Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:46   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 november 2014         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            23.76   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            24.81   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            25.45   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            25.92   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            27.13   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            27.60   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            29.44   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            30.01   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            31.62   
10  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            33.22   
11  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            34.45   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            23.84   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            23.95   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            24.06   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            26.30   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            27.76   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            29.97   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            30.37   
Matilda Åkerman  2004  Upsala Simsällskap            30.93   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            26.21   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            29.48   
Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            41.46   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            26.69   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            26.78   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            27.25   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            27.75   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            28.08   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            29.15   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            30.93   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            33.68   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            34.86   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ulrik Marcks  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            22.48   
Algot Berggren  2003  Upsala Simsällskap            26.67   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Thor  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            45.29   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            50.31   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            51.60   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            52.45   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            53.21   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            54.94   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            56.90   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            47.81   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            49.16   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            49.86   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            49.93   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            49.95   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            50.52   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            52.55   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            54.32   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            54.51   
10  Matilde Wiberg  2004  Upsala Simsällskap            56.46   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            43.24   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            50.59   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            51.17   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            53.13   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            44.18   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            45.32   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            45.89   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            46.84   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            48.33   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            48.44   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            48.76   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            49.99   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            50.43   
10  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            50.56   
11  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            51.24   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            46.59   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            48.55   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            48.75   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            49.09   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            53.32   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            48.30   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            48.92   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            50.95   
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            52.50   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            53.93   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            56.74   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            49.63   
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            50.42   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            52.33   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            52.93   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            54.25   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            55.99   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            38.93   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            44.75   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            47.55   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            47.63   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            48.02   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            48.76   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            49.28   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            50.04   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            56.10   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    49.02        1:40.45   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    44.93        1:31.96   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.88        1:38.17   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    39.54        1:23.48   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    43.96        1:30.09   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    43.82        1:30.67   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    46.33        1:32.79   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    45.45        1:34.52   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    45.92        1:35.72   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    44.89        1:36.74   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    47.10        1:37.42   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    48.01        1:37.85   
10  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    49.16        1:38.31   
11  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    49.41        1:39.45   
12  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    48.38        1:41.04   
13  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    50.15        1:42.67   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    42.26        1:28.58   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    45.07        1:32.21   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    44.76        1:33.25   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    46.39        1:35.14   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    49.57        1:38.35   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    48.47        1:39.65   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap    48.76        1:40.07   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    49.28        1:41.35   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            26.10   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.97   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            27.96   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            28.74   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            30.42   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            30.95   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            30.96   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            31.53   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            33.16   
10  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            36.29   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Filippa Jakobsson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            21.61   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            24.44   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            28.11   
Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            29.79   
Matilda Åkerman  2004  Upsala Simsällskap            32.15   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            32.56   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            27.27   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            34.05   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            25.57   
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            27.93   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            27.98   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            28.20   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            28.49   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            28.69   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            29.24   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            29.82   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            30.22   
Svante Gudfastsson  2006  Upsala Simsällskap            31.00   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            32.10   
10  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            34.30   
11  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            35.31   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gabriel Axelsson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            25.86   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.69   
Wilhelm Sundström  2004  Upsala Simsällskap            32.58   
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            31.49   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            31.49   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            30.56   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            52.94   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            55.19   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            56.99   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            57.49   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            57.75   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            51.53   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            52.33   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            52.60   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            53.20   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            53.34   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            55.41   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            55.85   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            55.86   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            58.43   
10  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            59.44   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilde Wiberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            49.41   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            51.71   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            51.87   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            55.19   
Maya Strinnholm  2003  Upsala Simsällskap            56.23   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            59.61   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            49.97   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            50.49   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            50.77   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            50.92   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            50.96   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            51.20   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            51.25   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            51.34   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            51.51   
10  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            51.71   
11  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            52.36   
12  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            53.00   
13  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            53.82   
14  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            54.69   
15  Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            56.89   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            53.46   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            53.91   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            54.45   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            58.27   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            59.22   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            52.40   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            56.51   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            57.56   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            49.06   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            51.85   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            52.58   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            53.68   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            54.34   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            57.21   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            57.30   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    52.37        1:48.13   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    47.84        1:38.73   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    49.13        1:42.79   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    49.25        1:46.56   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    51.54        1:48.76   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    50.36        1:48.79   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    54.01        1:53.29   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    47.69        1:42.28   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    49.56        1:45.93   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    51.28        1:46.41   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    50.96        1:48.29   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    51.78        1:49.13   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            23.59   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            24.37   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            24.51   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            24.65   
Naemi Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            25.39   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            25.57   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            25.72   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            26.72   
Natalie Etterlin  2005  Upsala Simsällskap            26.76   
10  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            26.99   
11  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            33.74   
Filippa Jakobsson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            22.41   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            25.89   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            25.98   
Matilda Åkerman  2004  Upsala Simsällskap            29.51   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            30.72   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            23.74   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            28.99   
Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            37.75   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            21.99   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            23.52   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            23.91   
Gabriel Axelsson  2005  Upsala Simsällskap            24.12   
Mohammed Hadi  2005  Upsala Simsällskap            24.63   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            25.20   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            25.43   
Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            26.58   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            28.95   
10  Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            29.96   
11  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            33.16   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            20.55   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            22.66   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            23.03   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            23.57   
Ahmed Alshaer  2004  Upsala Simsällskap            24.91   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.32   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rickard Öman  2003  Upsala Simsällskap            20.88   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            21.31   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            23.23   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            43.89   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            45.00   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.92   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            48.36   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            49.36   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            49.43   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            52.44   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            40.41   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            40.51   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            41.50   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            42.99   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            44.10   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            44.91   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            45.00   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            45.03   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            46.28   
10  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            48.46   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maya Strinnholm  2003  Upsala Simsällskap            38.64   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            40.10   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            42.48   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            44.25   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            44.32   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            44.44   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            46.99   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            49.28   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            38.96   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            39.30   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            39.91   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            41.89   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            42.31   
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            42.92   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            43.77   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            43.81   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            45.13   
10  Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            52.47   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            41.50   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            42.82   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            43.99   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            47.20   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            40.27   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            42.05   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            44.55   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            47.39   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            53.70   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            41.67   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            45.07   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            45.46   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            45.80   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            48.28   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            48.78   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            49.30   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            39.82   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            39.98   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            40.19   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            40.56   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            40.78   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            41.15   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            41.51   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            43.67   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            44.47   
10  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            52.46   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    42.36        1:26.63   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    43.80        1:31.33   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    37.72        1:18.74   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    39.99        1:24.47   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    37.57        1:19.34   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    38.74        1:19.47   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    38.24        1:21.81   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    40.06        1:22.58   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    40.27        1:24.08   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    39.35        1:24.28   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    42.35        1:28.17   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    41.94        1:28.38   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    43.70        1:30.96   
10  Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    42.15        1:32.11   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    37.28        1:16.67   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    37.69        1:18.13   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    38.96        1:22.17   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    39.60        1:23.39   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    41.53        1:28.32   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    44.78  1:34.57  2:28.24    3:21.86   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    43.73  1:35.02  2:29.83    3:26.57   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            23.40   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            33.57   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            20.46   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            24.21   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            24.41   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            24.43   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            25.12   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            26.23   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilde Wiberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            25.82   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            29.52   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            21.67   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            23.44   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            23.82   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            23.93   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            24.21   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            23.60   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            28.26   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            27.65   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            21.71   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            22.19   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            22.77   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            30.32   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            53.92   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            49.42   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            52.15   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            53.58   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maya Strinnholm  2003  Upsala Simsällskap            46.21   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            46.93   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            47.13   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            47.32   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            47.49   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            48.00   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            48.04   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            48.49   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            49.14   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            53.21   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            56.91   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            41.51   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            45.90   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            47.29   
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            47.54   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            48.84   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            49.35   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    42.56        1:29.97   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    39.32        1:28.28   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    46.11        1:37.21   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    46.62        1:41.27   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    47.59        1:43.80   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    49.25        1:44.49   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    48.53        1:46.72   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    50.02        1:48.24   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    53.03        1:50.60   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    51.25        1:51.71   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    44.50        1:39.70   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    50.73        1:53.08   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    48.92        1:42.68   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    51.08        1:44.55   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    54.23        1:45.82   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    53.42        1:48.35   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    46.60        1:41.20   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.68        1:57.69   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    44.33        1:37.37   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    45.98        1:37.65   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap    45.96        1:38.05   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    49.41        1:39.41   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap    50.01        1:40.66   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    49.19        1:42.63   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    50.18        1:42.92   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap    50.72        1:43.06   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    49.55        1:43.24   
10  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    52.57        1:45.30   
11  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap    53.32        1:47.74   
12  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    53.31        1:48.97   
13  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap    53.19        1:49.33   
14  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    53.38        1:50.41   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    47.34        1:40.25   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    54.08        1:45.28   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    57.17        1:55.20   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap    57.06        1:58.16   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    44.48        1:34.54   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    48.82        1:38.75   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    46.56        1:40.39   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap    50.92        1:44.36   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap    51.08        1:46.07   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap    51.67        1:47.82   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    49.49  1:42.10  2:40.90    3:23.73   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    48.22  1:40.37  2:37.27    3:25.26   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    47.71  1:44.84  2:43.24    3:29.41   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    41.67  1:33.59  2:26.94    3:07.98   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    39.40  1:28.50  2:29.66    3:08.80   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    47.12  1:35.28  2:31.82    3:15.35   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    46.06  1:41.77  2:41.65    3:28.86   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:46