Deltagarlista Gren 1-48 
 
  Tävling  Palles Minne - TYR Cup 2016    Utskriftsdatum  29 december 2015   
  Tävlingsort  Bollnäs    Utskriftstid  19:19   
  Arrangör  Bollnäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 januari 2016         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:05.56   
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:08.00   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:09.29   
146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  1:10.89   
207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:11.28   
111  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  1:12.68   
153  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:16.82   
81  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  1:17.19   
42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:17.38   
10  124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:17.45   
11  177  Johnsson Julia  2000  HÄRJEDALEN  AW1200  25 m  1:17.55   
12  116  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  1:17.74   
13  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:18.31   
14  57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:18.55   
15  40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  1:19.30   
16  93  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  1:19.34   
17  209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:21.19   
18  125  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:21.33   
19  98  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:21.74   
20  135  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:22.52   
21  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:23.22   
22  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:23.80   
23  138  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:24.27   
24  86  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:24.86   
25  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:25.01   
26  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  1:25.11   
27  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:25.25   
28  154  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:25.31   
29  23  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  1:27.02   
30  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:27.54   
31  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:27.61   
32  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:28.25   
33  129  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:28.57   
34  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:29.40   
35  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:29.72   
36  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  1:29.83   
37  126  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:30.74   
38  132  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:30.85   
39  137  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:30.89   
40  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  1:33.61   
41  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:34.12   
42  149  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:36.09   
43  134  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:36.11   
44  145  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:36.75   
45  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  1:37.19   
46  173  söderberg elsa  2002  ÖSTERBY SS  BJ5802  25 m  1:37.20   
47  150  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:38.15   
48  76  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:38.49   
49  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:39.28   
50  109  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:41.15   
51  59  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:43.95   
52  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  1:47.70   
53  99  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  1:49.27   
54  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  2:00.41   
55  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m     
56  172  Persson Amanda  2004  ÖSTERBY SS  BJ1804  25 m     
57  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m     
58  178  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m  1:02.46   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:03.41   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:06.79   
164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:08.80   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  1:08.86   
142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:11.06   
53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:11.76   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:12.09   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:12.32   
10  38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:14.39   
11  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:16.75   
12  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:17.03   
13  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  1:17.44   
14  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:19.89   
15  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  1:22.19   
16  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  1:22.70   
17  85  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:25.61   
18  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:25.62   
19  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:26.05   
20  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:27.00   
21  110  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:27.97   
22  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:28.08   
23  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  1:28.71   
24  128  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:35.65   
25  152  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:35.76   
26  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:36.75   
27  143  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:39.17   
28  210  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  1:40.44   
29  141  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:42.64   
30  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m     
31  180  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:04.60   
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  2:08.35   
22  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  2:09.44   
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  2:15.97   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:17.68   
212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:18.65   
174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  2:19.65   
124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  2:19.75   
130  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:20.78   
10  146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  2:21.23   
11  139  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  2:23.03   
12  111  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  2:23.62   
13  207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:23.91   
14  39  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  2:24.30   
15  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  2:28.52   
16  188  Jakobsson Maja  2000  KOMETERNA  AM7800  25 m  2:30.46   
17  81  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  2:31.16   
18  98  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  2:32.57   
19  153  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  2:33.36   
20  97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:34.09   
21  148  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:34.87   
22  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  2:35.09   
23  54  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  2:35.20   
24  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  2:35.68   
25  177  Johnsson Julia  2000  HÄRJEDALEN  AW1200  25 m  2:37.88   
26  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  2:37.98   
27  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  2:38.16   
28  118  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  2:39.99   
29  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  2:40.62   
30  100  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  2:44.75   
31  203  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  2:52.35   
32  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  2:52.88   
33  105  Åkerlund Elin  2000  TIMRÅ SK  AG3200  25 m  2:54.12   
34  136  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  2:58.10   
35  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  3:03.22   
36  190  Söderholm Ylva  1993  KOMETERNA  CI0493  25 m  3:12.13   
37  119  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  3:15.34   
38  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  50 m  3:16.43   
39  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m  3:48.39   
40  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m     
41  151  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m     
42  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:58.30   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  2:01.39   
123  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:02.40   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:02.72   
195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m  2:06.91   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  2:09.34   
133  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:09.68   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  2:10.33   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:12.47   
10  164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  2:15.09   
11  147  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:16.70   
12  38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  2:17.67   
13  80  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  2:20.29   
14  32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  2:22.86   
15  120  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  2:25.51   
16  53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  2:25.76   
17  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  2:27.47   
18  45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:30.77   
19  77  Herrmann Niels  2001  HUDIKSVALL  AV7901  25 m  2:40.51   
20  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  2:40.96   
21  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  2:41.87   
22  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  2:41.91   
23  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:44.07   
24  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  2:45.47   
25  84  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  2:51.67   
26  121  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  2:55.90   
27  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  3:01.57   
28  70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  33.72   
22  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  34.69   
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  34.85   
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  34.91   
209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  34.94   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  35.04   
97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  36.31   
57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  36.96   
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  37.53   
10  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  38.90   
11  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  39.39   
12  177  Johnsson Julia  2000  HÄRJEDALEN  AW1200  25 m  40.08   
13  42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  40.40   
14  95  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  40.50   
15  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  40.91   
16  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  41.45   
17  135  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  41.46   
18  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  41.52   
19  86  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  41.61   
20  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  50 m  41.71   
21  113  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  41.74   
22  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  42.04   
23  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  42.43   
24  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  43.38   
25  23  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  43.41   
26  90  Berglund Rebella  2001  LEKSAND  BW9201  25 m  43.45   
27  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  43.66   
28  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  43.97   
29  Jonsson Tove  2000  BOLLNÄS SS  BR1600  25 m  44.05   
30  165  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  44.07   
31  198  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  44.16   
32  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  44.70   
33  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  44.88   
34  79  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  44.94   
35  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  45.28   
36  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  45.39   
37  203  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  45.39   
38  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  45.40   
39  107  Åström Cornelia  2002  TIMRÅ SK  BE5802  25 m  45.55   
40  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  45.64   
41  104  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  45.73   
42  144  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  45.86   
43  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  45.98   
44  122  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  50 m  46.08   
45  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  46.54   
46  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  46.65   
47  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  46.68   
48  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  46.93   
49  181  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  47.10   
50  78  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  47.15   
51  106  Åkerlund Emma  2003  TIMRÅ SK  AB6403  25 m  47.51   
52  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  48.39   
53  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m  48.41   
54  16  Rönn Emilia  2000  BOLLNÄS SS  BN5800  25 m  48.56   
55  108  Åström Isabelle  2004  TIMRÅ SK  AJ2404  25 m  49.01   
56  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  49.22   
57  150  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  49.44   
58  132  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  50.11   
59  76  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  50.22   
60  170  Lindqvist Tuva  2004  ÖSTERBY SS  BB1804  25 m  50.23   
61  96  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  50.47   
62  59  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  51.30   
63  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  51.72   
64  183  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  51.77   
65  103  Ljung Klara  2003  TIMRÅ SK  BF7803  25 m  51.80   
66  33  Nordström Jenny  2005  GIMO SS  AE0205  25 m  52.77   
67  91  Hellström Klara  2002  LEKSAND  BR7602  25 m  54.15   
68  12  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  54.19   
69  13  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m  54.43   
70  Edlund Marika  2005  BOLLNÄS SS  AY8805  25 m  56.09   
71  50  Löf Signe  2005  GÄVLE SS  AN1605  25 m  56.81   
72  178  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  58.69   
73  187  Ervasti Kaisa  2005  KOMETERNA  AB6805  25 m  59.81   
74  Bengtsson Ellen  2007  BOLLNÄS SS  AG3807  25 m  1:03.76   
75  185  Elfström Teomina  2007  KOMETERNA  AA1607  25 m  1:06.23   
76  186  Ervasti Ebba  2007  KOMETERNA  AA0607  25 m  1:07.85   
77  20  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  1:10.78   
78  189  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  1:16.21   
79  179  Konatowska Alicja  2006  HÄRJEDALEN  AD5206  25 m  1:17.82   
80  Bylund Tilda  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
81  18  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m     
82  94  Lennartsson Olsson Olivia  2003  LEKSAND  BR0203  25 m     
83  176  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN    25 m     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  31.23   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  31.75   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  32.29   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  33.21   
53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  34.98   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  35.02   
157  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  35.38   
37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  37.06   
21  Wallberg Ola  1972  BOLLNÄS SS  AB4172  25 m  37.79   
10  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  38.71   
11  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  38.78   
12  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  39.08   
13  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  41.43   
14  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  41.86   
15  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  42.11   
16  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  42.13   
17  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  42.44   
18  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  43.54   
19  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  50 m  45.21   
20  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  45.63   
21  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  46.79   
22  121  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  47.46   
23  161  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  47.77   
24  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  49.05   
25  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  50.06   
26  83  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  50.40   
27  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  52.88   
28  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  53.90   
29  180  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  55.57   
30  225  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  55.82   
31  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  56.36   
32  171  Pajuluoma Rowan  2002  ÖSTERBY SS  AR8702  25 m  58.35   
33  75  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  1:00.63   
34  101  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  1:03.33   
35  169  larsson johan  2004  ÖSTERBY SS  AK4704  25 m  1:06.16   
36  Ericsson Hugo  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
37  200  Cederholm Johannes  1994  STRÄNGNÄS  BB1994  25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Dam Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  44.02   
41  Florén Ann  1973  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herr Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  31.75   
19  Svensk Torbjörn  1964  BOLLNÄS SS  AA5564  25 m  32.53   
32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  33.82   
102  Bäckman Joel  1987  TIMRÅ SK  AM7987  25 m  37.23   
140  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  38.14   
197  Bergkvist Robert  1971  STRÄNGNÄS  AB4571  25 m  41.46   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m     
70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m     
221  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:36.83   
148  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:37.28   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:37.93   
212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:46.05   
174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  2:59.29   
48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  3:09.97   
155  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  3:11.88   
116  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m     
199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m     
10  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:18.91   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:24.38   
166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  2:32.00   
142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:37.31   
147  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:38.50   
32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m     
37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m     
38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m     
208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m     
 
Gren 11, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:05.49   
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:05.94   
22  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  1:08.27   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:10.31   
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  1:10.53   
209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:12.62   
130  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:13.37   
207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:13.52   
146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  1:13.66   
10  212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:14.65   
11  57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:16.29   
12  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:16.64   
13  139  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  1:18.08   
14  81  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  1:18.09   
15  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:18.14   
16  42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:18.56   
17  97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:18.58   
18  174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:18.58   
19  39  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  1:18.82   
20  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:20.25   
21  177  Johnsson Julia  2000  HÄRJEDALEN  AW1200  25 m  1:20.48   
22  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  1:21.08   
23  40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  1:21.13   
24  135  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:21.53   
25  188  Jakobsson Maja  2000  KOMETERNA  AM7800  25 m  1:22.86   
26  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:23.38   
27  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:23.68   
28  125  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:23.85   
29  165  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  1:24.11   
30  98  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:24.15   
31  86  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:24.42   
32  23  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  1:25.10   
33  95  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:25.22   
34  138  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:25.43   
35  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:25.48   
36  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:26.06   
37  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:26.37   
38  155  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:26.49   
39  79  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:28.14   
40  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  1:28.17   
41  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  1:28.42   
42  126  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:28.50   
43  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:28.56   
44  76  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:28.65   
45  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:29.75   
46  132  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:29.79   
47  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:29.86   
48  203  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  1:30.07   
49  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:30.55   
50  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:30.61   
51  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:30.74   
52  154  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:30.76   
53  122  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:30.94   
54  144  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:31.29   
55  119  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:31.74   
56  136  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:32.06   
57  129  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:32.31   
58  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  1:33.52   
59  108  Åström Isabelle  2004  TIMRÅ SK  AJ2404  25 m  1:33.53   
60  118  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:33.55   
61  Jonsson Tove  2000  BOLLNÄS SS  BR1600  25 m  1:34.47   
62  113  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:34.90   
63  137  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:35.09   
64  145  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:35.13   
65  151  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:35.55   
66  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  1:35.73   
67  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:35.95   
68  106  Åkerlund Emma  2003  TIMRÅ SK  AB6403  25 m  1:36.13   
69  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  1:36.38   
70  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  1:36.49   
71  149  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:36.59   
72  16  Rönn Emilia  2000  BOLLNÄS SS  BN5800  25 m  1:37.39   
73  78  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  1:38.01   
74  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  1:38.35   
75  190  Söderholm Ylva  1993  KOMETERNA  CI0493  25 m  1:38.96   
76  198  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  1:39.61   
77  150  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:40.30   
78  134  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:42.09   
79  59  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:42.24   
80  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:42.39   
81  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m  1:45.30   
82  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  1:46.86   
83  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  1:47.38   
84  96  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:47.91   
85  109  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:51.15   
86  18  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:52.53   
87  99  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  1:52.60   
88  20  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  2:08.14   
89  Edlund Marika  2005  BOLLNÄS SS  AY8805  25 m     
90  12  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
91  13  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m     
92  90  Berglund Rebella  2001  LEKSAND  BW9201  25 m     
93  172  Persson Amanda  2004  ÖSTERBY SS  BJ1804  25 m     
94  173  söderberg elsa  2002  ÖSTERBY SS  BJ5802  25 m     
95  178  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m     
96  181  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m     
97  183  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m     
98  185  Elfström Teomina  2007  KOMETERNA  AA1607  25 m     
99  187  Ervasti Kaisa  2005  KOMETERNA  AB6805  25 m     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:03.09   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  1:03.16   
195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m  1:03.28   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  1:04.50   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:05.94   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  1:07.28   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  1:08.43   
157  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  1:10.89   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:11.65   
10  164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:11.75   
11  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:12.11   
12  80  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  1:12.84   
13  53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:15.25   
14  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:16.13   
15  38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:16.14   
16  120  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:16.53   
17  45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:16.76   
18  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  1:16.95   
19  133  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:17.43   
20  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:17.72   
21  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:18.86   
22  77  Herrmann Niels  2001  HUDIKSVALL  AV7901  25 m  1:21.05   
23  156  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  1:21.63   
24  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  1:22.26   
25  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  1:22.54   
26  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:23.49   
27  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:24.95   
28  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:26.32   
29  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:27.02   
30  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:27.94   
31  34  Nordström Joel  2001  GIMO SS  AR8701  25 m  1:30.09   
32  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  1:31.42   
33  84  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  1:31.58   
34  85  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:32.28   
35  161  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  1:32.76   
36  121  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:33.24   
37  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  1:35.81   
38  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:38.18   
39  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  1:38.51   
40  152  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:38.79   
41  110  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:39.26   
42  141  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:39.36   
43  143  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:39.36   
44  128  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:43.24   
45  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:43.77   
46  210  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  1:44.19   
47  83  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  1:52.89   
48  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:59.49   
49  75  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  2:07.41   
50  70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m     
51  101  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m     
52  200  Cederholm Johannes  1994  STRÄNGNÄS  BB1994  25 m     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Damer 12 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
234  Upsala S Damer [2005] 1  2005  UPSALA S    25 m  2:19.00   
235  Upsala S Damer [2005] 2  2005  UPSALA S    25 m  2:23.00   
25  Bollnäs SS Damer [2005]  2005  BOLLNÄS SS    25 m  3:07.31   
191  Kometerna Damer [2004]  2004  KOMETERNA    25 m  3:51.50   
64  Gävle SS Damer [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar 12 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
238  Upsala S Herrar [2005]1  2005  UPSALA S    25 m  2:19.00   
27  Bollnäs SS Herrar [2004]  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
227  Gävle SS Herrar [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer 13 oä 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  1:49.99   
228  Upsala S Damer [1999]lag1  1999  UPSALA S    25 m  2:00.00   
215  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  2:00.54   
229  Upsala S Damer [1999]lag2  1999  UPSALA S    25 m  2:07.00   
230  Upsala S Damer [1999]lag3  1999  UPSALA S    25 m  2:12.00   
216  Strängnäs Damer Lag 3  2001  STRÄNGNÄS    25 m  2:12.19   
24  Bollnäs SS Damer [1999]  1999  BOLLNÄS SS    25 m  2:13.51   
74  Hedemora Damer  2000  HEDEMORA    25 m  2:13.53   
87  Hudiksvall Damer [1917]  2001  HUDIKSVALL    25 m  2:14.77   
10  231  Upsala S Damer [1999]lag4  1999  UPSALA S    25 m  2:15.00   
11  232  Upsala S Damer [1999]lag5  1999  UPSALA S    25 m  2:18.00   
12  233  Upsala S Damer [1999]lag6  1999  UPSALA S    25 m  2:20.00   
13  63  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m     
14  65  Gävle SS Damer Lag 2  2001  GÄVLE SS    25 m     
15  220  Österby SS  2001  ÖSTERBY SS    25 m     
16  222  Leksands SF  2001  LEKSAND    25 m     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar 13 oä 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
219  Strängnäs Herrar Lag 1  1996  STRÄNGNÄS    25 m  1:41.19   
26  Bollnäs SS Herrar [2003]  2003  BOLLNÄS SS    25 m  1:51.92   
236  Upsala S Herrar [1999]1  1999  UPSALA S    25 m  1:54.00   
237  Upsala S Herrar [1999]2  1999  UPSALA S    25 m  1:59.00   
89  Hudiksvall Herrar [1917]  2001  HUDIKSVALL    25 m  2:07.60   
218  Strängnäs Herrar  2003  STRÄNGNÄS    25 m  2:17.04   
66  Gävle SS Herrar [1916]  2001  GÄVLE SS    25 m     
67  Gävle SS Herrar Lag 2  2001  GÄVLE SS    25 m     
226  Gävle SS Herrar [1916]  2001  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 17, 4X50m Medley Damer 12 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
234  Upsala S Damer [2005] 1  2005  UPSALA S    25 m  2:33.00   
235  Upsala S Damer [2005] 2  2005  UPSALA S    25 m  2:40.00   
88  Hudiksvall Damer [2004]  2004  HUDIKSVALL    25 m  2:43.12   
25  Bollnäs SS Damer [2005]  2005  BOLLNÄS SS    25 m     
64  Gävle SS Damer [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m     
191  Kometerna Damer [2004]  2004  KOMETERNA    25 m     
 
Gren 18, 4X50m Medley Herrar 12 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
238  Upsala S Herrar [2005]1  2005  UPSALA S    25 m  2:39.00   
27  Bollnäs SS Herrar [2004]  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
227  Gävle SS Herrar [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 19, 4X50m Medley Damer 13 oä 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  2:02.61   
215  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  2:14.27   
228  Upsala S Damer [1999]lag1  1999  UPSALA S    25 m  2:19.00   
229  Upsala S Damer [1999]lag2  1999  UPSALA S    25 m  2:23.00   
230  Upsala S Damer [1999]lag3  1999  UPSALA S    25 m  2:26.00   
216  Strängnäs Damer Lag 3  2001  STRÄNGNÄS    25 m  2:29.55   
231  Upsala S Damer [1999]lag4  1999  UPSALA S    25 m  2:30.00   
24  Bollnäs SS Damer [1999]  1999  BOLLNÄS SS    25 m  2:31.37   
74  Hedemora Damer  2000  HEDEMORA    25 m  2:33.27   
10  63  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m     
11  65  Gävle SS Damer Lag 2  2001  GÄVLE SS    25 m     
12  220  Österby SS  2001  ÖSTERBY SS    25 m     
13  222  Leksands SF  2001  LEKSAND    25 m     
 
Gren 20, 4X50m Medley Herrar 13oä 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
219  Strängnäs Herrar Lag 1  1996  STRÄNGNÄS    25 m  1:54.89   
26  Bollnäs SS Herrar [2003]  2003  BOLLNÄS SS    25 m  2:04.02   
236  Upsala S Herrar [1999]1  1999  UPSALA S    25 m  2:05.00   
237  Upsala S Herrar [1999]2  1999  UPSALA S    25 m  2:12.00   
218  Strängnäs Herrar  2003  STRÄNGNÄS    25 m  2:38.51   
89  Hudiksvall Herrar [1917]  2001  HUDIKSVALL    25 m  3:00.80   
66  Gävle SS Herrar [1916]  2001  GÄVLE SS    25 m     
67  Gävle SS Herrar Lag 2  2001  GÄVLE SS    25 m     
226  Gävle SS Herrar [1916]  2001  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  30.90   
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  31.12   
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  31.88   
22  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  32.79   
111  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  33.54   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  33.84   
207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  34.57   
81  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  35.47   
135  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  36.27   
10  40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  37.04   
11  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  37.06   
12  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  37.58   
13  42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  37.63   
14  125  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  37.67   
15  93  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  37.79   
16  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  37.83   
17  98  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  37.96   
18  57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  37.99   
19  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  38.01   
20  104  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  38.08   
21  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  38.69   
22  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  38.76   
23  165  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  38.80   
24  138  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  39.00   
25  86  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  39.50   
26  23  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  39.63   
27  95  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  39.85   
28  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  39.85   
29  119  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  40.07   
30  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  40.41   
31  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  40.72   
32  129  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  40.79   
33  136  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  41.29   
34  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  41.33   
35  106  Åkerlund Emma  2003  TIMRÅ SK  AB6403  25 m  41.35   
36  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  41.46   
37  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  41.62   
38  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  41.66   
39  151  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  41.99   
40  145  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  42.02   
41  173  söderberg elsa  2002  ÖSTERBY SS  BJ5802  25 m  42.04   
42  154  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  42.28   
43  137  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  42.39   
44  76  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  43.23   
45  92  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  43.38   
46  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  43.64   
47  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  43.72   
48  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  43.95   
49  170  Lindqvist Tuva  2004  ÖSTERBY SS  BB1804  25 m  44.45   
50  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  44.59   
51  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  44.72   
52  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  44.76   
53  Jonsson Tove  2000  BOLLNÄS SS  BR1600  25 m  45.19   
54  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  45.62   
55  126  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  45.66   
56  149  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  50 m  45.71   
57  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  46.09   
58  190  Söderholm Ylva  1993  KOMETERNA  CI0493  25 m  46.23   
59  144  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  50 m  46.41   
60  78  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  46.94   
61  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  47.02   
62  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  47.42   
63  18  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  47.96   
64  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m  48.39   
65  183  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  48.43   
66  99  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  49.43   
67  172  Persson Amanda  2004  ÖSTERBY SS  BJ1804  25 m  49.64   
68  Edlund Marika  2005  BOLLNÄS SS  AY8805  25 m  49.86   
69  96  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  49.95   
70  50  Löf Signe  2005  GÄVLE SS  AN1605  25 m  51.94   
71  103  Ljung Klara  2003  TIMRÅ SK  BF7803  25 m  54.00   
72  187  Ervasti Kaisa  2005  KOMETERNA  AB6805  25 m  57.22   
73  185  Elfström Teomina  2007  KOMETERNA  AA1607  25 m  59.18   
74  20  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  1:00.00   
75  94  Lennartsson Olsson Olivia  2003  LEKSAND  BR0203  25 m  1:03.82   
76  186  Ervasti Ebba  2007  KOMETERNA  AA0607  25 m  1:05.86   
77  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  1:06.41   
78  189  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  1:17.91   
79  Bylund Tilda  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
80  12  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
81  13  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m     
82  90  Berglund Rebella  2001  LEKSAND  BW9201  25 m     
83  176  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN    25 m     
84  178  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Gustav  1996  BOLLNÄS SS  AH4796  25 m  28.62   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  30.02   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  30.41   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  30.59   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  30.96   
164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  31.83   
53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  33.74   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  35.32   
166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  35.40   
10  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  35.66   
11  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  35.94   
12  38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  35.96   
13  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  36.42   
14  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  37.35   
15  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  37.63   
16  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  38.79   
17  34  Nordström Joel  2001  GIMO SS  AR8701  25 m  39.19   
18  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  39.55   
19  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  39.59   
20  85  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  40.10   
21  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  40.17   
22  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  40.23   
23  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  41.42   
24  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  41.94   
25  84  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  42.20   
26  152  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  42.71   
27  121  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  43.67   
28  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  43.72   
29  128  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  44.28   
30  143  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  44.76   
31  210  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  45.97   
32  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  47.11   
33  141  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  47.14   
34  171  Pajuluoma Rowan  2002  ÖSTERBY SS  AR8702  25 m  51.14   
35  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  51.33   
36  101  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  51.97   
37  83  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  54.04   
38  180  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  56.48   
39  169  larsson johan  2004  ÖSTERBY SS  AK4704  25 m  57.25   
40  75  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  1:02.16   
41  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m     
42  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m     
43  195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m     
44  200  Cederholm Johannes  1994  STRÄNGNÄS  BB1994  25 m     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Dam Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  42.64   
41  Florén Ann  1973  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herr Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Bäckman Joel  1987  TIMRÅ SK  AM7987  25 m  30.78   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  33.77   
202  Fransson Per  1970  STRÄNGNÄS  AB5770  25 m  35.69   
32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  38.14   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m     
70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m     
197  Bergkvist Robert  1971  STRÄNGNÄS  AB4571  25 m     
221  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  2:44.87   
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  2:45.88   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:46.28   
209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:48.99   
148  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:59.03   
124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  2:59.32   
130  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  3:00.75   
97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  3:03.03   
213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  3:05.10   
10  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  3:07.95   
11  153  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  3:10.75   
12  113  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  3:16.75   
13  122  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  3:25.06   
14  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  3:30.16   
15  107  Åström Cornelia  2002  TIMRÅ SK  BE5802  50 m  3:32.54   
16  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  3:34.24   
17  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  3:34.91   
18  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  50 m  3:38.13   
19  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  50 m  3:43.43   
20  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  3:49.49   
21  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  50 m  3:52.88   
22  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m     
23  42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m     
24  198  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m     
 
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:28.90   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  2:33.42   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:33.66   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  2:37.59   
32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  2:47.51   
53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  2:50.01   
142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:55.23   
147  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:55.67   
37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  3:05.06   
10  120  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  3:06.08   
11  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  3:14.92   
12  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  3:19.89   
13  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  3:22.62   
14  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  4:14.96   
15  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m     
16  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m     
 
Gren 27, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  4:31.03   
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  4:34.74   
22  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  4:36.50   
139  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  4:52.21   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  4:53.62   
174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  4:57.82   
124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  4:58.88   
212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  4:59.49   
39  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  5:05.91   
10  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  5:13.05   
11  153  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  5:21.86   
12  97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  5:22.81   
13  54  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  5:26.75   
14  98  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  5:29.77   
15  151  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  5:32.43   
16  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  5:34.72   
17  125  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  5:41.21   
18  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  5:50.40   
19  100  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  5:52.04   
20  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  5:53.06   
21  118  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  5:53.56   
22  105  Åkerlund Elin  2000  TIMRÅ SK  AG3200  25 m  6:12.38   
23  207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  6:16.17   
24  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  6:19.53   
25  134  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  6:33.12   
26  109  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  7:07.26   
27  150  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  7:12.29   
28  203  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m     
 
Gren 28, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:18.09   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  4:19.45   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:30.35   
133  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  4:32.85   
38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  4:49.44   
147  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  4:53.04   
11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  5:11.51   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  5:15.86   
80  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  5:19.93   
10  53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  5:25.45   
11  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  5:33.73   
12  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  5:43.65   
13  84  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  5:55.01   
14  110  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  6:05.04   
15  70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m     
16  77  Herrmann Niels  2001  HUDIKSVALL  AV7901  25 m     
17  195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m     
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:02.89   
212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:10.59   
146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  1:11.46   
148  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:12.35   
199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:12.39   
39  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  1:15.34   
209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:15.58   
116  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  1:16.98   
40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  1:17.10   
10  174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:17.93   
11  42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:19.40   
12  57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:19.89   
13  111  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  1:20.33   
14  188  Jakobsson Maja  2000  KOMETERNA  AM7800  25 m  1:21.34   
15  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  1:23.16   
16  155  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:23.73   
17  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:25.03   
18  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:25.88   
19  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:26.54   
20  126  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:30.36   
21  154  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:32.21   
22  119  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:36.22   
23  79  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:39.32   
24  132  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:41.56   
25  137  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:43.46   
26  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:48.67   
27  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:55.20   
28  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:57.35   
29  145  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  2:01.90   
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  1:01.56   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:01.63   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  1:01.91   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  1:02.26   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:02.89   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:07.38   
142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:07.87   
166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:10.89   
157  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  1:12.81   
10  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  1:13.41   
11  38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:14.46   
12  77  Herrmann Niels  2001  HUDIKSVALL  AV7901  25 m  1:20.58   
13  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:22.46   
14  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:26.60   
15  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:29.05   
16  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  1:29.89   
17  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  1:30.08   
18  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:31.24   
19  85  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:31.28   
20  210  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  2:01.97   
21  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m     
22  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m     
23  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m     
 
Gren 31, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  2:23.91   
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:24.31   
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  2:29.19   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:30.46   
130  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:34.88   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:37.92   
146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  2:38.17   
207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:38.77   
124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  2:40.14   
10  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  2:49.45   
11  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  2:58.47   
12  135  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  2:58.93   
13  122  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  3:02.24   
14  155  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  3:02.93   
15  116  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  3:03.85   
16  119  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  3:07.33   
17  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  3:14.00   
18  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  3:15.10   
19  129  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  3:16.29   
20  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  3:16.82   
21  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  3:30.25   
22  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  3:31.75   
 
Gren 32, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:15.36   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:16.68   
123  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:22.07   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  2:24.33   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:27.36   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  2:27.44   
133  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:36.28   
164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  2:36.49   
80  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  2:37.79   
10  53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  2:37.98   
11  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  2:38.36   
12  120  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  2:46.51   
13  45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:46.82   
14  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  2:51.86   
15  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  2:53.25   
16  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  2:59.58   
17  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  2:59.72   
18  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  2:59.88   
19  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  3:08.13   
 
Gren 33, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  26.18   
22  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  26.47   
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  26.58   
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  28.28   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  28.86   
212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  28.95   
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  29.07   
174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  29.17   
209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  29.89   
10  111  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  30.15   
11  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  30.21   
12  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  30.40   
13  40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  30.42   
14  139  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  30.47   
15  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  30.50   
16  97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  30.86   
17  57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  31.06   
18  81  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  31.10   
19  39  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  31.16   
20  42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  31.38   
21  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  31.73   
22  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  31.80   
23  118  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  32.00   
24  98  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  32.07   
25  188  Jakobsson Maja  2000  KOMETERNA  AM7800  25 m  32.24   
26  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  32.32   
27  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  32.40   
28  93  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  32.56   
29  104  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  32.85   
30  95  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  33.10   
31  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  33.37   
32  138  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  33.42   
33  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  33.44   
34  90  Berglund Rebella  2001  LEKSAND  BW9201  25 m  33.52   
35  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  33.63   
36  23  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  33.64   
37  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  33.68   
38  126  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  33.70   
39  125  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  33.76   
40  86  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  33.81   
41  113  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  33.99   
42  165  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  34.08   
43  107  Åström Cornelia  2002  TIMRÅ SK  BE5802  25 m  34.33   
44  136  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  34.38   
45  203  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  34.39   
46  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  34.52   
47  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  34.52   
48  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  34.63   
49  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  34.79   
50  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  34.99   
51  154  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  34.99   
52  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  35.15   
53  106  Åkerlund Emma  2003  TIMRÅ SK  AB6403  25 m  35.17   
54  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  35.19   
55  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  35.22   
56  79  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  35.34   
57  76  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  35.37   
58  129  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  35.56   
59  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  35.83   
60  145  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  35.99   
61  Jonsson Tove  2000  BOLLNÄS SS  BR1600  25 m  36.20   
62  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  36.21   
63  151  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  36.54   
64  100  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  36.59   
65  108  Åström Isabelle  2004  TIMRÅ SK  AJ2404  25 m  36.79   
66  149  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  36.96   
67  183  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  37.09   
68  16  Rönn Emilia  2000  BOLLNÄS SS  BN5800  25 m  37.20   
69  173  söderberg elsa  2002  ÖSTERBY SS  BJ5802  25 m  37.42   
70  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  37.58   
71  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  37.64   
72  150  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  37.67   
73  78  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  38.34   
74  137  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  38.88   
75  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  38.88   
76  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m  39.00   
77  144  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  39.10   
78  92  Karlsson Evelina  2002  LEKSAND  AY7402  25 m  39.14   
79  96  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  39.61   
80  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  50 m  39.88   
81  190  Söderholm Ylva  1993  KOMETERNA  CI0493  25 m  40.15   
82  198  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  40.97   
83  172  Persson Amanda  2004  ÖSTERBY SS  BJ1804  25 m  41.05   
84  181  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  41.31   
85  99  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  41.90   
86  134  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  42.00   
87  91  Hellström Klara  2002  LEKSAND  BR7602  25 m  42.40   
88  170  Lindqvist Tuva  2004  ÖSTERBY SS  BB1804  25 m  42.47   
89  33  Nordström Jenny  2005  GIMO SS  AE0205  25 m  42.93   
90  18  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  43.08   
91  20  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  43.58   
92  109  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  50 m  43.72   
93  187  Ervasti Kaisa  2005  KOMETERNA  AB6805  25 m  44.05   
94  Edlund Marika  2005  BOLLNÄS SS  AY8805  25 m  46.68   
95  103  Ljung Klara  2003  TIMRÅ SK  BF7803  25 m  47.12   
96  50  Löf Signe  2005  GÄVLE SS  AN1605  25 m  47.15   
97  13  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m  49.65   
98  12  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  49.82   
99  178  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  50.32   
100  Bengtsson Ellen  2007  BOLLNÄS SS  AG3807  25 m  51.00   
101  94  Lennartsson Olsson Olivia  2003  LEKSAND  BR0203  25 m  51.90   
102  185  Elfström Teomina  2007  KOMETERNA  AA1607  25 m  54.49   
103  179  Konatowska Alicja  2006  HÄRJEDALEN  AD5206  25 m  56.37   
104  186  Ervasti Ebba  2007  KOMETERNA  AA0607  25 m  56.39   
105  189  Lidén Embla  2008  KOMETERNA  AA5808  25 m  1:16.57   
106  Bylund Tilda  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
107  176  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN    25 m     
108  182  Gropgården Klara  2007  RÄTTVIK  AC3607  25 m     
 
Gren 34, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m  24.62   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  24.62   
10  Magnusson Oskar  1994  BOLLNÄS SS  AR2994  25 m  24.75   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  25.63   
200  Cederholm Johannes  1994  STRÄNGNÄS  BB1994  25 m  25.92   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  26.03   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  26.61   
Magnusson Gustav  1996  BOLLNÄS SS  AH4796  25 m  26.69   
157  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  26.73   
10  164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  27.92   
11  80  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  28.24   
12  61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  28.48   
13  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  29.14   
14  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  29.56   
15  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  29.68   
16  38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  29.73   
17  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  30.13   
18  77  Herrmann Niels  2001  HUDIKSVALL  AV7901  25 m  30.62   
19  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  30.83   
20  45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  30.88   
21  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  30.92   
22  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  31.10   
23  156  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  31.27   
24  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  32.69   
25  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  32.80   
26  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  33.10   
27  84  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  33.44   
28  34  Nordström Joel  2001  GIMO SS  AR8701  50 m  33.96   
29  193  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  34.11   
30  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  34.39   
31  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  34.62   
32  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  34.65   
33  110  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  35.01   
34  143  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  35.11   
35  85  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  35.30   
36  121  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  35.40   
37  161  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  35.86   
38  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  35.89   
39  141  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  36.39   
40  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  36.66   
41  210  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  37.03   
42  128  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  38.34   
43  152  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  38.61   
44  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  42.94   
45  83  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  43.11   
46  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  43.75   
47  180  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  43.93   
48  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  44.41   
49  101  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  46.27   
50  225  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  47.52   
51  171  Pajuluoma Rowan  2002  ÖSTERBY SS  AR8702  25 m  47.92   
52  75  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  50.00   
53  169  larsson johan  2004  ÖSTERBY SS  AK4704  25 m  51.87   
54  Ericsson Hugo  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
 
Gren 35, 50m Frisim Dam Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  31.92   
41  Florén Ann  1973  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 36, 50m Frisim Herr Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
223  Ekman Peter  1979  GÄVLE SS  AC8779  25 m  25.76   
19  Svensk Torbjörn  1964  BOLLNÄS SS  AA5564  25 m  26.03   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  26.15   
102  Bäckman Joel  1987  TIMRÅ SK  AM7987  25 m  26.87   
21  Wallberg Ola  1972  BOLLNÄS SS  AB4172  25 m  28.95   
202  Fransson Per  1970  STRÄNGNÄS  AB5770  25 m  29.02   
32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  29.14   
140  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  30.42   
197  Bergkvist Robert  1971  STRÄNGNÄS  AB4571  25 m  33.53   
10  70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m     
11  221  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  27.69   
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  29.67   
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  29.83   
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  30.79   
130  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  31.16   
146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  31.25   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  31.51   
212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  31.94   
209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  32.17   
10  115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  32.42   
11  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  32.96   
12  111  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  33.27   
13  174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  33.47   
14  148  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  33.53   
15  207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  33.59   
16  81  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  34.04   
17  116  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  34.06   
18  124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  34.25   
19  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  34.25   
20  40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  34.43   
21  39  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  34.44   
22  57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  34.46   
23  188  Jakobsson Maja  2000  KOMETERNA  AM7800  25 m  34.72   
24  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  35.09   
25  139  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  35.09   
26  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  35.75   
27  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  35.80   
28  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  36.06   
29  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  36.24   
30  155  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  36.85   
31  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  37.46   
32  165  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  37.63   
33  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  37.91   
34  90  Berglund Rebella  2001  LEKSAND  BW9201  25 m  38.28   
35  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  38.42   
36  198  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  38.48   
37  153  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  38.71   
38  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  39.37   
39  79  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  39.94   
40  203  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  40.22   
41  Jonsson Tove  2000  BOLLNÄS SS  BR1600  25 m  40.70   
42  76  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  41.14   
43  126  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  41.28   
44  54  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  41.53   
45  135  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  42.21   
46  136  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  42.27   
47  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  42.30   
48  119  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  42.31   
49  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  42.32   
50  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  42.54   
51  138  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  42.62   
52  122  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  42.69   
53  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  42.95   
54  144  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  43.32   
55  137  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  43.60   
56  154  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  43.87   
57  145  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  44.58   
58  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  44.73   
59  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  44.84   
60  104  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  44.98   
61  108  Åström Isabelle  2004  TIMRÅ SK  AJ2404  25 m  45.34   
62  190  Söderholm Ylva  1993  KOMETERNA  CI0493  25 m  45.36   
63  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  45.81   
64  129  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  50 m  45.96   
65  106  Åkerlund Emma  2003  TIMRÅ SK  AB6403  25 m  46.03   
66  150  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  46.35   
67  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  47.02   
68  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  47.86   
69  151  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  47.92   
70  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  48.01   
71  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  48.27   
72  132  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  48.54   
73  125  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  48.60   
74  149  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  49.63   
75  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  49.79   
76  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  50.77   
77  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  51.23   
78  134  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  51.71   
79  109  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  50 m  55.16   
80  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m  56.33   
81  13  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m     
82  18  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m     
83  59  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m     
84  170  Lindqvist Tuva  2004  ÖSTERBY SS  BB1804  25 m     
85  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m     
86  178  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m     
87  187  Ervasti Kaisa  2005  KOMETERNA  AB6805  25 m     
88  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
10  Magnusson Oskar  1994  BOLLNÄS SS  AR2994  25 m  27.06   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  27.43   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  27.68   
195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m  28.02   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  28.33   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  29.24   
123  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  29.40   
142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  30.39   
38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  31.02   
10  61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  31.26   
11  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  31.28   
12  157  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  31.29   
13  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  31.60   
14  147  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  32.21   
15  53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  32.62   
16  80  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  32.62   
17  45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  33.01   
18  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  33.80   
19  120  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  33.92   
20  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  34.50   
21  133  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  34.51   
22  77  Herrmann Niels  2001  HUDIKSVALL  AV7901  25 m  35.71   
23  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  35.74   
24  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  35.80   
25  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  35.99   
26  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  36.67   
27  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  36.71   
28  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  37.57   
29  85  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  38.20   
30  21  Wallberg Ola  1972  BOLLNÄS SS  AB4172  25 m  38.24   
31  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  38.39   
32  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  38.72   
33  84  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  41.45   
34  161  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  43.52   
35  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  43.81   
36  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  44.53   
37  152  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  46.49   
38  141  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  48.44   
39  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  48.62   
40  143  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  50.50   
41  210  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  50.63   
42  110  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  51.42   
43  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m     
44  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m     
45  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m     
46  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m     
47  75  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m     
48  121  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m     
49  128  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
50  200  Cederholm Johannes  1994  STRÄNGNÄS  BB1994  25 m     
 
Gren 39, 50m Fjärilsim Dam Masters 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Florén Ann  1973  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Herr Master 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  28.13   
19  Svensk Torbjörn  1964  BOLLNÄS SS  AA5564  25 m  28.49   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  28.94   
102  Bäckman Joel  1987  TIMRÅ SK  AM7987  25 m  29.06   
223  Ekman Peter  1979  GÄVLE SS  AC8779  25 m  29.60   
202  Fransson Per  1970  STRÄNGNÄS  AB5770  25 m  31.77   
32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  32.38   
140  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  50 m  34.11   
70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m     
10  221  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m     
 
Gren 41, 400m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  5:07.27   
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  5:15.32   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  5:19.24   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  5:34.08   
174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  5:58.97   
114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  7:06.70   
36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  8:01.44   
122  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m     
155  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m     
10  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m     
 
Gren 42, 400m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  4:49.77   
123  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:57.14   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  4:59.04   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  5:04.40   
147  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  5:29.62   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  50 m  5:30.65   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  5:35.02   
38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  5:36.54   
120  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  6:03.77   
10  112  Blomqvist Anders  1962  UPSALA S  AA7962  50 m  6:07.52   
11  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  6:08.08   
12  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  6:41.96   
13  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m     
 
Gren 43, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  57.48   
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  1:01.83   
212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:02.77   
174  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:03.90   
146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  1:04.92   
124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:04.96   
42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:04.97   
207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:05.27   
40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  1:06.47   
10  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:06.48   
11  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:06.75   
12  57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:07.04   
13  209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:07.19   
14  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:07.29   
15  39  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  1:07.49   
16  139  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  1:07.73   
17  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:08.13   
18  188  Jakobsson Maja  2000  KOMETERNA  AM7800  25 m  1:08.43   
19  97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:09.00   
20  148  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:09.09   
21  116  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  1:09.68   
22  98  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:09.87   
23  54  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:09.92   
24  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:10.52   
25  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:10.85   
26  93  Karlsson Karolin  1999  LEKSAND  BL3499  25 m  1:11.28   
27  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  1:12.08   
28  118  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:12.60   
29  104  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  1:12.81   
30  95  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:12.96   
31  165  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  1:12.99   
32  203  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  1:13.31   
33  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:14.05   
34  138  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:14.26   
35  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:14.75   
36  23  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  1:14.88   
37  155  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:14.91   
38  48  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:14.94   
39  151  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:14.98   
40  126  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:15.00   
41  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  1:15.23   
42  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:15.27   
43  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:15.82   
44  86  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:15.95   
45  79  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:15.98   
46  154  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:16.06   
47  100  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  1:16.84   
48  105  Åkerlund Elin  2000  TIMRÅ SK  AG3200  25 m  1:16.90   
49  136  Milic Mia  2001  UPSALA S  BO4601  25 m  1:17.11   
50  107  Åström Cornelia  2002  TIMRÅ SK  BE5802  25 m  1:17.28   
51  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  1:17.63   
52  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:18.06   
53  76  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:18.44   
54  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  1:18.68   
55  106  Åkerlund Emma  2003  TIMRÅ SK  AB6403  25 m  1:19.34   
56  198  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  1:19.69   
57  113  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:20.17   
58  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:20.41   
59  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:20.73   
60  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  1:20.86   
61  108  Åström Isabelle  2004  TIMRÅ SK  AJ2404  25 m  1:21.11   
62  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  1:21.50   
63  16  Rönn Emilia  2000  BOLLNÄS SS  BN5800  25 m  1:21.87   
64  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:22.73   
65  145  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:23.07   
66  144  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:23.18   
67  149  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:23.73   
68  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  1:24.41   
69  59  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:24.60   
70  96  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:25.47   
71  137  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:26.03   
72  132  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:26.27   
73  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  1:27.30   
74  173  söderberg elsa  2002  ÖSTERBY SS  BJ5802  25 m  1:27.79   
75  134  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:28.25   
76  190  Söderholm Ylva  1993  KOMETERNA  CI0493  25 m  1:28.88   
77  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  1:28.98   
78  78  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  1:29.09   
79  150  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:29.58   
80  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:30.09   
81  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m  1:31.41   
82  172  Persson Amanda  2004  ÖSTERBY SS  BJ1804  25 m  1:34.59   
83  99  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  1:36.49   
84  109  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:36.91   
85  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m  1:37.17   
86  103  Ljung Klara  2003  TIMRÅ SK  BF7803  25 m  1:45.54   
87  187  Ervasti Kaisa  2005  KOMETERNA  AB6805  25 m  1:49.98   
88  185  Elfström Teomina  2007  KOMETERNA  AA1607  25 m  2:03.12   
89  186  Ervasti Ebba  2007  KOMETERNA  AA0607  25 m  2:09.21   
90  Edlund Marika  2005  BOLLNÄS SS  AY8805  25 m     
91  Jonsson Tove  2000  BOLLNÄS SS  BR1600  25 m     
92  12  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
93  13  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m     
94  18  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m     
95  20  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m     
96  33  Nordström Jenny  2005  GIMO SS  AE0205  25 m     
97  90  Berglund Rebella  2001  LEKSAND  BW9201  25 m     
98  176  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN    25 m     
99  178  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m     
100  181  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m     
101  183  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m     
 
Gren 44, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m  53.79   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  54.39   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  55.46   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m  57.01   
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  57.72   
123  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  57.72   
157  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  1:00.14   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:00.30   
164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:00.53   
10  223  Ekman Peter  1979  GÄVLE SS  AC8779  25 m  1:00.67   
11  80  Moberg Hampus  2001  HUDIKSVALL  AT9101  25 m  1:02.05   
12  133  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:02.72   
13  147  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:03.64   
14  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  1:04.50   
15  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:04.55   
16  32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  1:04.84   
17  53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:05.00   
18  45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:07.19   
19  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:07.28   
20  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:08.27   
21  77  Herrmann Niels  2001  HUDIKSVALL  AV7901  25 m  1:09.08   
22  156  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  1:09.12   
23  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:10.01   
24  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:10.14   
25  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  1:10.39   
26  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  1:10.63   
27  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:11.43   
28  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:13.26   
29  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:14.75   
30  84  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  1:15.17   
31  161  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  1:16.18   
32  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:16.45   
33  121  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:16.54   
34  70  Hedlund Andreas  1973  HEDEMORA  AA5973  25 m  1:16.73   
35  34  Nordström Joel  2001  GIMO SS  AR8701  25 m  1:16.78   
36  85  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:16.87   
37  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:17.08   
38  110  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:17.37   
39  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  1:18.37   
40  143  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:22.06   
41  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:22.99   
42  141  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:23.01   
43  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  1:23.73   
44  210  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  1:24.72   
45  128  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:27.85   
46  152  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:32.45   
47  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  1:32.78   
48  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:39.58   
49  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:40.90   
50  180  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  1:43.18   
51  83  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  1:47.12   
52  75  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  1:47.85   
53  Ericsson Hugo  2004  BOLLNÄS SS    25 m     
54  200  Cederholm Johannes  1994  STRÄNGNÄS  BB1994  25 m     
 
Gren 45, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:26.43   
51  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:28.14   
207  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:32.62   
146  Sved Lovisa  2000  UPSALA S  AH5800  25 m  2:37.95   
130  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:38.34   
111  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  2:39.20   
40  Ericson Alice  2001  GÄVLE SS  AZ9601  25 m  2:46.27   
153  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  2:48.34   
116  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  2:52.71   
10  199  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  2:54.00   
11  42  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:57.52   
12  125  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  3:01.29   
13  138  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  3:02.53   
14  119  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  50 m  3:18.10   
15  81  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m     
16  105  Åkerlund Elin  2000  TIMRÅ SK  AG3200  25 m     
17  115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m     
18  129  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m     
19  135  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m     
 
Gren 46, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
47  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:13.66   
164  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  2:30.62   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:31.01   
142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:32.20   
45  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:38.20   
159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  2:45.93   
17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  3:10.23   
194  Arouk Nawar  1996  STRÄNGNÄS  AZ1596  25 m     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
163  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  1:12.54   
201  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:15.95   
209  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:15.95   
204  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:16.44   
57  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:18.26   
22  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  1:18.41   
130  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:20.22   
97  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:20.76   
124  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:22.01   
10  139  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  1:22.50   
11  148  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:24.94   
12  213  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:25.30   
13  71  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:25.36   
14  212  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:25.57   
15  211  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:26.53   
16  113  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:27.00   
17  86  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:28.66   
18  153  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:29.47   
19  114  Bredenberg Ella  2001  UPSALA S  BC2801  25 m  1:30.89   
20  122  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:30.92   
21  95  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:31.69   
22  46  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:32.02   
23  35  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  1:32.05   
24  23  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  1:33.38   
25  69  Hallström Maja  2000  HEDEMORA  BM5400  25 m  1:34.23   
26  131  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:34.24   
27  192  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:34.42   
28  198  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  1:34.58   
29  43  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:34.74   
30  82  Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  BT1801  25 m  1:35.11   
31  73  Vogel Ella  2001  HEDEMORA  AY4801  25 m  1:35.84   
32  127  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:36.17   
33  52  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:36.43   
34  184  Elfström Levina  2003  KOMETERNA  AN8403  25 m  1:36.45   
35  144  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:36.54   
36  118  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:37.17   
37  132  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:37.17   
38  107  Åström Cornelia  2002  TIMRÅ SK  BE5802  25 m  1:37.67   
39  224  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  1:38.44   
40  217  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  1:39.96   
41  78  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  1:42.96   
42  15  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  1:42.99   
43  49  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:43.78   
44  168  Hermann Ellinor  2003  ÖSTERBY SS  AN9403  25 m  1:44.15   
45  16  Rönn Emilia  2000  BOLLNÄS SS  BN5800  25 m  1:48.00   
46  36  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:49.24   
47  149  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:49.46   
48  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  1:49.60   
49  134  Lundberg Ida  2003  UPSALA S  AY5403  25 m  1:50.21   
50  56  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  1:50.49   
51  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:51.50   
52  96  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:52.01   
53  103  Ljung Klara  2003  TIMRÅ SK  BF7803  25 m  1:52.20   
54  59  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:52.36   
55  109  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:54.74   
56  Edlund Marika  2005  BOLLNÄS SS  AY8805  25 m     
57  Jonsson Tove  2000  BOLLNÄS SS  BR1600  25 m     
58  12  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
59  13  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m     
60  33  Nordström Jenny  2005  GIMO SS  AE0205  25 m     
61  72  Karlsson Eva  1997  HEDEMORA  BS4897  25 m     
62  175  Edèn Nike  2006  HÄRJEDALEN  AB2406  25 m     
63  176  Handler Thea  2005  HÄRJEDALEN    25 m     
64  181  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m     
65  183  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m     
66  186  Ervasti Ebba  2007  KOMETERNA  AA0607  25 m     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Arouk Sabah  1994  STRÄNGNÄS  BB7794  25 m  1:09.70   
206  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  1:10.03   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:10.31   
158  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  1:10.32   
162  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:12.30   
32  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  1:12.89   
44  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  1:13.67   
53  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:18.27   
38  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:18.29   
10  17  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:20.87   
11  157  Bjuresten Rasmus  1999  WISBY SS  AO7999  25 m  1:21.32   
12  37  Batsikadze Nugzari  2000  GÄVLE SS  AY8700  25 m  1:22.89   
13  166  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:26.46   
14  133  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:27.88   
15  120  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:28.89   
16  159  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:30.83   
17  167  Bräck Axel  2001  ÖSTERBY SS  AK1301  25 m  1:31.17   
18  11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:31.85   
19  208  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:32.07   
20  68  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:33.98   
21  55  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:35.04   
22  205  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:35.40   
23  58  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:37.31   
24  160  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  1:43.20   
25  62  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:44.04   
26  161  Höglund Oliver  2003  WISBY SS  AC8103  25 m  1:47.72   
27  152  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:48.97   
28  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:49.69   
29  110  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:49.89   
30  14  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  1:51.70   
31  141  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:51.71   
32  128  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:52.12   
33  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  1:53.10   
34  83  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  1:57.82   
35  143  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:59.28   
36  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  2:02.86   
37  75  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  2:23.72   
38  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m     
39  180  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  29 december 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:19