Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:28   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            19.19   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            19.50   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            19.93   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            20.92   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            22.15   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            22.31   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            22.80   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            23.09   
Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            23.57   
10  Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            23.74   
11  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            24.52   
12  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            24.54   
13  Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            24.61   
14  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            25.09   
15  Hedda Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            25.11   
16  Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            25.44   
17  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            25.45   
18  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            25.90   
19  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            25.99   
20  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            26.11   
21  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            26.18   
22  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            26.38   
23  Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            26.67   
24  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            26.69   
25  Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            26.70   
26  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            26.75   
27  Tuva Linden  2006  Upsala Simsällskap            26.80   
28  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            26.81   
29  Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            26.95   
30  Helen Safaei  2003  Upsala Simsällskap            27.55   
31  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            28.83   
32  Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.17   
33  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            29.82   
34  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            31.12   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            20.94   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            21.17   
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            21.20   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            21.38   
Vincent Heed  2003  Upsala Simsällskap            22.47   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            23.51   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            23.90   
Emil Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            24.02   
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            24.34   
10  Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            24.48   
11  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            24.56   
12  Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            25.34   
13  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            26.53   
14  Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            26.58   
15  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            27.01   
16  Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            27.39   
17  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            27.94   
18  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            28.01   
19  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            28.17   
20  Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            28.89   
21  Neo Bromark  2003  Upsala Simsällskap            29.11   
22  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            29.56   
23  Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            29.70   
24  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.11   
25  Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            31.24   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            44.22   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            44.45   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            44.97   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            45.61   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            45.74   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            45.84   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            46.49   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            46.87   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            47.12   
10  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            47.31   
11  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            47.40   
12  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            47.42   
13  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            48.88   
14  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            49.63   
15  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            49.69   
16  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            50.09   
17  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            50.62   
18  Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            50.97   
19  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            51.24   
20  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            51.35   
21  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            51.41   
22  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            52.27   
23  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            52.75   
24  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            53.20   
25  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            54.21   
26  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            56.41   
27  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            56.65   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            40.75   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            44.52   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            44.73   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            45.08   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            46.10   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            47.78   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            48.57   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            48.81   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            49.01   
10  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            49.66   
11  Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            49.74   
12  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            49.88   
13  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            50.05   
14  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            50.16   
15  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            51.95   
16  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            52.67   
17  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            54.75   
18  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            56.22   
19  Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            57.56   
20  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            58.27   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    40.00        1:22.38   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    40.20        1:22.52   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    42.83        1:27.36   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    42.59        1:28.04   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.50        1:28.84   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.55        1:29.39   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    43.79        1:29.90   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    43.32        1:30.07   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    44.78        1:30.12   
10  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    43.14        1:30.40   
11  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    46.28        1:31.56   
12  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    45.09        1:32.25   
13  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    45.65        1:32.56   
14  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    46.17        1:32.66   
15  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    46.86        1:34.17   
16  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    44.23        1:34.28   
17  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    46.40        1:34.29   
18  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    46.33        1:34.40   
19  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    46.99        1:35.25   
20  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    45.79        1:35.99   
21  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    46.60        1:36.09   
22  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    47.64        1:36.11   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.12        1:36.75   
24  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    47.67        1:37.92   
25  Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir    48.30        1:41.88   
26  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.94        1:42.50   
27  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    47.74        1:43.54   
28  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    50.15        1:46.82   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap    44.27        1:31.96   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    44.98        1:32.85   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    44.53        1:34.49   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    46.87        1:35.78   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    46.95        1:36.44   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    47.15        1:36.82   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    47.11        1:38.49   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    47.91        1:40.46   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    50.98        1:41.74   
10  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    52.01        1:45.11   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            20.49   
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            21.87   
Amelie Do  2003  Upsala Simsällskap            22.24   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            23.39   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            23.97   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            24.44   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            24.71   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            25.04   
Hedda Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            25.08   
10  Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            25.56   
11  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            26.07   
12  Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            26.12   
13  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            26.71   
14  Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            26.88   
15  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            27.50   
16  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            27.56   
17  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            27.67   
18  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            28.04   
19  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            28.09   
20  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            28.44   
21  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            28.70   
22  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.73   
23  Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            29.37   
24  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            29.40   
25  Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            29.53   
26  Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.54   
26  Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            29.54   
28  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            31.33   
29  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            31.46   
30  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            32.62   
31  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            35.03   
32  My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            36.04   
Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Helen Safaei  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            21.77   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            23.72   
Gabriel Axelsson  2005  Upsala Simsällskap            25.08   
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            25.21   
Emil Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            25.21   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            25.30   
Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            26.23   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            26.32   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            26.47   
10  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            26.71   
11  Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            26.74   
12  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            27.09   
13  Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            27.11   
14  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            27.31   
15  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            27.39   
16  Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            27.76   
17  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            28.10   
18  Neo Bromark  2003  Upsala Simsällskap            28.48   
19  Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            28.57   
20  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            29.64   
21  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.48   
22  Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            31.49   
23  Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            32.61   
24  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            33.42   
25  Jakob Eriksson  2005  Upsala Simsällskap            33.50   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            47.23   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            48.48   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            49.28   
Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir            49.44   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            50.26   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            50.35   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            50.49   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            50.58   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            51.34   
10  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            51.68   
11  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            51.71   
12  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            51.72   
13  Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            53.06   
14  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            53.10   
15  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            53.39   
16  Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            53.85   
17  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            54.02   
18  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            54.11   
19  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            54.36   
20  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            54.59   
21  Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            55.11   
22  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            55.75   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            56.30   
24  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            56.49   
25  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            57.84   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            44.57   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            46.43   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            46.79   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            46.98   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            48.00   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            51.46   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            51.74   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            51.84   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            52.89   
10  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            53.61   
11  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            54.26   
12  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            54.47   
13  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            54.72   
14  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            55.40   
15  Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            57.22   
16  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            57.77   
17  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            58.20   
18  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            58.64   
19  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            59.27   
20  Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            59.29   
21  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            1:01.18   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    46.29        1:36.89   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    46.21        1:36.92   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.33        1:36.99   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    47.44        1:39.05   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    47.74        1:39.53   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    48.28        1:39.63   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.62        1:41.55   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.43        1:42.30   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    48.67        1:42.65   
10  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    50.01        1:43.52   
11  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    50.72        1:45.18   
12  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    49.57        1:46.48   
13  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    51.25        1:47.57   
14  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    51.28        1:48.16   
15  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    51.50        1:49.70   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    53.19        1:50.12   
17  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    52.38        1:50.78   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap    46.96        1:40.00   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    48.30        1:40.62   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    52.09        1:50.04   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    54.16        1:52.43   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    55.72        1:52.84   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    56.52        1:55.69   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            16.09   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            18.89   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            19.31   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            19.77   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            20.34   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            20.39   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            21.38   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            21.46   
Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            21.56   
10  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            21.96   
11  Helen Safaei  2003  Upsala Simsällskap            22.48   
11  Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            22.48   
13  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            22.83   
14  Emma Blomqvist  2004  Upsala Simsällskap            23.12   
15  Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            23.41   
16  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            24.01   
17  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            24.31   
18  Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            24.91   
19  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            24.94   
20  Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            25.53   
21  Hedda Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            25.76   
22  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            26.18   
23  Tuva Linden  2006  Upsala Simsällskap            26.35   
24  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            26.45   
25  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            26.70   
26  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            27.41   
27  Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            28.72   
28  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            30.13   
29  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            31.38   
30  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            33.11   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ella Hellsten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adrian Bergman  2003  Upsala Simsällskap            18.42   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            18.50   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            18.97   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            19.05   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            20.30   
Vincent Heed  2003  Upsala Simsällskap            20.73   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            20.78   
Emil Palmqvist  2005  Upsala Simsällskap            20.97   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            21.48   
10  Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            21.57   
11  Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            21.83   
12  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            22.74   
13  Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            23.15   
14  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            23.31   
15  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            24.10   
16  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            24.36   
17  Jonas Eklund  2003  Upsala Simsällskap            24.57   
18  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            24.93   
19  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            25.43   
20  Neo Bromark  2003  Upsala Simsällskap            25.49   
21  Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            26.03   
22  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            26.15   
23  Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            26.67   
24  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            26.89   
25  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            28.89   
26  Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            29.00   
27  Jakob Eriksson  2005  Upsala Simsällskap            32.19   
28  Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            32.21   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            37.62   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            39.26   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            39.30   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            39.40   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            40.34   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            40.44   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            41.03   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            41.60   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            42.01   
10  Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            42.16   
11  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            42.43   
12  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            42.52   
13  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            43.16   
14  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            43.22   
15  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            43.70   
16  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            43.81   
17  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            44.26   
18  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            44.35   
19  Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            45.20   
20  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            45.72   
21  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            46.37   
22  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            46.45   
23  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            46.80   
24  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            47.07   
25  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            48.20   
26  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            48.29   
27  Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            48.35   
28  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            49.36   
29  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            51.10   
30  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            52.28   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            35.49   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            36.10   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            36.25   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            37.71   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            38.63   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            40.92   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            43.22   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            43.64   
Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            44.04   
10  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            44.24   
11  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            44.80   
12  Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            45.07   
13  Gabriel Axelsson  2005  Upsala Simsällskap            45.17   
13  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            45.17   
15  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            45.33   
16  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            45.37   
17  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            45.80   
18  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            45.97   
19  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            48.05   
20  Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            48.25   
21  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            50.11   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    34.26        1:12.62   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    37.39        1:17.77   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    38.06        1:17.78   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    38.64        1:19.41   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    38.98        1:19.90   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    38.66        1:20.06   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    38.41        1:20.33   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    38.68        1:20.33   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    39.42        1:20.60   
10  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    40.11        1:20.96   
11  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    39.04        1:21.10   
12  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    39.08        1:22.94   
13  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    39.66        1:23.66   
14  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    40.66        1:25.35   
15  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    41.33        1:25.80   
16  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    40.99        1:26.32   
17  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    42.84        1:26.71   
18  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    39.95        1:27.33   
19  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    42.55        1:27.75   
20  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    41.18        1:28.86   
21  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    42.95        1:29.17   
22  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    42.56        1:29.43   
23  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    41.46        1:29.50   
24  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    43.95        1:29.93   
25  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    42.85        1:29.95   
26  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    41.94        1:30.09   
27  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    44.24        1:32.92   
28  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    45.78        1:33.18   
29  Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir    42.74        1:34.71   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    38.23        1:18.63   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    38.77        1:20.79   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    39.75        1:21.40   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap    39.54        1:23.39   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    40.99        1:26.24   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    41.23        1:26.71   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    40.98        1:26.98   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap    43.75        1:30.93   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    43.22        1:31.56   
10  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    44.70        1:32.45   
11  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    45.14        1:32.68   
12  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    43.95        1:33.93   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Cavalli-Björkman  2002  Upsala Simsällskap            17.80   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            23.83   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            24.49   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            25.40   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            26.12   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            26.21   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            26.55   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            28.70   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            23.11   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            25.07   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            29.15   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            30.09   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            31.50   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir            46.44   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            46.61   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            50.08   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            50.77   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            51.17   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            51.30   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            51.71   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            52.62   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            53.70   
10  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            54.78   
11  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            55.92   
12  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            58.33   
13  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:00.05   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            46.86   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            48.18   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            49.17   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            52.08   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            52.19   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            53.27   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            53.44   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            53.88   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            55.47   
10  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            57.95   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    42.94        1:31.38   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    44.68        1:36.56   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    49.37        1:43.46   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    49.05        1:45.19   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    47.62        1:45.96   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    53.06        1:54.02   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    56.99        1:57.35   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    54.35        2:01.90   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    45.17        1:41.35   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    45.01        1:35.70   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    44.97        1:35.84   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    47.83        1:38.38   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.50        1:41.18   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    51.12        1:41.80   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    50.04        1:42.09   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    51.62        1:42.11   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    49.97        1:42.36   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    48.95        1:42.39   
10  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    51.56        1:42.68   
11  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    48.86        1:43.74   
11  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap    50.15        1:43.74   
13  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    50.91        1:44.39   
14  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    49.85        1:44.62   
15  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    52.54        1:44.82   
16  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    51.12        1:45.07   
17  Ella Wallinder  2003  Simklubben Ägir    50.23        1:45.74   
18  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    50.13        1:46.25   
19  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    56.16        1:48.67   
20  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    55.30        1:52.91   
21  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    54.71        1:53.12   
22  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    55.78        1:58.27   
23  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap    56.95        1:59.48   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    46.91        1:33.96   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    43.05        1:34.11   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    46.23        1:36.52   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.64        1:40.61   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    49.40        1:41.67   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap    49.75        1:42.60   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    52.02        1:42.92   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    52.17        1:45.33   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    51.58        1:45.88   
10  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    49.36        1:48.36   
11  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    54.35        1:49.55   
12  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    51.91        1:49.61   
13  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    54.22        1:51.06   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    1:30.04  2:24.02  3:07.51    3:07.51   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    45.74  1:33.52  3:10.00    3:10.00   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    45.35  1:36.17  3:14.80    3:14.80   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    51.44  1:43.23  2:36.56    3:19.92   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    50.25  1:38.31  2:36.04    3:20.04   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    48.68  1:40.69  2:34.23    3:20.45   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.78  1:40.33  2:37.65    3:20.69   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    52.53  1:41.13  2:38.73    3:21.42   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    50.83  1:43.32  2:38.26    3:22.38   
10  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    49.16  1:43.01  2:39.36    3:22.59   
11  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    48.53  1:41.87  2:39.99    3:22.95   
12  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    53.18  1:45.32  2:42.28    3:23.49   
13  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    50.75  1:43.11  2:40.87    3:30.94   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    45.00  1:38.04  2:35.24    3:17.08   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    47.93  1:39.87  2:40.24    3:23.55   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    59.19  1:52.61  2:54.16    3:44.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:28