Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  25 maj 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 maj 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap    37.27        1:21.87   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    39.62        1:22.18   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    37.69        1:24.12   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    41.13        1:26.49   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    43.82        1:27.68   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap    42.55        1:32.55   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    44.27        1:33.59   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    46.44        1:34.71   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    45.46        1:34.81   
10  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    45.70        1:35.72   
11  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            1:37.41   
12  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    45.90        1:38.06   
13  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    45.50        1:38.54   
14  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            1:39.69   
15  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    1:42.95        1:42.95   
16  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            1:43.18   
17  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    50.30        1:43.44   
18  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap    49.71        1:44.56   
19  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            1:46.52   
20  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap    51.76        1:46.67   
21  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap    54.98        1:52.48   
22  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    57.92        1:58.57   
23  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap    58.69        1:59.66   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    33.56        1:11.13   
Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap    35.75        1:19.21   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    41.84        1:32.16   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap    46.85        1:35.63   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    42.59        1:35.98   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    46.70        1:37.71   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    47.01        1:41.35   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    46.92        1:43.00   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap    47.65        1:44.47   
10  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap    50.56        1:49.21   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    56.21        1:52.71   
12  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap    56.58        1:53.07   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            18.76   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            20.67   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            20.76   
Maya Strinnholm  2003  Upsala Simsällskap            20.97   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            21.41   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            22.67   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            22.87   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            22.95   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            23.05   
10  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            24.45   
11  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            24.90   
12  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            25.03   
13  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            25.61   
14  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            26.14   
15  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            27.05   
16  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            30.18   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            18.15   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            22.32   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            22.94   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            23.50   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            24.39   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            24.79   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            24.86   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            24.93   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            25.78   
10  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            26.45   
11  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            26.47   
12  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            26.66   
13  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            27.36   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            33.38   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            36.18   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            42.60   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            47.16   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            47.63   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            48.35   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            49.77   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            50.53   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            50.62   
10  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            52.60   
11  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            54.16   
12  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            55.04   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            30.52   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            46.11   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            48.79   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            50.66   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            52.17   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap    46.88        1:39.76   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    43.69        1:43.44   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    31.44        1:09.02   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    41.65        1:33.72   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    40.43        1:41.68   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    44.25        1:44.30   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            22.47   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            23.57   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            24.46   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            24.49   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            24.57   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            24.58   
Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            24.82   
Hedda Stöllman Starlander  2005  Upsala Simsällskap            25.04   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            25.49   
10  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            25.85   
11  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            25.87   
12  Maja Wallin  2005  Upsala Simsällskap            26.05   
13  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            26.54   
14  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            27.00   
15  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            27.55   
16  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            28.48   
17  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            28.71   
18  Josefine Danell-Karlberg  2002  Upsala Simsällskap            29.07   
19  Penina Thell  2001  Upsala Simsällskap            29.29   
20  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            29.53   
21  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            29.82   
22  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            30.77   
23  Maria Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            30.82   
24  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            31.18   
25  Lorin Hersan  2002  Upsala Simsällskap            31.26   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            23.94   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            24.38   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            25.11   
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            25.49   
Albin Cato  2003  Upsala Simsällskap            25.53   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            25.73   
Alexander Ahlen  2006  Upsala Simsällskap            26.24   
Filip Michaelsonas  2003  Upsala Simsällskap            27.67   
Hampus Enroth  2004  Upsala Simsällskap            28.59   
10  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            28.71   
11  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            29.26   
12  Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            29.35   
13  Algot Andersson  2002  Upsala Simsällskap            30.05   
14  Gabriel Noren  2004  Upsala Simsällskap            30.63   
15  Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            31.43   
16  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            37.08   
Filip Josephson  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            35.90   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            44.09   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            44.49   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            45.58   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            46.10   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            46.56   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            46.82   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            46.96   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            47.10   
10  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            47.18   
11  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            48.14   
12  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            48.74   
13  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            49.75   
14  Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            49.80   
15  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            50.93   
16  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            51.62   
17  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            51.63   
18  Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            52.13   
19  Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            52.26   
20  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            52.36   
21  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            52.73   
22  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            52.99   
23  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            53.00   
24  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            53.22   
25  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            54.61   
26  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            54.65   
27  Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            54.89   
28  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            55.40   
29  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            55.80   
30  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            57.08   
31  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            57.30   
32  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            57.91   
33  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            58.81   
34  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            59.24   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            DNF   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rosalinda Duskhu  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            33.11   
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            40.27   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            45.28   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            45.51   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            46.09   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            47.28   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            47.89   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            48.85   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            49.41   
10  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            49.79   
11  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            49.88   
12  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            50.93   
13  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            51.12   
14  Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            51.47   
15  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            51.59   
16  Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            52.77   
17  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            52.84   
18  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            53.15   
19  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            53.27   
20  Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            53.49   
21  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            53.55   
22  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            54.09   
23  Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            56.60   
24  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            57.51   
25  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            57.53   
26  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            57.72   
27  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            57.87   
28  Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            59.90   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    39.36        1:22.10   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            1:34.34   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            1:34.68   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            1:39.57   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    51.56        1:45.06   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    38.51        1:21.13   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    44.58        1:31.93   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    46.20        1:34.11   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    46.82        1:35.62   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    48.93        1:37.49   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    48.70        1:39.19   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Krehla  2001  Upsala Simsällskap            23.63   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            25.07   
Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            26.04   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            26.41   
Maya Strinnholm  2003  Upsala Simsällskap            26.42   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            26.59   
Hedda Stöllman Starlander  2005  Upsala Simsällskap            26.73   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            26.96   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            27.06   
10  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            27.77   
11  Maria Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            28.10   
12  Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            28.28   
13  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            28.63   
14  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            28.75   
15  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            29.13   
16  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            29.89   
17  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            30.37   
18  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            30.97   
19  Josefine Danell-Karlberg  2002  Upsala Simsällskap            31.84   
20  Maja Wallin  2005  Upsala Simsällskap            32.38   
21  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            32.60   
22  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            33.13   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            24.54   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            27.12   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            27.90   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            28.50   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            29.05   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            29.66   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            30.02   
Alexander Ahlen  2006  Upsala Simsällskap            30.98   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            31.47   
10  Hampus Enroth  2004  Upsala Simsällskap            32.31   
11  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            32.51   
12  Jacob Nordqvist  2004  Upsala Simsällskap            32.96   
13  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            33.28   
14  Vincent Heed  2003  Upsala Simsällskap            36.78   
15  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            37.09   
16  Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            44.67   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Hilding  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            38.94   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            40.25   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            40.76   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap            41.72   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            42.14   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            49.17   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            51.01   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            51.02   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            51.12   
10  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            52.20   
11  Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            52.25   
12  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            52.35   
13  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            52.66   
14  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            53.11   
15  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            53.57   
16  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            53.61   
17  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            53.67   
18  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            54.22   
19  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            54.59   
20  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            54.79   
21  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            54.86   
22  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            55.07   
23  Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            55.32   
24  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            55.44   
25  Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            55.52   
26  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            55.92   
27  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            56.82   
28  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            56.83   
29  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            56.92   
30  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            57.17   
31  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            58.09   
32  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            59.39   
33  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            59.48   
34  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            59.96   
35  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            1:00.05   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            36.77   
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            41.63   
Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap            42.26   
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            45.80   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            49.27   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            49.56   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            51.35   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            52.12   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            52.63   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            52.70   
11  Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            53.20   
12  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            55.95   
13  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            56.08   
14  Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            56.63   
15  Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            56.68   
16  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            57.32   
17  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            57.68   
18  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            57.93   
19  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            57.94   
20  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            58.29   
21  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            59.70   
22  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            59.97   
23  Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            1:00.93   
24  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            1:01.47   
25  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            1:02.64   
26  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            1:02.96   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    49.26        1:42.83   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    50.96        1:42.92   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap    49.85        1:43.32   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    52.28        1:47.70   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap    51.02        1:53.04   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    59.44        1:58.45   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    48.88        1:44.91   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    48.77        1:45.80   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    50.99        1:46.86   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    52.09        1:47.08   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap    51.11        1:47.95   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    52.69        1:51.28   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            19.51   
Maya Strinnholm  2003  Upsala Simsällskap            20.21   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            21.61   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            21.81   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            22.03   
Rosalinda Duskhu  2003  Upsala Simsällskap            22.24   
Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            22.31   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            23.46   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            23.56   
10  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            23.62   
11  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            23.95   
12  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            23.98   
13  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            24.26   
14  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            24.32   
15  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            24.40   
16  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            24.61   
17  Hedda Stöllman Starlander  2005  Upsala Simsällskap            24.90   
18  Maja Wallin  2005  Upsala Simsällskap            25.46   
19  Penina Thell  2001  Upsala Simsällskap            25.82   
20  Lovisa Hjalmarsson  2004  Upsala Simsällskap            26.30   
21  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            26.40   
22  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            26.45   
23  Lorin Hersan  2002  Upsala Simsällskap            26.46   
24  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            27.52   
25  Josefine Danell-Karlberg  2002  Upsala Simsällskap            28.26   
26  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            31.72   
27  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            33.07   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hilding  2000  Upsala Simsällskap            20.13   
Albin Cato  2003  Upsala Simsällskap            20.23   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            21.32   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            21.91   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            22.39   
Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            22.51   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            22.76   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            22.90   
Axel Andersson  2004  Upsala Simsällskap            23.01   
10  Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            23.26   
11  Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            23.31   
12  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            23.42   
13  Vincent Heed  2003  Upsala Simsällskap            24.57   
14  Alexander Ahlen  2006  Upsala Simsällskap            24.76   
15  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            24.86   
16  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            24.98   
17  Filip Michaelsonas  2003  Upsala Simsällskap            25.11   
18  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            25.34   
19  Hampus Enroth  2004  Upsala Simsällskap            27.12   
20  Filip Josephson  2006  Upsala Simsällskap            27.40   
21  Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            27.44   
22  Algot Andersson  2002  Upsala Simsällskap            29.18   
23  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            47.18   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            30.95   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            32.92   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            33.78   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            35.08   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap            36.00   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            39.72   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            39.93   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            40.01   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            40.61   
10  Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            41.43   
11  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            41.45   
12  Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            41.59   
13  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            41.67   
14  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            42.18   
15  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            42.28   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            43.28   
17  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            43.64   
18  Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            43.72   
19  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            44.21   
20  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            44.34   
21  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            44.40   
22  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            44.52   
23  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            45.07   
24  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            45.51   
25  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            45.78   
26  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            46.17   
27  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            46.44   
28  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            46.79   
29  Anna Wellving  2002  Upsala Simsällskap            46.86   
30  Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            47.54   
31  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            47.63   
32  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            47.77   
33  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            48.08   
34  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            48.55   
35  Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            49.03   
36  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            49.14   
37  Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            49.29   
37  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            49.29   
39  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            50.76   
40  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            51.14   
41  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            51.86   
42  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            51.97   
Emilia Krehla  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            28.39   
Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap            29.64   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            40.65   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            41.01   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            41.38   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            41.62   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            41.69   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            42.32   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            43.10   
10  Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            43.28   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            43.77   
12  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            44.14   
13  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            44.51   
14  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            45.21   
15  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            45.27   
16  Edward Snöbohm  2002  Upsala Simsällskap            45.33   
17  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            45.42   
18  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            45.74   
19  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            46.41   
20  Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            47.50   
21  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            48.52   
22  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            49.09   
23  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            50.24   
24  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            50.38   
25  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            50.39   
26  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            52.32   
27  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            53.33   
28  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            55.29   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    35.59        1:13.49   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    37.31        1:19.99   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    40.06        1:24.82   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    41.77        1:25.73   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    42.32        1:26.76   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap    40.71        1:26.81   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    43.55        1:28.20   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    42.88        1:28.45   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    44.50        1:30.55   
10  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    43.98        1:30.82   
11  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    43.26        1:32.48   
12  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    46.26        1:35.88   
13  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap    46.76        1:37.71   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    30.29        1:02.05   
Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap    29.04        1:04.78   
Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap    31.95        1:06.64   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    33.01        1:08.65   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    35.31        1:16.06   
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap    36.27        1:16.58   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    35.56        1:17.81   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    40.24        1:21.04   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    40.20        1:21.53   
10  Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap    37.62        1:22.23   
11  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    39.73        1:23.54   
12  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    41.85        1:23.59   
13  Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    41.42        1:24.87   
14  Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap    39.47        1:24.91   
15  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    42.77        1:29.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 maj 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:21