Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  24 maj 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:59   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            21.97   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            24.28   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            24.71   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            25.03   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            25.04   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            25.20   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            25.45   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            25.52   
Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            25.73   
10  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            27.22   
11  Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            27.36   
12  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            27.44   
13  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.58   
14  Helen Navidi  2003  Upsala Simsällskap            27.70   
15  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            28.17   
16  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            28.51   
17  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            28.63   
18  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.98   
19  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            29.65   
20  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            29.71   
21  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            30.55   
22  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            31.70   
23  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            32.67   
24  Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            34.06   
25  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            34.13   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            23.04   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            23.52   
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            24.53   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            25.90   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            26.02   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            26.51   
Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            26.69   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            27.91   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            28.78   
10  Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.47   
11  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.54   
12  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            30.85   
13  Ulrik Marcks  2004  Upsala Simsällskap            31.51   
14  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            32.12   
15  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            32.37   
16  Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            36.36   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            43.21   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            45.43   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            45.92   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            45.96   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            47.82   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            48.23   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            48.89   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            49.38   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            49.43   
10  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            49.64   
11  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            49.69   
12  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            50.97   
13  Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            51.15   
14  Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            51.57   
15  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            51.65   
16  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            52.16   
17  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            52.59   
18  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            52.70   
19  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            53.19   
20  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            53.49   
21  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            53.69   
22  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            54.20   
23  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            54.43   
24  Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            55.64   
25  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            56.66   
26  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            57.23   
27  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            58.70   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            45.05   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            45.40   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            45.77   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            46.91   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            47.02   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            47.29   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            47.78   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            48.03   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            48.21   
10  Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            48.37   
11  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            48.63   
12  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            48.98   
13  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            52.37   
13  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            52.37   
15  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            52.94   
16  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            52.95   
17  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            53.11   
18  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            53.23   
19  Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            53.58   
20  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            54.53   
21  Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            57.06   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    42.33        1:26.67   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    42.51        1:27.34   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    43.55        1:28.77   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    43.33        1:28.80   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    44.61        1:29.40   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.04        1:29.78   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    43.48        1:30.26   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.72        1:30.60   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    45.91        1:31.69   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    44.67        1:32.25   
11  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    44.54        1:32.35   
12  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    49.04        1:32.86   
13  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    46.46        1:33.67   
14  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    45.11        1:34.16   
15  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    45.73        1:34.20   
16  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    46.62        1:34.25   
17  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    47.35        1:35.50   
18  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    46.99        1:35.85   
19  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    47.55        1:36.48   
20  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap    46.14        1:36.74   
21  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    45.71        1:36.77   
22  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    47.60        1:38.11   
23  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    48.80        1:38.23   
24  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.69        1:38.70   
25  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    49.93        1:38.78   
26  Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    48.73        1:39.92   
27  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    46.71        1:40.06   
28  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    46.86        1:40.12   
29  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    48.85        1:40.31   
30  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    49.04        1:41.61   
31  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    53.05        1:46.98   
32  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    52.49        1:47.14   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    37.30        1:17.43   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    41.65        1:25.56   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    44.25        1:32.19   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    46.63        1:32.76   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    48.22        1:36.96   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    47.95        1:38.70   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    46.73        1:42.11   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    50.24        1:43.01   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    51.61        1:49.23   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            23.62   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            23.92   
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            24.81   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            25.47   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            25.78   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            26.54   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            27.57   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            28.28   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            28.48   
10  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            28.70   
11  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            28.89   
12  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            29.98   
13  Helen Navidi  2003  Upsala Simsällskap            30.32   
14  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            30.64   
15  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            30.97   
16  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            31.04   
17  Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            31.30   
18  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            32.13   
19  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            32.31   
20  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            33.43   
21  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            46.43   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            27.01   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            27.05   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            27.34   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            27.55   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            27.72   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            27.73   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            27.80   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            28.22   
Timur Shtutman  2003  Upsala Simsällskap            29.28   
10  Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            29.39   
11  Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            29.40   
12  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            29.41   
13  Lucas Wikander  2007  Upsala Simsällskap            30.38   
14  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            32.58   
15  Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            33.31   
16  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            37.47   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            47.86   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            49.68   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            49.95   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            50.07   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            50.11   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            50.16   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            50.84   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            51.20   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            51.44   
10  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            51.46   
11  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            51.93   
12  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            52.02   
13  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            52.25   
14  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            52.91   
15  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            53.07   
16  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.84   
17  Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            54.09   
18  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            54.50   
19  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            55.26   
20  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            55.65   
21  Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            55.86   
22  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            56.18   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            56.21   
24  Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            56.40   
25  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            56.46   
25  Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            56.46   
27  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            56.72   
28  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            57.04   
29  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            57.69   
30  Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            57.99   
31  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            58.08   
32  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            58.39   
33  Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            59.43   
34  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            1:02.99   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            51.06   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            51.07   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            51.35   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            52.76   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            54.73   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            55.24   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            55.73   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            55.82   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            56.38   
10  Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            56.40   
11  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            57.81   
12  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            58.69   
13  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            59.35   
14  Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            1:00.24   
15  Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            1:00.35   
16  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            1:00.44   
17  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            1:03.23   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    44.83        1:33.99   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    44.69        1:35.06   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.69        1:41.45   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    50.65        1:42.02   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.73        1:42.48   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    49.70        1:43.16   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    50.21        1:44.33   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    50.07        1:44.78   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    51.32        1:44.82   
10  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    51.80        1:45.80   
11  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    50.57        1:46.10   
12  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    52.33        1:46.92   
13  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    49.88        1:48.12   
14  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    52.66        1:48.23   
15  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    52.15        1:48.26   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    50.50        1:49.33   
17  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    51.20        1:49.55   
18  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    52.12        1:50.13   
19  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    52.57        1:50.76   
20  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    52.94        1:50.78   
21  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap    53.30        1:50.83   
22  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    54.94        1:51.92   
23  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    54.21        1:52.43   
24  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    51.85        1:53.60   
25  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    53.06        1:53.98   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.88        1:26.49   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    44.86        1:35.63   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    45.97        1:39.55   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    47.69        1:42.53   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    48.16        1:42.81   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.68        1:43.50   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    49.27        1:44.63   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    49.96        1:46.08   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    51.93        1:46.80   
10  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    49.96        1:47.72   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    52.92        1:48.69   
12  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    53.81        1:49.04   
13  David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    52.06        1:49.47   
14  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    52.90        1:51.29   
15  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    53.07        1:54.85   
16  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    55.17        1:57.44   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Inghammar  2002  Upsala Simsällskap            17.78   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            17.82   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            19.51   
Felicia Hoff  2004  Upsala Simsällskap            19.89   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            20.70   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            20.99   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            21.88   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            22.12   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            22.18   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            22.18   
11  Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            23.10   
12  Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            23.81   
13  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            23.85   
14  Alice Johnsson  2005  Upsala Simsällskap            24.49   
15  Helen Navidi  2003  Upsala Simsällskap            24.55   
16  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            24.72   
17  Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            24.98   
18  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            25.29   
19  Linnea Ekman  2004  Upsala Simsällskap            25.48   
20  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            25.74   
21  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            26.57   
22  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            26.75   
23  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.21   
24  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            27.24   
25  Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            27.30   
26  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            30.94   
27  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            31.59   
28  Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            34.44   
29  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            36.15   
30  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            42.72   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            21.00   
Timur Shtutman  2003  Upsala Simsällskap            21.13   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            22.63   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            22.70   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            22.84   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            23.24   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            23.98   
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            24.03   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            24.10   
10  Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            24.14   
11  Lucas Wikander  2007  Upsala Simsällskap            25.32   
12  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            25.49   
13  Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            26.08   
14  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            27.82   
15  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            27.86   
16  Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            31.28   
17  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            31.34   
18  Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            32.35   
Elias Nilsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            38.40   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            39.79   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            40.87   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            40.96   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            42.76   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            43.80   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            44.29   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            44.76   
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            45.60   
10  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            46.46   
11  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            46.76   
12  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            46.85   
13  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            46.88   
14  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            46.89   
15  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            47.68   
16  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            47.71   
17  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            47.90   
18  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            47.96   
19  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            48.70   
20  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            48.84   
21  Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            48.85   
22  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            52.03   
23  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            53.70   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            40.50   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            41.63   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            42.48   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            43.08   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            43.43   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            43.91   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            43.95   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            44.09   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            44.75   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            44.75   
11  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            45.36   
12  Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            45.71   
13  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            47.19   
14  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            48.55   
15  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            50.12   
16  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            50.25   
17  Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            51.19   
18  Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            51.23   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    35.85        1:14.26   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    36.41        1:14.91   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    36.50        1:15.59   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    38.35        1:19.02   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    38.26        1:19.41   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    38.17        1:20.13   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    38.79        1:20.74   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    37.82        1:20.82   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    39.46        1:21.40   
10  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    39.90        1:21.97   
11  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    39.45        1:22.26   
12  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    39.58        1:22.61   
13  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    39.61        1:22.84   
14  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    39.87        1:23.07   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    40.49        1:23.13   
16  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    41.07        1:24.00   
17  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    40.17        1:24.89   
18  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    41.77        1:25.16   
19  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    41.25        1:25.45   
20  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    40.90        1:25.92   
21  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    41.84        1:25.96   
22  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    41.44        1:25.98   
23  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    41.62        1:26.38   
24  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    40.69        1:27.29   
25  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    42.19        1:27.66   
26  Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    42.37        1:27.88   
27  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    42.40        1:29.26   
28  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    43.18        1:29.69   
29  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    42.41        1:29.98   
30  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    43.30        1:30.14   
31  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    43.36        1:30.85   
32  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    43.24        1:31.01   
33  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    44.10        1:32.05   
34  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    43.80        1:32.44   
35  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    44.09        1:32.81   
36  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    44.86        1:32.88   
37  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    44.20        1:33.71   
38  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    47.21        1:37.29   
39  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    47.90        1:41.13   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    30.78        1:04.39   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    35.69        1:15.17   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    35.90        1:16.85   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    38.96        1:21.61   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    40.77        1:25.74   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    40.32        1:25.90   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    41.00        1:26.26   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    41.77        1:26.51   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    41.82        1:26.60   
10  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    42.63        1:27.49   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    42.08        1:27.66   
12  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    39.82        1:27.82   
13  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    41.29        1:28.35   
14  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.34        1:29.15   
15  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    44.51        1:29.30   
16  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    42.92        1:29.42   
17  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    43.18        1:29.62   
18  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    43.87        1:29.80   
19  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    43.17        1:31.19   
20  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    45.37        1:32.08   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    41.12  1:25.20  2:07.95    2:49.80   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            22.45   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            23.66   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            23.77   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            23.84   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            23.89   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            23.89   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            24.93   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            25.85   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            26.08   
10  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            27.05   
11  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            27.31   
12  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            27.49   
13  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            29.30   
14  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            29.87   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            21.91   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            23.82   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            24.35   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            25.00   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            25.11   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            28.73   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            46.17   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            48.60   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            48.90   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            49.69   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            51.44   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            53.58   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            54.32   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            54.34   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            54.50   
10  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            54.64   
11  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            55.00   
12  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            55.07   
13  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            1:00.48   
14  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:02.20   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            46.07   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            46.82   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            50.72   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            51.80   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            53.77   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            54.95   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    44.44        1:32.96   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    45.18        1:34.81   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    47.75        1:37.31   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    48.66        1:39.20   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    46.74        1:40.36   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    48.59        1:42.41   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    47.65        1:45.29   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    48.77        1:45.45   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    50.89        1:46.47   
10  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    51.81        1:48.09   
11  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    48.94        1:49.93   
12  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    48.52        1:50.52   
13  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    49.40        1:50.60   
14  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    53.54        1:53.68   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    35.14        1:14.68   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    41.39        1:31.27   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    45.56        1:35.50   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    46.85        1:36.33   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    44.78        1:37.28   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    49.08        1:39.30   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    48.96        1:39.42   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    49.79        1:41.91   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    48.59        1:42.41   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    49.96        1:42.59   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    50.58        1:43.55   
10  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    51.40        1:44.12   
11  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    50.53        1:46.09   
12  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            1:47.49   
13  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    51.65        1:48.11   
14  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    54.33        1:48.18   
15  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    54.14        1:49.86   
16  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.26        1:54.13   
17  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap    58.13        1:56.05   
18  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    54.54        1:56.63   
19  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    54.89        1:57.68   
20  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    56.67        1:57.87   
21  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap    58.70        2:00.37   
22  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            2:07.14   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.96        1:16.52   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    47.76        1:37.80   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    48.83        1:39.86   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    50.28        1:40.20   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    47.54        1:41.34   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    49.01        1:42.00   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    52.51        1:44.21   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    53.48        1:45.16   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    53.35        1:47.08   
10  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    52.34        1:47.13   
11  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    52.59        1:50.18   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    44.36  1:31.83  2:27.35    3:05.50   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    41.00  1:28.40  2:26.52    3:07.24   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    44.49  1:31.21  2:31.83    3:11.08   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    48.64  1:36.69  2:31.16    3:12.49   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    45.60  1:33.91  2:29.79    3:14.76   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.25  1:36.37  2:32.88    3:15.36   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    48.24  1:37.31  2:32.66    3:19.92   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.93  1:37.16  2:35.84    3:20.99   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    49.69  1:39.20  2:39.37    3:22.98   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    45.90  1:37.56  2:37.45    3:23.10   
11  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    50.59  1:40.84  2:38.66    3:23.70   
12  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    49.86  1:41.31  2:39.76    3:24.16   
13  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    46.58  1:39.51  2:42.99    3:26.47   
14  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    48.91  1:39.73  2:37.14    3:26.75   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    53.66  1:45.31  2:42.59    3:27.49   
16  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    52.26  1:47.96  2:43.85    3:27.91   
17  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    49.30  1:41.34  2:42.35    3:29.12   
18  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    51.00  1:47.09  2:44.08    3:29.25   
19  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    52.27  1:45.32  2:42.80    3:30.42   
20  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    53.00  1:40.83  2:44.86    3:34.71   
21  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    45.42  1:42.07  2:44.62    3:36.01   
22  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    52.28  1:46.83  2:57.16    3:43.74   
23  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    1:00.18  1:58.48  3:03.10    3:55.22   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    42.16  1:28.87  2:22.98    3:04.55   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    42.78  1:35.84  2:32.82    3:16.13   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    45.06  1:36.45  2:34.16    3:18.15   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    46.07  1:40.62  2:34.96    3:20.52   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    48.66  1:39.56  2:41.23    3:23.87   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 maj 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:59