Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  05 mars 2015   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 mars 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            30.43   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            30.70   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            25.03   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            25.40   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            25.41   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            25.54   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            27.34   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            28.66   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            28.86   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            40.57   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            23.85   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            25.11   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            25.32   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            26.13   
Matilda Åkerman  2004  Upsala Simsällskap            27.74   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            27.83   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            22.88   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            25.61   
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            30.86   
Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            37.24   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            25.45   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            26.99   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            27.17   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            29.28   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            29.79   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.96   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            27.86   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            28.05   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            29.48   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ulrik Marcks  2004  Upsala Simsällskap            34.99   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            41.78   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            23.46   
Dennis Macaveiu  2003  Upsala Simsällskap            31.59   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            45.02   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            50.54   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            50.73   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            46.27   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            46.54   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            47.34   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            51.45   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            54.32   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            56.26   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            58.29   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            44.46   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            45.57   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            45.62   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            46.37   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            46.82   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            47.11   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            47.12   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            47.39   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            49.22   
10  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            49.75   
11  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            50.55   
12  Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            50.86   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            47.28   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            47.46   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            47.51   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            47.60   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            47.91   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            48.91   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            49.54   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            51.31   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            51.56   
10  Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            52.79   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            1:00.11   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            45.58   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            46.30   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            49.35   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            52.15   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            46.73   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            49.09   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            51.36   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            51.67   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            41.95   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            44.29   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            45.48   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            46.44   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            46.97   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            47.01   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            47.52   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            48.36   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            48.45   
10  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            48.86   
11  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            49.26   
12  Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            50.34   
13  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            51.64   
14  Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            52.19   
15  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            54.73   
16  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            55.46   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    44.30        1:29.93   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    45.23        1:31.33   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    44.79        1:31.70   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    46.10        1:32.36   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    45.25        1:32.76   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    43.53        1:33.32   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    45.93        1:33.92   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    47.11        1:34.45   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    44.70        1:34.49   
10  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    46.59        1:35.46   
11  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    45.74        1:36.07   
12  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    47.05        1:36.97   
13  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    49.39        1:37.94   
14  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    48.50        1:38.49   
15  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.93        1:38.70   
16  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    48.72        1:38.87   
17  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    47.39        1:39.33   
18  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    47.37        1:39.72   
19  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap    47.31        1:41.36   
20  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    49.77        1:43.41   
21  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    49.53        1:45.02   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    42.83        1:29.17   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    45.20        1:33.65   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    46.95        1:35.65   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    46.32        1:36.01   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    46.49        1:37.50   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    47.68        1:39.07   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    49.17        1:41.48   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    49.06        1:42.50   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            27.26   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            28.32   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            31.55   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            33.29   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            34.54   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            25.68   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            27.38   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            28.62   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            29.07   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            31.67   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            42.17   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            25.40   
Stella Mackenzie  2004  Upsala Simsällskap            26.33   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            26.73   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            28.78   
Matilda Åkerman  2004  Upsala Simsällskap            29.58   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            27.99   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            28.39   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            27.98   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.48   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            31.05   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            31.37   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            32.39   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            26.98   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            27.99   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            28.09   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            28.95   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            30.55   
Gabriel Axelsson  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            29.42   
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            27.21   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            28.28   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            28.57   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            28.93   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            54.06   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            54.72   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            54.97   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            55.11   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            57.49   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            58.92   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            59.33   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            49.91   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            50.90   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            52.36   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            54.79   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            55.45   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            55.56   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            59.66   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            47.89   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            48.18   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            49.66   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            50.42   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            53.28   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            53.32   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            53.86   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            54.12   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            55.10   
10  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            57.39   
11  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            58.43   
12  Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            1:00.04   
13  Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            1:03.78   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            56.56   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            52.95   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            55.46   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            55.91   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            58.90   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            46.34   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            50.25   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            50.64   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            50.82   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            51.60   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            52.30   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            53.36   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            55.07   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            1:02.73   
10  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            1:03.16   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    55.15        1:52.79   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    49.47        1:42.58   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    50.47        1:44.53   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    52.80        1:49.10   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    52.71        1:51.54   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    52.98        1:52.81   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    56.35        1:55.45   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap    55.70        1:59.83   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    55.70        2:00.96   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Byström  1999  Upsala Simsällskap    42.43        1:28.44   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    42.82        1:31.05   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    45.17        1:34.23   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    45.37        1:34.74   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.47        1:39.36   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    47.00        1:39.42   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    48.78        1:42.19   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.82        1:42.91   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    48.82        1:44.34   
10  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    49.13        1:44.92   
11  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    50.86        1:45.06   
12  Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    50.88        1:46.72   
13  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    51.19        1:47.10   
14  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    52.11        1:47.34   
15  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    53.22        1:47.61   
16  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    50.89        1:49.21   
17  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    52.58        1:50.40   
18  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    52.35        1:50.78   
19  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    53.67        1:51.43   
20  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    51.97        1:51.51   
21  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    52.41        1:53.68   
22  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    54.94        1:55.24   
23  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    56.19        1:59.07   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    57.09        1:56.24   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    56.81        1:57.01   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    56.00        1:56.66   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    37.04        1:17.76   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    41.79        1:30.26   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    47.91        1:42.14   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    48.76        1:42.29   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    48.21        1:42.57   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    49.84        1:44.85   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    49.48        1:44.98   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    49.86        1:45.00   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    49.63        1:46.35   
10  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    50.21        1:48.09   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    52.06        1:49.34   
12  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    53.23        1:53.99   
13  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    58.63        2:00.33   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            21.56   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            21.88   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            25.26   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            26.42   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            26.87   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            33.61   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            34.25   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            21.56   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            23.32   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            23.46   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            24.08   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            24.76   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            24.82   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            24.89   
Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap            25.92   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            28.13   
10  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            31.77   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            20.65   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            23.61   
Matilda Åkerman  2004  Upsala Simsällskap            26.27   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            31.81   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            20.69   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            21.79   
Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            35.20   
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            21.31   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            22.28   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            24.46   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            26.30   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            26.82   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            28.58   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            28.99   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Axelsson  2005  Upsala Simsällskap            21.44   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            23.21   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            23.40   
Mohammed Hadi  2005  Upsala Simsällskap            23.50   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            29.05   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmed Alshaer  2004  Upsala Simsällskap            23.42   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            23.97   
Sam Kargar  2004  Upsala Simsällskap            26.63   
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            26.72   
Alvin Moksnes Macek  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Read  2003  Upsala Simsällskap            22.65   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            41.66   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            45.61   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.61   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            46.98   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            50.04   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            51.91   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            42.05   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            42.84   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            44.23   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            45.72   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            48.88   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            52.71   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            39.67   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            40.38   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            40.74   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            41.19   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            42.17   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            43.23   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            43.99   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            45.05   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            45.64   
10  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            48.11   
11  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            52.66   
12  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            57.79   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            42.67   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            45.49   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            42.42   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            45.79   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            53.37   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            40.33   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            40.97   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            41.95   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            45.01   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            45.18   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            46.06   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            46.99   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            47.66   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            52.19   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    46.09        1:36.48   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    42.73        1:32.24   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    39.26        1:22.53   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    41.27        1:26.53   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    44.80        1:30.61   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    42.59        1:30.76   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    43.36        1:31.28   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    43.54        1:31.71   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    44.46        1:33.21   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    45.38        1:36.61   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap    48.58        1:44.27   
10  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    48.72        1:44.70   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    33.23        1:08.62   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    33.91        1:11.70   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    35.15        1:15.96   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    36.54        1:17.21   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    39.10        1:21.28   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    39.75        1:23.39   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    40.33        1:24.16   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    40.93        1:24.21   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    38.78        1:24.40   
10  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    40.95        1:24.55   
11  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    42.34        1:25.15   
12  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    40.65        1:25.81   
13  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    41.31        1:26.72   
14  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    42.52        1:27.44   
15  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    43.10        1:28.23   
16  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    42.08        1:28.40   
17  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    43.27        1:29.29   
18  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    42.65        1:30.56   
19  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    45.39        1:31.07   
20  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    44.09        1:33.04   
21  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    48.39        1:39.42   
22  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    47.89        1:42.04   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    46.68        1:36.35   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    47.78        1:37.82   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    43.35        1:32.55   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    29.21        1:01.73   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    35.30        1:15.40   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    37.22        1:19.17   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    37.56        1:19.37   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    39.17        1:23.89   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    40.01        1:24.98   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    41.18        1:28.33   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap    42.31        1:28.64   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    42.33        1:28.93   
10  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    42.90        1:29.21   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    42.55        1:30.04   
12  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    43.70        1:31.22   
13  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    42.92        1:31.36   
14  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    43.83        1:32.72   
15  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    45.76        1:37.67   
16  Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap    48.56        1:44.84   
17  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    50.96        1:45.27   
                     
 
Gren 19, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    38.01  1:19.96  2:03.12    2:44.35   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    36.94  1:21.25  2:08.88    2:55.14   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    37.26  1:20.96  2:08.48    2:57.21   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    42.37  1:32.71  2:26.34    3:16.44   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    34.41  1:17.79  2:02.15    2:45.28   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    35.33  1:18.56  2:04.18    2:49.82   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    38.63  1:23.23  2:10.14    2:55.80   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    36.47  1:22.43  2:10.35    2:57.26   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    41.79  1:32.55  2:26.48    3:23.22   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            26.33   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            21.77   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            25.06   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            26.58   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            21.43   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            26.33   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            27.67   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            27.24   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            22.31   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            23.23   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            23.89   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            24.04   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            24.36   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            26.36   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            27.83   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            54.14   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            50.91   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            49.18   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            49.63   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            52.12   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            53.20   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            54.34   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            55.91   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            59.40   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            59.98   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            1:00.62   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            44.65   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            47.18   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            50.39   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            50.87   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            51.14   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            54.86   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            58.39   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            58.69   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:03.94   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            53.03   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            55.08   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            56.44   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            42.07   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            43.69   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            47.63   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            53.63   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    43.60        1:34.85   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    46.06        1:38.61   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    49.31        1:41.15   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    49.14        1:48.88   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    50.38        1:49.72   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    41.06        1:28.96   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    43.13        1:34.04   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    49.22        1:41.72   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    54.47        1:56.95   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    50.75        1:44.97   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    49.67        1:48.04   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    1:06.26        2:08.96   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    46.83        1:35.88   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    48.23        1:37.43   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    48.62        1:42.33   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    50.00        1:43.88   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    51.71        1:44.11   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    49.85        1:44.89   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    52.06        1:47.84   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap    53.16        1:48.95   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap    56.43        1:54.37   
10  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    54.86        1:55.11   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    48.26        1:38.43   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    46.84        1:38.79   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    47.27        1:39.03   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    45.17        1:39.99   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    50.92        1:40.41   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    46.94        1:40.93   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap    50.55        1:42.45   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap    48.66        1:43.80   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    51.04        1:45.17   
10  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    52.66        1:45.33   
11  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    53.56        1:47.50   
12  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    52.39        1:48.90   
13  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap    52.61        1:49.75   
14  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.93        1:55.44   
15  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap    58.73        1:58.70   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    50.09        1:44.08   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    56.42        1:57.34   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    52.31        1:44.07   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    51.83        1:45.67   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            2:05.41   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    37.98        1:23.27   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap    43.60        1:35.48   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    47.68        1:37.09   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    49.36        1:38.85   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    51.29        1:41.72   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    48.09        1:42.12   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap    51.61        1:45.11   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    52.95        1:52.12   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap    57.08        1:54.65   
10  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    57.22        1:56.17   
11  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    1:00.82        2:03.78   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    38.75  1:26.04  2:20.69    3:06.97   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    45.88  1:34.49  2:32.39    3:13.49   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    48.12  1:38.32  2:31.68    3:16.82   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    41.57  1:36.27  2:35.25    3:19.78   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    49.35  1:41.32  2:37.90    3:22.52   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.60  1:44.20  2:40.30    3:22.88   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.52  1:42.69  2:39.59    3:24.08   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    50.60  1:42.42  2:41.71    3:25.97   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    49.46  1:42.76  2:37.77    3:25.98   
10  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    49.78  1:40.92  2:39.05    3:28.46   
11  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    49.50  1:45.96  2:44.64    3:29.71   
12  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    47.54  1:42.78  2:43.41    3:30.43   
13  Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    44.73  1:36.97  2:39.99    3:32.05   
14  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    49.89  1:43.53  2:47.65    3:33.94   
15  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    48.81  1:44.78  2:47.75    3:37.37   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    48.52  1:39.63  2:38.48    3:22.77   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    46.81  1:40.32  2:36.41    3:23.58   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    46.62  1:43.22  2:38.72    3:26.14   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    46.18  1:42.58  2:43.91    3:30.22   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  05 mars 2015 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  11:00