Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Palles Minne - TYR Cup 2016    Utskriftsdatum  06 januari 2016   
  Tävlingsort  Bollnäs    Utskriftstid  18:37   
  Arrangör  Bollnäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 januari 2016         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Helmi Swanson  2004  12  353  37.69        1:18.11   
  Gävle Simsällskap  1:18.55                 
                     
Frida Florén  2004  10  300  39.02        1:22.46   
  Gävle Simsällskap  1:27.61                 
                     
Amanda Viksten  2004  284  40.85        1:24.01   
  Upsala Simsällskap  1:25.31                 
                     
Tyra Strömbom  2004  272  41.49        1:25.21   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:24.86                 
                     
Lisa Löf  2004  246  41.61        1:28.13   
  Gävle Simsällskap  1:29.72                 
                     
Viktoria Lautmann  2004  240  42.90        1:28.83   
  Upsala Simsällskap  1:30.85                 
                     
Lisen Myrelid  2005  230  44.49        1:30.02   
  Upsala Simsällskap  1:30.89                 
                     
Matilda Tukler  2004  223  44.18        1:30.99   
  Upsala Simsällskap  1:36.09                 
                     
Celina Hoffner  2004  218  46.63        1:31.71   
  Upsala Simsällskap  1:30.74                 
                     
10  Joanna Sundqvist  2005  211  45.04        1:32.65   
  Upsala Simsällskap  1:36.75                 
                     
11  Nellie Demir  2004    192  47.30        1:35.59   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:38.49                 
                     
12  Amanda Persson  2004    160  49.71        1:41.67   
  Österby Simsällskap                   
                     
13  Frida Ljusberg  2004    146  52.23        1:44.77   
  Söderhamns Simsällskap  1:49.27                 
                     
14  Nathalie Stegenberg  2004    136  49.82        1:47.20   
  Gävle Simsällskap  2:00.41                 
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Clara Florén  2002  12  371  36.87        1:16.84   
  Gävle Simsällskap  1:17.38                 
                     
Saga Bäckström  2002  10  368  38.04        1:17.01   
  Strängnäs Simklubb  1:18.31                 
                     
Vera Hermansson  2003  348  38.49        1:18.47   
  Upsala Simsällskap  1:21.33                 
                     
Lovis Jernberg  2002  322  39.39        1:20.53   
  Söderhamns Simsällskap  1:21.74                 
                     
Jonna Löding  2002  320  38.89        1:20.72   
  Upsala Simsällskap  1:22.52                 
                     
Malla Myrelid  2002  298  41.08        1:22.62   
  Upsala Simsällskap  1:24.27                 
                     
Lovisa Königsson  2002  269  42.08        1:25.48   
  Upsala Simsällskap  1:28.57                 
                     
Wilma Hedberg  2002  248  41.20        1:27.84   
  Gävle Simsällskap  1:25.25                 
                     
Ellinor Hermann  2003  229  44.28        1:30.20   
  Österby Simsällskap  1:29.83                 
                     
10  Elsa Söderberg  2002  227  44.06        1:30.45   
  Österby Simsällskap  1:37.20                 
                     
11  Ida Lundén  2002    225  43.26        1:30.77   
  Gävle Simsällskap  1:27.54                 
                     
12  Maja Nilsson  2003    207  45.36        1:33.24   
  Gävle Simsällskap  1:34.12                 
                     
13  Ella Wallinder  2003    184  46.94        1:36.96   
  Upsala Simsällskap  1:38.15                 
                     
14  Elina Widén  2003    177  46.87        1:38.28   
  Gimo Simsällskap  1:39.28                 
                     
15  Emelie Wijker  2003    169  50.01        1:39.83   
  Gävle Simsällskap  1:43.95                 
                     
16  Kajsa Andersson  2003    163  48.69        1:41.01   
  Upsala Simsällskap  1:41.15                 
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Emma Bergkvist  2000  12  553  32.01        1:07.28   
  Strängnäs Simklubb  1:05.56                 
                     
Lovisa Sved  2000  10  447  34.39        1:12.22   
  Upsala Simsällskap  1:10.89                 
                     
Clara Lönnberg  2001  438  35.51        1:12.72   
  Strängnäs Simklubb  1:11.28                 
                     
Jeanna Wiell  2001  395  36.53        1:15.26   
  Upsala Simsällskap  1:16.82                 
                     
Julia Johnsson  2000  335  38.23        1:19.48   
  Härjedalens Simklubb  1:17.55                 
                     
Alice Ericson  2001  324  38.78        1:20.39   
  Gävle Simsällskap  1:19.30                 
                     
Ella Vogel  2001  284  41.07        1:23.93   
  Hedemora Simsällskap  1:25.11                 
                     
Anna Idesten  2001  284  40.87        1:23.98   
  Strängnäs Simklubb  1:25.01                 
                     
Maja Hallström  2000  280  39.80        1:24.41   
  Hedemora Simsällskap  1:23.22                 
                     
10  Maja Andersson  2000  268  40.55        1:25.59   
  Strängnäs Simklubb  1:28.25                 
                     
11  Anna Hedlund  2000    252  41.55        1:27.33   
  Hedemora Simsällskap  1:23.80                 
                     
12  Ella Bredenberg  2001    243  43.07        1:28.46   
  Upsala Simsällskap  1:29.40                 
                     
13  Josephine Olsson  2001    229  43.77        1:30.24   
  Gimo Simsällskap  1:33.61                 
                     
14  Nelli Åkerman  2000    221  43.42        1:31.35   
  Bollnäs Simsällskap  1:27.02                 
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lisa Carlsson  1999  12  362  37.45        1:17.45   
  Upsala Simsällskap  1:17.74                 
                     
Tova Moberg  1998  10  345  37.43        1:18.70   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:17.19                 
                     
Karolin Karlsson  1999  333  38.37        1:19.61   
  Leksands Simförening  1:19.34                 
                     
Adina Nyström  1999  331  38.08        1:19.79   
  Strängnäs Simklubb  1:21.19                 
                     
Monica Pesu  1996  170  48.97        1:39.69   
  Bollnäs Simsällskap  1:47.70                 
                     
Eva Karlsson  1997  153  47.51        1:43.17   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hugo Swanson  2006  12  167  42.29        1:28.73   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Sebastian Svensson  2006  10  80  55.03        1:53.56   
  Härjedalens Simklubb                   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Fredrik Karlsson  2004  12  195  40.85        1:24.28   
  Strängnäs Simklubb  1:27.00                 
                     
Albin Östlund  2004  10  190  41.03        1:25.11   
  Gävle Simsällskap  1:25.62                 
                     
Anton Höglund  2004  166  43.14        1:28.93   
  Wisby Simsällskap  1:28.71                 
                     
Olle Wikholm  2004  164  45.19        1:29.27   
  Gävle Simsällskap  1:36.75                 
                     
Danny Simaleza  2005  134  46.40        1:35.57   
  Upsala Simsällskap  1:39.17                 
                     
Vigor Runemar-Ham  2004  122  47.33        1:38.55   
  Strängnäs Simklubb  1:40.44                 
                     
Lukas Höglund  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:35.65                 
                     
William Rismyhr  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:42.64                 
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Carl Hansson  2003  12  269  36.54        1:15.72   
  Gävle Simsällskap  1:12.09                 
                     
Martin Schön  2003  10  258  37.25        1:16.86   
  Bollnäs Simsällskap  1:16.75                 
                     
Melker Rosengren  2003  252  37.39        1:17.40   
  Gävle Simsällskap  1:28.08                 
                     
Gustaf Sandström  2003  178  41.61        1:26.99   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:25.61                 
                     
Oskar Andersson  2003  145  44.04        1:33.05   
  Upsala Simsällskap  1:27.97                 
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jakob Källquist  2001  12  441  31.60        1:04.29   
  Gävle Simsällskap  1:03.41                 
                     
Linus Kahl  2001  10  389  32.15        1:07.04   
  Wisby Simsällskap  1:06.79                 
                     
Cosmos Sharman  2000  350  33.69        1:09.40   
  Wisby Simsällskap  1:08.80                 
                     
Philip Rosvall  2001  323  34.39        1:11.26   
  Upsala Simsällskap  1:11.06                 
                     
Andreas Persson  2000  297  34.99        1:13.33   
  Gävle Simsällskap  1:11.76                 
                     
Adam Carlsson  2001  296  35.78        1:13.36   
  Gävle Simsällskap  1:14.39                 
                     
Marcus Ålenius  2001  275  35.65        1:15.18   
  Gävle Simsällskap  1:12.32                 
                     
William Yttergren  2000  275  36.39        1:15.21   
  Wisby Simsällskap  1:17.03                 
                     
Alfons Frid  2001  260  37.22        1:16.60   
  Wisby Simsällskap  1:19.89                 
                     
10  Daniel Engman  2001  221  38.60        1:20.85   
  Gimo Simsällskap  1:22.19                 
                     
11  Axel Bräck  2001    207  39.52        1:22.71   
  Österby Simsällskap  1:22.70                 
                     
12  Nicklas Evaldsson  2001    196  40.61        1:24.24   
  Hedemora Simsällskap  1:26.05                 
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sabah Arouk  1994  12  474  30.16        1:02.76   
  Strängnäs Simklubb  1:02.46                 
                     
Nawar Arouk  1996  10  375  32.27        1:07.85   
  Strängnäs Simklubb  1:08.86                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Tone Sandsjö  2003  12  600  31.04  1:04.70  1:38.36    2:11.76   
  Wisby Simsällskap  2:15.97                 
                     
Stina Byström  2002  10  518  32.50  1:07.02  1:43.37    2:18.39   
  Upsala Simsällskap  2:17.68                 
                     
Matilda Lantz  2002  495  32.09  1:07.72  1:44.50    2:20.49   
  Upsala Simsällskap  2:20.78                 
                     
Saga Bäckström  2002  413  34.38  1:12.64  1:51.52    2:29.24   
  Strängnäs Simklubb  2:35.09                 
                     
Elsa Staaf  2003  392  36.06  1:15.64  1:54.96    2:31.81   
  Strängnäs Simklubb  2:35.68                 
                     
Sofia Domeij  2002  362  37.10  1:16.36  1:56.85    2:35.91   
  Upsala Simsällskap  2:39.99                 
                     
Lovis Jernberg  2002  361  36.72  1:16.90  1:58.54    2:36.12   
  Söderhamns Simsällskap  2:32.57                 
                     
Victoria Flyman  2003  359  36.27  1:16.72  1:58.19    2:36.33   
  Söderhamns Simsällskap  2:34.09                 
                     
Emma Westermark  2003  326  36.42  1:18.08  2:00.72    2:41.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Filippa Edström  2002  276  39.70  1:24.96  2:09.02    2:50.60   
  Upsala Simsällskap  3:15.34                 
                     
11  Elina Widén  2003    218  39.82  1:26.97  2:16.30    3:04.60   
  Gimo Simsällskap  3:03.22                 
                     
12  Tora Dregelid  2002    191  41.44  1:31.00  2:22.89    3:12.99   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Wilma Wennerberg  2001  12  505  31.79  1:07.01  1:43.43    2:19.51   
  Strängnäs Simklubb  2:18.65                 
                     
Clara Lönnberg  2001  10  431  33.48  1:10.79  1:49.11    2:27.10   
  Strängnäs Simklubb  2:23.91                 
                     
Lovisa Sved  2000  430  32.75  1:09.51  1:48.54    2:27.22   
  Upsala Simsällskap  2:21.23                 
                     
Elina Carlsson  2001  428  33.19  1:10.78  1:49.61    2:27.42   
  Gävle Simsällskap  2:24.30                 
                     
Jeanna Wiell  2001  381  34.14  1:12.99  1:53.88    2:33.32   
  Upsala Simsällskap  2:33.36                 
                     
Maja Jakobsson  2000  372  35.85  1:15.53  1:55.19    2:34.52   
  KFUK-KFUM Kometerna  2:30.46                 
                     
Julia Johnsson  2000  366  35.42  1:14.97  1:55.81    2:35.40   
  Härjedalens Simklubb  2:37.88                 
                     
Ella Vogel  2001  349  36.42  1:16.59  1:58.11    2:37.88   
  Hedemora Simsällskap  2:40.62                 
                     
Anna Hedlund  2000  333  36.57  1:17.02  1:58.60    2:40.24   
  Hedemora Simsällskap  2:37.98                 
                     
10  Tilda Granlund  2001  333  37.72  1:19.21  2:00.78    2:40.35   
  Strängnäs Simklubb  2:52.35                 
                     
11  Maja Hallström  2000    329  35.50  1:16.23  1:59.02    2:40.97   
  Hedemora Simsällskap  2:38.16                 
                     
12  Anna Idesten  2001    318  37.01  1:18.54  2:00.81    2:42.74   
  Strängnäs Simklubb  2:52.88                 
                     
13  Maja Andersson  2000    313  37.06  1:18.36  2:01.94    2:43.72   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
14  Mia Milic  2001    271  38.12  1:21.91  2:08.12    2:51.58   
  Upsala Simsällskap  2:58.10                 
                     
15  Elin Åkerlund  2000    244  39.22  1:23.99  2:10.67    2:57.78   
  Timrå Simklubb  2:54.12                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lisa Eriksson  1998  12  683  28.83  1:00.27  1:33.12    2:06.18   
  Strängnäs Simklubb  2:04.60                 
                     
Matilda Åhlström  1991  10  528  29.64  1:02.21  1:38.20    2:17.49   
  Bollnäs Simsällskap  2:09.44                 
                     
Julia Norlin  1998  455  33.02  1:09.46  1:46.92    2:24.46   
  Upsala Simsällskap  2:23.03                 
                     
Miranda Söderberg  1999  431  32.72  1:09.84  1:48.71    2:27.15   
  Upsala Simsällskap  2:34.87                 
                     
Helena Westerlund  1999  427  33.34  1:11.00  1:49.86    2:27.55   
  Strängnäs Simklubb  2:28.52                 
                     
Tova Moberg  1998  371  34.93  1:13.56  1:54.49    2:34.66   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:31.16                 
                     
Margareta Rainer  1949  281  39.25  1:22.85  2:07.20    2:49.66   
  Gävle Simsällskap  2:50.00                 
                     
Ylva Söderholm  1993  180  44.70  1:35.60  2:28.26    3:16.86   
  KFUK-KFUM Kometerna  3:12.13                 
                     
Eva Karlsson  1997  128  46.65  1:43.15  2:43.31    3:40.33   
  Hedemora Simsällskap  3:48.39                 
                     
Emma Widen  1999              DNF   
  Österby Simsällskap  2:19.65                 
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Mikael Söderberg  2003  12  360  30.57  1:06.03  1:43.20    2:19.61   
  Upsala Simsällskap  2:16.70                 
                     
Carl Hansson  2003  10  296  33.47  1:11.67  1:50.56    2:29.00   
  Gävle Simsällskap  2:30.77                 
                     
Martin Schön  2003  267  33.87  1:13.76  1:55.19    2:34.14   
  Bollnäs Simsällskap  2:44.07                 
                     
Eric Malmquist  2003  235  35.72  1:16.86  1:59.03    2:40.98   
  Strängnäs Simklubb  2:40.96                 
                     
Viggo Reit  2003  222  37.38  1:19.74  2:02.95    2:43.99   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:51.67                 
                     
David Forsblad  2002  215  38.31  1:21.87  2:05.43    2:45.87   
  Upsala Simsällskap  2:55.90                 
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Linus Kahl  2001  12  521  28.32  59.61  1:31.28    2:03.42   
  Wisby Simsällskap  1:58.30                 
                     
Carl Göransson  2000  10  518  28.64  1:00.08  1:32.28    2:03.72   
  Upsala Simsällskap  2:02.40                 
                     
Johan Ljunggren  2001  476  29.15  1:01.23  1:34.53    2:07.19   
  Upsala Simsällskap  2:09.68                 
                     
Jakob Källquist  2001  460  29.82  1:03.54  1:37.87    2:08.69   
  Gävle Simsällskap  2:02.72                 
                     
Adam Carlsson  2001  387  30.72  1:05.84  1:41.62    2:16.26   
  Gävle Simsällskap  2:17.67                 
                     
Marcus Ålenius  2001  375  31.03  1:06.07  1:42.17    2:17.76   
  Gävle Simsällskap  2:12.47                 
                     
Cosmos Sharman  2000  362  31.37  1:06.39  1:43.09    2:19.39   
  Wisby Simsällskap  2:15.09                 
                     
Marcus Nordh  2000  339  31.67  1:08.17  1:45.73    2:22.51   
  Bollnäs Simsällskap  2:27.47                 
                     
Jonatan Fischer  2001  313  33.70  1:11.39  1:49.72    2:26.20   
  Upsala Simsällskap  2:25.51                 
                     
10  Andreas Persson  2000  292  33.29  1:12.09  1:51.39    2:29.66   
  Gävle Simsällskap  2:25.76                 
                     
11  Niels Herrmann  2001    260  35.41  1:15.39  1:57.04    2:35.56   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:40.51                 
                     
12  Axel Bräck  2001    252  35.77  1:16.08  1:59.16    2:37.29   
  Österby Simsällskap  2:45.47                 
                     
13  Daniel Engman  2001    250  35.75  1:17.20  2:00.68    2:37.56   
  Gimo Simsällskap  2:41.87                 
                     
14  Nicklas Evaldsson  2001    207  37.50  1:20.02  2:05.31    2:47.95   
  Hedemora Simsällskap  3:01.57                 
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sabah Arouk  1994  12  534  28.63  59.87  1:30.58    2:02.41   
  Strängnäs Simklubb  2:06.91                 
                     
Pontus Lindholm  1994  10  501  28.16  59.83  1:32.03    2:05.09   
  Strängnäs Simklubb  2:01.39                 
                     
Patrik Florén  1976  462  28.50  1:00.30  1:34.59    2:08.53   
  Gävle Simsällskap  2:10.33                 
                     
Nawar Arouk  1996  397  29.44  1:01.39  1:36.77    2:15.15   
  Strängnäs Simklubb  2:09.34                 
                     
Pelle Högfors  1987  335  33.37  1:10.26  1:46.97    2:23.00   
  Gimo Simsällskap  2:22.86                 
                     
Andreas Hedlund  1973  207  36.53  1:17.06  2:02.23    2:47.85   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Nike Edèn  2006  12  239          46.38   
  Härjedalens Simklubb  46.68                 
Matilda Jonsson  2006  10  148          54.35   
  Härjedalens Simklubb  58.69                 
Ellen Bengtsson  2007  121          58.11   
  Bollnäs Simsällskap  1:03.76                 
Ebba Ervasti  2007  115          59.20   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:07.85                 
Alicja Konatowska  2006  69          1:10.03   
  Härjedalens Simklubb  1:17.82                 
Embla Lidén  2008  62          1:12.59   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:16.21                 
Edith Wallberg  2007              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  1:10.78                 
Teomina Elfström  2007              DSQ   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:06.23                 
Vera Stefanovic  2006              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Helmi Swanson  2004  12  468          37.08   
  Gävle Simsällskap  36.96                 
Filippa Eklund  2004  10  368          40.17   
  Söderhamns Simsällskap  40.50                 
Tyra Strömbom  2004  323          41.96   
  Hudiksvalls Simsällskap  41.61                 
Elsa Stjerna  2004  268          44.66   
  Upsala Simsällskap  45.86                 
Frida Florén  2004  264          44.88   
  Gävle Simsällskap  43.66                 
Sofia Högdin  2004  262          44.97   
  Upsala Simsällskap  46.54                 
Viktoria Lautmann  2004  260          45.09   
  Upsala Simsällskap  50.11                 
Tilde Lantz  2004  256          45.30   
  Upsala Simsällskap  44.70                 
Lisa Löf  2004  1.5  219          47.74   
  Gävle Simsällskap  46.93                 
Nathalie Stegenberg  2004  1.5  219          47.74   
  Gävle Simsällskap  48.39                 
11  Agnes Jonasson  2005    217          47.86   
  Hudiksvalls Simsällskap  47.15                 
12  Isabelle Åström  2004    211          48.37   
  Timrå Simklubb  49.01                 
13  Nellie Demir  2004    206          48.76   
  Hudiksvalls Simsällskap  50.22                 
14  Tuva Lindqvist  2004    187          50.33   
  Österby Simsällskap  50.23                 
15  Jenny Nordström  2005    162          52.82   
  Gimo Simsällskap  52.77                 
16  Frida Olsson  2005    143          55.03   
  Bollnäs Simsällskap  54.43                 
17  Thea Handler  2005    138          55.69   
  Härjedalens Simklubb                   
18  Signe Löf  2005    134          56.16   
  Gävle Simsällskap  56.81                 
19  Kaisa Ervasti  2005    118          58.68   
  KFUK-KFUM Kometerna  59.81                 
20  Tilda Bylund  2004    99          1:02.24   
  Bollnäs Simsällskap                   
Marika Edlund  2005              DNS   
  Bollnäs Simsällskap  56.09                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Tone Sandsjö  2003  12  599          34.16   
  Wisby Simsällskap  33.72                 
Victoria Flyman  2003  10  445          37.70   
  Söderhamns Simsällskap  36.31                 
Clara Florén  2002  386          39.53   
  Gävle Simsällskap  40.40                 
Matilda Bohman  2002  366          40.25   
  Upsala Simsällskap  41.74                 
Jonna Löding  2002  329          41.69   
  Upsala Simsällskap  41.46                 
Elsa Staaf  2003  319          42.12   
  Strängnäs Simklubb  41.71                 
Wilma Hedberg  2002  305          42.78   
  Gävle Simsällskap  41.45                 
Hedda Sköld  2002  294          43.31   
  Wisby Simsällskap  44.07                 
Maja Nilsson  2003  283          43.82   
  Gävle Simsällskap  45.39                 
10  Levina Elfström  2003  280          43.98   
  KFUK-KFUM Kometerna  43.38                 
11  Tindra Olavi  2003    260          45.09   
  Timrå Simklubb  45.73                 
12  Ellinor Hermann  2003    255          45.37   
  Österby Simsällskap  45.64                 
13  Cornelia Åström  2002    244          46.03   
  Timrå Simklubb  45.55                 
14  Tora Dregelid  2002    239          46.37   
  Gimo Simsällskap  45.40                 
15  Johanna Engberg  2003    217          47.87   
  Rättviks simförening  47.10                 
16  Elina Widén  2003    198          49.35   
  Gimo Simsällskap  49.22                 
17  Irma Dahlbom  2003    197          49.47   
  Upsala Simsällskap  51.72                 
18  Karin Englund  2003    189          50.10   
  Söderhamns Simsällskap  50.47                 
19  Emelie Nordqvist  2003    176          51.37   
  Bollnäs Simsällskap  54.19                 
20  Emelie Wijker  2003    171          51.88   
  Gävle Simsällskap  51.30                 
21  Elin Jones  2003    165          52.42   
  Rättviks simförening  51.77                 
22  Klara Hellström  2002    160          53.04   
  Leksands Simförening  54.15                 
23  Olivia Lennartsson Olsson  2003    77          1:07.44   
  Leksands Simförening                   
Ive Fröman  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap  46.08                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Emma Bergkvist  2000  12  436          37.98   
  Strängnäs Simklubb  37.53                 
Anna Hedlund  2000  10  363          40.36   
  Hedemora Simsällskap  39.39                 
Julia Johnsson  2000  354          40.71   
  Härjedalens Simklubb  40.08                 
Josephine Olsson  2001  321          42.03   
  Gimo Simsällskap  40.91                 
Minna Billström  2001  317          42.22   
  Strängnäs Simklubb  44.16                 
Maja Andersson  2000  315          42.32   
  Strängnäs Simklubb  43.97                 
Maja Hallström  2000  311          42.49   
  Hedemora Simsällskap  42.43                 
Ella Bredenberg  2001  296          43.21   
  Upsala Simsällskap  42.04                 
Ella Vogel  2001  287          43.65   
  Hedemora Simsällskap  41.52                 
10  Tilda Granlund  2001  285          43.74   
  Strängnäs Simklubb  45.39                 
11  Anna Idesten  2001    266          44.73   
  Strängnäs Simklubb  46.65                 
12  Emilia Rönn  2000    243          46.09   
  Bollnäs Simsällskap  48.56                 
13  Anna Papp  2001    237          46.53   
  Hudiksvalls Simsällskap  44.88                 
14  Nelli Åkerman  2000    230          46.98   
  Bollnäs Simsällskap  43.41                 
Rebella Berglund  2001              DSQ   
  Leksands Simförening  43.45                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lisa Eriksson  1998  12  554          35.06   
  Strängnäs Simklubb  34.85                 
Matilda Åhlström  1991  10  525          35.69   
  Bollnäs Simsällskap  34.69                 
Adina Nyström  1999  485          36.64   
  Strängnäs Simklubb  34.94                 
Helena Westerlund  1999  392          39.34   
  Strängnäs Simklubb  38.90                 
Monica Pesu  1996  240          46.31   
  Bollnäs Simsällskap  45.98                 
Eva Karlsson  1997  188          50.24   
  Hedemora Simsällskap  48.41                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hugo Swanson  2006  12  224          41.52   
  Gävle Simsällskap  42.11                 
Oliver Wijker  2006  10  86          57.14   
  Gävle Simsällskap  55.82                 
Sebastian Svensson  2006  78          59.04   
  Härjedalens Simklubb  55.57                 
Lukas Nilsson  2006  61          1:03.85   
  Söderhamns Simsällskap  1:03.33                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Anton Höglund  2004  12  167          45.82   
  Wisby Simsällskap  45.63                 
Albin Östlund  2004  10  162          46.28   
  Gävle Simsällskap  46.79                 
Olle Wikholm  2004  144          48.07   
  Gävle Simsällskap  50.06                 
Levente Papp  2005  117          51.51   
  Hudiksvalls Simsällskap  50.40                 
Arvid Lind  2005  106          53.19   
  Bollnäs Simsällskap  52.88                 
Gustav Buvik Spännare  2004  87          56.86   
  Bollnäs Simsällskap  56.36                 
Hampus Demir  2005  64          1:02.81   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:00.63                 
Fredrik Karlsson  2004              DNS   
  Strängnäs Simklubb  45.21                 
Johan Larsson  2004              DSQ   
  Österby Simsällskap  1:06.16                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Martin Schön  2003  12  276          38.75   
  Bollnäs Simsällskap  38.78                 
Melker Rosengren  2003  10  215          42.09   
  Gävle Simsällskap  43.54                 
Eric Malmquist  2003  214          42.20   
  Strängnäs Simklubb  42.44                 
David Forsblad  2002  151          47.35   
  Upsala Simsällskap  47.46                 
Rowan Pajuluoma  2002  81          58.23   
  Österby Simsällskap  58.35                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Marcus Ålenius  2001  12  440          33.19   
  Gävle Simsällskap  33.21                 
Jakob Källquist  2001  10  409          34.01   
  Gävle Simsällskap  35.02                 
Linus Kahl  2001  401          34.22   
  Wisby Simsällskap  32.29                 
Andreas Persson  2000  378          34.92   
  Gävle Simsällskap  34.98                 
William Yttergren  2000  292          38.02   
  Wisby Simsällskap  39.08                 
Marcus Nordh  2000  273          38.90   
  Bollnäs Simsällskap  38.71                 
Nicklas Evaldsson  2001  264          39.34   
  Hedemora Simsällskap  42.13                 
Alfons Frid  2001  253          39.89   
  Wisby Simsällskap  41.43                 
Axel Bräck  2001  226          41.44   
  Österby Simsällskap  41.86                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Pontus Lindholm  1994  12  529          31.21   
  Strängnäs Simklubb  31.23                 
Robin Cederqvist  1989  10  466          32.56   
  Wisby Simsällskap  31.75                 
Johannes Cederholm  1994  434          33.34   
  Strängnäs Simklubb                   
Rasmus Bjuresten  1999  395          34.41   
  Wisby Simsällskap  35.38                 
Jonas Pesu  1998  171          45.44   
  Bollnäs Simsällskap  49.05                 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jessica Hansson  1991  12  320          42.10   
  Bollnäs Simsällskap                   
Ann Florén  1973  10  259          45.13   
  Gävle Simsällskap                   
Margareta Rainer  1949  241          46.26   
  Gävle Simsällskap  44.02                 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herr Masters, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Robin Cederqvist  1989  12  468          32.52   
  Wisby Simsällskap  31.75                 
Torbjörn Svensk  1964  10  454          32.85   
  Bollnäs Simsällskap  32.53                 
Pelle Högfors  1987  387          34.62   
  Gimo Simsällskap  33.82                 
Patrik Florén  1976  385          34.69   
  Gävle Simsällskap                   
Joel Bäckman  1987  338          36.23   
  Timrå Simklubb  37.23                 
Ola Söderberg  1966  294          37.95   
  Växjö Simsällskap                   
Jesper Olsson  1975  286          38.30   
  Upsala Simsällskap  38.14                 
Stefan Nilsson  1968  282          38.49   
  Söderhamns Simsällskap  37.63                 
Ola Wallberg  1972  264          39.35   
  Bollnäs Simsällskap  37.79                 
10  Elof von Schantz  1972  240          40.58   
  Bollnäs Simsällskap                   
11  Robert Bergkvist  1971    214          42.16   
  Strängnäs Simklubb  41.46                 
12  Andreas Hedlund  1973    211          42.39   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Stina Byström  2002  12  422  35.70  1:16.53  1:59.41    2:41.01   
  Upsala Simsällskap  2:37.93                 
                     
Saga Bäckström  2002  10  368  35.73  1:18.21  2:03.91    2:48.48   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Geshin Zarei  2003  267  38.93  1:26.21  2:17.31    3:07.36   
  Upsala Simsällskap  3:11.88                 
                     
Ida Lundén  2002  261  39.54  1:28.65  2:19.73    3:08.97   
  Gävle Simsällskap  3:09.97                 
                     
Elsa Staaf  2003  208  42.14  1:33.21  2:27.77    3:23.56   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Emma Bergkvist  2000  12  503  32.96  1:10.88  1:50.77    2:31.78   
  Strängnäs Simklubb  2:36.83                 
                     
Wilma Wennerberg  2001  10  368  34.89  1:16.22  2:01.99    2:48.54   
  Strängnäs Simklubb  2:46.05                 
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Miranda Söderberg  1999  12  438  34.32  1:14.09  1:55.50    2:38.97   
  Upsala Simsällskap  2:37.28                 
                     
Lisa Carlsson  1999  10  320  37.66  1:22.27  2:09.27    2:56.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Widen  1999  306  37.36  1:24.24  2:12.71    2:59.17   
  Österby Simsällskap  2:59.29                 
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Mikael Söderberg  2003  12  327  33.83  1:13.49  1:56.06    2:38.24   
  Upsala Simsällskap  2:38.50                 
                     
Eric Malmquist  2003  10  172  42.96  1:34.25  2:25.37    3:16.14   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Carl Göransson  2000  12  468  29.58  1:04.92  1:42.22    2:20.48   
  Upsala Simsällskap  2:18.91                 
                     
William Yttergren  2000  10  384  33.30  1:10.97  1:50.07    2:30.02   
  Wisby Simsällskap  2:32.00                 
                     
Linus Kahl  2001  352  31.86  1:10.36  1:53.35    2:34.50   
  Wisby Simsällskap  2:24.38                 
                     
Philip Rosvall  2001  314  32.76  1:13.61  1:56.95    2:40.51   
  Upsala Simsällskap  2:37.31                 
                     
Adam Carlsson  2001  302  33.97  1:14.10  1:57.83    2:42.60   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Pelle Högfors  1987  12  221  40.60  1:27.15  2:15.07    3:00.21   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Nike Edèn  2006  12  199  47.79        1:38.74   
  Härjedalens Simklubb  1:47.38                 
                     
Vera Stefanovic  2006  10  138  50.58        1:51.62   
  Bollnäs Simsällskap  1:52.53                 
                     
Edith Wallberg  2007              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  2:08.14                 
                     
Matilda Jonsson  2006              DSQ   
  Härjedalens Simklubb                   
                     
Teomina Elfström  2007              DSQ   
  KFUK-KFUM Kometerna                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Helmi Swanson  2004  12  464  35.09        1:14.53   
  Gävle Simsällskap  1:16.29                 
                     
Frida Florén  2004  10  336  37.58        1:23.05   
  Gävle Simsällskap  1:23.68                 
                     
Filippa Eklund  2004  329  40.82        1:23.58   
  Söderhamns Simsällskap  1:25.22                 
                     
Tyra Strömbom  2004  310  40.18        1:25.31   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:24.42                 
                     
Amanda Viksten  2004  278  41.41        1:28.40   
  Upsala Simsällskap  1:30.76                 
                     
Sofia Högdin  2004  277  43.29        1:28.48   
  Upsala Simsällskap  1:29.75                 
                     
Viktoria Lautmann  2004  252  41.82        1:31.35   
  Upsala Simsällskap  1:29.79                 
                     
Celina Hoffner  2004  249  46.02        1:31.73   
  Upsala Simsällskap  1:28.50                 
                     
Nellie Demir  2004  247  44.06        1:32.00   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:28.65                 
                     
10  Tilde Lantz  2004  246  45.37        1:32.07   
  Upsala Simsällskap  1:30.55                 
                     
11  Lisa Löf  2004    245  42.30        1:32.24   
  Gävle Simsällskap  1:29.86                 
                     
12  Matilda Tukler  2004    239  44.75        1:32.99   
  Upsala Simsällskap  1:36.59                 
                     
13  Isabelle Åström  2004    237  42.29        1:33.25   
  Timrå Simklubb  1:33.53                 
                     
14  Elsa Stjerna  2004    228  45.19        1:34.49   
  Upsala Simsällskap  1:31.29                 
                     
15  Lisen Myrelid  2005    221  43.50        1:35.42   
  Upsala Simsällskap  1:35.09                 
                     
16  Agnes Jonasson  2005    219  44.85        1:35.76   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:38.01                 
                     
17  Joanna Sundqvist  2005    191  46.10        1:40.24   
  Upsala Simsällskap  1:35.13                 
                     
18  Nathalie Stegenberg  2004    173  48.96        1:43.50   
  Gävle Simsällskap  1:46.86                 
                     
19  Frida Ljusberg  2004    148  52.71        1:49.09   
  Söderhamns Simsällskap  1:52.60                 
                     
20  Kaisa Ervasti  2005    102  55.42        2:03.33   
  KFUK-KFUM Kometerna                   
                     
Frida Olsson  2005              DNS   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Marika Edlund  2005              DNS   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Amanda Persson  2004              DSQ   
  Österby Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Tone Sandsjö  2003  12  601  33.25        1:08.42   
  Wisby Simsällskap  1:10.53                 
                     
Matilda Lantz  2002  10  477  34.72        1:13.89   
  Upsala Simsällskap  1:13.37                 
                     
Clara Florén  2002  435  35.99        1:16.20   
  Gävle Simsällskap  1:18.56                 
                     
Saga Bäckström  2002  390  36.23        1:18.98   
  Strängnäs Simklubb  1:16.64                 
                     
Victoria Flyman  2003  354  38.86        1:21.58   
  Söderhamns Simsällskap  1:18.58                 
                     
Elsa Staaf  2003  343  39.57        1:22.41   
  Strängnäs Simklubb  1:23.38                 
                     
Jonna Löding  2002  342  38.00        1:22.50   
  Upsala Simsällskap  1:21.53                 
                     
Vera Hermansson  2003  340  38.20        1:22.70   
  Upsala Simsällskap  1:23.85                 
                     
Lovis Jernberg  2002  322  39.23        1:24.21   
  Söderhamns Simsällskap  1:24.15                 
                     
10  Ive Fröman  2003  318  41.12        1:24.59   
  Upsala Simsällskap  1:30.94                 
                     
11  Hedda Sköld  2002    307  39.41        1:25.55   
  Wisby Simsällskap  1:24.11                 
                     
12  Wilma Hedberg  2002    307  39.75        1:25.58   
  Gävle Simsällskap  1:26.06                 
                     
13  Ellinor Hermann  2003    298  40.69        1:26.35   
  Österby Simsällskap  1:28.17                 
                     
14  Matilda Bohman  2002    295  42.47        1:26.67   
  Upsala Simsällskap  1:34.90                 
                     
15  Sofia Domeij  2002    293  42.38        1:26.87   
  Upsala Simsällskap  1:33.55                 
                     
16  Malla Myrelid  2002    291  40.17        1:27.06   
  Upsala Simsällskap  1:25.43                 
                     
17  Geshin Zarei  2003    289  39.50        1:27.33   
  Upsala Simsällskap  1:26.49                 
                     
18  Levina Elfström  2003    270  41.58        1:29.24   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:35.73                 
                     
19  Lovisa Königsson  2002    270  39.83        1:29.30   
  Upsala Simsällskap  1:32.31                 
                     
20  Filippa Edström  2002    262  42.03        1:30.23   
  Upsala Simsällskap  1:31.74                 
                     
21  Maja Nilsson  2003    256  44.87        1:30.92   
  Gävle Simsällskap  1:30.61                 
                     
22  Ella Wallinder  2003    236  43.89        1:33.32   
  Upsala Simsällskap  1:40.30                 
                     
23  Elsa Söderberg  2002    224  41.75        1:35.00   
  Österby Simsällskap                   
                     
24  Elina Widén  2003    201  47.00        1:38.48   
  Gimo Simsällskap  1:35.95                 
                     
25  Tora Dregelid  2002    198  49.50        1:38.91   
  Gimo Simsällskap  1:36.38                 
                     
26  Irma Dahlbom  2003    195  47.47        1:39.57   
  Upsala Simsällskap  1:42.39                 
                     
27  Emelie Wijker  2003    176  49.25        1:42.88   
  Gävle Simsällskap  1:42.24                 
                     
28  Karin Englund  2003    171  50.08        1:43.86   
  Söderhamns Simsällskap  1:47.91                 
                     
29  Johanna Engberg  2003    170  46.07        1:44.21   
  Rättviks simförening                   
                     
30  Kajsa Andersson  2003    165  47.61        1:45.10   
  Upsala Simsällskap  1:51.15                 
                     
31  Elin Jones  2003    160  49.22        1:46.23   
  Rättviks simförening                   
                     
Emelie Nordqvist  2003              DNS   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Emma Westermark  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:35.55                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lovisa Sved  2000  12  487  32.80        1:13.36   
  Upsala Simsällskap  1:13.66                 
                     
Clara Lönnberg  2001  10  476  34.42        1:13.94   
  Strängnäs Simklubb  1:13.52                 
                     
Wilma Wennerberg  2001  444  35.67        1:15.66   
  Strängnäs Simklubb  1:14.65                 
                     
Elina Carlsson  2001  383  37.32        1:19.50   
  Gävle Simsällskap  1:18.82                 
                     
Julia Johnsson  2000  379  37.65        1:19.74   
  Härjedalens Simklubb  1:20.48                 
                     
Alice Ericson  2001  374  36.49        1:20.09   
  Gävle Simsällskap  1:21.13                 
                     
Maja Jakobsson  2000  369  36.51        1:20.45   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:22.86                 
                     
Ella Vogel  2001  338  37.03        1:22.84   
  Hedemora Simsällskap  1:21.08                 
                     
Anna Idesten  2001  326  39.75        1:23.84   
  Strängnäs Simklubb  1:25.48                 
                     
10  Anna Hedlund  2000  319  40.14        1:24.44   
  Hedemora Simsällskap  1:20.25                 
                     
11  Maja Andersson  2000    311  39.71        1:25.21   
  Strängnäs Simklubb  1:30.74                 
                     
12  Maja Hallström  2000    308  38.36        1:25.48   
  Hedemora Simsällskap  1:26.37                 
                     
13  Rebella Berglund  2001    289  38.90        1:27.27   
  Leksands Simförening                   
                     
14  Ella Bredenberg  2001    282  43.09        1:28.03   
  Upsala Simsällskap  1:28.56                 
                     
15  Tilda Granlund  2001    273  43.93        1:28.92   
  Strängnäs Simklubb  1:30.07                 
                     
16  Josephine Olsson  2001    268  41.70        1:29.54   
  Gimo Simsällskap  1:28.42                 
                     
17  Nelli Åkerman  2000    261  41.48        1:30.35   
  Bollnäs Simsällskap  1:25.10                 
                     
18  Mia Milic  2001    228  42.00        1:34.46   
  Upsala Simsällskap  1:32.06                 
                     
19  Anna Papp  2001    218  46.93        1:35.85   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:36.49                 
                     
20  Emilia Rönn  2000    202  47.09        1:38.28   
  Bollnäs Simsällskap  1:37.39                 
                     
Minna Billström  2001              DSQ   
  Strängnäs Simklubb  1:39.61                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lisa Eriksson  1998  12  621  31.17        1:07.65   
  Strängnäs Simklubb  1:05.94                 
                     
Matilda Åhlström  1991  10  566  31.96        1:09.78   
  Bollnäs Simsällskap  1:08.27                 
                     
Adina Nyström  1999  492  34.64        1:13.14   
  Strängnäs Simklubb  1:12.62                 
                     
Helena Westerlund  1999  429  35.70        1:16.50   
  Strängnäs Simklubb  1:18.14                 
                     
Tova Moberg  1998  368  35.89        1:20.53   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:18.09                 
                     
Emma Widen  1999  360  38.47        1:21.11   
  Österby Simsällskap  1:18.58                 
                     
Julia Norlin  1998  350  39.48        1:21.93   
  Upsala Simsällskap  1:18.08                 
                     
Ylva Söderholm  1993  192  46.02        1:39.94   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:38.96                 
                     
Monica Pesu  1996  180  48.16        1:42.11   
  Bollnäs Simsällskap  1:38.35                 
                     
10  Eva Karlsson  1997  179  47.29        1:42.36   
  Hedemora Simsällskap  1:45.30                 
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hugo Swanson  2006  12  198  40.75        1:26.97   
  Gävle Simsällskap  1:26.32                 
                     
Lukas Nilsson  2006  10  75  56.43        1:59.85   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Albin Östlund  2004  12  190  39.40        1:28.17   
  Gävle Simsällskap  1:27.02                 
                     
Anton Höglund  2004  10  166  44.01        1:32.22   
  Wisby Simsällskap  1:31.42                 
                     
Olle Wikholm  2004  159  44.82        1:33.51   
  Gävle Simsällskap  1:38.18                 
                     
William Rismyhr  2004  145  47.18        1:36.50   
  Upsala Simsällskap  1:39.36                 
                     
Danny Simaleza  2005  144  45.82        1:36.63   
  Upsala Simsällskap  1:39.36                 
                     
Lukas Höglund  2004  124  48.45        1:41.64   
  Upsala Simsällskap  1:43.24                 
                     
Levente Papp  2005  109  50.23        1:46.19   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:52.89                 
                     
Arvid Lind  2005  96  53.17        1:50.53   
  Bollnäs Simsällskap  1:43.77                 
                     
Gustav Buvik Spännare  2004  87  57.40        1:54.17   
  Bollnäs Simsällskap  1:59.49                 
                     
10  Hampus Demir  2005  71  57.84        2:02.13   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:07.41                 
                     
Vigor Runemar-Ham  2004              DSQ   
  Strängnäs Simklubb  1:44.19                 
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Martin Schön  2003  12  303  36.54        1:15.54   
  Bollnäs Simsällskap  1:16.13                 
                     
Carl Hansson  2003  10  250  35.84        1:20.50   
  Gävle Simsällskap  1:16.76                 
                     
Eric Malmquist  2003  197  41.09        1:27.14   
  Strängnäs Simklubb  1:23.49                 
                     
Gustaf Sandström  2003  185  38.56        1:28.96   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:32.28                 
                     
David Forsblad  2002  184  42.21        1:29.12   
  Upsala Simsällskap  1:33.24                 
                     
Viggo Reit  2003  184  41.96        1:29.24   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:31.58                 
                     
Oskar Andersson  2003              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:39.26                 
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jakob Källquist  2001  12  492  28.94        1:04.29   
  Gävle Simsällskap  1:05.94                 
                     
Marcus Ålenius  2001  10  402  33.63        1:08.73   
  Gävle Simsällskap  1:11.65                 
                     
Linus Kahl  2001  387  32.04        1:09.60   
  Wisby Simsällskap  1:03.09                 
                     
Adam Carlsson  2001  358  33.39        1:11.46   
  Gävle Simsällskap  1:16.14                 
                     
Johan Ljunggren  2001  357  33.94        1:11.52   
  Upsala Simsällskap  1:17.43                 
                     
Andreas Persson  2000  332  34.45        1:13.27   
  Gävle Simsällskap  1:15.25                 
                     
Jonatan Fischer  2001  320  33.66        1:14.14   
  Upsala Simsällskap  1:16.53                 
                     
William Yttergren  2000  320  33.89        1:14.15   
  Wisby Simsällskap  1:12.11                 
                     
Marcus Nordh  2000  304  34.95        1:15.44   
  Bollnäs Simsällskap  1:17.72                 
                     
10  Alfons Frid  2001  267  35.81        1:18.74   
  Wisby Simsällskap  1:18.86                 
                     
11  Nicklas Evaldsson  2001    257  36.45        1:19.76   
  Hedemora Simsällskap  1:27.94                 
                     
12  Niels Herrmann  2001    254  36.79        1:20.08   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:21.05                 
                     
13  Axel Bräck  2001    250  38.13        1:20.57   
  Österby Simsällskap  1:22.54                 
                     
14  Daniel Engman  2001    247  35.93        1:20.80   
  Gimo Simsällskap  1:22.26                 
                     
15  Anton Appelqvist  2001    224  38.17        1:23.52   
  Wisby Simsällskap  1:21.63                 
                     
16  Joel Nordström  2001    197  39.65        1:27.15   
  Gimo Simsällskap  1:30.09                 
                     
Cosmos Sharman  2000              DSQ   
  Wisby Simsällskap  1:11.75                 
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sabah Arouk  1994  12  532  29.03        1:02.64   
  Strängnäs Simklubb  1:03.28                 
                     
Pontus Lindholm  1994  10  489  30.95        1:04.42   
  Strängnäs Simklubb  1:03.16                 
                     
Patrik Florén  1976  461  30.77        1:05.70   
  Gävle Simsällskap  1:04.50                 
                     
Johannes Cederholm  1994  421  30.28        1:07.72   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Rasmus Bjuresten  1999  402  32.01        1:08.76   
  Wisby Simsällskap  1:10.89                 
                     
Robin Cederqvist  1989  376  33.47        1:10.30   
  Wisby Simsällskap  1:07.28                 
                     
Andreas Hedlund  1973  169  44.37        1:31.75   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
Jonas Pesu  1998  168  42.56        1:31.88   
  Bollnäs Simsällskap  1:35.81                 
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Gävle SS Damer [2004]  2004  12  329          2:17.67   
  Gävle Simsällskap                   
  Helmi Swanson  2004      30.97        30.97   
  Frida Florén  2004      35.17        1:06.14   
  Lisa Löf  2004      35.66        1:41.80   
  Nathalie Stegenberg  2004      35.87        2:17.67   
                     
Upsala S Damer [2005] 1  2005  10  302          2:21.77   
  Upsala Simsällskap  2:19.00                 
  Amanda Viksten  2004      35.23        35.23   
  Tilde Lantz  2004      35.89        1:11.12   
  Sofia Högdin  2004      35.50        1:46.62   
  Celina Hoffner  2004      35.15        2:21.77   
                     
Upsala S Damer [2005] 2  2005  249          2:31.14   
  Upsala Simsällskap  2:23.00                 
  Viktoria Lautmann  2004      38.43        38.43   
  Lisen Myrelid  2005      38.74        1:17.17   
  Joanna Sundqvist  2005      37.72        1:54.89   
  Matilda Tukler  2004      36.25        2:31.14   
                     
Bollnäs SS Damer [2005]  2005  123          3:11.02   
  Bollnäs Simsällskap  3:07.31                 
  Edith Wallberg  2007      48.45        48.45   
  Frida Olsson  2005      50.40        1:38.85   
  Ellen Bengtsson  2007      48.67        2:27.52   
  Vera Stefanovic  2006      43.50        3:11.02   
                     
Kometerna Damer [2004]  2004              DSQ   
  KFUK-KFUM Kometerna  3:51.50                 
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Gävle SS Herrar [2004]  2004  12  164          2:31.66   
  Gävle Simsällskap                   
  Albin Östlund  2004      34.46        34.46   
  Hugo Swanson  2006      34.97        1:09.43   
  Olle Wikholm  2004      35.96        1:45.39   
  Oliver Wijker  2006      46.27        2:31.66   
                     
Upsala S Herrar [2005]1  2005              2:26.41  EXTRA 
  Upsala Simsällskap  2:19.00                 
  Danny Simaleza  2005      35.97        35.97   
        34.28        1:10.25   
  Lukas Höglund  2004      39.82        1:50.07   
  William Rismyhr  2004      36.34        2:26.41   
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer 13 oä, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Strängnäs Damer  1998  12  549          1:56.14   
  Strängnäs Simklubb  1:49.99                 
  Lisa Eriksson  1998      27.21        27.21   
  Emma Bergkvist  2000      28.54        55.75   
  Wilma Wennerberg  2001      29.64        1:25.39   
  Elsa Staaf  2003      30.75        1:56.14   
                     
Upsala S Damer [1999]lag1  1999  10  482          2:01.33   
  Upsala Simsällskap  2:00.00                 
  Lovisa Sved  2000      29.95        29.95   
  Matilda Lantz  2002      29.88        59.83   
  Julia Norlin  1998      31.72        1:31.55   
  Stina Byström  2002      29.78        2:01.33   
                     
Strängnäs Damer 2  2001  463          2:02.94   
  Strängnäs Simklubb  2:00.54                 
  Clara Lönnberg  2001      30.53        30.53   
  Adina Nyström  1999      30.50        1:01.03   
  Saga Bäckström  2002      31.13        1:32.16   
  Helena Westerlund  1999      30.78        2:02.94   
                     
Gävle SS Damer [2001]  2001  437          2:05.31   
  Gävle Simsällskap                   
  Alice Ericson  2001      30.59        30.59   
  Clara Florén  2002      30.37        1:00.96   
  Elina Carlsson  2001      30.78        1:31.74   
  Wilma Hedberg  2002      33.57        2:05.31   
                     
Upsala S Damer [1999]lag2  1999  401          2:08.95   
  Upsala Simsällskap  2:07.00                 
  Miranda Söderberg  1999      31.72        31.72   
  Jeanna Wiell  2001      30.84        1:02.56   
  Sofia Domeij  2002      34.35        1:36.91   
  Jonna Löding  2002      32.04        2:08.95   
                     
Upsala S Damer [1999]lag3  1999  352          2:14.67   
  Upsala Simsällskap  2:12.00                 
  Vera Hermansson  2003      33.66        33.66   
  Malla Myrelid  2002      34.56        1:08.22   
  Geshin Zarei  2003      34.46        1:42.68   
  Lisa Carlsson  1999      31.99        2:14.67   
                     
Hudiksvall Damer [1917]  2001  348          2:15.14   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:14.77                 
  Tyra Strömbom  2004      33.66        33.66   
  Anna Papp  2001      35.50        1:09.16   
  Nellie Demir  2004      35.31        1:44.47   
  Tova Moberg  1998      30.67        2:15.14   
                     
Strängnäs Damer Lag 3  2001  325          2:18.29   
  Strängnäs Simklubb  2:12.19                 
  Maja Andersson  2000      32.92        32.92   
  Anna Idesten  2001      34.02        1:06.94   
  Tilda Granlund  2001      36.23        1:43.17   
  Minna Billström  2001      35.12        2:18.29   
                     
Hedemora Damer  2000  322          2:18.67   
  Hedemora Simsällskap  2:13.53                 
  Anna Hedlund  2000      33.82        33.82   
  Ella Vogel  2001      33.64        1:07.46   
  Eva Karlsson  1997      40.61        1:48.07   
  Maja Hallström  2000      30.60        2:18.67   
                     
10  Bollnäs SS Damer [1999]  1999  322          2:18.75   
  Bollnäs Simsällskap  2:13.51                 
  Matilda Åhlström  1991      27.82        27.82   
  Monica Pesu  1996      39.66        1:07.48   
  Nelli Åkerman  2000      36.13        1:43.61   
  Emilia Rönn  2000      35.14        2:18.75   
                     
11  Timrå SK  2001    302          2:21.78   
  Timrå Simklubb                   
  Tindra Olavi  2003      33.51        33.51   
  Elin Åkerlund  2000      34.50        1:08.01   
  Isabelle Åström  2004      39.03        1:47.04   
  Cornelia Åström  2002      34.74        2:21.78   
                     
12  Upsala S Damer [1999]lag4  1999    299          2:22.16   
  Upsala Simsällskap  2:15.00                 
  Emma Westermark  2003      35.19        35.19   
  Mia Milic  2001      36.65        1:11.84   
  Matilda Bohman  2002      34.82        1:46.66   
  Filippa Edström  2002      35.50        2:22.16   
                     
13  Upsala S Damer [1999]lag5  1999    293          2:23.08   
  Upsala Simsällskap  2:18.00                 
  Ive Fröman  2003      34.69        34.69   
  Lovisa Königsson  2002      35.99        1:10.68   
  Ella Bredenberg  2001      36.40        1:47.08   
  Ella Wallinder  2003      36.00        2:23.08   
                     
14  Gävle SS Damer Lag 2  2001    293          2:23.20   
  Gävle Simsällskap                   
  Ida Lundén  2002      34.56        34.56   
  Maja Nilsson  2003      36.94        1:11.50   
  Emelie Wijker  2003      37.32        1:48.82   
  Margareta Rainer  1949      34.38        2:23.20   
                     
15  Leksands SF  2001    258          2:29.38   
  Leksands Simförening                   
  Rebella Berglund  2001      35.25        35.25   
  Klara Hellström  2002      43.82        1:19.07   
  Evelina Karlsson  2002      37.91        1:56.98   
  Karolin Karlsson  1999      32.40        2:29.38   
                     
16  Österby SS  2001    237          2:33.51   
  Österby Simsällskap                   
  Ellinor Hermann  2003      34.76        34.76   
  Elsa Söderberg  2002      36.36        1:11.12   
  Tuva Lindqvist  2004      43.84        1:54.96   
  Amanda Persson  2004      38.55        2:33.51   
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar 13 oä, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Strängnäs Herrar Lag 1  1996  12  530          1:42.72   
  Strängnäs Simklubb  1:41.19                 
  Sabah Arouk  1994      25.69        25.69   
  Nawar Arouk  1996      26.23        51.92   
  Johannes Cederholm  1994      26.00        1:17.92   
  Pontus Lindholm  1994      24.80        1:42.72   
                     
Gävle SS Herrar [1916]  2001  10  442          1:49.14   
  Gävle Simsällskap                   
  Patrik Florén  1976      27.31        27.31   
  Jakob Källquist  2001      25.98        53.29   
  Marcus Ålenius  2001      27.45        1:20.74   
  Adam Carlsson  2001      28.40        1:49.14   
                     
Upsala S Herrar [1999]1  1999  402          1:52.66   
  Upsala Simsällskap  1:54.00                 
  Johan Ljunggren  2001      28.41        28.41   
  Philip Rosvall  2001      28.98        57.39   
  Mikael Söderberg  2003      29.12        1:26.51   
  Carl Göransson  2000      26.15        1:52.66   
                     
Upsala S Herrar [1999]2  1999  269          2:08.80   
  Upsala Simsällskap  1:59.00                 
  Jonatan Fischer  2001      29.76        29.76   
  David Forsblad  2002      33.66        1:03.42   
  Oskar Andersson  2003      34.92        1:38.34   
  Jesper Olsson  1975      30.46        2:08.80   
                     
Strängnäs Herrar  2003  225          2:16.65   
  Strängnäs Simklubb  2:17.04                 
  Per Fransson  1970      29.19        29.19   
  Eric Malmquist  2003      34.63        1:03.82   
  Erik Ankarling  2004      33.57        1:37.39   
  Vigor Runemar-Ham  2004      39.26        2:16.65   
                     
Bollnäs SS Herrar [2003]  2003  224          2:16.86   
  Bollnäs Simsällskap  1:51.92                 
  Marcus Nordh  2000      29.39        29.39   
  Martin Schön  2003      30.62        1:00.01   
  Jonas Pesu  1998      35.51        1:35.52   
  Arvid Lind  2005      41.34        2:16.86   
                     
Hudiksvall Herrar [1917]  2001  173          2:29.18   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:07.60                 
  Niels Herrmann  2001      32.42        32.42   
  Levente Papp  2005      47.71        1:20.13   
  Gustaf Sandström  2003      35.19        1:55.32   
  Viggo Reit  2003      33.86        2:29.18   
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Gävle SS Damer [2004]  2004  12  305          2:31.60   
  Gävle Simsällskap                   
  Lisa Löf  2004      40.95        40.95   
  Helmi Swanson  2004      37.47        1:18.42   
  Frida Florén  2004      36.82        1:55.24   
  Nathalie Stegenberg  2004      36.36        2:31.60   
                     
Upsala S Damer [2005] 1  2005  10  247          2:42.51   
  Upsala Simsällskap  2:33.00                 
  Amanda Viksten  2004      40.56        40.56   
  Sofia Högdin  2004      45.10        1:25.66   
  Celina Hoffner  2004      41.08        2:06.74   
  Tilde Lantz  2004      35.77        2:42.51   
                     
Upsala S Damer [2005] 2  2005  224          2:48.09   
  Upsala Simsällskap  2:40.00                 
  Lisen Myrelid  2005      42.72        42.72   
  Elsa Stjerna  2004      44.46        1:27.18   
  Viktoria Lautmann  2004      45.55        2:12.73   
  Matilda Tukler  2004      35.36        2:48.09   
                     
Bollnäs SS Damer [2005]  2005  115          3:29.53   
  Bollnäs Simsällskap                   
  Ellen Bengtsson  2007      58.01        58.01   
  Frida Olsson  2005      57.33        1:55.34   
  Vera Stefanovic  2006      20.14        2:15.48   
  Edith Wallberg  2007      1:14.05        3:29.53   
                     
Kometerna Damer [2004]  2004  58          4:22.69   
  KFUK-KFUM Kometerna                   
  Teomina Elfström  2007      1:10.86        1:10.86   
  Embla Lidén  2008      1:15.45        2:26.31   
  Kaisa Ervasti  2005      1:56.38        4:22.69   
  Ebba Ervasti  2007              4:22.69   
                     
 
Gren 18, 4X50m Medley Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Gävle SS Herrar [2004]  2004  12  147          2:45.94   
  Gävle Simsällskap                   
  Olle Wikholm  2004      41.19        41.19   
  Hugo Swanson  2006      40.94        1:22.13   
  Albin Östlund  2004      39.56        2:01.69   
  Oliver Wijker  2006      44.25        2:45.94   
                     
Upsala S Herrar [2005]1  2005              2:54.03  EXTRA 
  Upsala Simsällskap  2:39.00                 
        41.34        41.34   
  Lukas Höglund  2004      51.30        1:32.64   
  William Rismyhr  2004      46.18        2:18.82   
  Danny Simaleza  2005      35.21        2:54.03   
                     
 
Gren 19, 4X50m Medley Damer 13 oä, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Strängnäs Damer  1998  12  508          2:07.88   
  Strängnäs Simklubb  2:02.61                 
  Emma Bergkvist  2000      31.97        31.97   
  Adina Nyström  1999      36.42        1:08.39   
  Lisa Eriksson  1998      29.24        1:37.63   
  Elsa Staaf  2003      30.25        2:07.88   
                     
Upsala S Damer [1999]lag1  1999  10  468          2:11.48   
  Upsala Simsällskap  2:19.00                 
  Lovisa Sved  2000      33.64        33.64   
  Matilda Lantz  2002      35.94        1:09.58   
  Miranda Söderberg  1999      32.47        1:42.05   
  Stina Byström  2002      29.43        2:11.48   
                     
Strängnäs Damer 2  2001  404          2:18.07   
  Strängnäs Simklubb  2:14.27                 
  Clara Lönnberg  2001      35.50        35.50   
  Helena Westerlund  1999      39.38        1:14.88   
  Wilma Wennerberg  2001      31.97        1:46.85   
  Saga Bäckström  2002      31.22        2:18.07   
                     
Gävle SS Damer [2001]  2001  386          2:20.19   
  Gävle Simsällskap                   
  Alice Ericson  2001      35.61        35.61   
  Wilma Hedberg  2002      42.04        1:17.65   
  Elina Carlsson  2001      32.86        1:50.51   
  Clara Florén  2002      29.68        2:20.19   
                     
Upsala S Damer [1999]lag2  1999  354          2:24.28   
  Upsala Simsällskap  2:23.00                 
  Jeanna Wiell  2001      35.34        35.34   
  Ive Fröman  2003      43.13        1:18.47   
  Lisa Carlsson  1999      34.00        1:52.47   
  Julia Norlin  1998      31.81        2:24.28   
                     
Upsala S Damer [1999]lag3  1999  332          2:27.29   
  Upsala Simsällskap  2:26.00                 
  Vera Hermansson  2003      37.39        37.39   
  Matilda Bohman  2002      41.29        1:18.68   
  Geshin Zarei  2003      37.14        1:55.82   
  Jonna Löding  2002      31.47        2:27.29   
                     
Strängnäs Damer Lag 3  2001  281          2:35.75   
  Strängnäs Simklubb  2:29.55                 
  Anna Idesten  2001      39.56        39.56   
  Maja Andersson  2000      42.43        1:21.99   
  Minna Billström  2001      39.10        2:01.09   
  Tilda Granlund  2001      34.66        2:35.75   
                     
Bollnäs SS Damer [1999]  1999  280          2:35.91   
  Bollnäs Simsällskap  2:31.37                 
  Nelli Åkerman  2000      42.45        42.45   
  Monica Pesu  1996      46.89        1:29.34   
  Matilda Åhlström  1991      30.68        2:00.02   
  Emilia Rönn  2000      35.89        2:35.91   
                     
Hedemora Damer  2000  276          2:36.62   
  Hedemora Simsällskap  2:33.27                 
  Eva Karlsson  1997      47.60        47.60   
  Anna Hedlund  2000      40.47        1:28.07   
  Ella Vogel  2001      37.88        2:05.95   
  Maja Hallström  2000      30.67        2:36.62   
                     
10  Gävle SS Damer Lag 2  2001  254          2:41.03   
  Gävle Simsällskap                   
  Emelie Wijker  2003      45.27        45.27   
  Maja Nilsson  2003      44.01        1:29.28   
  Ida Lundén  2002      36.85        2:06.13   
  Margareta Rainer  1949      34.90        2:41.03   
                     
11  Hudiksvall Damer [2004]  2001    254          2:41.15   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:43.12                 
  Nellie Demir  2004      44.34        44.34   
  Tyra Strömbom  2004      42.78        1:27.12   
  Tova Moberg  1998      34.66        2:01.78   
  Agnes Jonasson  2005      39.37        2:41.15   
                     
12  Leksands SF  2001    245          2:42.95   
  Leksands Simförening                   
  Karolin Karlsson  1999      36.89        36.89   
  Klara Hellström  2002      53.22        1:30.11   
  Rebella Berglund  2001      37.58        2:07.69   
  Evelina Karlsson  2002      35.26        2:42.95   
                     
13  Timrå SK  2001    242          2:43.74   
  Timrå Simklubb                   
  Isabelle Åström  2004      45.17        45.17   
  Tindra Olavi  2003      44.85        1:30.02   
  Cornelia Åström  2002      39.67        2:09.69   
  Elin Åkerlund  2000      34.05        2:43.74   
                     
14  Österby SS  2001    217          2:49.74   
  Österby Simsällskap                   
  Elsa Söderberg  2002      40.94        40.94   
  Tuva Lindqvist  2004      51.47        1:32.41   
  Ellinor Hermann  2003      38.81        2:11.22   
  Amanda Persson  2004      38.52        2:49.74   
                     
 
Gren 20, 4X50m Medley Herrar 13oä, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Strängnäs Herrar Lag 1  1996  12  460          1:53.63   
  Strängnäs Simklubb  1:54.89                 
  Sabah Arouk  1994      29.51        29.51   
  Pontus Lindholm  1994      30.47        59.98   
  Nawar Arouk  1996      28.16        1:28.14   
  Johannes Cederholm  1994      25.49        1:53.63   
                     
Gävle SS Herrar [1916]  2001  10  421          1:57.03   
  Gävle Simsällskap                   
  Jakob Källquist  2001      30.07        30.07   
  Marcus Ålenius  2001      32.40        1:02.47   
  Patrik Florén  1976      28.87        1:31.34   
  Peter Ekman  1979      25.69        1:57.03   
                     
Upsala S Herrar [1999]1  1999  327          2:07.32   
  Upsala Simsällskap  2:05.00                 
  Philip Rosvall  2001      34.30        34.30   
  Mikael Söderberg  2003      36.89        1:11.19   
  Carl Göransson  2000      28.19        1:39.38   
  Johan Ljunggren  2001      27.94        2:07.32   
                     
Gävle SS Herrar Lag 2  2001  285          2:13.20   
  Gävle Simsällskap                   
  Carl Hansson  2003      36.21        36.21   
  Andreas Persson  2000      34.52        1:10.73   
  Adam Carlsson  2001      31.75        1:42.48   
  Melker Rosengren  2003      30.72        2:13.20   
                     
Upsala S Herrar [1999]2  1999  220          2:25.32   
  Upsala Simsällskap  2:12.00                 
  David Forsblad  2002      40.10        40.10   
  Jonatan Fischer  2001      37.74        1:17.84   
  Jesper Olsson  1975      32.72        1:50.56   
  Oskar Andersson  2003      34.76        2:25.32   
                     
Bollnäs SS Herrar [2003]  2003  218          2:25.70   
  Bollnäs Simsällskap  2:04.02                 
  Martin Schön  2003      36.06        36.06   
  Jasiek Rowinski  1999      37.40        1:13.46   
  Jonas Pesu  1998      43.39        1:56.85   
  Marcus Nordh  2000      28.85        2:25.70   
                     
Strängnäs Herrar  2003  180          2:35.37   
  Strängnäs Simklubb  2:38.51                 
  Erik Ankarling  2004      41.84        41.84   
  Eric Malmquist  2003      42.93        1:24.77   
  Per Fransson  1970      32.51        1:57.28   
  Vigor Runemar-Ham  2004      38.09        2:35.37   
                     
Hudiksvall Herrar [1917]  2001  116          2:59.80   
  Hudiksvalls Simsällskap  3:00.80                 
  Viggo Reit  2003      42.75        42.75   
  Levente Papp  2005      54.44        1:37.19   
  Gustaf Sandström  2003      36.79        2:13.98   
  Hampus Demir  2005      45.82        2:59.80   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Vera Stefanovic  2006  12  144          48.92   
  Bollnäs Simsällskap  47.96                 
Edith Wallberg  2007  10  106          54.29   
  Bollnäs Simsällskap  1:00.00                 
Matilda Jonsson  2006  100          55.24   
  Härjedalens Simklubb                   
Ebba Ervasti  2007  65          1:03.71   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:05.86                 
Teomina Elfström  2007  57          1:06.71   
  KFUK-KFUM Kometerna  59.18                 
Embla Lidén  2008              DSQ   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:17.91                 
Nike Edèn  2006              DSQ   
  Härjedalens Simklubb  47.02                 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Helmi Swanson  2004  12  316          37.73   
  Gävle Simsällskap  37.99                 
Filippa Eklund  2004  10  276          39.47   
  Söderhamns Simsällskap  39.85                 
Frida Florén  2004  273          39.59   
  Gävle Simsällskap  37.58                 
Tyra Strömbom  2004  267          39.89   
  Hudiksvalls Simsällskap  39.50                 
Lisa Löf  2004  241          41.27   
  Gävle Simsällskap  40.72                 
Amanda Viksten  2004  239          41.40   
  Upsala Simsällskap  42.28                 
Matilda Tukler  2004  221          42.47   
  Upsala Simsällskap  45.71                 
Lisen Myrelid  2005  209          43.26   
  Upsala Simsällskap  42.39                 
Joanna Sundqvist  2005  208          43.37   
  Upsala Simsällskap  42.02                 
10  Celina Hoffner  2004  202          43.76   
  Upsala Simsällskap  45.66                 
11  Tilde Lantz  2004    200          43.90   
  Upsala Simsällskap  44.76                 
12  Sofia Högdin  2004    199          44.01   
  Upsala Simsällskap  45.62                 
13  Elsa Stjerna  2004    191          44.57   
  Upsala Simsällskap  46.41                 
14  Agnes Jonasson  2005    183          45.19   
  Hudiksvalls Simsällskap  46.94                 
15  Nellie Demir  2004    177          45.70   
  Hudiksvalls Simsällskap  43.23                 
16  Amanda Persson  2004    162          47.12   
  Österby Simsällskap  49.64                 
17  Frida Ljusberg  2004    147          48.66   
  Söderhamns Simsällskap  49.43                 
18  Nathalie Stegenberg  2004    140          49.43   
  Gävle Simsällskap  1:06.41                 
19  Signe Löf  2005    120          52.07   
  Gävle Simsällskap  51.94                 
20  Kaisa Ervasti  2005    101          55.13   
  KFUK-KFUM Kometerna  57.22                 
21  Frida Olsson  2005    88          57.57   
  Bollnäs Simsällskap                   
22  Tilda Bylund  2004    67          1:03.03   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Clara Florén  2002  12  371          35.76   
  Gävle Simsällskap  37.63                 
Jonna Löding  2002  10  362          36.06   
  Upsala Simsällskap  36.27                 
Elsa Staaf  2003  321          37.51   
  Strängnäs Simklubb  41.66                 
Lovis Jernberg  2002  318          37.65   
  Söderhamns Simsällskap  37.96                 
Vera Hermansson  2003  316          37.70   
  Upsala Simsällskap  37.67                 
Saga Bäckström  2002  312          37.87   
  Strängnäs Simklubb  37.06                 
Lovisa Königsson  2002  282          39.17   
  Upsala Simsällskap  40.79                 
Malla Myrelid  2002  281          39.21   
  Upsala Simsällskap  39.00                 
Hedda Sköld  2002  275          39.50   
  Wisby Simsällskap  38.80                 
10  Tindra Olavi  2003  269          39.77   
  Timrå Simklubb  38.08                 
11  Filippa Edström  2002    262          40.16   
  Upsala Simsällskap  40.07                 
12  Wilma Hedberg  2002    254          40.56   
  Gävle Simsällskap  38.01                 
13  Elsa Söderberg  2002    243          41.13   
  Österby Simsällskap  42.04                 
14  Evelina Karlsson  2002    242          41.20   
  Leksands Simförening  43.38                 
15  Emma Westermark  2003    241          41.29   
  Upsala Simsällskap  41.99                 
16  Ellinor Hermann  2003    238          41.44   
  Österby Simsällskap  41.62                 
17  Levina Elfström  2003    229          41.99   
  KFUK-KFUM Kometerna  43.95                 
18  Ida Lundén  2002    227          42.09   
  Gävle Simsällskap  41.33                 
19  Maja Nilsson  2003    197          44.10   
  Gävle Simsällskap  43.72                 
20  Emelie Wijker  2003    193          44.42   
  Gävle Simsällskap                   
21  Elina Widén  2003    173          46.04   
  Gimo Simsällskap  46.09                 
22  Elin Jones  2003    160          47.25   
  Rättviks simförening  48.43                 
23  Irma Dahlbom  2003    159          47.39   
  Upsala Simsällskap  47.42                 
24  Karin Englund  2003    158          47.48   
  Söderhamns Simsällskap  49.95                 
25  Emelie Nordqvist  2003    114          52.99   
  Bollnäs Simsällskap                   
26  Olivia Lennartsson Olsson  2003    83          58.80   
  Leksands Simförening  1:03.82                 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Emma Bergkvist  2000  12  486          32.68   
  Strängnäs Simklubb  31.12                 
Clara Lönnberg  2001  10  370          35.77   
  Strängnäs Simklubb  34.57                 
Alice Ericson  2001  353          36.33   
  Gävle Simsällskap  37.04                 
Maja Hallström  2000  298          38.45   
  Hedemora Simsällskap  38.69                 
Ella Vogel  2001  296          38.53   
  Hedemora Simsällskap  37.83                 
Anna Idesten  2001  281          39.23   
  Strängnäs Simklubb  40.41                 
Maja Andersson  2000  262          40.14   
  Strängnäs Simklubb  39.85                 
Anna Hedlund  2000  2.5  254          40.55   
  Hedemora Simsällskap  38.76                 
Mia Milic  2001  2.5  254          40.55   
  Upsala Simsällskap  41.29                 
10  Josephine Olsson  2001  236          41.53   
  Gimo Simsällskap  41.46                 
11  Nelli Åkerman  2000    215          42.84   
  Bollnäs Simsällskap  39.63                 
12  Anna Papp  2001    194          44.35   
  Hudiksvalls Simsällskap  44.59                 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lisa Eriksson  1998  12  518          31.98   
  Strängnäs Simklubb  31.88                 
Matilda Åhlström  1991  10  412          34.53   
  Bollnäs Simsällskap  32.79                 
Tova Moberg  1998  356          36.26   
  Hudiksvalls Simsällskap  35.47                 
Karolin Karlsson  1999  333          37.05   
  Leksands Simförening  37.79                 
Monica Pesu  1996  203          43.71   
  Bollnäs Simsällskap  43.64                 
Ylva Söderholm  1993  160          47.31   
  KFUK-KFUM Kometerna  46.23                 
Eva Karlsson  1997  140          49.39   
  Hedemora Simsällskap  48.39                 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA