Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Friday Night Race 5    Utskriftsdatum  05 december 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:29   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2014         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            45.17   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp            47.11   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            48.23   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            49.40   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            50.50   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            50.99   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            51.06   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            51.61   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            52.19   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            52.39   
11  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            52.76   
12  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            52.95   
13  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            53.00   
14  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.76   
15  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            54.03   
16  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            54.12   
17  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            55.65   
18  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            56.13   
19  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            57.16   
20  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            57.89   
21  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            58.03   
22  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            58.55   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:00.38   
24  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            1:02.41   
25  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            1:04.61   
26  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            1:07.11   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            49.50   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            51.27   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            52.41   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            53.80   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            53.94   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            54.06   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            54.47   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            55.41   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            55.48   
10  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            55.84   
11  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            1:01.99   
12  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            1:02.64   
13  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            1:03.72   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    40.84        1:24.47   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    40.80        1:25.66   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Modern Femkamp    42.19        1:28.86   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    43.06        1:30.26   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    43.56        1:31.52   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    44.39        1:32.53   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    45.19        1:33.65   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    44.86        1:34.41   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    45.28        1:36.15   
10  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    46.09        1:36.78   
11  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            1:36.90   
12  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    46.82        1:38.00   
13  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    49.68        1:40.98   
14  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            1:41.26   
15  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    50.02        1:41.38   
16  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.13        1:41.46   
17  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    52.17        1:45.52   
18  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    50.83        1:45.92   
19  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    50.24        1:46.00   
20  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    53.16        1:47.34   
21  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    52.12        1:49.47   
22  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap    52.35        1:51.49   
23  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    57.73        2:02.63   
24  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap    59.87        2:10.06   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    41.01        1:26.05   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    45.99        1:36.57   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    45.67        1:37.59   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    47.52        1:38.23   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    45.59        1:39.06   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    1:41.39        1:41.39   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    49.88        1:44.10   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    49.64        1:48.90   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    50.09        1:49.34   
10  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    52.13        1:50.97   
11  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    52.24        1:52.12   
12  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    57.55        2:06.60   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    50.31        1:44.60   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    50.51        1:48.64   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    49.02        1:51.80   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    52.26        1:52.25   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    55.48        1:52.58   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    54.11        1:53.78   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Callbo  1988  Turebergs Simklubb    29.52        1:07.62   
Daniel Steinbock  1996  Uppsala Modern Femkamp    32.54        1:12.11   
Philip Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    32.54        1:14.65   
Karl Dannfors  1999  Uppsala Modern Femkamp    34.31        1:20.59   
Jonathan Berglind  1996  Uppsala Modern Femkamp    37.50        1:21.96   
Hannes Stråle  1999  Uppsala Modern Femkamp    39.08        1:23.61   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    40.26        1:28.50   
Marcus Stenberg  2000  Uppsala Modern Femkamp    38.47        1:30.31   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    52.80        1:57.23   
10  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    1:02.39        2:06.98   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.04  1:18.24  2:01.84    2:45.54   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    36.95  1:19.87  2:04.59    2:48.57   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    38.44  1:24.46  2:13.19    3:00.55   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    37.96  1:26.25  2:15.87    3:05.38   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    39.34  1:27.53  2:17.64    3:06.62   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    43.03  1:34.26  2:27.88    3:18.96   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    41.58  1:31.37  2:24.23    3:19.42   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    45.82  1:41.20  2:36.86    3:30.69   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap    39.76  1:36.98  2:34.88    3:31.16   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    47.91  1:45.13  2:41.79    3:35.89   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    51.69  1:49.49  2:46.93    3:41.07   
12  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    50.71  1:53.78  2:59.23    4:01.21   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Armin Azadeh  1996  Upsala Simsällskap    33.55  1:13.06  1:57.69    2:45.94   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    33.63  1:17.80  2:06.35    2:55.57   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    36.05  1:22.94  2:13.49    3:01.25   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    39.61  2:16.05      3:01.33   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    38.41  1:25.77  2:16.79    3:02.13   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    37.29  1:22.78  2:12.88    3:02.47   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    38.99  1:27.18      3:04.64   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    38.34  1:28.80  2:21.54    3:06.35   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    38.55  1:29.87  2:24.50    3:15.05   
10  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    39.38  1:31.89  2:25.22    3:18.65   
11  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    40.06  1:30.31  2:24.49    3:18.83   
12  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    41.98  1:32.56  2:27.33    3:25.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  05 december 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  18:29