Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  01 december 2013   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    52.71        1:47.41   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    45.46        1:37.38   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    45.85        1:38.02   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    49.77        1:39.55   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    50.25        1:44.29   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    49.10        1:47.10   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap    50.19        1:43.43   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap    41.78        1:27.75   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap    41.56        1:32.74   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap    48.27        1:39.18   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    48.46        1:40.33   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    49.47        1:42.84   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            27.27   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            21.14   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            24.05   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            22.09   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            22.36   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            20.81   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            22.82   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            21.47   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            22.79   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            24.23   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            27.58   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            32.87   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            55.31   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            45.21   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            54.42   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            54.56   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            50.98   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            52.16   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            56.27   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap            46.66   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            47.71   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            54.02   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            55.42   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    53.04        1:50.25   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    41.80        1:29.81   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    48.63        1:43.66   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    51.05        1:52.15   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    48.07        1:38.68   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    55.25        2:00.51   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            23.61   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            24.93   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            25.06   
Ellinor Bengtsson  2004  Upsala Simsällskap            25.21   
Anna Domeika  2004  Upsala Simsällskap            25.69   
Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            25.74   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            26.54   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.55   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            26.67   
10  Anna Lindström  2004  Upsala Simsällskap            26.75   
11  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            27.55   
12  Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            28.87   
13  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            29.07   
14  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            30.01   
15  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            30.72   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            25.01   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            25.04   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            25.36   
Jennifer Andersson  2003  Upsala Simsällskap            26.33   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            27.63   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            23.03   
Elin Nordström  2002  Upsala Simsällskap            26.02   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            26.94   
Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            27.26   
Emilia Vellby  2002  Upsala Simsällskap            28.00   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            23.20   
Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            27.74   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            26.38   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            27.29   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            31.12   
Hampus Enroth  2004  Upsala Simsällskap            31.12   
Abbe Strand  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Özkan  2003  Upsala Simsällskap            24.91   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            26.44   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            26.64   
Armin Harutunean  2003  Upsala Simsällskap            28.58   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            31.79   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            20.58   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            21.89   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            50.04   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            52.54   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            53.66   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            57.65   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            59.30   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            47.72   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            50.97   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            51.44   
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            51.58   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            52.99   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            46.12   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            48.39   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            48.77   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            49.01   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            49.31   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            50.28   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            52.96   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            55.10   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            58.17   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            46.24   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            46.97   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            47.94   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            48.33   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            49.35   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            49.45   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            55.34   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            57.33   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            51.84   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            52.50   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            53.43   
Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            1:02.19   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            50.07   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            52.50   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            53.42   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.93   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            54.44   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            1:01.92   
Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            47.09   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            48.09   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            49.12   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            50.48   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            52.74   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            53.16   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            41.33   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            43.48   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap            43.64   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            43.77   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            45.81   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            48.80   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            49.39   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            50.62   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            51.54   
10  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            52.21   
11  Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            53.11   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            55.83   
13  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            56.01   
14  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            59.63   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Egon Sundström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    49.85        1:40.33   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    39.88        1:20.44   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    45.32        1:34.53   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.47        1:38.65   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap    49.92        1:41.82   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    48.40        1:40.24   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            24.96   
Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            25.86   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            26.30   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            26.96   
Lina Söderlund  2004  Upsala Simsällskap            29.13   
Ines Aarnio  2004  Upsala Simsällskap            29.31   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            29.49   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            29.49   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            32.18   
10  Ellinor Bengtsson  2004  Upsala Simsällskap            32.37   
11  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            32.99   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Andersson  2003  Upsala Simsällskap            26.10   
Frida Ahlin-Öst  2003  Upsala Simsällskap            26.28   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            27.30   
Maria Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            29.47   
Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            22.49   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            24.76   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            25.85   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            27.52   
Lisa von Below  2002  Upsala Simsällskap            28.05   
Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            30.89   
Elin Nordström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            24.18   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            25.11   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            25.83   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            26.21   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            28.14   
Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Theodor Wikander  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            26.13   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            27.17   
Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            30.62   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            28.18   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            24.94   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            52.93   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            57.67   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            DNF   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            54.05   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            54.25   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            55.77   
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            57.25   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            57.44   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            58.22   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            51.27   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            51.41   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            52.93   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            54.41   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            54.67   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            57.02   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            57.87   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            58.13   
Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            58.27   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            51.89   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            52.08   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            52.41   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            53.85   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            54.08   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            54.44   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            55.23   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            55.90   
Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            59.07   
10  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            1:04.41   
Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            57.50   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            1:00.35   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.01   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            53.46   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            1:00.17   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            53.44   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            56.15   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            56.34   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            50.08   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            51.76   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            53.74   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            54.25   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            54.31   
Egon Sundström  2001  Upsala Simsällskap            54.99   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            55.76   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            56.44   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            56.76   
10  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:04.93   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap    49.31        1:47.37   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    52.69        1:48.47   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    52.76        1:48.71   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    54.78        1:52.23   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    57.05        1:59.29   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    43.17        1:30.87   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.89        1:42.16   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap    49.56        1:43.55   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    52.22        1:48.87   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    52.10        1:50.53   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    57.94        2:03.30   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    49.81        1:43.92   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap    48.77        1:45.02   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap    48.56        1:46.54   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    49.62        1:46.64   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap    53.11        1:50.60   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    53.00        1:51.73   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nyman  2004  Upsala Simsällskap            21.39   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            22.16   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            22.93   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            23.29   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            23.62   
Agnes Lundström  2004  Upsala Simsällskap            23.76   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            23.87   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            24.11   
Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            24.81   
10  Anna Lindström  2004  Upsala Simsällskap            25.70   
11  Emma Kostic  2005  Upsala Simsällskap            26.15   
12  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            27.28   
13  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            29.05   
14  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            30.53   
15  Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            34.62   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            22.61   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            23.26   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            23.99   
Jennifer Andersson  2003  Upsala Simsällskap            24.03   
Frida Ahlin-Öst  2003  Upsala Simsällskap            28.85   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Kaihola  2002  Upsala Simsällskap            18.90   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            21.64   
Lisa von Below  2002  Upsala Simsällskap            22.91   
Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            24.13   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            25.19   
Emilia Vellby  2002  Upsala Simsällskap            28.54   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Krehla  2001  Upsala Simsällskap            21.02   
Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            21.84   
Ingrid Marcks  2001  Upsala Simsällskap            21.94   
Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            25.23   
Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            28.64   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            22.33   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            24.34   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            24.65   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            24.81   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap            25.58   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            26.26   
Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            28.15   
Hampus Enroth  2004  Upsala Simsällskap            28.56   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Özkan  2003  Upsala Simsällskap            22.52   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap            23.80   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            23.84   
Armin Harutunean  2003  Upsala Simsällskap            24.85   
Linus Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            27.21   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            20.53   
Egon Sundström  2001  Upsala Simsällskap            23.24   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            50.84   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            54.02   
Ellinor Bengtsson  2004  Upsala Simsällskap            58.30   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            44.20   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            45.27   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            46.81   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            47.16   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            50.99   
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            51.21   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            43.21   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            43.56   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            43.71   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            44.00   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            44.89   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            46.53   
Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            47.65   
Elin Nordström  2002  Upsala Simsällskap            47.90   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            48.38   
10  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            50.73   
11  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            52.45   
12  Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            53.22   
13  Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            57.93   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            41.32   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            42.39   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            42.54   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            43.17   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            43.65   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            44.03   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            45.05   
Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            47.33   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            48.75   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            49.41   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            53.85   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            42.38   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            44.73   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            48.65   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            51.25   
Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            53.72   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            55.65   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            39.47   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            42.96   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            43.95   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            45.17   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            45.38   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            46.05   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            36.53   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            36.77   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            41.83   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            43.75   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            44.21   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            45.67   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            46.04   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            46.13   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            48.09   
10  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            49.77   
11  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            51.05   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    47.22        1:35.51   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    43.65        1:30.68   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    46.26        1:32.19   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    45.30        1:36.11   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    34.75        1:12.57   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap    43.09        1:29.74   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    44.50        1:32.84   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    44.56        1:33.77   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    46.37        1:34.42   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    46.11        1:36.59   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    42.40        1:32.38   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap    39.45        1:21.93   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap    38.84        1:22.20   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    38.39        1:22.69   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    39.04        1:23.23   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    40.81        1:25.45   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    43.64        1:28.26   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    40.75        1:28.78   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap    42.55        1:29.48   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap    43.04        1:30.09   
10  Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap    46.72        1:36.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 december 2013 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:45