Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Friday Night Race 1    Utskriftsdatum  23 september 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            38.45   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            39.22   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp            39.30   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            41.77   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            43.53   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            44.51   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            45.29   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            45.42   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            45.63   
10  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            45.95   
11  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            46.32   
12  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.57   
13  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            46.58   
14  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            47.10   
15  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            47.33   
16  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            49.29   
17  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            49.47   
18  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            50.67   
19  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            50.72   
20  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            52.23   
21  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            52.38   
22  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            53.04   
23  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            53.56   
24  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            54.32   
25  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            54.95   
26  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            57.37   
27  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            57.41   
28  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            59.26   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            39.99   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            40.12   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            40.99   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            44.18   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            44.83   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            45.12   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            46.24   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            46.71   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            47.91   
10  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            48.37   
11  Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            49.18   
12  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            49.30   
13  Arman Harutunean  2003  Upsala Simsällskap            52.52   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            51.13   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp            51.29   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            52.28   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            52.48   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            52.75   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            53.01   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            53.20   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            53.47   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            54.41   
10  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            54.68   
11  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            55.01   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            55.59   
13  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            55.97   
14  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            56.25   
15  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            56.37   
16  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            58.44   
17  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            58.52   
18  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            1:00.08   
19  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            1:00.57   
20  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            1:01.09   
21  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            1:02.17   
22  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            1:02.27   
23  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            1:02.89   
24  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:05.25   
25  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            1:07.20   
26  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            1:09.69   
27  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            1:15.44   
28  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            1:16.75   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            50.55   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            52.69   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            53.12   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            53.38   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            53.52   
Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            57.41   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            57.72   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            57.81   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            59.49   
10  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            1:01.20   
11  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            1:02.31   
12  Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            1:10.57   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Dannfors  1995  Uppsala Modern Femkamp    38.16        1:23.27   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    44.81        1:33.89   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    44.50        1:34.25   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    47.65        1:34.57   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    44.57        1:34.67   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    43.95        1:36.35   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    45.68        1:36.88   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    45.10        1:37.43   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    44.63        1:38.22   
10  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.12        1:38.24   
11  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    47.11        1:38.28   
12  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    45.43        1:38.65   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.03        1:39.72   
14  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    47.37        1:41.01   
15  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    51.64        1:41.19   
16  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    48.45        1:41.40   
17  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    48.83        1:43.70   
18  Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp    52.88        1:47.70   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Steinbock  1996  Uppsala Modern Femkamp    33.76        1:12.24   
Philip Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    33.03        1:13.01   
Carl Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    34.82        1:15.90   
Jonathan Berglind  1996  Uppsala Modern Femkamp    35.78        1:18.12   
Hannes Stråle  1999  Uppsala Modern Femkamp    37.46        1:22.48   
Marcus Stenberg  2000  Uppsala Modern Femkamp            1:30.80   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    46.14        1:33.17   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    50.66        1:42.83   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    52.39        1:46.03   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    56.84        1:51.77   
11  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    58.37        1:52.14   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    59.19        1:55.13   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    34.45  1:17.09  2:06.72    2:44.96   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    37.11  1:21.10  2:09.21    2:48.39   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.03  1:22.93  2:12.81    2:49.58   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    37.74  1:21.47  2:15.39    2:54.77   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    37.14  1:23.61  2:16.40    2:56.67   
Julia Dannfors  1995  Uppsala Modern Femkamp    39.85  1:24.08  2:16.97    2:59.01   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    39.51  1:25.82  2:20.13    3:00.04   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    46.88  1:33.39  2:29.59    3:12.59   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    47.32  1:40.42  2:38.27    3:21.87   
10  Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap    43.90  1:37.03  2:38.01    3:22.67   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Steinbock  1996  Uppsala Modern Femkamp    30.94  1:10.68  1:56.60    2:31.32   
Leon Lindström  1996  Upsala Simsällskap    32.09  1:13.38  1:57.58    2:31.65   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    30.60  1:10.58  1:58.09    2:31.91   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    31.69  1:11.74  1:59.13    2:34.04   
Philip Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    33.51  1:12.64  2:01.00    2:35.83   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    31.47  1:15.29  1:59.54    2:37.42   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap    31.65  1:13.48  2:05.12    2:40.22   
Carl Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    33.65  1:18.41  2:07.75    2:51.14   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    38.59  1:25.03  2:17.46    2:51.81   
10  Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap    34.62  1:21.47  2:14.99    2:57.59   
11  Jonathan Berglind  1996  Uppsala Modern Femkamp    36.45  1:25.53  2:18.97    2:57.84   
12  Lapo Lappin  1999  Upsala Simsällskap    36.55  1:23.75  2:18.78    2:58.29   
13  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    36.97  1:25.73  2:20.71    2:58.32   
14  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    37.62  1:27.40  2:19.83    2:59.09   
15  Hannes Stråle  1999  Uppsala Modern Femkamp    39.47  1:25.28  2:23.05    3:00.14   
16  Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    38.53  1:24.87  2:19.31    3:00.37   
17  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    40.24  1:26.87  2:22.00    3:00.45   
18  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    41.17  1:25.82  2:20.17    3:01.04   
19  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    39.80  1:28.48  2:26.88    3:08.13   
20  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    42.68  1:34.16  2:29.52    3:13.19   
21  Marcus Stenberg  2000  Uppsala Modern Femkamp    40.24  1:33.79  2:38.77    3:30.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 september 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:27