Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena-Open    Utskriftsdatum  29 september 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2015         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    34.74        1:12.18   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    35.49        1:16.34   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    35.18        1:22.47   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    38.73        1:24.06   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    42.16        1:30.73   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    43.69        1:31.74   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    41.76        1:32.27   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    42.65        1:32.60   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    42.59        1:35.08   
10  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    47.73        1:39.74   
11  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    45.36        1:40.05   
12  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    47.28        1:40.26   
13  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    47.02        1:45.35   
14  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    50.81        1:48.13   
15  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    50.87        1:51.00   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    32.65        1:11.05   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    34.32        1:12.98   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    32.61        1:13.11   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    36.83        1:21.56   
Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb            DNF   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    30.52        1:04.66   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    31.42        1:07.29   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    34.84        1:14.71   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    34.34        1:17.35   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    38.08        1:22.11   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    37.80        1:26.46   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.36        1:20.30   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap    30.10        1:06.02   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    33.17        1:11.68   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    34.43        1:13.03   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.29        1:16.01   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    35.29        1:17.87   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    35.94        1:19.92   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    36.68        1:20.25   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    43.08        1:28.66   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    42.81        1:38.02   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    29.50        1:03.84   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    29.85        1:04.38   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    31.86        1:09.95   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap    32.12        1:11.90   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    33.44        1:12.13   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    34.98        1:16.23   
Gabriel Henkel  2001  Gustavsbergs Simsällskap    37.91        1:21.76   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.63        1:07.16   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    32.82        1:12.81   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    28.36        1:01.38   
Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    30.73        1:08.25   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    33.41        1:12.18   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    36.72        1:16.19   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.86        1:17.35   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    38.29        1:19.63   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    38.95        1:20.20   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    38.40        1:20.70   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    41.30        1:25.83   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    43.50        1:27.59   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    44.68        1:29.82   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.92        1:29.91   
10  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    43.19        1:30.32   
11  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    44.25        1:30.76   
12  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    44.83        1:31.43   
13  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    45.39        1:31.51   
14  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    45.64        1:31.54   
15  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    44.49        1:31.95   
16  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    46.12        1:33.27   
17  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb    46.31        1:34.18   
18  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb    45.29        1:34.71   
19  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    46.43        1:35.54   
20  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    47.49        1:35.64   
21  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    47.66        1:36.18   
22  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.09        1:37.52   
23  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    47.29        1:38.81   
24  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    49.20        1:40.23   
25  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    49.24        1:40.31   
26  Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb    49.28        1:41.36   
27  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            1:44.01   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    33.79        1:08.82   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    34.40        1:11.25   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    34.33        1:12.80   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    35.95        1:13.30   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    35.97        1:13.49   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    35.21        1:13.55   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    36.39        1:14.25   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    36.34        1:16.06   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    37.35        1:17.19   
10  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    37.38        1:17.45   
11  Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    38.51        1:20.57   
12  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    39.22        1:22.90   
13  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    43.14        1:29.91   
14  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    44.51        1:29.97   
15  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    44.44        1:32.71   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    32.87        1:08.94   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    35.54        1:13.01   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    37.27        1:17.04   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    39.41        1:21.09   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    34.37        1:11.80   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    36.01        1:13.14   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    35.76        1:14.70   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.57        1:22.74   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    42.09        1:24.89   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    42.24        1:25.77   
Alexander Johem  2002  Tyresö Simsällskap    42.77        1:27.97   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    44.06        1:30.02   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    44.88        1:31.44   
10  Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb    45.99        1:31.66   
11  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    44.05        1:32.45   
12  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    45.58        1:33.11   
13  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    45.24        1:33.37   
14  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    44.82        1:35.37   
15  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    47.70        1:38.46   
16  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    47.43        1:38.55   
17  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    50.21        1:41.33   
18  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    50.63        1:41.74   
19  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    52.46        1:45.88   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    33.15        1:07.63   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    33.10        1:07.73   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    33.50        1:08.80   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    33.75        1:11.48   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    35.63        1:13.47   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    36.81        1:16.49   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    38.25        1:16.87   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    37.45        1:17.03   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    42.90        1:29.81   
10  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap    42.95        1:30.77   
Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap            DSQ   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.14        1:04.56   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    35.29        1:14.96   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    38.11        1:18.87   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    38.72        1:19.53   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    42.02        1:26.49   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    40.90        1:26.57   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    42.79        1:29.65   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    44.63        1:32.75   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    45.36        1:33.06   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    44.65        1:34.92   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    46.44        1:36.16   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    47.86        1:40.01   
10  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    48.33        1:40.10   
11  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    48.22        1:42.30   
12  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    48.92        1:42.60   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    48.58        1:42.89   
14  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    50.06        1:43.04   
15  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    48.46        1:43.19   
16  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    49.11        1:44.71   
16  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.51        1:44.71   
18  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    49.72        1:45.69   
19  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    51.79        1:47.27   
20  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    52.92        1:47.46   
21  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    50.66        1:48.36   
22  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    51.06        1:48.84   
23  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    52.47        1:51.50   
24  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    54.10        1:52.90   
25  Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    51.73        1:53.97   
26  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    53.43        1:57.85   
27  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    57.86        2:05.93   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.72        1:22.99   
Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    39.84        1:23.78   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    40.25        1:24.18   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    42.53        1:29.47   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    41.64        1:29.76   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    44.92        1:35.50   
Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb    47.38        1:43.22   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    48.53        1:43.76   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    36.28        1:16.44   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    36.65        1:18.61   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    39.59        1:26.22   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    40.75        1:26.64   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Simklubben Neptun    33.32        1:12.51   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    44.94        1:34.60   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap    36.69        1:18.63   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    39.92        1:23.52   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.63        1:26.23   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    42.47        1:27.18   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    46.28        1:37.03   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    47.65        1:37.90   
Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    47.24        1:41.44   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    47.58        1:42.13   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    49.39        1:43.46   
10  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    50.62        1:46.01   
11  Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb    50.83        1:46.52   
12  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    52.86        1:49.98   
13  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    51.17        1:50.19   
14  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    50.85        1:50.23   
15  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    53.52        1:50.57   
16  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    52.26        1:50.64   
17  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    51.78        1:51.61   
18  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    56.59        1:55.76   
19  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    57.03        1:56.55   
19  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    55.93        1:56.55   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matteus Sandström  2002  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    34.62        1:13.81   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    36.06        1:16.44   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    37.27        1:18.21   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    40.07        1:24.49   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    41.73        1:26.46   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    42.38        1:27.88   
Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap    42.48        1:30.34   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    43.72        1:32.14   
Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap    46.14        1:36.20   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    48.07        1:40.24   
11  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap    47.94        1:44.98   
12  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    47.74        1:47.25   
13  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    50.76        1:47.72   
14  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    50.51        1:48.14   
Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.08        1:16.15   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    32.29        1:09.64   
Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    34.19        1:13.88   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    38.35        1:23.11   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    31.94        1:05.94   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    32.46        1:06.55   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    32.12        1:06.67   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    32.61        1:07.89   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    33.47        1:09.26   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    33.96        1:09.88   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    34.03        1:10.00   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    34.03        1:11.06   
Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    34.24        1:11.49   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    35.22        1:12.60   
11  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    35.61        1:14.47   
12  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    36.20        1:14.84   
13  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    36.57        1:16.68   
14  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    38.26        1:19.33   
15  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    38.91        1:20.07   
16  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    39.46        1:20.16   
17  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    37.44        1:20.23   
18  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    38.96        1:21.56   
19  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    40.82        1:21.59   
20  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    39.23        1:21.68   
21  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    39.30        1:22.08   
22  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    39.82        1:22.26   
23  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb    39.45        1:22.51   
24  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    39.23        1:22.56   
25  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    39.44        1:24.48   
26  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    40.35        1:25.63   
27  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    41.42        1:25.91   
28  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    40.24        1:26.16   
29  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    41.10        1:26.27   
30  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    43.07        1:26.63   
31  Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    40.04        1:26.66   
32  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    42.95        1:27.43   
33  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb    41.47        1:27.47   
34  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    42.35        1:27.92   
35  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    41.67        1:28.46   
36  Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb    42.43        1:29.51   
37  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    40.63        1:29.56   
38  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    43.70        1:31.29   
39  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    44.98        1:31.72   
40  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    45.09        1:32.95   
41  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    46.74        1:34.80   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    30.26        1:02.16   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    30.80        1:04.02   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    31.31        1:05.64   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    32.24        1:05.68   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    31.24        1:06.55   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    31.87        1:06.58   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    32.12        1:06.60   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    32.75        1:08.05   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    32.92        1:10.59   
10  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    34.78        1:12.07   
11  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    34.46        1:12.08   
12  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    34.01        1:12.15   
13  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap    33.40        1:13.41   
14  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    34.56        1:13.74   
15  Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    34.12        1:13.93   
16  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    36.14        1:14.74   
17  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    35.94        1:15.40   
18  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    39.56        1:21.85   
19  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    39.56        1:23.77   
20  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb    42.21        1:27.94   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    29.10        59.56   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    30.15        1:02.53   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    31.35        1:07.19   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    33.12        1:09.96   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    33.41        1:11.26   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    34.61        1:11.85   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    33.66        1:11.08   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap    28.45        58.56   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    30.71        1:03.34   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    31.59        1:05.55   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    32.06        1:06.36   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    33.20        1:07.63   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    33.28        1:08.66   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    34.62        1:11.69   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    35.85        1:12.94   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    35.07        1:13.69   
10  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    37.80        1:17.59   
11  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    36.24        1:17.64   
12  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    37.24        1:19.17   
13  Matteus Sandström  2002  Wisby Simsällskap    37.28        1:19.30   
14  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    38.54        1:20.09   
15  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    39.26        1:21.60   
16  Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb    39.62        1:22.15   
17  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    38.36        1:22.48   
18  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    40.11        1:22.72   
19  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    39.48        1:23.36   
20  Alexander Johem  2002  Tyresö Simsällskap    40.43        1:23.37   
21  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    39.06        1:23.64   
22  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    41.41        1:26.00   
23  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    43.20        1:30.04   
24  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.01        1:32.17   
25  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    44.48        1:34.39   
26  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    44.89        1:34.70   
27  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap    48.20        1:42.09   
28  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    46.61        1:42.27   
29  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    48.39        1:46.02   
Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    27.59        57.13   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    28.50        58.60   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    28.34        59.84   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    29.43        1:00.84   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    29.54        1:01.26   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap    30.39        1:02.41   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    30.72        1:03.56   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    30.71        1:04.20   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    30.89        1:04.55   
10  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    31.37        1:06.22   
11  Gabriel Henkel  2001  Gustavsbergs Simsällskap    32.78        1:08.25   
12  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    33.01        1:08.94   
13  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap    34.42        1:12.65   
14  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb    35.24        1:13.36   
15  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    35.15        1:14.33   
16  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    37.05        1:17.79   
17  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap    38.71        1:21.14   
18  Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap    40.46        1:24.03   
19  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    43.04        1:26.56   
20  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    42.48        1:26.94   
21  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    42.00        1:27.63   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.54        59.23   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    28.19        1:00.14   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    30.49        1:02.99   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    26.62        55.15   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    31.18        1:05.88   
                     
 
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Strängnäs Damer  Strängnäs Simklubb            2:06.69   
  Emma Bergkvist  2000      33.11        33.11   
  Adina Nyström  1999      36.18        1:09.29   
  Anna Eriksson  1999      29.83        1:39.12   
  Rebecka Gustafsson  1998      27.57        2:06.69   
                     
SK Ena Damer  2000  Simklubben Ena            2:16.16   
  Sara Randerstedt  2004      37.51        37.51   
  Adelina Walldén  2002      36.74        1:14.25   
  Lovisa Sved  2000      31.21        1:45.46   
  Tova Magnusson  2002      30.70        2:16.16   
                     
Upsala Sim Damer Lag 1  Upsala Simsällskap            2:17.69   
  Matilda Lantz  2002      36.00        36.00   
  Ani Helin Öncu  2001      37.40        1:13.40   
  Stina Byström  2002      33.17        1:46.57   
  Tova Franzén  2001      31.12        2:17.69   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  Skuru Idrottsklubb            2:18.15   
  Nelly Åkerblom  2000      35.27        35.27   
  Henrietta Mossop  2000      38.08        1:13.35   
  Tilda Eklund  2000      33.71        1:47.06   
  Felicia Östlund  2002      31.09        2:18.15   
                     
Upsala Sim Damer Lag 2  Upsala Simsällskap            2:21.98   
  Jeanna Wiell  2001      36.18        36.18   
  Julia Norlin  1998      39.73        1:15.91   
  Miranda Söderberg  1999      33.49        1:49.40   
  Saga Söderberg  1997      32.58        2:21.98   
                     
Sala SS Damer Lag 1  Sala Simsällskap            2:22.47   
  Elvira Dalin  2003      36.92        36.92   
  Klara Ragnarsson  2002      41.96        1:18.88   
  Ida Lindblom  2001      32.40        1:51.28   
  Hannah Ragnarsson  2000      31.19        2:22.47   
                     
Norrtälje Damer  Norrtälje Simklubb            2:30.76   
  Alva Westling  1999      35.17        35.17   
  Amanda Malmsten  2000      43.11        1:18.28   
  Thindra Åkerblom  2003      39.10        1:57.38   
  Ebba Filipsson  2001      33.38        2:30.76   
                     
Upsala Sim Damer Lag 3  Upsala Simsällskap            2:30.82   
  Malla Myrelid  2002      40.66        40.66   
  Matilda Bohman  2002      41.67        1:22.33   
  Lisa Carlsson  1999      34.94        1:57.27   
  Nikita Larsson  2001      33.55        2:30.82   
                     
Wisby SS Damer Lag 1  1995  Wisby Simsällskap            2:33.74   
  Hedda Sköld  2002      38.89        38.89   
  Lina Westerlund  1995      32.68        1:11.57   
  Tilda Ekedahl  2003      50.09        2:01.66   
  Jessica Wiklund  2000      32.08        2:33.74   
                     
10  Upsala Sim Damer Lag 4  Upsala Simsällskap            2:44.86   
  Sofia Domeij  2002      44.87        44.87   
  Vera Hermansson  2003      44.40        1:29.27   
  Geshin Zarei  2003      28.15        1:57.42   
  Amanda Sundqvist  2002      47.44        2:44.86   
                     
11  Sala SS Damer Lag 2  Sala Simsällskap            2:46.45   
  Ida Dalin  2005      43.34        43.34   
  Leia Eriksson  2004      46.46        1:29.80   
  Cassandra Sjösten  2003      41.84        2:11.64   
  Amanda Lindgren  2000      34.81        2:46.45   
                     
12  Skuru Ik Damer Lag 2  2004  Skuru Idrottsklubb            2:53.27   
  Olivia Östlund  2003      43.26        43.26   
  Leah Amtell  2003      52.67        1:35.93   
  Felicia Heintz  2004      40.99        2:16.92   
  Filippa Lindskog  2004      36.35        2:53.27   
                     
Upsala Sim Damer Lag 6  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 10, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wisby SS Herrar Lag 1  1989  Wisby Simsällskap            2:00.29   
  Cosmos Sharman  2000      31.83        31.83   
  Robin Cederqvist  1989      32.98        1:04.81   
  Linus Kahl  2001      28.78        1:33.59   
  Rasmus Bjuresten  1999      26.70        2:00.29   
                     
Sala SS Herrar Lag 1  Sala Simsällskap            2:06.05   
  Isak Brundin  2000      32.15        32.15   
  Jonathan Douib  2000      37.15        1:09.30   
  Marcus Johnsson  2002      29.50        1:38.80   
  Elias Nordgren  2001      27.25        2:06.05   
                     
Upsala Sim Herrar Lag 1  Upsala Simsällskap            2:11.43   
  Philip Rosvall  2001      33.70        33.70   
  Mikael Söderberg  2003      40.17        1:13.87   
  Carl Göransson  2000      28.74        1:42.61   
  Johan Ljunggren  2001      28.82        2:11.43   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  Skuru Idrottsklubb            2:13.92   
  Hugo Lindskog  2002      33.22        33.22   
  Lukas Åkerblom  2002      40.09        1:13.31   
  Axel Flykt-Rosén  2002      31.53        1:44.84   
  Oliver Soneborg  2000      29.08        2:13.92   
                     
Wisby SS Herrar Lag 2  1999  Wisby Simsällskap            2:19.58   
  Alfons Frid  2001      38.81        38.81   
  Oskar Thuresson  1999      36.70        1:15.51   
  William Yttergren  2000      32.70        1:48.21   
  Jesper Granath  2002      31.37        2:19.58   
                     
Upsala Sim Herrar Lag 2  Upsala Simsällskap            2:35.25   
  Jonatan Fischer  2001      35.52        35.52   
  Simon Granelli  2002      46.73        1:22.25   
  Jakob Hanson  2002      37.06        1:59.31   
  Andreas Savin  2003      35.94        2:35.25   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 2  2000  Skuru Idrottsklubb            2:35.49   
  Siavash Vatani  2003      40.85        40.85   
  Anton Hägbom  2002      45.84        1:26.69   
  Morgan Malmfors  2002      35.04        2:01.73   
  Adam Sjöborg  2001      33.76        2:35.49   
                     
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            33.43   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            34.02   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            34.38   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            35.19   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            35.22   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            36.51   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb            37.41   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            37.63   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            39.15   
10  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            40.13   
11  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            40.49   
12  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            41.47   
13  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            41.60   
14  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            41.61   
15  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            41.73   
16  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            42.08   
17  Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            42.33   
18  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            42.62   
19  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            42.86   
20  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            43.04   
21  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            43.71   
22  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            43.87   
23  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            44.45   
24  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            44.88   
25  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            44.93   
26  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            45.92   
26  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            45.92   
28  Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir            46.35   
29  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            46.63   
30  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            47.52   
31  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            47.57   
32  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            47.68   
33  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            47.84   
34  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            48.55   
35  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            48.79   
36  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            49.57   
37  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            49.63   
38  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            50.27   
39  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap            51.08   
40  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            51.15   
41  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            51.16   
42  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            52.07   
43  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            54.45   
Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            DSQ   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            31.45   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb            31.87   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            32.25   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            33.74   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            34.46   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            34.87   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            35.54   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            36.77   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            37.52   
10  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            37.55   
11  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap            38.89   
12  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            40.66   
13  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            40.71   
14  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            41.23   
15  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            42.54   
16  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            43.81   
17  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            45.25   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            29.28   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            30.85   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb            32.17   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            33.83   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            34.92   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            38.00   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            38.34   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Wisby Simsällskap            31.54   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            35.27   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap            29.67   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb            31.72   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            33.32   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            34.18   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            34.36   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap            34.49   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            34.75   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            36.05   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            40.01   
10  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            40.44   
11  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            41.67   
12  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            43.10   
13  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            44.10   
14  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            44.34   
15  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            44.57   
16  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            45.55   
17  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            48.44   
18  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            48.76   
19  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            50.35   
20  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            50.70   
21  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            52.88   
22  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            56.53   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            DSQ   
Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            29.27   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            29.40   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            29.48   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            30.74   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap            31.21   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            31.57   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            32.59   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            32.71   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            33.07   
10  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            35.38   
11  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            36.09   
12  Gabriel Henkel  2001  Gustavsbergs Simsällskap            36.87   
13  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb            37.08   
14  Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap            42.67   
15  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap            43.63   
16  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            44.39   
Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.62   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            30.76   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap            31.29   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            28.31   
Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap            29.73   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            29.96   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            31.82   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            35.89   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            36.00   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            36.35   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            36.40   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            36.46   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            36.84   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            37.05   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            37.53   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            38.80   
10  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            39.21   
11  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            39.93   
12  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            40.24   
13  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            41.06   
14  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            41.67   
15  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            41.84   
16  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            41.86   
17  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            41.99   
18  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            42.28   
19  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            42.30   
20  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            42.53   
21  Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            43.40   
22  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            43.44   
23  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb            43.45   
24  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            43.55   
25  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            43.73   
26  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            43.76   
27  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            44.62   
28  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            44.78   
29  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            44.86   
29  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            44.86   
31  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            44.88   
32  Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            45.12   
33  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            45.29   
34  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            45.32   
35  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            45.56   
36  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            45.87   
37  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            45.97   
38  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            46.04   
39  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            46.16   
40  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.53   
41  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            46.72   
42  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            46.84   
43  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            47.69   
44  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            48.08   
45  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            48.16   
46  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap            48.33   
47  Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir            48.72   
48  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            49.19   
49  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            49.58   
50  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            50.48   
51  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            51.28   
52  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            51.35   
53  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            52.60   
54  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            52.65   
55  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            53.22   
56  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            53.33   
57  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            1:00.51   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ebba Norlén  2002  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            32.64   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            33.87   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            34.29   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb            34.43   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            34.92   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            34.99   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            35.62   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            35.78   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            36.21   
10  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            36.49   
11  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb            41.38   
12  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            41.62   
13  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap            42.27   
14  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            43.56   
15  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb            45.62   
16  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            45.92   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            31.68   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            34.77   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            35.97   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            38.63   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            33.15   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap            33.36   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            35.12   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            37.17   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            39.57   
Matteus Sandström  2002  Wisby Simsällskap            40.84   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap            41.08   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            41.53   
Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb            42.07   
10  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            42.39   
11  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            43.47   
12  David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            43.67   
13  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            43.81   
14  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            44.72   
15  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            44.84   
16  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            46.40   
17  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            46.41   
18  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb            46.92   
19  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            47.62   
20  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            48.53   
21  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            49.18   
22  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            50.48   
23  Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            50.79   
24  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            53.67   
25  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            54.44   
26  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            57.52   
27  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            1:00.27   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            31.25   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            31.51   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            32.35   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            32.77   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            32.94   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            33.58   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap            34.03   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            34.86   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            35.63   
10  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            36.53   
11  William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            36.61   
12  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap            38.04   
13  Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap            41.51   
14  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            41.74   
15  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap            43.31   
16  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb            43.35   
17  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            43.46   
18  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            43.48   
19  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            47.02   
20  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            47.12   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.93   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            33.17   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            34.85   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            29.93   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            31.68   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            37.21   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            37.52   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb            39.85   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            39.94   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            42.64   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            42.67   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            43.16   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            44.43   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            44.78   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            45.04   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            45.15   
11  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            46.88   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            47.29   
13  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            47.42   
14  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            47.51   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            47.87   
16  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            47.88   
17  Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            48.07   
18  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            48.15   
19  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            48.57   
20  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            49.27   
21  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            49.41   
22  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            49.46   
23  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            50.65   
24  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            50.94   
25  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            51.39   
26  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            51.62   
27  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            51.66   
28  Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir            51.72   
29  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            51.80   
30  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            52.07   
31  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap            52.33   
32  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb            52.59   
33  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            52.80   
34  Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            52.94   
35  Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb            53.67   
36  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            54.43   
37  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            54.52   
38  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            55.61   
39  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            57.75   
40  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            57.87   
41  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            1:01.91   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb            37.02   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            38.15   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            38.73   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb            40.64   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            40.72   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            42.29   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            42.52   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            43.17   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            43.29   
10  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap            44.59   
11  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb            45.17   
12  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            48.49   
13  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb            49.61   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            36.16   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb            36.42   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            38.59   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            39.75   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            40.76   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            40.86   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            41.24   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Simklubben Neptun            32.66   
Lina Westerlund  1995  Wisby Simsällskap            33.34   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap            36.67   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            38.17   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            38.59   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            40.66   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap            43.65   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            45.39   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            45.44   
Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb            46.70   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            46.87   
10  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            47.32   
11  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb            48.15   
12  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            48.22   
13  David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            49.53   
14  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            49.69   
15  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            50.40   
16  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            50.52   
17  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            51.07   
18  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            51.44   
19  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            52.32   
20  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            52.56   
21  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            52.75   
22  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            52.99   
23  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            53.03   
24  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            53.75   
25  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            53.90   
26  Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            54.38   
27  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            55.43   
28  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            55.65   
29  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            56.47   
30  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            57.62   
31  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            57.91   
32  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            58.53   
33  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            1:02.29   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            34.73   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            36.02   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap            36.97   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            38.14   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            39.26   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            39.74   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            40.25   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            41.09   
Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap            41.72   
10  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            43.15   
11  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap            43.68   
12  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            46.87   
13  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            46.90   
14  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            47.08   
15  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            47.78   
16  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb            47.96   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.68   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap            36.02   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            32.41   
Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap            33.75   
Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap            33.87   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            38.09   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            30.82   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            30.83   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            30.96   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            32.02   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            32.25   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            32.94   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            33.21   
Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            33.22   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            33.64   
10  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            33.74   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            34.21   
12  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            34.26   
13  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            34.74   
14  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            34.85   
15  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            35.47   
16  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            36.06   
17  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            36.13   
18  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            36.68   
19  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            37.34   
20  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            37.46   
21  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            37.50   
22  Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            37.75   
23  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            37.86   
24  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            37.94   
25  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            38.12   
26  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            38.15   
27  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            38.18   
28  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            38.43   
29  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            38.48   
30  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            38.55   
31  Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            38.63   
32  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            38.76   
33  Ebba Norlén  2002  Sala Simsällskap            38.78   
34  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            38.94   
35  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            38.96   
36  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            38.98   
37  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            39.12   
38  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            39.44   
39  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            39.48   
40  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            39.72   
41  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            39.91   
42  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            40.02   
43  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap            40.05   
44  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            40.38   
45  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            40.78   
46  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            40.86   
47  Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir            41.97   
48  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            42.90   
49  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            42.92   
50  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            44.16   
51  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            44.57   
52  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            44.86   
53  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            45.26   
54  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            45.72   
55  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            46.48   
56  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            46.64   
57  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            47.03   
58  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            47.34   
59  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            48.73   
60  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            51.63   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            28.98   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            30.18   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            30.33   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            30.97   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            31.51   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            31.59   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            31.70   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb            31.77   
Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb            31.78   
10  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            32.45   
11  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            32.60   
12  Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            33.06   
13  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap            33.42   
14  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            36.30   
15  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            36.53   
16  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            38.08   
17  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb            40.95   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            27.95   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            28.95   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb            30.98   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            31.55   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            31.76   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            32.79   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            33.00   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            32.25   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            32.68   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap            27.63   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb            28.63   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            28.65   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            30.06   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            31.33   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap            31.68   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            31.93   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            32.17   
Matteus Sandström  2002  Wisby Simsällskap            34.26   
10  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            34.33   
11  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            34.76   
12  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            34.84   
13  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            36.49   
13  Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb            36.49   
15  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            36.85   
16  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            36.89   
17  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            37.02   
18  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            37.08   
19  David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            37.19   
20  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            37.21   
21  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            37.46   
22  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            37.57   
23  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            37.58   
24  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            37.87   
25  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            38.42   
26  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            39.51   
27  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            41.71   
28  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            41.91   
29  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb            42.01   
30  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            42.28   
31  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            42.98   
32  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            43.40   
33  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            43.94   
34  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            45.17   
35  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            45.19   
36  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            45.31   
37  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            45.76   
38  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            47.58   
39  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            48.54   
40  Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            49.54   
41  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            49.96   
42  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            50.46   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            26.44   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            26.63   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            27.52   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            27.53   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap            27.90   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            28.00   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            29.42   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            29.47   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            29.52   
10  William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            30.07   
11  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            30.96   
12  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            31.19   
13  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb            31.89   
14  Alfons Frid  2001  Wisby Simsällskap            32.23   
15  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            32.31   
16  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            33.84   
17  Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap            37.56   
18  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            37.75   
19  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            38.84   
Gabriel Henkel  2001  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap            27.14   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.29   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            27.60   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            29.19   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            25.29   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            25.78   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.13   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            29.85   
                     
 
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Strängnäs Damer  Strängnäs Simklubb            4:17.34   
  Clara Lönnberg  2001      32.70  1:08.29      1:08.29   
  Anna Eriksson  1999      30.16  1:03.51      2:11.80   
  Emma Bergkvist  2000      31.09  1:06.34      3:18.14   
  Rebecka Gustafsson  1998      28.24  59.20      4:17.34   
                     
Upsala Sim Damer Lag 1  Upsala Simsällskap            4:29.17   
  Matilda Lantz  2002      32.97  1:08.28      1:08.28   
  Stina Byström  2002      31.15  1:04.77      2:13.05   
  Tova Franzén  2001      33.08  1:09.59      3:22.64   
  Ani Helin Öncu  2001      32.09  1:06.53      4:29.17   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  Skuru Idrottsklubb            4:35.55   
  Josefin Almgren  2002      35.58  1:13.47      1:13.47   
  Nelly Åkerblom  2000      31.87  1:06.76      2:20.23   
  Tilda Eklund  2000      31.65  1:06.70      3:26.93   
  Felicia Östlund  2002      32.77  1:08.62      4:35.55   
                     
Upsala Sim Damer Lag 2  Upsala Simsällskap            4:41.99   
  Julia Norlin  1998      32.26  1:07.78      1:07.78   
  Jeanna Wiell  2001      33.06  1:11.04      2:18.82   
  Lisa Carlsson  1999      34.24  1:11.83      3:30.65   
  Miranda Söderberg  1999      33.69  1:11.34      4:41.99   
                     
Sala SS Damer Lag 1  Sala Simsällskap            4:43.34   
  Ida Lindblom  2001      32.17  1:08.18      1:08.18   
  Elvira Dalin  2003      33.60  1:10.25      2:18.43   
  Amanda Lindgren  2000      36.87  1:17.37      3:35.80   
  Klara Ragnarsson  2002      31.93  1:07.54      4:43.34   
                     
SK Ena Damer  2000  Simklubben Ena            4:46.92   
  Sara Randerstedt  2004      34.89  1:14.21      1:14.21   
  Adelina Walldén  2002      33.27  1:11.01      2:25.22   
  Lovisa Sved  2000      31.48  1:07.68      3:32.90   
  Matilda Olausson  2004      35.38  1:14.02      4:46.92   
                     
Norrtälje Damer  Norrtälje Simklubb            5:02.07   
  Alva Westling  1999      34.10  1:11.14      1:11.14   
  Amanda Malmsten  2000      35.26  1:13.60      2:24.74   
  Thindra Åkerblom  2003      37.68  1:17.59      3:42.33   
  Ebba Filipsson  2001      37.38  1:19.74      5:02.07   
                     
Upsala Sim Damer Lag 3  Upsala Simsällskap            5:09.90   
  Amanda Sundqvist  2002      36.67  1:17.44      1:17.44   
  Nikita Larsson  2001      34.07  1:13.11      2:30.55   
  Geshin Zarei  2003      37.53  1:20.04      3:50.59   
  Ella Bredenberg  2001      37.13  1:19.31      5:09.90   
                     
Upsala Sim Damer Lag 4  Upsala Simsällskap            5:27.11   
  Emma Westermark  2003      39.31  1:23.46      1:23.46   
  Jonna Löding  2002      37.66  1:19.85      2:43.31   
  Vera Hermansson  2003      38.07  1:19.66      4:02.97   
  Emma Alfredeen  2003      40.13  1:24.14      5:27.11   
                     
10  Upsala Sim Damer Lag 5  Upsala Simsällskap            5:36.12   
  Linn Akre Fall  2001      40.18  1:27.45      1:27.45   
  Kajsa Franzén  2004      40.37  1:25.65      2:53.10   
  Mia Milic  2001      38.78  1:22.61      4:15.71   
  Lovisa Königsson  2002      38.06  1:20.41      5:36.12   
                     
11  Skuru Ik Damer Lag 2  2004  Skuru Idrottsklubb            5:37.67   
  Felicia Heintz  2004      39.19  1:22.62      1:22.62   
  Filippa Lindskog  2004      39.31  1:23.16      2:45.78   
  Olivia Östlund  2003      41.67  1:25.48      4:11.26   
  Emma Orrung  2003      40.48  1:26.41      5:37.67   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Herrar Lag 1  Upsala Simsällskap            3:58.90   
  Johan Ljunggren  2001      30.36  1:02.72      1:02.72   
  Philip Rosvall  2001      30.41  1:03.93      2:06.65   
  Edmon Torosyan  1997      26.36  54.76      3:01.41   
  Carl Göransson  2000      27.56  57.49      3:58.90   
                     
Sala SS Herrar Lag 1  Sala Simsällskap            3:59.16   
  Elias Nordgren  2001      28.90  59.73      59.73   
  Isak Brundin  2000      28.58  1:01.36      2:01.09   
  Jonathan Douib  2000      29.47  1:00.94      3:02.03   
  Marcus Johnsson  2002      27.35  57.13      3:59.16   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            4:23.15   
  Axel Flykt-Rosén  2002      30.74  1:03.66      1:03.66   
  Hugo Lindskog  2002      30.59  1:04.60      2:08.26   
  Oliver Soneborg  2000      31.36  1:06.11      3:14.37   
  Lukas Åkerblom  2002      33.40  1:08.78      4:23.15   
                     
Upsala Sim Herrar Lag 2  Upsala Simsällskap            4:52.02   
  Mikael Söderberg  2003      31.54  1:05.88      1:05.88   
  Andreas Savin  2003      36.87  1:19.30      2:25.18   
  Jakob Hanson  2002      36.39  1:17.98      3:43.16   
  Jonatan Fischer  2001      32.14  1:08.86      4:52.02   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 2  2002  Skuru Idrottsklubb            5:10.90   
  Morgan Malmfors  2002      36.54  1:15.97      1:15.97   
  Noah Sjöborg  2001      36.03  1:15.34      2:31.31   
  John Sjölund  2001      36.37  1:17.48      3:48.79   
  Gustav Sartor  2003      38.35  1:22.11      5:10.90   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  29 september 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:25