Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Friday Night Race 3    Utskriftsdatum  17 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 november 2014         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            43.05   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            44.70   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            44.85   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            45.39   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            47.49   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp            48.03   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            48.26   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            48.29   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            48.53   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            48.78   
11  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            48.95   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            49.15   
13  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            50.28   
14  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            50.52   
15  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            50.86   
16  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            51.03   
17  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            51.39   
18  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            51.67   
19  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            54.31   
20  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            54.90   
21  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            55.41   
22  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            56.69   
23  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            57.45   
24  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            57.97   
25  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            58.41   
26  Matilde Wiberg  2004  Upsala Simsällskap            1:00.19   
27  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            1:01.98   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            30.78   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            47.05   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            47.51   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            47.68   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            48.02   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            49.96   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            50.15   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            50.45   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            51.40   
10  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            53.08   
11  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            53.44   
12  Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            54.31   
13  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            54.46   
14  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            54.61   
15  Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            57.66   
16  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            58.31   
17  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            1:04.42   
18  Mohammed Hadi  2005  Upsala Simsällskap            1:10.42   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    35.69  1:16.32  1:59.64    2:40.73   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    37.73  1:20.96  2:05.74    2:48.29   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    40.50  1:27.18  2:14.01    2:58.64   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    42.08  1:29.28  2:16.43    2:59.47   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    43.63  1:32.37  2:21.48    3:06.52   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    39.76  1:29.32  2:20.48    3:08.80   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    42.26  1:31.32  2:21.31    3:09.13   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    43.65  1:34.11  2:24.42    3:10.41   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    42.62  1:33.50  2:26.16    3:12.73   
10  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    41.70  1:33.57      3:13.39   
11  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    46.08  1:36.80  2:28.75    3:19.60   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    37.30  1:20.68  2:03.67    2:44.66   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    39.65  1:26.43  2:13.34    2:55.75   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    37.07  1:21.00  2:09.87    2:56.53   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    45.62  1:34.21  2:24.70    3:13.65   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    45.98  1:38.14  2:29.26    3:18.17   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    45.70  1:37.70  2:29.87    3:19.74   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    47.10  1:38.08  2:30.26    3:20.75   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    31.29        1:08.66   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    39.28        1:25.51   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp    42.12        1:27.36   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            1:28.24   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    44.30        1:31.91   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    45.10        1:32.65   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    43.22        1:32.99   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.83        1:33.31   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    45.74        1:35.50   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    46.86        1:36.50   
11  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    47.71        1:37.11   
12  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    46.90        1:39.73   
13  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap    47.26        1:40.28   
14  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    46.81        1:40.43   
15  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    48.94        1:42.05   
16  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    49.62        1:43.70   
17  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    49.39        1:43.91   
18  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap    52.55        1:46.05   
19  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap    50.47        1:48.78   
20  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap    51.20        1:50.20   
21  Matilde Wiberg  2004  Upsala Simsällskap    53.34        1:51.38   
22  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    53.62        1:51.46   
23  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    54.39        1:54.06   
24  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    54.55        1:55.75   
25  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    54.98        1:59.91   
26  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    1:04.73        2:05.82   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    27.00        58.11   
Daniel Steinbock  1996  Uppsala Modern Femkamp    28.83        1:01.85   
Karl Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    30.01        1:02.93   
Jonathan Berglind  1996  Uppsala Modern Femkamp    29.41        1:02.94   
Hannes Stråle  1999  Uppsala Modern Femkamp    31.39        1:05.73   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    31.00        1:06.65   
Marcus Stenberg  2000  Uppsala Modern Femkamp            1:13.88   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    39.20        1:25.36   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    46.63        1:36.63   
10  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    47.36        1:37.32   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    47.52        1:37.46   
12  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    46.46        1:40.17   
13  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    47.42        1:41.19   
14  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    46.99        1:41.35   
15  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    49.62        1:43.05   
16  David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    48.85        1:44.50   
17  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    52.84        1:51.19   
18  Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap    50.76        1:53.09   
19  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            1:53.73   
20  Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    52.45        1:57.63   
21  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap    54.12        1:57.94   
22  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    56.19        2:01.94   
23  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    1:02.37        2:07.40   
24  Mohammed Hadi  2005  Upsala Simsällskap    57.66        2:09.26   
                     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    36.06  1:16.79  1:58.02    2:39.13   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.24  1:17.02  1:58.84    2:39.13   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    37.35  1:18.32  2:01.42    2:43.81   
Julia Dannfors  1995  Uppsala Modern Femkamp    39.38  1:21.67  2:05.68    2:49.82   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    38.94  1:21.98  2:06.68    2:49.85   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    40.48  1:23.70  2:08.90    2:51.99   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    38.60  1:22.68  2:08.02    2:52.35   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    39.26  1:23.50  2:08.61    2:52.49   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    40.78  1:25.33  2:10.51    2:54.01   
10  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    43.36  1:27.89  2:12.06    2:55.75   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    45.44  1:32.73  2:21.23    3:06.67   
12  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    42.95  1:31.39  2:20.45    3:08.85   
13  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    48.03  1:39.26  2:31.63    3:21.78   
14  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    48.04  1:41.40  2:36.46    3:31.25   
15  Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp        2:48.20    3:44.36   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    31.76  1:08.68  1:44.83    2:21.29   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    34.07  1:11.55  1:50.88    2:29.41   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    34.41  1:13.18  1:51.66    2:29.67   
Philip Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    36.12  1:14.41  1:54.94    2:35.52   
Daniel Steinbock  1996  Uppsala Modern Femkamp    36.90  1:16.94  1:58.63    2:38.86   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    37.02  1:17.93  2:00.76    2:42.93   
Armin Azadeh  1996  Upsala Simsällskap    37.00  1:18.53  2:00.97    2:43.30   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    37.73  1:19.71  2:03.57    2:46.58   
Karl Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    37.75  1:19.62  2:03.85    2:47.68   
10  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    38.88  1:22.50  2:06.45    2:48.10   
11  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    40.27  1:24.18  2:07.83    2:50.70   
12  Hannes Stråle  1999  Uppsala Modern Femkamp    40.52  1:23.26  2:08.45    2:53.28   
13  Jonathan Berglind  1996  Uppsala Modern Femkamp    40.15  1:23.51  2:08.32    2:53.79   
14  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    42.63  1:29.46  2:16.92    3:03.27   
15  Marcus Stenberg  2000  Uppsala Modern Femkamp        2:34.49    3:32.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  17 november 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:13