Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  08 december 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            24.84   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            26.43   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            27.45   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.73   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            29.98   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            32.72   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            35.15   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            22.22   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            23.15   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            25.13   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            26.53   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            26.71   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            27.88   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            21.33   
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            22.54   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            25.33   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            26.45   
Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.72   
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            22.27   
Helen Safaei  2003  Upsala Simsällskap            24.85   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            23.25   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            24.63   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            26.24   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            28.17   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            28.66   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            29.38   
Rickard Johannesson  2006  Upsala Simsällskap            29.72   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            30.33   
Malcolm Svall  2006  Upsala Simsällskap            30.71   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            26.37   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            27.29   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            27.31   
Vilhelm Olivkvist  2005  Upsala Simsällskap            33.92   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            26.49   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            47.52   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            54.29   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            56.32   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.81   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            47.25   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            48.30   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            48.30   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            48.59   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            50.46   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            50.95   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            55.08   
Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            55.94   
10  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            57.95   
11  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            1:01.16   
12  Hedda Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:04.77   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            49.29   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            49.44   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            52.52   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            53.59   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            55.05   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            56.89   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            41.38   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            45.04   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            45.14   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            45.97   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            49.81   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            52.48   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            49.23   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            57.26   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            49.76   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            51.08   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            51.26   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            52.52   
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            52.80   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            57.26   
Emil Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            47.51   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            50.27   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            53.37   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            53.71   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            43.22   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            46.71   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            46.77   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            47.20   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            47.48   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            48.71   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            48.74   
Vincent Heed  2003  Upsala Simsällskap            49.19   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            50.23   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            50.65   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    44.73        1:30.89   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    40.53        1:25.31   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    43.43        1:27.69   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    44.40        1:30.85   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    46.90        1:36.45   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    47.48        1:37.56   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    48.72        1:39.72   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    41.47        1:26.65   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    42.55        1:27.68   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    42.78        1:28.24   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.32        1:29.88   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    44.77        1:30.31   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    45.82        1:31.86   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    48.31        1:36.40   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    46.31        1:36.86   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    50.62        1:39.01   
10  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    48.46        1:40.89   
11  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    49.12        1:41.67   
12  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    49.82        1:43.45   
13  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    49.78        1:44.20   
14  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            1:44.23   
15  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    50.24        1:45.67   
16  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    52.02        1:46.47   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    46.54        1:35.76   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    46.90        1:39.17   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    45.01        1:34.71   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    45.68        1:35.65   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    50.87        1:45.97   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    42.62        1:27.97   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    44.03        1:28.30   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    44.52        1:31.88   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    49.94        1:37.42   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    47.63        1:38.02   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            26.73   
Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            27.80   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            27.93   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.18   
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            29.05   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            29.25   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            29.42   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            30.42   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            31.63   
10  My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            36.19   
11  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            39.47   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            23.40   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            27.68   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            29.86   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            29.95   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            30.69   
Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nohmi Reimegård  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanja Schedin  2004  Upsala Simsällskap            26.70   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            26.94   
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            27.54   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            28.45   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            28.75   
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            28.94   
Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            30.84   
Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helen Safaei  2003  Upsala Simsällskap            25.58   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sixten Byström  2006  Upsala Simsällskap            26.68   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            27.34   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            28.52   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            31.39   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            31.86   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            32.23   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            32.47   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            36.21   
Malcolm Svall  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            26.25   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            28.88   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            30.11   
Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            33.77   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            32.58   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            33.92   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            24.09   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            24.68   
Arthur Mkirtichyan  2003  Upsala Simsällskap            24.89   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            54.75   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            56.46   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            57.20   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            49.62   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            50.45   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            50.77   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            52.22   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            52.83   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            52.99   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            53.14   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            53.40   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            54.12   
10  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            54.73   
11  Hedda Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            55.99   
12  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            57.21   
13  Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            57.51   
14  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            59.74   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            47.74   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            51.51   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            54.23   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            54.99   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            57.29   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            48.29   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            50.37   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            51.23   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            53.41   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            53.55   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            54.50   
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            56.21   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            57.94   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            52.47   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            53.80   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            54.99   
Emil Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            55.45   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            55.75   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            56.84   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            57.89   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            59.79   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            47.94   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            51.50   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            53.44   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            56.45   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            56.79   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            54.38   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            54.78   
Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            57.16   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            58.82   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            1:03.61   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    46.38        1:34.24   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    46.57        1:37.17   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    48.00        1:40.52   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    48.51        1:40.97   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    46.79        1:42.59   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    48.96        1:45.49   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    51.63        1:47.35   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    53.06        1:49.46   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    42.83        1:29.37   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    44.79        1:30.92   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    48.15        1:41.32   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    48.35        1:41.75   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    48.87        1:41.84   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    50.52        1:44.72   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    50.03        1:44.97   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    50.74        1:45.76   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    53.07        1:47.07   
10  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    50.50        1:47.65   
11  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    54.31        1:49.88   
12  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    52.82        1:50.21   
13  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    52.93        1:50.52   
14  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    53.25        1:52.27   
15  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    53.76        1:53.49   
16  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    55.92        1:57.96   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    50.11        1:45.92   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    56.58        1:55.60   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    46.80        1:39.27   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    47.92        1:41.66   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    47.91        1:42.72   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    48.57        1:43.15   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.30        1:45.00   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.12        1:45.04   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    50.97        1:48.81   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    51.46        1:50.00   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            21.46   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            22.34   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            22.53   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            23.20   
Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            24.71   
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            25.10   
Tuva Lindén  2006  Upsala Simsällskap            25.13   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            25.35   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            25.41   
10  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            26.23   
11  Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            28.24   
12  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            29.21   
13  My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            35.28   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            18.66   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            22.19   
Hedda Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            22.34   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            22.35   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            25.58   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            26.44   
Nohmi Reimegård  2005  Upsala Simsällskap            32.95   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristin Johannesson  2004  Upsala Simsällskap            22.32   
Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            22.52   
Vanja Schedin  2004  Upsala Simsällskap            22.59   
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            22.80   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            22.80   
Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            25.12   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            25.26   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            28.12   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            20.90   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            21.05   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            22.47   
Sixten Byström  2006  Upsala Simsällskap            22.59   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            22.94   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            23.28   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            26.10   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            28.64   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            30.41   
10  Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            35.71   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            22.93   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            24.04   
Abdishakur Dushku  2005  Upsala Simsällskap            24.11   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            20.65   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            22.99   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            24.00   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Mkirtichyan  2003  Upsala Simsällskap            19.44   
Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            21.80   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            44.23   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            46.32   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            37.64   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            40.21   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            40.61   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            44.01   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            44.22   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            45.12   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            45.94   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            46.11   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            47.03   
10  Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            47.53   
11  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            47.55   
12  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            48.84   
13  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            54.83   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            40.05   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            43.17   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            44.88   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            45.78   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            47.90   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            48.39   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            40.35   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            40.99   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            41.32   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            41.85   
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            46.40   
Helen Safaei  2003  Upsala Simsällskap            49.03   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            50.20   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            44.40   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            41.41   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            43.34   
Emil Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            45.93   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            46.61   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            47.20   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            48.23   
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            50.43   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            50.91   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            43.16   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            43.35   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            46.46   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            48.57   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            39.17   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            40.50   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            41.07   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            42.82   
Vincent Heed  2003  Upsala Simsällskap            44.11   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            45.21   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    41.32        1:26.03   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    43.07        1:28.23   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    36.86        1:16.06   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    37.68        1:17.12   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    38.00        1:19.14   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    38.82        1:21.60   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    40.68        1:24.18   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    40.80        1:25.35   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    39.84        1:25.55   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    44.35        1:34.11   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap    44.96        1:37.47   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    36.59        1:14.98   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    37.11        1:17.11   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    37.74        1:19.65   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    41.81        1:27.53   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    42.30        1:27.62   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    43.39        1:27.93   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    41.75        1:28.47   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    44.04        1:28.75   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap    42.72        1:28.82   
10  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    43.34        1:31.47   
11  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    44.36        1:35.06   
12  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    46.89        1:38.85   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    38.48        1:22.06   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    38.62        1:22.79   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    40.38        1:24.22   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    42.57        1:28.81   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    36.86        1:16.54   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    36.36        1:17.37   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    38.30        1:20.83   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    40.48        1:21.57   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    40.57        1:23.45   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    40.38        1:25.01   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    40.29        1:26.42   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    42.88        1:29.05   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    44.06        1:35.47   
10  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap    47.58        1:42.56   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            28.47   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            35.70   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            22.61   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            23.43   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            24.65   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            25.27   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            25.73   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            27.15   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            32.32   
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            23.50   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            23.66   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            21.79   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            22.07   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            22.99   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            29.79   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            21.66   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            22.47   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            25.84   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            27.37   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vincent Heed  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            51.95   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            47.28   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            50.66   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            47.97   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            48.31   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            48.61   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            51.09   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            51.31   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            54.05   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            54.14   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            58.20   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            58.21   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            50.50   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            49.76   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            44.79   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            51.42   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            52.67   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    44.31        1:30.36   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    43.55        1:32.21   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    47.01        1:41.56   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    47.18        1:42.42   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    52.94        1:48.67   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    45.43        1:36.22   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    46.87        1:44.75   
Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    50.41        1:54.03   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    48.11        1:45.40   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    52.84        1:57.26   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    50.45        1:41.82   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    52.68        1:47.52   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    58.41        2:01.14   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    43.81        1:29.79   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    46.19        1:37.21   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    48.85        1:38.27   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    48.15        1:38.69   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    47.66        1:38.52   
Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    46.99        1:40.30   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    50.11        1:41.51   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    51.53        1:41.86   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    49.62        1:43.28   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    49.38        1:44.70   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    55.33        1:52.33   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    52.50        1:51.72   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    50.31        1:42.56   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap    52.13        1:48.60   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    46.34        1:33.86   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    51.32        1:45.16   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    51.72        1:49.86   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    45.29        1:38.00   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.27        1:39.26   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    52.12        1:47.42   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    42.48  1:28.41  2:24.33    3:07.07   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    49.23  1:39.70  2:32.03    3:14.57   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    45.29  1:37.45  2:35.47    3:14.74   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    41.35  1:26.47  2:19.32    2:58.93   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    42.05  1:28.90  2:23.08    3:02.24   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.84  1:33.04  2:29.98    3:15.62   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    45.97  1:34.51  2:37.75    3:21.10   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    52.60  1:46.29  2:40.67    3:21.61   
                     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    43.43  1:35.71  2:32.33    3:21.64   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  08 december 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:42