Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            24.07   
Sara Axelsson  2006  Upsala Simsällskap            27.11   
Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            27.23   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            27.81   
Märta Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            30.15   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            31.59   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            34.58   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            24.01   
Jonathan Elf  2006  Upsala Simsällskap            24.34   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            25.44   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            25.79   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            27.61   
Hugo Hermansson  2005  Upsala Simsällskap            28.03   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.35   
Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena    18.24        37.50   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    20.80        42.58   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    21.60        44.98   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    23.55        46.98   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap    22.69        47.53   
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap    47.59        47.59   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    24.12        48.05   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    24.26        48.20   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap    24.44        48.93   
10  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    24.09        49.06   
11  Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap    24.91        49.37   
12  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    24.37        49.59   
13  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    24.45        49.66   
14  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap    23.50        50.20   
15  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap    24.62        50.60   
16  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap    24.33        50.61   
17  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            51.67   
18  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap    25.77        51.89   
18  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    25.39        51.89   
20  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap    51.95        51.95   
21  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap    25.72        52.21   
22  Tuva Lindén  2006  Upsala Simsällskap    26.25        52.95   
23  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap    26.21        53.06   
24  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    26.29        53.99   
25  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap    26.56        54.85   
26  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    27.72        56.05   
27  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap    28.42        57.38   
28  Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            57.46   
29  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap    29.12        57.85   
30  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap    28.37        58.08   
31  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap    27.58        58.30   
32  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap    25.86        59.40   
33  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap    28.82        1:00.36   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap    21.66        44.17   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    22.01        45.13   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    23.42        45.60   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    23.08        46.94   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap    22.89        47.44   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    24.13        47.53   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap    23.43        48.28   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap    23.90        49.46   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap    23.75        49.50   
10  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    25.21        49.93   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    25.13        51.61   
12  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap    25.55        51.77   
13  Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap    25.32        52.35   
14  Felix Blom  2003  Upsala Simsällskap    25.27        52.62   
15  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap    26.57        53.55   
16  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    26.13        53.74   
17  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap    26.89        53.78   
18  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap    26.48        54.71   
19  Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap    27.37        54.81   
20  Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap    27.58        56.67   
21  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap    27.43        57.26   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    17.77  37.11  57.29    1:16.54   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    18.43  37.66  57.82    1:19.53   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    19.48  40.72      1:20.36   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    19.76  40.04  1:01.25    1:22.22   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    20.37  42.07  1:04.03    1:24.98   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    19.75  41.44  1:26.00    1:26.00   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    20.70  42.26  1:04.88    1:26.78   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    20.70  42.52  1:05.61    1:27.85   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap      42.94      1:28.59   
10  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    21.28  44.79  1:08.14    1:29.04   
11  Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    19.44  41.20  1:05.74    1:29.06   
12  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    21.93  44.82  1:07.44    1:29.23   
13  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    21.03  43.59  1:06.96    1:29.63   
14  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    20.62  42.90  1:06.55    1:29.72   
15  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    21.70  44.33  1:07.71    1:30.07   
16  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    23.66  45.77  1:08.63    1:30.79   
17  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    21.56  44.58  1:08.92    1:31.89   
18  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    21.04  44.55  1:08.76    1:32.21   
19  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    21.37  1:09.73  1:34.57    1:34.57   
20  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    46.97  1:34.70      1:34.70   
21  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    22.84  47.12  1:11.90    1:34.84   
22  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    22.00  45.58  1:11.27    1:35.51   
23  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    21.71  48.18      1:35.55   
24  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    23.40  48.18  1:36.18    1:36.18   
25  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    22.59  47.27  1:12.61    1:37.36   
26  Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap    23.40  47.10  1:38.51    1:38.51   
27  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    23.65  49.41  1:40.37    1:40.37   
28  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap      47.27      1:41.17   
29  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap      50.17      1:44.23   
Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    17.87  37.90  59.60    1:20.61   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    19.10  39.54  1:00.87    1:22.10   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    20.32  1:26.45      1:26.45   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    20.50  42.00  1:04.39    1:26.81   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    20.81  43.46  1:06.71    1:28.16   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    42.90  1:06.65  1:28.34    1:28.34   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    21.46  44.57  1:08.30    1:29.78   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap    21.60  44.35  1:08.57    1:30.47   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    21.91  45.45  1:09.64    1:32.59   
10  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    21.67  45.38  1:33.54    1:33.54   
11  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap    20.73  43.90  1:08.78    1:34.46   
12  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap      46.87      1:36.93   
13  Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            1:37.75   
14  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap      1:38.18      1:38.18   
15  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    22.86  1:13.20  1:38.83    1:38.83   
16  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.03  1:14.84  1:40.62    1:40.62   
17  Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap    23.13  48.91  1:15.77    1:41.64   
18  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    24.40  1:17.63  1:44.63    1:44.63   
19  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap      55.37      1:50.96   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            28.31   
Tuva Lindén  2006  Upsala Simsällskap            28.54   
Linnéa Ström  2006  Upsala Simsällskap            28.81   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            29.26   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            30.53   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            30.78   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            30.80   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            31.37   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            35.20   
10  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            35.58   
Märta Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            26.98   
Hugo Hermansson  2005  Upsala Simsällskap            28.06   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            28.68   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            28.72   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            29.09   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            30.22   
Jonathan Elf  2006  Upsala Simsällskap            30.63   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            31.97   
Elias Sayed  2006  Upsala Simsällskap            32.49   
10  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            32.75   
11  Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            32.87   
12  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            32.88   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            49.50   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            51.24   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            51.26   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            51.34   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            51.48   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            52.07   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            52.44   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            52.63   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            53.09   
10  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            53.83   
11  Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            54.52   
12  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            54.64   
13  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            54.79   
14  Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            55.51   
15  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            57.22   
16  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            57.34   
17  Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            57.95   
18  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            58.13   
19  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            58.45   
20  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            58.86   
21  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            58.99   
22  Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            59.64   
23  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            59.83   
24  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            1:00.06   
25  Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            1:00.57   
26  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            1:02.24   
27  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            1:02.58   
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            43.60   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            49.42   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            50.84   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            51.47   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            52.00   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            52.05   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            52.50   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            52.94   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            54.14   
10  Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            54.23   
11  Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            54.38   
12  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            54.45   
13  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            54.90   
14  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            55.31   
15  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            55.36   
16  Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            56.55   
17  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            56.67   
18  Felix Blom  2003  Upsala Simsällskap            56.99   
19  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            57.65   
20  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            58.14   
21  Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            59.88   
22  Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap            1:00.29   
23  Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            1:00.40   
24  Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            1:00.62   
25  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            1:08.28   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena    19.46  1:29.25      1:29.25   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    19.63  42.43  1:06.31    1:29.62   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    21.08  44.50  1:09.76    1:32.10   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    21.69  46.16  1:10.00    1:33.74   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    20.70  45.49  1:10.26    1:35.53   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    21.68  46.69  1:11.76    1:36.19   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    21.70  45.37  1:11.53    1:37.20   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    22.28  47.18  1:12.11    1:37.62   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    21.35  46.21  1:12.28    1:38.15   
10  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    21.86  47.71  1:14.14    1:38.65   
11  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    23.39  47.67  1:13.35    1:39.09   
12  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    21.83  47.57  1:13.23    1:39.42   
13  Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    21.98  47.45  1:13.70    1:39.96   
14  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    21.69  47.47  1:13.85    1:40.59   
15  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    21.76  47.45  1:14.57    1:41.20   
16  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    21.71  48.16  1:15.12    1:41.83   
17  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    23.22  51.40  1:17.47    1:42.18   
18  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    23.79  50.33  1:17.08    1:42.54   
19  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    22.69  48.86  1:15.81    1:42.72   
20  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    23.17  49.98  1:17.91    1:43.88   
21  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    22.48  48.83  1:17.48    1:43.92   
22  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    22.89  49.30  1:17.10    1:44.09   
23  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap    25.01  49.96  1:17.19    1:44.55   
24  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    22.98  50.41  1:19.31    1:45.89   
25  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    23.74  50.39  1:19.12    1:47.81   
26  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    22.83  50.90  1:19.42    1:48.09   
27  Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap    23.93  1:48.41      1:48.41   
28  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    23.29  50.07  1:18.95    1:48.88   
29  Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    24.73  52.41  1:22.05    1:48.89   
30  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    23.59  51.74  1:20.68    1:49.22   
31  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    23.48  51.83  1:21.35    1:49.41   
32  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    24.08  51.25  1:20.98    1:49.64   
33  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    24.66  54.03  1:23.24    1:52.01   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    20.03  43.69  1:07.90    1:31.87   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    19.90  44.22  1:09.42    1:33.70   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    21.57  45.47  1:10.07    1:34.79   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    21.83  48.51  1:12.48    1:39.13   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    22.21  47.54  1:13.44    1:39.15   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    21.30  46.98  1:14.21    1:40.36   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    21.44  46.01  1:12.75    1:40.90   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    20.92  46.93  1:13.67    1:41.78   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    22.20  49.41  1:16.94    1:43.17   
10  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    23.90  50.96  1:18.49    1:43.43   
11  Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    21.89  47.93  1:15.80    1:44.01   
12  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    23.09  49.38  1:17.33    1:44.37   
13  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    23.60  51.06  1:17.73    1:44.94   
14  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    23.35  50.78  1:19.07    1:47.07   
15  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap    27.76  1:01.26  1:36.30    2:09.83   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Axelsson  2006  Upsala Simsällskap            21.88   
Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            23.12   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            23.23   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            23.43   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            24.44   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            25.00   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            26.45   
Märta Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            27.64   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            27.65   
10  My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            29.78   
11  Linnéa Ström  2006  Upsala Simsällskap            31.17   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            20.89   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            21.63   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            22.37   
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap            22.92   
Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            23.24   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            23.97   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            24.56   
Hugo Hermansson  2005  Upsala Simsällskap            24.56   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            24.87   
10  Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            25.41   
11  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            25.72   
12  Elias Sayed  2006  Upsala Simsällskap            26.72   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            31.99   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    39.52        39.52   
Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap    19.01        40.19   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    19.05        40.55   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap    40.97        40.97   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap    19.64        41.28   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    20.57        41.55   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap    19.57        42.01   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    20.43        42.83   
10  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    20.64        42.86   
11  Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap    21.10        42.93   
12  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap    20.86        42.95   
13  Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    21.30        43.00   
14  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    20.29        43.30   
15  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap    20.70        43.60   
16  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap    21.33        43.97   
17  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap    21.98        45.26   
18  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap    22.28        46.00   
19  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    23.06        46.27   
20  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap    22.01        47.49   
21  Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap    22.05        47.66   
22  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap    22.93        47.67   
23  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap    22.71        47.98   
24  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    22.55        48.24   
25  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap    23.52        48.88   
26  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap    22.89        49.16   
27  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap    24.24        50.24   
28  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap    24.94        52.92   
29  Tuva Lindén  2006  Upsala Simsällskap    24.70        53.76   
30  Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap    25.34        55.94   
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            40.65   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            41.10   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            41.38   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            41.38   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            41.48   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            41.90   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            43.25   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            44.01   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            44.06   
10  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            44.82   
11  Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            45.43   
12  Felix Blom  2003  Upsala Simsällskap            45.46   
13  Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            45.59   
14  Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            46.19   
15  Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            47.45   
16  Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            49.21   
17  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            49.26   
18  Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            49.53   
19  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            49.69   
20  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            50.88   
21  Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            51.99   
22  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            53.42   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    16.64  34.79  54.14    1:12.73   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    16.80  35.00  54.22    1:13.05   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    16.72  35.63  54.91    1:13.70   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    17.62  36.88  56.99    1:15.88   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    17.45  36.72  57.34    1:16.31   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    17.99  37.57  57.50    1:16.39   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    17.37  37.02  57.54    1:17.92   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    17.45  37.24  57.75    1:18.12   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    18.12  37.98  58.87    1:18.14   
10  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    17.85  38.02  59.16    1:19.27   
11  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    18.04  38.20  59.14    1:19.57   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    18.53  39.19  1:00.12    1:20.52   
13  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    17.94  38.99  1:00.81    1:21.41   
14  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    18.17  39.09  1:00.82    1:21.48   
15  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    18.44  39.02  1:00.97    1:21.82   
16  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    18.78  39.54  1:01.99    1:22.95   
17  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    18.31  39.77  1:02.57    1:23.34   
18  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    18.79  40.31  1:02.47    1:23.65   
19  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    18.95  40.64  1:04.04    1:24.91   
20  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap    19.38  41.28  1:04.75    1:24.96   
21  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    19.03  40.64  1:04.70    1:25.35   
22  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    18.73  40.74  1:03.48    1:25.50   
23  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    18.36  40.39  1:04.19    1:25.92   
24  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    18.69  40.38  1:03.90    1:26.58   
25  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    18.80  40.77  1:05.06    1:26.96   
26  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    18.81  41.36  1:04.81    1:27.83   
27  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap    18.20  39.86  1:04.16    1:28.04   
28  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    19.97  43.17  1:06.59    1:28.96   
29  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    19.92  42.65  1:06.42    1:29.68   
30  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    19.53  42.38  1:07.28    1:30.72   
31  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    20.61  44.07  1:08.79    1:30.76   
32  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    20.27  44.65  1:09.96    1:32.76   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DNF   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    15.89  34.48  54.15    1:13.12   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    16.43  35.59  54.99    1:13.73   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    17.02  35.62  55.27    1:14.07   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    16.63  35.41  55.24    1:14.76   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    16.61  35.99  56.36    1:15.49   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    18.35  37.88  58.79    1:19.08   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    17.71  38.65  59.72    1:19.76   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    17.31  37.44  58.85    1:19.82   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    18.01  38.32  59.51    1:20.49   
10  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap    17.77  37.91  1:00.17    1:20.79   
11  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    18.47  40.08  1:01.49    1:21.01   
12  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    18.22  39.23  1:00.99    1:21.33   
13  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap    18.33  38.98  1:01.11    1:21.93   
14  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    19.04  40.40  1:02.52    1:24.13   
15  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    19.35  41.63  1:04.73    1:25.99   
16  Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    19.04  40.84  1:04.10    1:26.17   
17  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    19.71  42.43  1:05.13    1:26.76   
18  Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap    20.95  44.17  1:08.28    1:30.92   
19  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    18.88  41.08  1:06.27    1:31.74   
20  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap    20.05  44.39  1:10.81    1:35.95   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            16.40   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            21.77   
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            23.04   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            23.44   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            23.66   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            25.08   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            25.45   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            26.06   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            28.12   
10  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            30.83   
11  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            31.62   
12  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            33.05   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            19.72   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            21.55   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            21.89   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            22.57   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            23.66   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            24.37   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            24.71   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            24.99   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            26.04   
10  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            26.64   
11  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            29.21   
12  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            30.43   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            39.98   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            46.44   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            47.08   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            48.32   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            48.39   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            48.81   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            49.12   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            50.70   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            53.44   
10  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            54.29   
11  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            56.69   
12  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            1:00.26   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            39.62   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            43.58   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap            45.15   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            47.48   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            48.26   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            51.38   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            51.76   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            52.22   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    17.90  40.15  1:02.16    1:24.46   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    18.62  40.41  1:03.42    1:26.01   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    19.51  43.95  1:07.85    1:31.56   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    18.45  41.29  1:05.65    1:31.58   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    19.82  44.18  1:07.78    1:32.51   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    18.73  42.63  1:08.53    1:32.62   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    20.73  44.53  1:10.14    1:33.79   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    20.16  45.23  1:09.27    1:34.30   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    19.13  43.58  1:08.93    1:35.00   
10  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    19.46  43.88  1:10.83    1:37.09   
11  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    19.23  44.01  1:10.79    1:39.95   
12  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    19.70  45.67      1:43.76   
13  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    22.74  49.65  1:17.20    1:44.33   
14  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    20.70  47.27  1:16.48    1:44.94   
15  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    22.89  48.20  1:16.65    1:45.14   
16  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    21.93  51.52  1:18.19    1:47.02   
17  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    22.52  49.94  1:21.27    1:50.29   
18  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    23.66  53.69  1:25.92    1:56.42   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    17.18  38.21  1:00.29    1:25.11   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    17.72  40.81  1:04.36    1:30.33   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    18.15  41.09  1:07.25    1:33.44   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    18.84  42.06  1:07.81    1:34.88   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    19.21  44.43  1:10.11    1:37.13   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    22.05  47.00  1:14.91    1:41.85   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    21.07  48.24  1:16.57    1:43.76   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    21.29  49.47  1:18.51    1:47.39   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    22.35  50.31  1:21.74    1:47.65   
10  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    21.36  50.68  1:21.18    1:48.44   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena    17.36  38.54  1:02.58    1:20.40   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    21.88  46.86  1:14.55    1:34.89   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    24.08  47.52  1:15.00    1:35.68   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    21.60  46.26  1:16.96    1:37.11   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap    21.64  47.87  1:15.34    1:38.61   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    23.16  49.20  1:17.70    1:39.61   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    22.42  47.70  1:16.68    1:39.69   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    21.98  45.82  1:14.91    1:39.98   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    23.26  48.53  1:17.18    1:40.87   
10  Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap    22.19  47.74  1:18.69    1:44.42   
11  Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    26.37  52.03  1:19.88    1:44.62   
12  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    25.27  51.13  1:20.98    1:44.71   
13  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap    23.69  50.18  1:22.48    1:45.44   
14  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    26.30  53.49  1:23.63    1:45.83   
15  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    24.11  51.57  1:22.28    1:46.32   
16  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    25.41  50.89  1:23.83    1:47.17   
17  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    26.93  56.46  1:24.52    1:47.26   
18  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    23.86  50.61  1:23.00    1:47.77   
19  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    24.51  51.13  1:21.92    1:48.09   
20  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap    26.36  54.59  1:24.65    1:48.48   
21  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    26.27  55.08  1:29.48    1:55.16   
22  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap    26.37  55.65  1:29.42    1:55.91   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap    20.84  44.54  1:15.17    1:34.93   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    22.28  46.20  1:15.54    1:38.41   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    23.50  49.70  1:19.32    1:41.49   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap    21.27  47.67  1:17.66    1:41.96   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    22.62  48.61  1:20.00    1:43.62   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    21.73  47.34  1:20.28    1:43.91   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    23.07  49.63  1:22.66    1:44.57   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    23.21  51.88  1:20.95    1:45.13   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    27.50  53.74  1:24.61    1:48.27   
10  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    26.51  57.56  1:32.36    1:58.18   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    39.73  1:23.36  2:13.65    2:50.58   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    40.80  1:24.17  2:15.29    2:54.68   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    43.11  1:25.00  2:16.44    2:56.72   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    43.76  1:28.13  2:23.46    3:03.55   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    43.91  1:33.87  2:23.20    3:04.23   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    42.91  1:28.95  2:25.01    3:04.49   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.22  1:29.90  2:25.33    3:05.30   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    42.75  1:31.77  2:23.84    3:06.25   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    43.37  1:32.87  2:28.11    3:08.30   
10  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    46.14  1:33.65  2:29.91    3:08.88   
11  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    44.49  1:31.04  2:28.10    3:11.97   
12  Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    42.09  1:34.73  2:30.81    3:12.55   
13  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    48.36  1:35.92  2:32.22    3:13.56   
14  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    48.68  1:38.36  2:31.50    3:14.24   
15  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    47.48  1:36.69  2:33.48    3:16.87   
16  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    48.33  1:39.13  2:35.26    3:20.37   
17  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    47.83  1:38.39  2:36.57    3:21.76   
18  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    48.03  1:41.71  2:38.03    3:21.98   
19  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    49.34  1:40.65  2:36.07    3:22.33   
20  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    46.04  1:39.58  2:37.93    3:23.15   
21  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.15  1:41.09  2:42.31    3:24.69   
22  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    48.06  1:41.07  2:40.67    3:25.69   
22  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    48.78  1:41.84  2:40.74    3:25.69   
24  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    46.02  1:37.48  2:40.41    3:27.05   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DNF   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    40.94  1:25.44  2:19.33    2:58.58   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    41.32  1:26.63  2:20.79    2:58.67   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    41.18  1:27.99  2:23.67    3:04.81   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    43.25  1:31.86  2:25.89    3:08.61   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.23  1:33.16  2:30.47    3:11.13   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    45.49  1:33.42  2:30.96    3:13.60   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    45.85  1:37.13  2:33.85    3:15.03   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    49.78  1:36.33  2:32.86    3:16.97   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    49.61  1:40.19  2:37.35    3:21.57   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    48.13  1:44.13  2:37.76    3:25.07   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:11