Deltagarlista Gren 1-51 
 
  Tävling  Julklappsdoppet 2014    Utskriftsdatum  25 november 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  23:38   
  Arrangör  Spårvägen Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjäril Flickor C- D 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Signe Nordegren 2000 Skuru Idrottsklubb 33.08 
2011: Alma Karlsson 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 31.86 
2009: Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru Idrottsklubb 32.72 
2008: Astrid Blomqvist 1996 Upsala S 30.59 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
572  Kylberg Paola  2002  POLISEN  AV6602  25 m  32.24   
598  Walsh Sofia  2002  POLISEN  AF3402  25 m  34.32   
148  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  34.53   
33  Hansson Tora  2002  GUSTAVSBER  AW6802  25 m  34.67   
484  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  34.76   
539  Aronsson Sunanda  2002  POLISEN  AQ7802  25 m  34.91   
471  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  35.06   
198  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  25 m  35.20   
562  Grill Julia  2002  POLISEN  AL4602  50 m  35.24   
10  474  Rosenberg Felicia  2002  VÄSBY SS  AH8202  25 m  35.47   
11  388  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  35.59   
12  425  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  35.98   
13  202  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  36.19   
14  602  Yumi Buchli Leticia  2002  POLISEN  AY4202  50 m  36.37   
15  375  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  36.55   
16  642  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  25 m  36.72   
17  363  Norén Victoria  2002  TUREBERG  AK4802  25 m  36.88   
18  578  Mehari Hanna  2003  POLISEN  AJ0203  50 m  37.05   
19  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  37.19   
20  376  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  38.80   
21  634  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  39.38   
22  490  Gabell Emma  2004  ÖSMO SS  AE7404  25 m  39.55   
23  47  Saluveer Heidi  2003  GUSTAVSBER  AM5303  25 m  39.88   
24  213  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  39.93   
25  521  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  40.66   
26  584  Niring Cornelia  2002  POLISEN  AY3202  50 m  41.04   
27  636  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  41.16   
28  643  Pettersson Tove  2004  VÄSBY SS  AF0204  50 m  41.86   
29  226  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  41.91   
30  450  Frisk Garcia Anna  2002  VÄSBY SS  AH6202  50 m  42.04   
31  137  Schmidt Lovisa  2002  SKURU IK  BF9602  25 m  42.07   
32  61  Eriksson Madicken  2003  KANAANS SS  AX8203  25 m  42.26   
33  533  Östby Milena  2002  HELLAS SK  AC3602  25 m  43.17   
34  639  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  43.30   
35  396  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  43.35   
36  594  Söderström Emelie  2003  POLISEN  AW5203  25 m  43.44   
37  557  Fogelsjöö Elsa  2003  POLISEN  AX0403  25 m  43.73   
38  647  Tsirona Ioanna  2004  VÄSBY SS  AE2404  50 m  43.74   
39  430  Strömbeck Erika  2002  WISBY SS  AD4602  25 m  43.87   
40  550  Danielsson Victoria  2002  POLISEN  BP6802  50 m  44.18   
41  646  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  44.45   
42  104  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  44.92   
43  641  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  50 m  45.39   
44  233  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  45.79   
45  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  45.87   
46  265  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  46.08   
47  246  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  50 m  46.34   
48  80  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  46.37   
49  258  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  46.71   
50  209  Hägerdal Tove  2002  SPÅRVÄGEN  BJ3602  25 m  47.04   
51  85  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  47.22   
52  62  Flink Lupin  2002  KANAANS SS  AW8402  25 m  47.28   
53  229  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  47.79   
54  13  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  47.86   
55  520  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  48.03   
56  116  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  48.31   
57  227  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  50 m  48.55   
58  30  Gustafsson Alva  2004  GUSTAVSBER  AR7204  25 m  49.11   
59  495  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  25 m  49.17   
60  489  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  49.32   
61  24  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  49.41   
62  267  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  50.98   
63  204  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  51.01   
64  411  Ekedahl Tilda  2003  WISBY SS  BD8603  25 m  51.13   
65  228  Lövqvist Linda  2003  SPÅRVÄGEN  BK5403  25 m  51.23   
66  243  Onno Sofia  2003  SPÅRVÄGEN  BK1603  25 m  52.99   
67  133  Rydström Tilde  2003  SKURU IK  AX3603  25 m  53.07   
68  253  Sundqvist Sophie  2003  SPÅRVÄGEN  AU5603  25 m  53.46   
69  241  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  53.71   
70  12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  53.95   
71  219  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  55.16   
72  516  Isaac Claudia  2004  SS04  AN8804  25 m  56.85   
73  43  Nordman Ethel  2004  GUSTAVSBER  AX1804  25 m     
74  181  de Oliveira Maya  2003  SPÅRVÄGEN  BR3403  25 m     
75  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m    STR 
76  16  Bellander Emma  2002  GUSTAVSBER  BB2802  25 m    STR 
77  22  Edvinsson Ida  2004  GUSTAVSBER  AE0804  25 m    STR 
78  39  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m    STR 
79  40  Kocsis Alexandra  2004  GUSTAVSBER  AI9404  25 m    STR 
80  82  Amtell Leah  2003  SKURU IK  BJ6203  25 m    STR 
81  163  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m    STR 
82  170  Asmerom Sinna  2003  SPÅRVÄGEN  BC3603  25 m    STR 
83  172  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m    STR 
84  178  Chiuarzzo Åström Kristina  2004  SPÅRVÄGEN  BG1204  25 m    STR 
85  180  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m    STR 
86  184  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m    STR 
87  186  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m    STR 
88  220  Kårén Beata  2003  SPÅRVÄGEN  AX1603  25 m    STR 
89  232  Morota Meja  2003  SPÅRVÄGEN  BK6403  25 m    STR 
90  236  Nivenius Susanna  2002  SPÅRVÄGEN  BM1802  25 m    STR 
91  264  Weid Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  BI4203  25 m    STR 
92  317  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  25 m    STR 
93  413  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m    STR 
94  463  Nyblom Moa  2005  VÄSBY SS  AA5605  25 m    STR 
95  466  Olsson Emma  2004  VÄSBY SS  AI9804  25 m    STR 
96  498  Perzanowski Sörensen Alva  2003  ÖSMO SS  BP3603  25 m    STR 
 
Gren 2, 50m Fjäril Pojkar C- D 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 31.20 
2011: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 31.58 
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 31.23 
2008: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 29.45 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
235  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  33.86   
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  34.14   
263  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  34.43   
120  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  35.69   
600  Wirdby Myren Edvin  2002  POLISEN  AH1902  25 m  36.00   
577  Löwenberg Daniel  2003  POLISEN  AE1303  25 m  37.05   
174  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  37.22   
250  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  37.30   
367  Stille Michael  2002  TUREBERG  AD7902  25 m  37.37   
10  369  Sun John  2002  TUREBERG  AD4302  25 m  37.44   
11  97  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  37.57   
12  601  Wirdby Myren Elias  2002  POLISEN  AH0902  25 m  38.18   
13  493  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  38.29   
14  397  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  38.36   
15  386  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  38.64   
16  567  Johansson Sebastian  2003  POLISEN  AD0903  25 m  38.80   
17  394  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  39.00   
18  357  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  39.71   
19  439  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  39.75   
20  212  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  25 m  39.91   
21  117  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  40.04   
22  456  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  40.24   
23  573  Lewander Axel  2004  POLISEN  AI7304  50 m  40.54   
24  201  Henrikssen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  40.63   
25  592  Sidorov Alexandr  2002  POLISEN  AN5702  50 m  40.75   
26  576  Lyrberg Tim  2003  POLISEN  AB6303  25 m  41.74   
27  570  Kelkay Lukas  2003  POLISEN  AH9903  25 m  42.00   
28  270  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  50 m  42.17   
29  415  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  43.35   
30  238  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m  44.25   
31  87  Cerps Gustavs  2004  SKURU IK  AJ3704  25 m  44.44   
32  269  Öberg Linus  2003  SPÅRVÄGEN  AK1703  25 m  44.92   
33  585  Niring Gustav  2004  POLISEN  AE6304  50 m  45.82   
34  206  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  46.60   
35  487  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  47.41   
36  261  Török Matyas  2002  SPÅRVÄGEN  AQ3502  25 m  48.64   
37  452  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  49.64   
38  595  Trägårdh Victor  2003  POLISEN  AG4903  50 m  50.00   
39  20  Buda Barnabas  2005  GUSTAVSBER  AB9505  25 m  52.06   
40  256  Tapia Daner  2005  SPÅRVÄGEN  AG9305  25 m  53.20   
41  231  Malmring Viktor  2003  SPÅRVÄGEN  AO7903  25 m  58.64   
42  197  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  59.04   
43  21  Edholm David  2004  GUSTAVSBER  AP2504  25 m     
44  23  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m     
45  41  Malmström Lukas  2003  GUSTAVSBER  AF5303  25 m     
46  42  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m     
47  56  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m     
48  499  Plavans Henry  2005  ÖSMO SS  AB6105  25 m     
49  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m    STR 
50  152  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m    STR 
51  162  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m    STR 
52  418  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m    STR 
53  421  Lyth Elias  2004  WISBY SS  AO8504  25 m    STR 
54  509  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m    STR 
55  590  Rasool Oliver  2003  POLISEN  AI0103  25 m    STR 
56  635  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m    STR 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor D 
2012: Sofia Walsh 2002 Älvsjö AIK Fritid 38.89 
2011: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 37.96 
2009: Frida Kimander 1999 Skuru Idrottsklubb 40.59 
2008: Linnea Carlsson 1998 Upsala S 40.22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
643  Pettersson Tove  2004  VÄSBY SS  AF0204  25 m  38.97   
490  Gabell Emma  2004  ÖSMO SS  AE7404  25 m  40.12   
521  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  40.60   
647  Tsirona Ioanna  2004  VÄSBY SS  AE2404  25 m  42.53   
104  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  42.62   
331  Parmander Haglund Emma  2004  SÖDERTÖRN  AS6804  25 m  42.62   
30  Gustafsson Alva  2004  GUSTAVSBER  AR7204  25 m  44.25   
12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  44.37   
233  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  44.37   
10  172  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  45.19   
11  66  pettersson ester  2005  KANAANS SS  AD6405  25 m  45.20   
12  491  Hiram Veronika  2004  ÖSMO SS  AK7204  25 m  45.49   
13  10  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  46.85   
14  258  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  46.87   
15  219  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  46.90   
16  644  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  47.00   
17  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  47.42   
18  116  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  47.44   
19  85  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  47.74   
20  649  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  47.96   
21  463  Nyblom Moa  2005  VÄSBY SS  AA5605  25 m  48.09   
22  22  Edvinsson Ida  2004  GUSTAVSBER  AE0804  25 m  48.61   
23  81  Almgren Mathilda  2005  SKURU IK  AD1805  25 m  49.08   
24  520  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  49.10   
25  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  49.12   
26  99  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  49.43   
27  496  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  25 m  49.84   
28  163  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  49.86   
29  492  Karlsson Fiona  2004  ÖSMO SS  AE6404  50 m  50.09   
30  516  Isaac Claudia  2004  SS04  AN8804  25 m  50.48   
31  241  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  50.65   
32  40  Kocsis Alexandra  2004  GUSTAVSBER  AI9404  25 m  50.79   
33  462  Mudyna Jessika  2004  VÄSBY SS  AI7804  25 m  52.03   
34  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  52.40   
35  244  Qvist Wilma  2004  SPÅRVÄGEN  AW4604  25 m  53.25   
36  465  Nygård Emma  2004  VÄSBY SS  AI8804  25 m  53.63   
37  466  Olsson Emma  2004  VÄSBY SS  AI9804  25 m  53.93   
38  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  55.65   
39  164  Allard Elicia  2005  SPÅRVÄGEN  AP0805  25 m  55.72   
40  413  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  57.99   
41  200  Hellenius Alva  2006  SPÅRVÄGEN  AB3806  25 m  59.42   
42  494  Malmberg Sandra  2004  ÖSMO SS  AY4604  25 m  59.60   
43  482  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  1:00.51   
44  503  Vesterlund Freja  2006  ÖSMO SS  AA7606  50 m  1:00.57   
45  428  Silfwergård Nella  2004  WISBY SS  BE4604  25 m  1:03.05   
46  26  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  1:03.46   
47  63  Flink Möja  2005  KANAANS SS  AH9605  25 m     
48  122  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m     
49  161  Agnvall Amelie  2006  SPÅRVÄGEN  AI9206  25 m     
50  178  Chiuarzzo Åström Kristina  2004  SPÅRVÄGEN  BG1204  25 m     
51  184  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m     
52  187  Eriksson Felicia  2004  SPÅRVÄGEN  BD4604  25 m     
53  409  Brunius Beata  2004  WISBY SS  BE5604  25 m     
54  449  Forsman Emma  2004  VÄSBY SS  AT9204  25 m     
55  653  Lindgren Junie  2004  SPÅRVÄGEN  BG3404  25 m     
56  654  Wallentin Mikela  2005  SPÅRVÄGEN  AS1805  25 m     
57  165  Andersson Emilia  2004  SPÅRVÄGEN  BG1404  25 m    STR 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar D 
2012: Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 37.91 
2011: Erik Andersson 2001 Stockholmspolisens Sim IF 38.82 
2009:Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 36.73 
2008: André Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 39.50 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
357  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  38.29   
87  Cerps Gustavs  2004  SKURU IK  AJ3704  25 m  42.41   
573  Lewander Axel  2004  POLISEN  AI7304  25 m  42.93   
585  Niring Gustav  2004  POLISEN  AE6304  25 m  44.54   
506  Berggren Anton  2004  SS04  AN7104  25 m  45.63   
256  Tapia Daner  2005  SPÅRVÄGEN  AG9305  25 m  46.85   
499  Plavans Henry  2005  ÖSMO SS  AB6105  25 m  47.43   
443  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  47.46   
635  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  48.31   
10  418  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  50.20   
11  214  Karlsson Karlström Milles  2005  SPÅRVÄGEN  AD0905  25 m  53.85   
12  56  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  54.49   
13  421  Lyth Elias  2004  WISBY SS  AO8504  25 m  57.36   
14  83  Araskog Martin  2004  SKURU IK  AJ4704  25 m  1:00.38   
15  501  Sjöstrand Teodor  2004  ÖSMO SS  AL2304  25 m  1:03.93   
16  70  Serse Leo  2006  KANAANS SS  AB0106  25 m  1:04.80   
17  19  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m     
18  203  Holmberg Casper  2004  SPÅRVÄGEN  AP5304  25 m     
19  251  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor C 
2012: Ebba Martin 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 33.73 
2011: Alma Karlsson 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 34.29 
2009: Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru Idrottsklubb 34.58 
2008: Astrid Blomqvist 1996 Upsala Simsällskap 33.58 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
598  Walsh Sofia  2002  POLISEN  AF3402  25 m  33.65   
202  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  35.52   
148  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  35.64   
425  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  36.75   
474  Rosenberg Felicia  2002  VÄSBY SS  AH8202  25 m  36.78   
Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  37.14   
646  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  37.29   
198  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  50 m  37.38   
388  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  37.44   
10  450  Frisk Garcia Anna  2002  VÄSBY SS  AH6202  25 m  37.49   
11  642  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  25 m  38.05   
12  363  Norén Victoria  2002  TUREBERG  AK4802  25 m  38.11   
13  539  Aronsson Sunanda  2002  POLISEN  AQ7802  25 m  38.36   
14  584  Niring Cornelia  2002  POLISEN  AY3202  50 m  38.44   
15  376  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  39.87   
16  330  Osterman Emma  2002  SÖDERTÖRN  AP8802  25 m  40.40   
17  236  Nivenius Susanna  2002  SPÅRVÄGEN  BM1802  25 m  40.45   
18  80  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  40.48   
19  429  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  40.56   
20  375  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  40.67   
21  471  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  40.78   
22  484  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  40.85   
23  639  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  41.01   
24  137  Schmidt Lovisa  2002  SKURU IK  BF9602  25 m  41.08   
25  578  Mehari Hanna  2003  POLISEN  AJ0203  50 m  41.51   
26  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  41.54   
27  226  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  42.12   
28  180  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  42.44   
29  569  Karlbom Zelma  2002  POLISEN  AR1802  50 m  42.45   
30  636  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  42.62   
31  62  Flink Lupin  2002  KANAANS SS  AW8402  25 m  42.75   
32  634  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  42.95   
33  229  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  50 m  43.02   
34  68  Segerström Nora  2002  KANAANS SS  BM0802  25 m  43.25   
35  47  Saluveer Heidi  2003  GUSTAVSBER  AM5303  25 m  43.74   
36  246  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  43.93   
37  594  Söderström Emelie  2003  POLISEN  AW5203  50 m  44.34   
38  213  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  50 m  44.46   
39  533  Östby Milena  2002  HELLAS SK  AC3602  25 m  44.48   
40  18  Bendiksen Holmberg Emelie  2002  GUSTAVSBER  AU9202  25 m  44.70   
41  430  Strömbeck Erika  2002  WISBY SS  AD4602  25 m  44.84   
42  557  Fogelsjöö Elsa  2003  POLISEN  AX0403  25 m  44.85   
43  227  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  44.86   
44  39  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  45.29   
45  209  Hägerdal Tove  2002  SPÅRVÄGEN  BJ3602  25 m  45.31   
46  267  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  45.45   
47  133  Rydström Tilde  2003  SKURU IK  AX3603  25 m  45.78   
48  304  Barrios Isabell  2002  SÖDERTÖRN  AP8602  25 m  45.94   
49  396  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  46.17   
50  550  Danielsson Victoria  2002  POLISEN  BP6802  50 m  46.73   
51  220  Kårén Beata  2003  SPÅRVÄGEN  AX1603  25 m  46.81   
52  93  Fardi Mandana  2003  SKURU IK  AO5203  25 m  47.08   
53  265  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  47.13   
54  489  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  47.20   
55  495  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  25 m  47.25   
56  510  Engström Ronja  2002  SS04  BJ7802  25 m  47.31   
57  327  Norling Tindra  2003  SÖDERTÖRN  BH7203  25 m  48.00   
58  444  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  48.34   
59  253  Sundqvist Sophie  2003  SPÅRVÄGEN  AU5603  25 m  48.69   
60  24  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  48.77   
61  159  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  48.82   
62  523  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m  48.86   
63  641  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  48.99   
64  143  Thylin Annie  2002  SKURU IK  BQ9402  25 m  50.82   
65  232  Morota Meja  2003  SPÅRVÄGEN  BK6403  25 m  51.51   
66  204  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  51.58   
67  82  Amtell Leah  2003  SKURU IK  BJ6203  25 m  51.64   
68  186  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  52.27   
69  16  Bellander Emma  2002  GUSTAVSBER  BB2802  25 m  52.67   
70  194  Granhällen Johanna  2002  SPÅRVÄGEN  BO5202  25 m  52.85   
71  144  Wahlén Malin  2003  SKURU IK  BK8803  25 m  53.02   
72  458  Lindholm Emelie  2002  VÄSBY SS  BN6602  50 m  53.19   
73  498  Perzanowski Sörensen Alva  2003  ÖSMO SS  BP3603  25 m  53.58   
74  129  Orrung Emma  2003  SKURU IK  BK7803  25 m  53.81   
75  264  Weid Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  BI4203  25 m  54.12   
76  243  Onno Sofia  2003  SPÅRVÄGEN  BK1603  25 m  54.82   
77  228  Lövqvist Linda  2003  SPÅRVÄGEN  BK5403  25 m  55.10   
78  170  Asmerom Sinna  2003  SPÅRVÄGEN  BC3603  25 m  55.21   
79  135  Scharin Moa  2003  SKURU IK  BP4603  25 m  55.50   
80  607  Sjöberg Lovisa  2003  KANAANS SS  BO0803  25 m  56.78   
81  476  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  1:00.83   
82  35  Hjalt Klara  2003  GUSTAVSBER  BL4603  25 m     
83  78  Aldrin Ylva  2003  SKURU IK  AZ0403  25 m     
84  88  Chachalatos Hera  2003  SKURU IK  BP6603  25 m     
85  124  Nuhic Maja  2003  SKURU IK  AZ1403  25 m     
86  146  Varnestig Tilde  2003  SKURU IK  BJ0403  25 m     
87  166  Andersson Ida  2002  SPÅRVÄGEN  BT5402  25 m     
88  176  Brodin Jennifer  2003  SPÅRVÄGEN  BH6603  25 m     
89  424  Persson Vilma  2002  WISBY SS  BR4402  25 m     
90  508  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m     
91  511  Forsberg Anna  2002  SS04  BT6402  25 m     
92  522  Nevall Amanda  2002  SS04  BP9602  25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar C 
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 31.73 
2011: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 33.22 
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 33.30 
2008: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 32.33 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  34.81   
201  Henrikssen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  35.12   
97  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  36.91   
456  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  37.68   
577  Löwenberg Daniel  2003  POLISEN  AE1303  25 m  37.96   
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  38.01   
600  Wirdby Myren Edvin  2002  POLISEN  AH1902  50 m  38.45   
493  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  38.57   
601  Wirdby Myren Elias  2002  POLISEN  AH0902  25 m  38.58   
10  235  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  50 m  38.89   
11  174  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  38.95   
12  394  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  40.03   
13  567  Johansson Sebastian  2003  POLISEN  AD0903  25 m  40.35   
14  386  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  40.50   
15  79  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  40.69   
16  369  Sun John  2002  TUREBERG  AD4302  25 m  40.85   
17  576  Lyrberg Tim  2003  POLISEN  AB6303  25 m  40.91   
18  263  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  41.02   
19  592  Sidorov Alexandr  2002  POLISEN  AN5702  50 m  41.07   
20  238  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m  41.29   
21  120  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  41.54   
22  212  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  25 m  41.54   
23  351  Wallengren Robin  2002  SÖDERTÖRN  AE6702  25 m  41.65   
24  397  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  41.72   
25  439  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  41.73   
26  270  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  50 m  42.34   
27  487  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  42.77   
28  595  Trägårdh Victor  2003  POLISEN  AG4903  50 m  43.22   
29  261  Török Matyas  2002  SPÅRVÄGEN  AQ3502  25 m  43.29   
30  152  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  43.35   
31  92  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  43.76   
32  415  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  44.04   
33  41  Malmström Lukas  2003  GUSTAVSBER  AF5303  25 m  44.36   
34  269  Öberg Linus  2003  SPÅRVÄGEN  AK1703  25 m  44.98   
35  250  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  45.30   
36  452  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  45.44   
37  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  45.48   
38  223  Lehtonen Hebert Alexander  2002  SPÅRVÄGEN  AO9102  25 m  45.79   
39  206  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  46.33   
40  419  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  46.45   
41  147  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  50 m  46.51   
42  509  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  46.69   
43  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  46.84   
44  570  Kelkay Lukas  2003  POLISEN  AH9903  50 m  47.17   
45  266  Wikman Mårten  2002  SPÅRVÄGEN  AL0902  25 m  47.22   
46  637  Derantz Gabriel  2003  VÄSBY SS  AE4503  25 m  48.64   
47  221  Käll Oskar  2002  SPÅRVÄGEN  AS9902  25 m  48.75   
48  518  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  48.92   
49  197  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  49.12   
50  231  Malmring Viktor  2003  SPÅRVÄGEN  AO7903  25 m  49.20   
51  486  Yilmaz Denniz  2002  VÄSBY SS  AU0302  25 m  50.28   
52  483  Vespertini Leonardo  2003  VÄSBY SS  AH9503  25 m  51.20   
53  102  Haargaard Malte  2003  SKURU IK  AP2703  25 m  51.82   
54  53  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  52.19   
55  473  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  52.68   
56  42  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  55.43   
57  31  Hagelberg Isac  2002  GUSTAVSBER  AU6902  25 m  55.57   
58  27  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  55.74   
59  48  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  56.45   
60  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  57.31   
61  162  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  58.14   
62  14  Ahmad Victor  2003  GUSTAVSBER  AL9903  25 m  1:00.39   
63  23  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m     
64  32  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m     
65  126  Odenteg Erik  2002  SKURU IK  AW0302  25 m     
66  134  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m     
67  142  Sundqvist Dennis  2003  SKURU IK  AU5103  25 m     
68  145  Wallström-Blomgren Isak  2003  SKURU IK  AQ9303  25 m     
69  175  Brodin Elias  2003  SPÅRVÄGEN  AO6903  25 m     
70  189  Fahlin Hannes  2002  SPÅRVÄGEN  AS8902  25 m     
71  239  Odelberg Lukas  2002  SPÅRVÄGEN  AV8702  25 m     
72  248  Stenarson Arvid  2003  SPÅRVÄGEN  AU4103  25 m     
73  417  Holm Elias  2002  WISBY SS  AV2902  25 m     
74  426  Sandström Matteus  2002  WISBY SS  AV1902  25 m     
75  478  Sundkvist Kasper  2003  VÄSBY SS  AE9503  25 m     
76  659  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  44.67  EFT 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor D 
2012: Lena Årebo 2002 Linköpings Allmänna SS 45.21 
2011: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 43.45 
2009: Julia Nilsson 1999 Spårvägen Simförening 43.54 
2008: Ebba Nylander 1998 Stockholms Kappsimningsklubb 45.36 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  25 m  39.98   
490  Gabell Emma  2004  ÖSMO SS  AE7404  25 m  44.31   
332  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  45.31   
647  Tsirona Ioanna  2004  VÄSBY SS  AE2404  25 m  45.88   
649  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  45.97   
516  Isaac Claudia  2004  SS04  AN8804  25 m  46.37   
331  Parmander Haglund Emma  2004  SÖDERTÖRN  AS6804  25 m  46.39   
643  Pettersson Tove  2004  VÄSBY SS  AF0204  25 m  46.56   
520  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  48.24   
10  69  Serse Clara  2004  KANAANS SS  AU1404  25 m  48.69   
11  258  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  48.73   
12  305  Barrios Olivia  2004  SÖDERTÖRN  AR9204  25 m  49.18   
13  521  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  50.02   
14  492  Karlsson Fiona  2004  ÖSMO SS  AE6404  25 m  50.14   
15  528  Wendel-Haak Mikaela  2004  SS04  BC4404  25 m  50.14   
16  219  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  50.31   
17  172  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  50.76   
18  496  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  25 m  51.16   
19  491  Hiram Veronika  2004  ÖSMO SS  AK7204  25 m  51.63   
20  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  51.91   
21  341  Srikkanth Tara  2005  SÖDERTÖRN  AP6405  25 m  51.92   
22  633  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  52.06   
23  99  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  52.25   
24  466  Olsson Emma  2004  VÄSBY SS  AI9804  25 m  52.29   
25  463  Nyblom Moa  2005  VÄSBY SS  AA5605  25 m  52.36   
26  116  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  52.41   
27  104  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  52.93   
28  644  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  53.09   
29  22  Edvinsson Ida  2004  GUSTAVSBER  AE0804  25 m  53.32   
30  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  53.65   
31  163  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  53.85   
32  85  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  53.96   
33  465  Nygård Emma  2004  VÄSBY SS  AI8804  25 m  54.16   
34  244  Qvist Wilma  2004  SPÅRVÄGEN  AW4604  25 m  55.06   
35  200  Hellenius Alva  2006  SPÅRVÄGEN  AB3806  25 m  55.73   
36  494  Malmberg Sandra  2004  ÖSMO SS  AY4604  25 m  56.13   
37  241  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  56.16   
38  462  Mudyna Jessika  2004  VÄSBY SS  AI7804  25 m  56.38   
39  10  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  57.12   
40  503  Vesterlund Freja  2006  ÖSMO SS  AA7606  25 m  57.25   
41  44  Ohlsson Ellen  2004  GUSTAVSBER  BA6604  25 m  58.13   
42  40  Kocsis Alexandra  2004  GUSTAVSBER  AI9404  25 m  58.50   
43  26  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  58.67   
44  233  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  59.53   
45  428  Silfwergård Nella  2004  WISBY SS  BE4604  25 m  1:01.44   
46  482  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  1:01.79   
47  413  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  1:02.14   
48  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:03.14   
49  63  Flink Möja  2005  KANAANS SS  AH9605  25 m  1:04.51   
50  409  Brunius Beata  2004  WISBY SS  BE5604  25 m  1:05.07   
51  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  1:05.83   
52  449  Forsman Emma  2004  VÄSBY SS  AT9204  25 m  1:10.59   
53  30  Gustafsson Alva  2004  GUSTAVSBER  AR7204  25 m     
54  43  Nordman Ethel  2004  GUSTAVSBER  AX1804  25 m     
55  81  Almgren Mathilda  2005  SKURU IK  AD1805  25 m     
56  98  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m     
57  122  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m     
58  161  Agnvall Amelie  2006  SPÅRVÄGEN  AI9206  25 m     
59  164  Allard Elicia  2005  SPÅRVÄGEN  AP0805  25 m     
60  178  Chiuarzzo Åström Kristina  2004  SPÅRVÄGEN  BG1204  25 m     
61  184  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m     
62  187  Eriksson Felicia  2004  SPÅRVÄGEN  BD4604  25 m     
63  247  Schei Greta  2006  SPÅRVÄGEN  AI8206  25 m     
64  660  Karlsson Isabelle  2006  SPÅRVÄGEN  AI4606  25 m    EFT 
65  165  Andersson Emilia  2004  SPÅRVÄGEN  BG1404  25 m    STR 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar D 
2012: David Kågström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 45.07 
2011: Erik Andersson 2001 Stockholmspolisens Sim IF 50.74 
2009: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 41.95 
2008: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 46.50 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
357  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  43.80   
573  Lewander Axel  2004  POLISEN  AI7304  25 m  45.41   
585  Niring Gustav  2004  POLISEN  AE6304  25 m  48.32   
346  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  49.28   
87  Cerps Gustavs  2004  SKURU IK  AJ3704  25 m  50.81   
499  Plavans Henry  2005  ÖSMO SS  AB6105  25 m  51.00   
506  Berggren Anton  2004  SS04  AN7104  25 m  51.36   
256  Tapia Daner  2005  SPÅRVÄGEN  AG9305  25 m  52.74   
19  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m  55.36   
10  418  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  55.94   
11  635  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  55.99   
12  214  Karlsson Karlström Milles  2005  SPÅRVÄGEN  AD0905  25 m  56.04   
13  70  Serse Leo  2006  KANAANS SS  AB0106  25 m  58.21   
14  443  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  59.56   
15  421  Lyth Elias  2004  WISBY SS  AO8504  25 m  1:00.06   
16  56  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:01.69   
17  488  Björklund Noel  2005  ÖSMO SS  AA4505  25 m  1:02.05   
18  83  Araskog Martin  2004  SKURU IK  AJ4704  25 m  1:02.98   
19  203  Holmberg Casper  2004  SPÅRVÄGEN  AP5304  25 m     
20  251  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m     
21  501  Sjöstrand Teodor  2004  ÖSMO SS  AL2304  25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor C 
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 38.60 
2011: Julia Nilsson 1999 Spårvägen Simförening 36.36 
2009: Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru Idrottsklubb 37.82 
2008: Jaqueline Hippi 1996 Väsby Simsällskap 38.30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
425  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  35.89   
311  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  37.19   
202  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  38.65   
572  Kylberg Paola  2002  POLISEN  AV6602  25 m  38.80   
602  Yumi Buchli Leticia  2002  POLISEN  AY4202  50 m  39.16   
642  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  25 m  39.27   
636  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  40.43   
304  Barrios Isabell  2002  SÖDERTÖRN  AP8602  25 m  40.46   
33  Hansson Tora  2002  GUSTAVSBER  AW6802  25 m  41.47   
10  213  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  41.65   
11  484  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  41.86   
12  158  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  42.95   
13  471  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  42.98   
14  646  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  43.14   
15  68  Segerström Nora  2002  KANAANS SS  BM0802  25 m  43.17   
16  569  Karlbom Zelma  2002  POLISEN  AR1802  50 m  43.64   
17  363  Norén Victoria  2002  TUREBERG  AK4802  25 m  44.18   
18  376  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  44.40   
19  148  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  44.54   
20  388  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  44.54   
21  639  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  44.98   
22  429  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  45.46   
23  634  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  45.47   
24  18  Bendiksen Holmberg Emelie  2002  GUSTAVSBER  AU9202  25 m  45.56   
25  522  Nevall Amanda  2002  SS04  BP9602  25 m  46.01   
26  584  Niring Cornelia  2002  POLISEN  AY3202  50 m  46.04   
27  229  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  46.12   
28  180  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  46.31   
29  375  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  46.31   
30  474  Rosenberg Felicia  2002  VÄSBY SS  AH8202  25 m  46.32   
31  396  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  46.95   
32  137  Schmidt Lovisa  2002  SKURU IK  BF9602  25 m  47.03   
33  226  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  47.40   
34  194  Granhällen Johanna  2002  SPÅRVÄGEN  BO5202  25 m  47.74   
35  430  Strömbeck Erika  2002  WISBY SS  AD4602  50 m  47.74   
36  246  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  50 m  47.87   
37  186  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  48.26   
38  450  Frisk Garcia Anna  2002  VÄSBY SS  AH6202  25 m  48.39   
39  510  Engström Ronja  2002  SS04  BJ7802  25 m  48.58   
40  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  48.63   
41  330  Osterman Emma  2002  SÖDERTÖRN  AP8802  25 m  48.71   
42  550  Danielsson Victoria  2002  POLISEN  BP6802  50 m  48.76   
43  562  Grill Julia  2002  POLISEN  AL4602  25 m  49.12   
44  80  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  49.58   
45  495  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  25 m  49.62   
46  227  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  49.65   
47  133  Rydström Tilde  2003  SKURU IK  AX3603  25 m  49.94   
48  489  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  50.51   
49  61  Eriksson Madicken  2003  KANAANS SS  AX8203  25 m  50.75   
50  198  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  50 m  51.29   
51  267  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  51.35   
52  458  Lindholm Emelie  2002  VÄSBY SS  BN6602  50 m  51.57   
53  444  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  51.72   
54  523  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m  52.01   
55  641  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  52.09   
56  557  Fogelsjöö Elsa  2003  POLISEN  AX0403  25 m  52.23   
57  209  Hägerdal Tove  2002  SPÅRVÄGEN  BJ3602  25 m  52.26   
58  16  Bellander Emma  2002  GUSTAVSBER  BB2802  25 m  52.41   
59  479  Sundström Amelie  2002  VÄSBY SS  BN7602  25 m  52.96   
60  265  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  52.98   
61  88  Chachalatos Hera  2003  SKURU IK  BP6603  25 m  53.22   
62  236  Nivenius Susanna  2002  SPÅRVÄGEN  BM1802  25 m  53.34   
63  411  Ekedahl Tilda  2003  WISBY SS  BD8603  25 m  53.48   
64  607  Sjöberg Lovisa  2003  KANAANS SS  BO0803  25 m  53.53   
65  228  Lövqvist Linda  2003  SPÅRVÄGEN  BK5403  25 m  54.17   
66  49  Sarmiento Eriksson Laura  2002  GUSTAVSBER  BP6202  25 m  55.06   
67  476  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  55.19   
68  143  Thylin Annie  2002  SKURU IK  BQ9402  25 m  55.28   
69  39  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  55.49   
70  135  Scharin Moa  2003  SKURU IK  BP4603  25 m  55.52   
71  144  Wahlén Malin  2003  SKURU IK  BK8803  25 m  55.70   
72  82  Amtell Leah  2003  SKURU IK  BJ6203  25 m  55.75   
73  13  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  55.95   
74  204  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  56.08   
75  24  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  56.14   
76  253  Sundqvist Sophie  2003  SPÅRVÄGEN  AU5603  25 m  56.69   
77  243  Onno Sofia  2003  SPÅRVÄGEN  BK1603  25 m  57.58   
78  28  Fröberg Tinell Fanny  2003  GUSTAVSBER  BN9603  25 m  57.68   
79  232  Morota Meja  2003  SPÅRVÄGEN  BK6403  25 m  58.42   
80  498  Perzanowski Sörensen Alva  2003  ÖSMO SS  BP3603  25 m  58.69   
81  170  Asmerom Sinna  2003  SPÅRVÄGEN  BC3603  25 m  58.99   
82  264  Weid Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  BI4203  25 m  59.33   
83  15  Andreasson Ruth  2003  GUSTAVSBER  BQ0603  25 m  59.65   
84  35  Hjalt Klara  2003  GUSTAVSBER  BL4603  25 m  1:00.92   
85  220  Kårén Beata  2003  SPÅRVÄGEN  AX1603  25 m  1:01.17   
86  176  Brodin Jennifer  2003  SPÅRVÄGEN  BH6603  25 m  1:01.73   
87  58  Dolk Hanna  2002  KANAANS SS  BP9402  25 m  1:02.62   
88  47  Saluveer Heidi  2003  GUSTAVSBER  AM5303  25 m  1:03.78   
89  146  Varnestig Tilde  2003  SKURU IK  BJ0403  25 m  1:09.87   
90  46  Pettersson Ella  2002  GUSTAVSBER  BR8202  25 m     
91  78  Aldrin Ylva  2003  SKURU IK  AZ0403  25 m     
92  115  Lesse Matilda  2002  SKURU IK  BQ3602  25 m     
93  124  Nuhic Maja  2003  SKURU IK  AZ1403  25 m     
94  166  Andersson Ida  2002  SPÅRVÄGEN  BT5402  25 m     
95  424  Persson Vilma  2002  WISBY SS  BR4402  25 m     
96  511  Forsberg Anna  2002  SS04  BT6402  25 m     
97  594  Söderström Emelie  2003  POLISEN  AW5203  25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar C 
2012: Alexander Almasi 2000 Upsala Simsällskap 38.68 
2011: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 38.52 
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 36.57 
2008: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 32.49 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
367  Stille Michael  2002  TUREBERG  AD7902  25 m  40.17   
250  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  40.69   
351  Wallengren Robin  2002  SÖDERTÖRN  AE6702  25 m  41.09   
592  Sidorov Alexandr  2002  POLISEN  AN5702  25 m  41.42   
576  Lyrberg Tim  2003  POLISEN  AB6303  50 m  42.19   
152  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  42.21   
117  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  42.32   
567  Johansson Sebastian  2003  POLISEN  AD0903  25 m  42.51   
493  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  42.89   
10  452  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  43.16   
11  456  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  43.23   
12  97  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  43.80   
13  439  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  43.91   
14  270  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  44.40   
15  263  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  45.21   
16  600  Wirdby Myren Edvin  2002  POLISEN  AH1902  25 m  45.23   
17  266  Wikman Mårten  2002  SPÅRVÄGEN  AL0902  25 m  46.25   
18  79  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  46.39   
19  386  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  46.44   
20  577  Löwenberg Daniel  2003  POLISEN  AE1303  25 m  46.46   
21  235  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  50 m  46.61   
22  174  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  46.64   
23  212  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  25 m  47.19   
24  397  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  47.32   
25  415  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  47.95   
26  231  Malmring Viktor  2003  SPÅRVÄGEN  AO7903  25 m  48.59   
27  394  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  48.73   
28  120  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  48.83   
29  223  Lehtonen Hebert Alexander  2002  SPÅRVÄGEN  AO9102  25 m  49.01   
30  269  Öberg Linus  2003  SPÅRVÄGEN  AK1703  25 m  49.17   
31  23  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  49.51   
32  369  Sun John  2002  TUREBERG  AD4302  25 m  49.59   
33  483  Vespertini Leonardo  2003  VÄSBY SS  AH9503  25 m  49.65   
34  197  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  49.73   
35  487  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  49.86   
36  601  Wirdby Myren Elias  2002  POLISEN  AH0902  50 m  50.16   
37  419  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  50.29   
38  238  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m  50.31   
39  595  Trägårdh Victor  2003  POLISEN  AG4903  50 m  50.68   
40  206  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  51.01   
41  41  Malmström Lukas  2003  GUSTAVSBER  AF5303  25 m  51.41   
42  509  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  52.22   
43  570  Kelkay Lukas  2003  POLISEN  AH9903  50 m  52.38   
44  189  Fahlin Hannes  2002  SPÅRVÄGEN  AS8902  25 m  52.45   
45  637  Derantz Gabriel  2003  VÄSBY SS  AE4503  25 m  52.98   
46  145  Wallström-Blomgren Isak  2003  SKURU IK  AQ9303  25 m  54.97   
47  201  Henrikssen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  55.35   
48  518  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  50 m  56.65   
49  42  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  56.73   
50  175  Brodin Elias  2003  SPÅRVÄGEN  AO6903  25 m  57.93   
51  162  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  58.24   
52  473  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  58.30   
53  590  Rasool Oliver  2003  POLISEN  AI0103  25 m  58.88   
54  53  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  59.40   
55  486  Yilmaz Denniz  2002  VÄSBY SS  AU0302  25 m  59.48   
56  48  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  59.53   
57  478  Sundkvist Kasper  2003  VÄSBY SS  AE9503  25 m  1:03.51   
58  27  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  1:04.45   
59  92  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m     
60  102  Haargaard Malte  2003  SKURU IK  AP2703  25 m     
61  134  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m     
62  221  Käll Oskar  2002  SPÅRVÄGEN  AS9902  25 m     
63  234  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  25 m     
64  239  Odelberg Lukas  2002  SPÅRVÄGEN  AV8702  25 m     
65  248  Stenarson Arvid  2003  SPÅRVÄGEN  AU4103  25 m     
66  261  Török Matyas  2002  SPÅRVÄGEN  AQ3502  25 m     
67  417  Holm Elias  2002  WISBY SS  AV2902  25 m     
68  426  Sandström Matteus  2002  WISBY SS  AV1902  25 m     
69  659  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  54.78  EFT 
70  126  Odenteg Erik  2002  SKURU IK  AW0302  25 m    STR 
 
Gren 11, 50m Frisim Flickor D 
2012: Sofia Walsh 2002 Älvsjö AIK Fritid 33.72 
2011: Elin Swerlander 2001 Turebergs Simklubb 32.95 
2009: Alma Karlsson 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 35.52 
2008: Linnea Carlsson 1998 Upsala Simsällskap 37.31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
490  Gabell Emma  2004  ÖSMO SS  AE7404  25 m  33.53   
643  Pettersson Tove  2004  VÄSBY SS  AF0204  25 m  33.68   
647  Tsirona Ioanna  2004  VÄSBY SS  AE2404  25 m  36.71   
258  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  36.77   
521  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  36.88   
85  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  37.16   
12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  37.77   
104  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  37.90   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  37.91   
10  66  pettersson ester  2005  KANAANS SS  AD6405  25 m  38.44   
11  644  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  38.86   
12  172  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  39.00   
13  491  Hiram Veronika  2004  ÖSMO SS  AK7204  25 m  39.08   
14  463  Nyblom Moa  2005  VÄSBY SS  AA5605  25 m  39.48   
15  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  39.78   
16  116  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  39.82   
17  633  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  39.94   
18  649  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  39.96   
19  520  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  40.07   
20  22  Edvinsson Ida  2004  GUSTAVSBER  AE0804  25 m  40.22   
21  99  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  40.64   
22  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  40.76   
23  341  Srikkanth Tara  2005  SÖDERTÖRN  AP6405  25 m  41.25   
24  244  Qvist Wilma  2004  SPÅRVÄGEN  AW4604  25 m  41.66   
25  492  Karlsson Fiona  2004  ÖSMO SS  AE6404  25 m  41.69   
26  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  42.44   
27  10  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  42.51   
28  233  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  42.59   
29  40  Kocsis Alexandra  2004  GUSTAVSBER  AI9404  25 m  42.73   
30  516  Isaac Claudia  2004  SS04  AN8804  25 m  42.88   
31  465  Nygård Emma  2004  VÄSBY SS  AI8804  25 m  42.97   
32  30  Gustafsson Alva  2004  GUSTAVSBER  AR7204  25 m  43.33   
33  241  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  43.37   
34  163  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  43.54   
35  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  43.60   
36  219  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  43.67   
37  496  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  25 m  44.36   
38  122  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  44.46   
39  462  Mudyna Jessika  2004  VÄSBY SS  AI7804  25 m  44.89   
40  69  Serse Clara  2004  KANAANS SS  AU1404  25 m  44.99   
41  503  Vesterlund Freja  2006  ÖSMO SS  AA7606  25 m  45.30   
42  466  Olsson Emma  2004  VÄSBY SS  AI9804  25 m  46.25   
43  200  Hellenius Alva  2006  SPÅRVÄGEN  AB3806  25 m  47.60   
44  428  Silfwergård Nella  2004  WISBY SS  BE4604  25 m  47.66   
45  482  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  47.82   
46  494  Malmberg Sandra  2004  ÖSMO SS  AY4604  25 m  47.85   
47  81  Almgren Mathilda  2005  SKURU IK  AD1805  25 m  48.70   
48  409  Brunius Beata  2004  WISBY SS  BE5604  25 m  49.00   
49  26  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  50.97   
50  63  Flink Möja  2005  KANAANS SS  AH9605  25 m  51.29   
51  449  Forsman Emma  2004  VÄSBY SS  AT9204  25 m  55.94   
52  44  Ohlsson Ellen  2004  GUSTAVSBER  BA6604  25 m     
53  98  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m     
54  161  Agnvall Amelie  2006  SPÅRVÄGEN  AI9206  25 m     
55  164  Allard Elicia  2005  SPÅRVÄGEN  AP0805  25 m     
56  178  Chiuarzzo Åström Kristina  2004  SPÅRVÄGEN  BG1204  25 m     
57  184  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m     
58  187  Eriksson Felicia  2004  SPÅRVÄGEN  BD4604  25 m     
59  247  Schei Greta  2006  SPÅRVÄGEN  AI8206  25 m     
60  413  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m     
61  528  Wendel-Haak Mikaela  2004  SS04  BC4404  25 m     
62  653  Lindgren Junie  2004  SPÅRVÄGEN  BG3404  25 m     
63  654  Wallentin Mikela  2005  SPÅRVÄGEN  AS1805  25 m     
64  660  Karlsson Isabelle  2006  SPÅRVÄGEN  AI4606  25 m    EFT 
65  165  Andersson Emilia  2004  SPÅRVÄGEN  BG1404  25 m    STR 
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar D 
2012: David Kågström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 31.75 
2011: Erik Andersson 2001 Stockholmspolisens Sim IF, Gustav Gaunitz Spårvägen 35.65 
2009: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 32.07 
2008: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 34.75 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
357  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  32.43   
499  Plavans Henry  2005  ÖSMO SS  AB6105  25 m  35.87   
87  Cerps Gustavs  2004  SKURU IK  AJ3704  25 m  36.20   
573  Lewander Axel  2004  POLISEN  AI7304  25 m  38.06   
585  Niring Gustav  2004  POLISEN  AE6304  25 m  38.77   
635  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  39.34   
443  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  39.57   
256  Tapia Daner  2005  SPÅRVÄGEN  AG9305  25 m  40.21   
346  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  50 m  40.81   
10  418  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  40.95   
11  20  Buda Barnabas  2005  GUSTAVSBER  AB9505  25 m  41.61   
12  214  Karlsson Karlström Milles  2005  SPÅRVÄGEN  AD0905  25 m  43.71   
13  19  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m  44.46   
14  56  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  46.03   
15  501  Sjöstrand Teodor  2004  ÖSMO SS  AL2304  25 m  46.31   
16  421  Lyth Elias  2004  WISBY SS  AO8504  25 m  46.87   
17  83  Araskog Martin  2004  SKURU IK  AJ4704  25 m  47.13   
18  488  Björklund Noel  2005  ÖSMO SS  AA4505  25 m  50.35   
19  469  Ovuka Anton  2004  VÄSBY SS  AL3904  50 m  55.80   
20  70  Serse Leo  2006  KANAANS SS  AB0106  25 m  56.77   
21  60  Eriksson Jonatan  2006  KANAANS SS  AB1106  25 m  58.01   
22  21  Edholm David  2004  GUSTAVSBER  AP2504  25 m     
23  203  Holmberg Casper  2004  SPÅRVÄGEN  AP5304  25 m     
24  251  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m     
25  506  Berggren Anton  2004  SS04  AN7104  25 m     
 
Gren 13, 50m Frisim Flickor C 
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 29.51 
2011: Ida Pettersson 1999 Stockholmspolisens Sim IF 29.40 
2009: Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru Idrottsklubb 29.54 
2008: Jaqueline Hippi 1996 Väsby Simsällskap 29.31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
572  Kylberg Paola  2002  POLISEN  AV6602  25 m  29.92   
598  Walsh Sofia  2002  POLISEN  AF3402  25 m  29.96   
425  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  30.63   
Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  31.57   
148  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  31.76   
484  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  31.83   
539  Aronsson Sunanda  2002  POLISEN  AQ7802  25 m  31.94   
198  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  25 m  32.14   
376  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  32.17   
10  471  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  32.17   
11  388  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  32.36   
12  646  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  33.07   
13  602  Yumi Buchli Leticia  2002  POLISEN  AY4202  50 m  33.10   
14  562  Grill Julia  2002  POLISEN  AL4602  25 m  33.27   
15  33  Hansson Tora  2002  GUSTAVSBER  AW6802  50 m  33.33   
16  330  Osterman Emma  2002  SÖDERTÖRN  AP8802  25 m  33.41   
17  158  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  33.50   
18  375  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  33.53   
19  363  Norén Victoria  2002  TUREBERG  AK4802  25 m  33.56   
20  202  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  33.59   
21  639  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  33.78   
22  642  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  25 m  33.89   
23  634  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  34.16   
24  474  Rosenberg Felicia  2002  VÄSBY SS  AH8202  25 m  34.17   
25  180  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  34.28   
26  450  Frisk Garcia Anna  2002  VÄSBY SS  AH6202  25 m  34.47   
27  578  Mehari Hanna  2003  POLISEN  AJ0203  25 m  34.51   
28  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  34.85   
29  61  Eriksson Madicken  2003  KANAANS SS  AX8203  25 m  34.87   
30  137  Schmidt Lovisa  2002  SKURU IK  BF9602  25 m  35.08   
31  636  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  35.20   
32  396  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  50 m  35.45   
33  584  Niring Cornelia  2002  POLISEN  AY3202  50 m  35.46   
34  80  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  35.83   
35  226  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  36.00   
36  18  Bendiksen Holmberg Emelie  2002  GUSTAVSBER  AU9202  25 m  36.09   
37  430  Strömbeck Erika  2002  WISBY SS  AD4602  25 m  36.26   
38  213  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  36.31   
39  47  Saluveer Heidi  2003  GUSTAVSBER  AM5303  25 m  36.47   
40  327  Norling Tindra  2003  SÖDERTÖRN  BH7203  25 m  36.64   
41  229  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  36.68   
42  68  Segerström Nora  2002  KANAANS SS  BM0802  25 m  36.72   
43  246  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  36.78   
44  429  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  37.07   
45  533  Östby Milena  2002  HELLAS SK  AC3602  25 m  37.09   
46  550  Danielsson Victoria  2002  POLISEN  BP6802  50 m  37.11   
47  265  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  37.18   
48  557  Fogelsjöö Elsa  2003  POLISEN  AX0403  25 m  37.18   
49  594  Söderström Emelie  2003  POLISEN  AW5203  25 m  37.21   
50  62  Flink Lupin  2002  KANAANS SS  AW8402  25 m  37.28   
51  236  Nivenius Susanna  2002  SPÅRVÄGEN  BM1802  25 m  37.53   
52  209  Hägerdal Tove  2002  SPÅRVÄGEN  BJ3602  25 m  37.77   
53  522  Nevall Amanda  2002  SS04  BP9602  25 m  38.00   
54  641  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  38.10   
55  495  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  25 m  38.41   
56  227  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  38.81   
57  569  Karlbom Zelma  2002  POLISEN  AR1802  25 m  39.14   
58  220  Kårén Beata  2003  SPÅRVÄGEN  AX1603  50 m  39.16   
59  186  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  39.44   
60  267  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  39.62   
61  204  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  39.65   
62  93  Fardi Mandana  2003  SKURU IK  AO5203  25 m  39.78   
63  510  Engström Ronja  2002  SS04  BJ7802  25 m  40.00   
64  143  Thylin Annie  2002  SKURU IK  BQ9402  25 m  40.16   
65  489  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  40.45   
66  82  Amtell Leah  2003  SKURU IK  BJ6203  25 m  40.47   
67  159  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  40.78   
68  228  Lövqvist Linda  2003  SPÅRVÄGEN  BK5403  25 m  41.00   
69  24  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  41.26   
70  133  Rydström Tilde  2003  SKURU IK  AX3603  25 m  42.05   
71  444  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  42.10   
72  411  Ekedahl Tilda  2003  WISBY SS  BD8603  25 m  42.24   
73  253  Sundqvist Sophie  2003  SPÅRVÄGEN  AU5603  25 m  42.45   
74  16  Bellander Emma  2002  GUSTAVSBER  BB2802  25 m  42.78   
75  498  Perzanowski Sörensen Alva  2003  ÖSMO SS  BP3603  25 m  42.80   
76  479  Sundström Amelie  2002  VÄSBY SS  BN7602  50 m  42.97   
77  458  Lindholm Emelie  2002  VÄSBY SS  BN6602  50 m  43.47   
78  135  Scharin Moa  2003  SKURU IK  BP4603  25 m  44.43   
79  49  Sarmiento Eriksson Laura  2002  GUSTAVSBER  BP6202  25 m  44.62   
80  129  Orrung Emma  2003  SKURU IK  BK7803  25 m  44.90   
81  264  Weid Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  BI4203  25 m  44.90   
82  39  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  45.62   
83  607  Sjöberg Lovisa  2003  KANAANS SS  BO0803  25 m  45.76   
84  58  Dolk Hanna  2002  KANAANS SS  BP9402  25 m  45.94   
85  243  Onno Sofia  2003  SPÅRVÄGEN  BK1603  25 m  46.07   
86  88  Chachalatos Hera  2003  SKURU IK  BP6603  25 m  46.13   
87  170  Asmerom Sinna  2003  SPÅRVÄGEN  BC3603  25 m  46.14   
88  144  Wahlén Malin  2003  SKURU IK  BK8803  25 m  46.45   
89  232  Morota Meja  2003  SPÅRVÄGEN  BK6403  25 m  46.45   
90  523  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m  46.62   
91  194  Granhällen Johanna  2002  SPÅRVÄGEN  BO5202  25 m  46.66   
92  46  Pettersson Ella  2002  GUSTAVSBER  BR8202  25 m  47.61   
93  35  Hjalt Klara  2003  GUSTAVSBER  BL4603  25 m  49.15   
94  146  Varnestig Tilde  2003  SKURU IK  BJ0403  25 m  50.16   
95  476  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  51.36   
96  28  Fröberg Tinell Fanny  2003  GUSTAVSBER  BN9603  25 m     
97  78  Aldrin Ylva  2003  SKURU IK  AZ0403  25 m     
98  115  Lesse Matilda  2002  SKURU IK  BQ3602  25 m     
99  124  Nuhic Maja  2003  SKURU IK  AZ1403  25 m     
100  166  Andersson Ida  2002  SPÅRVÄGEN  BT5402  25 m     
101  176  Brodin Jennifer  2003  SPÅRVÄGEN  BH6603  25 m     
102  190  Fochsen Karlsson Stella  2003  SPÅRVÄGEN  BK7403  25 m     
103  424  Persson Vilma  2002  WISBY SS  BR4402  25 m     
104  508  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m     
105  511  Forsberg Anna  2002  SS04  BT6402  25 m     
 
Gren 14, 50m Frisim Pojkar C 
2012: Pontus Jonsson 2000 Stockholmspolisens Sim IF 29.41 
2011: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 29.47 
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 28.45 
2008: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 26.78 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  30.31   
386  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  30.74   
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  30.86   
117  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  30.95   
97  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  31.06   
235  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  50 m  31.21   
351  Wallengren Robin  2002  SÖDERTÖRN  AE6702  25 m  31.41   
201  Henrikssen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  31.73   
493  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  32.00   
10  577  Löwenberg Daniel  2003  POLISEN  AE1303  25 m  32.54   
11  367  Stille Michael  2002  TUREBERG  AD7902  25 m  32.81   
12  270  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  32.98   
13  120  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  33.05   
14  397  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  33.16   
15  600  Wirdby Myren Edvin  2002  POLISEN  AH1902  50 m  33.18   
16  369  Sun John  2002  TUREBERG  AD4302  25 m  33.48   
17  394  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  33.57   
18  452  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  33.83   
19  415  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  50 m  33.95   
20  456  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  34.18   
21  592  Sidorov Alexandr  2002  POLISEN  AN5702  50 m  34.20   
22  79  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  34.29   
23  601  Wirdby Myren Elias  2002  POLISEN  AH0902  25 m  34.88   
24  152  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  34.94   
25  238  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m  35.07   
26  212  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  25 m  35.22   
27  567  Johansson Sebastian  2003  POLISEN  AD0903  25 m  35.25   
28  487  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  35.54   
29  595  Trägårdh Victor  2003  POLISEN  AG4903  50 m  36.05   
30  174  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  36.07   
31  576  Lyrberg Tim  2003  POLISEN  AB6303  25 m  36.09   
32  261  Török Matyas  2002  SPÅRVÄGEN  AQ3502  25 m  36.38   
33  250  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  36.40   
34  439  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  36.63   
35  206  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  36.99   
36  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  37.27   
37  92  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  37.27   
38  419  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  37.32   
39  41  Malmström Lukas  2003  GUSTAVSBER  AF5303  25 m  37.41   
40  269  Öberg Linus  2003  SPÅRVÄGEN  AK1703  25 m  37.67   
41  590  Rasool Oliver  2003  POLISEN  AI0103  25 m  37.87   
42  570  Kelkay Lukas  2003  POLISEN  AH9903  25 m  37.99   
43  266  Wikman Mårten  2002  SPÅRVÄGEN  AL0902  25 m  38.64   
44  197  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  39.88   
45  223  Lehtonen Hebert Alexander  2002  SPÅRVÄGEN  AO9102  25 m  40.01   
46  637  Derantz Gabriel  2003  VÄSBY SS  AE4503  25 m  40.73   
47  473  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  40.97   
48  147  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  41.06   
49  486  Yilmaz Denniz  2002  VÄSBY SS  AU0302  25 m  41.26   
50  221  Käll Oskar  2002  SPÅRVÄGEN  AS9902  25 m  41.31   
51  483  Vespertini Leonardo  2003  VÄSBY SS  AH9503  50 m  41.53   
52  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  41.55   
53  189  Fahlin Hannes  2002  SPÅRVÄGEN  AS8902  25 m  41.73   
54  23  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  41.91   
55  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  42.42   
56  102  Haargaard Malte  2003  SKURU IK  AP2703  25 m  42.53   
57  162  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  42.60   
58  231  Malmring Viktor  2003  SPÅRVÄGEN  AO7903  25 m  42.90   
59  42  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  42.91   
60  145  Wallström-Blomgren Isak  2003  SKURU IK  AQ9303  25 m  43.37   
61  509  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  43.47   
62  27  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  44.52   
63  48  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  44.72   
64  478  Sundkvist Kasper  2003  VÄSBY SS  AE9503  25 m  45.88   
65  31  Hagelberg Isac  2002  GUSTAVSBER  AU6902  25 m  46.09   
66  175  Brodin Elias  2003  SPÅRVÄGEN  AO6903  25 m  46.14   
67  14  Ahmad Victor  2003  GUSTAVSBER  AL9903  25 m  47.78   
68  53  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  51.55   
69  134  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  52.96   
70  142  Sundqvist Dennis  2003  SKURU IK  AU5103  25 m     
71  234  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  25 m     
72  239  Odelberg Lukas  2002  SPÅRVÄGEN  AV8702  25 m     
73  248  Stenarson Arvid  2003  SPÅRVÄGEN  AU4103  25 m     
74  426  Sandström Matteus  2002  WISBY SS  AV1902  25 m     
75  518  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m     
76  659  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  38.53  EFT 
77  126  Odenteg Erik  2002  SKURU IK  AW0302  25 m    STR 
 
Gren 15, 100m Medley Flickor C- D 
2012: Alba Croneborg 2000 Skuru Idrottsklubb 1.13.84 
2011: Ida Pettersson 1999 Stockholmspolisens Sim IF 1:15.88 
2009: Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru Idrottsklubb 1:16.61 
2008: Astrid Blomqvist 1996 Upsala Simsällskap 1:10.40 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
572  Kylberg Paola  2002  POLISEN  AV6602  25 m  1:13.84   
598  Walsh Sofia  2002  POLISEN  AF3402  25 m  1:14.71   
311  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:15.59   
425  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  1:15.65   
148  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  1:18.58   
471  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  1:19.71   
33  Hansson Tora  2002  GUSTAVSBER  AW6802  25 m  1:19.74   
202  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  1:21.17   
642  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  25 m  1:21.43   
10  363  Norén Victoria  2002  TUREBERG  AK4802  25 m  1:21.51   
11  474  Rosenberg Felicia  2002  VÄSBY SS  AH8202  25 m  1:22.05   
12  484  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  1:22.47   
13  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  1:22.99   
14  539  Aronsson Sunanda  2002  POLISEN  AQ7802  25 m  1:23.26   
15  578  Mehari Hanna  2003  POLISEN  AJ0203  25 m  1:23.73   
16  317  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  25 m  1:24.11   
17  602  Yumi Buchli Leticia  2002  POLISEN  AY4202  25 m  1:24.22   
18  198  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  25 m  1:24.63   
19  562  Grill Julia  2002  POLISEN  AL4602  25 m  1:25.03   
20  584  Niring Cornelia  2002  POLISEN  AY3202  25 m  1:25.47   
21  158  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  1:25.96   
22  646  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:26.57   
23  213  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  1:26.76   
24  388  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:27.04   
25  375  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:27.25   
26  636  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  1:27.93   
27  594  Söderström Emelie  2003  POLISEN  AW5203  25 m  1:28.09   
28  634  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  1:29.01   
29  450  Frisk Garcia Anna  2002  VÄSBY SS  AH6202  25 m  1:29.07   
30  429  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  1:29.93   
31  376  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:29.94   
32  643  Pettersson Tove  2004  VÄSBY SS  AF0204  25 m  1:30.30   
33  639  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:30.39   
34  569  Karlbom Zelma  2002  POLISEN  AR1802  25 m  1:31.65   
35  137  Schmidt Lovisa  2002  SKURU IK  BF9602  25 m  1:31.66   
36  226  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  1:32.60   
37  647  Tsirona Ioanna  2004  VÄSBY SS  AE2404  25 m  1:32.77   
38  180  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  1:32.85   
39  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  1:33.27   
40  30  Gustafsson Alva  2004  GUSTAVSBER  AR7204  25 m  1:33.37   
41  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  1:33.61   
42  80  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  1:34.61   
43  62  Flink Lupin  2002  KANAANS SS  AW8402  25 m  1:35.19   
44  18  Bendiksen Holmberg Emelie  2002  GUSTAVSBER  AU9202  25 m  1:35.40   
45  68  Segerström Nora  2002  KANAANS SS  BM0802  25 m  1:35.57   
46  236  Nivenius Susanna  2002  SPÅRVÄGEN  BM1802  25 m  1:35.59   
47  430  Strömbeck Erika  2002  WISBY SS  AD4602  25 m  1:35.90   
48  396  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:36.27   
49  557  Fogelsjöö Elsa  2003  POLISEN  AX0403  25 m  1:36.48   
50  246  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  1:36.50   
51  267  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  1:37.56   
52  47  Saluveer Heidi  2003  GUSTAVSBER  AM5303  25 m  1:37.70   
53  265  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  1:38.05   
54  104  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:38.06   
55  12  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:38.25   
56  521  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  1:38.31   
57  641  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  1:38.40   
58  533  Östby Milena  2002  HELLAS SK  AC3602  25 m  1:38.57   
59  227  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  1:38.89   
60  491  Hiram Veronika  2004  ÖSMO SS  AK7204  25 m  1:39.28   
61  463  Nyblom Moa  2005  VÄSBY SS  AA5605  25 m  1:39.62   
62  209  Hägerdal Tove  2002  SPÅRVÄGEN  BJ3602  25 m  1:39.64   
63  93  Fardi Mandana  2003  SKURU IK  AO5203  25 m  1:39.97   
64  85  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:41.41   
65  644  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:41.49   
66  220  Kårén Beata  2003  SPÅRVÄGEN  AX1603  25 m  1:41.79   
67  116  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  1:42.58   
68  24  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  1:43.16   
69  649  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  1:43.49   
70  133  Rydström Tilde  2003  SKURU IK  AX3603  25 m  1:43.77   
71  229  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  1:44.58   
72  186  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  1:45.04   
73  99  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:45.85   
74  172  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  1:45.86   
75  258  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  1:46.39   
76  10  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:47.23   
77  22  Edvinsson Ida  2004  GUSTAVSBER  AE0804  25 m  1:47.68   
78  159  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:48.64   
79  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  1:48.92   
80  411  Ekedahl Tilda  2003  WISBY SS  BD8603  25 m  1:49.55   
81  228  Lövqvist Linda  2003  SPÅRVÄGEN  BK5403  25 m  1:50.59  STR 
82  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:50.68  STR 
83  40  Kocsis Alexandra  2004  GUSTAVSBER  AI9404  25 m  1:51.45  STR 
84  253  Sundqvist Sophie  2003  SPÅRVÄGEN  AU5603  25 m  1:53.78  STR 
85  219  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  1:54.29  STR 
86  233  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  1:54.31  STR 
87  243  Onno Sofia  2003  SPÅRVÄGEN  BK1603  25 m  1:54.65  STR 
88  204  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  1:55.15  STR 
89  13  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:56.39  STR 
90  241  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  1:59.87  STR 
91  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  2:01.77  STR 
92  264  Weid Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  BI4203  25 m  2:03.18  STR 
93  466  Olsson Emma  2004  VÄSBY SS  AI9804  25 m  2:06.28  STR 
94  164  Allard Elicia  2005  SPÅRVÄGEN  AP0805  25 m  2:08.92  STR 
95  35  Hjalt Klara  2003  GUSTAVSBER  BL4603  25 m    STR 
96  39  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m    STR 
97  66  pettersson ester  2005  KANAANS SS  AD6405  25 m    STR 
98  122  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m    STR 
99  163  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m    STR 
100  170  Asmerom Sinna  2003  SPÅRVÄGEN  BC3603  25 m    STR 
101  178  Chiuarzzo Åström Kristina  2004  SPÅRVÄGEN  BG1204  25 m    STR 
102  184  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m    STR 
103  187  Eriksson Felicia  2004  SPÅRVÄGEN  BD4604  25 m    STR 
104  200  Hellenius Alva  2006  SPÅRVÄGEN  AB3806  25 m    STR 
105  232  Morota Meja  2003  SPÅRVÄGEN  BK6403  25 m    STR 
106  244  Qvist Wilma  2004  SPÅRVÄGEN  AW4604  25 m    STR 
107  413  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m    STR 
108  424  Persson Vilma  2002  WISBY SS  BR4402  25 m    STR 
109  428  Silfwergård Nella  2004  WISBY SS  BE4604  25 m    STR 
110  449  Forsman Emma  2004  VÄSBY SS  AT9204  25 m    STR 
111  482  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m    STR 
112  496  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  25 m    STR 
113  510  Engström Ronja  2002  SS04  BJ7802  25 m    STR 
114  516  Isaac Claudia  2004  SS04  AN8804  25 m    STR 
115  520  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m    STR 
116  522  Nevall Amanda  2002  SS04  BP9602  25 m    STR 
117  523  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m    STR 
118  550  Danielsson Victoria  2002  POLISEN  BP6802  25 m    STR 
 
Gren 16, 100m Medley Pojkar C- D 
2012: Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 1:11.28 
2011: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 1:12.56 
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 1:11.32 
2008: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 1:06.76 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:19.05   
456  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:20.05   
201  Henrikssen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  1:21.01   
367  Stille Michael  2002  TUREBERG  AD7902  25 m  1:21.62   
577  Löwenberg Daniel  2003  POLISEN  AE1303  25 m  1:22.13   
263  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:22.17   
600  Wirdby Myren Edvin  2002  POLISEN  AH1902  25 m  1:22.75   
97  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  1:23.28   
250  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  1:23.59   
10  235  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  1:23.73   
11  567  Johansson Sebastian  2003  POLISEN  AD0903  25 m  1:23.76   
12  120  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:24.87   
13  270  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  1:25.15   
14  152  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:26.13   
15  397  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:26.20   
16  174  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:26.36   
17  576  Lyrberg Tim  2003  POLISEN  AB6303  25 m  1:27.07   
18  601  Wirdby Myren Elias  2002  POLISEN  AH0902  25 m  1:27.48   
19  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:27.60   
20  369  Sun John  2002  TUREBERG  AD4302  25 m  1:27.61   
21  439  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  1:27.70   
22  212  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  25 m  1:28.98   
23  238  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m  1:29.32   
24  394  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:31.04   
25  592  Sidorov Alexandr  2002  POLISEN  AN5702  25 m  1:31.39   
26  570  Kelkay Lukas  2003  POLISEN  AH9903  25 m  1:33.29   
27  269  Öberg Linus  2003  SPÅRVÄGEN  AK1703  25 m  1:33.77   
28  573  Lewander Axel  2004  POLISEN  AI7304  25 m  1:33.96   
29  415  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  1:34.76   
30  261  Török Matyas  2002  SPÅRVÄGEN  AQ3502  25 m  1:35.16   
31  206  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  1:38.50   
32  419  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  1:38.55   
33  595  Trägårdh Victor  2003  POLISEN  AG4903  25 m  1:39.35   
34  386  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:41.06   
35  637  Derantz Gabriel  2003  VÄSBY SS  AE4503  25 m  1:42.67   
36  87  Cerps Gustavs  2004  SKURU IK  AJ3704  25 m  1:42.86   
37  23  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:44.06   
38  518  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  1:45.15   
39  231  Malmring Viktor  2003  SPÅRVÄGEN  AO7903  25 m  1:45.23   
40  452  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:45.45   
41  659  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  1:43.32  EFT 
42  483  Vespertini Leonardo  2003  VÄSBY SS  AH9503  25 m  1:47.49  STR 
43  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  1:48.43  STR 
44  635  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  1:50.22  STR 
45  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  1:51.25  STR 
46  473  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  1:51.85  STR 
47  256  Tapia Daner  2005  SPÅRVÄGEN  AG9305  25 m  1:54.93  STR 
48  197  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  1:58.04  STR 
49  56  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:59.23  STR 
50  42  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:59.72  STR 
51  214  Karlsson Karlström Milles  2005  SPÅRVÄGEN  AD0905  25 m  2:01.25  STR 
52  162  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  2:01.42  STR 
53  48  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  2:11.22  STR 
54  27  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m    STR 
55  31  Hagelberg Isac  2002  GUSTAVSBER  AU6902  25 m    STR 
56  41  Malmström Lukas  2003  GUSTAVSBER  AF5303  25 m    STR 
57  79  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m    STR 
58  175  Brodin Elias  2003  SPÅRVÄGEN  AO6903  25 m    STR 
59  223  Lehtonen Hebert Alexander  2002  SPÅRVÄGEN  AO9102  25 m    STR 
60  251  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m    STR 
61  266  Wikman Mårten  2002  SPÅRVÄGEN  AL0902  25 m    STR 
62  418  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m    STR 
63  421  Lyth Elias  2004  WISBY SS  AO8504  25 m    STR 
64  426  Sandström Matteus  2002  WISBY SS  AV1902  25 m    STR 
65  443  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m    STR 
66  488  Björklund Noel  2005  ÖSMO SS  AA4505  25 m    STR 
67  506  Berggren Anton  2004  SS04  AN7104  25 m    STR 
68  509  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m    STR 
69  585  Niring Gustav  2004  POLISEN  AE6304  25 m    STR 
70  590  Rasool Oliver  2003  POLISEN  AI0103  25 m    STR 
 
Gren 17, 4X50m Medley Mixed C-D 
2012: Turebergs Simklubb 2:19.23 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
272  Spårvägen Mix Lag 1  2002  SPÅRVÄGEN    25 m  2:20.02   
275  Spårvägen Mix Lag 2  2002  SPÅRVÄGEN    25 m  2:27.55   
402  Upsala S Mix [2002]  2002  UPSALA S    25 m  2:34.23   
437  Wisby SS Mix [2002] Lag 1  2002  WISBY SS    25 m  2:38.23   
276  Spårvägen Mix Lag 3  2002  SPÅRVÄGEN    25 m  2:39.20   
279  Spårvägen Mix Lag 4  2002  SPÅRVÄGEN    25 m  2:46.54   
280  Spårvägen Mix Lag 5  2002  SPÅRVÄGEN    25 m  2:52.99   
282  Spårvägen Mix Lag 6  2002  SPÅRVÄGEN    25 m  2:59.20   
57  Gustavsberg Lag 1  2014  GUSTAVSBER    25 m     
10  438  Wisby SS Mix [2002] Lag 2  2002  WISBY SS    25 m     
11  604  Gustavsberg Lag 2  GUSTAVSBER    25 m     
12  656  Spif Lag 1  POLISEN    25 m     
13  657  Spif Lag 2  POLISEN    25 m     
14  658  Spif Lag 3  POLISEN    25 m     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Flickor B 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 29.71 
2011: Anna Hassler 1998 Skuru Idrottsklubb 31.66 
2009: Astrid Blomqvist 1996 Upsala Simsällskap 31.10 
2008: Emma Arkenstrand 1994 Väsby Simsällskap 30.40 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
370  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  30.71   
123  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  32.00   
547  Carlbom Amanda  2000  POLISEN  BB8200  25 m  32.11   
485  Wiiand Wilma  2001  VÄSBY SS  AE9601  25 m  32.40   
368  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  32.42   
242  Onno Astrid  2000  SPÅRVÄGEN  BA5600  25 m  32.58   
442  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  32.80   
262  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  33.02   
89  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  33.14   
10  446  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  33.86   
11  91  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  33.90   
12  534  Alem Hermella  2000  POLISEN  AK1600  25 m  34.20   
13  192  Gardelin Josefin  2001  SPÅRVÄGEN  BE6801  25 m  34.26   
14  470  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  34.37   
15  380  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  34.39   
16  412  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  34.44   
17  339  Shahmalekpour Tina  2001  SÖDERTÖRN  AI6601  25 m  34.55   
18  441  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  34.73   
19  240  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  35.01   
20  440  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  25 m  35.22   
21  347  Tegman Isabella  2001  SÖDERTÖRN  AN9202  25 m  35.88   
22  536  Amouri Mirjam  2000  POLISEN  AX8400  25 m  35.91   
23  324  Lindhe Maya  2000  SÖDERTÖRN  BK3800  25 m  36.25   
24  75  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  36.26   
25  384  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  36.64   
26  575  Lindén Alexandra  2001  POLISEN  BG4801  25 m  36.71   
27  650  Johansson Evelina  2000  POLISEN  BG2400  25 m  36.76   
28  86  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  50 m  36.85   
29  199  Heed Nordin Amanda  2001  SPÅRVÄGEN  BE4801  25 m  36.93   
30  255  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  37.10   
31  218  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  50 m  37.41   
32  171  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  37.46   
33  121  Mossop Henrietta  2000  SKURU IK  BJ2600  25 m  37.47   
34  37  Högberg-Klang Matilda  2000  GUSTAVSBER  AU3600  25 m  37.52   
35  211  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  37.54   
36  168  Andras Noémi  2001  SPÅRVÄGEN  BJ1601  25 m  37.65   
37  467  Olsson Josefin  2001  VÄSBY SS  AQ7801  25 m  38.07   
38  130  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  38.08   
39  336  Sande Viktoria  2001  SÖDERTÖRN  AO7801  25 m  38.08   
40  652  Adamsson Felicia  2000  SÖDERTÖRN  AH2600  25 m  38.27   
41  453  Hübinette Vanessa  2001  VÄSBY SS  AY1201  50 m  38.40   
42  372  Wijk Tyra  2001  TUREBERG  AY5201  25 m  38.46   
43  457  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  50 m  38.54   
44  472  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  50 m  38.62   
45  268  Öberg Elin  2000  SPÅRVÄGEN  BA6600  25 m  38.93   
46  216  Kjerrman Alicia  2001  SPÅRVÄGEN  BL6801  25 m  38.94   
47  640  Lindeblad Lo  2000  VÄSBY SS  AN5300  25 m  39.49   
48  154  Öberg Erica  2001  SKURU IK  AL7801  50 m  39.69   
49  252  Sundqvist Clara  2001  SPÅRVÄGEN  AU4801  25 m  39.69   
50  538  Arnqvist Therese  2001  POLISEN  BI8401  25 m  40.23   
51  94  Fardi Roxana  2001  SKURU IK  BI7401  25 m  40.31   
52  385  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  40.31   
53  559  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  POLISEN  BP6600  25 m  40.51   
54  111  Karre Tindra  2000  SKURU IK  BB3400  25 m  40.61   
55  361  Nilsson Linnea  2001  TUREBERG  AY4201  25 m  40.67   
56  260  Törnblom Louise  2000  SPÅRVÄGEN  BM3800  25 m  40.96   
57  71  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m  41.09   
58  597  Wagenius Tova  2001  POLISEN  BK9801  50 m  41.31   
59  560  Granert Lea  2001  POLISEN  BQ1401  25 m  41.66   
60  529  Knöös Elsa  2001  HELLAS SK  AJ0601  25 m  41.70   
61  319  Grönberg Saga  2000  SÖDERTÖRN  BO7800  25 m  41.79   
62  460  Meydan Sirma  2000  VÄSBY SS  BG4600  25 m  41.85   
63  25  Eriksson Liza  2000  GUSTAVSBER  AX1600  25 m  42.16   
64  157  Österberg Sofia  2001  SKURU IK  AY6201  25 m  42.26   
65  381  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  43.31   
66  558  Ghaufouri Nellie  2001  POLISEN  BJ7201  50 m  43.87   
67  59  Dolk Helle  2000  KANAANS SS  BP8800  25 m  44.47   
68  580  Mehari Sarron  2001  POLISEN  AQ2201  50 m  44.52   
69  519  Lingman-Kronberg Sandra  2001  SS04  BM8201  25 m  44.54   
70  109  Johnsson Lisa  2000  SKURU IK  BQ8800  50 m  44.65   
71  401  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  46.66   
72  224  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  46.94   
73  555  Eriksson Sofia  2001  POLISEN  BL0201  25 m  50.06   
74  531  Rosengart Rebecka  2001  HELLAS SK  AJ2601  25 m  50.88   
75  119  Lundgren Emma  2001  SKURU IK  AO6801  25 m  55.73   
76  101  Gustafsson Ebba  2001  SKURU IK  BP1401  25 m     
77  225  Lindström Michaela  2000  SPÅRVÄGEN  BM1800  25 m     
78  301  Abdelkareem Ayten  2000  SÖDERTÖRN  BR5400  25 m     
79  335  Rönn Signe  2001  SÖDERTÖRN  BS9201  25 m     
80  497  Pasanen Sandra  2001  ÖSMO SS  BV8401  25 m     
81  507  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  25 m     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Pojkar B 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Sebastian Pantzar 1999 Tyresö Simsällskap 28.26 
2011: Sean Johansson 1997 Upsala Simsällskap 28.86 
2009: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 28.43 
2008: Axel Wangel 1994 Turebergs Simklubb 28.50 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
360  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  27.66   
230  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  28.73   
382  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  30.50   
552  Dimitriou Alexander  2000  POLISEN  AQ6900  50 m  31.72   
169  Arnebjer Rikard  2000  SPÅRVÄGEN  AR8300  25 m  31.81   
455  Hörlin Tobias  2000  VÄSBY SS  AN3300  25 m  32.00   
447  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  32.68   
217  Klingeryd Jalamo Viktor  2000  SPÅRVÄGEN  AT4500  50 m  32.76   
451  Grankvist Oscar  2000  VÄSBY SS  AL9500  25 m  32.92   
10  55  Törnquist Oscar  2000  GUSTAVSBER  AM9300  25 m  33.30   
11  193  Gaunitz Gustav  2001  SPÅRVÄGEN  AE3701  25 m  33.43   
12  354  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  25 m  33.66   
13  257  Thelenius Daniel  2000  SPÅRVÄGEN  AQ5100  50 m  33.77   
14  383  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  34.34   
15  173  Berglund Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AO4900  50 m  35.10   
16  591  Sidén Erik  2000  POLISEN  AN4100  25 m  35.10   
17  395  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  35.11   
18  325  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  25 m  35.40   
19  545  Buchli Kenzo  2000  POLISEN  AL0700  25 m  35.42   
20  29  Grape Glennhage Ludvig  2001  GUSTAVSBER  AI3701  25 m  35.58   
21  475  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  35.74   
22  583  Nilsson-Deya Tyrone  2001  POLISEN  AS7901  50 m  35.76   
23  565  Hysing Elias  2000  POLISEN  AR1500  25 m  35.83   
24  51  Soneborg Oliver  2000  GUSTAVSBER  AV4300  25 m  35.85   
25  362  Nordin Isak  2001  TUREBERG  AK3501  25 m  36.04   
26  593  Stålmarck David  2001  POLISEN  AI4701  50 m  36.72   
27  177  Brodin Samuel  2000  SPÅRVÄGEN  AO3900  25 m  36.81   
28  399  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  37.18   
29  563  Grönqvist Oscar  2000  POLISEN  AU9300  50 m  37.76   
30  136  Schmidt Adam  2000  SKURU IK  AP9300  25 m  37.86   
31  392  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  38.47   
32  587  Nordling Edvin  2000  POLISEN  AV2100  50 m  39.52   
33  481  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  39.75   
34  407  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  39.86   
35  179  Clevö Oscar  2001  SPÅRVÄGEN  AQ9901  25 m  39.99   
36  459  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  40.58   
37  378  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  50 m  40.69   
38  196  Hallbäck Martin  2001  SPÅRVÄGEN  AP8101  25 m  41.19   
39  309  Camacho Alexis  2001  SÖDERTÖRN  AE5301  50 m  41.20   
40  337  Sehmi Adam  2001  SÖDERTÖRN  AG3301  25 m  41.89   
41  140  Sjölund John  2001  SKURU IK  AW3901  25 m  42.05   
42  390  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  50 m  42.26   
43  581  Mogos Kiflom  2001  POLISEN  AQ1901  25 m  43.04   
44  34  Henkel Gabriel  2001  GUSTAVSBER  AS3301  50 m  44.25   
45  645  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  50 m  47.50   
46  502  Tegbo Sebastian  2001  ÖSMO SS  AT9501  25 m  1:00.68   
47  90  Dettner Källander Hugo  2000  SKURU IK  AZ0500  25 m     
48  254  Surting Gustav  2000  SPÅRVÄGEN  AU9500  25 m     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Flickor B 
2012: Linnéa Carlsson 1998 Upsala Simsällskap 31.39 
2011: Amanda Kimander 1997 Skuru Idrottsklubb 31.88 
2009: Jessica Allberg 1995 Skuru Idrottsklubb 31.51 
2008: Emma Wahlström 1994 Spårvägen Simförening 31.32 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  32.92   
368  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  32.92   
370  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  32.97   
153  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  33.43   
89  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  33.79   
442  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  34.36   
262  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  34.74   
91  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  34.88   
380  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  34.96   
10  559  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  POLISEN  BP6600  25 m  36.17   
11  199  Heed Nordin Amanda  2001  SPÅRVÄGEN  BE4801  25 m  36.49   
12  86  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  50 m  36.52   
13  242  Onno Astrid  2000  SPÅRVÄGEN  BA5600  25 m  36.85   
14  536  Amouri Mirjam  2000  POLISEN  AX8400  25 m  37.04   
15  446  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  37.38   
16  224  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  37.42   
17  538  Arnqvist Therese  2001  POLISEN  BI8401  25 m  37.54   
18  192  Gardelin Josefin  2001  SPÅRVÄGEN  BE6801  25 m  37.60   
19  568  Jonsson Sandra  2000  POLISEN  BH5400  50 m  37.78   
20  534  Alem Hermella  2000  POLISEN  AK1600  25 m  37.96   
21  472  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  38.10   
22  470  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  50 m  38.13   
23  37  Högberg-Klang Matilda  2000  GUSTAVSBER  AU3600  50 m  38.14   
24  457  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  50 m  38.48   
25  372  Wijk Tyra  2001  TUREBERG  AY5201  25 m  38.69   
26  500  Sigurdsson Eva  2001  ÖSMO SS  AC5601  25 m  38.69   
27  650  Johansson Evelina  2000  POLISEN  BG2400  25 m  38.70   
28  561  Grill Andrea  2000  POLISEN  BH8400  50 m  38.73   
29  640  Lindeblad Lo  2000  VÄSBY SS  AN5300  25 m  38.75   
30  336  Sande Viktoria  2001  SÖDERTÖRN  AO7801  25 m  38.79   
31  121  Mossop Henrietta  2000  SKURU IK  BJ2600  25 m  38.89   
32  130  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  38.98   
33  268  Öberg Elin  2000  SPÅRVÄGEN  BA6600  50 m  39.00   
34  485  Wiiand Wilma  2001  VÄSBY SS  AE9601  25 m  39.03   
35  240  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  39.25   
36  252  Sundqvist Clara  2001  SPÅRVÄGEN  AU4801  25 m  39.29   
37  441  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  50 m  39.38   
38  401  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  39.48   
39  453  Hübinette Vanessa  2001  VÄSBY SS  AY1201  50 m  39.78   
40  384  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  39.81   
41  440  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  25 m  39.95   
42  111  Karre Tindra  2000  SKURU IK  BB3400  25 m  39.96   
43  154  Öberg Erica  2001  SKURU IK  AL7801  25 m  40.09   
44  218  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  25 m  40.16   
45  652  Adamsson Felicia  2000  SÖDERTÖRN  AH2600  25 m  40.36   
46  168  Andras Noémi  2001  SPÅRVÄGEN  BJ1601  25 m  40.48   
47  467  Olsson Josefin  2001  VÄSBY SS  AQ7801  25 m  40.81   
48  560  Granert Lea  2001  POLISEN  BQ1401  25 m  41.50   
49  71  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m  41.56   
50  303  Askengren Michelle  2001  SÖDERTÖRN  BP7801  50 m  41.89   
51  361  Nilsson Linnea  2001  TUREBERG  AY4201  25 m  41.98   
52  211  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  42.02   
53  335  Rönn Signe  2001  SÖDERTÖRN  BS9201  25 m  42.36   
54  171  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  42.51   
55  255  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  42.68   
56  385  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  50 m  42.85   
57  17  Bellander Tilda  2000  GUSTAVSBER  AX0600  25 m  42.97   
58  507  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  25 m  43.01   
59  319  Grönberg Saga  2000  SÖDERTÖRN  BO7800  50 m  43.04   
60  260  Törnblom Louise  2000  SPÅRVÄGEN  BM3800  25 m  43.13   
61  381  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  43.22   
62  638  Farkhapour Rojin  2001  VÄSBY SS  BD4401  25 m  43.45   
63  347  Tegman Isabella  2001  SÖDERTÖRN  AN9202  50 m  43.51   
64  344  Strand Malin  2001  SÖDERTÖRN  BE2601  50 m  43.62   
65  225  Lindström Michaela  2000  SPÅRVÄGEN  BM1800  25 m  43.85   
66  109  Johnsson Lisa  2000  SKURU IK  BQ8800  50 m  44.24   
67  558  Ghaufouri Nellie  2001  POLISEN  BJ7201  25 m  44.98   
68  460  Meydan Sirma  2000  VÄSBY SS  BG4600  25 m  45.16   
69  575  Lindén Alexandra  2001  POLISEN  BG4801  25 m  45.22   
70  64  Kop Yardagul  2000  KANAANS SS  BG7400  25 m  45.29   
71  580  Mehari Sarron  2001  POLISEN  AQ2201  50 m  45.37   
72  321  Höglund Alva  2000  SÖDERTÖRN  BG1200  25 m  45.59   
73  648  Yosefi Diana  2001  VÄSBY SS  BD4601  25 m  45.69   
74  157  Österberg Sofia  2001  SKURU IK  AY6201  25 m  46.02   
75  519  Lingman-Kronberg Sandra  2001  SS04  BM8201  25 m  46.31   
76  119  Lundgren Emma  2001  SKURU IK  AO6801  25 m  46.47   
77  504  Ahlberg Ida  2001  SS04  BU6201  25 m  50.21   
78  531  Rosengart Rebecka  2001  HELLAS SK  AJ2601  25 m  50.48   
79  468  Ovuka Agnes  2001  VÄSBY SS  BT3201  50 m  52.91   
80  105  Heise Hedvig  2000  SKURU IK  BQ8200  25 m  55.64   
81  94  Fardi Roxana  2001  SKURU IK  BI7401  25 m     
82  100  Gehrke Mika  2001  SKURU IK  BV7601  25 m     
83  101  Gustafsson Ebba  2001  SKURU IK  BP1401  25 m     
84  114  Klinck Caroline  2001  SKURU IK  BT2601  25 m     
85  182  Ekström Sofia  2001  SPÅRVÄGEN  BQ5601  25 m     
86  249  Strömberg Evelina  2001  SPÅRVÄGEN  BV8601  25 m     
87  301  Abdelkareem Ayten  2000  SÖDERTÖRN  BR5400  25 m     
88  434  Wiklund Jessica  2000  WISBY SS  BR8200  25 m     
89  461  Mollberg Victoria  2001  VÄSBY SS  AQ6801  25 m     
90  497  Pasanen Sandra  2001  ÖSMO SS  BV8401  25 m     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Pojkar B 
2012: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 29.14 
2011: Sean Johansson 1997 Upsala Simsällskap 30.85 
2009: Oscar Zedendahl 1995 Väsby Simsällskap 31.79 
2008: Adam Karlsson 1994 Spårvägen Simförening 30.12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
360  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  31.31   
230  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  32.40   
447  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  32.52   
354  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  25 m  33.25   
169  Arnebjer Rikard  2000  SPÅRVÄGEN  AR8300  25 m  34.25   
427  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  34.25   
451  Grankvist Oscar  2000  VÄSBY SS  AL9500  25 m  35.43   
29  Grape Glennhage Ludvig  2001  GUSTAVSBER  AI3701  25 m  35.73   
193  Gaunitz Gustav  2001  SPÅRVÄGEN  AE3701  25 m  36.49   
10  395  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  36.60   
11  545  Buchli Kenzo  2000  POLISEN  AL0700  25 m  36.83   
12  257  Thelenius Daniel  2000  SPÅRVÄGEN  AQ5100  50 m  37.08   
13  217  Klingeryd Jalamo Viktor  2000  SPÅRVÄGEN  AT4500  50 m  37.29   
14  455  Hörlin Tobias  2000  VÄSBY SS  AN3300  25 m  37.72   
15  207  Hurkmans Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AV2300  25 m  38.10   
16  173  Berglund Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AO4900  25 m  38.47   
17  390  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  38.56   
18  309  Camacho Alexis  2001  SÖDERTÖRN  AE5301  25 m  38.77   
19  136  Schmidt Adam  2000  SKURU IK  AP9300  25 m  39.05   
20  362  Nordin Isak  2001  TUREBERG  AK3501  25 m  39.09   
21  378  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  39.52   
22  392  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  39.62   
23  254  Surting Gustav  2000  SPÅRVÄGEN  AU9500  25 m  39.95   
24  475  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  40.25   
25  337  Sehmi Adam  2001  SÖDERTÖRN  AG3301  50 m  40.40   
26  379  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  40.51   
27  333  Persson Felix  2000  SÖDERTÖRN  AN8300  50 m  40.80   
28  383  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  50 m  41.32   
29  414  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  41.36   
30  407  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  50 m  41.45   
31  581  Mogos Kiflom  2001  POLISEN  AQ1901  25 m  43.22   
32  196  Hallbäck Martin  2001  SPÅRVÄGEN  AP8101  50 m  43.23   
33  481  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  43.39   
34  587  Nordling Edvin  2000  POLISEN  AV2100  50 m  43.53   
35  307  Bernås Östrand Viktor  2000  SÖDERTÖRN  AU3900  50 m  43.84   
36  177  Brodin Samuel  2000  SPÅRVÄGEN  AO3900  25 m  44.21   
37  459  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  44.47   
38  645  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  50 m  44.85   
39  140  Sjölund John  2001  SKURU IK  AW3901  25 m  47.12   
40  502  Tegbo Sebastian  2001  ÖSMO SS  AT9501  25 m  47.72   
41  454  Håkansson Isak  2001  VÄSBY SS  AN5501  25 m  48.15   
42  517  Jantunen Sacke  2001  SS04  AV4301  25 m  48.66   
43  34  Henkel Gabriel  2001  GUSTAVSBER  AS3301  25 m     
44  38  Johnsson Lucas  2001  GUSTAVSBER  AW4101  25 m     
45  90  Dettner Källander Hugo  2000  SKURU IK  AZ0500  25 m     
46  132  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  25 m     
47  340  Srikkanth Nikhil  2001  SÖDERTÖRN  AW4301  25 m     
48  350  Titrouq Yassen  2000  SÖDERTÖRN  AZ3300  25 m     
49  420  Kjellberg Olsson Elof  2001  WISBY SS  AL1501  25 m     
50  563  Grönqvist Oscar  2000  POLISEN  AU9300  25 m     
51  571  Kurbanov Aziz  2001  POLISEN  AX6701  25 m     
52  574  Liljegren Johannes  2001  POLISEN  AY9301  25 m     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Flickor B 
2012: Julia Nilsson 1999 Spårvägen Simförening 36.10 
2011: Erika Gardelin 1997 Spårvägen Simförening 35.54 
2009: Alice Suits 1996 Skuru Idrottsklubb 36.52 
2008: Mikaela Bäck 1995 Väsby Simsällskap 37.29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
547  Carlbom Amanda  2000  POLISEN  BB8200  25 m  35.99   
446  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  36.26   
370  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  36.54   
91  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  37.97   
440  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  25 m  38.31   
559  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  POLISEN  BP6600  25 m  38.46   
130  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  38.59   
89  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  38.60   
171  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  39.07   
10  123  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  39.16   
11  485  Wiiand Wilma  2001  VÄSBY SS  AE9601  25 m  39.21   
12  339  Shahmalekpour Tina  2001  SÖDERTÖRN  AI6601  25 m  39.35   
13  538  Arnqvist Therese  2001  POLISEN  BI8401  25 m  39.37   
14  650  Johansson Evelina  2000  POLISEN  BG2400  25 m  39.98   
15  252  Sundqvist Clara  2001  SPÅRVÄGEN  AU4801  25 m  40.14   
16  121  Mossop Henrietta  2000  SKURU IK  BJ2600  25 m  40.24   
17  86  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  40.31   
18  384  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  40.48   
19  381  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  40.52   
20  192  Gardelin Josefin  2001  SPÅRVÄGEN  BE6801  25 m  40.53   
21  412  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  41.11   
22  467  Olsson Josefin  2001  VÄSBY SS  AQ7801  25 m  41.11   
23  575  Lindén Alexandra  2001  POLISEN  BG4801  25 m  41.68   
24  442  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  41.94   
25  242  Onno Astrid  2000  SPÅRVÄGEN  BA5600  25 m  42.01   
26  472  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  42.14   
27  361  Nilsson Linnea  2001  TUREBERG  AY4201  25 m  42.40   
28  597  Wagenius Tova  2001  POLISEN  BK9801  50 m  42.86   
29  561  Grill Andrea  2000  POLISEN  BH8400  25 m  42.91   
30  372  Wijk Tyra  2001  TUREBERG  AY5201  25 m  43.11   
31  457  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  50 m  43.25   
32  470  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  43.32   
33  71  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m  43.41   
34  262  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  43.69   
35  218  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  25 m  43.75   
36  401  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  43.82   
37  568  Jonsson Sandra  2000  POLISEN  BH5400  50 m  43.96   
38  240  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  44.43   
39  441  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  50 m  44.70   
40  329  Olsson Helena  2001  SÖDERTÖRN  AU3201  25 m  45.00   
41  268  Öberg Elin  2000  SPÅRVÄGEN  BA6600  25 m  45.19   
42  560  Granert Lea  2001  POLISEN  BQ1401  25 m  45.39   
43  216  Kjerrman Alicia  2001  SPÅRVÄGEN  BL6801  25 m  45.51   
44  154  Öberg Erica  2001  SKURU IK  AL7801  25 m  45.56   
45  111  Karre Tindra  2000  SKURU IK  BB3400  25 m  45.98   
46  168  Andras Noémi  2001  SPÅRVÄGEN  BJ1601  25 m  45.98   
47  555  Eriksson Sofia  2001  POLISEN  BL0201  25 m  46.02   
48  519  Lingman-Kronberg Sandra  2001  SS04  BM8201  25 m  46.04   
49  25  Eriksson Liza  2000  GUSTAVSBER  AX1600  25 m  46.54   
50  17  Bellander Tilda  2000  GUSTAVSBER  AX0600  25 m  46.56   
51  255  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  46.67   
52  453  Hübinette Vanessa  2001  VÄSBY SS  AY1201  50 m  47.15   
53  638  Farkhapour Rojin  2001  VÄSBY SS  BD4401  25 m  47.57   
54  105  Heise Hedvig  2000  SKURU IK  BQ8200  50 m  47.74   
55  335  Rönn Signe  2001  SÖDERTÖRN  BS9201  25 m  48.27   
56  336  Sande Viktoria  2001  SÖDERTÖRN  AO7801  25 m  48.29   
57  225  Lindström Michaela  2000  SPÅRVÄGEN  BM1800  25 m  48.41   
58  119  Lundgren Emma  2001  SKURU IK  AO6801  25 m  48.94   
59  199  Heed Nordin Amanda  2001  SPÅRVÄGEN  BE4801  25 m  49.14   
60  558  Ghaufouri Nellie  2001  POLISEN  BJ7201  50 m  49.51   
61  460  Meydan Sirma  2000  VÄSBY SS  BG4600  25 m  49.77   
62  507  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  25 m  49.95   
63  319  Grönberg Saga  2000  SÖDERTÖRN  BO7800  25 m  49.98   
64  530  Rosengart Eleonor  2000  HELLAS SK  AS3200  25 m  50.18   
65  157  Österberg Sofia  2001  SKURU IK  AY6201  25 m  50.36   
66  385  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  51.02   
67  344  Strand Malin  2001  SÖDERTÖRN  BE2601  50 m  52.01   
68  50  Sköld Leona  2001  GUSTAVSBER  BO4801  25 m  52.30   
69  182  Ekström Sofia  2001  SPÅRVÄGEN  BQ5601  25 m  52.31   
70  224  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  52.96   
71  504  Ahlberg Ida  2001  SS04  BU6201  25 m  54.68   
72  211  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  50 m  59.86   
73  109  Johnsson Lisa  2000  SKURU IK  BQ8800  25 m     
74  127  Olsson Ida  2000  SKURU IK  BR9200  25 m     
75  128  Olsson Maia  2000  SKURU IK  BR0400  25 m     
76  249  Strömberg Evelina  2001  SPÅRVÄGEN  BV8601  25 m     
77  301  Abdelkareem Ayten  2000  SÖDERTÖRN  BR5400  25 m     
78  434  Wiklund Jessica  2000  WISBY SS  BR8200  25 m     
79  497  Pasanen Sandra  2001  ÖSMO SS  BV8401  25 m     
80  532  Silberstein-Kantor Michelle  2000  HELLAS SK  AF1200  25 m     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Pojkar B 
2012: Anton Carlsson 1998 Tyresö Simsällskap 34.38 
2011: Sean Johansson 1997 Upsala Simsällskap 34.52 
2009: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 31.14 
2008: Max Eriksson 1994 Upplands-Bro Simsällskap 34.02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
354  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  25 m  35.15   
230  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  35.55   
447  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  37.13   
360  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  37.65   
545  Buchli Kenzo  2000  POLISEN  AL0700  25 m  37.79   
169  Arnebjer Rikard  2000  SPÅRVÄGEN  AR8300  25 m  37.87   
55  Törnquist Oscar  2000  GUSTAVSBER  AM9300  25 m  38.07   
552  Dimitriou Alexander  2000  POLISEN  AQ6900  50 m  38.23   
333  Persson Felix  2000  SÖDERTÖRN  AN8300  50 m  38.79   
10  177  Brodin Samuel  2000  SPÅRVÄGEN  AO3900  25 m  39.38   
11  455  Hörlin Tobias  2000  VÄSBY SS  AN3300  25 m  39.65   
12  481  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  39.92   
13  451  Grankvist Oscar  2000  VÄSBY SS  AL9500  25 m  40.12   
14  390  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  40.68   
15  51  Soneborg Oliver  2000  GUSTAVSBER  AV4300  25 m  42.00   
16  74  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  42.01   
17  565  Hysing Elias  2000  POLISEN  AR1500  25 m  42.09   
18  362  Nordin Isak  2001  TUREBERG  AK3501  25 m  42.18   
19  136  Schmidt Adam  2000  SKURU IK  AP9300  25 m  42.23   
20  325  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  25 m  42.33   
21  173  Berglund Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AO4900  50 m  42.57   
22  379  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  42.80   
23  309  Camacho Alexis  2001  SÖDERTÖRN  AE5301  50 m  43.61   
24  475  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  43.96   
25  337  Sehmi Adam  2001  SÖDERTÖRN  AG3301  50 m  43.97   
26  587  Nordling Edvin  2000  POLISEN  AV2100  50 m  44.09   
27  257  Thelenius Daniel  2000  SPÅRVÄGEN  AQ5100  25 m  44.23   
28  383  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  44.96   
29  392  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  45.18   
30  254  Surting Gustav  2000  SPÅRVÄGEN  AU9500  25 m  45.61   
31  399  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  45.62   
32  378  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  46.03   
33  395  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  46.49   
34  193  Gaunitz Gustav  2001  SPÅRVÄGEN  AE3701  25 m  46.50   
35  593  Stålmarck David  2001  POLISEN  AI4701  25 m  46.51   
36  207  Hurkmans Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AV2300  25 m  46.61   
37  179  Clevö Oscar  2001  SPÅRVÄGEN  AQ9901  25 m  46.93   
38  502  Tegbo Sebastian  2001  ÖSMO SS  AT9501  25 m  47.12   
39  459  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  47.26   
40  407  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  47.91   
41  38  Johnsson Lucas  2001  GUSTAVSBER  AW4101  25 m  48.55   
42  420  Kjellberg Olsson Elof  2001  WISBY SS  AL1501  25 m  50.31   
43  581  Mogos Kiflom  2001  POLISEN  AQ1901  25 m  50.87   
44  196  Hallbäck Martin  2001  SPÅRVÄGEN  AP8101  50 m  50.88   
45  414  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  51.28   
46  645  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  51.62   
47  517  Jantunen Sacke  2001  SS04  AV4301  25 m  55.26   
48  84  Bergman Nils  2001  SKURU IK  AX2901  25 m     
49  90  Dettner Källander Hugo  2000  SKURU IK  AZ0500  25 m     
50  132  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  25 m     
51  138  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m     
52  139  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  25 m     
53  149  Wilhelmsson Marcus  2000  SKURU IK  AZ4100  25 m     
54  307  Bernås Östrand Viktor  2000  SÖDERTÖRN  AU3900  25 m     
 
Gren 24, 50m Frisim Flickor B 
2012: Cassandra Engback 1999 Ösmo Simsällskap 28.50 
2011: Anna Hassler 1998 Skuru Idrottsklubb 29.02 
2009: Helin Rahim 1995 Spårvägen Simförening 28.44 
2008: Emma Wahlström 1994 Spårvägen Simförening 28.51 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
370  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  27.90   
368  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  28.88   
89  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  28.96   
123  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  28.97   
547  Carlbom Amanda  2000  POLISEN  BB8200  25 m  29.28   
442  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  29.96   
153  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  30.03   
470  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  30.19   
446  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  30.24   
10  91  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  30.54   
11  339  Shahmalekpour Tina  2001  SÖDERTÖRN  AI6601  25 m  30.82   
12  441  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  30.97   
13  412  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  31.13   
14  242  Onno Astrid  2000  SPÅRVÄGEN  BA5600  25 m  31.16   
15  534  Alem Hermella  2000  POLISEN  AK1600  25 m  31.17   
16  262  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  31.19   
17  485  Wiiand Wilma  2001  VÄSBY SS  AE9601  25 m  31.20   
18  500  Sigurdsson Eva  2001  ÖSMO SS  AC5601  25 m  31.38   
19  380  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  31.41   
20  652  Adamsson Felicia  2000  SÖDERTÖRN  AH2600  25 m  31.54   
21  650  Johansson Evelina  2000  POLISEN  BG2400  25 m  31.79   
22  211  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  31.93   
23  559  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  POLISEN  BP6600  50 m  31.96   
24  192  Gardelin Josefin  2001  SPÅRVÄGEN  BE6801  25 m  31.98   
25  536  Amouri Mirjam  2000  POLISEN  AX8400  50 m  31.99   
26  240  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  32.04   
27  575  Lindén Alexandra  2001  POLISEN  BG4801  25 m  32.23   
28  75  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  32.24   
29  440  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  32.29   
30  324  Lindhe Maya  2000  SÖDERTÖRN  BK3800  50 m  32.38   
31  384  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  32.46   
32  130  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  32.52   
33  329  Olsson Helena  2001  SÖDERTÖRN  AU3201  25 m  32.56   
34  86  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  32.61   
35  467  Olsson Josefin  2001  VÄSBY SS  AQ7801  25 m  32.63   
36  561  Grill Andrea  2000  POLISEN  BH8400  50 m  32.69   
37  457  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  50 m  32.71   
38  216  Kjerrman Alicia  2001  SPÅRVÄGEN  BL6801  25 m  32.77   
39  568  Jonsson Sandra  2000  POLISEN  BH5400  50 m  32.84   
40  199  Heed Nordin Amanda  2001  SPÅRVÄGEN  BE4801  25 m  33.09   
41  218  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  50 m  33.12   
42  37  Högberg-Klang Matilda  2000  GUSTAVSBER  AU3600  25 m  33.13   
43  347  Tegman Isabella  2001  SÖDERTÖRN  AN9202  25 m  33.27   
44  121  Mossop Henrietta  2000  SKURU IK  BJ2600  25 m  33.38   
45  71  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m  33.51   
46  111  Karre Tindra  2000  SKURU IK  BB3400  25 m  33.76   
47  336  Sande Viktoria  2001  SÖDERTÖRN  AO7801  25 m  33.80   
48  168  Andras Noémi  2001  SPÅRVÄGEN  BJ1601  25 m  33.82   
49  171  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  33.97   
50  662  Langell Högblom Ella  2001  GUSTAVSBER  BF1801  25 m  34.09   
51  224  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  34.20   
52  154  Öberg Erica  2001  SKURU IK  AL7801  25 m  34.33   
53  268  Öberg Elin  2000  SPÅRVÄGEN  BA6600  25 m  34.39   
54  252  Sundqvist Clara  2001  SPÅRVÄGEN  AU4801  50 m  34.42   
55  472  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  34.48   
56  640  Lindeblad Lo  2000  VÄSBY SS  AN5300  50 m  34.52   
57  529  Knöös Elsa  2001  HELLAS SK  AJ0601  25 m  34.71   
58  453  Hübinette Vanessa  2001  VÄSBY SS  AY1201  25 m  34.83   
59  372  Wijk Tyra  2001  TUREBERG  AY5201  25 m  34.86   
60  401  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  34.97   
61  597  Wagenius Tova  2001  POLISEN  BK9801  50 m  35.17   
62  460  Meydan Sirma  2000  VÄSBY SS  BG4600  25 m  35.29   
63  385  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  35.33   
64  25  Eriksson Liza  2000  GUSTAVSBER  AX1600  25 m  35.40   
65  255  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  50 m  35.41   
66  94  Fardi Roxana  2001  SKURU IK  BI7401  25 m  35.60   
67  17  Bellander Tilda  2000  GUSTAVSBER  AX0600  25 m  35.74   
68  361  Nilsson Linnea  2001  TUREBERG  AY4201  25 m  35.83   
69  319  Grönberg Saga  2000  SÖDERTÖRN  BO7800  25 m  35.90   
70  260  Törnblom Louise  2000  SPÅRVÄGEN  BM3800  25 m  35.96   
71  59  Dolk Helle  2000  KANAANS SS  BP8800  25 m  36.21   
72  580  Mehari Sarron  2001  POLISEN  AQ2201  50 m  36.46   
73  381  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  36.75   
74  50  Sköld Leona  2001  GUSTAVSBER  BO4801  50 m  37.24   
75  321  Höglund Alva  2000  SÖDERTÖRN  BG1200  25 m  37.24   
76  560  Granert Lea  2001  POLISEN  BQ1401  25 m  37.30   
77  519  Lingman-Kronberg Sandra  2001  SS04  BM8201  25 m  37.38   
78  507  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  25 m  37.45   
79  64  Kop Yardagul  2000  KANAANS SS  BG7400  25 m  37.51   
80  101  Gustafsson Ebba  2001  SKURU IK  BP1401  25 m  37.62   
81  638  Farkhapour Rojin  2001  VÄSBY SS  BD4401  25 m  37.81   
82  225  Lindström Michaela  2000  SPÅRVÄGEN  BM1800  25 m  37.97   
83  555  Eriksson Sofia  2001  POLISEN  BL0201  25 m  38.10   
84  335  Rönn Signe  2001  SÖDERTÖRN  BS9201  25 m  38.34   
85  157  Österberg Sofia  2001  SKURU IK  AY6201  25 m  38.43   
86  538  Arnqvist Therese  2001  POLISEN  BI8401  25 m  38.94   
87  114  Klinck Caroline  2001  SKURU IK  BT2601  25 m  39.19   
88  344  Strand Malin  2001  SÖDERTÖRN  BE2601  25 m  39.78   
89  119  Lundgren Emma  2001  SKURU IK  AO6801  25 m  40.20   
90  468  Ovuka Agnes  2001  VÄSBY SS  BT3201  25 m  41.48   
91  105  Heise Hedvig  2000  SKURU IK  BQ8200  25 m  41.56   
92  558  Ghaufouri Nellie  2001  POLISEN  BJ7201  25 m  41.68   
93  182  Ekström Sofia  2001  SPÅRVÄGEN  BQ5601  25 m  42.01   
94  504  Ahlberg Ida  2001  SS04  BU6201  25 m  42.23   
95  497  Pasanen Sandra  2001  ÖSMO SS  BV8401  25 m  43.18   
96  530  Rosengart Eleonor  2000  HELLAS SK  AS3200  25 m  43.80   
97  461  Mollberg Victoria  2001  VÄSBY SS  AQ6801  25 m  44.84   
98  532  Silberstein-Kantor Michelle  2000  HELLAS SK  AF1200  25 m  48.31   
99  100  Gehrke Mika  2001  SKURU IK  BV7601  25 m     
100  109  Johnsson Lisa  2000  SKURU IK  BQ8800  25 m     
101  127  Olsson Ida  2000  SKURU IK  BR9200  25 m     
102  128  Olsson Maia  2000  SKURU IK  BR0400  25 m     
103  249  Strömberg Evelina  2001  SPÅRVÄGEN  BV8601  25 m     
104  301  Abdelkareem Ayten  2000  SÖDERTÖRN  BR5400  25 m     
105  434  Wiklund Jessica  2000  WISBY SS  BR8200  25 m     
 
Gren 25, 50m Frisim Pojkar B 
2012: Sebastian Pantzar 1999 Tyresö Simsällskap 25.57 
2011: William Svalander 1998 Saltsjöbadens Idrottsförening 27.28 
2009: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 25.77 
2008: Axel Wangel 1994 Turebergs Simklubb 25.91 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
360  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  26.43   
230  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  27.19   
382  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  27.66   
447  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  28.60   
29  Grape Glennhage Ludvig  2001  GUSTAVSBER  AI3701  25 m  29.09   
325  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  50 m  29.32   
552  Dimitriou Alexander  2000  POLISEN  AQ6900  50 m  29.34   
55  Törnquist Oscar  2000  GUSTAVSBER  AM9300  25 m  29.43   
451  Grankvist Oscar  2000  VÄSBY SS  AL9500  50 m  29.44   
10  545  Buchli Kenzo  2000  POLISEN  AL0700  25 m  29.54   
11  354  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  25 m  29.70   
12  455  Hörlin Tobias  2000  VÄSBY SS  AN3300  25 m  29.70   
13  169  Arnebjer Rikard  2000  SPÅRVÄGEN  AR8300  25 m  29.87   
14  427  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  29.97   
15  207  Hurkmans Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AV2300  25 m  30.40   
16  257  Thelenius Daniel  2000  SPÅRVÄGEN  AQ5100  50 m  30.45   
17  392  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  30.58   
18  193  Gaunitz Gustav  2001  SPÅRVÄGEN  AE3701  25 m  30.88   
19  383  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  30.90   
20  136  Schmidt Adam  2000  SKURU IK  AP9300  25 m  31.00   
21  51  Soneborg Oliver  2000  GUSTAVSBER  AV4300  25 m  31.15   
22  217  Klingeryd Jalamo Viktor  2000  SPÅRVÄGEN  AT4500  25 m  31.33   
23  173  Berglund Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AO4900  50 m  31.54   
24  378  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  31.56   
25  177  Brodin Samuel  2000  SPÅRVÄGEN  AO3900  25 m  31.83   
26  593  Stålmarck David  2001  POLISEN  AI4701  50 m  31.91   
27  481  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  32.02   
28  399  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  32.03   
29  74  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  32.35   
30  337  Sehmi Adam  2001  SÖDERTÖRN  AG3301  50 m  32.37   
31  395  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  32.49   
32  583  Nilsson-Deya Tyrone  2001  POLISEN  AS7901  50 m  32.55   
33  379  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  32.57   
34  475  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  32.67   
35  591  Sidén Erik  2000  POLISEN  AN4100  25 m  32.97   
36  390  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  33.07   
37  407  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  33.27   
38  309  Camacho Alexis  2001  SÖDERTÖRN  AE5301  25 m  33.56   
39  565  Hysing Elias  2000  POLISEN  AR1500  25 m  33.59   
40  254  Surting Gustav  2000  SPÅRVÄGEN  AU9500  25 m  34.01   
41  563  Grönqvist Oscar  2000  POLISEN  AU9300  50 m  34.27   
42  362  Nordin Isak  2001  TUREBERG  AK3501  25 m  34.39   
43  587  Nordling Edvin  2000  POLISEN  AV2100  50 m  34.67   
44  196  Hallbäck Martin  2001  SPÅRVÄGEN  AP8101  25 m  34.82   
45  459  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  34.96   
46  414  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  35.25   
47  581  Mogos Kiflom  2001  POLISEN  AQ1901  25 m  35.38   
48  34  Henkel Gabriel  2001  GUSTAVSBER  AS3301  25 m  35.53   
49  179  Clevö Oscar  2001  SPÅRVÄGEN  AQ9901  25 m  35.62   
50  645  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  35.85   
51  502  Tegbo Sebastian  2001  ÖSMO SS  AT9501  25 m  36.34   
52  307  Bernås Östrand Viktor  2000  SÖDERTÖRN  AU3900  25 m  37.56   
53  454  Håkansson Isak  2001  VÄSBY SS  AN5501  25 m  37.87   
54  140  Sjölund John  2001  SKURU IK  AW3901  25 m  37.97   
55  38  Johnsson Lucas  2001  GUSTAVSBER  AW4101  25 m  38.03   
56  517  Jantunen Sacke  2001  SS04  AV4301  25 m  43.45   
57  420  Kjellberg Olsson Elof  2001  WISBY SS  AL1501  25 m  46.06   
58  84  Bergman Nils  2001  SKURU IK  AX2901  25 m     
59  90  Dettner Källander Hugo  2000  SKURU IK  AZ0500  25 m     
60  132  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  25 m     
61  138  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m     
62  139  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  25 m     
63  340  Srikkanth Nikhil  2001  SÖDERTÖRN  AW4301  25 m     
64  350  Titrouq Yassen  2000  SÖDERTÖRN  AZ3300  25 m     
65  571  Kurbanov Aziz  2001  POLISEN  AX6701  25 m     
66  574  Liljegren Johannes  2001  POLISEN  AY9301  25 m     
 
Gren 26, 100m Medley Flickor B 
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 1:11.61 
2011: Amanda Kimander 1997 Skuru Idrottsklubb 1:11.82 
2009: Astrid Blomqvist 1996 Upsala Simsällskap 1:11.17 
2008: Emma Karell 1994 Norrtälje Simklubb 1:08.69 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
370  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  1:08.78   
547  Carlbom Amanda  2000  POLISEN  BB8200  25 m  1:12.10   
123  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  1:12.35   
89  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  1:13.75   
91  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  1:14.00   
442  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  1:15.09   
446  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  1:15.68   
242  Onno Astrid  2000  SPÅRVÄGEN  BA5600  25 m  1:16.07   
470  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  1:16.12   
10  485  Wiiand Wilma  2001  VÄSBY SS  AE9601  25 m  1:16.99   
11  262  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  1:17.15   
12  412  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  1:18.03   
13  559  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  POLISEN  BP6600  25 m  1:18.77   
14  441  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  1:19.18   
15  650  Johansson Evelina  2000  POLISEN  BG2400  25 m  1:19.35   
16  86  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:19.46   
17  538  Arnqvist Therese  2001  POLISEN  BI8401  25 m  1:20.36   
18  380  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:20.41   
19  75  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:20.60   
20  575  Lindén Alexandra  2001  POLISEN  BG4801  25 m  1:20.60   
21  472  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  1:20.95   
22  240  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  1:21.16   
23  534  Alem Hermella  2000  POLISEN  AK1600  25 m  1:21.30   
24  467  Olsson Josefin  2001  VÄSBY SS  AQ7801  25 m  1:21.80   
25  440  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  25 m  1:22.14   
26  560  Granert Lea  2001  POLISEN  BQ1401  25 m  1:22.43   
27  252  Sundqvist Clara  2001  SPÅRVÄGEN  AU4801  25 m  1:22.63   
28  561  Grill Andrea  2000  POLISEN  BH8400  25 m  1:23.02   
29  457  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  1:23.17   
30  192  Gardelin Josefin  2001  SPÅRVÄGEN  BE6801  25 m  1:23.69   
31  372  Wijk Tyra  2001  TUREBERG  AY5201  25 m  1:23.72   
32  168  Andras Noémi  2001  SPÅRVÄGEN  BJ1601  25 m  1:23.74   
33  37  Högberg-Klang Matilda  2000  GUSTAVSBER  AU3600  25 m  1:24.34   
34  130  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  1:24.48   
35  171  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  1:24.50   
36  453  Hübinette Vanessa  2001  VÄSBY SS  AY1201  25 m  1:24.59   
37  568  Jonsson Sandra  2000  POLISEN  BH5400  25 m  1:25.16   
38  500  Sigurdsson Eva  2001  ÖSMO SS  AC5601  25 m  1:25.42   
39  255  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  1:25.56   
40  268  Öberg Elin  2000  SPÅRVÄGEN  BA6600  25 m  1:25.61   
41  154  Öberg Erica  2001  SKURU IK  AL7801  25 m  1:25.81   
42  211  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  1:25.87   
43  199  Heed Nordin Amanda  2001  SPÅRVÄGEN  BE4801  25 m  1:26.29   
44  347  Tegman Isabella  2001  SÖDERTÖRN  AN9202  25 m  1:26.41   
45  361  Nilsson Linnea  2001  TUREBERG  AY4201  25 m  1:26.52   
46  329  Olsson Helena  2001  SÖDERTÖRN  AU3201  25 m  1:26.75   
47  218  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  25 m  1:28.38   
48  216  Kjerrman Alicia  2001  SPÅRVÄGEN  BL6801  25 m  1:29.18   
49  401  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:29.46   
50  529  Knöös Elsa  2001  HELLAS SK  AJ0601  25 m  1:29.98   
51  224  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  1:30.31   
52  384  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:30.59   
53  71  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m  1:31.89   
54  157  Österberg Sofia  2001  SKURU IK  AY6201  25 m  1:32.05   
55  385  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m  1:32.55   
56  319  Grönberg Saga  2000  SÖDERTÖRN  BO7800  25 m  1:32.56   
57  335  Rönn Signe  2001  SÖDERTÖRN  BS9201  25 m  1:33.98   
58  460  Meydan Sirma  2000  VÄSBY SS  BG4600  25 m  1:34.00   
59  638  Farkhapour Rojin  2001  VÄSBY SS  BD4401  25 m  1:35.10   
60  315  Eliasson Astrid  2000  SÖDERTÖRN  BJ4400  25 m  1:36.09   
61  519  Lingman-Kronberg Sandra  2001  SS04  BM8201  25 m  1:37.32   
62  580  Mehari Sarron  2001  POLISEN  AQ2201  25 m  1:37.32   
63  558  Ghaufouri Nellie  2001  POLISEN  BJ7201  25 m  1:37.67   
64  381  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m  1:37.86   
65  17  Bellander Tilda  2000  GUSTAVSBER  AX0600  25 m  1:39.75   
66  119  Lundgren Emma  2001  SKURU IK  AO6801  25 m  1:43.15   
67  25  Eriksson Liza  2000  GUSTAVSBER  AX1600  25 m     
68  50  Sköld Leona  2001  GUSTAVSBER  BO4801  25 m     
69  94  Fardi Roxana  2001  SKURU IK  BI7401  25 m     
70  105  Heise Hedvig  2000  SKURU IK  BQ8200  25 m     
71  109  Johnsson Lisa  2000  SKURU IK  BQ8800  25 m     
72  111  Karre Tindra  2000  SKURU IK  BB3400  25 m     
73  121  Mossop Henrietta  2000  SKURU IK  BJ2600  25 m     
74  182  Ekström Sofia  2001  SPÅRVÄGEN  BQ5601  25 m     
75  225  Lindström Michaela  2000  SPÅRVÄGEN  BM1800  25 m     
76  260  Törnblom Louise  2000  SPÅRVÄGEN  BM3800  25 m     
77  301  Abdelkareem Ayten  2000  SÖDERTÖRN  BR5400  25 m     
78  532  Silberstein-Kantor Michelle  2000  HELLAS SK  AF1200  25 m     
79  555  Eriksson Sofia  2001  POLISEN  BL0201  25 m     
80  597  Wagenius Tova  2001  POLISEN  BK9801  25 m     
 
Gren 27, 100m Medley Pojkar B 
2012: Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb 1:06.77 
2011: Sean Johansson 1997 Upsala Simsällskap 1:06.32 
2009: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 1:05.13 
2008: Axel Wangel 1994 Turebergs Simklubb 1:06.65 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
230  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  1:10.60   
354  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  25 m  1:11.77   
451  Grankvist Oscar  2000  VÄSBY SS  AL9500  25 m  1:12.77   
55  Törnquist Oscar  2000  GUSTAVSBER  AM9300  25 m  1:13.94   
545  Buchli Kenzo  2000  POLISEN  AL0700  25 m  1:13.96   
447  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:14.77   
29  Grape Glennhage Ludvig  2001  GUSTAVSBER  AI3701  25 m  1:15.93   
427  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:16.91   
475  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  1:17.71   
10  455  Hörlin Tobias  2000  VÄSBY SS  AN3300  25 m  1:17.93   
11  325  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  25 m  1:18.56   
12  169  Arnebjer Rikard  2000  SPÅRVÄGEN  AR8300  25 m  1:19.38   
13  552  Dimitriou Alexander  2000  POLISEN  AQ6900  25 m  1:20.19   
14  565  Hysing Elias  2000  POLISEN  AR1500  25 m  1:21.01   
15  173  Berglund Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AO4900  25 m  1:21.16   
16  193  Gaunitz Gustav  2001  SPÅRVÄGEN  AE3701  25 m  1:22.19   
17  591  Sidén Erik  2000  POLISEN  AN4100  25 m  1:22.41   
18  207  Hurkmans Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AV2300  25 m  1:22.68   
19  481  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  1:23.14   
20  217  Klingeryd Jalamo Viktor  2000  SPÅRVÄGEN  AT4500  25 m  1:23.84   
21  74  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:23.91   
22  136  Schmidt Adam  2000  SKURU IK  AP9300  25 m  1:24.12   
23  362  Nordin Isak  2001  TUREBERG  AK3501  25 m  1:24.19   
24  257  Thelenius Daniel  2000  SPÅRVÄGEN  AQ5100  25 m  1:24.41   
25  254  Surting Gustav  2000  SPÅRVÄGEN  AU9500  25 m  1:25.44   
26  459  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  1:26.65   
27  593  Stålmarck David  2001  POLISEN  AI4701  25 m  1:27.45   
28  309  Camacho Alexis  2001  SÖDERTÖRN  AE5301  25 m  1:28.18   
29  390  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  1:28.48   
30  179  Clevö Oscar  2001  SPÅRVÄGEN  AQ9901  25 m  1:28.49   
31  392  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:28.84   
32  177  Brodin Samuel  2000  SPÅRVÄGEN  AO3900  25 m  1:29.00   
33  399  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:29.48   
34  378  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  1:31.24   
35  407  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  1:32.17   
36  337  Sehmi Adam  2001  SÖDERTÖRN  AG3301  25 m  1:32.24   
37  414  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:32.59   
38  583  Nilsson-Deya Tyrone  2001  POLISEN  AS7901  25 m  1:33.06   
39  379  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:34.06   
40  196  Hallbäck Martin  2001  SPÅRVÄGEN  AP8101  25 m  1:35.14   
41  645  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  1:36.71   
42  333  Persson Felix  2000  SÖDERTÖRN  AN8300  25 m  1:37.72   
43  395  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:38.27   
44  34  Henkel Gabriel  2001  GUSTAVSBER  AS3301  25 m  1:40.24   
45  38  Johnsson Lucas  2001  GUSTAVSBER  AW4101  25 m     
46  51  Soneborg Oliver  2000  GUSTAVSBER  AV4300  25 m     
47  90  Dettner Källander Hugo  2000  SKURU IK  AZ0500  25 m     
48  140  Sjölund John  2001  SKURU IK  AW3901  25 m     
49  307  Bernås Östrand Viktor  2000  SÖDERTÖRN  AU3900  25 m     
50  420  Kjellberg Olsson Elof  2001  WISBY SS  AL1501  25 m     
51  571  Kurbanov Aziz  2001  POLISEN  AX6701  25 m     
 
Gren 28, 200m Frisim Flickor 14 Oy 
Sponsor: Anders Holmertz Race 
2012: Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 2:15.35 
2011: Sofia von Sydow 1997 Skuru Idrottsklubb 2:18.67 
2009: Astrid Blomqvist 1996 Upsala Simsällskap 2:14.60 
2008: Emma Arkenstrand 1994 Väsby Simsällskap 2:08.83 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
89  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  2:15.88   
123  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  2:16.62   
534  Alem Hermella  2000  POLISEN  AK1600  25 m  2:19.06   
470  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  2:19.86   
153  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  50 m  2:21.05   
598  Walsh Sofia  2002  POLISEN  AF3402  25 m  2:21.09   
368  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  2:21.14   
91  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  2:21.62   
202  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  2:25.58   
10  442  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  2:25.63   
11  412  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  2:27.38   
12  471  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:28.09   
13  148  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  2:28.58   
14  446  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  2:29.85   
15  171  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  2:30.03   
16  441  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  2:30.29   
17  262  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  2:31.53   
18  484  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  2:32.58   
19  457  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  2:32.75   
20  380  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:33.24   
21  440  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  25 m  2:34.14   
22  336  Sande Viktoria  2001  SÖDERTÖRN  AO7801  50 m  2:34.20   
23  240  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  2:35.09   
24  453  Hübinette Vanessa  2001  VÄSBY SS  AY1201  25 m  2:35.41   
25  242  Onno Astrid  2000  SPÅRVÄGEN  BA5600  50 m  2:35.47  RES 
26  536  Amouri Mirjam  2000  POLISEN  AX8400  25 m  2:36.09  RES 
27  224  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  2:36.25  RES 
28  268  Öberg Elin  2000  SPÅRVÄGEN  BA6600  25 m  2:36.47  RES 
29  467  Olsson Josefin  2001  VÄSBY SS  AQ7801  25 m  2:38.49  RES 
30  252  Sundqvist Clara  2001  SPÅRVÄGEN  AU4801  25 m  2:39.56  STR 
31  199  Heed Nordin Amanda  2001  SPÅRVÄGEN  BE4801  25 m  2:39.81  STR 
32  485  Wiiand Wilma  2001  VÄSBY SS  AE9601  25 m  2:40.36  STR 
33  218  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  50 m  2:40.60  STR 
34  472  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  2:41.98  STR 
35  324  Lindhe Maya  2000  SÖDERTÖRN  BK3800  25 m  2:42.27  STR 
36  198  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  25 m  2:42.33  STR 
37  347  Tegman Isabella  2001  SÖDERTÖRN  AN9202  25 m  2:43.41  STR 
38  375  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:43.60  STR 
39  211  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  2:43.64  STR 
40  376  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  2:43.74  STR 
41  388  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:43.83  STR 
42  474  Rosenberg Felicia  2002  VÄSBY SS  AH8202  25 m  2:44.43  STR 
43  319  Grönberg Saga  2000  SÖDERTÖRN  BO7800  25 m  2:44.61  STR 
44  168  Andras Noémi  2001  SPÅRVÄGEN  BJ1601  25 m  2:45.26  STR 
45  229  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  2:46.30  STR 
46  216  Kjerrman Alicia  2001  SPÅRVÄGEN  BL6801  25 m  2:47.59  STR 
47  450  Frisk Garcia Anna  2002  VÄSBY SS  AH6202  25 m  2:48.03  STR 
48  192  Gardelin Josefin  2001  SPÅRVÄGEN  BE6801  25 m  2:48.60  STR 
49  130  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  2:49.40  STR 
50  640  Lindeblad Lo  2000  VÄSBY SS  AN5300  25 m  2:51.15  STR 
51  180  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  2:53.55  STR 
52  226  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  2:53.90  STR 
53  384  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  2:54.15  STR 
54  265  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  2:55.60  STR 
55  213  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  2:55.80  STR 
56  80  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  2:56.64  STR 
57  246  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  3:01.57  STR 
58  105  Heise Hedvig  2000  SKURU IK  BQ8200  25 m  3:05.64  STR 
59  220  Kårén Beata  2003  SPÅRVÄGEN  AX1603  25 m  3:05.96  STR 
60  85  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  3:07.24  STR 
61  182  Ekström Sofia  2001  SPÅRVÄGEN  BQ5601  25 m  3:09.14  STR 
62  209  Hägerdal Tove  2002  SPÅRVÄGEN  BJ3602  25 m  3:09.48  STR 
63  267  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  3:09.60  STR 
64  236  Nivenius Susanna  2002  SPÅRVÄGEN  BM1802  25 m  3:09.62  STR 
65  258  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  3:10.44  STR 
66  186  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  3:12.81  STR 
67  109  Johnsson Lisa  2000  SKURU IK  BQ8800  50 m  3:14.72  STR 
68  204  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  3:16.24  STR 
69  227  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  3:16.25  STR 
70  253  Sundqvist Sophie  2003  SPÅRVÄGEN  AU5603  25 m  3:20.31  STR 
71  13  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  3:36.58  STR 
72  228  Lövqvist Linda  2003  SPÅRVÄGEN  BK5403  25 m  3:38.13  STR 
73  243  Onno Sofia  2003  SPÅRVÄGEN  BK1603  25 m  3:46.80  STR 
74  264  Weid Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  BI4203  25 m  3:46.82  STR 
75  244  Qvist Wilma  2004  SPÅRVÄGEN  AW4604  25 m  3:54.53  STR 
76  241  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  4:08.27  STR 
77  232  Morota Meja  2003  SPÅRVÄGEN  BK6403  25 m  4:14.81  STR 
78  119  Lundgren Emma  2001  SKURU IK  AO6801  25 m    STR 
79  137  Schmidt Lovisa  2002  SKURU IK  BF9602  25 m    STR 
80  163  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m    STR 
81  170  Asmerom Sinna  2003  SPÅRVÄGEN  BC3603  25 m    STR 
82  172  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m    STR 
83  200  Hellenius Alva  2006  SPÅRVÄGEN  AB3806  25 m    STR 
84  219  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m    STR 
85  233  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m    STR 
86  301  Abdelkareem Ayten  2000  SÖDERTÖRN  BR5400  25 m    STR 
 
Gren 29, 200m Frisim Pojkar 14 Oy 
Sponsor: Anders Holmertz Race 
2012: Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 2:04.28 
2011: Petter Lindberg 1997 Skuru Idrottsklubb 2:08.26 
2009: Heidar Adel Ali 1995 Spårvägen Simförening 2:09.90 
2008: Ali Adel Ali 1994 Spårvägen Simförening 2:04.26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
360  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  2:06.59   
382  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:07.70   
230  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  2:14.00   
565  Hysing Elias  2000  POLISEN  AR1500  25 m  2:14.12   
427  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  2:16.96   
447  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  2:18.52   
552  Dimitriou Alexander  2000  POLISEN  AQ6900  25 m  2:19.33   
407  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  50 m  2:20.05   
451  Grankvist Oscar  2000  VÄSBY SS  AL9500  25 m  2:20.38   
10  593  Stålmarck David  2001  POLISEN  AI4701  25 m  2:20.93   
11  169  Arnebjer Rikard  2000  SPÅRVÄGEN  AR8300  25 m  2:21.05   
12  217  Klingeryd Jalamo Viktor  2000  SPÅRVÄGEN  AT4500  25 m  2:21.31   
13  392  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:21.86   
14  193  Gaunitz Gustav  2001  SPÅRVÄGEN  AE3701  25 m  2:23.72   
15  455  Hörlin Tobias  2000  VÄSBY SS  AN3300  25 m  2:25.41   
16  263  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:26.08   
17  395  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:30.50   
18  309  Camacho Alexis  2001  SÖDERTÖRN  AE5301  25 m  2:31.10   
19  257  Thelenius Daniel  2000  SPÅRVÄGEN  AQ5100  25 m  2:31.41   
20  325  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  50 m  2:31.42   
21  235  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  2:31.60   
22  591  Sidén Erik  2000  POLISEN  AN4100  25 m  2:34.44   
23  415  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  2:34.73   
24  563  Grönqvist Oscar  2000  POLISEN  AU9300  25 m  2:35.07   
25  475  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  2:35.17  RES 
26  201  Henrikssen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  2:35.42  RES 
27  481  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  2:35.86  RES 
28  337  Sehmi Adam  2001  SÖDERTÖRN  AG3301  25 m  2:36.27  RES 
29  459  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  2:36.33  RES 
30  397  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:37.35  STR 
31  378  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  2:37.91  STR 
32  307  Bernås Östrand Viktor  2000  SÖDERTÖRN  AU3900  50 m  2:38.61  STR 
33  254  Surting Gustav  2000  SPÅRVÄGEN  AU9500  25 m  2:38.96  STR 
34  456  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:39.82  STR 
35  173  Berglund Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AO4900  25 m  2:40.93  STR 
36  452  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  2:41.01  STR 
37  238  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m  2:41.47  STR 
38  177  Brodin Samuel  2000  SPÅRVÄGEN  AO3900  25 m  2:42.62  STR 
39  174  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  2:42.69  STR 
40  250  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  2:43.68  STR 
41  212  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  25 m  2:44.96  STR 
42  386  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  2:45.78  STR 
43  390  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m  2:47.54  STR 
44  270  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  2:47.58  STR 
45  581  Mogos Kiflom  2001  POLISEN  AQ1901  25 m  2:49.19  STR 
46  136  Schmidt Adam  2000  SKURU IK  AP9300  25 m  2:51.64  STR 
47  587  Nordling Edvin  2000  POLISEN  AV2100  50 m  2:52.08  STR 
48  196  Hallbäck Martin  2001  SPÅRVÄGEN  AP8101  25 m  2:53.26  STR 
49  261  Török Matyas  2002  SPÅRVÄGEN  AQ3502  25 m  2:53.80  STR 
50  645  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  2:54.11  STR 
51  74  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  2:54.72  STR 
52  379  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m  2:54.84  STR 
53  34  Henkel Gabriel  2001  GUSTAVSBER  AS3301  25 m  3:02.70  STR 
54  206  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  3:04.74  STR 
55  223  Lehtonen Hebert Alexander  2002  SPÅRVÄGEN  AO9102  25 m  3:06.65  STR 
56  269  Öberg Linus  2003  SPÅRVÄGEN  AK1703  25 m  3:09.70  STR 
57  147  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  3:11.44  STR 
58  197  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  3:16.23  STR 
59  221  Käll Oskar  2002  SPÅRVÄGEN  AS9902  25 m  3:20.14  STR 
60  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  3:31.16  STR 
61  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  3:34.70  STR 
62  231  Malmring Viktor  2003  SPÅRVÄGEN  AO7903  25 m  3:45.81  STR 
63  162  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  3:55.74  STR 
64  175  Brodin Elias  2003  SPÅRVÄGEN  AO6903  25 m  4:01.92  STR 
65  140  Sjölund John  2001  SKURU IK  AW3901  25 m    STR 
66  179  Clevö Oscar  2001  SPÅRVÄGEN  AQ9901  25 m    STR 
67  207  Hurkmans Alexander  2000  SPÅRVÄGEN  AV2300  25 m    STR 
68  214  Karlsson Karlström Milles  2005  SPÅRVÄGEN  AD0905  25 m    STR 
69  256  Tapia Daner  2005  SPÅRVÄGEN  AG9305  25 m    STR 
 
Gren 30, 4X50m Medley Mixed B 
2012: Spårvägen Simförening lag 1 2:03.34 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
373  Tureberg Mix [2000]  2000  TUREBERG    25 m  2:03.63   
273  Spårvägen Mix Lag 1  2000  SPÅRVÄGEN    25 m  2:08.34   
274  Spårvägen Mix Lag 2  2000  SPÅRVÄGEN    25 m  2:12.53   
403  Upsala S Mix Lag 1 [2000]  2000  UPSALA S    25 m  2:15.00   
277  Spårvägen Mix Lag 3  2000  SPÅRVÄGEN    25 m  2:18.53   
404  Upsala S Mix Lag 2 [2000]  2000  UPSALA S    25 m  2:25.00   
435  Wisby SS Mix [2000] Lag 1  2000  WISBY SS    25 m  2:26.91   
278  Spårvägen Mix Lag 4  2000  SPÅRVÄGEN    25 m  2:28.53   
281  Spårvägen Mix Lag 5  2000  SPÅRVÄGEN    25 m  2:35.63   
10  656  Spif Lag 1  POLISEN    25 m     
11  657  Spif Lag 2  POLISEN    25 m     
12  658  Spif Lag 3  POLISEN    25 m     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Flickor A 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 20.09 
2011: Emma Bring 1995 Spårvägen Simförening 30.49 
2009: Emma Wahlström 1994 Spårvägen Simförening 30.64 
2008: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 30.15 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
627  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  29.41   
371  Vezzoli Beatrice  1998  TUREBERG  AR7498  25 m  29.59   
103  Hassler Anna  1998  SKURU IK  AK5298  25 m  29.90   
540  Berg Jessica  1998  POLISEN  BJ7698  25 m  30.09   
588  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  25 m  30.70   
603  Ek Jenny  1999  IFÅ  99A441  25 m  30.79   
611  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  25 m  31.18   
525  Thor Therese  1998  SS04  AW2298  25 m  31.53   
513  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  31.71   
10  155  Öberg Lise  1998  SKURU IK  AT4498  25 m  31.90   
11  620  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  31.91   
12  608  Adlerborn Caroline  1998  SPÅRVÄGEN  AR3498  25 m  31.98   
13  614  Garmelius Emma  1999  SPÅRVÄGEN  AM9499  25 m  32.56   
14  292  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  32.71   
15  296  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  32.82   
16  359  Holmberg Alma  1999  TUREBERG  AX4499  25 m  33.20   
17  655  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  33.23   
18  515  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  33.25   
19  259  Tukonen Wilma  1998  SPÅRVÄGEN  AK7298  25 m  33.28   
20  291  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  50 m  33.51   
21  353  Andreasson Josephine  1999  TUREBERG  AP7299  25 m  33.67   
22  113  Kimander Frida  1999  SKURU IK  AE1499  25 m  33.70   
23  610  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  25 m  34.10   
24  320  Hagström Jessica  1999  SÖDERTÖRN  AQ3499  25 m  34.57   
25  352  Westerlund Lena  1998  SÖDERTÖRN  BB8298  25 m  34.66   
26  445  Bjurman Ebba  1999  VÄSBY SS  AE7299  25 m  35.06   
27  393  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  35.09   
28  195  Hagmansson Wilma  1999  SPÅRVÄGEN  AR3899  25 m  35.43   
29  566  Högstedt Petersén Olivia  1999  POLISEN  BN5499  50 m  35.50   
30  306  Bering Josefin  1999  SÖDERTÖRN  BG4899  50 m  35.55   
31  366  Sterner Lovisa  1999  TUREBERG  AP7599  25 m  35.74   
32  210  Jansson Cajsa-Lisa  1999  SPÅRVÄGEN  BK6499  25 m  36.09   
33  141  Sundermeyer Olivia  1998  SKURU IK  AH0698  25 m  36.14   
34  125  Nuhic Tina  1999  SKURU IK  BE8699  25 m  36.48   
35  77  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  36.52   
36  377  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  36.72   
37  183  Ekwall Wilma  1999  SPÅRVÄGEN  BP7299  50 m  38.53   
38  36  Högberg-Klang Filippa  1999  GUSTAVSBER  AV2499  50 m  38.86   
39  543  Blomqvist Emilia  1999  POLISEN  BR6499  25 m  39.48   
40  548  Christophersen Marianna  1998  POLISEN  BP7298  25 m  39.88   
41  553  Enström Josefin  1998  POLISEN  BC6498  25 m  39.92   
42  67  Rönnblad Jenny  1999  KANAANS SS  BF4899  50 m  40.23   
43  185  Elgh Rebecca  1999  SPÅRVÄGEN  BL0499  25 m  40.39   
44  338  Sehmi Josefin  1999  SÖDERTÖRN  AR9899  25 m  40.66   
45  596  Tyrstrup Fanny  1999  POLISEN  BG5499  50 m  41.47   
46  237  Norlander Mathilda  1999  SPÅRVÄGEN  BO2299  25 m  42.08   
47  661  Jonsson Thea  1999  POLISEN  BQ7699  25 m  38.79  EFT 
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Pojkar A 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.36 
2011: Anton Lüning 1996 Spårvägen Simförening 28.03 
2009: Jesper Billquist 1994 Spårvägen Simförening 27.09 
2008: Martin Nilsson 1993 Väsby Simsällskap 27.38 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
215  Kjellén Arvid  1998  SPÅRVÄGEN  AK7198  25 m  26.16   
549  Danielsson Jacob  1998  POLISEN  AB9798  25 m  26.97   
625  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  27.33   
294  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  50 m  27.34   
358  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  27.52   
554  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  25 m  28.12   
95  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  28.38   
295  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  50 m  28.39   
617  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  AN2799  25 m  28.41   
10  556  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  25 m  29.18   
11  310  Chong Kevin  1998  SÖDERTÖRN  AE9798  25 m  29.74   
12  586  Norberg Christian  1998  POLISEN  AD6398  25 m  29.84   
13  464  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  30.10   
14  622  Ottosson Erik  1999  SPÅRVÄGEN  AM9799  25 m  30.23   
15  288  Forsberg Meinhart Walter  1999  SKK  AQ0399  25 m  30.33   
16  477  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  25 m  30.71   
17  365  Petersson Jonas  1999  TUREBERG  AS6598  25 m  31.41   
18  599  Wilkman Dennis  1998  POLISEN  AE6198  25 m  31.48   
19  73  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  31.56   
20  289  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  32.01   
21  433  Thuresson Oskar  1999  WISBY SS  AB2399  25 m  32.46   
22  108  Johnsson Christopher  1998  SKURU IK  AG2198  25 m  32.70   
23  408  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  33.25   
24  54  Toreborg David  1999  GUSTAVSBER  AQ5999  25 m  33.76   
25  432  Strömbeck Oskar  1999  WISBY SS  AK1999  50 m  34.17   
26  52  Strandberg Hugo  1999  GUSTAVSBER  AK0999  25 m  34.30   
27  389  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  50 m  34.35   
28  65  Olsson Eric  1999  KANAANS SS  AU8199  25 m  34.52   
29  579  Mehari Josef  1999  POLISEN  AO4999  50 m  35.17   
30  316  Eliasson Teodor  1998  SÖDERTÖRN  AR6398  50 m  36.25   
31  544  Bondarev Ilja  1999  POLISEN  AQ1599  25 m  37.47   
32  323  Kallvikbacka Simon  1999  SÖDERTÖRN  AG8399  50 m  37.53   
33  524  Paul Ritvik  1999  SS04  AX1399  25 m  37.54   
34  208  Hållberg Andreas  1999  SPÅRVÄGEN  AV5399  25 m  38.38   
35  222  Larsson Ted  1999  SPÅRVÄGEN  AN3799  25 m  45.29   
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 27.97 
2011: Malin Ekstrand 1991 Spårvägen Simförening 28.28 
2009: Natasha Sundin 1990 Spårvägen Simförening 28.68 
2008: Emma Gustafsson 1990 Tyresö Simsällskap 28.95 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
609  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  28.74   
131  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  28.88   
287  Bring Emma  1995  SKK  BG5695  50 m  29.61   
526  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  25 m  29.85   
623  Rahim Helin  1995  SPÅRVÄGEN  AM7895  25 m  29.85   
546  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  25 m  30.92   
112  Kimander Amanda  1997  SKURU IK  AQ3497  25 m  30.94   
118  Loftén Evelina  1996  SKURU IK  AY9296  25 m  31.01   
628  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  25 m  31.41   
10  541  Bergkvist Sofia  1995  POLISEN  BB0695  25 m  32.52   
11  542  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  25 m  32.57   
12  619  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  25 m  33.11   
13  398  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  33.32   
14  423  Niklasson Vendla  1997  WISBY SS  BM1297  25 m  34.39   
15  626  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  25 m  35.03   
16  150  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  25 m  35.25   
17  624  Reichard Maja  1991  SPÅRVÄGEN  CI0291  25 m  35.68   
18  156  Österberg Elin  1997  SKURU IK  BI7697  25 m  36.83   
19  160  Agnvall Aline  1997  SPÅRVÄGEN  BC6897  25 m  39.14   
20  527  Thörn Daphne  1997  SS04  BS3897  50 m  42.87   
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: Martin Escobars minne 
2012: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.88 
2011: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 26.13 
2009: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 25.43 
2006: 2008: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 26.14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
356  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  25 m  24.20   
582  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  25 m  25.27   
589  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  25 m  25.86   
618  Lüning Anton  1996  SPÅRVÄGEN  AO0996  50 m  26.39   
300  Nordin Marcus  1992  SÖDERTÄLJE  AD8592  25 m  27.06   
96  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  25 m  27.08   
387  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  25 m  27.10   
391  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  27.63   
284  Ankarberg Ossian  1996  SKK  AX6196  25 m  27.71   
10  76  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  27.80   
11  612  Freiholtz Mattias  1996  SPÅRVÄGEN  AP4596  25 m  27.87   
12  205  Holm-Reise David  1997  SPÅRVÄGEN  AI2397  25 m  27.99   
13  410  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  28.16   
14  342  Stalberg David  1996  SÖDERTÖRN  AJ8596  25 m  28.22   
15  191  Freiholtz Oliver  1997  SPÅRVÄGEN  AK5797  25 m  28.48   
16  343  Stolt Marcus  1995  SÖDERTÖRN  AQ3595  25 m  28.54   
17  616  Henriksson Tobias  1996  SPÅRVÄGEN  AN4796  25 m  28.94   
18  535  Altzar Oskar  1992  POLISEN  AX7792  25 m  29.02   
19  245  Rotstam Andreas  1994  SPÅRVÄGEN  AP2194  25 m  29.42   
20  106  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  25 m  29.62   
21  312  de Andrade Cristian  1996  SÖDERTÖRN  AT6796  50 m  29.86   
22  322  Jändel Viktor  1996  SÖDERTÖRN  AV6196  25 m  29.86   
23  293  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  50 m  30.19   
24  505  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  50 m  30.38   
25  514  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  30.46   
26  512  Haraldsson Jens  1996  SS04  AR8996  25 m  30.48   
27  431  Strömbeck Gustav  1997  WISBY SS  AM3397  25 m  30.59   
28  318  Gräns Adam  1996  SÖDERTÖRN  AD6796  25 m  31.19   
29  188  Eriksson Patrik  1996  SPÅRVÄGEN  AM4596  25 m  31.42   
30  551  Dansk Emil  1995  POLISEN  AF0195  25 m  31.45   
31  480  Swahn Daniel  1995  VÄSBY SS  AW7995  50 m  31.79   
32  605  Callbo Daniel  1988  TUREBERG  AI7588  25 m  32.37   
33  313  Despotovic Nikola  1998  SÖDERTÖRN  AW0798  50 m  32.82   
34  651  Axling Fredrik  1963  DOLPHINS  AA1363  25 m  37.75   
 
Gren 35, 50m Ryggsim Flickor A 
2012: Amanda Kimander 1997 Skuru Idrottsklubb 31.36 
2011: Jessica Allberg 1995 Skuru Idrottsklubb 29.90 
2009: Emma Wahlström 1994 Spårvägen Simförening 30.81 
2008: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 32.49 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Hassler Anna  1998  SKURU IK  AK5298  25 m  31.26   
615  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  25 m  31.54   
603  Ek Jenny  1999  IFÅ  99A441  25 m  32.88   
359  Holmberg Alma  1999  TUREBERG  AX4499  25 m  32.93   
627  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  25 m  33.18   
588  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  25 m  33.19   
374  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  33.54   
113  Kimander Frida  1999  SKURU IK  AE1499  25 m  34.04   
286  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  34.22   
10  77  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  34.90   
11  515  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  35.02   
12  613  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  25 m  35.18   
13  155  Öberg Lise  1998  SKURU IK  AT4498  25 m  35.29   
14  445  Bjurman Ebba  1999  VÄSBY SS  AE7299  25 m  35.29   
15  290  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  35.66   
16  540  Berg Jessica  1998  POLISEN  BJ7698  25 m  35.66   
17  45  Persson Sandra  1998  GUSTAVSBER  BC7698  25 m  35.98   
18  167  Andersson Wilma  1998  SPÅRVÄGEN  AR7298  25 m  36.14   
19  334  Reinholdz Anna  1999  SÖDERTÖRN  AQ6499  25 m  36.14   
20  353  Andreasson Josephine  1999  TUREBERG  AP7299  25 m  36.46   
21  259  Tukonen Wilma  1998  SPÅRVÄGEN  AK7298  25 m  37.13   
22  525  Thor Therese  1998  SS04  AW2298  25 m  37.27   
23  141  Sundermeyer Olivia  1998  SKURU IK  AH0698  25 m  37.32   
24  283  Andersson Carolina  1998  SKK  AZ7698  25 m  37.74   
25  210  Jansson Cajsa-Lisa  1999  SPÅRVÄGEN  BK6499  25 m  37.83   
26  620  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  37.89   
27  564  Holmqvist Lisa  1999  POLISEN  AY9899  25 m  38.48   
28  320  Hagström Jessica  1999  SÖDERTÖRN  AQ3499  25 m  38.52   
29  195  Hagmansson Wilma  1999  SPÅRVÄGEN  AR3899  25 m  38.59   
30  36  Högberg-Klang Filippa  1999  GUSTAVSBER  AV2499  25 m  38.73   
31  366  Sterner Lovisa  1999  TUREBERG  AP7599  25 m  38.87   
32  377  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  39.33   
33  338  Sehmi Josefin  1999  SÖDERTÖRN  AR9899  25 m  39.57   
34  352  Westerlund Lena  1998  SÖDERTÖRN  BB8298  25 m  39.73   
35  125  Nuhic Tina  1999  SKURU IK  BE8699  25 m  39.83   
36  566  Högstedt Petersén Olivia  1999  POLISEN  BN5499  50 m  40.81   
37  596  Tyrstrup Fanny  1999  POLISEN  BG5499  25 m  41.09   
38  237  Norlander Mathilda  1999  SPÅRVÄGEN  BO2299  25 m  42.43   
39  185  Elgh Rebecca  1999  SPÅRVÄGEN  BL0499  25 m  44.31   
40  151  Zetterberg Elin  1999  SKURU IK  BR7299  25 m  45.33   
41  348  Therkhildsen Frida  1999  SÖDERTÖRN  BO5299  25 m  49.86   
42  349  Titrouq Safia  1998  SÖDERTÖRN  BP7498  25 m     
43  661  Jonsson Thea  1999  POLISEN  BQ7699  25 m  41.19  EFT 
 
Gren 36, 50m Ryggsim Pojkar A 
2012: Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.88 
2011: Tobias Henriksson 1996 Spårvägen Simförening 30.66 
2009: Adam Karlsson 1994 Spårvägen Simförening 28.88 
2008: Martin Nilsson 1993 Väsby Simsällskap 28.19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
625  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  25 m  28.18   
95  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  29.69   
108  Johnsson Christopher  1998  SKURU IK  AG2198  25 m  29.89   
358  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  29.97   
556  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  25 m  30.01   
617  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  AN2799  25 m  30.37   
294  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  30.39   
289  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  31.25   
622  Ottosson Erik  1999  SPÅRVÄGEN  AM9799  25 m  31.69   
10  477  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  25 m  32.44   
11  310  Chong Kevin  1998  SÖDERTÖRN  AE9798  25 m  32.56   
12  599  Wilkman Dennis  1998  POLISEN  AE6198  25 m  32.74   
13  464  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  33.15   
14  73  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  33.20   
15  433  Thuresson Oskar  1999  WISBY SS  AB2399  25 m  34.48   
16  422  Niklasson Emrik  1998  WISBY SS  AP9798  25 m  35.67   
17  365  Petersson Jonas  1999  TUREBERG  AS6598  25 m  35.96   
18  389  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  50 m  36.96   
19  544  Bondarev Ilja  1999  POLISEN  AQ1599  50 m  37.78   
20  222  Larsson Ted  1999  SPÅRVÄGEN  AN3799  25 m  38.23   
21  54  Toreborg David  1999  GUSTAVSBER  AQ5999  25 m  38.34   
22  524  Paul Ritvik  1999  SS04  AX1399  25 m  40.87   
23  208  Hållberg Andreas  1999  SPÅRVÄGEN  AV5399  25 m  41.42   
24  579  Mehari Josef  1999  POLISEN  AO4999  50 m  42.46   
25  416  Hoas Adam  1999  WISBY SS  AS4799  25 m  48.52   
26  314  Dunér Erik  1999  SÖDERTÖRN  AW8999  25 m  49.45   
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer 
2012: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 29.64 
2011: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 30.31 
2009: Natasha Sundin 1990 Spårvägen Simförening 28.98 
2008: Natasha Sundin 1990 Spårvägen Simförening 30.10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
131  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  25 m  29.47   
328  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  25 m  30.34   
609  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  25 m  31.02   
628  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  25 m  31.48   
150  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  25 m  32.24   
546  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  25 m  32.49   
526  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  25 m  32.76   
623  Rahim Helin  1995  SPÅRVÄGEN  AM7895  25 m  33.88   
619  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  25 m  34.22   
10  626  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  25 m  34.40   
11  110  Johnsson Nathalie  1996  SKURU IK  BS0296  25 m  34.91   
12  160  Agnvall Aline  1997  SPÅRVÄGEN  BC6897  25 m  36.76   
13  541  Bergkvist Sofia  1995  POLISEN  BB0695  25 m  37.28   
14  156  Österberg Elin  1997  SKURU IK  BI7697  25 m  38.42   
15  308  Bothe Vinona  1999  SÖDERTÖRN  BN6899  25 m  39.02   
16  423  Niklasson Vendla  1997  WISBY SS  BM1297  25 m  39.03   
17  315  Eliasson Astrid  2000  SÖDERTÖRN  BJ4400  50 m  41.15   
18  624  Reichard Maja  1991  SPÅRVÄGEN  CI0291  25 m     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar 
2012: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 24.79 
2011: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 25.99 
2009: Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 25.87 
2008: Konstantin Sundin 1987 Spårvägen Simförening 25.74 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
356  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  25 m  24.18   
582  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  25 m  25.46   
616  Henriksson Tobias  1996  SPÅRVÄGEN  AN4796  25 m  28.92   
96  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  25 m  29.17   
400  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m  29.46   
618  Lüning Anton  1996  SPÅRVÄGEN  AO0996  25 m  29.68   
589  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  25 m  30.19   
76  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  30.34   
551  Dansk Emil  1995  POLISEN  AF0195  25 m  30.37   
10  106  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  25 m  30.77   
11  245  Rotstam Andreas  1994  SPÅRVÄGEN  AP2194  25 m  31.51   
12  612  Freiholtz Mattias  1996  SPÅRVÄGEN  AP4596  25 m  31.84   
13  191  Freiholtz Oliver  1997  SPÅRVÄGEN  AK5797  25 m  32.37   
14  431  Strömbeck Gustav  1997  WISBY SS  AM3397  25 m  32.69   
15  188  Eriksson Patrik  1996  SPÅRVÄGEN  AM4596  25 m  33.44   
16  322  Jändel Viktor  1996  SÖDERTÖRN  AV6196  25 m  33.64   
17  480  Swahn Daniel  1995  VÄSBY SS  AW7995  25 m  34.21   
18  512  Haraldsson Jens  1996  SS04  AR8996  25 m  34.22   
19  318  Gräns Adam  1996  SÖDERTÖRN  AD6796  25 m  34.25   
20  312  de Andrade Cristian  1996  SÖDERTÖRN  AT6796  25 m  34.70   
21  505  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  36.40   
22  293  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  37.59   
23  651  Axling Fredrik  1963  DOLPHINS  AA1363  25 m  43.00   
 
Gren 39, 50m Bröstsim Flickor A 
2012: Jessica Billquist 1996 Spårvägen Simförening 33.38 
2011: Vendela Mörkdal 1995 Skuru Idrottsklubb 35.54 
2009: Sophie Näsström 1993 Spårvägen Simförening 35.65 
2008: Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 34.92 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
613  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  25 m  35.08   
620  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  35.18   
540  Berg Jessica  1998  POLISEN  BJ7698  25 m  36.79   
627  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  25 m  36.93   
290  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  37.36   
588  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  25 m  37.59   
515  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  37.82   
283  Andersson Carolina  1998  SKK  AZ7698  25 m  38.01   
353  Andreasson Josephine  1999  TUREBERG  AP7299  25 m  38.04   
10  155  Öberg Lise  1998  SKURU IK  AT4498  25 m  38.17   
11  655  Alstermar