Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:42   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.65        1:36.41   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    44.81        1:37.44   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    45.43        1:38.50   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    47.69        1:40.08   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    47.97        1:40.73   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    50.07        1:41.10   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.58        1:42.15   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap    54.49        1:42.80   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    50.76        1:43.18   
10  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    47.47        1:44.00   
11  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap    50.00        1:44.71   
12  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    49.38        1:45.06   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    53.08        1:48.27   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.13        1:28.48   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap    43.30        1:29.68   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    43.38        1:31.57   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    45.40        1:34.06   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    43.66        1:34.92   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    46.36        1:35.24   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    44.73        1:37.70   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    45.18        1:38.65   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap    49.95        1:39.34   
10  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    47.78        1:40.15   
11  Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap    47.61        1:45.29   
12  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    52.50        1:46.75   
13  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    59.85        1:54.51   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            DNF   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            23.12   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            23.78   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            24.41   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            24.56   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            26.14   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            26.48   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            28.81   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            22.14   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            22.50   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            25.52   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            26.97   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            48.28   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            50.23   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            51.08   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            51.71   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            53.97   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            55.15   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            1:00.02   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            48.48   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            48.99   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            50.16   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    49.83        1:47.32   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            20.13   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            22.51   
Emilia Krehla  2001  Upsala Simsällskap            24.73   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Femkamp            24.73   
Rosalinda Duskhu  2003  Upsala Simsällskap            25.38   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            25.50   
Frida Ahlin Öst  2003  Upsala Simsällskap            26.09   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            26.24   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            26.44   
10  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.64   
11  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            26.92   
12  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            26.97   
13  Maja Wallin  2005  Upsala Simsällskap            27.27   
14  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            27.44   
15  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            27.45   
16  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            27.54   
17  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            27.58   
18  Hannele Terenius  2003  Upsala Simsällskap            27.77   
19  Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            27.81   
20  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            28.52   
21  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            28.59   
22  Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            28.63   
23  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            29.19   
24  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            29.46   
25  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            30.04   
26  Josefine Danell-Karlberg  2002  Upsala Simsällskap            31.46   
27  Maria Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            32.06   
28  Lorin Hersan  2002  Upsala Simsällskap            34.69   
Isabelle Faye  2003  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            24.33   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            24.33   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            26.12   
Erik Menkhaus  2006  Upsala Simsällskap            26.36   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            26.68   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            26.74   
Arman Harutunean  2003  Upsala Simsällskap            26.91   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            26.93   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            27.15   
10  Albin Cato  2003  Upsala Simsällskap            27.77   
11  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            30.02   
12  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            30.83   
13  Filip Josephson  2006  Upsala Simsällskap            32.19   
14  Alexander Ahlen  2006  Upsala Simsällskap            34.71   
15  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            42.04   
Gabriel Noren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            45.31   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            45.45   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            45.64   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            46.17   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            46.32   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            46.48   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            46.78   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            46.88   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            47.31   
10  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            47.74   
11  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            48.36   
12  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            48.77   
13  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            48.78   
14  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            49.37   
15  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            49.70   
16  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            49.73   
17  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            50.28   
18  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            51.02   
19  Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            51.31   
20  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            51.70   
21  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            51.80   
22  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            51.84   
23  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            52.14   
24  Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            53.65   
25  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            53.81   
26  Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            53.83   
27  Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            54.10   
28  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            54.79   
29  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            55.06   
30  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            55.49   
31  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            55.80   
32  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            56.31   
33  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            57.40   
34  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            58.56   
35  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            1:01.17   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            43.87   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            46.60   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            47.49   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            48.02   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            49.44   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            49.86   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            50.04   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            50.26   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            50.95   
10  Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            51.19   
11  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            51.64   
12  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            52.36   
13  Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            52.40   
14  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            53.36   
15  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            53.70   
16  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            54.45   
17  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            56.28   
18  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            56.54   
19  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            56.89   
20  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            57.79   
21  Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            1:00.45   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap    44.66        1:28.63   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.34        1:29.20   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    46.06        1:36.08   
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap    47.63        1:37.73   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    46.91        1:39.05   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    47.41        1:39.11   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Lagerström  2001  Upsala Simsällskap            23.83   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            25.28   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            25.49   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            27.49   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            28.35   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            28.69   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            29.16   
Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            29.99   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            30.10   
10  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            30.43   
11  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            30.67   
12  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            31.08   
13  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            31.09   
14  Maria Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            32.08   
15  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            36.36   
Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Femkamp            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            27.31   
Martin Hilding  2000  Upsala Simsällskap            28.07   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            28.22   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            30.12   
Erik Menkhaus  2006  Upsala Simsällskap            30.15   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            30.23   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            31.65   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            35.23   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            35.62   
10  Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            36.11   
11  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            39.00   
Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            49.35   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            50.64   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            51.34   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            51.78   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            52.20   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            52.33   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            52.70   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            53.48   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            53.93   
10  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            54.44   
11  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            54.54   
12  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            54.64   
13  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            54.68   
14  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            55.00   
15  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            55.09   
16  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            55.43   
17  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            55.51   
18  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            55.75   
19  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            55.84   
20  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            56.19   
21  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            56.36   
22  Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            56.59   
23  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            57.24   
24  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            58.57   
25  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            58.61   
26  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            59.04   
27  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            59.52   
28  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:02.64   
29  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            1:05.34   
Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            49.35   
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            50.04   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            50.11   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            51.90   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            52.33   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            53.19   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            54.23   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            54.58   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            55.25   
10  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            55.50   
11  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            55.84   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            56.12   
13  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            56.73   
14  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            57.27   
15  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            57.91   
16  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            58.55   
17  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            58.80   
18  Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            59.51   
19  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            1:01.03   
20  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:02.65   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    47.28        1:38.67   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    49.85        1:44.91   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    49.96        1:44.95   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    50.73        1:46.88   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    53.35        1:48.71   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    55.31        1:52.03   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    53.55        1:52.36   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    55.84        1:53.16   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    49.42        1:41.21   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap    49.12        1:42.96   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap    51.88        1:47.12   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    51.97        1:51.90   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Lagerström  2001  Upsala Simsällskap            20.25   
Linnea Kroon  2003  Uppsala Femkamp            20.44   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            20.82   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            21.38   
Sally Sjödin  2001  Upsala Simsällskap            21.51   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            22.38   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            22.44   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            22.56   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            23.03   
10  Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            23.43   
11  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            23.63   
12  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            24.11   
13  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            24.66   
14  Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            24.72   
15  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            25.64   
16  Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            25.93   
17  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            26.04   
18  Frida Ahlin Öst  2003  Upsala Simsällskap            26.13   
19  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            26.66   
20  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            26.74   
21  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            26.94   
22  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            27.40   
23  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            28.05   
24  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            29.49   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            21.80   
Erik Menkhaus  2006  Upsala Simsällskap            21.82   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            22.09   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            22.73   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            23.68   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            23.80   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            24.27   
Arman Harutunean  2003  Upsala Simsällskap            24.33   
Albin Bäckström  2001  Upsala Simsällskap            24.61   
10  Alexander Norén  2000  Upsala Simsällskap            27.25   
11  Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            27.51   
12  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            28.24   
13  Filip Josephson  2006  Upsala Simsällskap            29.09   
14  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            30.22   
David Forsblad  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            38.10   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            41.30   
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            41.46   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            41.58   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            41.77   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            41.77   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            42.16   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            42.16   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            42.30   
10  Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            42.62   
11  Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            42.85   
12  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            42.93   
13  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            42.96   
14  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            43.07   
15  Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            43.21   
16  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            44.79   
17  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            44.92   
18  Emilia Krehla  2001  Upsala Simsällskap            44.95   
19  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            45.55   
20  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            45.94   
21  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            45.96   
22  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            46.30   
23  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            46.41   
24  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            46.42   
24  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            46.42   
26  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            46.62   
27  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            47.35   
28  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            48.35   
29  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            49.31   
30  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            50.33   
31  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            51.19   
32  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            52.36   
33  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            53.65   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            38.64   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            41.04   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            42.28   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            42.39   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            42.40   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            42.71   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            43.45   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            43.87   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            44.31   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            44.65   
11  Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            44.80   
12  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            45.30   
13  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            45.55   
14  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            46.01   
15  Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            47.16   
16  Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            47.18   
17  Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            47.48   
18  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            47.94   
19  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            49.86   
20  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            50.51   
21  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            50.54   
22  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            51.92   
23  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            52.14   
24  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            57.79   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    41.32        1:27.79   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    42.40        1:28.52   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    44.87        1:34.35   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    38.05        1:19.00   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    38.34        1:20.23   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap    39.72        1:20.95   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    41.64        1:23.15   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    42.00        1:27.07   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    41.34        1:27.46   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    41.04        1:27.55   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    43.78        1:31.06   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:42