  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:04.44   
176  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:04.55   
126  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:05.43   
250  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:06.87   
247  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:06.97   
253  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:08.00   
63  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:08.05   
62  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:08.37   
195  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:08.41   
10  138  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:08.82   
11  154  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  1:09.68   
12  221  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:10.25   
13  128  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:10.37   
14  21  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:10.89   
15  173  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:11.18   
16  255  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:11.28   
17  56  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:11.32   
18  186  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:11.46   
19  27  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:11.59   
20  223  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:11.66   
21  106  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:12.07   
22  99  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:12.14   
23  237  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:12.20   
24  84  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:12.31   
25  73  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:12.33   
26  196  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:12.35   
27  226  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:12.44   
28  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:12.45   
29  184  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:12.83   
30  118  Czarnecki Cecilia  1999  LUDVIKA SS  AT9699  25 m  1:12.89   
31  103  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:13.11   
32  192  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:13.15   
33  36  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:13.33   
34  190  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:13.48   
35  161  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:13.49   
36  164  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:13.78   
37  252  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  1:13.92   
38  180  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  1:13.98   
39  48  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:14.02   
40  251  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:14.09   
41  144  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:14.23   
42  149  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:14.40   
43  107  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:14.59   
44  158  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  1:14.92   
45  239  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.22   
46  54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:15.38   
47  71  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  50 m  1:16.72   
48  117  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  50 m  1:16.94   
49  171  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  1:17.41   
50  151  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  1:16.72  RES 
51  104  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:17.13  RES 
52  163  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:17.45  RES 
53  136  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:17.64  RES 
54  19  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:18.94  RES 
55  248  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:19.09  RES 
56  241  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:19.52  RES 
 
Gren 42, 100m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 56.05 2012-12-01 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 57.46 2011-12-17 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
229  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  59.14   
29  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  59.29   
155  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  1:01.07   
16  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:01.12   
194  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:01.62   
72  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:03.41   
26  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:03.75   
78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:04.56   
175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:05.01   
10  132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:05.48   
11  25  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  1:05.91   
12  152  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:06.38   
13  49  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:07.30   
14  120  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:08.36   
15  115  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:08.48   
16  109  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:08.88   
17  218  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:09.07   
18  141  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:10.71   
19  123  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:11.78   
20  40  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  1:12.12   
21  96  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:12.17   
22  217  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:13.00  RES 
23  146  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  1:13.14  RES 
24  219  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:13.47  RES 
25  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:14.28  RES 
26  228  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:14.70  RES 
 
Gren 43, 1500m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 17:26.45 2010-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 17:26.45 2010-03-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  18:45.75   
37  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  50 m  18:51.95   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  19:15.36   
166  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  19:17.88   
22  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  19:58.90   
Nilsson Madelene  1999  BORLÄNGE  AV0699  25 m  21:06.07   
10  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  21:18.89   
11  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  50 m  22:25.85   
Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  24:11.55   
 
Gren 44, 100m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 57.33 2013-09-21 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 58.40 2012-11-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
187  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  56.07   
100  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:00.68   
105  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:00.82   
133  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:03.68   
50  Eriksson Marcus  1995  FALUN  AH6995  25 m  1:04.24   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:04.57   
78  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:05.30   
125  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:05.72   
214  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  1:06.55   
10  162  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:07.79   
11  116  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:07.91   
12  113  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:08.59   
13  132  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:08.91   
14  179  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:09.30   
15  101  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  1:09.36  RES 
16  175  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:09.43  RES 
17  87  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:10.39  RES 
18  238  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:10.94  RES 
19  75  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:11.65  RES 
20  213  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:11.87  RES 
 
Gren 45, 4X100m Frisim Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
258  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  3:55.78   
200  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  3:58.82   
129  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  4:08.53   
111  Karlstad Damer 93  KARLSTAD    25 m  4:09.34   
42  Eskilstuna Damer  1995  ESKILSTUNA    25 m  4:10.23   
259  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  4:11.90   
205  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:12.59   
156  Säffle SS Damer  1995  SÄFFLE SS    25 m  4:15.50   
231  Ösa Damer  ÖSA    25 m  4:19.10   
10  261  Us Damer Lag 1  UPSALA S    25 m  4:20.00   
11  92  Karlskoga 1  1995  KARLSKO SF    25 m  4:20.44   
12  24  SK Ena Damer  2000  SK ENA    25 m  4:21.19   
13  147  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  4:22.01   
14  65  Filipstad Damer [1995]  1995  FILIPSTAD    25 m  4:24.56   
15  76  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:27.06   
16  243  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  4:34.22   
17  232  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  4:39.65   
18  262  Us Damer Lag 2  UPSALA S    25 m  4:40.00   
19  95  Karlskoga 2  KARLSKO SF    25 m  4:43.22   
20  137  SS Mora Damer [1995]  1995  SS MORA    25 m  4:43.40   
 
Gren 46, 4X100m Frisim Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
207  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:31.66   
44  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  3:36.61   
112  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  3:37.62   
233  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  3:42.59   
130  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  3:53.94   
148  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  3:57.89   
47  Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  ESKILSTUNA    25 m  3:58.82   
234  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  4:04.60   
208  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:06.20   
10  263  Us Herrar Lag 1  UPSALA S    25 m  4:10.00   
11  77  Gävle SS Herrar [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:13.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 oktober 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  17:08