Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  19 oktober 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2014         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            25.63   
Hedda Stöllman Starlander  2005  Upsala Simsällskap            25.88   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            26.26   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            26.84   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            27.67   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            27.72   
Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            28.01   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            28.98   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            29.63   
10  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            30.90   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            25.25   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            27.58   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            27.92   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            28.24   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            28.26   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            28.33   
Shilan Malek  2004  Upsala Simsällskap            30.09   
Alice Törnqvist  2004  Upsala Simsällskap            30.10   
Moa Tonring  2004  Upsala Simsällskap            32.32   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            23.90   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            23.94   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            24.03   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            26.39   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            30.02   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            21.05   
Sanna Nadasy  2002  Upsala Simsällskap            22.07   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            22.76   
Penina Thell  2001  Upsala Simsällskap            25.90   
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            32.58   
Victoria Rosenlund  2002  Upsala Simsällskap            40.49   
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Liminga  2005  Upsala Simsällskap            24.34   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            25.10   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            25.59   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            25.86   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            26.94   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            27.09   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            33.74   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            21.70   
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            24.43   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            25.74   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.71   
Ulrik Marcks  2004  Upsala Simsällskap            33.75   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            24.49   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            25.56   
Algot Berggren  2003  Upsala Simsällskap            26.47   
Dennis Macaveiu  2003  Upsala Simsällskap            34.46   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            25.21   
Algot Andersson  2002  Upsala Simsällskap            26.24   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            49.47   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            50.74   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            53.80   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            53.81   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            57.09   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            58.25   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:00.05   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            45.82   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            46.27   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            47.16   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            49.88   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            50.02   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            50.41   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            50.53   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            51.32   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            52.00   
10  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            52.51   
11  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            52.92   
12  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            54.50   
13  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            55.29   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            48.56   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            50.49   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            50.63   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            51.81   
Rosalinda Duskhu  2003  Upsala Simsällskap            52.00   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            52.06   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            52.76   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            43.81   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            44.17   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            46.16   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            46.64   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            47.48   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            48.34   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            50.88   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            51.20   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            47.03   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            53.61   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            53.87   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            56.72   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            59.54   
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            50.59   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            51.49   
Albin Cato  2003  Upsala Simsällskap            52.27   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            54.40   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            56.63   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            45.17   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            46.74   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            46.84   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            48.66   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            48.78   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            48.91   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            49.46   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            49.64   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            51.48   
10  David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            51.80   
11  Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            53.07   
12  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            53.21   
13  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            54.46   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    46.79        1:35.27   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    48.07        1:37.98   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    48.36        1:38.69   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    42.12        1:27.24   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    43.57        1:29.18   
Liza Wensink  2000  Upsala Simsällskap    43.22        1:29.22   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    45.55        1:32.65   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    45.89        1:32.79   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    46.37        1:33.83   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    47.01        1:35.04   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    46.68        1:35.29   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    47.44        1:35.41   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    45.52        1:36.23   
11  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    46.84        1:38.04   
12  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    46.78        1:38.28   
13  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    49.34        1:40.74   
14  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    48.36        1:43.35   
15  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    50.58        1:44.18   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    51.87        1:46.53   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    44.85        1:34.85   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    45.65        1:35.42   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    48.76        1:39.77   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Stöllman Starlander  2005  Upsala Simsällskap            26.25   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            28.13   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            28.57   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            29.51   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            29.84   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            31.78   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            32.43   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            34.22   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            34.53   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            24.61   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            25.05   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            26.00   
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            27.66   
Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap            27.71   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            27.90   
Alice Törnqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.96   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            30.03   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            33.00   
10  Moa Tonring  2004  Upsala Simsällskap            33.78   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Shilan Malek  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            25.37   
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            26.14   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            29.91   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            28.11   
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            28.92   
Penina Thell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            29.28   
Elias Pelling  2005  Upsala Simsällskap            29.49   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            29.86   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            30.16   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            31.06   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            32.87   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            34.59   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valter Flink  2004  Upsala Simsällskap            28.69   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            29.88   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            34.04   
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            27.33   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            29.93   
Albin Cato  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            24.87   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            27.64   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            30.73   
Algot Andersson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            54.73   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            55.81   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            57.87   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            59.49   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            50.46   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            52.03   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            52.26   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            52.61   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            53.38   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            54.09   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            59.65   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            50.36   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            52.41   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            53.27   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            53.45   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            57.98   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            47.31   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            47.65   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            51.14   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            51.41   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            52.88   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            53.29   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            53.49   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            54.20   
Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            54.56   
10  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            54.58   
11  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            55.78   
12  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            56.44   
13  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            58.00   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            56.86   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            1:00.89   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            54.57   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            56.59   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            1:00.99   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            57.01   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            58.48   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            1:02.06   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            47.61   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            48.51   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            51.37   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            53.25   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            53.84   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            57.64   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            1:03.95   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    50.37        1:44.69   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.45        1:32.58   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    46.07        1:38.46   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    46.72        1:38.95   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    47.17        1:39.13   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    47.36        1:41.52   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    48.15        1:42.43   
Liza Wensink  2000  Upsala Simsällskap    49.16        1:42.47   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.57        1:42.97   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    49.94        1:43.81   
10  Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap    52.69        1:48.88   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    53.85        1:50.33   
12  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap    50.66        1:50.61   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    53.34        1:50.98   
14  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap    53.34        1:51.89   
15  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    54.89        1:53.96   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    50.36        1:46.27   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap    41.57        1:26.01   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    47.01        1:38.20   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap    49.00        1:45.47   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    50.04        1:45.98   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    51.03        1:47.58   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    49.57        1:48.19   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    51.22        1:48.92   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap    52.13        1:51.36   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            21.78   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            23.24   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            23.53   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            24.09   
Ellen Larsson  2005  Upsala Simsällskap            24.23   
Hedda Stöllman Starlander  2005  Upsala Simsällskap            25.14   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            25.26   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            25.45   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            26.56   
10  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            26.64   
11  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            26.73   
12  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            28.06   
13  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            28.50   
14  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            28.63   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap            21.54   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            21.89   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            23.77   
Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            23.88   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            24.66   
Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            28.68   
Shilan Malek  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            21.11   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            21.21   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            22.37   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            22.65   
Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap            23.29   
Elsa Ekelund  2003  Upsala Simsällskap            29.03   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            18.34   
Sanna Nadasy  2002  Upsala Simsällskap            20.30   
Josefine van Dorrestein  2002  Upsala Simsällskap            21.64   
Penina Thell  2001  Upsala Simsällskap            21.93   
Cecilia Göth  2001  Upsala Simsällskap            29.65   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            21.82   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            23.75   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            24.72   
Ludvig Liminga  2005  Upsala Simsällskap            24.74   
Oskar Bohman  2006  Upsala Simsällskap            27.39   
Jerome Marcks  2007  Upsala Simsällskap            30.67   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            43.59   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            23.03   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            23.04   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            23.19   
Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            29.90   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            20.72   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            21.58   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            19.30   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            22.77   
Algot Andersson  2002  Upsala Simsällskap            26.21   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            47.08   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            47.28   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            49.26   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            50.81   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            52.52   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            52.98   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            39.42   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            42.30   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            42.69   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            44.16   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            44.30   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            45.01   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            45.10   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            45.25   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            46.44   
10  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            47.39   
11  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            47.84   
12  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            48.68   
13  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            50.89   
14  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            51.47   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            38.37   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            42.75   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            42.82   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            43.68   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            44.33   
Rosalinda Duskhu  2003  Upsala Simsällskap            46.23   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            46.69   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            47.49   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            39.61   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            40.07   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            41.19   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            42.41   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            42.80   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            44.39   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            44.85   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            45.02   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            45.17   
10  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            45.62   
11  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            45.65   
12  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            47.48   
13  Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            47.96   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            44.77   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            45.64   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            51.11   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            43.17   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            45.41   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            49.29   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            54.05   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            42.88   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            46.12   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            46.74   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            51.44   
Albin Cato  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            37.74   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            38.55   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            39.42   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            41.20   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            41.97   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            42.66   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            42.86   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            42.99   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            43.29   
10  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            44.05   
11  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            44.33   
12  Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            44.60   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    45.60        1:37.57   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    38.32        1:19.69   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    49.16        1:44.70   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    35.80        1:14.08   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    35.95        1:14.45   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    36.35        1:16.56   
Liza Wensink  2000  Upsala Simsällskap    37.87        1:19.77   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    39.10        1:20.18   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    38.32        1:20.20   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    40.49        1:22.29   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    38.92        1:22.45   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    39.40        1:22.96   
10  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    41.18        1:25.03   
11  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    42.19        1:27.08   
12  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    41.58        1:27.15   
13  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    41.97        1:27.59   
14  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    41.92        1:28.48   
15  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    43.11        1:28.79   
16  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    42.87        1:30.39   
17  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    45.60        1:32.13   
18  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    47.72        1:36.13   
19  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    45.59        1:37.09   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    39.80        1:23.49   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap    33.04        1:08.92   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap    36.46        1:15.40   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    37.39        1:17.53   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    38.12        1:18.22   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    38.25        1:21.51   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    40.75        1:26.18   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            25.00   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            25.18   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            28.44   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            33.84   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            23.62   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            24.63   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            25.70   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            26.74   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            27.51   
Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            22.57   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            25.26   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            27.16   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            31.20   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            21.22   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            22.87   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            23.81   
Sanna Nadasy  2002  Upsala Simsällskap            23.95   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            25.11   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            26.07   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Penina Thell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            26.95   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            28.09   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            28.59   
Albin Cato  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            20.70   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            21.56   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            23.29   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            25.98   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            56.60   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            51.09   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            53.70   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            51.10   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            1:13.45   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            42.08   
Liza Wensink  2000  Upsala Simsällskap            43.37   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            45.03   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            45.88   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            45.93   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            46.18   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            46.33   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            47.17   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            47.62   
10  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            48.26   
11  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            48.79   
12  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            49.27   
13  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            50.85   
14  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            50.94   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            44.02   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            51.95   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    43.44        1:37.92   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    39.91        1:26.87   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    55.55  1:28.77  1:55.01    1:55.01   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    28.35  56.06  1:33.18    2:00.18   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    24.82  50.64  1:23.47    1:43.69   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    52.09  1:21.80  1:47.40    1:47.40   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap      57.25      1:57.52   
Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap    26.33  56.69  1:31.02    1:57.97   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    24.06  49.88  1:18.07    1:39.11   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    23.62  51.08      1:41.53   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    30.38  58.49  1:31.71    1:58.19   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    20.04  44.19  1:14.06    1:36.06   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    23.43  47.00  1:15.34    1:36.67   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    19.94  45.34  1:17.29    1:39.01   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap      51.13      1:40.33   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    22.53  48.51  1:18.48    1:40.87   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    21.42  45.41  1:17.73    1:41.18   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    22.06  52.56  1:17.97    1:43.27   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    24.40  50.18  1:20.55    1:44.21   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap    24.44  52.59  1:45.44    1:45.44   
10  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    23.36  48.91  1:23.07    1:49.18   
11  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap    25.44  53.17  1:24.95    1:49.22   
12  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap    27.36  57.46  1:28.01    1:51.47   
13  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap    25.58  56.94  1:26.72    1:55.86   
14  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    26.45  58.12  1:30.28    1:57.86   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    25.30  55.44  1:28.15    1:55.41   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    47.75  1:17.00  1:38.24    1:38.24   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    29.32  58.06  1:33.58    2:00.87   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    22.80  49.14  1:17.82    1:39.10   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    20.43  45.80  1:15.78    1:39.67   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap    24.30  50.27  1:19.79    1:43.06   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    23.96  48.31  1:19.54    1:44.44   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    26.63  54.63  1:23.02    1:46.58   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    46.04  1:38.08  2:38.93    3:20.40   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    42.86  1:28.97  2:29.87    3:11.66   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    47.10  1:36.83  2:29.86    3:13.91   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    47.97  1:38.22  2:38.69    3:20.99   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    49.65  1:40.46  2:41.13    3:23.31   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    51.90  1:43.33  2:38.79    3:23.65   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    50.25  1:42.47  2:37.94    3:24.29   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    49.71  1:41.88  2:40.25    3:28.25   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    47.17  1:41.29  2:43.80    3:29.98   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    51.00  1:49.22  2:47.34    3:33.90   
10  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    49.92  1:47.37  2:51.03    3:40.24   
                     
 
Gren 30, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    41.07  1:25.90  2:20.72    3:02.55   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    43.29  1:37.13  2:39.69    3:20.93   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    43.68  1:39.63  2:37.73    3:22.63   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    50.83  1:50.53  2:51.54    3:44.03   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:30