Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  09 mars 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:59   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 mars 2016         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            25.18   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            26.00   
Sonja Lundström  2008  Upsala Simsällskap            28.28   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            29.13   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            29.80   
Nora Pitic  2008  Upsala Simsällskap            36.53   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            23.68   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            24.46   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            25.31   
Tuva Linden  2006  Upsala Simsällskap            25.33   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            25.60   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            24.27   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            25.51   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            26.73   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            23.62   
Matilda Jerström  2004  Upsala Simsällskap            25.16   
Shilan Malek  2004  Upsala Simsällskap            28.10   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            25.78   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            28.37   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            28.95   
Oskar Nilsson  2007  Upsala Simsällskap            30.99   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            23.63   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            24.51   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            25.74   
Sixten Byström  2006  Upsala Simsällskap            26.08   
Jonathan Elf  2006  Upsala Simsällskap            26.76   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Wrammert  2005  Upsala Simsällskap            23.81   
Alex Petrosyan  2005  Upsala Simsällskap            24.12   
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap            24.14   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            24.32   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            24.88   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            25.74   
Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            28.06   
Jakob Eriksson  2005  Upsala Simsällskap            29.42   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Blom  2003  Upsala Simsällskap            23.03   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            28.42   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            46.20   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            55.25   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            57.46   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            45.87   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            47.05   
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            55.83   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            46.16   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            47.14   
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            48.38   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            49.72   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            49.91   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            50.42   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            50.57   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            51.38   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            51.58   
10  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            54.13   
11  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            56.16   
12  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            57.94   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            42.67   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            44.53   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            46.15   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            46.69   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            49.77   
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            50.00   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            50.20   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            51.01   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            51.13   
10  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            54.52   
11  Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            59.83   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            55.18   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            57.80   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            48.53   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            50.14   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            53.87   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            48.09   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            48.69   
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            52.65   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            53.17   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            44.41   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            44.60   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            45.21   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            45.67   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            48.04   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            48.70   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            50.19   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            55.05   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            55.57   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    43.05        1:27.54   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    45.06        1:30.92   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    44.37        1:32.13   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    49.39        1:40.30   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    38.29        1:18.28   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    38.03        1:18.70   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    40.71        1:23.10   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    40.27        1:23.40   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    41.44        1:23.54   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    40.98        1:23.89   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    40.67        1:24.04   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    42.34        1:26.45   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    42.02        1:26.87   
10  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    42.96        1:26.96   
11  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    43.49        1:27.14   
12  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            1:27.89   
13  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    43.12        1:28.92   
14  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    44.28        1:30.43   
15  Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    43.23        1:30.81   
16  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    44.12        1:31.14   
17  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    44.64        1:31.64   
18  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    43.97        1:31.91   
19  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    45.71        1:32.01   
20  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    45.65        1:32.24   
21  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    48.11        1:32.82   
22  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    43.90        1:33.66   
23  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    43.85        1:33.92   
24  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    45.13        1:35.36   
25  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    46.34        1:35.75   
26  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            1:36.46   
27  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            1:40.11   
28  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:40.78   
29  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    50.33        1:43.35   
Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    46.08        1:34.31   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    45.44        1:34.70   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    38.30        1:19.84   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    41.12        1:23.53   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    40.06        1:24.69   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    42.53        1:26.86   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    41.73        1:27.32   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    42.47        1:28.11   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    44.29        1:31.11   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    45.36        1:34.38   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap    46.90        1:36.23   
10  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    47.82        1:36.97   
11  Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap    48.98        1:40.12   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            27.76   
Märta Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            27.99   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            28.50   
Alva Marhold  2007  Upsala Simsällskap            28.53   
Ida Kroon  2007  Upsala Simsällskap            28.90   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            29.33   
Nora Pitic  2008  Upsala Simsällskap            30.38   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            32.26   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            32.94   
10  Sonja Lundström  2008  Upsala Simsällskap            33.78   
11  Tuva Enqvist  2007  Upsala Simsällskap            34.39   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            26.38   
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            26.42   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            26.86   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            29.40   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            29.71   
Tuva Linden  2006  Upsala Simsällskap            31.95   
Sara Axelsson  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            28.90   
Julia Schoonjans  2005  Upsala Simsällskap            30.48   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            34.35   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanja Schedin  2004  Upsala Simsällskap            24.87   
Matilda Jerström  2004  Upsala Simsällskap            26.57   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.15   
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            27.83   
Shilan Malek  2004  Upsala Simsällskap            30.75   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            27.14   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            30.30   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            30.77   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            27.00   
Daniel Savin  2006  Upsala Simsällskap            27.87   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            28.50   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            28.83   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            29.87   
Elias Sayed  2006  Upsala Simsällskap            32.96   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            34.91   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap            26.16   
Viggo Wrammert  2005  Upsala Simsällskap            26.71   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            30.65   
Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            35.03   
Jakob Eriksson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Blom  2003  Upsala Simsällskap            25.45   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            30.24   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            56.58   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            59.37   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            54.64   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            55.05   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            50.60   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            50.91   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            50.98   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            51.63   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            52.26   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            52.47   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            54.55   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            54.60   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            55.12   
10  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            56.35   
11  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            58.97   
12  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            1:00.21   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            47.73   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            49.26   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            51.57   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            52.37   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            52.72   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            53.44   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            54.04   
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            55.47   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            56.73   
10  Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            1:01.22   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            58.98   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            1:00.56   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            1:04.54   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            54.94   
Sixten Byström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            49.90   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            55.08   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            55.39   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            55.94   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            56.44   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            57.11   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            58.08   
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            58.15   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            49.87   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            51.60   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            52.84   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            53.93   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            53.94   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            54.32   
Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            54.65   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            55.28   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            55.52   
10  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            56.76   
11  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            56.86   
12  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            59.33   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    49.96        1:44.54   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    51.63        1:47.01   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap    51.17        1:49.34   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    43.76        1:31.63   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    44.00        1:31.68   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    44.62        1:32.32   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    44.72        1:32.80   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    44.05        1:34.86   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    45.78        1:36.25   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    46.64        1:36.28   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    47.26        1:37.22   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    47.50        1:38.41   
10  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    46.86        1:40.43   
11  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.45        1:40.76   
12  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    48.63        1:41.44   
13  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    48.94        1:41.57   
14  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    49.84        1:42.61   
15  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    50.34        1:42.73   
16  Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    48.07        1:42.80   
17  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    49.28        1:43.48   
18  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    50.18        1:45.13   
19  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    49.91        1:45.27   
20  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    49.24        1:45.63   
21  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    51.14        1:46.50   
22  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    52.35        1:48.94   
23  Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap    51.38        1:49.37   
24  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap            1:49.38   
25  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap    53.03        1:50.59   
26  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    51.51        1:51.27   
27  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    53.02        1:52.03   
28  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    53.23        1:53.22   
29  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    56.85        2:00.34   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    45.55        1:36.07   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    46.97        1:38.28   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    47.21        1:39.02   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    46.63        1:40.24   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    49.40        1:42.21   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    49.83        1:42.62   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    50.09        1:43.59   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    50.77        1:46.02   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.74        1:46.04   
10  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    54.41        1:54.13   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            22.78   
Alva Marhold  2007  Upsala Simsällskap            24.09   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            24.23   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            24.70   
Ida Kroon  2007  Upsala Simsällskap            26.62   
Sonja Lundström  2008  Upsala Simsällskap            28.95   
Märta Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            31.32   
Nora Pitic  2008  Upsala Simsällskap            31.36   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            33.15   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            20.32   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            20.77   
Tuva Linden  2006  Upsala Simsällskap            22.44   
Sara Axelsson  2006  Upsala Simsällskap            23.94   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            24.52   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            25.99   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanja Schedin  2004  Upsala Simsällskap            21.94   
Matilda Jerström  2004  Upsala Simsällskap            22.02   
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            22.69   
Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            22.83   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            26.67   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            24.75   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            26.32   
Oskar Nilsson  2007  Upsala Simsällskap            31.25   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            20.48   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            23.28   
Jonathan Elf  2006  Upsala Simsällskap            25.62   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            26.12   
Daniel Savin  2006  Upsala Simsällskap            26.16   
Elias Sayed  2006  Upsala Simsällskap            27.94   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            21.93   
Viggo Wrammert  2005  Upsala Simsällskap            22.89   
Alex Petrosyan  2005  Upsala Simsällskap            23.68   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            24.49   
Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jakob Eriksson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Blom  2003  Upsala Simsällskap            20.38   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            23.32   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            42.98   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            49.34   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            52.59   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            43.54   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            44.60   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            49.82   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            52.80   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            41.78   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            42.16   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            42.67   
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            43.04   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            43.21   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            43.85   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            44.72   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            45.32   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            46.03   
10  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            46.05   
11  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            48.48   
12  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            52.09   
13  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            52.49   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            36.16   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            38.89   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            40.92   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            41.16   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            42.81   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            43.10   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            43.60   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            48.37   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            48.59   
10  Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            49.79   
11  Shilan Malek  2004  Upsala Simsällskap            52.70   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            43.37   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            45.53   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            51.75   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            54.69   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            41.71   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            43.23   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            55.60   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            40.14   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            41.90   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            44.15   
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            47.10   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            47.11   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            38.93   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            39.35   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            40.03   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            41.64   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            42.03   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            42.62   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            43.39   
Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            47.35   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            50.02   
10  Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            52.55   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    38.27        1:21.01   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    40.86        1:25.53   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    39.91        1:25.86   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    41.89        1:26.23   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    33.52        1:10.08   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    34.47        1:11.99   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    35.73        1:13.58   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    35.78        1:14.07   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    36.88        1:14.89   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    36.24        1:14.93   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    36.63        1:15.22   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    36.09        1:15.57   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    37.08        1:15.76   
10  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    37.66        1:16.71   
11  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    37.38        1:16.80   
12  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    36.94        1:16.98   
13  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    38.19        1:19.34   
14  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    37.87        1:19.36   
15  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    38.00        1:20.03   
16  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    38.82        1:20.66   
17  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    39.48        1:21.48   
18  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    39.50        1:22.31   
19  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    39.75        1:22.40   
20  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    39.32        1:23.65   
21  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    40.55        1:25.28   
22  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    40.20        1:25.82   
23  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    41.00        1:26.37   
24  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    41.45        1:28.63   
25  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap    39.89        1:28.98   
26  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    41.02        1:29.61   
27  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    44.22        1:32.06   
28  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    43.96        1:32.70   
29  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    43.74        1:34.14   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    40.83        1:24.82   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    32.09        1:09.65   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    34.33        1:11.99   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    34.79        1:12.05   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    36.21        1:16.80   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    37.60        1:18.32   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    38.36        1:20.38   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    38.84        1:22.69   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    39.76        1:22.94   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    41.37        1:23.73   
10  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    40.51        1:24.51   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    40.99        1:26.36   
12  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    41.48        1:26.80   
13  Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap    42.27        1:27.15   
14  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap    46.85        1:42.80   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            20.79   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            35.86   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            23.80   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            23.19   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            23.71   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            25.07   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            27.03   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            27.71   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            18.78   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            20.36   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            20.64   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            21.51   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            22.17   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            24.83   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            26.52   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            23.20   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            50.52   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            51.96   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            55.47   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            40.64   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            47.51   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            48.23   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            49.56   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            51.44   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            51.76   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            52.15   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            54.90   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:00.43   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            52.06   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            54.04   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            45.77   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            47.23   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            53.41   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    46.52        1:40.28   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    49.89        1:52.28   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    41.94        1:26.65   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    43.71        1:27.25   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    42.39        1:27.81   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    40.95        1:29.55   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    42.04        1:31.19   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    43.71        1:34.80   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    46.09        1:35.23   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    45.31        1:41.47   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    48.27        1:42.69   
10  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    50.05        1:44.82   
11  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    44.93        1:45.33   
12  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    52.60        1:47.33   
13  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    52.25        1:51.95   
14  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    49.32        1:52.81   
15  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    51.57        1:54.07   
16  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    53.50        1:57.96   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    55.41        1:57.48   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    43.29        1:30.38   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    42.10        1:34.29   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    43.80        1:38.94   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    52.52        1:48.88   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    42.50        1:32.95   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    43.77        1:33.42   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    50.68        1:39.32   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    53.80        1:48.83   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    50.91        1:49.48   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    57.47        1:55.96   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    55.53        1:58.42   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    41.66        1:31.28   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap    43.24        1:32.74   
Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    43.17        1:32.94   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    45.39        1:33.52   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    45.89        1:34.28   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    45.49        1:34.39   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    45.22        1:34.93   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    48.61        1:40.23   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap    50.22        1:42.42   
10  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    48.99        1:42.65   
11  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    50.29        1:43.13   
12  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    51.15        1:43.54   
13  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    51.15        1:44.23   
14  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    52.06        1:48.17   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    49.27        1:49.21   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    50.77        1:45.76   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.67        1:34.64   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    50.08        1:43.91   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    43.51        1:32.68   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    46.18        1:33.25   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    46.39        1:36.74   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    46.97        1:38.22   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    48.34        1:40.87   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    46.65        1:43.73   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    49.38        1:45.55   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    40.81  1:24.30  2:16.95    2:55.34   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    42.08  1:23.77  2:16.85    2:55.69   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    41.49  1:26.03  2:18.67    2:59.42   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.30  1:29.78  2:22.79    3:01.75   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    43.60  1:32.98  2:24.86    3:05.98   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    45.42  1:34.77  2:27.12    3:08.64   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    43.84  1:32.29  2:31.35    3:10.45   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    49.33  1:37.17  2:30.02    3:11.13   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    45.87  1:34.55  2:28.80    3:11.26   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    50.53  1:38.51  2:30.87    3:11.50   
11  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    44.92  1:33.71  2:27.98    3:11.64   
12  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    49.57  1:38.62  2:36.83    3:17.04   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.23  1:40.83  2:36.00    3:18.33   
14  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    41.84  1:33.70  2:33.92    3:22.52   
15  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    49.06  1:42.06  2:43.90    3:33.58   
16  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    50.15  1:44.97  2:44.29    3:34.40   
17  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    52.64  1:44.12  2:52.55    3:38.51   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    38.53  1:25.05  2:16.11    2:55.37   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    40.07  1:23.47  2:19.05    2:59.32   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    43.31  1:30.46  2:26.71    3:06.45   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    48.12  1:33.75  2:30.56    3:12.41   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    42.22  1:33.56  2:30.44    3:18.13   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 mars 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:59