Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Upplands Ungdomsmästerskap    Utskriftsdatum  07 oktober 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    610          27.41   
  Simklubben Ena                   
Fanny Alstermark  1998    470          29.90   
  Norrtälje Simklubb                   
Astrid Blomqvist  1996    465          29.99   
  Upsala Simsällskap                   
Ellen Holmberg  1998    458          30.15   
  Upsala Simsällskap                   
Lovisa Sved  2000    439          30.58   
  Simklubben Ena                   
Rebecka Bankefors  1998    434          30.69   
  Upsala Simsällskap                   
Clara Lönnberg  2001    425          30.91   
  Strängnäs Simklubb                   
Alva Westling  1999    421          31.00   
  Norrtälje Simklubb                   
Malin Burman  1996    421          31.00   
  Upsala Simsällskap                   
10  Tova Franzén  2001    405          31.41   
  Upsala Simsällskap                   
11  Julia Norlin  1998    403          31.46   
  Upsala Simsällskap                   
12  Tova Sjöberg  2001    387          31.89   
  Norrtälje Simklubb                   
13  Saga Söderberg  1997    387          31.90   
  Upsala Simsällskap                   
14  Adelina Walldén  2002    379          32.10   
  Simklubben Ena                   
15  Sofia Tynelius  1997    378          32.15   
  Upsala Simsällskap                   
16  Victoria Cantar  2002    377          32.17   
  Upsala Simsällskap                   
17  Matilda Lantz  2002    370          32.36   
  Upsala Simsällskap                   
18  Ani Helin Öncu  2001    367          32.46   
  Upsala Simsällskap                   
19  Amanda Malmsten  2000    362          32.62   
  Norrtälje Simklubb                   
20  Anna Elfvin  2000    346          33.10   
  Norrtälje Simklubb                   
21  Stina Byström  2002    333          33.53   
  Upsala Simsällskap                   
22  Ebba Filipsson  2001    322          33.92   
  Norrtälje Simklubb                   
23  Ellie Uggla  1999    305          34.52   
  Upsala Simsällskap                   
24  Sofia Domeij  2002    296          34.87   
  Upsala Simsällskap                   
25  Geshin Zarei  2003    287          35.24   
  Upsala Simsällskap                   
26  Thindra Åkerblom  2003    285          35.30   
  Norrtälje Simklubb                   
27  Lisa Carlsson  1999    285          35.32   
  Upsala Simsällskap                   
28  Elika Irajpour  2001    284          35.33   
  Upsala Simsällskap                   
29  Linn Andersson  1999    271          35.92   
  Norrtälje Simklubb                   
30  Anna Lithell  2001    259          36.45   
  Upsala Simsällskap                   
31  Linnea Jonsson  2002    258          36.51   
  Norrtälje Simklubb                   
32  Matilda Bohman  2002    250          36.90   
  Upsala Simsällskap                   
33  Malla Myrelid  2002    247          37.02   
  Upsala Simsällskap                   
34  Emma Norin  2002    239          37.44   
  Upsala Simsällskap                   
35  Mia Milic  2001    234          37.68   
  Upsala Simsällskap                   
36  Ella Bredenberg  2001    234          37.72   
  Upsala Simsällskap                   
37  Katarina Nordberg  2000    233          37.75   
  Upsala Simsällskap                   
38  Nike Frohm  2002    225          38.21   
  Norrtälje Simklubb                   
39  Linn Akre Fall  2001    221          38.44   
  Upsala Simsällskap                   
40  Josefin Lustig  2000    215          38.78   
  Upsala Simsällskap                   
41  Lisa Diös  2002    212          38.96   
  Upsala Simsällskap                   
42  Esther Svensson  2003    210          39.11   
  Upsala Simsällskap                   
43  Lovisa Königsson  2002    206          39.36   
  Upsala Simsällskap                   
44  Clara Gudfastsson  2002    189          40.50   
  Upsala Simsällskap                   
45  Emma Alfredeen  2003    177          41.35   
  Upsala Simsällskap                   
46  Sally Sjödin  2001    165          42.33   
  Upsala Simsällskap                   
47  Filippa Edström  2002    153          43.43   
  Upsala Simsällskap                   
48  Matilda Tukler  2004    148          43.91   
  Upsala Simsällskap                   
49  Linnea Taflin  2002    141          44.66   
  Upsala Simsällskap                   
50  Ingrid Marcks  2001    133          45.50   
  Upsala Simsällskap                   
51  Viktoria Lautmann  2004    130          45.80   
  Upsala Simsällskap                   
52  Anna Wellving  2002    129          45.93   
  Upsala Simsällskap                   
53  Stina Häggqvist  2004    128          46.09   
  Upsala Simsällskap                   
53  Tilde Pettersson  2004    128          46.09   
  Norrtälje Simklubb                   
55  Moa Zetterström  2005    125          46.45   
  Norrtälje Simklubb                   
56  Celina Hoffner  2004    112          48.22   
  Upsala Simsällskap                   
57  Elsa Stjerna  2004    111          48.34   
  Upsala Simsällskap                   
58  Maja Wallin  2005    108          48.69   
  Upsala Simsällskap                   
59  Hilma Wahlström  2006    101          49.77   
  Upsala Simsällskap                   
60  Clara Peuckert  2003    88          52.15   
  Upsala Simsällskap                   
61  Lisen Myrelid  2005    85          52.71   
  Upsala Simsällskap                   
62  Helena Wang  2003    75          54.93   
  Upsala Simsällskap                   
63  Hannah Svensson  2005    75          55.13   
  Upsala Simsällskap                   
64  Wilma Sjöberg  2003    74          55.36   
  Upsala Simsällskap                   
65  Lisa Ågren  2004    63          58.14   
  Upsala Simsällskap                   
66  Shilan Malek  2004    26          1:17.97   
  Upsala Simsällskap                   
Liga Barisa  1999              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
Alma Leijonhufvud  2000              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Kajsa Franzén  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Liza Wensink  2000              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Teresia Freeney  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 2, 200m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    540  26.95  56.94  1:28.89    2:02.01   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jonathan Mastrangeli  1999    488  28.03  58.94  1:32.28    2:06.14   
  Simklubben Ena                   
                     
Nathaniel Jousefi  1997    432  29.88  1:02.79  1:37.79    2:11.42   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jacob Pedersen  2000    412  29.64  1:04.04  1:39.57    2:13.48   
  Simklubben Ena                   
                     
Armin Azadeh  1996    399  30.24  1:03.94  1:39.27    2:14.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Gustav Ekesten  1998    394  30.92  1:05.46  1:41.72    2:15.46   
  Simklubben Ena                   
                     
Kevin Fahlström  2000    281  33.09  1:11.64  1:52.47    2:31.58   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Simon Hanson  2000    278  36.17  1:15.63  1:56.66    2:32.25   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jonathan Douib  2000    249  34.99  1:16.95  1:59.62    2:37.91   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Gustav Walldén  2003    214  38.48  1:21.22  2:05.27    2:46.04   
  Simklubben Ena                   
                     
11  Rasmus Skyving  2003    186  39.76  1:24.68  2:11.04    2:53.92   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
12  Gustav Andersson  2001    185  39.07  1:22.93  2:11.34    2:54.37   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Jakob Hanson  2002    179  38.43  1:23.81  2:11.10    2:56.04   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Andreas Savin  2003    148  40.14  1:27.96  2:18.53    3:07.74   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Hampus Ljunggren  2004    91  49.39  1:44.87  2:43.32    3:40.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Nilsson  1999    456  38.07  1:21.67  2:07.92    2:54.78   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Adelina Walldén  2002    420  39.53  1:27.27  2:13.78    2:59.57   
  Simklubben Ena                   
                     
Clara Lönnberg  2001    391  41.99  1:27.92  2:16.49    3:03.93   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Ellinor Grele  1998    356  42.30  1:29.65  2:19.38    3:09.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alba Giacomini  2001    355  42.75  1:30.50  2:20.05    3:09.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ani Helin Öncu  2001    320  45.29  1:35.18  2:26.45    3:16.54   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Hannele Ålander  2001    313  42.42  1:33.42  2:25.82    3:18.18   
  Simklubben Ena                   
                     
Emma Norin  2002    280  47.57  1:41.34  2:34.03    3:25.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jeanna Wiell  2001    277  46.47  1:40.22  2:34.24    3:26.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Ella Bredenberg  2001    258  48.35  1:42.26  2:38.25    3:31.18   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Josefin Lustig  2000    249  50.96  1:46.12  2:42.43    3:33.75   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Amanda Sundqvist  2002    249  46.81  1:41.18  2:37.92    3:33.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Katarina Nordberg  2000    242  49.72  1:43.99  2:40.89    3:35.75   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Matilda Bohman  2002    239  49.73  1:46.24  2:42.81    3:36.82   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Sofia Domeij  2002    238  50.23  1:45.80  2:42.41    3:36.88   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Clara Gudfastsson  2002    205  53.61  1:51.02  2:49.99    3:48.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ingrid Marcks  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Alstermark  1996    555          30.72   
  Norrtälje Simklubb                   
Javier Lopez Marino  1989    452          32.90   
  Upsala Simsällskap                   
Alexander Almasi  2000    356          35.61   
  Upsala Simsällskap                   
Johan Pettersson  1994    344          36.01   
  Upsala Simsällskap                   
Daniel Callbo  1988    340          36.16   
  Upsala Simsällskap                   
Leon Lindström  1996    325          36.69   
  Upsala Simsällskap                   
Kevin Fahlström  2000    291          38.09   
  Norrtälje Simklubb                   
Joel Larsson  2001    239          40.68   
  Upsala Simsällskap                   
Jonatan Fischer  2001    205          42.80   
  Upsala Simsällskap                   
10  Hugo Sörby  2001    169          45.62   
  Upsala Simsällskap                   
11  Elias Säfström  2002    169          45.63   
  Norrtälje Simklubb                   
12  Albin Lötberg  2001    149          47.57   
  Upsala Simsällskap                   
13  Rasmus Skyving  2003    147          47.79   
  Norrtälje Simklubb                   
14  Gustav Walldén  2003    144          48.12   
  Simklubben Ena                   
15  Andreas Savin  2003    136          49.02   
  Upsala Simsällskap                   
16  Gustav Andersson  2001    134          49.29   
  Norrtälje Simklubb                   
17  Alexander Karlsson  2002    120          51.10   
  Upsala Simsällskap                   
18  David Forsblad  2002    115          51.84   
  Upsala Simsällskap                   
19  Hampus Ljunggren  2004    94          55.51   
  Upsala Simsällskap                   
20  Albin Bäckström  2001    78          58.93   
  Upsala Simsällskap                   
21  Lukas Höglund  2004    75          59.86   
  Upsala Simsällskap                   
22  Filip Hallin  2006    53          1:06.93   
  Upsala Simsällskap                   
Oskar Andersson  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Rickard Öhman  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Simon Granelli  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
William Rismyhr  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tova Franzén  2001    419  36.21        1:13.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Clara Lönnberg  2001    401  37.06        1:14.88   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Rebecka Bankefors  1998    380  36.32        1:16.22   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alva Westling  1999    366  37.46        1:17.20   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Matilda Lantz  2002    313  39.44        1:21.31   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lisa Carlsson  1999    302  40.05        1:22.25   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Tova Sjöberg  2001    293  39.74        1:23.15   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Ebba Filipsson  2001    289  39.73        1:23.49   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Alma Leijonhufvud  2000    277  40.60        1:24.63   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Stina Byström  2002    272  41.50        1:25.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Ani Helin Öncu  2001    266  42.00        1:25.85   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Jeanna Wiell  2001    259  42.14        1:26.61   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Victoria Cantar  2002    256  42.38        1:26.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Liza Wensink  2000    238  43.43        1:29.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Alba Giacomini  2001    236  43.83        1:29.28   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Elika Irajpour  2001    229  43.43        1:30.26   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Linn Andersson  1999    213  43.94        1:32.35   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
18  Lisa Diös  2002    212  46.24        1:32.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Malla Myrelid  2002    210  45.75        1:32.88   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Anna Lithell  2001    200  45.97        1:34.31   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Linnea Jonsson  2002    189          1:36.14   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
22  Lovisa Königsson  2002    179          1:37.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Ellie Uggla  1999    178  46.11        1:38.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Amanda Sundqvist  2002    172          1:39.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Mia Milic  2001    165          1:40.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Filippa Edström  2002    157  50.51        1:42.25   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Esther Svensson  2003    153          1:43.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Kajsa Franzén  2004    148          1:44.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Rogne  1996    527  28.07        1:00.01   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Nathaniel Jousefi  1997    506  28.40        1:00.82   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Martin Magnusson  1995    449  29.26        1:03.27   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tobias Westholm  1996    426  29.42        1:04.39   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Carl Göransson  2000    393  31.94        1:06.13   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jonathan Mastrangeli  1999    388  30.59        1:06.46   
  Simklubben Ena                   
                     
Leon Lindström  1996    376  31.66        1:07.13   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jacob Pedersen  2000    369  31.37        1:07.57   
  Simklubben Ena                   
                     
Armin Azadeh  1996    339  31.86        1:09.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Johan Pettersson  1994    286  32.44        1:13.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Gustav Ekesten  1998    268  33.51        1:15.17   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Lapo Lappin  1999    229  38.71        1:19.18   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Hugo Sörby  2001    213  38.41        1:21.12   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Philip Rosvall  2001    210  36.09        1:21.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Simon Hanson  2000    199  38.56        1:23.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Johan Ljunggren  2001    196  38.03        1:23.36   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Edwin Nystrand  2002    181  40.52        1:25.67   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Mikael Söderberg  2003    176  39.21        1:26.43   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Marcus Johnsson  2002    170  39.47        1:27.37   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Jakob Hanson  2002    167  39.66        1:27.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Joel Larsson  2001    150  42.49        1:31.12   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Karl Nordström  2001    138  43.45        1:33.70   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Jonathan Douib  2000    137  40.79        1:33.85   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Jonatan Fischer  2001    136  42.39        1:34.05   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Miranda Söderberg  1999    377  35.91  1:18.08  2:02.78    2:47.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lina Westerlund  1995    371  34.82  1:16.15  2:00.39    2:48.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Tova Franzén  2001    363  37.98  1:21.41  2:07.66    2:49.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Nilsson  1999    324  38.73  1:23.26  2:09.58    2:55.76   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Stina Byström  2002    315  39.75  1:24.92  2:12.07    2:57.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Matilda Lantz  2002    311  39.80  1:25.32  2:13.43    2:58.23   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Geshin Zarei  2003    197  44.47  1:37.80  2:34.06    3:27.54   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jacob Pedersen  2000    421  1:13.74  2:29.46  4:03.07    5:14.20   
  Simklubben Ena                   
                     
Johan Ljunggren  2001    277  1:29.86  3:01.26  4:48.65    6:00.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Philip Rosvall  2001    261  1:28.87  2:59.57  4:48.55    6:08.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Marcus Johnsson  2002    242  1:34.83  3:10.99  4:57.36    6:17.60   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Edwin Nystrand  2002    240  1:33.85  3:05.67  4:55.54    6:18.59   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Hugo Sörby  2001    209  1:36.77  3:18.63  5:10.13    6:36.66   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Simon Hanson  2000    184  1:36.18  3:22.44  5:27.19    6:53.47   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lapo Lappin  1999              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Mikael Söderberg  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    629  30.87        1:07.38   
  Simklubben Ena                   
                     
Fanny Alstermark  1998    449  34.98        1:15.39   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Lovisa Sved  2000    437  34.90        1:16.08   
  Simklubben Ena                   
                     
Malin Burman  1996    405  35.59        1:17.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Saga Söderberg  1997    397  37.39        1:18.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Norlin  1998    382  37.99        1:19.57   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Amanda Malmsten  2000    367  37.29        1:20.60   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Adelina Walldén  2002    354  40.64        1:21.58   
  Simklubben Ena                   
                     
Lisa Carlsson  1999    320  37.97        1:24.38   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Anna Elfvin  2000    315  38.33        1:24.82   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
11  Hannele Ålander  2001    289  41.61        1:27.31   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Ebba Filipsson  2001    287  38.22        1:27.52   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Linnea Grele  1995    283  41.14        1:27.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Alma Leijonhufvud  2000    255  41.18        1:30.96   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Liza Wensink  2000    249  43.02        1:31.68   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Katarina Nordberg  2000    242  43.54        1:32.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Emma Norin  2002    242  44.19        1:32.64   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Sofia Domeij  2002    235  46.00        1:33.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Ella Bredenberg  2001    234  45.25        1:33.59   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Malla Myrelid  2002    223  44.63        1:35.13   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Linn Andersson  1999    220  44.24        1:35.58   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
22  Ellie Uggla  1999    217  45.66        1:35.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Linnea Jonsson  2002    211  46.00        1:36.92   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
24  Josefin Lustig  2000    210  48.23        1:37.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Lovisa Königsson  2002    199  46.95        1:38.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Liga Barisa  1999    197  46.57        1:39.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Clara Gudfastsson  2002    196  48.96        1:39.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Matilda Bohman  2002    194  49.72        1:39.65   
  Upsala Simsällskap                   
                     
29  Linn Akre Fall  2001    189  48.86        1:40.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
30  Teresia Freeney  2001    186  45.72        1:41.13   
  Upsala Simsällskap                   
                     
31  Esther Svensson  2003    179  49.91        1:42.34   
  Upsala Simsällskap                   
                     
32  Lisa Diös  2002    174  47.36        1:43.38   
  Upsala Simsällskap                   
                     
33  Filippa Edström  2002    167  50.37        1:44.75   
  Upsala Simsällskap                   
                     
34  Mia Milic  2001    166  48.56        1:45.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
35  Ingrid Marcks  2001    160  51.98        1:46.23   
  Upsala Simsällskap                   
                     
36  Anahit Vagoian  2002    140  55.13        1:51.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
37  Tilde Pettersson  2004    129  55.60        1:54.05   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
38  Sally Sjödin  2001    128  54.01        1:54.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
39  Moa Zetterström  2005    116  57.91        1:58.31   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
40  Lisen Myrelid  2005    110  58.14        2:00.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Alfredeen  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kajsa Franzén  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Thindra Åkerblom  2003              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tova Sjöberg  2001              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala S Herrar Lag 1  1998    281          2:03.17   
  Upsala Simsällskap                   
  Marcus Johnsson  2002      30.86        30.86   
  Simon Hanson  2000      32.17        1:03.03   
  Johan Ljunggren  2001      32.12        1:35.15   
  Carl Göransson  2000      28.02        2:03.17   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1998    237          2:10.46   
  Upsala Simsällskap                   
  Joel Larsson  2001      33.07        33.07   
  Mikael Söderberg  2003      32.99        1:06.06   
  Jonathan Douib  2000      32.48        1:38.54   
  Philip Rosvall  2001      31.92        2:10.46   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  1998    221          2:13.47   
  Upsala Simsällskap                   
  Jonatan Fischer  2001      33.56        33.56   
  Lapo Lappin  1999      31.55        1:05.11   
  Hugo Sörby  2001      33.45        1:38.56   
  Edwin Nystrand  2002      34.91        2:13.47   
                     
Norrtälje Herrar [1998]  1998    198          2:18.52   
  Norrtälje Simklubb                   
  Rasmus Skyving  2003      37.35        37.35   
  Gustav Andersson  2001      36.10        1:13.45   
  Elias Säfström  2002      35.08        1:48.53   
  Kevin Fahlström  2000      29.99        2:18.52   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  1998    114          2:46.13   
  Upsala Simsällskap                   
  Andreas Savin  2003      38.67        38.67   
  Simon Granelli  2002      42.73        1:21.40   
  Jakob Hanson  2002      36.32        1:57.72   
  Hampus Ljunggren  2004      48.41        2:46.13   
                     
 
Gren 11, 4X200m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Norrtälje  1998    385          10:26.60   
  Norrtälje Simklubb                   
  Alva Westling  1999      1:13.26  2:32.56      2:32.56   
  Amanda Malmsten  2000      1:16.58  2:40.37      5:12.93   
  Anna Elfvin  2000      1:19.22  2:44.26      7:57.19   
  Fanny Alstermark  1998      1:09.59  2:29.41      10:26.60   
                     
Upsala S Damer Lag 1  1998    374          10:32.47   
  Upsala Simsällskap                   
  Victoria Cantar  2002      1:18.43  2:45.06      2:45.06   
  Lisa Carlsson  1999      1:16.62  2:39.99      5:25.05   
  Miranda Söderberg  1999      1:14.66  2:35.99      8:01.04   
  Tova Franzén  2001      1:12.31  2:31.43      10:32.47   
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala S Herrar Lag 1  1998    275          2:21.10   
  Upsala Simsällskap                   
  Philip Rosvall  2001      36.60        36.60   
  Joel Larsson  2001      42.84        1:19.44   
  Carl Göransson  2000      30.40        1:49.84   
  Marcus Johnsson  2002      31.26        2:21.10   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1998    215          2:33.06   
  Upsala Simsällskap                   
  Edwin Nystrand  2002      40.03        40.03   
  Jonatan Fischer  2001      44.42        1:24.45   
  Simon Hanson  2000                 
  Johan Ljunggren  2001      2:33.06        2:33.06   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  1998    211          2:34.16   
  Upsala Simsällskap                   
  Jonathan Douib  2000      39.52        39.52   
  Lapo Lappin  1999      43.21        1:22.73   
  Hugo Sörby  2001      38.24        2:00.97   
  Mikael Söderberg  2003      33.19        2:34.16   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  1998              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Rebecka Gustafsson  1998    549  1:06.54  2:18.99  3:33.28  4:47.88  9:47.18   
  Simklubben Ena        6:03.57  7:18.95  8:34.79       
                     
Julia Norlin  1998    486  1:10.36  2:25.92  3:42.71  4:59.92  10:11.62   
  Upsala Simsällskap        6:18.11  7:37.38  8:54.89       
                     
Hannele Ålander  2001    421  1:13.52  2:34.18  3:54.53  5:16.21  10:41.75   
  Simklubben Ena        6:38.32  7:59.93  9:22.56       
                     
Lovisa Sved  2000    393  1:13.19  2:33.81  3:56.22  5:20.83  10:56.68   
  Simklubben Ena        6:46.22  8:11.37  9:36.36       
                     
Victoria Cantar  2002    313  1:22.17  2:51.59  4:22.25  5:53.67  11:48.38   
  Upsala Simsällskap        7:23.93  8:55.76  10:25.33       
                     
Alma Leijonhufvud  2000    271  1:22.78  2:54.64  4:29.06  6:04.86  12:23.33   
  Upsala Simsällskap        7:40.80  9:15.27  10:50.88       
                     
Ebba Filipsson  2001    245  7:11.76  12:48.10      12:48.10   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonathan Mastrangeli  1999    481  1:03.67  2:13.07  3:23.31    4:30.86   
  Simklubben Ena                   
                     
Carl Göransson  2000    463  1:04.54  2:14.16  3:25.08    4:34.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Nathaniel Jousefi  1997    427  1:05.96  2:16.56  3:29.13    4:41.83   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Armin Azadeh  1996    424  1:05.73  2:17.48  3:30.00    4:42.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Gustav Ekesten  1998    372  1:05.85  2:22.38  3:38.76    4:55.00   
  Simklubben Ena                   
                     
Johan Ljunggren  2001    337  1:11.45  2:29.75  3:47.21    5:04.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Philip Rosvall  2001    295  1:15.26  2:36.57  3:57.84    5:18.67   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Mikael Söderberg  2003    269  1:18.58  2:42.76  4:07.01    5:28.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Edwin Nystrand  2002    265  1:18.22  2:43.94  4:51.19    5:30.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Marcus Johnsson  2002    261  1:19.17  2:45.78  4:11.85    5:31.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Lapo Lappin  1999    249          5:37.24   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Joel Larsson  2001    234  1:20.15  2:47.54  4:16.08    5:43.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Gustav Walldén  2003    233  1:22.57  2:49.95  4:18.41    5:44.55   
  Simklubben Ena                   
                     
14  Jonatan Fischer  2001    224  1:24.06  2:53.91  4:23.89    5:49.31   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Hugo Sörby  2001    205  1:25.15  2:58.06  4:29.66    5:59.77   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Rasmus Skyving  2003    184  1:27.09  3:03.73  4:39.05    6:12.77   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
17  Jakob Hanson  2002    171  1:29.56  3:08.99  4:49.46    6:22.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Bankefors  1998    415          34.43   
  Upsala Simsällskap                   
Lina Westerlund  1995    414          34.47   
  Upsala Simsällskap                   
Malin Burman  1996    398          34.93   
  Upsala Simsällskap                   
Tova Franzén  2001    378          35.54   
  Upsala Simsällskap                   
Clara Lönnberg  2001    365          35.95   
  Strängnäs Simklubb                   
Alva Westling  1999    361          36.09   
  Norrtälje Simklubb                   
Amanda Malmsten  2000    302          38.30   
  Norrtälje Simklubb                   
Ebba Filipsson  2001    290          38.80   
  Norrtälje Simklubb                   
Adelina Walldén  2002    280          39.28   
  Simklubben Ena                   
10  Liza Wensink  2000    258          40.37   
  Upsala Simsällskap                   
11  Anna Elfvin  2000    242          41.24   
  Norrtälje Simklubb                   
12  Lisa Diös  2002    233          41.73   
  Upsala Simsällskap                   
13  Josefin Lustig  2000    216          42.79   
  Upsala Simsällskap                   
14  Malla Myrelid  2002    215          42.86   
  Upsala Simsällskap                   
15  Linnea Jonsson  2002    212          43.05   
  Norrtälje Simklubb                   
16  Linn Andersson  1999    208          43.31   
  Norrtälje Simklubb                   
17  Lovisa Königsson  2002    207          43.44   
  Upsala Simsällskap                   
18  Emma Norin  2002    202          43.77   
  Upsala Simsällskap                   
19  Katarina Nordberg  2000    196          44.20   
  Upsala Simsällskap                   
20  Liga Barisa  1999    195          44.26   
  Upsala Simsällskap                   
21  Nike Frohm  2002    192          44.49   
  Norrtälje Simklubb                   
22  Thindra Åkerblom  2003    188          44.86   
  Norrtälje Simklubb                   
23  Ellie Uggla  1999    184          45.17   
  Upsala Simsällskap                   
24  Ella Bredenberg  2001    183          45.23   
  Upsala Simsällskap                   
25  Clara Gudfastsson  2002    178          45.65   
  Upsala Simsällskap                   
26  Matilda Bohman  2002    172          46.20   
  Upsala Simsällskap                   
27  Geshin Zarei  2003    169          46.47   
  Upsala Simsällskap                   
28  Mia Milic  2001    168          46.56   
  Upsala Simsällskap                   
29  Esther Svensson  2003    161          47.18   
  Upsala Simsällskap                   
30  Kajsa Franzén  2004    155          47.78   
  Upsala Simsällskap                   
31  Emma Alfredeen  2003    147          48.62   
  Upsala Simsällskap                   
32  Cecilia Engström  2001    133          50.33   
  Norrtälje Simklubb                   
33  Ingrid Marcks  2001    129          50.75   
  Upsala Simsällskap                   
34  Elsa Stjerna  2004    119          52.15   
  Upsala Simsällskap                   
35  Matilda Tukler  2004    113          53.05   
  Upsala Simsällskap                   
36  Hilma Wahlström  2006    106          54.29   
  Upsala Simsällskap                   
37  Tilde Pettersson  2004    104          54.54   
  Norrtälje Simklubb                   
38  Lisen Myrelid  2005    104          54.59   
  Upsala Simsällskap                   
39  Linnea Taflin  2002    101          55.17   
  Upsala Simsällskap                   
40  Celina Hoffner  2004    100          55.23   
  Upsala Simsällskap                   
41  Moa Zetterström  2005    80          59.55   
  Norrtälje Simklubb                   
42  Hannah Svensson  2005    78          59.98   
  Upsala Simsällskap                   
43  Helena Wang  2003    74          1:01.02   
  Upsala Simsällskap                   
Sofia Domeij  2002              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
Stina Häggqvist  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Teresia Freeney  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Javier Lopez Marino  1989    408  34.91        1:14.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Leon Lindström  1996    362  36.31        1:18.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kevin Fahlström  2000    268  39.97        1:26.25   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Roman Milkin  1999    261  40.99        1:26.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Joel Larsson  2001    228  42.69        1:30.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Marcus Johnsson  2002    221  42.61        1:31.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Gustav Ekesten  1998    207  44.15        1:33.99   
  Simklubben Ena                   
                     
Lapo Lappin  1999    204  44.08        1:34.32   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jonatan Fischer  2001    185  46.57        1:37.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Philip Rosvall  2001    183  47.47        1:37.84   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Johan Ljunggren  2001    182  48.63        1:38.04   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Elias Säfström  2002    168  46.89        1:40.67   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Mikael Söderberg  2003    164  49.43        1:41.59   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Elias Holst  2002    146  50.46        1:45.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Simon Granelli  2002    142  51.13        1:46.46   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Rasmus Skyving  2003    140  51.77        1:46.91   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
17  Andreas Savin  2003    133  50.61        1:48.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  David Forsblad  2002    121  52.74        1:52.37   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Hampus Ljunggren  2004    112  1:55.29        1:55.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Hugo Sörby  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Karl Nordström  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    488  30.02        1:04.79   
  Simklubben Ena                   
                     
Julia Nilsson  1999    430  32.81        1:07.56   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Saga Söderberg  1997    427  32.48        1:07.71   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovisa Sved  2000    424  32.35        1:07.87   
  Simklubben Ena                   
                     
Tova Franzén  2001    402  33.24        1:09.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sofia Tynelius  1997    394  33.62        1:09.57   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ani Helin Öncu  2001    384  34.39        1:10.13   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Stina Byström  2002    366  34.64        1:11.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Adelina Walldén  2002    357  34.22        1:11.89   
  Simklubben Ena                   
                     
10  Amanda Malmsten  2000    343  34.76        1:12.81   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
11  Victoria Cantar  2002    343  34.80        1:12.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Anna Elfvin  2000    337  35.58        1:13.29   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Matilda Lantz  2002    332  35.61        1:13.66   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Tova Sjöberg  2001    327  35.36        1:14.02   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
15  Lisa Carlsson  1999    325  35.15        1:14.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Sofia Domeij  2002    308  35.87        1:15.52   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Jeanna Wiell  2001    290  37.08        1:17.05   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Alba Giacomini  2001    286  37.42        1:17.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Amanda Sundqvist  2002    269  36.13        1:18.96   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Alma Leijonhufvud  2000    268  36.83        1:19.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Anna Lithell  2001    268  37.36        1:19.07   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Elika Irajpour  2001    259  38.22        1:19.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Liza Wensink  2000    243  38.44        1:21.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Linnea Jonsson  2002    238  37.95        1:22.20   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
25  Emma Norin  2002    235  39.65        1:22.57   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Geshin Zarei  2003    233  1:22.81        1:22.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Malla Myrelid  2002    228  1:23.45        1:23.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Linn Andersson  1999    225  41.05        1:23.76   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
29  Thindra Åkerblom  2003    216  40.85        1:24.93   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
30  Ellie Uggla  1999    212  40.15        1:25.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
31  Ella Bredenberg  2001    192  42.55        1:28.41   
  Upsala Simsällskap                   
                     
32  Lovisa Königsson  2002    191  43.18        1:28.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
33  Clara Gudfastsson  2002    191  43.71        1:28.54   
  Upsala Simsällskap                   
                     
34  Teresia Freeney  2001    186  42.83        1:29.30   
  Upsala Simsällskap                   
                     
35  Lisa Diös  2002    185  42.70        1:29.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
36  Katarina Nordberg  2000    181  43.24        1:30.07   
  Upsala Simsällskap                   
                     
37  Mia Milic  2001    181  43.26        1:30.12   
  Upsala Simsällskap                   
                     
38  Liga Barisa  1999    173  44.85        1:31.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
39  Kajsa Franzén  2004    173  43.80        1:31.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
40  Tilde Pettersson  2004    88  53.13        1:54.30   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
41  Moa Zetterström  2005    82  55.12        1:56.94   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Anahit Vagoian  2002              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ebba Filipsson  2001              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonathan Mastrangeli  1999    444  32.56  1:07.53  1:43.66    2:19.02   
  Simklubben Ena                   
                     
Jacob Pedersen  2000    441  33.08  1:09.04  1:45.64    2:19.36   
  Simklubben Ena                   
                     
Carl Göransson  2000    325  34.28  1:13.66  1:54.90    2:34.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Simon Hanson  2000    220  42.26  1:27.87  2:55.68    2:55.68   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Edwin Nystrand  2002    197  42.89  1:30.54  2:18.21    3:02.34   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jonathan Douib  2000    179  42.27  1:32.15  3:08.01    3:08.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Gustav Walldén  2003    153  47.49  1:38.03  2:28.72    3:18.12   
  Simklubben Ena                   
                     
Jakob Hanson  2002    141  48.83  1:40.39  2:33.15    3:23.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Westerlund  1995    523  33.98  1:16.06  1:57.45    2:34.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Saga Söderberg  1997    413  35.57  1:23.54  2:10.50    2:47.25   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ellinor Grele  1998    407  34.80  1:18.74  2:07.68    2:48.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Tova Franzén  2001    393  36.01  1:20.48  2:11.92    2:50.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ani Helin Öncu  2001    382  38.88  1:25.55  2:13.43    2:51.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Miranda Söderberg  1999    378  35.27  1:21.08  2:12.02    2:52.28   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Nilsson  1999    361  36.05  1:26.82  2:14.15    2:54.83   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Matilda Lantz  2002    360  38.06  1:26.30  2:17.22    2:55.11   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Stina Byström  2002    356  39.57  1:25.57  2:17.74    2:55.65   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Lisa Carlsson  1999    308  38.60  1:25.31  2:23.65    3:04.44   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Alba Giacomini  2001    301  44.73  1:33.50  2:23.11    3:05.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Tova Sjöberg  2001    293  38.76  2:22.61  3:07.47    3:07.47   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Victoria Cantar  2002    289  42.78  1:30.38  2:26.32    3:08.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Jeanna Wiell  2001    267  48.59  1:34.64  2:30.51    3:13.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Emma Norin  2002    256  46.49  1:36.89  2:31.66    3:16.18   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Elika Irajpour  2001    247  43.07  1:33.77  2:33.31    3:18.41   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Amanda Sundqvist  2002    236  49.48  1:43.01  2:38.38    3:21.47   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Sofia Domeij  2002    233  1:40.53  2:40.44  3:22.34    3:22.34   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Malla Myrelid  2002    229  50.62  2:42.09  3:23.37    3:23.37   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Geshin Zarei  2003    226  44.40  1:38.91  2:41.11    3:24.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Matilda Bohman  2002    200  50.96  1:46.95  2:45.61    3:32.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Liga Barisa  1999    182  52.17  1:45.57  2:49.60    3:39.52   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Esther Svensson  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefin Lustig  2000              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kajsa Franzén  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Rogne  1996    525          27.01   
  Säffle Simsällskap                   
Nathaniel Jousefi  1997    515          27.19   
  Upsala Simsällskap                   
Tobias Westholm  1996    482          27.80   
  Norrtälje Simklubb                   
Martin Magnusson  1995    471          28.00   
  Norrtälje Simklubb                   
Leon Lindström  1996    459          28.26   
  Upsala Simsällskap                   
Jonathan Mastrangeli  1999    389          29.84   
  Simklubben Ena                   
Armin Azadeh  1996    352          30.87   
  Upsala Simsällskap                   
Jesper Engström  1996    340          31.21   
  Upsala Simsällskap                   
Zacharias Lind  1998    271          33.65   
  Upsala Simsällskap                   
10  Gustav Ekesten  1998    271          33.68   
  Simklubben Ena                   
11  Simon Hanson  2000    255          34.34   
  Upsala Simsällskap                   
12  Jakob Hanson  2002    183          38.33   
  Upsala Simsällskap                   
13  Kevin Fahlström  2000    176          38.90   
  Norrtälje Simklubb                   
14  Elias Säfström  2002    146          41.37   
  Norrtälje Simklubb                   
15  Karl Nordström  2001    131          42.83   
  Upsala Simsällskap                   
16  Alexander Karlsson  2002    115          44.77   
  Upsala Simsällskap                   
17  Rasmus Skyving  2003    113          45.00   
  Norrtälje Simklubb                   
18  Gustav Walldén  2003    96          47.59   
  Simklubben Ena                   
19  Hampus Ljunggren  2004    50          58.81   
  Upsala Simsällskap                   
Albin Bäckström  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Andreas Savin  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Elias Holst  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 21, 4X100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala S Damer Lag 1  1998    385          5:09.86   
  Upsala Simsällskap                   
  Rebecka Bankefors  1998      36.15  1:15.46      1:15.46   
  Julia Norlin  1998      40.24  1:27.28      2:42.74   
  Miranda Söderberg  1999      34.35  1:15.25      3:57.99   
  Lisa Carlsson  1999      33.91  1:11.87      5:09.86   
                     
Upsala S Damer Lag 2  1998    334          5:24.87   
  Upsala Simsällskap                   
  Tova Franzén  2001      38.28  1:19.87      1:19.87   
  Alba Giacomini  2001      42.87  1:29.34      2:49.21   
  Stina Byström  2002      37.74  1:19.38      4:08.59   
  Victoria Cantar  2002      36.31  1:16.28      5:24.87   
                     
Upsala S Damer Lag 3  1998    300          5:36.78   
  Upsala Simsällskap                   
  Jeanna Wiell  2001      41.09  1:25.34      1:25.34   
  Ani Helin Öncu  2001      42.40  1:30.87      2:56.21   
  Matilda Lantz  2002      38.44  1:21.12      4:17.33   
  Elika Irajpour  2001      36.03  1:19.45      5:36.78   
                     
Norrtälje Damer Lag 1  1998    258          5:53.86   
  Norrtälje Simklubb                   
  Tova Sjöberg  2001      1:25.78  2:12.68      2:12.68   
  Anna Elfvin  2000      50.75  1:30.71      3:43.39   
  Amanda Malmsten  2000      51.00  1:26.85      5:10.24   
  Ebba Filipsson  2001      43.62  43.62      5:53.86   
                     
 
Gren 22, 4X100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala S Herrar Lag 1  1998    301          4:33.36   
  Upsala Simsällskap                   
  Carl Göransson  2000      29.32  1:01.09      1:01.09   
  Simon Hanson  2000      35.19  1:11.72      2:12.81   
  Johan Ljunggren  2001      34.15  1:11.30      3:24.11   
  Philip Rosvall  2001      32.41  1:09.25      4:33.36   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1998    227          5:00.45   
  Upsala Simsällskap                   
  Jonathan Douib  2000      36.74  1:14.97      1:14.97   
  Joel Larsson  2001      35.66  1:13.99      2:28.96   
  Mikael Söderberg  2003      35.73  1:14.06      3:43.02   
  Jonatan Fischer  2001      35.89  1:17.43      5:00.45   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  1998    217          5:04.98   
  Upsala Simsällskap                   
  Edwin Nystrand  2002      36.96  1:15.19      1:15.19   
  Lapo Lappin  1999      35.16  1:11.15      2:26.34   
  Hugo Sörby  2001      37.99  1:16.69      3:43.03   
  Jakob Hanson  2002      37.84  1:21.95      5:04.98   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Edmon Torosyan  1997    527          25.12   
  Upsala Simsällskap                   
Adam Alstermark  1996    487          25.79   
  Norrtälje Simklubb                   
Martin Magnusson  1995    472          26.06   
  Norrtälje Simklubb                   
Tobias Westholm  1996    470          26.10   
  Norrtälje Simklubb                   
Jonathan Mastrangeli  1999    440          26.68   
  Simklubben Ena                   
Elias Folkesson  1999    372          28.22   
  Norrtälje Simklubb                   
Armin Azadeh  1996    358          28.57   
  Upsala Simsällskap                   
Jesper Engström  1996    346          28.90   
  Upsala Simsällskap                   
Gustav Ekesten  1998    323          29.57   
  Simklubben Ena                   
10  Axel Henriksson  1999    309          30.00   
  Upsala Simsällskap                   
11  Johan Ljunggren  2001    292          30.58   
  Upsala Simsällskap                   
12  Lapo Lappin  1999    288          30.73   
  Upsala Simsällskap                   
13  Marcus Johnsson  2002    287          30.74   
  Upsala Simsällskap                   
14  Zacharias Lind  1998    287          30.76   
  Upsala Simsällskap                   
15  Simon Hanson  2000    283          30.90   
  Upsala Simsällskap                   
16  Roman Milkin  1999    277          31.14   
  Upsala Simsällskap                   
17  Loke Wallin  1999    274          31.24   
  Upsala Simsällskap                   
18  Jonathan Douib  2000    266          31.56   
  Upsala Simsällskap                   
19  Hugo Sörby  2001    254          32.03   
  Upsala Simsällskap                   
20  Philip Rosvall  2001    243          32.49   
  Upsala Simsällskap                   
21  Jonatan Fischer  2001    242          32.57   
  Upsala Simsällskap                   
22  Mikael Söderberg  2003    229          33.16   
  Upsala Simsällskap                   
23  Thomas Högman  2000    222          33.48   
  Upsala Simsällskap                   
24  Edwin Nystrand  2002    221          33.57   
  Upsala Simsällskap                   
25  Elias Säfström  2002    200          34.68   
  Norrtälje Simklubb                   
26  Andreas Anderberg  2000    196          34.91   
  Upsala Simsällskap                   
27  Jakob Hanson  2002    191          35.21   
  Upsala Simsällskap                   
28  Rasmus Skyving  2003    177          36.10   
  Norrtälje Simklubb                   
29  Gustav Walldén  2003    172          36.49   
  Simklubben Ena                   
30  Andreas Savin  2003    136          39.39   
  Upsala Simsällskap                   
31  Elias Holst  2002    124          40.69   
  Upsala Simsällskap                   
32  Albin Lötberg  2001    118          41.32   
  Upsala Simsällskap                   
33  Noel Wallin  2001    117          41.46   
  Upsala Simsällskap                   
34  Oskar Andersson  2003    114          41.81   
  Upsala Simsällskap                   
35  Simon Granelli  2002    114          41.83   
  Upsala Simsällskap                   
36  Jesper Hallbert  2000    113          41.90   
  Upsala Simsällskap                   
37  Max Wallin  2001    109          42.45   
  Upsala Simsällskap                   
38  John Carlsson  2001    102          43.31   
  Upsala Simsällskap                   
39  Carl-Anton Eriksson  2002    96          44.21   
  Upsala Simsällskap                   
40  David Forsblad  2002    93          44.65   
  Upsala Simsällskap                   
41  Albin Bäckström  2001    89          45.38   
  Upsala Simsällskap                   
42  William Rismyhr  2004    81          46.84   
  Upsala Simsällskap                   
43  Lukas Höglund  2004    68          49.64   
  Upsala Simsällskap                   
44  Arman Harutunean  2003    65          50.26   
  Upsala Simsällskap                   
45  Filip Hallin  2006    63          51.01   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 24, 200m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Wilma Wennerberg  2001    473  32.65  1:08.92  1:46.55    2:22.68   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Julia Nilsson  1999    462  32.82  1:09.23  1:46.92    2:23.77   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Saga Söderberg  1997    436  33.22  1:10.12  1:48.96    2:26.59   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovisa Sved  2000    430  32.72  1:09.80  1:48.93    2:27.27   
  Simklubben Ena                   
                     
Tova Franzén  2001    381  33.92  1:13.27  1:53.98    2:33.24   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Adelina Walldén  2002    378  33.94  1:12.89  1:53.56    2:33.64   
  Simklubben Ena                   
                     
Lisa Carlsson  1999    355  35.32  1:14.97  1:56.59    2:36.96   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ebba Filipsson  2001    261  38.56  1:22.86  2:53.87    2:53.87   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Geshin Zarei  2003    251  39.54  1:25.20  2:56.11    2:56.11   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Josefin Lustig  2000    228  41.32  1:27.98  2:15.37    3:01.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Ella Bredenberg  2001    199  42.81  3:10.14      3:10.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Lovisa Königsson  2002    198  42.58  1:31.81  2:22.19    3:10.44   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Astrid Norén  2001    196  44.31  3:11.12      3:11.12   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Matilda Bohman  2002    193  41.29  1:31.38  2:24.40    3:12.30   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Katarina Nordberg  2000    177  43.09  1:32.89  3:17.71    3:17.71   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Lisa Diös  2002    165  42.66  1:34.16  3:22.50    3:22.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Moa Zetterström  2005    108  49.26  1:48.93  2:53.87    3:53.00   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Esther Svensson  2003              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Minna Billström  2001              DSQ   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Joel Larsson  2001    239  44.03  1:33.59  2:24.80    3:14.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lapo Lappin  1999    215  45.59  1:37.72  2:31.71    3:21.32   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jonatan Fischer  2001    200  46.00  1:38.81  2:34.68    3:26.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Simon Hanson  2000    169  51.78  1:50.06  2:46.95    3:38.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Rasmus Skyving  2003    157  49.80  1:47.53  2:45.33    3:43.68   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Elias Holst  2002    149  52.09  1:50.76  2:51.64    3:47.20   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Gustav Walldén  2003              DSQ   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Westerlund  1995    649          33.25   
  Upsala Simsällskap                   
Rebecka Gustafsson  1998    556          35.01   
  Simklubben Ena                   
Adelina Walldén  2002    431          38.10   
  Simklubben Ena                   
Clara Lönnberg  2001    408          38.80   
  Strängnäs Simklubb                   
Malin Burman  1996    406          38.87   
  Upsala Simsällskap                   
Fanny Alstermark  1998    404          38.93   
  Norrtälje Simklubb                   
Astrid Blomqvist  1996    376          39.90   
  Upsala Simsällskap                   
Hanna Tynelius  1999    371          40.06   
  Upsala Simsällskap                   
Julia Norlin  1998    367          40.22   
  Upsala Simsällskap                   
10  Alba Giacomini  2001    359          40.52   
  Upsala Simsällskap                   
11  Sofia Tynelius  1997    328          41.75   
  Upsala Simsällskap                   
12  Linnea Grele  1995    307          42.67   
  Upsala Simsällskap                   
13  Miranda Söderberg  1999    306          42.73   
  Upsala Simsällskap                   
14  Lina Albertsen  2001    280          43.99   
  Norrtälje Simklubb                   
15  Ella Bredenberg  2001    263          44.90   
  Upsala Simsällskap                   
16  Minna Billström  2001    261          45.01   
  Strängnäs Simklubb                   
17  Matilda Bohman  2002    250          45.68   
  Upsala Simsällskap                   
18  Thindra Åkerblom  2003    246          45.94   
  Norrtälje Simklubb                   
19  Josefin Lustig  2000    246          45.96   
  Upsala Simsällskap                   
20  Katarina Nordberg  2000    233          46.78   
  Upsala Simsällskap                   
21  Ive Fröman  2003    231          46.91   
  Upsala Simsällskap                   
22  Anna Lithell  2001    222          47.56   
  Upsala Simsällskap                   
23  Ingrid Marcks  2001    216          47.95   
  Upsala Simsällskap                   
24  Linn Akre Fall  2001    185          50.53   
  Upsala Simsällskap                   
25  Ebba Filipsson  2001    180          50.96   
  Norrtälje Simklubb                   
26  Lovisa Königsson  2002    175          51.44   
  Upsala Simsällskap                   
27  Siri Byrenius  2001    175          51.45   
  Upsala Simsällskap                   
28  Astrid Norén  2001    174          51.58   
  Upsala Simsällskap                   
29  Lisa Diös  2002    173          51.62   
  Upsala Simsällskap                   
30  Linnea Taflin  2002    169          52.08   
  Upsala Simsällskap                   
31  Clara Peuckert  2003    166          52.31   
  Upsala Simsällskap                   
32  Elsa Stjerna  2004    162          52.78   
  Upsala Simsällskap                   
33  Anna Wellving  2002    151          54.07   
  Upsala Simsällskap                   
34  Viktoria Lautmann  2004    138          55.71   
  Upsala Simsällskap                   
35  Mia Milic  2001    136          55.96   
  Upsala Simsällskap                   
36  Liga Barisa  1999    135          56.01   
  Upsala Simsällskap                   
37  Tilde Pettersson  2004    122          58.04   
  Norrtälje Simklubb                   
38  Cecilia Engström  2001    117          58.83   
  Norrtälje Simklubb                   
39  Celina Hoffner  2004    112          59.61   
  Upsala Simsällskap                   
40  Moa Zetterström  2005    108          1:00.47   
  Norrtälje Simklubb                   
41  Wilma Sjöberg  2003    106          1:00.72   
  Upsala Simsällskap                   
Esther Svensson  2003              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
Anahit Vagoian  2002              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
Linn Andersson  1999              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
 
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonathan Mastrangeli  1999    431  31.51        1:04.76   
  Simklubben Ena                   
                     
Jacob Pedersen  2000    411  32.21        1:05.82   
  Simklubben Ena                   
                     
Tobias Westholm  1996    351  33.44        1:09.35   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Carl Göransson  2000    347  33.62        1:09.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alexander Almasi  2000    341  34.02        1:09.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elias Folkesson  1999    299  36.16        1:13.14   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Gustav Ekesten  1998    291  35.49        1:13.84   
  Simklubben Ena                   
                     
Axel Henriksson  1999    271  35.84        1:15.60   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Philip Rosvall  2001    243  38.40        1:18.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Lapo Lappin  1999    229  40.62        1:19.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Joel Larsson  2001    229  38.96        1:19.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Loke Wallin  1999    228  39.03        1:20.04   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Roman Milkin  1999    219  38.66        1:21.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Edwin Nystrand  2002    209  41.29        1:22.37   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Johan Ljunggren  2001    205  40.55        1:22.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Jonatan Fischer  2001    190  40.44        1:25.11   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Jonathan Douib  2000    189  40.58        1:25.21   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Elias Säfström  2002    183  41.73        1:26.05   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
19  Hugo Sörby  2001    183  43.08        1:26.09   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Marcus Johnsson  2002    181  42.07        1:26.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Andreas Anderberg  2000    181  41.25        1:26.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Mikael Söderberg  2003    158  1:30.51        1:30.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Thomas Högman  2000    139  44.58        1:34.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Jesper Hallbert  2000    116  49.05        1:40.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Andreas Savin  2003    95  52.42        1:47.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  John Carlsson  2001    90  1:49.08        1:49.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Max Wallin  2001    83  55.83        1:51.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Noel Wallin  2001    82  54.95        1:52.22   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    610  30.45        1:04.89   
  Simklubben Ena                   
                     
Lina Westerlund  1995    481  33.83        1:10.22   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ellen Holmberg  1998    423  32.30        1:13.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovisa Sved  2000    385  33.03        1:15.61   
  Simklubben Ena                   
                     
Wilma Wennerberg  2001    382  36.31        1:15.86   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Tova Franzén  2001    371  35.70        1:16.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Saga Söderberg  1997    365  34.97        1:17.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ellinor Grele  1998    358  35.00        1:17.52   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Miranda Söderberg  1999    346  35.93        1:18.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Matilda Lantz  2002    343  36.82        1:18.60   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Stina Byström  2002    340  37.19        1:18.80   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Julia Nilsson  1999    333  33.96        1:19.42   
  Spårvägen Simförening                   
                     
13  Clara Lönnberg  2001    305  35.64        1:21.76   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
14  Ani Helin Öncu  2001    296  38.17        1:22.52   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Victoria Cantar  2002    228  40.95        1:30.02   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Minna Billström  2001    220  41.54        1:31.18   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
17  Elika Irajpour  2001    195  44.45        1:34.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Geshin Zarei  2003    185  44.92        1:36.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
19  Amanda Sundqvist  2002    167  45.83        1:39.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Liga Barisa  1999    131  50.28        1:48.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Ekesten  1995    521  30.00  1:03.78  1:40.05    2:15.55   
  Simklubben Ena                   
                     
Carl Rogne  1996    451  30.33  1:05.53  1:43.41    2:22.27   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Hugo Sörby  2001    199  39.92  1:28.13  2:20.26    3:06.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Philip Rosvall  2001    195  41.76  1:30.39  2:21.74    3:08.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jakob Hanson  2002    137  43.08  1:37.84  2:36.61    3:31.16   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 30, 400m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Norlin  1998    400  1:23.46  2:56.52  4:35.08    5:54.23   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Stina Byström  2002    362  1:27.26  3:01.59  4:46.27    6:06.22   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Matilda Lantz  2002    340  1:32.34  3:06.54  4:50.94    6:13.79   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alba Giacomini  2001    305  2:30.52  4:10.57  5:45.60    6:27.65   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Victoria Cantar  2002    289  1:35.58  3:16.03  5:07.14    6:34.74   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    520  29.05        1:03.04   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Fredrik Ekesten  1995    482  29.57        1:04.66   
  Simklubben Ena                   
                     
Adam Alstermark  1996    473  30.65        1:05.06   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Edmon Torosyan  1997    437  29.83        1:06.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Tobias Westholm  1996    421  31.63        1:07.66   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jonathan Mastrangeli  1999    401  31.87        1:08.75   
  Simklubben Ena                   
                     
Jacob Pedersen  2000    384  31.51        1:09.75   
  Simklubben Ena                   
                     
Alexander Almasi  2000    356  31.27        1:11.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alexander Matkoski  1996    341  32.66        1:12.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Armin Azadeh  1996    336  32.03        1:12.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Gustav Ekesten  1998    332  33.78        1:13.22   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Elias Folkesson  1999    331  34.20        1:13.27   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Jesper Engström  1996    315  31.70        1:14.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Zacharias Lind  1998    255  36.51        1:19.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Roman Milkin  1999    246  37.99        1:20.88   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Elias Säfström  2002    195  39.99        1:27.39   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
17  Rasmus Skyving  2003    171  42.55        1:31.29   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
18  Gustav Walldén  2003    151  46.53        1:35.07   
  Simklubben Ena                   
                     
19  Andreas Savin  2003    132  48.84        1:39.54   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Simon Granelli  2002    126  51.75        1:40.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Elias Holst  2002    116  50.36        1:43.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Alexander Karlsson  2002    100  49.40        1:49.24   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala S Damer Lag 1  1998    393          2:07.25   
  Upsala Simsällskap                   
  Lisa Carlsson  1999      33.04        33.04   
  Miranda Söderberg  1999      33.08        1:06.12   
  Rebecka Bankefors  1998      30.03        1:36.15   
  Julia Norlin  1998      31.10        2:07.25   
                     
Upsala S Damer Lag 2  1998    355          2:11.65   
  Upsala Simsällskap                   
  Victoria Cantar  2002      33.52        33.52   
  Stina Byström  2002      33.95        1:07.47   
  Ani Helin Öncu  2001      32.17        1:39.64   
  Tova Franzén  2001      32.01        2:11.65   
                     
Norrtälje Damer Lag 1  1998    320          2:16.28   
  Norrtälje Simklubb                   
  Ebba Filipsson  2001      34.75        34.75   
  Thindra Åkerblom  2003      36.06        1:10.81   
  Linn Andersson  1999      36.03        1:46.84   
  Fanny Alstermark  1998      29.44        2:16.28   
                     
Upsala S Damer Lag 3  1998    310          2:17.76   
  Upsala Simsällskap                   
  Anna Lithell  2001      35.63        35.63   
  Alba Giacomini  2001      35.38        1:11.01   
  Elika Irajpour  2001      34.64        1:45.65   
  Matilda Lantz  2002      32.11        2:17.76   
                     
Upsala S Damer Lag 4  1998    232          2:31.62   
  Upsala Simsällskap                   
  Ella Bredenberg  2001      38.42        38.42   
  Matilda Bohman  2002      37.42        1:15.84   
  Lisa Diös  2002      38.39        1:54.23   
  Geshin Zarei  2003      37.39        2:31.62   
                     
Norrtälje Damer Lag 2  1998    134          3:01.84   
  Norrtälje Simklubb                   
  Cecilia Engström  2001      44.37        44.37   
  Tilde Pettersson  2004      48.52        1:32.89   
  Moa Zetterström  2005      51.13        2:24.02   
  Lina Albertsen  2001      37.82        3:01.84   
                     
 
Gren 33, 4X200m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala S Herrar Lag 1  1998    350