Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  Upplands Ungdomsmästerskap    Utskriftsdatum  01 oktober 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  27.19   
378  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  28.46   
219  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  29.59   
366  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  25 m  30.06   
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  30.53   
250  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  30.54   
365  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  30.56   
310  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  30.63   
362  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  30.78   
10  326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  30.91   
11  213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  31.14   
12  373  Tynelius Sofia  1997  UPSALA S  BN1897  25 m  31.29   
13  269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  31.76   
14  231  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  32.59   
15  282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  32.70   
16  214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  32.82   
17  235  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  32.87   
18  257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  33.17   
19  292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  33.91   
20  255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m  33.95   
21  259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  34.52   
22  225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  34.62   
23  222  Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m  35.15   
24  371  Grele Linnea  1995  UPSALA S  BV0295  25 m  35.50   
25  330  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  50 m  35.68   
26  261  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  35.71   
27  341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  50 m  36.32   
28  296  Leijonhufvud Alma  2000  UPSALA S  BG2200  25 m  36.72   
29  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  36.82   
30  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  36.89   
31  240  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  36.97   
32  228  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  37.11   
33  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  37.29   
34  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m  37.48   
35  305  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  37.57   
36  337  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m  37.57   
37  298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  50 m  37.81   
38  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  37.95   
39  260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  38.73   
40  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  38.84   
41  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m  39.59   
42  274  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  39.69   
43  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  39.89   
44  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  40.22   
45  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  40.28   
46  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  40.68   
47  270  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  41.20   
48  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  50 m  41.22   
49  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  41.24   
50  304  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  42.16   
51  246  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  42.18   
52  229  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  42.49   
53  381  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  44.34   
54  263  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  44.40   
55  284  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  45.07   
56  239  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  45.24   
57  336  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  46.86   
58  233  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  46.97   
59  303  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m  47.54   
60  318  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  49.14   
61  247  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  51.05   
62  328  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  51.14   
63  380  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  53.74   
64  227  Frohm Nike  2002  NORRTÄLJE  AK7402  25 m     
65  283  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
66  295  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
67  317  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m     
68  319  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
69  322  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
70  332  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
71  333  Wallin Maja  2005  UPSALA S  AK5405  25 m     
72  342  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m     
73  344  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
74  359  Malek Shilan  2004  UPSALA S    25 m     
75  360  Peuckert Clara  2003  UPSALA S    25 m     
76  361  Wang Helena  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 2, 200m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  2:05.89   
289  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  25 m  2:06.07   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  2:09.16   
209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  2:15.29   
212  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:17.18   
249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m  2:19.05   
224  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  2:37.34   
262  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  50 m  2:43.74   
280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  50 m  2:46.36   
10  215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:52.56   
11  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:06.49   
12  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  50 m  3:24.82   
13  220  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m     
14  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
15  299  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m     
 
Gren 3, 200m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  2:57.38   
214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  3:10.73   
364  Grele Ellinor  1998  UPSALA S  AT6898  25 m  3:13.99   
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  3:17.01   
282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  50 m  3:17.85   
272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  3:26.98   
253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m  3:34.04   
339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  3:35.15   
216  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  3:41.03   
10  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  3:44.45   
11  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m  3:57.41   
12  274  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  50 m  4:10.49   
13  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  4:28.36   
14  261  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m     
15  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m     
16  303  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m     
17  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m     
18  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m     
19  320  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
218  Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  31.31   
356  Marino Javier Lopez  1989  UPSALA S    25 m  32.00   
367  Wimmerstedt David  1997  UPSALA S  AI6997  25 m  33.08   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  33.75   
312  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  34.02   
382  Callbo Daniel  1988  UPSALA S  AI7588  25 m  35.00   
370  Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  25 m  35.72   
224  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  38.29   
294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  43.87   
10  266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  44.98   
11  237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  45.18   
12  273  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  47.56   
13  215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  48.09   
14  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  48.56   
15  340  Wulff Erik  2000  UPSALA S  AV7300  25 m  49.27   
16  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  50.24   
17  234  Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  50.91   
18  290  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  51.35   
19  302  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  52.33   
20  248  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  53.01   
21  299  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  53.94   
22  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  54.58   
23  220  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  55.60   
24  327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  56.39   
25  343  Öhman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m  1:00.68   
26  256  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m     
27  265  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m     
28  267  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
29  285  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
30  314  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
31  358  Hallin Filip  2006  UPSALA S    25 m     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
250  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  1:12.68   
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:14.52   
269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:15.35   
362  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:17.30   
292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:21.51   
282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:22.32   
339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:23.13   
255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:24.08   
257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:27.22   
10  235  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:28.57   
11  272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:29.14   
12  259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  1:30.94   
13  305  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:32.62   
14  296  Leijonhufvud Alma  2000  UPSALA S  BG2200  50 m  1:34.08   
15  260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:34.45   
16  225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:36.54   
17  330  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  1:37.00   
18  298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  1:37.05   
19  228  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:39.19   
20  320  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:39.57   
21  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:40.16   
22  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:42.19   
23  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:43.10   
24  304  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:44.22   
25  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  1:51.03   
26  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
27  263  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
28  337  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
289  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  25 m  59.09   
245  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  59.59   
238  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:02.32   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  1:04.10   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  1:05.97   
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:06.16   
212  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:08.41   
277  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:08.76   
249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m  1:10.83   
10  209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:13.95   
11  312  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  1:14.88   
12  315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:22.38   
13  327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  1:22.81   
14  280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  1:25.46   
15  300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:28.45   
16  311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:28.81   
17  323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  1:28.91   
18  288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:29.88   
19  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:30.21   
20  294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:33.72   
21  262  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  50 m  1:40.28   
22  307  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:44.30   
23  266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m  1:49.46   
24  293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
324  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:41.17   
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  2:51.93   
338  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  2:54.78   
269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:58.70   
255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m     
292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m     
341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m     
 
Gren 8, 400m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  6:51.05   
327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  7:58.16   
212  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m     
280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m     
288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m     
293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m     
311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m     
315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  1:05.77   
219  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  1:14.74   
365  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  1:16.79   
213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:17.51   
310  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  1:18.08   
326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:18.18   
231  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:22.95   
235  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:23.98   
214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:25.34   
10  371  Grele Linnea  1995  UPSALA S  BV0295  25 m  1:26.49   
11  259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  1:26.84   
12  216  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:27.51   
13  222  Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m  1:29.56   
14  330  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  1:33.09   
15  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:33.59   
16  261  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:33.60   
17  225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:33.81   
18  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:34.71   
19  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:34.81   
20  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:35.72   
21  240  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:36.15   
22  337  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m  1:36.69   
23  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:37.07   
24  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:37.85   
25  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:38.02   
26  305  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:38.54   
27  304  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:39.69   
28  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:40.45   
29  228  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:42.03   
30  296  Leijonhufvud Alma  2000  UPSALA S  BG2200  25 m  1:42.50   
31  260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:42.95   
32  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:43.18   
33  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:43.44   
34  270  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  1:43.59   
35  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:45.06   
36  246  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:46.67   
37  229  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:46.93   
38  274  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:47.00   
39  233  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  2:07.59   
40  239  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  2:09.42   
41  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
42  247  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
43  263  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
44  303  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m     
45  318  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m     
46  331  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
47  380  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m     
 
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
243  Norrtälje Herrar [1998]  1998  NORRTÄLJE    25 m  2:21.41   
352  Upsala S Herrar Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
353  Upsala S Herrar Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
354  Upsala S Herrar Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
355  Upsala S Herrar Lag 4  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 11, 4X200m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
347  Upsala S Damer Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 12, 4X50m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
243  Norrtälje Herrar [1998]  1998  NORRTÄLJE    25 m  2:42.49   
352  Upsala S Herrar Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
353  Upsala S Herrar Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
354  Upsala S Herrar Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
355  Upsala S Herrar Lag 4  1998  UPSALA S    25 m     
379  Upsala Sprint Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 13, 800m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
310  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  10:16.15   
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  11:25.19   
216  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  11:27.79   
213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m     
225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m     
257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m     
296  Leijonhufvud Alma  2000  UPSALA S  BG2200  25 m     
 
Gren 14, 400m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  4:41.24   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  4:43.35   
277  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:43.87   
249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m  4:47.68   
300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  5:09.69   
289  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  50 m  5:13.03   
315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  5:46.32   
215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  5:47.34   
323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  5:53.68   
10  311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  5:54.23   
11  266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  5:56.80   
12  327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  6:25.70   
13  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  6:43.18   
14  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  7:00.17   
15  288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m     
16  293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
17  294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
250  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  33.54   
338  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  33.62   
365  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  34.87   
362  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  34.90   
269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  35.00   
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  36.37   
231  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  38.48   
225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  38.86   
214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  40.14   
10  222  Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m  41.35   
11  341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  42.66   
12  260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  42.90   
13  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  43.19   
14  330  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  43.21   
15  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  43.32   
16  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  43.38   
17  305  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  43.38   
18  228  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  43.98   
19  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  44.09   
20  240  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  44.11   
21  227  Frohm Nike  2002  NORRTÄLJE  AK7402  25 m  44.25   
22  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  44.39   
23  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  44.57   
24  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  50 m  44.66   
25  261  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  46.27   
26  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  46.78   
27  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  46.88   
28  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m  46.98   
29  270  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  47.94   
30  274  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  47.94   
31  304  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  48.30   
32  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  50 m  48.87   
33  247  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  51.62   
34  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  52.02   
35  233  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  55.23   
36  328  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  57.08   
37  380  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  57.40   
38  322  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  58.81   
39  319  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  59.24   
40  223  Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m     
41  229  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
42  239  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m     
43  283  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
44  284  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
45  303  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m     
46  332  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
47  337  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m     
48  344  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
49  361  Wang Helena  2003  UPSALA S    25 m     
50  381  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
356  Marino Javier Lopez  1989  UPSALA S    25 m  1:10.00   
312  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  1:13.00   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  1:15.57   
224  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  1:21.33   
375  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  1:29.34   
294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:30.80   
209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:31.70   
315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:33.46   
266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:35.99   
10  288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:36.20   
11  300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:36.92   
12  323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:39.30   
13  327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:41.92   
14  307  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:43.63   
15  273  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  1:43.85   
16  237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:52.63   
17  299  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  1:53.67   
18  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
19  256  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m     
20  267  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
21  293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
22  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
23  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m     
24  340  Wulff Erik  2000  UPSALA S  AV7300  25 m     
25  363  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  58.78   
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  1:05.79   
213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:06.76   
326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:06.91   
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:07.73   
373  Tynelius Sofia  1997  UPSALA S  BN1897  25 m  1:08.83   
269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:09.45   
214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:09.98   
231  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:11.90   
10  282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:12.25   
11  255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:12.81   
12  257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:13.03   
13  222  Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m  1:13.40   
14  259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  1:14.28   
15  292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:14.29   
16  225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:16.56   
17  261  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:17.39   
18  339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:18.40   
19  272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:18.98   
20  235  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:19.93   
21  320  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:19.99   
22  341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:21.64   
23  296  Leijonhufvud Alma  2000  UPSALA S  BG2200  50 m  1:21.98   
24  330  Uggla Ellie  1999  UPSALA S  AW5699  25 m  1:22.09   
25  228  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:23.07   
26  298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  50 m  1:23.81   
27  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:23.81   
28  305  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:24.75   
29  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:25.73   
30  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  1:26.81   
31  337  Wensink Liza  2000  UPSALA S  BP6200  25 m  1:26.95   
32  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:28.20   
33  260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:28.66   
34  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:28.86   
35  304  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:28.89   
36  274  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:29.06   
37  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m  1:30.61   
38  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:30.85   
39  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:34.42   
40  229  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:34.70   
41  270  Freeney Teresia  2001  UPSALA S  BG4401  25 m  1:36.59   
42  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:37.71   
43  239  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:43.25   
44  233  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:50.08   
45  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
46  240  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m     
47  331  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
48  359  Malek Shilan  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
212  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  2:20.32   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:30.63   
277  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:34.35   
311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  3:05.35   
262  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  50 m  3:11.77   
279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  50 m  3:33.64   
215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m     
280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
338  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  2:32.19   
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  2:44.54   
364  Grele Ellinor  1998  UPSALA S  AT6898  25 m  2:46.97   
326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  2:47.22   
324  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:48.03   
269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:48.79   
259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  3:03.85   
292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  3:04.56   
255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  3:06.04   
10  339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  3:12.60   
11  282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  3:12.67   
12  272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  50 m  3:17.53   
13  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  3:25.61   
14  320  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  50 m  3:27.25   
15  341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  50 m  3:28.73   
16  305  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  50 m  3:29.29   
17  261  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  50 m  3:30.08   
18  298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  3:37.97   
19  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  50 m  3:52.78   
20  235  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m     
21  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m     
22  257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m     
23  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m     
24  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m     
25  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m     
26  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
245  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  27.03   
289  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  50 m  27.42   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  27.63   
238  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  27.97   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  29.63   
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  30.02   
312  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  30.25   
249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m  30.80   
368  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  31.27   
10  209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  33.04   
11  224  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  34.10   
12  280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  34.61   
13  376  Lind Zacharias  1998  UPSALA S  AI7798  25 m  36.52   
14  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  37.50   
15  237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  40.87   
16  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  41.81   
17  307  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  50 m  43.82   
18  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  43.89   
19  215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  45.45   
20  256  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m     
21  290  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m     
22  299  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m     
23  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
24  363  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
 
Gren 21, 4X100m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
241  Norrtälje Damer Lag 1  1998  NORRTÄLJE    25 m     
345  Upsala S Damer Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
346  Upsala S Damer Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
347  Upsala S Damer Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 22, 4X100m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
352  Upsala S Herrar Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
353  Upsala S Herrar Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
354  Upsala S Herrar Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 23, 50m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
329  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m  24.80   
218  Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  25.53   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  25.65   
238  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  26.45   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  26.84   
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  27.27   
249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m  27.93   
226  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  27.97   
368  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  28.15   
10  209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  29.63   
11  376  Lind Zacharias  1998  UPSALA S  AI7798  25 m  29.64   
12  369  Henriksson Axel  1999  UPSALA S  AA3799  25 m  30.28   
13  300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  31.43   
14  280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  31.63   
15  375  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  31.97   
16  293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  50 m  32.49   
17  262  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  32.65   
18  323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  33.20   
19  372  Wallin Loke  1999  UPSALA S  AD6399  25 m  33.25   
20  327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  33.38   
21  288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  33.51   
22  315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  33.53   
23  266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  33.61   
24  286  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  34.73   
25  237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  35.07   
26  311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  35.58   
27  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  37.01   
28  215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  37.37   
29  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  37.60   
30  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  40.02   
31  335  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m  41.57   
32  264  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  41.69   
33  248  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  42.54   
34  334  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  42.92   
35  273  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  43.64   
36  278  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  43.87   
37  302  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  44.14   
38  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  47.16   
39  340  Wulff Erik  2000  UPSALA S  AV7300  25 m  47.40   
40  258  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  47.94   
41  363  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  53.70   
42  256  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m     
43  265  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m     
44  267  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
45  281  Harutunean Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
46  285  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
47  314  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
48  357  Anderberg Andreas  2000  UPSALA S    25 m     
49  358  Hallin Filip  2006  UPSALA S    25 m     
 
Gren 24, 200m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
350  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:22.63   
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  2:25.84   
213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  2:27.18   
326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  2:27.91   
214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:29.97   
362  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  2:30.54   
269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:39.24   
259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  2:46.98   
341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  2:58.03   
10  298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  50 m  3:08.86   
11  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  3:13.22   
12  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m  3:17.53   
13  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  50 m  3:27.69   
14  348  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  3:41.95   
15  225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m     
16  239  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m     
17  260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m     
18  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
19  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m     
20  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m     
21  308  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m     
22  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
312  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  2:39.44   
294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  50 m  3:24.83   
215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  4:06.03   
236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m     
280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m     
293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
363  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
338  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  32.27   
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  35.33   
310  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  36.77   
365  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  37.84   
378  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  38.11   
214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  38.53   
219  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  38.70   
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  39.15   
373  Tynelius Sofia  1997  UPSALA S  BN1897  25 m  39.79   
10  374  Tynelius Hanna  1999  UPSALA S  BG8899  25 m  40.25   
11  371  Grele Linnea  1995  UPSALA S  BV0295  25 m  41.51   
12  272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  41.89   
13  362  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  42.50   
14  324  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  42.76   
15  348  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  44.16   
16  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  45.27   
17  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  46.52   
18  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m  46.88   
19  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  47.01   
20  217  Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  47.35   
21  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  47.92   
22  240  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  48.70   
23  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  48.83   
24  303  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m  49.35   
25  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  49.47   
26  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  50.48   
27  298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  50.64   
28  246  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  51.12   
29  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  51.21   
30  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  51.41   
31  308  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  51.78   
32  254  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  52.66   
33  260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  52.87   
34  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  54.08   
35  229  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  55.02   
36  328  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  55.62   
37  304  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  57.17   
38  233  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  57.75   
39  225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  59.44   
40  239  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:07.19   
41  223  Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m     
42  283  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
43  295  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
44  317  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m     
45  319  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
46  322  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
47  331  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
48  336  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m     
49  359  Malek Shilan  2004  UPSALA S    25 m     
50  360  Peuckert Clara  2003  UPSALA S    25 m     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
212  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:06.71   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  1:06.93   
238  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:08.50   
370  Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  25 m  1:11.30   
226  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:11.34   
277  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:11.76   
369  Henriksson Axel  1999  UPSALA S  AA3799  25 m  1:15.59   
209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:16.56   
315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:17.92   
10  372  Wallin Loke  1999  UPSALA S  AD6399  25 m  1:20.86   
11  375  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  1:21.07   
12  294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:21.89   
13  300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:23.46   
14  311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:23.80   
15  262  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  1:25.53   
16  288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:28.49   
17  266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:30.62   
18  323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:30.95   
19  327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:31.35   
20  237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:31.57   
21  286  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:34.11   
22  278  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:39.19   
23  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:42.59   
24  335  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:50.99   
25  334  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:53.12   
26  258  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m     
27  293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
28  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
29  357  Anderberg Andreas  2000  UPSALA S    25 m     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  1:03.71   
338  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  1:08.61   
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  1:12.04   
366  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  25 m  1:12.43   
364  Grele Ellinor  1998  UPSALA S  AT6898  25 m  1:14.83   
324  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:15.14   
326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:15.14   
350  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:15.31   
213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:15.44   
10  269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:16.84   
11  255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:21.85   
12  282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:23.12   
13  292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:24.90   
14  349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:25.82   
15  257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  1:35.37   
16  341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:38.12   
17  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  1:39.76   
18  320  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:43.44   
19  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  1:43.66   
20  348  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  1:49.16   
21  339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m     
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
245  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  2:09.49   
208  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:09.86   
327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  3:13.15   
279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m     
315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m     
 
Gren 30, 400m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
310  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  5:53.77   
255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m     
257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m     
272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m     
292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m     
339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m     
 
Gren 31, 100m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
218  Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  1:02.75   
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:04.96   
238  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:05.19   
208  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  1:05.54   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  1:05.99   
329  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m  1:08.98   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  1:09.26   
377  Matkoski Alexander  1996  UPSALA S  AG2796  25 m  1:09.82   
370  Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  25 m  1:10.62   
10  312  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  1:11.10   
11  368  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  1:11.63   
12  226  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:12.82   
13  212  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:13.42   
14  209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:16.38   
15  376  Lind Zacharias  1998  UPSALA S  AI7798  25 m  1:19.21   
16  375  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  1:20.80   
17  215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:34.37   
18  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:34.90   
19  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:37.71   
20  237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:40.65   
21  290  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:43.00   
22  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  1:45.29   
23  273  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  1:46.75   
24  249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m     
25  363  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
 
Gren 32, 4X50m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
241  Norrtälje Damer Lag 1  1998  NORRTÄLJE    25 m  2:13.77   
242  Norrtälje Damer Lag 2  1998  NORRTÄLJE    25 m     
345  Upsala S Damer Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
346  Upsala S Damer Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
347  Upsala S Damer Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
351  Upsala S Damer Lag 4  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 33, 4X200m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
352  Upsala S Herrar Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 34, 4X50m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
241  Norrtälje Damer Lag 1  1998  NORRTÄLJE    25 m  2:44.88   
242  Norrtälje Damer Lag 2  1998  NORRTÄLJE    25 m     
345  Upsala S Damer Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
346  Upsala S Damer Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
347  Upsala S Damer Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
351  Upsala S Damer Lag 4  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 35, 1500m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
208  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  16:45.64   
209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  18:53.92   
312  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  19:34.77   
300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  21:08.35   
311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  50 m  23:06.28   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m     
277  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m     
280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m     
 
Gren 36, 400m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  4:46.85   
350  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  5:04.27   
213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  5:13.32   
269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  5:21.38   
339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  6:02.79   
225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  6:04.76   
298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m  6:45.06   
255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m     
257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m     
10  259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m     
11  272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m     
12  282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m     
13  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m     
14  292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m     
15  320  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
329  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m  29.46   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  30.84   
245  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  30.97   
238  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  31.06   
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  31.95   
368  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  33.11   
370  Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  25 m  33.11   
226  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  33.20   
237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  40.30   
10  372  Wallin Loke  1999  UPSALA S  AD6399  25 m  41.02   
11  286  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  42.34   
12  278  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  43.87   
13  215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  44.88   
14  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  45.23   
15  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  45.28   
16  302  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  47.89   
17  290  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  49.55   
18  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  49.79   
19  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m  50.04   
20  334  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  51.07   
21  299  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  52.43   
22  335  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  52.64   
23  248  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  52.66   
24  256  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m  52.77   
25  258  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  52.84   
26  340  Wulff Erik  2000  UPSALA S  AV7300  25 m  53.11   
27  325  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  56.60   
28  314  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  57.87   
29  249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m     
30  265  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m     
31  276  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m     
32  285  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
33  357  Anderberg Andreas  2000  UPSALA S    25 m     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
338  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  1:09.84   
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  1:17.92   
310  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  1:22.50   
365  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  1:22.55   
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:24.34   
214  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:24.64   
324  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:24.94   
326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  1:26.23   
282  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:28.74   
10  374  Tynelius Hanna  1999  UPSALA S  BG8899  25 m  1:28.99   
11  272  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:30.08   
12  292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:33.36   
13  216  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:37.16   
14  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:37.79   
15  339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:37.83   
16  257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:38.50   
17  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  1:38.67   
18  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  1:40.97   
19  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  50 m  1:41.14   
20  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:42.14   
21  255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:43.10   
22  348  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  1:43.80   
23  320  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  50 m  1:44.86   
24  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:44.96   
25  298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  50 m  1:48.26   
26  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:51.57   
27  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:52.53   
28  303  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m  1:53.04   
29  308  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m  2:05.33   
30  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
31  223  Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m     
32  227  Frohm Nike  2002  NORRTÄLJE  AK7402  25 m     
33  229  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
34  233  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m     
35  240  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m     
36  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m     
37  263  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
38  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m     
39  275  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m     
40  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m     
41  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m     
42  359  Malek Shilan  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 39, 100m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
329  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m  54.30   
297  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  56.27   
245  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  57.00   
238  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  57.22   
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  58.88   
249  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m  1:02.29   
277  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:02.49   
226  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:02.98   
368  Engström Jesper  1996  UPSALA S  AQ7996  25 m  1:03.61   
10  300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:07.62   
11  369  Henriksson Axel  1999  UPSALA S  AA3799  25 m  1:08.64   
12  372  Wallin Loke  1999  UPSALA S  AD6399  25 m  1:08.65   
13  288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:12.50   
14  294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:12.86   
15  323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:13.44   
16  315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:13.92   
17  293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m  1:14.45   
18  327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:15.46   
19  266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:15.71   
20  215  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:18.33   
21  286  Högman Thomas  2000  UPSALA S  AS4300  25 m  1:19.09   
22  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:21.04   
23  307  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m  1:21.04   
24  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:22.10   
25  237  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:27.83   
26  316  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:31.70   
27  335  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m  1:34.03   
28  334  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:35.91   
29  299  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  1:39.57   
30  256  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m     
31  258  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m     
32  276  Gurgule Jon  2001  UPSALA S  AU0301  25 m     
33  278  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m     
34  290  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m     
35  340  Wulff Erik  2000  UPSALA S  AV7300  25 m     
36  357  Anderberg Andreas  2000  UPSALA S    25 m     
 
Gren 40, 200m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
250  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  2:39.20   
362  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  2:51.87   
339  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  2:56.36   
292  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  3:04.69   
259  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m     
260  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m     
298  Lithell Anna  2001  UPSALA S  BD4201  25 m     
341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m     
349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m     
 
Gren 41, 200m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
230  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  2:23.08   
245  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:24.18   
211  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:28.35   
209  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  2:37.32   
315  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:53.92   
300  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:54.48   
294  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  3:02.53   
311  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  3:03.51   
327  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  3:05.20   
10  323  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  3:07.65   
11  280  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  3:15.43   
12  279  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:24.94   
13  236  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  3:36.21   
14  262  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  3:37.52   
15  266  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m     
16  288  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m     
17  293  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
18  313  Razifar Attila  2001  UPSALA S  AN6301  25 m     
 
Gren 42, 50m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  28.42   
338  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m  30.97   
366  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  25 m  31.62   
244  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  31.91   
213  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  32.41   
326  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  33.32   
365  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  33.38   
364  Grele Ellinor  1998  UPSALA S  AT6898  25 m  33.48   
350  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  34.24   
10  269  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  34.74   
11  324  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  34.82   
12  310  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  35.09   
13  349  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  35.76   
14  255  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  36.55   
15  362  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  36.63   
16  257  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  38.80   
17  225  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  40.75   
18  341  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  50 m  41.09   
19  348  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  41.28   
20  287  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  42.60   
21  232  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  43.84   
22  221  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  43.86   
23  271  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  45.33   
24  251  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m  46.29   
25  268  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  50 m  46.48   
26  253  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  48.35   
27  309  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  49.77   
28  252  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  50.99   
29  301  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  51.38   
30  321  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  50 m  52.47   
31  291  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  54.16   
32  306  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m  56.27   
33  229  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
34  263  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
35  275  Gurgule Era  2001  UPSALA S  BO8601  25 m     
36  304  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m     
37  308  Norén Astrid  2001  UPSALA S  BG6401  25 m     
 
Gren 43, 4X100m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
352  Upsala S Herrar Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
353  Upsala S Herrar Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
354  Upsala S Herrar Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
 
Gren 44, 4X100m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
241  Norrtälje Damer Lag 1  1998  NORRTÄLJE    25 m     
345  Upsala S Damer Lag 2  1998  UPSALA S    25 m     
346  Upsala S Damer Lag 3  1998  UPSALA S    25 m     
347  Upsala S Damer Lag 1  1998  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  01 oktober 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:42