Deltagarlista Gren 1-28 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  29 februari 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 mars 2016         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
63  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  25.82   
109  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  26.38   
17  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m  26.43   
45  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  26.53   
53  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m  26.67   
128  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  26.69   
79  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  26.80   
22  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  26.81   
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  26.86   
10  84  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  26.95   
11  13  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  27.72   
12  102  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  27.88   
13  148  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  29.82   
14  50  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  32.72   
15  131  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m     
16  137  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m     
17  157  Jerström Matilda  2004  UPSALA S    25 m     
18  170  Lundström Sonja  2008  UPSALA S    25 m     
19  172  Pitic Nora  2008  UPSALA S    25 m     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  26.02   
52  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  26.24   
49  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  26.37   
Berggren Algot  2003  UPSALA S  AT9503  25 m  26.47   
100  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  27.29   
69  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  27.31   
44  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  27.39   
90  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  28.66   
93  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  28.89   
10  141  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  29.35   
11  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  29.70   
12  89  Macaveiu Dennis  2003  UPSALA S  AT7503  25 m  31.59   
13  16  Byström Sixten  2006  UPSALA S  AJ4906  25 m     
14  23  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m     
15  29  Eriksson Jakob  2005  UPSALA S  AN8105  25 m     
16  62  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m     
17  150  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m     
18  154  Back Sebastian  2005  UPSALA S    25 m     
19  155  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S    25 m     
20  156  Hermansson Hugo  2005  UPSALA S    25 m     
21  158  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S    25 m     
22  159  Nilsson Lowe  2005  UPSALA S    25 m     
23  160  Herczegh Ference  2003  UPSALA S    25 m     
24  161  Blom Felix  2003  UPSALA S    25 m     
25  164  Nilsson Oskar  2007  UPSALA S    25 m     
26  165  Elf Jonathan  2006  UPSALA S    25 m     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
140  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  45.71   
21  Cam Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m  45.97   
19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  47.19   
133  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  47.52   
59  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  48.23   
30  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  48.30   
86  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  48.30   
72  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  48.59   
31  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  48.71   
10  96  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  49.19   
11  121  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  49.81   
12  153  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  51.35   
13  76  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  51.81   
14  130  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  52.16   
15  65  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S  BQ9804  25 m  52.39   
16  152  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  52.40   
17  151  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  52.52   
18  117  Safaei Helen  2003  UPSALA S  BV6403  25 m  52.53   
19  54  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  52.75   
20  38  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  53.09   
21  82  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  53.59   
22  112  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  53.79   
23  91  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  54.21   
24  85  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  54.29   
25  74  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  54.46   
26  136  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  54.50   
27  55  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m  55.05   
28  104  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  55.08   
29  66  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  55.94   
30  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  56.32   
31  114  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  56.59   
32  94  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  1:01.16   
33  26  Ehres Amanda  2003  UPSALA S  BX9203  25 m     
34  28  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m     
35  124  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  45.04   
47  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  46.46   
142  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  46.97   
143  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  47.12   
81  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  47.63   
71  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  47.78   
37  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  48.18   
80  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  48.39   
34  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m  48.48   
10  126  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  48.57   
11  106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  48.63   
12  70  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  48.71   
13  51  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  49.66   
14  48  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  51.07   
15  105  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  52.52   
16  41  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  52.64   
17  101  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  53.37   
18  99  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  53.64   
19  68  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  53.71   
20  113  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  56.14   
21  33  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  57.06   
22  67  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  59.54   
23  27  Eklund Jonas  2003  UPSALA S  AX1303  25 m     
24  42  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m     
25  139  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:20.72   
149  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:24.01   
73  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:25.48   
12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:26.65   
25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:27.68   
36  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:27.69   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:27.74   
92  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:28.24   
78  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:28.83   
10  111  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:29.90   
11  56  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:29.93   
12  98  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:30.02   
13  57  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:30.07   
14  40  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:30.31   
15  60  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:30.77   
16  135  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:30.99   
17  146  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:31.86   
18  43  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:32.25   
19  129  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:32.35   
20  127  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:32.43   
21  103  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:32.56   
22  75  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:33.73   
23  125  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:34.14   
24  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:34.28   
25  95  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:34.29   
26  64  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:36.86   
27  77  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:37.56   
28  97  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:39.72   
29  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:41.01   
30  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:43.45   
31  138  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:43.54   
32  122  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  1:44.20   
33  15  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:44.23   
34  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:45.51   
35  134  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:46.47   
36  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m     
37  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
38  39  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m     
39  123  Skoglund Elvira  2005  UPSALA S  AB4205  25 m     
40  144  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:26.25   
46  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:28.30   
119  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:28.56   
118  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:31.88   
147  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:31.91   
61  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:33.20   
115  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:34.49   
120  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:35.57   
83  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:35.76   
10  110  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:36.42   
11  35  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:36.82   
12  58  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:37.42   
13  88  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:38.02   
14  20  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:41.61   
15  14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:41.74   
16  116  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:42.64   
17  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m     
18  107  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
19  132  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
140  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  28.09   
109  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  28.18   
Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  28.44   
82  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  28.45   
96  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  28.70   
53  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m  28.94   
124  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  29.05   
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  29.25   
94  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  29.40   
10  13  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  29.54   
11  74  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  29.86   
12  131  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  30.42   
13  102  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  30.69   
14  66  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  31.04   
15  148  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  31.55   
16  50  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  36.04   
17  63  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  39.47   
18  45  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
19  79  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m     
20  157  Jerström Matilda  2004  UPSALA S    25 m     
21  163  Kroon Ida  2007  UPSALA S    25 m     
22  166  Enqvist Tuva  2007  UPSALA S    25 m     
23  167  Marhold Alva  2007  UPSALA S    25 m     
24  169  Hamberg Märta  2007  UPSALA S    25 m     
25  170  Lundström Sonja  2008  UPSALA S    25 m     
26  171  Axelsson Sara  2006  UPSALA S    25 m     
27  172  Pitic Nora  2008  UPSALA S    25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  28.52   
100  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  30.11   
44  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  31.00   
33  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  31.39   
Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  31.49   
90  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  32.47   
93  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  32.58   
29  Eriksson Jakob  2005  UPSALA S  AN8105  25 m  33.50   
23  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  33.77   
10  99  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  33.92   
11  62  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  36.21   
12  Berggren Algot  2003  UPSALA S  AT9503  25 m     
13  42  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m     
14  89  Macaveiu Dennis  2003  UPSALA S  AT7503  25 m     
15  139  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m     
16  150  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m     
17  154  Back Sebastian  2005  UPSALA S    25 m     
18  155  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S    25 m     
19  156  Hermansson Hugo  2005  UPSALA S    25 m     
20  158  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S    25 m     
21  159  Nilsson Lowe  2005  UPSALA S    25 m     
22  161  Blom Felix  2003  UPSALA S    25 m     
23  162  Savin Daniel  2006  UPSALA S    25 m     
24  168  Sayed Elias  2006  UPSALA S    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
39  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  49.63   
114  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  50.58   
122  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  50.73   
86  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  51.24   
95  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  51.34   
127  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  51.38   
31  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  52.22   
152  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  52.77   
151  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  52.80   
10  91  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  52.84   
11  72  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  52.99   
12  121  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  53.10   
13  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  53.21   
14  128  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  53.40   
15  144  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  53.41   
16  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  53.84   
17  76  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  54.23   
18  22  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  54.75   
19  117  Safaei Helen  2003  UPSALA S  BV6403  25 m  55.22   
20  38  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  55.76   
21  17  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m  56.46   
22  54  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  56.49   
23  136  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  57.03   
24  133  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  57.20   
25  123  Skoglund Elvira  2005  UPSALA S  AB4205  25 m  57.49   
26  112  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  57.84   
27  65  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S  BQ9804  25 m  57.87   
28  104  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  59.74   
29  85  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  1:00.22   
30  130  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:01.91   
31  84  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  1:02.17   
32  21  Cam Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m     
33  55  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m     
34  137  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  50.69   
34  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m  50.82   
14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  51.07   
71  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  51.74   
120  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  52.47   
81  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  52.89   
68  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  53.44   
48  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  53.75   
70  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  53.75   
10  105  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  53.77   
11  47  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  53.83   
12  80  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  54.53   
13  41  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  54.87   
14  83  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  55.28   
15  106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  56.45   
16  101  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  56.79   
17  49  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  56.84   
18  27  Eklund Jonas  2003  UPSALA S  AX1303  25 m  57.16   
19  132  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m  57.22   
20  108  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  57.89   
21  126  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  57.92   
22  52  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  57.94   
23  32  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  58.82   
24  113  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  59.39   
25  37  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:00.06   
26  69  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  1:00.44   
27  141  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  1:00.48   
28  51  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  1:03.61   
29  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m     
30  16  Byström Sixten  2006  UPSALA S  AJ4906  25 m     
31  107  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:29.37   
40  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:30.92   
75  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:34.24   
60  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:34.50   
125  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:36.54   
78  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:37.17   
77  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:38.40   
57  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:38.72   
149  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:40.52   
10  36  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:40.97   
11  12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:41.32   
12  43  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:41.55   
13  73  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:41.84   
14  146  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:41.89   
15  25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:44.72   
16  56  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:45.49   
17  97  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:45.49   
18  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:45.76   
19  111  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:46.60   
20  135  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:46.79   
21  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:47.07   
22  64  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:47.65   
23  103  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:48.16   
24  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:49.55   
25  145  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:50.52   
26  129  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:50.76   
27  15  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:50.78   
28  134  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:50.78   
29  19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:50.84   
30  98  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  50 m  1:53.74   
31  92  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  2:05.93   
32  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m     
33  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
34  26  Ehres Amanda  2003  UPSALA S  BX9203  25 m     
35  30  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m     
36  59  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
37  153  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:36.90   
88  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:39.23   
118  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:39.27   
143  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:40.24   
46  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:41.66   
35  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:42.72   
142  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:45.00   
147  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:45.62   
115  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:45.92   
10  20  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:47.38   
11  110  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:48.81   
12  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:48.89   
13  116  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:51.71   
14  119  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:53.91   
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
53  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m  22.80   
17  Callert Lisa  2006  UPSALA S  AM7206  25 m  23.20   
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  23.92   
137  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  24.71   
28  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  24.91   
124  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  25.10   
79  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  25.13   
63  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  25.35   
84  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  26.09   
10  109  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  26.23   
11  102  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  26.44   
12  136  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  27.41   
13  148  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  29.21   
14  50  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  35.28   
15  157  Jerström Matilda  2004  UPSALA S    25 m     
16  163  Kroon Ida  2007  UPSALA S    25 m     
17  166  Enqvist Tuva  2007  UPSALA S    25 m     
18  167  Marhold Alva  2007  UPSALA S    25 m     
19  169  Hamberg Märta  2007  UPSALA S    25 m     
20  170  Lundström Sonja  2008  UPSALA S    25 m     
21  171  Axelsson Sara  2006  UPSALA S    25 m     
22  172  Pitic Nora  2008  UPSALA S    25 m     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  23.28   
93  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  24.00   
69  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  24.04   
33  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  24.10   
23  Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  24.11   
100  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  26.15   
90  Marcks Jerome  2007  UPSALA S  AA2707  25 m  26.89   
44  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  28.64   
Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  29.00   
10  29  Eriksson Jakob  2005  UPSALA S  AN8105  25 m  32.19   
11  Berggren Algot  2003  UPSALA S  AT9503  25 m     
12  89  Macaveiu Dennis  2003  UPSALA S  AT7503  25 m     
13  150  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m     
14  154  Back Sebastian  2005  UPSALA S    25 m     
15  155  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S    25 m     
16  156  Hermansson Hugo  2005  UPSALA S    25 m     
17  158  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S    25 m     
18  159  Nilsson Lowe  2005  UPSALA S    25 m     
19  160  Herczegh Ference  2003  UPSALA S    25 m     
20  161  Blom Felix  2003  UPSALA S    25 m     
21  162  Savin Daniel  2006  UPSALA S    25 m     
22  164  Nilsson Oskar  2007  UPSALA S    25 m     
23  165  Elf Jonathan  2006  UPSALA S    25 m     
24  168  Sayed Elias  2006  UPSALA S    25 m     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  36.47   
121  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  41.26   
21  Cam Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m  41.32   
15  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  41.60   
123  Skoglund Elvira  2005  UPSALA S  AB4205  25 m  41.66   
140  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  42.09   
153  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  43.22   
91  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  43.24   
72  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  43.38   
10  31  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m  43.53   
11  96  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  44.07   
12  133  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  44.23   
13  86  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  44.45   
14  117  Safaei Helen  2003  UPSALA S  BV6403  25 m  44.47   
15  151  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m  44.88   
16  30  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m  44.97   
17  76  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  45.04   
18  66  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  45.34   
19  152  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  45.83   
20  128  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  45.94   
21  55  Hoff Felicia  2004  UPSALA S  BM4604  25 m  46.02   
22  38  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  46.11   
23  22  Dulic Hedvig  2006  UPSALA S  AI7406  25 m  46.32   
24  130  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  46.48   
25  104  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  47.55   
26  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  48.07   
27  112  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  48.84   
28  85  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  51.14   
29  114  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  52.61   
30  74  Landberg Emilia  2005  UPSALA S  AM7205  25 m  53.14   
31  65  Johannesson Kristin  2004  UPSALA S  BQ9804  25 m  53.19   
32  94  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  54.83   
33  13  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m     
34  45  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
35  82  Lindqvist Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m     
36  131  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
70  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  40.61   
32  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  40.67   
34  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m  40.83   
80  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  40.96   
83  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  41.06   
107  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m  41.15   
106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  42.24   
48  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  42.44   
37  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  42.59   
10  47  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  42.82   
11  105  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  43.14   
12  71  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  44.24   
13  51  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  44.80   
14  41  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  45.72   
15  126  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  46.19   
16  113  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  47.20   
17  68  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  48.57   
18  99  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  49.79   
19  108  Pelling Elias  2005  UPSALA S  AH4105  25 m  50.91   
20  52  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  51.53   
21  62  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  54.42   
22  141  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  56.73   
23  67  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  57.85   
24  16  Byström Sixten  2006  UPSALA S  AJ4906  25 m     
25  27  Eklund Jonas  2003  UPSALA S  AX1303  25 m     
26  49  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m     
27  101  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m     
28  139  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:12.62   
146  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:14.87   
56  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:15.00   
149  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:16.04   
92  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:16.37   
60  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:16.57   
40  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:16.76   
57  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:18.54   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:18.67   
10  36  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:18.97   
11  12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:19.65   
12  135  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:19.88   
13  25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:20.06   
14  75  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:20.08   
15  43  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:20.16   
16  129  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:22.23   
17  73  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  50 m  1:22.78   
18  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  1:22.94   
19  127  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:23.07   
20  125  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:23.18   
21  95  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:25.35   
22  97  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:25.55   
23  138  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:25.92   
24  98  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:26.03   
25  78  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:26.27   
26  122  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  1:27.53   
27  19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:27.54   
28  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:27.62   
29  11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:28.23   
30  145  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:28.47   
31  64  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:28.82   
32  111  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:29.25   
33  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:29.95   
34  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:32.60   
35  134  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:33.18   
36  77  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:34.11   
37  39  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:37.77   
38  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
39  26  Ehres Amanda  2003  UPSALA S  BX9203  25 m     
40  54  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m     
41  59  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:15.85   
118  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:16.58   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:17.37   
119  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:19.37   
58  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:20.83   
120  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:21.30   
88  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:21.57   
115  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:22.79   
116  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:22.95   
10  46  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  1:23.45   
11  110  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:24.75   
12  142  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:26.42   
13  143  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m  1:26.51   
14  14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:26.71   
15  147  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:26.90   
16  61  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:27.76   
17  81  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  1:30.93   
18  20  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:32.02   
19  51  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  1:42.56   
20  Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m     
21  132  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
96  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  23.42   
140  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  25.02   
39  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  25.27   
72  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  25.74   
54  Hjalmarsson Lovisa  2004  UPSALA S  BB9804  25 m  26.58   
104  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m  27.15   
112  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  27.80   
85  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  28.47   
128  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  32.32   
10  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  35.70   
11  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m     
12  21  Cam Amelie  2003  UPSALA S  AY3603  25 m     
13  86  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m     
14  97  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m     
15  109  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m     
16  152  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m     
17  153  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  22.94   
48  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  25.58   
105  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  25.84   
113  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  27.37   
67  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  29.79   
Bergman Adrian  2003  UPSALA S  AM1303  25 m     
34  Flink Valter  2004  UPSALA S  AO7704  25 m     
41  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m     
47  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m     
10  52  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m     
11  61  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
12  62  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m     
13  69  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m     
14  101  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m     
15  126  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m     
16  132  Söderberg Oliwer  2003  UPSALA S  AK9703  25 m     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m  40.94   
64  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  45.39   
135  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  46.07   
103  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  46.25   
19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  48.63   
24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  48.98   
11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  49.55   
12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  50.86   
38  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  53.72   
10  91  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  54.18   
11  121  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  54.45   
12  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  50 m  55.16   
13  59  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m     
14  144  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m     
15  151  Ågren Lisa  2004  UPSALA S  AN6404  25 m     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  45.53   
120  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  45.58   
20  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  47.92   
106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  48.50   
71  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  51.06   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  51.42   
37  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m     
51  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m     
80  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:25.49   
149  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:31.34   
25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:33.33   
40  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:35.79   
98  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:36.30   
125  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:37.89   
36  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:39.20   
Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:40.36   
43  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:44.75   
10  75  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:45.13   
11  111  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:45.96   
12  127  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:46.77   
13  60  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:48.50   
14  87  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:50.60   
15  10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m     
16  57  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m     
17  73  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
18  77  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
19  92  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m     
20  134  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m     
21  146  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:28.90   
115  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:41.35   
119  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:53.81   
14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
35  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
46  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m     
110  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m     
147  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
135  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:32.25   
12  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:33.78   
64  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:34.90   
98  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:35.09   
127  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:35.13   
11  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:36.62   
103  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:36.89   
10  Bergman Linn  2002  UPSALA S  BB1802  25 m  1:38.52   
95  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:38.69   
10  19  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:39.57   
11  134  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:41.86   
12  24  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:43.01   
13  145  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:43.28   
14  138  Vagoian Anahit  2002  UPSALA S  BL7802  25 m  1:43.55   
15  59  Häggqvist Stina  2004  UPSALA S  AR8204  25 m  1:43.74   
16  122  Sjödin Sally  2001  UPSALA S  BT8801  25 m  1:43.74   
17  144  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:44.62   
18  15  Byrenius Siri  2001  UPSALA S  BO1801  25 m  1:45.07   
19  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:45.10   
20  91  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:48.94   
21  140  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:49.31   
22  121  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:51.51   
23  96  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  1:53.13   
24  38  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  1:57.40   
25  130  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:57.87   
26  112  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  2:01.82   
27  18  Cavalli-Björkman Ella  2002  UPSALA S  BW5402  25 m     
28  30  Etterlin Naemi  2005  UPSALA S  AS8805  25 m     
29  31  Etterlin Natalie  2005  UPSALA S  AT2205  25 m     
30  104  Ortstad Clara  2005  UPSALA S  AX5405  25 m     
31  133  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:34.51   
110  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:35.62   
14  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:35.98   
116  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:36.50   
142  Wallin Max  2001  UPSALA S  AE0301  25 m  1:38.17   
147  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:38.79   
Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:39.26   
88  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:40.20   
61  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:41.64   
10  81  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  1:42.60   
11  70  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:43.75   
12  80  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  1:45.99   
13  106  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:46.98   
14  83  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:47.44   
15  48  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:49.48   
16  71  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  1:49.55   
17  51  Harutyunyan Arman  2003  UPSALA S  AP5303  25 m  1:51.69   
18  37  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:51.72   
19  20  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m     
20  32  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  2:58.93   
149  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  2:59.77   
40  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  3:02.24   
25  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  3:07.33   
73  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  3:09.56   
56  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  3:10.38   
57  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  3:14.51   
75  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  3:14.57   
36  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  3:15.36   
10  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  3:15.62   
11  146  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  3:19.44   
12  60  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  3:19.92   
13  43  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:20.27   
14  125  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  3:20.45   
15  92  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  3:21.10   
16  111  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  3:26.75   
17  129  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  3:26.96   
18  Akre Fall Linn  2001  UPSALA S  BO0801  25 m  3:27.19   
19  77  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
20  78  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  3:10.11   
46  Hallbert Jesper  2000  UPSALA S  AT2700  25 m  3:21.64   
115  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  3:23.55   
35  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  3:44.24   
119  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  3:47.43   
58  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m     
143  Wallin Noel  2001  UPSALA S  AE1301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  29 februari 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:08