Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena-Open    Utskriftsdatum  08 september 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2014         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    35.94        1:17.65   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    39.35        1:22.43   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    39.85        1:23.12   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    39.62        1:24.90   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    40.07        1:27.36   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    44.60        1:38.12   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Ek  1999  IF Åland    35.26        1:17.28   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    34.52        1:19.04   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.83        1:19.36   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    37.05        1:23.11   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    30.09        1:04.45   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    34.22        1:14.00   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.03        1:18.09   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    34.84        1:11.94   
Chris Marins  1992  IF Åland    41.55        1:31.03   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    32.90        1:06.93   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    32.46        1:08.67   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    37.82        1:23.32   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    40.08        1:28.45   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    41.18        1:28.81   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    38.72        1:29.88   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    42.81        1:30.21   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.48        1:30.95   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    48.72        1:42.81   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    30.48        1:05.97   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    31.99        1:08.76   
Jonas Fellman  1999  IF Åland    32.11        1:10.35   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    34.14        1:13.47   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    35.71        1:18.47   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    37.70        1:20.80   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    37.73        1:25.46   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    41.14        1:25.60   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    29.85        1:01.60   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    29.33        1:03.72   
Martin Andersson  1998  Wisby Simsällskap    48.19        1:48.63   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    27.85        59.59   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.73        1:02.23   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    29.16        1:03.15   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    29.60        1:03.43   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    31.81        1:10.35   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap    32.13        1:10.83   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.90        1:15.35   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    37.89        1:17.36   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    37.94        1:18.64   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    40.59        1:22.32   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    42.26        1:24.08   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:37.15        1:24.17   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    42.71        1:26.43   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    1:45.17        1:27.22   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    43.06        1:29.14   
10  Stella Donning  2002  IF Åland    43.47        1:30.26   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    1:40.16        1:32.62   
12  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    1:27.22        1:34.45   
13  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    1:27.10        1:37.15   
14  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    1:40.16        1:40.16   
15  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    48.53        1:42.19   
16  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.78        1:43.10   
17  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    51.48        1:45.17   
18  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    51.16        1:52.09   
19  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.71        1:58.53   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.64        1:11.33   
Jenny Ek  1999  IF Åland    37.14        1:16.92   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    37.91        1:17.06   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    38.00        1:18.78   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    37.89        1:20.84   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    39.85        1:21.75   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    33.59        1:08.00   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    32.64        1:10.44   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    36.50        1:15.89   
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    37.16        1:17.10   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    37.18        1:18.16   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    36.02        1:13.46   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    39.40        1:21.89   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    40.35        1:23.46   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    41.18        1:24.42   
Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    41.05        1:25.44   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    42.08        1:26.16   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    42.65        1:28.49   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    43.01        1:30.62   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    1:42.59        1:42.59   
10  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    1:43.00        1:43.00   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    51.02        1:50.99   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    56.65        1:53.12   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Fellman  1999  IF Åland    32.09        1:06.58   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    34.56        1:11.76   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    35.17        1:13.66   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    36.15        1:14.68   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    38.23        1:18.70   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    38.71        1:20.86   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    1:21.07        1:21.07   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    41.92        1:24.14   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    40.58        1:24.68   
10  Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    42.36        1:25.53   
11  William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    43.71        1:29.77   
12  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    45.82        1:36.08   
13  Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap    50.72        1:44.20   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    32.52        1:05.03   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    33.13        1:09.06   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    37.93        1:18.96   
Tim Höglund  1998  IF Åland    38.80        1:23.02   
Martin Andersson  1998  Wisby Simsällskap    52.04        1:48.87   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    31.76        1:04.52   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    33.05        1:05.60   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    33.33        1:07.95   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    33.58        1:09.14   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    39.76        1:24.90   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.98        1:26.99   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    43.22        1:28.74   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    42.78        1:30.08   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland    44.41        1:33.07   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    45.14        1:33.36   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    46.15        1:37.79   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    46.48        1:38.35   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    47.22        1:39.96   
10  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    48.38        1:42.14   
11  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    49.74        1:44.96   
12  Ellen Melin  2002  IF Åland    50.85        1:46.25   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    52.17        1:49.63   
14  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    53.02        1:52.53   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            DNS   
Matilda Johansson  2003  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    40.82        1:27.26   
Fanny Ek  1999  IF Åland    41.66        1:27.33   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    42.40        1:31.53   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    44.15        1:32.00   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    43.91        1:32.37   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    46.33        1:37.71   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    46.26        1:39.25   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    47.79        1:40.97   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    47.68        1:41.13   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    36.33        1:17.29   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    38.00        1:20.48   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    39.50        1:26.00   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    41.81        1:26.86   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    40.16        1:27.78   
Ida Jansson  1995  IF Åland    43.22        1:32.61   
Chris Marins  1992  IF Åland    48.50        1:40.70   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.34        1:23.48   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.02        1:32.04   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    46.50        1:35.99   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    44.85        1:36.20   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    46.58        1:36.92   
Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    47.87        1:40.44   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    48.28        1:40.64   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    48.22        1:41.92   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    50.43        1:43.63   
10  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    50.32        1:43.68   
11  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    50.20        1:47.38   
12  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    54.98        1:50.88   
13  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    55.05        1:53.67   
14  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    53.30        1:53.88   
15  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap    53.84        1:55.28   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.83        1:22.44   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    41.04        1:24.98   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    40.74        1:29.34   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    44.30        1:32.94   
Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    44.96        1:34.43   
Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap    52.54        1:50.58   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    36.55        1:17.39   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    38.25        1:23.36   
Martin Andersson  1998  Wisby Simsällskap    51.36        1:52.21   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    34.87        1:13.48   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    35.22        1:13.57   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    37.53        1:17.94   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    36.95        1:18.21   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    32.67        1:06.79   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    33.07        1:06.90   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    33.72        1:10.08   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    34.21        1:11.82   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    35.30        1:13.03   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    36.07        1:13.77   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    36.52        1:13.87   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    35.59        1:13.88   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    36.11        1:14.29   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    37.37        1:17.39   
11  Stella Donning  2002  IF Åland    37.33        1:18.04   
12  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    37.97        1:18.98   
13  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    38.42        1:19.71   
14  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    39.36        1:22.07   
15  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    41.23        1:24.75   
16  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    42.34        1:28.66   
17  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    42.91        1:31.13   
18  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    44.41        1:31.75   
19  Matilda Johansson  2003  Wisby Simsällskap    44.52        1:32.34   
20  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    44.62        1:32.68   
21  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    45.32        1:33.41   
22  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    50.22        1:50.84   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            DNS   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    30.97        1:03.60   
Jenny Ek  1999  IF Åland    31.30        1:04.64   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    32.50        1:07.32   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    32.56        1:07.98   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    33.59        1:09.57   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.59        1:12.18   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.13        1:15.04   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    35.43        1:15.55   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    39.70        1:23.91   
10  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    42.38        1:27.39   
11  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    42.65        1:28.86   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    28.70        59.04   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    30.59        1:03.08   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    31.53        1:06.23   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    32.76        1:07.99   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    32.49        1:08.55   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    32.39        1:08.83   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    33.24        1:10.51   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    30.84        1:03.73   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    29.43        1:00.45   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    29.87        1:00.84   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    32.44        1:07.62   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    34.41        1:12.50   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    35.19        1:12.86   
Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    35.52        1:13.03   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    34.35        1:13.44   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    36.91        1:15.46   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    35.80        1:15.71   
10  Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    35.01        1:16.27   
11  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    36.53        1:17.17   
12  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    39.93        1:21.09   
13  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    40.04        1:22.04   
14  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    39.76        1:22.10   
15  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    40.63        1:27.60   
16  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap    42.33        1:30.01   
17  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    43.52        1:31.70   
18  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    44.82        1:34.60   
19  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    44.76        1:35.91   
20  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    46.90        1:39.57   
21  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    49.50        1:42.69   
22  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    47.13        1:43.02   
23  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    48.00        1:44.64   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    28.56        58.61   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    30.33        1:02.54   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    30.34        1:02.55   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    30.68        1:04.27   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    31.10        1:04.78   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    33.18        1:09.85   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    35.06        1:10.10   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    33.04        1:10.89   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    34.62        1:10.92   
10  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    34.27        1:12.52   
11  Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    34.64        1:13.85   
12  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    37.15        1:17.19   
13  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    35.35        1:19.09   
14  Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap    41.04        1:26.40   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    28.59        58.16   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.95        58.19   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    30.47        1:05.41   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    33.66        1:09.60   
Tim Höglund  1998  IF Åland    34.53        1:12.77   
Martin Andersson  1998  Wisby Simsällskap    40.66        1:25.69   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    27.83        57.00   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    28.17        57.12   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    28.01        57.54   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    28.76        57.66   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap    29.56        1:02.29   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    30.36        1:03.60   
Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap    29.51        1:04.46   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    31.87        1:06.49   
                     
 
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Damer  1995  Eskilstuna Simklubb            2:18.18   
  Katarina Lindoff  2000      37.09        37.09   
  Johanna Ly  2000      40.43        1:17.52   
  Ebba Engström  1995      31.38        1:48.90   
  Moa Sundholm  1997      29.28        2:18.18   
                     
Upsala S Damer Lag 1  Upsala Simsällskap            2:19.45   
  Rebecka Bankefors  1998      36.03        36.03   
  Julia Norlin  1998      38.38        1:14.41   
  Saga Söderberg  1997      33.84        1:48.25   
  Tova Franzén  2001      31.20        2:19.45   
                     
IF Åland Damer  IF Åland            2:21.44   
  Jessica Lindholm  2001      37.25        37.25   
  Fanny Ek  1999      40.48        1:17.73   
  Jenny Ek  1999      31.84        1:49.57   
  Olivia Weuro  2002      31.87        2:21.44   
                     
Upsala S Damer Lag 2  Upsala Simsällskap            2:27.96   
  Matilda Lantz  2002      37.44        37.44   
  Ani Helin Öncu  2001      40.60        1:18.04   
  Stina Byström  2002      36.29        1:54.33   
  Victoria Cantar  2002      33.63        2:27.96   
                     
Upsala S Damer Lag 3  Upsala Simsällskap            2:49.96   
  Malla Myrelid  2002      43.52        43.52   
  Alba Giacomini  2001      42.14        1:25.66   
  Sofia Domeij  2002      44.51        2:10.17   
  Esther Svensson  2003      39.79        2:49.96   
                     
Upsala S Damer Lag 4  Upsala Simsällskap            2:53.98   
  Lisa Diös  2002      44.10        44.10   
  Matilda Bohman  2002      46.14        1:30.24   
  Geshin Zarei  2003      51.29        2:21.53   
  Kajsa Franzén  2004      32.45        2:53.98   
                     
Upsala S Damer Lag 5  Upsala Simsällskap            2:56.30   
  Jeanna Wiell  2001      40.85        40.85   
  Clara Gudfastsson  2002      50.29        1:31.14   
  Ive Fröman  2003      48.05        2:19.19   
  Emma Norin  2002      37.11        2:56.30   
                     
                     
 
Gren 10, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Herrar  1996  Eskilstuna Simklubb            1:57.78   
  Stefan Biscevic  1998      31.60        31.60   
  Axel Brorsson  1996      32.98        1:04.58   
  Karl Lindoff  1998      26.73        1:31.31   
  Erik Skogfors  1996      26.47        1:57.78   
                     
Upsala S Herrar Lag 1  Upsala Simsällskap            2:04.59   
  Edmon Torosyan  1997      30.66        30.66   
  Carl Göransson  2000      38.02        1:08.68   
  Nathaniel Jousefi  1997      28.00        1:36.68   
  Armin Azadeh Farmanbar  1996      27.91        2:04.59   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 2  1998  Eskilstuna Simklubb            2:18.42   
  Axel Witt  2000      40.01        40.01   
  Artush Shahverdyan  2000      37.44        1:17.45   
  Viktor Syrén  2000      31.62        1:49.07   
  Carl Bidebo  2000      29.35        2:18.42   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  Upsala Simsällskap            2:32.33   
  Edwin Nystrand  2002      40.23        40.23   
  Joel Larsson  2001      43.97        1:24.20   
  Simon Hanson  2000      35.92        2:00.12   
  Johan Ljunggren  2001      32.21        2:32.33   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  Upsala Simsällskap            2:34.46   
  Johan Sundström  1996      34.77        34.77   
  Simon Granelli  2002      48.35        1:23.12   
  Marcus Johnsson  2002      38.36        2:01.48   
  Mikael Söderberg  2003      32.98        2:34.46   
                     
Upsala S Herrar Lag 5  Upsala Simsällskap            2:38.75   
  Jonatan Fischer  2001      40.51        40.51   
  Hampus Ljunggren  2004      54.27        1:34.78   
  Simon Arlasjö  1996      32.13        2:06.91   
  Loke Wallin  1999      31.84        2:38.75   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  Upsala Simsällskap            2:50.42   
  Jakob Hanson  2002      46.32        46.32   
  Andreas Savin  2003      51.85        1:38.17   
  Hugo Sörby  2001      38.51        2:16.68   
  Jonathan Douib  2000      33.74        2:50.42   
                     
Wisby SS Herrar 2  Wisby Simsällskap            3:18.31   
  Anton Höglund  2004      55.19        55.19   
  Adam Hoas  1999      51.18        1:46.37   
  Martin Andersson  1998      50.61        2:36.98   
  Oliver Höglund  2003      41.33        3:18.31   
                     
Upsala S Herrar Lag 6  Upsala Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            34.23   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            34.74   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            35.59   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            36.55   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            36.64   
Olivia Weuro  2002  IF Åland            38.16   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            38.41   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            38.80   
Stella Donning  2002  IF Åland            40.53   
10  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            43.31   
11  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            44.15   
12  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            44.40   
13  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            45.07   
14  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            45.65   
15  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            46.66   
16  Ellen Melin  2002  IF Åland            48.16   
17  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            48.19   
18  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            48.90   
19  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            50.99   
19  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            50.99   
21  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            53.21   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            34.26   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            34.78   
Fanny Ek  1999  IF Åland            36.81   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            38.10   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            40.10   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            40.57   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            44.80   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            28.95   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            31.62   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            33.04   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            33.83   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            34.66   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            36.09   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            31.52   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            34.26   
Ida Jansson  1995  IF Åland            36.15   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            30.20   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            31.34   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            34.26   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            37.18   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            38.47   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            38.64   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            39.00   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            39.16   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            39.65   
10  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap            39.86   
11  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            41.78   
12  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            47.65   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            29.74   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            30.91   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            32.15   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            34.49   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            34.53   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            34.61   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            36.55   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            39.66   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            41.62   
10  Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap            51.93   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            27.27   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            27.79   
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            28.07   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            30.77   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            30.98   
Martin Andersson  1998  Wisby Simsällskap            48.37   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            27.03   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            28.16   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb            28.44   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            29.75   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap            30.80   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            31.63   
Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            32.61   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            35.00   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            37.55   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland            38.32   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            39.48   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            39.81   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            39.87   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            40.14   
Stella Donning  2002  IF Åland            41.85   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            43.38   
10  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            43.61   
11  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            44.68   
12  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            44.99   
13  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            48.71   
14  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            49.57   
15  Matilda Johansson  2003  Wisby Simsällskap            53.43   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IF Åland            32.92   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            33.50   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            36.52   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            36.95   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            37.09   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            37.12   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            40.96   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            44.39   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            44.76   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            31.39   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            31.66   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            35.61   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            35.89   
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            36.31   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            35.05   
Chris Marins  1992  IF Åland            42.88   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            33.89   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            38.56   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            39.80   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            40.07   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            40.50   
Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap            41.71   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            41.72   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            41.78   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            43.54   
10  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            46.52   
11  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            47.27   
12  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap            47.69   
13  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            52.43   
14  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            52.79   
15  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            53.66   
16  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            55.81   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Fellman  1999  IF Åland            29.76   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            31.36   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            32.85   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            33.35   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            34.53   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            35.78   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            38.75   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            39.61   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            39.64   
10  William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            41.11   
11  Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap            48.52   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            29.46   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            30.13   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            31.98   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            32.39   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            32.84   
Tim Höglund  1998  IF Åland            36.48   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            37.07   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            30.31   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            30.44   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            30.97   
Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            31.21   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            31.62   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb            31.89   
Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            33.50   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap            37.66   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            40.48   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            41.05   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            41.89   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            44.54   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            45.05   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            45.06   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            45.17   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            46.31   
10  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            46.52   
11  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            47.11   
11  Olivia Weuro  2002  IF Åland            47.11   
13  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            48.18   
14  Ellen Melin  2002  IF Åland            48.66   
15  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            49.47   
16  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            50.15   
17  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            50.78   
18  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            51.21   
19  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            51.41   
20  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            52.97   
21  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            53.11   
22  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            54.41   
23  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            54.84   
24  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            55.54   
25  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            55.72   
26  Matilda Johansson  2003  Wisby Simsällskap            1:02.48   
27  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:02.99   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            40.00   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            40.29   
Fanny Ek  1999  IF Åland            40.79   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            42.26   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            42.61   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            42.76   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            45.90   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            47.92   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            48.65   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            35.65   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            37.31   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            38.93   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            42.01   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            40.15   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            43.87   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            44.98   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            45.18   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            46.44   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            47.89   
Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap            48.35   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            48.73   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            50.82   
10  Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap            52.47   
11  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            52.55   
12  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            52.70   
12  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            52.70   
14  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            54.38   
15  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            55.63   
16  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            56.10   
17  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            56.56   
18  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            59.14   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            36.69   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            37.76   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            39.39   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            39.98   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            41.59   
Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland            43.90   
William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            44.79   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            44.91   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            44.96   
10  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            47.49   
11  Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap            49.97   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            35.42   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            35.82   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            32.46   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            33.15   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            34.09   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            36.47   
Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            36.74   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap            30.63   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            31.66   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            31.94   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland            32.66   
Olivia Weuro  2002  IF Åland            32.99   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            33.44   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            33.85   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            34.31   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            34.64   
10  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            34.87   
11  Stella Donning  2002  IF Åland            35.57   
12  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            35.71   
13  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            36.16   
14  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            36.73   
15  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            37.14   
16  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            37.57   
17  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            37.95   
18  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            38.73   
19  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            39.69   
20  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            40.57   
21  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            40.63   
22  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            41.24   
23  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            41.45   
24  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            42.02   
25  Ellen Melin  2002  IF Åland            42.03   
26  Matilda Johansson  2003  Wisby Simsällskap            42.68   
27  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            42.96   
28  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            44.28   
29  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            45.20   
30  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            45.81   
31  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            46.37   
32  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            47.66   
33  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            47.74   
34  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            49.96   
35  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            53.74   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            29.14   
Jenny Ek  1999  IF Åland            30.12   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            31.86   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.54   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            32.62   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            33.32   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            33.59   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            35.32   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            36.57   
10  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            39.89   
11  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            41.62   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            27.44   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            29.11   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            30.06   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            30.42   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            31.29   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            31.64   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            31.79   
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            32.52   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            33.33   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            29.49   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            30.90   
Ida Jansson  1995  IF Åland            32.54   
Chris Marins  1992  IF Åland            34.82   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            27.99   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            28.04   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            31.43   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            33.20   
Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap            33.27   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            33.38   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            33.51   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            33.80   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            34.29   
10  Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            34.50   
11  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            35.68   
12  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            37.01   
13  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            38.07   
14  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            39.69   
15  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            40.02   
16  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            42.96   
17  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            44.52   
18  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            45.13   
19  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap            45.50   
20  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            45.52   
21  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            48.42   
22  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            50.53   
23  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            52.43   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Fellman  1999  IF Åland            26.40   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            27.42   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            28.42   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            28.79   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            29.45   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            30.90   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            31.36   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            31.63   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            32.23   
10  Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            32.65   
11  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland            33.27   
12  William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap            33.54   
13  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            34.73   
14  Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap            38.45   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap            24.98   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            25.89   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            26.43   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            28.81   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            29.07   
Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap            30.10   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            31.19   
Tim Höglund  1998  IF Åland            32.08   
Martin Andersson  1998  Wisby Simsällskap            36.48   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            25.75   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            26.10   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.26   
Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            26.52   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb            26.95   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            28.43   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap            28.69   
Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            29.52   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            29.70   
                     
 
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Damer  1995  Eskilstuna Simklubb            4:30.76   
  Katarina Lindoff  2000      34.11  1:10.48      1:10.48   
  Moa Sundholm  1997      31.35  1:05.64      2:16.12   
  Rebecka Loikala  2000      34.35  1:12.22      3:28.34   
  Ebba Engström  1995      29.85  1:02.42      4:30.76   
                     
Upsala S Damer Lag 1  Upsala Simsällskap            4:40.57   
  Tova Franzén  2001      33.59  1:09.45      1:09.45   
  Victoria Cantar  2002      34.82  1:13.75      2:23.20   
  Julia Norlin  1998      32.57  1:09.60      3:32.80   
  Saga Söderberg  1997      32.15  1:07.77      4:40.57   
                     
Upsala S Damer Lag 2  Upsala Simsällskap            4:58.50   
  Stina Byström  2002      35.75  1:12.81      1:12.81   
  Matilda Lantz  2002      35.90  1:15.19      2:28.00   
  Sofia Domeij  2002      37.30  1:18.74      3:46.74   
  Ani Helin Öncu  2001      34.49  1:11.76      4:58.50   
                     
IF Åland Damer  IF Åland            5:15.11   
  Chris Marins  1992      36.86  1:16.61      1:16.61   
  Ellen Melin  2002      44.98  1:32.71      2:49.32   
  Stella Donning  2002      37.61  1:19.54      4:08.86   
  Jenny Ek  1999      31.51  1:06.25      5:15.11   
                     
Upsala S Damer Lag 3  Upsala Simsällskap            5:35.69   
  Nikita Larsson  2001      36.97  1:16.32      1:16.32   
  Lisa Diös  2002      41.36  1:28.65      2:44.97   
  Malla Myrelid  2002      41.69  1:25.72      4:10.69   
  Geshin Zarei  2003      40.76  1:25.00      5:35.69   
                     
Upsala S Damer Lag 4  Upsala Simsällskap            5:36.06   
  Emma Norin  2002      39.36  1:23.81      1:23.81   
  Esther Svensson  2003      43.60  1:32.78      2:56.59   
  Jeanna Wiell  2001      37.85  1:21.09      4:17.68   
  Alba Giacomini  2001      36.84  1:18.38      5:36.06   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Herrar  1996  Eskilstuna Simklubb            3:54.56   
  Axel Brorsson  1996      27.25  56.50      56.50   
  Erik Skogfors  1996      28.26  58.23      1:54.73   
  Karl Lindoff  1998      27.30  56.49      2:51.22   
  Carl Bidebo  2000      30.12  1:03.34      3:54.56   
                     
Upsala S Herrar Lag 1  Upsala Simsällskap            3:58.65   
  Carl Göransson  2000      29.92  1:02.49      1:02.49   
  Armin Azadeh Farmanbar  1996      29.05  1:01.48      2:03.97   
  Nathaniel Jousefi  1997      28.13  59.92      3:03.89   
  Edmon Torosyan  1997      26.29  54.76      3:58.65   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 2  1998  Eskilstuna Simklubb            4:33.52   
  Viktor Syrén  2000      31.89  1:06.70      1:06.70   
  Stefan Biscevic  1998      29.77  1:02.48      2:09.18   
  Viktor Syrén  2000      35.12  1:13.23      3:22.41   
  Karl Lindoff  1998      33.62  1:11.11      4:33.52   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  Upsala Simsällskap            5:30.54   
  Jonathan Douib  2000      36.12  1:16.38      1:16.38   
  Hampus Ljunggren  2004      48.56  1:42.22      2:58.60   
  Hugo Sörby  2001      37.24  1:16.95      4:15.55   
  Jonatan Fischer  2001      35.35  1:14.99      5:30.54   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  Upsala Simsällskap            5:41.76   
  Edwin Nystrand  2002      38.73  1:19.50      1:19.50   
  Andreas Savin  2003      44.90  2:17.18      3:36.68   
  Jakob Hanson  2002      46.10  1:22.84      4:59.52   
  Mikael Söderberg  2003      42.24  42.24      5:41.76   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  08 september 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:27