Deltagarlista Gren 1-8 
 
  Tävling  Friday Night Race 3    Utskriftsdatum  13 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 november 2014         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  45.45   
40  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  45.58   
Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  46.16   
66  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  46.56   
79  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  47.16   
22  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  47.31   
56  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m  48.34   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  48.56   
76  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  49.47   
10  98  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  49.75   
11  92  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  49.88   
12  127  Kroon Linnea  2003  UMF    25 m  50.00   
13  86  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  50.02   
14  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  50.49   
15  110  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  50.53   
16  60  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  50.63   
17  64  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m  50.75   
18  12  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  50.88   
19  94  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  51.20   
20  52  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  51.32   
21  17  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  51.81   
22  54  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  52.00   
23  97  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  52.51   
24  88  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  52.73   
25  106  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  52.76   
26  23  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m  53.22   
27  99  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  53.81   
28  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  54.89   
29  41  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  55.23   
30  49  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  55.40   
31  90  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  57.09   
32  80  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  57.91   
33  102  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:01.02   
34  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
35  39  Hellström Maja  2002  UPSALA S  BO8202  25 m     
36  44  Johansson Wiberg Emma  2002  UPSALA S  BJ2402  25 m     
37  67  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m     
38  68  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m     
39  71  Nordström Elin  2002  UPSALA S  BL5802  25 m     
40  75  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m     
41  84  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m     
42  95  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
43  103  Vellby Emilia  2002  UPSALA S  BM6802  25 m     
44  104  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m     
45  111  von Below Lisa  2002  UPSALA S  BM7802  25 m     
46  118  Wiberg Matilde  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
63  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  45.57   
46  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  45.85   
18  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m  46.60   
24  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m  46.74   
107  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  47.03   
14  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m  48.91   
57  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  49.46   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  51.49   
81  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  51.59   
10  26  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  51.80   
11  15  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  52.84   
12  11  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  53.61   
13  77  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  53.87   
14  48  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  54.44   
15  25  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m     
16  34  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m     
17  35  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m     
18  38  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
19  47  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m     
20  85  Snöbohm Edward  2002  UPSALA S  AU8102  25 m     
21  109  Wikander Theodor  2004  UPSALA S  AI5104  25 m     
22  113  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m     
23  115  Hadi Mohammed  2005  UPSALA S    25 m     
24  119  Thor Erik  2002  UPSALA S    25 m     
 
Gren 3, 200m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  2:52.24   
112  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  2:56.11   
61  Lustig Josefin  2000  UPSALA S  BG3200  25 m  3:01.94   
50  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  3:10.44   
10  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  3:12.30   
73  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  3:13.22   
32  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:17.90   
19  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  3:22.50   
29  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m  3:26.41   
10  Barisa Liga  1999  UPSALA S  BO7499  25 m     
11  27  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m     
12  89  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m     
 
Gren 4, 200m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  2:56.04   
42  Högman Tomas  2000  UPSALA S  AS4300  50 m  2:59.40   
83  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  3:07.74   
101  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  50 m  3:18.83   
100  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  50 m  3:20.38   
58  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  3:40.27   
31  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m     
72  Nordström Karl  2001  UPSALA S  AN1301  25 m     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Dannfors Julia  1995  UMF    25 m  1:12.00   
62  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:22.96   
66  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:27.08   
127  Kroon Linnea  2003  UMF    25 m  1:30.00   
Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:37.09   
52  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:37.57   
Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:44.70   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:46.67   
88  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:50.84   
10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:53.30   
11  60  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:57.17   
12  94  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:59.44   
13  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m     
14  12  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m     
15  17  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m     
16  22  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
17  23  Eriksson Alva-Lovisa  2004  UPSALA S  AL1204  25 m     
18  39  Hellström Maja  2002  UPSALA S  BO8202  25 m     
19  40  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m     
20  41  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
21  44  Johansson Wiberg Emma  2002  UPSALA S  BJ2402  25 m     
22  49  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m     
23  54  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
24  56  Larsson Tindra  2002  UPSALA S  BB5602  25 m     
25  64  Marcks Ingrid  2001  UPSALA S  BS4601  25 m     
26  67  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m     
27  71  Nordström Elin  2002  UPSALA S  BL5802  25 m     
28  75  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m     
29  76  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m     
30  79  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
31  84  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m     
32  86  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
33  90  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
34  92  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
35  95  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
36  97  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
37  98  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m     
38  99  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
39  102  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m     
40  103  Vellby Emilia  2002  UPSALA S  BM6802  25 m     
41  104  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m     
42  106  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m     
43  110  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m     
44  111  von Below Lisa  2002  UPSALA S  BM7802  25 m     
45  118  Wiberg Matilde  2004  UPSALA S    25 m     
 
Gren 6, 100m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Steinbock Daniel  1996  UMF    25 m  57.05   
122  Dannfors Philip  1999  UMF    25 m  59.00   
125  Berglind Jonathan  1996  UMF    25 m  1:02.50   
126  Stråle Hannes  1999  UMF    25 m  1:03.50   
121  Dannfors Karl  1999  UMF    25 m  1:06.00   
124  Stenberg Marcus  2000  UMF    25 m  1:10.00   
46  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:29.57   
15  Carlsson John  2001  UPSALA S  AN1101  25 m  1:39.39   
107  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:42.69   
10  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:52.26   
11  11  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
12  14  Bäckström Albin  2001  UPSALA S  AX3501  25 m     
13  18  Dahlfors Joacim  2002  UPSALA S  AN6502  25 m     
14  24  Eriksson Carl-Anton  2002  UPSALA S  AQ3102  25 m     
15  25  Eriksson Linus  2003  UPSALA S  AP3103  25 m     
16  26  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
17  34  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m     
18  35  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m     
19  38  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
20  47  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m     
21  48  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m     
22  57  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
23  63  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m     
24  77  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m     
25  81  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m     
26  85  Snöbohm Edward  2002  UPSALA S  AU8102  25 m     
27  109  Wikander Theodor  2004  UPSALA S  AI5104  25 m     
28  113  Öman Rickard  2003  UPSALA S  AE3303  25 m     
29  115  Hadi Mohammed  2005  UPSALA S    25 m     
30  119  Thor Erik  2002  UPSALA S    25 m     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  2:39.20   
28  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:42.19   
120  Dannfors Julia  1995  UMF    25 m  2:50.00   
16  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  2:52.94   
108  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  2:55.94   
51  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:56.12   
91  Söderberg Saga  1997  UPSALA S  AE0697  25 m  3:09.48   
74  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  3:25.68   
69  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  50 m  3:34.84   
10  127  Kroon Linnea  2003  UMF    25 m  4:00.00   
11  13  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m     
12  30  Giacomini Alba  2001  UPSALA S  AZ8201  25 m     
13  43  Irajpour Elika  2001  UPSALA S  BA9801  25 m     
14  70  Nordberg Katarina  2000  UPSALA S  BM2800  25 m     
15  87  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m     
16  105  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  25 m     
17  114  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
96  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m  2:16.39   
122  Dannfors Philip  1999  UMF    25 m  2:30.00   
33  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:31.78   
121  Dannfors Karl  1999  UMF    25 m  2:50.00   
123  Steinbock Daniel  1996  UMF    25 m  2:50.00   
117  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  25 m  2:51.88   
78  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  50 m  2:52.91   
82  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  2:53.24   
37  Hanson Simon  2000  UPSALA S  AT6700  25 m  2:55.68   
10  21  Douib Jonathan  2000  UPSALA S  AS8100  25 m  3:00.52   
11  125  Berglind Jonathan  1996  UMF    25 m  3:10.00   
12  126  Stråle Hannes  1999  UMF    25 m  3:15.00   
13  45  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  50 m  3:38.95   
14  93  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  3:55.65   
15  124  Stenberg Marcus  2000  UMF    25 m  4:00.00   
16  Azadeh Armin  1996  UPSALA S  AY1996  25 m     
17  53  Lappin Lapo  1999  UPSALA S  AX1199  25 m     
18  55  Larsson Joel  2001  UPSALA S  AP9301  25 m     
19  59  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m     
20  65  Marino Javier Lopez  1989  UPSALA S  AV0589  25 m     
21  116  Callbo Daniel  1988  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  13 november 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:03