Deltagarlista Gren 1-40 Senior 
 
  Tävling  DM - JDM (50m) 2016 MSSF    Utskriftsdatum  01 juni 2016   
  Tävlingsort  Köping    Utskriftstid  21:58   
  Arrangör  Mellansvenska Simförbundet         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:04.34 2014-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:06.87 2010-07-17 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:08.11   
167  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:08.72   
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:09.97   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  2:13.94   
22  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:13.99   
49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:16.68   
155  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:18.03   
152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:18.59   
137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:19.16   
10  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:20.85   
11  125  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:22.09   
12  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:22.69   
13  220  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:23.17   
14  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  2:23.27   
15  116  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  2:23.99   
16  119  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:25.98   
17  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:26.26   
18  53  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:27.36   
19  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:28.38   
20  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:29.37   
21  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  2:31.16   
22  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  2:32.09   
23  120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  2:34.70   
24  157  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  2:35.07   
25  169  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:36.97   
26  170  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  2:38.92   
27  47  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  2:41.00   
28  15  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  2:44.48   
29  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  2:46.33   
30  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  2:47.04   
 
Gren 2, 800m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 9:26.20 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 9:26.20 2013-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  29.60   
127  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  9:15.95   
172  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  9:19.22   
21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  9:29.90   
225  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  9:39.38   
26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  9:47.38   
35  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  9:51.27   
132  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  9:52.57   
141  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  9:52.75   
10  111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  9:55.82   
11  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  9:57.51   
12  74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  9:59.27   
13  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  10:11.21   
14  84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  25 m  10:12.76   
15  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  10:25.50   
16  65  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  10:26.14   
17  27  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  10:27.53   
18  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  10:27.81   
19  45  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  10:31.29   
20  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  10:32.51   
21  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  10:37.28   
22  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  10:38.83   
23  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  10:40.80   
24  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  10:41.10   
25  20  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  10:46.14  RES 
26  184  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  50 m  10:50.67  RES 
27  128  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  10:54.07  RES 
28  24  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  11:07.21  RES 
29  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  11:11.89  RES 
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 23.31 2013-07-07 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 23.31 2013-07-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  23.64   
162  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  24.37   
96  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  24.91   
126  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  25.14   
105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  25.22   
180  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  25.83   
220  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  25.85   
38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  25.94   
137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  26.04   
10  100  Olsson Svensson Elias  1996  KATRINEHOL  AZ9396  25 m  26.13   
11  81  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  26.16   
12  104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  26.23   
13  49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  26.30   
14  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  26.40   
15  98  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  26.44   
16  115  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  26.53   
17  113  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  26.57   
18  37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  50 m  26.64   
19  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  26.85   
20  40  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  50 m  27.31   
21  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  27.69   
22  140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  27.82   
23  44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  50 m  28.21   
24  185  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  50 m  28.26   
25  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  28.56   
26  80  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  50 m  28.84   
27  117  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  28.84   
28  39  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  50 m  28.87   
29  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  50 m  29.26   
30  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  29.53   
31  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  29.96   
32  102  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  30.59   
33  157  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  30.59   
34  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  31.02   
 
Gren 4, 50m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 25.75 2010-04-25 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 25.75 2010-04-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
213  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  26.18   
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  26.58   
212  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  27.22   
19  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  27.90   
193  Rigbäck Alice  1994  ÖSA  AT8294  50 m  28.13   
161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  28.18   
194  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  28.24   
111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  28.38   
168  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  28.38   
10  35  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  28.39   
11  226  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  28.39   
12  179  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.41   
13  210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  28.44   
14  101  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  28.50   
15  112  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  28.78   
16  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  28.84   
17  12  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  28.89   
18  129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  28.90   
19  217  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  28.95   
20  149  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  29.00   
21  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  29.01   
22  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  29.08   
23  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  29.08   
24  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  29.29   
25  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  29.29   
26  228  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  29.29   
27  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  29.38   
28  27  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  29.38   
29  118  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  29.38   
30  165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  29.53   
31  164  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  29.54   
32  85  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  29.67   
33  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  50 m  29.70   
34  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  29.82   
35  123  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  29.82   
36  84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  50 m  29.94   
37  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  29.94   
38  65  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  30.03   
39  216  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  30.04   
40  131  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  50 m  30.15   
41  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  50 m  30.17   
42  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  30.18   
43  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  30.21   
44  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  30.30   
45  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  30.47   
46  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  30.61   
47  145  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  30.63   
48  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  30.77   
49  107  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  50 m  30.80   
50  114  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  31.06   
51  14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  31.30   
52  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  31.34   
53  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  31.36   
54  154  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  31.46   
55  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  31.93   
56  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  32.01   
57  62  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  32.29   
58  10  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  33.08   
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:18.46 2013-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Pierre Zarebski (1993) 2:25.68 2011-02-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:21.43   
155  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:22.01   
22  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:24.92   
53  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:28.90   
31  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  2:32.00   
82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:32.50   
37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  2:37.95   
51  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  2:38.92   
68  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:39.18   
10  152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:42.67   
11  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:44.98   
12  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  2:50.01   
13  117  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  2:50.88   
14  30  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  2:52.33   
15  169  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:58.29   
16  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  2:58.77   
17  99  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  50 m  2:59.54   
18  102  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  3:01.44   
19  136  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m  3:04.68   
20  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  3:06.64   
21  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  3:08.11   
 
Gren 6, 200m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:29.77 2012-06-28 
Distriktrekord Juniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:36.97 2013-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:36.32   
191  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  2:38.44   
41  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:38.54   
129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:38.66   
156  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:39.18   
221  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  2:43.01   
172  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:43.16   
223  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:48.32   
139  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  2:49.33   
10  163  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:49.40   
11  135  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  2:49.56   
12  171  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  2:49.68   
13  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:50.48   
14  21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:51.38   
15  216  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:51.94   
16  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  2:52.05   
17  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:52.95   
18  159  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:53.38   
19  138  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  2:55.27   
20  196  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:55.85   
21  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:56.24   
22  36  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:56.29   
23  130  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:58.66   
24  24  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:58.76   
25  144  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:59.03   
26  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  3:00.49   
27  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  3:01.03   
28  61  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:01.43   
29  101  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  3:02.05   
30  26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  3:02.08   
31  145  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  3:03.81   
32  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  3:19.89   
33  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  3:21.96   
34  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  3:25.91   
35  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  3:33.70   
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 56.22 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 56.22 2013-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  56.07   
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  56.90   
162  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  57.80   
183  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  57.94   
126  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  58.90   
105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  58.94   
125  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:00.74   
198  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  1:00.95   
180  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  1:01.31   
10  49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:01.63   
11  116  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  1:01.88   
12  137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  1:03.11   
13  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  1:04.79   
14  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:05.01   
15  186  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:05.22   
16  119  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:05.46   
17  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:05.93   
18  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:06.36   
19  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:06.52   
20  187  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:06.56   
21  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:06.73   
22  115  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  1:07.27   
23  120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  1:07.30   
24  100  Olsson Svensson Elias  1996  KATRINEHOL  AZ9396  25 m  1:07.61   
25  104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:08.16   
26  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:08.62   
27  170  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  1:10.30   
28  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:10.67   
29  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:18.47   
30  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  1:33.97   
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Vera Rohlin-Johansson (1995) 1:03.35 2013-07-04 
Distriktrekord Juniorer: Vera Rohlin-Johansson (1995) 1:03.35 2013-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
148  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  1:01.77   
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:02.89   
212  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:03.11   
41  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:03.12   
194  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:04.61   
210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:05.38   
161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:05.70   
75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:06.27   
179  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:06.45   
10  74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:06.56   
11  149  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:08.19   
12  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:08.33   
13  165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:08.93   
14  132  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:09.79   
15  168  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:10.08   
16  12  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:10.26   
17  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:10.28   
18  217  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:10.59   
19  20  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  50 m  1:11.11   
20  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:11.65   
21  178  Bergkvist Sofia  1995  ÖSA  AK1695  25 m  1:12.00   
22  144  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:12.35   
23  118  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:12.40   
24  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:13.20   
25  84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  25 m  1:13.20   
26  199  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:13.36   
27  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  1:14.53   
28  128  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  1:14.94   
29  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  1:15.00   
30  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  50 m  1:15.29   
31  45  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  50 m  1:15.34   
32  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  1:16.42   
33  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:16.44   
34  154  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  1:16.67   
35  131  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  50 m  1:16.82   
36  134  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  1:16.98   
37  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  50 m  1:17.41   
38  59  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  1:17.42   
39  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  1:18.63   
40  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  1:18.91   
41  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  50 m  1:19.40   
42  62  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  1:19.46   
43  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  1:19.68   
44  123  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  1:19.94   
45  107  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  50 m  1:20.46   
46  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  1:20.81   
47  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  1:22.06   
48  103  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  1:23.28   
49  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  1:23.46   
50  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  1:23.70   
51  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  1:23.83   
52  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  1:27.36   
53  14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  1:28.34   
54  10  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  1:28.93   
 
Gren 9, 400m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 4:04.96 2012-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Dahlman (1997) 4:06.31 2013-06-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
151  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  3:56.64   
90  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  4:03.80   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  4:11.71   
77  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  4:18.62   
158  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  4:22.47   
140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  4:29.47   
68  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:31.44   
44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  4:33.99   
96  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  4:34.01   
10  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  4:35.37   
11  222  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  4:37.23   
12  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  4:39.65   
13  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  4:40.96   
14  39  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  4:41.63   
15  157  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  4:44.28   
16  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  4:45.52   
17  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  4:49.78   
18  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  4:59.25   
19  15  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  5:01.89   
20  47  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  5:04.94   
21  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  5:12.09   
22  136  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m  5:21.71   
23  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  5:32.49   
 
Gren 10, 4X200m Frisim Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
218  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  8:31.87   
174  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  8:32.09   
32  Eskilstuna Damer Lag 1  1999  ESKILSTUNA    25 m  8:54.00   
175  Västerås Damer Lag2  2001  VÄSTERÅS    25 m  9:06.02   
91  Karlstad Damer Lag1  KARLSTAD    25 m  9:10.42   
121  Sala SS Damer  SALA SS    50 m  9:24.69   
219  Strängnäs Damer [1999]  1999  STRÄNGNÄS    25 m  9:36.98   
33  Eskilstuna Damer Lag 2  2000  ESKILSTUNA    25 m  9:48.38   
92  Karlstad Damer Lag2  KARLSTAD    25 m  9:54.02   
10  200  Ösa Damer  ÖSA    25 m  10:00.38   
11  109  SS Mora Damer  SS MORA    25 m  10:19.21   
 
Gren 11, 400m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Shannyn Hultin (1993) 4:51.14 2013-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Shannyn Hultin (1993) 4:51.14 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
225  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  5:03.04   
165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  5:04.25   
172  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  5:04.52   
74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  5:09.45   
41  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  5:10.85   
149  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  5:11.71   
21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  5:13.51   
50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  5:19.24   
161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  5:19.70   
10  132  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  5:24.31   
11  124  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  5:24.68   
12  178  Bergkvist Sofia  1995  ÖSA  AK1695  25 m  5:31.27   
13  163  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  5:36.36   
14  24  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  5:40.16   
15  26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  5:43.32   
16  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  5:49.63   
17  27  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  5:52.83   
18  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:53.20   
19  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  5:58.06   
20  103  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  6:01.12   
21  20  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  6:04.87   
22  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  6:08.99   
23  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  6:09.12   
24  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  6:24.41   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 25.17 2013-05-18 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 25.17 2013-05-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  25.76   
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  25.78   
198  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  25.88   
183  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  26.00   
180  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  26.03   
162  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  26.22   
77  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  26.73   
105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  27.30   
90  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  27.44   
10  126  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  27.72   
11  49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  27.81   
12  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  28.13   
13  137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  28.33   
14  96  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  28.35   
15  22  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  28.62   
16  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  28.66   
17  116  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  28.70   
18  37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  28.72   
19  185  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  28.73   
20  40  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  50 m  28.90   
21  220  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  28.92   
22  81  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  28.99   
23  115  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  29.01   
24  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  29.04   
25  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  29.13   
26  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  29.24   
27  119  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  29.25   
28  100  Olsson Svensson Elias  1996  KATRINEHOL  AZ9396  25 m  29.33   
29  152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  29.39   
30  186  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  29.45   
31  187  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  29.53   
32  104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  29.70   
33  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  30.08   
34  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  30.40   
35  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  30.81   
36  39  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  50 m  31.35   
37  113  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  31.36   
38  120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  31.74   
39  51  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  50 m  31.89   
40  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  32.00   
41  80  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  50 m  32.11   
42  99  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  50 m  32.12   
43  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  34.21   
44  102  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  34.97   
45  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  36.99   
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 28.00 2011-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 28.00 2011-04-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  27.69   
194  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  28.57   
148  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  28.72   
212  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  28.76   
179  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.88   
161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  29.54   
75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  29.67   
213  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  29.67   
124  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  30.07   
10  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  30.09   
11  20  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  50 m  30.79   
12  12  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  30.86   
13  129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  30.90   
14  164  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  31.06   
15  139  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  31.16   
16  19  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  31.33   
17  118  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  31.53   
18  216  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  31.62   
19  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  32.01   
20  127  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  32.01   
21  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  32.09   
22  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  32.18   
23  63  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  32.22   
24  217  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  32.23   
25  223  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  32.25   
26  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  32.26   
27  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.27   
28  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  32.35   
29  165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  32.47   
30  131  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  50 m  32.60   
31  128  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  32.61   
32  221  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  32.70   
33  144  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  50 m  32.72   
34  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  32.86   
35  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  50 m  33.15   
36  61  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  33.25   
37  85  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  33.34   
38  228  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  33.45   
39  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  33.59   
40  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  50 m  33.70   
41  107  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  50 m  33.82   
42  154  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  34.01   
43  134  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  34.06   
44  65  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  34.22   
45  138  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  50 m  34.25   
46  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  34.36   
47  156  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  34.45   
48  59  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  34.65   
49  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  34.78   
50  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  34.90   
51  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  34.93   
52  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  34.98   
53  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  35.02   
54  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  35.26   
55  14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  35.55   
56  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  35.75   
57  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  35.86   
58  101  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  36.26   
59  10  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  37.07   
60  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  38.15   
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:08.58 2010-07-14 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:08.58 2010-07-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:09.25   
151  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:11.24   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  2:11.60   
49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:13.66   
104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  2:22.93   
98  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:25.34   
97  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:26.37   
73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  2:26.47   
120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  2:31.01   
10  117  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  2:33.08   
11  187  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:33.10   
12  31  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  2:33.66   
13  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  2:36.28   
14  47  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:38.20   
15  197  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:39.46   
16  170  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  2:39.68   
17  169  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:40.76   
18  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:42.36   
19  30  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  50 m  2:43.53   
20  136  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  2:44.55   
21  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  2:44.63   
22  188  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  2:46.12   
23  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  2:47.21   
24  15  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:47.40   
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Paulina Björkbacka (1995) 2:26.20 2014-05-04 
Distriktrekord Juniorer: Paulina Björkbacka (1995) 2:26.20 2014-05-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:23.17   
168  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:23.83   
111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:25.24   
172  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:25.32   
210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:26.39   
50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:28.14   
226  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:29.52   
84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  25 m  2:31.58   
42  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:32.55   
10  159  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  2:32.91   
11  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  2:36.97   
12  145  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  2:37.39   
13  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:37.70   
14  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:38.02   
15  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  2:38.20   
16  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  2:38.49   
17  123  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  2:39.46   
18  114  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  2:39.67   
19  184  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  50 m  2:40.17   
20  131  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  2:41.24   
21  199  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:41.52   
22  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  2:41.58   
23  182  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  2:41.74   
24  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:42.86   
25  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  2:43.30   
26  154  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  2:47.24   
27  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  2:47.82   
28  103  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  2:48.46   
29  134  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  2:49.95   
30  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:50.22   
31  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  2:52.36   
32  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  2:59.26   
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonathan Kling (1993) 52.93 2013-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Jonathan Kling (1993) 52.93 2013-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  52.25   
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  52.88   
25  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  53.73   
96  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  54.20   
126  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  55.60   
125  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  55.66   
105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  56.06   
116  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  56.82   
155  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  56.97   
10  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  57.10   
11  81  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  57.17   
12  180  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  57.41   
13  37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  57.44   
14  113  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  57.53   
15  100  Olsson Svensson Elias  1996  KATRINEHOL  AZ9396  25 m  57.70   
16  220  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  57.70   
17  119  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  57.77   
18  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  58.19   
19  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  59.15   
20  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  59.31   
21  53  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  59.94   
22  140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  59.98   
23  22  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  1:00.13   
24  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:00.22   
25  152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:00.22   
26  115  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  50 m  1:00.33   
27  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  50 m  1:00.70   
28  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:00.89   
29  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:01.92   
30  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:02.03   
31  44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  50 m  1:02.05   
32  40  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  50 m  1:02.10   
33  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  1:02.42   
34  39  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  50 m  1:02.50   
35  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:03.24   
36  80  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  50 m  1:03.46   
37  51  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  50 m  1:03.74   
38  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:03.88   
39  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  50 m  1:04.74   
40  47  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  1:05.54   
41  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:05.80   
42  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  1:07.35   
43  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  1:10.53   
 
Gren 17, 100m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 57.18 2010-06-12 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 57.18 2010-06-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
148  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  57.41   
213  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  57.48   
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  57.55   
212  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  58.78   
75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  58.99   
210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  59.92   
74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:00.75   
194  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:00.82   
19  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:01.16   
10  179  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:01.27   
11  135  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  1:01.59   
12  111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:01.72   
13  149  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:01.85   
14  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:01.88   
15  226  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:02.03   
16  112  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:02.09   
17  35  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:02.19   
18  129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:02.38   
19  217  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:02.77   
20  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:02.88   
21  50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:02.99   
22  42  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:03.00   
23  63  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:03.00   
24  164  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:03.04   
25  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  1:03.17   
26  156  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:03.29   
27  178  Bergkvist Sofia  1995  ÖSA  AK1695  25 m  1:03.33   
28  193  Rigbäck Alice  1994  ÖSA  AT8294  50 m  1:03.50   
29  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:03.55   
30  132  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:03.59   
31  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:03.64   
32  21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:03.68   
33  12  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:04.06   
34  26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  50 m  1:04.34   
35  84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  50 m  1:04.43   
36  85  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  1:04.61   
37  228  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:04.76   
38  138  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  50 m  1:04.96   
39  171  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  50 m  1:05.03   
40  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  50 m  1:05.09   
41  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  50 m  1:05.14   
42  20  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  50 m  1:05.20   
43  27  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  50 m  1:05.23   
44  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  1:05.27   
45  45  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  50 m  1:05.73   
46  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  50 m  1:05.85   
47  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  1:05.86   
48  123  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  1:05.94   
49  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  1:05.97   
50  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  50 m  1:06.16   
51  61  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  1:06.24   
52  216  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  1:06.39   
53  65  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  1:06.44   
54  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  1:06.48   
55  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  1:06.72   
56  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  1:06.77   
57  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  1:06.85   
58  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  1:06.87   
59  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:06.88   
60  141  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  50 m  1:07.73   
61  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  1:08.08   
62  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  1:08.40   
63  107  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  50 m  1:08.92   
64  14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  1:08.97   
65  101  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  1:08.97   
66  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  1:09.79   
67  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  1:09.92   
68  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  1:10.43   
69  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  1:10.43   
70  62  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  1:10.67   
71  59  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  1:10.73   
72  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  1:11.17   
73  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  1:11.30   
74  10  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  1:12.91   
 
Gren 18, 1500m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonas Grundström (1987) 16:15.63 2011-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Anton Björck-Teuscher (1993) 16:25.31 2013-06-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  15:43.70   
90  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  16:00.23   
137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  16:41.04   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  16:50.19   
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  17:00.24   
125  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  17:25.37   
68  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  17:42.72   
140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  17:49.98   
44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  18:07.50   
10  31  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  18:26.99   
11  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  19:12.34   
12  15  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  19:30.84   
13  157  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  20:18.86   
14  136  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  20:27.00   
15  30  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  21:26.98   
 
Gren 19, 4X100m Medley Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
174  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  4:20.22   
218  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  4:21.59   
175  Västerås Damer Lag2  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:33.70   
91  Karlstad Damer Lag1  KARLSTAD    25 m  4:35.14   
227  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  4:37.61   
219  Strängnäs Damer [1999]  1999  STRÄNGNÄS    25 m  4:41.24   
32  Eskilstuna Damer Lag 1  1999  ESKILSTUNA    25 m  4:42.95   
54  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:47.13   
121  Sala SS Damer  SALA SS    50 m  4:47.84   
10  200  Ösa Damer  ÖSA    25 m  4:50.28   
11  146  Upsala S Damer [2001]  2001  UPSALA S    50 m  4:51.00   
12  33  Eskilstuna Damer Lag 2  2000  ESKILSTUNA    25 m  4:57.61   
13  70  Karlsko SF Damer Lag 1  1997  KARLSKO SF    25 m  4:58.29   
14  16  SK Ena Damer  2002  SK ENA    25 m  4:59.59   
15  209  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  5:01.17   
16  92  Karlstad Damer Lag2  KARLSTAD    25 m  5:03.14   
17  109  SS Mora Damer  SS MORA    25 m  5:12.24   
18  71  Karlsko SF Damer Lag 2  2001  KARLSKO SF    25 m  5:20.10   
 
Gren 20, 4X100m Medley Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
176  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:55.99   
34  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  4:01.13   
94  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  4:09.35   
122  Sala SS Herrar  SALA SS    50 m  4:23.60   
55  Gävle SS Herrar [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:24.89   
43  Falun Herrar Lag 1  1999  FALUN    25 m  4:27.37   
201  Ösa Herrar  1999  ÖSA    25 m  4:27.45   
147  Upsala S Herrar [2001]  2001  UPSALA S    50 m  4:33.56   
95  Karlstad Herrar Lag2  KARLSTAD    25 m  4:37.40   
10  Borlänge Herr Små Stora  BORLÄNGE    50 m     
 
Gren 21, 200m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:18.27 2013-07-07 
Distriktrekord Juniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:18.27 2013-07-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
148  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:13.24   
213  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:21.25   
41  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:22.84   
75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:24.03   
210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:24.31   
225  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:25.81   
74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:27.32   
165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:27.78   
149  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:27.92   
10  129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:28.26   
11  161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:29.84   
12  50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:30.46   
13  192  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:31.74   
14  124  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:31.85   
15  21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:32.43   
16  178  Bergkvist Sofia  1995  ÖSA  AK1695  25 m  2:33.95   
17  164  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  2:34.09   
18  139  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:34.88   
19  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  2:35.24   
20  132  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:36.60   
21  159  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:37.49   
22  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  2:37.60   
23  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:38.55   
24  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:39.02   
25  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:39.49   
26  216  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:39.57   
27  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:40.06   
28  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  2:41.20   
29  171  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  50 m  2:41.53   
30  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  50 m  2:43.79   
31  130  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  2:44.00   
32  103  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  2:44.76   
33  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  2:46.86   
34  123  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  50 m  2:47.94   
35  154  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  2:48.20   
36  160  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  2:48.94   
37  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  2:49.16   
38  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  2:49.75   
39  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  2:50.34   
40  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  2:51.50   
41  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  2:52.35   
42  14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  2:54.68   
43  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  2:54.70   
44  62  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  2:54.98   
45  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  2:56.06   
46  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  2:56.18   
47  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  2:56.71   
48  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  2:58.40   
49  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  2:59.88   
 
Gren 22, 800m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonas Grundström (1987) 8:31.69 2011-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Dahlman (1997) 8:37.01 2014-03-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
151  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  8:07.76   
167  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  8:12.16   
90  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  25 m  8:26.78   
137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  8:50.53   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  8:52.37   
158  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  9:06.31   
29  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  9:09.92   
140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  9:18.39   
68  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  9:21.31   
10  155  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  9:22.06   
11  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  9:28.70   
12  44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  9:38.40   
13  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  9:45.23   
14  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  9:54.97   
15  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  9:55.53   
16  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  9:57.08   
17  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  10:02.50   
18  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  10:44.55   
19  170  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  10:55.65   
20  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  11:07.40   
21  169  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  11:32.81   
22  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  11:59.50   
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 28.90 2013-05-09 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 29.32 2012-06-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  29.76   
173  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  29.76   
161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  31.33   
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  31.37   
168  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  31.61   
190  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  31.89   
111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  31.90   
17  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  31.92   
195  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  32.05   
10  226  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  32.30   
11  84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  50 m  32.78   
12  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  32.79   
13  118  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  33.05   
14  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  33.20   
15  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  33.21   
16  85  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  33.37   
17  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  33.64   
18  194  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  33.68   
19  63  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  33.75   
20  42  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  33.78   
21  199  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  33.78   
22  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  33.83   
23  145  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  33.92   
24  131  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  34.27   
25  123  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  34.42   
26  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  34.57   
27  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  34.70   
28  163  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  34.72   
29  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  34.75   
30  114  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  34.88   
31  184  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  50 m  35.17   
32  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  35.37   
33  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  35.74   
34  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  35.86   
35  134  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  35.93   
36  13  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m  36.06   
37  103  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  36.13   
38  14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  36.21   
39  130  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  36.25   
40  228  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  36.29   
41  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  36.33   
42  138  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  50 m  36.49   
43  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  36.60   
44  128  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  36.74   
45  107  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  50 m  36.76   
46  160  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  37.30   
47  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  37.49   
48  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  39.09   
49  101  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  50 m  39.86   
50  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  40.13   
51  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  40.30   
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 27.89 2012-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Christian Karlsson (1993) 28.15 2013-01-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  26.52   
198  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  26.54   
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  27.32   
25  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  27.43   
189  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  27.62   
185  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  27.98   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  28.71   
152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  28.94   
105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  29.18   
10  222  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.42   
11  49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  29.47   
12  96  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  30.05   
13  98  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  30.08   
14  104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  30.16   
15  97  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  30.30   
16  37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  30.76   
17  187  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  31.47   
18  113  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  31.95   
19  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  32.10   
20  51  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  50 m  32.68   
21  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  32.83   
22  117  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  32.88   
23  220  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  32.97   
24  120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  33.00   
25  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  33.44   
26  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  34.41   
27  47  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  34.52   
28  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  35.03   
29  40  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  50 m  35.39   
30  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  35.46   
31  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  36.60   
 
Gren 25, 200m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:05.44 2012-03-08 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:05.44 2012-03-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
213  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:04.60   
127  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  2:06.90   
210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:07.19   
74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:09.17   
172  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:10.02   
149  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:10.26   
173  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:10.54   
212  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:10.62   
41  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:10.98   
10  19  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:12.01   
11  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  2:12.97   
12  124  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:13.97   
13  35  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:14.20   
14  129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:14.50   
15  111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:14.58   
16  165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:16.09   
17  26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  2:16.19   
18  226  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:16.27   
19  132  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:16.90   
20  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  2:17.14   
21  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:17.47   
22  42  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:17.49   
23  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:18.07   
24  178  Bergkvist Sofia  1995  ÖSA  AK1695  25 m  2:19.41   
25  217  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:19.51   
26  12  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  50 m  2:20.13   
27  65  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  2:20.86   
28  85  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  2:23.02   
29  141  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  50 m  2:23.03   
30  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  2:23.98   
31  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  50 m  2:24.09   
32  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  2:24.67   
33  114  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  2:25.67   
34  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  2:26.49   
35  144  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  50 m  2:27.15   
36  154  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  2:28.57   
37  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  2:28.70   
38  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  2:28.95   
39  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  2:29.71   
40  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  2:30.85   
41  59  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  2:31.13   
42  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  2:32.24   
43  107  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  50 m  2:34.17   
44  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  2:37.50   
45  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  2:38.65   
46  10  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  2:40.55   
47  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  2:41.24   
48  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  2:44.21   
49  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  2:45.08   
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Gustaf Dahlman (1997) 1:54.98 2014-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Dahlman (1997) 1:54.98 2014-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:54.75   
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:56.54   
29  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  1:59.50   
125  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:59.84   
96  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:02.11   
49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:02.72   
25  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:03.77   
81  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:04.79   
140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:07.19   
10  119  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:07.26   
11  126  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:09.09   
12  222  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:09.65   
13  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  2:09.81   
14  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:11.12   
15  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  2:12.75   
16  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  2:14.52   
17  44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  50 m  2:16.01   
18  157  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  2:17.02   
19  120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  2:19.07   
20  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  2:23.42   
21  47  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  2:29.00   
22  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  2:29.39   
23  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  2:37.97   
 
Gren 27, 100m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 1:06.68 2013-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 1:12.79 2010-02-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:07.86   
75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:11.17   
191  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:12.40   
221  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:13.34   
129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:13.42   
156  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:15.50   
223  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:16.21   
216  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:16.42   
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:16.44   
10  171  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  1:16.83   
11  50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:16.93   
12  168  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:17.67   
13  148  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:17.86   
14  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:18.03   
15  135  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  1:18.03   
16  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:18.26   
17  163  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:18.49   
18  159  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:18.55   
19  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:18.71   
20  139  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:18.80   
21  17  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:18.81   
22  130  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:19.40   
23  192  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:19.73   
24  21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:20.10   
25  101  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  1:20.40   
26  196  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.55   
27  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:20.94   
28  26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:21.36   
29  138  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  1:22.01   
30  24  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:22.25   
31  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:22.36   
32  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:22.37   
33  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:22.51   
34  69  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:22.58   
35  61  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:22.92   
36  228  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:24.06   
37  145  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  1:24.67   
38  144  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  50 m  1:24.90   
39  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  1:26.73   
40  13  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m  1:26.79   
41  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  1:29.01   
42  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  1:29.67   
43  160  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  1:29.71   
44  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  1:31.80   
45  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  1:31.87   
46  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  1:34.33   
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Kahlin (1987) 1:04.59 2010-07-14 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 1:06.82 2011-06-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:05.37   
162  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:05.42   
155  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:05.80   
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:06.44   
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:08.14   
82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:09.11   
Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  1:09.41   
53  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:09.88   
220  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:10.23   
10  105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:10.95   
11  68  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:11.56   
12  37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:12.08   
13  185  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  1:12.15   
14  51  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:12.44   
15  31  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  1:13.46   
16  40  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  1:13.56   
17  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:13.63   
18  152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:13.79   
19  137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  1:13.81   
20  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:14.42   
21  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:14.52   
22  99  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:16.27   
23  113  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:17.24   
24  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:17.43   
25  104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:17.62   
26  117  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  1:17.69   
27  80  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  25 m  1:17.77   
28  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  1:18.66   
29  90  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  1:18.86   
30  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:19.09   
31  169  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:19.61   
32  30  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  50 m  1:20.23   
33  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:20.31   
34  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  50 m  1:20.48   
35  136  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  50 m  1:25.25   
36  15  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:25.86   
37  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:26.98   
38  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  1:27.72   
39  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:31.11   
40  102  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  1:40.28   
 
Gren 29, 400m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 4:25.55 2011-07-23 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 4:25.55 2011-07-23 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  4:28.88   
172  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  4:29.67   
225  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  4:32.34   
21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  4:37.52   
111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  4:40.68   
74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  4:41.01   
28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  4:43.32   
35  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:43.73   
86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  4:44.30   
10  19  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  4:46.34   
11  164  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  4:47.59   
12  178  Bergkvist Sofia  1995  ÖSA  AK1695  25 m  4:48.61   
13  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  4:48.78   
14  161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  4:49.21   
15  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  4:50.92   
16  141  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  4:52.21   
17  63  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  4:53.32   
18  27  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  4:58.10   
19  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  4:58.39   
20  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  5:01.45   
21  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  50 m  5:02.45   
22  45  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  50 m  5:05.30   
23  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  5:08.04   
24  84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  50 m  5:08.39   
25  184  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  50 m  5:09.18   
26  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  5:09.86   
27  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  5:14.61   
28  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  5:21.46   
29  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  5:24.98   
30  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  5:25.91   
31  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  5:27.80   
32  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  5:34.13   
33  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  5:45.92   
34  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  5:47.98   
35  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  6:17.31   
 
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
176  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  7:28.22   
94  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  8:10.79   
34  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  8:21.09   
122  Sala SS Herrar  SALA SS    50 m  8:39.83   
95  Karlstad Herrar Lag2  KARLSTAD    25 m  9:00.00   
147  Upsala S Herrar [2001]  2001  UPSALA S    50 m  9:07.89   
201  Ösa Herrar  1999  ÖSA    25 m  9:08.74   
 
Gren 31, 400m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 4:27.67 2011-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 4:27.67 2011-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
151  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  4:27.57   
167  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  4:31.24   
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  4:37.75   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  4:43.30   
90  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  4:47.84   
25  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  4:51.01   
49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:54.77   
137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:56.50   
152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  5:03.23   
10  68  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  5:09.55   
11  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  5:10.37   
12  31  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  5:14.85   
13  140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  5:23.20   
14  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  5:23.26   
15  143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  5:23.65   
16  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  5:27.55   
17  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  5:30.96   
18  136  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  5:51.43   
19  15  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  5:55.35   
 
Gren 32, 50m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-24 
Distriktrekord Juniorer: Lina Westerlund (1995) 33.18 2012-06-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  31.88   
75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  32.96   
149  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  32.97   
221  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  33.67   
129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  33.72   
213  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  34.92   
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  35.04   
41  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  35.07   
223  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  35.44   
10  165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  35.45   
11  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  35.52   
12  216  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  35.53   
13  130  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  35.66   
14  101  Budde Julia  1999  KÖPINGS SS  AT7699  25 m  35.81   
15  171  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  35.95   
16  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  35.96   
17  112  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  36.05   
18  135  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  36.12   
19  161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  36.13   
20  17  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  36.23   
21  139  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  36.48   
22  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  36.87   
23  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  36.93   
24  138  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  25 m  37.12   
25  225  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  37.19   
26  26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  37.29   
27  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  37.32   
28  210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  37.32   
29  69  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  37.71   
30  163  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  37.81   
31  196  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  37.99   
32  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  38.10   
33  217  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  38.18   
34  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  38.39   
35  228  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  38.43   
36  164  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  38.60   
37  61  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  38.76   
38  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  50 m  39.02   
39  13  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m  39.06   
40  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  39.11   
41  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  39.43   
42  145  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  39.49   
43  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  50 m  39.96   
44  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  40.02   
45  144  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  50 m  40.25   
46  160  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  40.53   
47  42  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  40.58   
48  173  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  40.83   
49  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  41.04   
50  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  50 m  41.14   
51  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  42.28   
52  65  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  42.47   
53  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  43.02   
54  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  43.39   
 
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Kahlin (1987) 29.13 2010-07-15 
Distriktrekord Juniorer: Robert Lindblom (1995) 29.79 2013-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  29.65   
Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  30.86   
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  30.91   
155  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  31.68   
82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  32.09   
105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  32.29   
53  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  32.37   
220  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  32.38   
77  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  32.62   
10  40  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  32.98   
11  37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  33.09   
12  51  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  33.14   
13  68  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  33.35   
14  185  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  33.73   
15  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  33.75   
16  99  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  34.07   
17  115  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  34.13   
18  31  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  34.18   
19  80  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  25 m  34.18   
20  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  34.26   
21  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  34.28   
22  113  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  34.95   
23  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  35.05   
24  104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  35.13   
25  117  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  35.33   
26  30  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  50 m  35.81   
27  44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  50 m  35.85   
28  116  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  35.94   
29  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  50 m  36.15   
30  222  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  50 m  36.19   
31  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  37.32   
32  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  39.95   
33  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  40.04   
34  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  41.20   
 
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:21.08 2014-05-25 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:21.08 2014-05-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
212  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:20.64   
124  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:22.80   
74  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:23.81   
172  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:25.65   
161  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:28.17   
165  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:28.85   
132  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:34.09   
21  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:34.42   
144  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:37.28   
10  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  2:42.46   
11  166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  2:43.14   
12  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  2:43.59   
13  59  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  2:47.16   
14  20  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  50 m  2:49.17   
15  24  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:50.76   
16  128  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  2:55.01   
17  134  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  25 m  2:56.49   
18  160  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  2:56.78   
19  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:57.33   
20  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:57.43   
21  62  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  2:57.43   
22  27  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  2:57.73   
23  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:59.14   
24  154  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:00.12   
25  103  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  3:04.21   
26  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  3:08.14   
27  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  3:08.99   
28  107  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  3:09.19   
29  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  3:09.29   
30  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  3:15.65   
31  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  3:20.55   
32  14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  3:23.99   
33  11  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  3:25.06   
34  10  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  3:28.94   
 
Gren 35, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jonas Grundström (1987) 2:04.66 2011-06-30 
Distriktrekord Juniorer: Måns Stomvall (1990) 2:05.50 2010-07-15 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:05.29   
25  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:09.42   
90  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  2:12.57   
105  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:14.95   
126  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:17.59   
137  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:18.11   
29  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  2:21.41   
125  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:25.58   
143  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:28.89   
10  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:28.97   
11  120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  2:33.18   
12  142  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  2:36.42   
13  170  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  2:40.25   
14  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  2:42.81   
15  181  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  2:44.58   
16  140  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  2:47.11   
17  157  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  2:48.76   
18  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  2:54.65   
19  15  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:54.95   
20  99  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  2:56.03   
21  169  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  3:01.36   
22  30  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  3:04.05   
23  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  3:08.27   
24  102  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  3:34.30   
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:04.69 2013-07-10 
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 1:05.08 2012-06-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:02.31   
148  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  1:03.64   
210  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:05.56   
168  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:06.10   
213  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:07.87   
214  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:08.24   
127  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  1:08.45   
17  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:08.69   
84  Omic Ajla  1999  KARLSTAD  AH5299  50 m  1:08.70   
10  164  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:08.71   
11  111  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:08.82   
12  226  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:09.21   
13  50  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:09.29   
14  129  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:09.57   
15  159  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:10.36   
16  75  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:10.38   
17  28  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:10.58   
18  42  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:11.32   
19  88  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:11.39   
20  215  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:11.77   
21  204  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:12.23   
22  194  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:12.35   
23  89  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  50 m  1:12.36   
24  163  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:12.50   
25  118  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:12.56   
26  178  Bergkvist Sofia  1995  ÖSA  AK1695  25 m  1:12.75   
27  184  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:13.04   
28  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  1:13.07   
29  114  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:13.10   
30  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  1:13.33   
31  48  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:13.37   
32  139  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:13.37   
33  85  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:13.38   
34  145  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  1:13.49   
35  199  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:13.51   
36  19  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:13.95   
37  26  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:14.09   
38  63  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:14.31   
39  123  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:14.38   
40  23  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:14.79   
41  12  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:14.80   
42  64  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  1:14.91   
43  131  Bankefors Rebecka  1998  UPSALA S  AX3298  25 m  1:14.97   
44  76  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  1:15.44   
45  67  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  1:15.63   
46  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  1:16.00   
47  46  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  50 m  1:16.12   
48  108  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  50 m  1:16.21   
49  206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  1:16.32   
50  133  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  50 m  1:16.43   
51  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  50 m  1:16.62   
52  211  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  1:17.01   
53  134  Carlsson Lisa  1999  UPSALA S  AU5299  50 m  1:17.45   
54  138  Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  AO0401  50 m  1:17.45   
55  103  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  50 m  1:17.99   
56  13  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m  1:18.94   
57  207  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  1:19.52   
58  93  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  1:20.03   
59  65  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  1:23.80   
60  60  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  1:24.65   
61  79  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  50 m  1:26.38   
62  78  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  50 m  1:26.54   
63  208  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:27.09   
64  62  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  50 m  1:29.22   
 
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 59.09 2012-08-01 
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 59.91 2011-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  57.11   
198  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  58.60   
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  59.00   
189  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  59.08   
49  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:01.88   
56  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:02.48   
152  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:02.70   
96  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:03.47   
104  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:05.04   
10  73  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:05.33   
11  222  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:05.67   
12  98  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:05.68   
13  187  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:05.70   
14  97  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:06.40   
15  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:06.56   
16  113  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:07.13   
17  37  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:07.30   
18  81  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  1:08.51   
19  31  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  1:08.94   
20  47  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  1:11.33   
21  224  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:11.37   
22  51  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  50 m  1:11.76   
23  169  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:12.07   
24  120  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  1:12.20   
25  117  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  50 m  1:12.58   
26  44  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  50 m  1:12.74   
27  106  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:12.80   
28  150  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:13.34   
29  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:14.01   
30  83  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  1:14.56   
31  205  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  1:18.31   
32  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  1:22.43   
 
Gren 38, 1500m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Malin Hedberg (1991) 18:04.38 2010-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Malin Hedberg (1991) 18:04.38 2010-07-16 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  18:42.09   
171  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  19:28.10   
20  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  20:25.76   
27  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  20:41.89   
206  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  20:46.72   
166  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  20:56.09   
14  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  21:26.15   
24  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  21:47.64   
62  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  21:48.33   
 
Gren 39, 4X100m Frisim Herrar Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
176  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:31.12   
34  Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  ESKILSTUNA    25 m  3:43.57   
94  Karlstad Herrar Lag1  1996  KARLSTAD    25 m  3:43.93   
122  Sala SS Herrar  SALA SS    50 m  3:51.09   
201  Ösa Herrar  1999  ÖSA    25 m  4:03.36   
147  Upsala S Herrar [2001]  2001  UPSALA S    50 m  4:04.00   
55  Gävle SS Herrar [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:05.06   
95  Karlstad Herrar Lag2  KARLSTAD    25 m  4:08.60   
Borlänge Herr Små Stora  BORLÄNGE    50 m     
 
Gren 40, 4X100m Frisim Damer Senior 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
218  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  3:53.73   
174  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  4:01.73   
175  Västerås Damer Lag2  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:09.17   
32  Eskilstuna Damer Lag 1  1999  ESKILSTUNA    25 m  4:11.06   
91  Karlstad Damer Lag1  KARLSTAD    25 m  4:11.49   
146  Upsala S Damer [2001]  2001  UPSALA S    50 m  4:13.57   
227  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  4:16.51   
121  Sala SS Damer  SALA SS    50 m  4:17.58   
70  Karlsko SF Damer Lag 1  1997  KARLSKO SF    25 m  4:19.32   
10  54  Gävle SS Damer [2001]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:19.71   
11  200  Ösa Damer  ÖSA    25 m  4:19.80   
12  33  Eskilstuna Damer Lag 2  2000  ESKILSTUNA    25 m  4:20.51   
13  219  Strängnäs Damer [1999]  1999  STRÄNGNÄS    25 m  4:20.91   
14  209  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  4:26.86   
15  92  Karlstad Damer Lag2  KARLSTAD    25 m  4:29.73   
16  16  SK Ena Damer  2002  SK ENA    25 m  4:30.76   
17  109  SS Mora Damer  SS MORA    25 m  4:37.28   
18  71  Karlsko SF Damer Lag 2  2001  KARLSKO SF    25 m  4:42.83   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  01 juni 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:58