Deltagarlista Gren 1-28 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  25 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  26.95   
15  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  27.72   
82  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m  28.10   
144  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  29.13   
46  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  29.80   
132  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  26.02   
26  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  28.06   
83  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  28.37   
87  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  28.42   
136  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  28.95   
17  Bromark Neo  2003  UPSALA S  AX8103  25 m  29.11   
95  Nordqvist Jacob  2004  UPSALA S  AM3704  25 m  29.47   
Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  29.70   
156  Hermansson Hugo  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  45.31   
90  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  47.05   
65  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  47.14   
31  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  48.30   
146  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  48.38   
111  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  50 m  48.60   
32  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  48.71   
81  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m  49.44   
49  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  49.77   
10  84  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  49.91   
11  74  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  50.20   
12  125  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  50.42   
13  36  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  50 m  50.43   
14  50  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m  51.01   
15  152  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  51.13   
16  147  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  51.35   
17  109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  51.58   
18  69  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  51.81   
19  67  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  54.13   
20  25  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  54.19   
21  77  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  54.29   
22  131  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  54.50   
23  101  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  55.08   
24  118  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  55.83   
25  60  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  55.94   
26  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  56.32   
27  85  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  56.89   
28  123  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  50 m  57.61   
29  106  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  58.53   
30  29  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  59.83   
31  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  1:00.26   
32  88  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  1:01.16   
33  57  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  1:01.20   
34  98  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  1:07.06   
35  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m     
36  10  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m     
37  20  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m     
38  41  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
39  59  Jerström Matilda  2004  UPSALA S  BT2604  25 m     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  46.46   
35  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  50 m  46.69   
44  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  47.18   
102  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  48.09   
73  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  48.39   
120  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  48.57   
134  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  48.60   
39  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  48.61   
103  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  48.63   
10  117  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  49.76   
11  61  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  52.55   
12  110  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  53.17   
13  72  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  53.18   
14  97  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  53.37   
15  94  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  53.64   
16  62  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  53.71   
17  148  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  57.06   
18  56  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  57.60   
19  47  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  59.03   
20  96  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  1:04.23   
21  13  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S  AQ5305  25 m     
22  14  Blom Felix  2003  UPSALA S  AY7503  25 m     
23  19  Byström Sixten  2006  UPSALA S  AJ4906  25 m     
24  45  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m     
25  63  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m     
26  113  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:17.90   
79  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:18.70   
145  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:19.82   
34  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:23.10   
51  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:24.04   
52  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:25.23   
92  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:25.98   
54  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:27.14   
37  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:27.87   
10  71  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:27.89   
11  89  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:28.92   
12  108  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:29.90   
13  21  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m  1:30.81   
14  121  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:30.92   
15  130  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:30.99   
16  40  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:31.14   
17  58  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:31.91   
18  68  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:32.01   
19  100  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:32.24   
20  124  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:32.35   
21  119  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  50 m  1:32.49   
22  91  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:32.61   
23  70  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:33.23   
24  139  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:34.60   
25  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:34.65   
26  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:35.09   
27  27  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:36.46   
28  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  50 m  1:39.03   
29  133  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:40.11   
30  23  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  50 m  1:41.31   
31  116  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  50 m  1:43.06   
32  128  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:43.35   
33  78  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:43.39   
34  18  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:44.23   
35  127  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m     
36  135  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:22.86   
112  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:23.56   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:26.25   
107  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:28.11   
154  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:28.81   
55  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:29.13   
75  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:29.87   
115  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:30.95   
16  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:33.03   
10  24  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:34.38   
11  104  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m  1:36.23   
12  126  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  1:36.83   
13  114  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:36.97   
14  80  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:38.02   
15  33  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  50 m  1:38.23   
16  22  Chumakonde Thor  2001  UPSALA S  AM8901  25 m  1:39.11   
17  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m  1:40.12   
18  138  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:40.52   
19  137  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:42.94   
20  64  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  50 m  1:49.96   
21  30  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
22  153  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  28.44   
144  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  28.50   
67  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  28.90   
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  29.25   
88  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  29.40   
98  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  30.69   
82  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m  30.75   
57  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  32.26   
46  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  32.94   
10  41  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  28.10   
17  Bromark Neo  2003  UPSALA S  AX8103  25 m  28.48   
134  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  28.83   
72  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  29.87   
96  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  30.11   
83  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  30.30   
148  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  30.77   
Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  31.49   
26  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  33.77   
10  94  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  33.92   
11  56  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  34.91   
12  156  Hermansson Hugo  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m  51.51   
123  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  51.63   
32  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  52.22   
152  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  52.37   
Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  50 m  52.43   
20  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m  52.83   
133  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  52.91   
65  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  52.99   
116  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  53.10   
10  139  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  53.41   
11  141  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  54.73   
12  25  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  54.75   
13  36  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  55.12   
14  149  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S  BQ9804  25 m  55.47   
15  109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  56.35   
16  49  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  56.49   
17  127  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  56.58   
18  131  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  56.73   
19  77  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  56.82   
20  135  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  56.84   
21  106  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  58.14   
22  118  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  58.53   
23  90  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  58.89   
24  125  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  58.97   
25  101  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  59.74   
26  132  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  1:00.90   
27  50  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m  1:01.22   
28  76  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  1:02.17   
29  60  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  1:02.99   
30  85  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  1:08.28   
31  10  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m     
32  15  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m     
33  59  Jerström Matilda  2004  UPSALA S  BT2604  25 m     
34  74  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  50 m  51.03   
44  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  51.30   
22  Chumakonde Thor  2001  UPSALA S  AM8901  25 m  51.97   
Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m  52.84   
62  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  53.44   
126  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  50 m  53.66   
64  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  53.75   
43  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  53.83   
97  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  50 m  53.90   
10  73  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  54.53   
11  150  Eklund Jonas  2003  UPSALA S  AX1303  25 m  54.65   
12  75  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  55.28   
13  105  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  55.94   
14  45  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  56.44   
15  103  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  56.45   
16  47  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  57.02   
17  63  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  57.11   
18  120  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  57.92   
19  110  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  58.08   
20  35  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  58.98   
21  61  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  59.26   
22  136  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  1:00.48   
23  13  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S  AQ5305  25 m     
24  14  Blom Felix  2003  UPSALA S  AY7503  25 m     
25  19  Byström Sixten  2006  UPSALA S  AJ4906  25 m     
26  39  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m     
27  87  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m     
28  95  Nordqvist Jacob  2004  UPSALA S  AM3704  25 m     
29  104  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
30  122  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:29.37   
38  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:30.92   
68  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:32.32   
54  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:32.42   
71  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:34.75   
70  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:34.86   
119  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:36.28   
52  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:37.72   
145  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:37.85   
10  91  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:39.78   
11  34  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:40.76   
12  12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:41.32   
13  40  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:41.44   
14  147  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  1:42.42   
15  92  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:42.44   
16  100  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:42.61   
17  51  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:42.73   
18  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:42.78   
19  21  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m  1:42.80   
20  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:43.60   
21  111  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  1:44.49   
22  58  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  50 m  1:44.96   
23  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:45.13   
24  140  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:45.27   
25  89  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:46.53   
26  108  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:46.60   
27  130  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:46.79   
28  23  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:47.00   
29  121  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:48.41   
30  37  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  50 m  1:48.71   
31  31  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  1:49.34   
32  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:49.55   
33  124  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:50.76   
34  18  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:50.78   
35  128  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:50.78   
36  84  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:50.89   
37  78  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:51.50   
38  146  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  1:56.35   
39  86  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  2:00.34   
40  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m     
41  27  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m     
42  69  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m     
43  129  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:35.44   
143  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:35.71   
53  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:36.90   
155  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:38.28   
80  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:39.23   
112  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:39.75   
138  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:40.24   
24  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:41.29   
42  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:41.66   
10  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:43.85   
11  137  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:45.00   
12  55  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:45.72   
13  16  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:46.26   
14  114  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:46.86   
15  115  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:47.46   
16  107  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  50 m  1:48.04   
17  153  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  23.92   
57  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  24.23   
144  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  24.70   
132  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  24.71   
98  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  25.99   
76  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  26.09   
131  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  26.67   
46  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  33.15   
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  23.28   
87  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  23.32   
63  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  24.04   
148  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  24.10   
26  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  24.11   
17  Bromark Neo  2003  UPSALA S  AX8103  25 m  25.49   
95  Nordqvist Jacob  2004  UPSALA S  AM3704  25 m  26.08   
83  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  26.32   
Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  29.00   
10  13  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S  AQ5305  25 m     
11  156  Hermansson Hugo  2005  UPSALA S    25 m     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  38.21   
139  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  40.99   
18  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  41.60   
84  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  41.78   
65  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  42.16   
127  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  42.98   
146  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  43.04   
81  Mackenzie Stella  2004  UPSALA S  BJ9804  25 m  43.17   
32  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  43.21   
10  147  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  43.22   
11  152  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  43.60   
12  123  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  43.85   
13  90  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  44.07   
14  99  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m  44.52   
15  31  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  44.72   
16  69  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  45.04   
17  125  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  45.32   
18  60  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  45.34   
19  10  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  45.89   
20  50  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m  46.02   
21  36  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  46.03   
22  101  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  46.05   
23  25  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  46.32   
24  77  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  47.24   
25  20  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m  47.53   
26  85  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  47.90   
27  118  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  47.90   
28  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  48.07   
29  109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  48.48   
30  74  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  48.59   
31  149  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S  BQ9804  25 m  49.79   
32  67  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  52.08   
33  111  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  52.49   
34  82  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m  52.70   
35  106  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  53.38   
36  88  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  54.83   
37  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m     
38  15  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m     
39  29  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m     
40  41  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
41  59  Jerström Matilda  2004  UPSALA S  BT2604  25 m     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  50 m  40.13   
73  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  40.96   
104  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m  41.15   
102  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  41.90   
103  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  42.24   
35  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  42.59   
43  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  42.62   
134  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  43.23   
117  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  43.74   
10  113  Read Marcus  2003  UPSALA S  AV2303  25 m  44.04   
11  39  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  44.44   
12  47  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  45.53   
13  120  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  46.19   
14  110  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  47.11   
15  62  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  48.57   
16  94  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  49.79   
17  61  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  50.11   
18  136  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  50.64   
19  105  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  50.91   
20  56  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  54.42   
21  96  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  54.73   
22  14  Blom Felix  2003  UPSALA S  AY7503  25 m     
23  19  Byström Sixten  2006  UPSALA S  AJ4906  25 m     
24  45  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m     
25  97  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:12.98   
34  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:13.02   
54  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:13.45   
51  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:13.60   
86  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:13.73   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  50 m  1:14.97   
12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  50 m  1:15.81   
52  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:16.15   
121  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:16.85   
10  40  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:16.98   
11  91  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  50 m  1:17.87   
12  68  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:18.79   
13  71  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:18.96   
14  130  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:19.35   
15  37  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:20.17   
16  89  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:20.40   
17  119  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:21.48   
18  92  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:22.10   
19  124  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:22.23   
20  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:22.71   
21  27  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:22.80   
22  129  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m  1:24.95   
23  133  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:25.28   
24  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:25.82   
25  23  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:25.86   
26  108  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:27.26   
27  141  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  1:27.92   
28  100  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:27.93   
29  70  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:28.18   
30  140  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:28.47   
31  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:28.52   
32  49  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  1:28.98   
33  116  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:30.44   
34  135  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:31.86   
35  128  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:32.06   
36  78  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:33.29   
37  21  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:15.98   
112  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  50 m  1:16.50   
107  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  50 m  1:18.00   
143  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:18.05   
115  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:18.07   
114  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  50 m  1:20.36   
24  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:20.83   
80  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:21.57   
33  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  50 m  1:22.61   
10  16  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:22.85   
11  42  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:22.94   
12  22  Chumakonde Thor  2001  UPSALA S  AM8901  25 m  1:23.23   
13  55  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:23.94   
14  137  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:24.51   
15  75  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:25.21   
16  138  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:26.36   
17  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m  1:27.15   
18  64  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:33.79   
19  153  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  1:42.56   
20  30  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
21  126  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  23.42   
101  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  25.07   
109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  27.03   
123  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  27.71   
77  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  28.47   
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  30.15   
Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  32.77   
106  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  35.41   
Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m     
10  25  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m     
11  41  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
12  57  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m     
13  67  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m     
14  69  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m     
15  78  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m     
16  111  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m     
17  146  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m     
18  149  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S  BQ9804  25 m     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
80  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  22.94   
61  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  23.60   
102  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  25.84   
110  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  26.52   
117  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  29.15   
30  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
43  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m     
47  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m     
56  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m     
10  63  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m     
11  97  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m     
12  120  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m     
13  126  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m     
14  134  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
91  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  41.91   
11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  46.68   
37  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  50 m  47.40   
27  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  48.98   
36  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  50 m  51.59   
152  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  51.76   
84  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  53.43   
116  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  54.45   
133  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  55.00   
10  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  50 m  55.16   
11  49  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m     
12  65  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m     
13  125  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m     
14  139  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  41.61   
33  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  50 m  45.29   
24  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  47.92   
75  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  49.05   
35  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  52.06   
44  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  50 m  53.57   
73  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  54.04   
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:24.53   
51  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:25.49   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:29.51   
71  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:31.58   
28  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:33.33   
34  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:35.11   
92  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:36.30   
119  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:37.89   
151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:40.65   
10  108  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:42.04   
11  54  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:42.14   
12  142  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:42.69   
13  52  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  50 m  1:44.28   
14  40  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:44.75   
15  68  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:45.13   
16  130  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:46.37   
17  121  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:46.77   
18  12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:50.57   
19  70  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:50.93   
20  66  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:51.95   
21  86  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:52.81   
22  128  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:57.96   
23  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m     
24  21  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
25  23  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m     
26  58  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m     
27  100  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m     
28  124  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:22.60   
112  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:32.37   
107  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:37.59   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  50 m  1:40.83   
22  Chumakonde Thor  2001  UPSALA S  AM8901  25 m  1:44.42   
115  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  50 m  1:48.80   
114  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  50 m  1:50.11   
55  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:53.91   
64  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:55.40   
10  16  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:57.48   
11  103  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  2:01.21   
12  53  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
13  143  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
14  153  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
15  155  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:33.45   
37  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:34.52   
141  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  1:37.39   
23  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:39.57   
128  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:41.86   
84  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:42.08   
135  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:42.16   
139  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:42.65   
133  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:43.13   
10  140  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:43.28   
11  146  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  1:44.89   
12  18  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:45.07   
13  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:45.10   
14  125  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:47.75   
15  90  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  1:48.13   
16  36  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  1:48.53   
17  116  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:51.51   
18  123  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  1:52.65   
19  109  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  1:55.96   
20  65  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  1:56.05   
21  49  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  1:59.48   
22  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m     
23  31  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m     
24  32  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m     
25  101  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m     
26  127  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m     
27  129  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:34.90   
137  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:38.17   
80  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:40.20   
44  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:41.67   
64  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:43.73   
35  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:44.91   
103  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:45.55   
73  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  1:45.99   
110  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  1:53.04   
10  33  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m     
11  102  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m     
12  117  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  2:53.89   
79  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  2:55.34   
48  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  2:55.69   
34  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  3:01.75   
38  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  3:02.24   
71  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  3:04.54   
54  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  3:05.18   
51  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  3:05.44   
28  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  3:07.33   
10  91  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  3:09.06   
11  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  3:09.47   
12  66  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  3:09.56   
13  93  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  3:09.84   
14  119  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  3:11.26   
15  68  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  3:11.50   
16  52  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  50 m  3:11.67   
17  92  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  3:14.46   
18  12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  3:15.64   
19  142  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  3:17.04   
20  40  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:18.33   
21  89  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  3:18.65   
22  121  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  3:18.66   
23  108  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  3:19.54   
24  27  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  3:26.28   
25  124  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  3:26.96   
26  70  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  3:28.57   
27  151  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  3:31.60   
28  100  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  3:39.32   
29  21  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
30  58  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m     
31  130  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
155  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  3:03.65   
112  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  3:05.26   
107  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  3:09.26   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  3:09.55   
42  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  3:18.13   
55  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  3:21.04   
24  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  3:23.01   
143  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  3:25.58   
16  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  50 m  3:30.29   
10  53  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
11  114  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
12  115  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m     
13  138  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  25 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:51